Slag voor illegale dierenhandel De Ne Heerma: Alsof je kiezers kunt boeien met cosmetische trucs Aantal allochtonen politie-academie daalt fors 6Eindelijk een meisje5 Nieuwe drugnota DE STEM BINNENLAND Belgische politie ontdekt duizenden kadavers van beschermde diersoorten Emigranten eisen Nederlanderschap WAARSCHUWING VOOR BIERTAP PARTYSTAR DE LUXE VAN FASS-FRISCH Agenda DE STEM DE STEM BINNENLAND KOR Als Serviër Vermiste mei moge1 ijk gezi Voorhoeve Apeldoorn (anp) - Het aantal aanmeldingen van allochtone studenten aan de Nederlandse Politie Academie (NPA) in Apeldoorn daalt schrikba rend. De afgelopen vier jaar schommel de het percentage allochtone stu denten tussen de 25 en 30 procent. Dit jaar is het percentage gedaald naar slechts vijf procent. Dat deelde NP A-directeur drs. F. van der Gun gisteren in Apel doorn mee tijdens de opening van het academisch jaar. De daling is opvallend, omdat sinds kort niet meer de minister van Binnenlandse Zaken de stu denten selecteert en aanstelt, maar de regiokorpsen zelf dat doen. Volgens Van der Gun is het nog te vroeg om conclusies te trek ken. Met een duidelijke knipoog richting regiokorpsen bepleitte hij echter wel het beleid, dat er sinds een aantal jaren op gericht is de instroom van vrouwen en alloch tonen binnen de politie te verster ken, krachtig voort te zetten. Ook het aantal vrouwelijke stu denten aan de NPA loopt overi gens dit jaar terug: van de 35 stu denten zijn er 11 van het vrouwe lijk geslacht. Een percentage van 29. Vorig jaar was nog 44 procent van de studenten vrouw. De nieuwe lichting NPA-studen- ten greep de officiële opening van het academisch jaar aan om mi nister Dijkstal van Binnenlandse Zaken een gele kaart te overhan digen voor zijn halsstarrige hou ding tijdens de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de circa 40.000 politie-ambtenaren. Dat gebeurde overigens symbo lisch omdat niet, zoals afgespro ken, Dijkstal maar zijn directeur- generaal Borghouts het acade misch jaar opende. Het politie-onderwijs wordt uit gebreid met een leergang hoger politiemanagement. In de toe komst komen alleen politiemen sen in aanmerking voor een top functie als zij deze opleiding heb ben gevolgd. Ook burgers die al een maat schappelijke carrière hebben op gebouwd kunnen tot de opleiding worden toegelaten, was de bood schap die Borghouts van z'n baas meekreeg. Hij ging namens de mi nister in op plannen om te komen tot centraal geregelde functie-ei sen voor hoge politiemensen. Nu is het nog zo dat ieder korps zelf be paalt aan welke eisen zij moeten voldoen. Aan het eind van het jaar zullen zullen de centraal geformu leerde criteria worden vastge steld. Borghouts benadrukte verder dat Nederlandse politiemensen de vergelijking met hun buitenlandse collega's goed doorstaan. „Tien duizenden doen dagelijks op juiste wijze hun werk. Ze zijn degelijk opgeleid, hebben oog voor de ba lans tussen preventie en repressie, zijn goed in de samenleving geïn tegreerd en hebben integriteit hoog in het vaandel." Utrecht/Brussel (anp) - De Belgische politie heeft afgelopen weekeinde in het Belgische grensplaats] e Dessel duizenden ka davers van beschermde dieren aangetroffen in een loods bij een woning van de 40-jarige Nederlandse preparateurN. P. De Hagenaar werd twee weken geleden in Groot-Brittannië aangehouden, nadat de Britse politie in zijn boerderij in Wales ook al duizenden opgezette zeldzame dieren had opgespoord. De Belgische politie deed de inval in samenwerking met de inspec tiedienst van het Belgische mi nisterie van Landbouw, de doua ne en de opsporingsorganisatie van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Volgens de Belgische autoriteiten opereerde de man vanuit de drie hoek Nederland/België/Groot- Brittannië. Gebleken is dat de verdachte behalve in die landen ook actief was in Australië, de Verenigde Staten, Frankrijk, Ca nada en Nieuw Zeeland. Grootste ter wereld De diverse opsporingsinstanties denken met N.P. de grootste die renhandelaar ter wereld gearres teerd te hebben. Het WNF wil dat er een uitgebreid internationaal onderzoek komt naar het net werk van de verdachte, die twin tig jaar actief is geweest als pre parateur. De organisatie is ver ontwaardigd dat er nooit eerder is ingegrepen. Doordat de omvangrijke admini stratie van de handelaar in beslag is genomen, hopen de betrokken justitiële instanties een groot deel van het wereld omspannende netwerk van illegale dierenhan del op te kunnen rollen. Uit de administratie van de man zou volgens het WNF blijken dat Van onze verslaggever Den Haag - Tienduizenden emi granten in de Verenigde Staten, Canada en Nieuw-Zeeland willen in aanmerking komen voor een dubbele nationaliteit. Met een brievenactie doen ze een klemmend beroep op de Eerste Kamer in te stemmen met de wij ziging van de Rijkswet op het Ne derlanderschap. Ze willen het Nederlanderschap terug dat ze, veelal in de jaren vijftig, hebben moeten afstaan. De emigranten ervaren het als 'bijzonder pijnlijk' dat buiten landse ingezetenen in Nederland wel een dubbele nationaliteit kunnen krijgen, maar zij niet. Omdat de WD-fractie tegen wetswijziging is en het CDA ook overweegt tegen te stemmen, is het hoogst onzeker of die dubbele nationaliteit er door komt. ook gerenommeerde Nederlandse instituten als musea en dierentui nen zaken deden met P.. Ver scheidene instellingen hebben in middels toegegeven van zijn diensten als preparateur en han delaar gebruik te hebben ge maakt, maar dat zou volgens hen volstrekt legaal zijn verlopen. Op bestelling De Belgische justitie kwam na de inval in Dessel via een postbus van een tussenpersoon een ande re privéverzameling in Kortrijk op het spoor. De inventarisatie van die collectie duurt nog min stens een week. In de opslagruimte in Dessel trof fen politie en douane net als in Groot-Brittannië een groot aan tal zeer zeldzame diersoorten aan, waaronder sneeuwluipaar den, olifanten, ijsberen, neus hoorns, zeeschildpadden, tijgers, bonobo's en de restanten van dui zend tot tweeduizend vogels. De opgezette beesten werden vol gens het WNF-België op bestel ling in een bepaalde houding op gezet en vervolgens doorgevoerd naar particulieren en instellin gen. Door een uitgebreid interna tionaal netwerk van onder ande ren jagers kon de verdachte zijn inmense collectie aanleggen. Op de hoogte Tegen de man, die op 26 oktober in Groot-Brittannië voor de rech ter moet verschijnen, is in 1991 door Belgische justitie al eens een proces-verbaal opgemaakt. De omvang van de verzameling en de complexiteit van het dossier had tot gevolg dat de man toen niet vervolgd werd. Ook in Nederland is de man nooit veroordeeld, hoewel justitie en het ministerie van Landbouw al vanaf het begin van de jaren tachtig op de hoogte waren van zijn illegale praktijken. Het WNF plaatst daarom vraag tekens bij het Nederlandse op sporingsbeleid. De organisatie wil dat de minister van Justitie in het vervolg jaarlijks verslag doet van de resultaten in het onder zoek naar de illegale handel in dieren. De verdachte werd in 1994 Au stralië uitgezet, nadat justitie be slag had gelegd op zijn bezittin gen. Ook in de Verenigde Staten is P. in aanraking geweest met justitie. Commandant Ghys van de Belgische douane toont een opgezette leeuw en een tijger, die afgelopen weekeinde in Dessel werden ont dekt. Met de arrestatie van een Hagenaar denkt de politie een wereldwijd illegaal netwerk van handelaren in bedreigde diersoorten te hebben opgerold. foto epa (ADVERTENTIE) Van de Duitse fabrikant Fass-Frisch is onder de naam Partystar De Luxe een biertapsysteem op de markt dat in sommige gevallen is uitgerust met een ondeugdelijke houder voor de koolzuurpatroon. Als gevolg van een produktiefout bij de Duitse fabriek kan de patroonhou der scheuren, waardoor de koolzuurpatroon met enige kracht kan wegschieten. Het biertapsysteem Partystar De Luxe van Fass-Frisch wordt in Nederland toegepast op vijf-liter-biervaatjes. Interbrew Nederland, leverancier van de vijf-liter-biervaatjes van het merk Hertog Jan, en distributeur De Kikvorsch roepen de consument op uitslui tend de kunststof patroonhouder van het biertapsysteem Partystar De Luxe terug te sturen. Het betreft alleen Partystars De Luxe aangekocht na 1 augustus 1994. De bewuste biertap is ook op de markt gebracht als onderdeel van het „Her tog Jan Thuis Tap Pakket". De kunststof patroonhouder moet in een enveloppe worden gestuurd naar Partystar De Luxe, antwoordnummer 13040, 5200 VE 's-Hertogenbosch. Een postzegel is niet nodig. De consument ontvangt zo snel mogelijk een nieuwe patroonhouder. Voor inlichtingen is een speciaal gratis 06-nummer beschikbaar: 06-0629 VERVOLG VOORPAGINA Het koninklijk gezelschap concentreerde gisteren enkele uren al le aandacht op de orang-oetangs en het feitelijke hoofdproject: een uitgebreide studie naar mogelijkheden om hardhout te produ ceren zonder dat de tropenbossen - de longen van de wereld - ver dwijnen. Het project - een initiatief van de Wageningse landbouwuniversi teit - oogst op wereldniveau veel succes. De koningin liet onverbloemd merken dat ze vindt dat het proj- cect ook Nederlandse politieke steun verdient. Ze stak Smits ongevraagd min of meer de helpende hand toe: „Vindt u ook niet dat dit belangrijke project meer steun vanuit de politiek zou moeten krijgen?" Natuurlijk vindt Smits dat ook en wat hem betreft graag een beetje veel steun. De publiekstrekker van het tropenbosproject zijn natuurlijk de fotogenieke orang-oetangs. Daarom ook kwam de koningin langs om een enkele roodharige - of is het oranje? - mensaap te knuffe len. „Eindelijk een meisje," liet de grootmeesteres van het koninklijk hof zich ontvallen, toen de koningin de orang-oetangkleuter, die voortaan als Beatrix door het leven zal gaan, in de armen sloot. Het hofgevolg gniffelde om zoveel spontaniteit en prins Willem Alexander keek zijn moeder met vragende ogen aan. Hoezo einde lijk een meisje? C'est le ton qui fait la musique. Deze Franse waarheid als een koe geldt voor vele terreinen. Van muziek tot politiek. Beluister eens verschillende uit voeringen van ouvertures van Ri chard Wagner. Bij de een zit je bijna ademloos te luisteren naar de spanning, de mystiek die de dirigent uit de muziek weet te ha len. Bij een ander orkest is het niet meer dan een interessante compositie, bekwaam maar ziel loos gespeeld. Ook de popmuziek biedt mooie voorbeelden van grote verschil len in interpretaties. Niet alleen de muziek onder steunt de Franse wijsheid. Ook de manier, waarop iemand een ge dicht voordraagt of een toe spraak houdt, kan gigantisch verschillen. Ook al zeggen twee mensen inhoudelijk precies het zelfde, de manier waarop ze het doen is bepalend voor het effect bij de luisteraars. Een huiveringwekkend voor beeld van de massahysterie die een spreker kan oproepen was Adolf Hitler. Maar als je een tekst waarmee hij tot collectieve gekte kon opzwepen laat uitspreken door Freek de Jonge, met wat illustratie Mat Rijnders stembuigingen en goed gekozen stiltes, dan valt het publiek wel licht schaterend van de stoel. En als je het laat voorlezen door CDA-leider Heerma zou het pu bliek wellicht in een zacht slaap je sukkelen. Diezelfde Heerma was de afgelo pen weken al even onderwerp van gesprek, nog voor het politie ke vergadercircus weer begon. Wat bleek; de man had zijn ge zichtsbegroeiing teruggebracht tot een kwiek snorretje. Geen slechte keus maar het was buitengewoon lachwekkend om te lezen tot wat voor bespiegelin gen deze daad vervolgens leidde. Er zijn heel wat zinloze regels op- getikt over de diepere achter gronden van Heerma's besluit. Om nog maar niet te spreken van de mogelijke effecten die deze in greep zou kunnen hebben op de oppositionele kracht van zijn partij. Alsof het alleen maar om het ui terlijk gaat. Alsof je kiezers blij vend kunt boeien met cosmeti sche trucjes. Het is onzin om te stellen dat uiterlijk geen rol speelt in de politiek. Maar een goed hoofd met een slecht ver haal brengt geen massa's kiezers op de been. Zelfs een goed hoofd met een goed verhaal biedt nog geen ga rantie op succes. Kijk maar naar het droeve lot van Elco Brink man, de ooit veelbelovende poli ticus die nu opperbaas van de bouwvakkers is. Hij zag er niet slecht uit, had lang niet altijd een slecht verhaal maar zijn presentatie was rond uit bedroevend. Hakkelend en stamelend worstelde hij zich door televisie-interviews. Zijn veel be schreven pogingen om niet meer vanaf een papiertje te spreken, zijn al snel in onmacht gesmoord. De mate waarin je in de politiek succes hebt, hangt ook sterk af van de relatie met de mensen met wie je te maken hebt. Dat kan heel bepalend zijn, zowel voor belangrijke besluiten als voor kleinigheden. Barend Biesheuvel, premier van medio 1971 tot medio 1973, had een uitstekende verstandhouding met de Franse president Pom pidou. Tijdens een topconferentie in Parijs kwam dat goed van pas. Biesheuvel moest op een middag dringend naar een televisiestu dio, waar een Nederlandse jour nalist tijd had gereserveerd voor een interview. De conferentie was echter nog in volle gang. Biesheuvel legde zijn probleem voor aan Pompidou. Die vroeg hoeveel tijd hij nodig had, kon digde voor die periode een thee pauze aan, regelde een snelle au to met een driftig motorescorte en binnen de kortste tijd zat Bies heuvel voor de camera. Toen de petits-fours bijna op waren, wan delde de Nederlandse premier doodgemoedereerd de vergader zaal weer binnen. Als politicus moet je indruk ma ken en dat deed Biesheuvel. Het gaat om je gedrag, je boodschap en je presentatie. Trucs met baar den en snorren werken niet. Natuurlijk kun je iemands ge drag en presentatie bijvijlen. Maar van een hork maak je geen verleider. Proberen mensen te kneden door ze allerlei cursussen in presentatie of tv-optreden te laten volgen, hebben meestal maar een pover effect. De komen de weken kan iedereen dat met eigen ogen zien. Vanaf volgende week starten de openbare verho ren van de parlementaire enquête naar de werkwijze van politie en justitie. Daar zullen we ze weer bij bosjes zien opdraven, ambte lijke angsthazen die zich zicht baar wanhopig de lesjes proberen te herinneren die ze van hun me- diatrainers hebben geleerd. Dat moest van hun chef, omdat die bang is dat ze iets verkeerds zul len zeggen. Ik waarschuw u maar vast, het zal soms vreselijk zijn om naar te kijken. Houd een spannende ro man of een puzzelboekje bij de hand. En geniet van de paar au thentieke mensen die voor de commissie zullen verschijnen. Want dat kan leuke televisie op leveren. Behalve een commissievergade ring op donderdag over de Ne derlandse blauwhelmen en de val van Srebrenica staat er deze eer ste week weinig spectaculairs op de agenda. De Kamer behandelt onder meer de kwaliteitswet voor zorginstel lingen, de wet vervoer gevaarlij ke stoffen en een wijziging van de wet omzetbelasting. Donderdag komt ook het Maas-Schelde ver drag aan de orde. DINSDAG 29 AUGUSTUS 19«È A I nrWilko Voordouw COMMENTAAi ("ijLiï ^twïl J°achte van de bomaai Ke'in juli en augustus I zijn gepieegd. FRAGMENTEN uit de drugnota die de ministerraad vriidao bespreken, zijn gisteren naar buiten gekomen. Zoals wel J roepen die meer vragen op dan ze antwoorden geven W geval komt er nog iets bij: het ziet er naar uit dat het aanï kanten rammelende gedoogbeleid er niet minder hypocriel wordt. Op het ogenblik is het zo dat de verkoop van softdrugs vi- zogenaamde 'coffeeshops' wordt gedoogd indien aan' aantal voorwaarden wordt voldaan. Geen verkoop aan joi ren, geen overlast, geen harddrugs. Handel op grotere set pe volgens Diverse soorten petten op de kapstok van de Nederlandse Politie Academie, waar gisteren het academisch jaar werd geopend. foto anp wordt niet gedoogd, ook 3=«Kj dat de 'coffeeshops' formeel niet bevoorraad kunnen wor! Dat is schijnheilig en onrealistisch, want de handel tiert w( De ministers Sorgdrager (Justitie) en Borst (Volksgezondh zouden nu de aanvoer van softdrugs bij de shops in bepe mate willen toestaan, zonder dat al te nadrukkelijk vastte, gen. Hun nota zou ervan uitgaan dat justitie de grootscha produktie van softdrugs hard gaat aanpakken, maar de ki schalige teelt minder prioriteit gaat geven. Daarin zou ning zitten voor de leverantie van kleine hoeveelheden ne wiet' aan de 'coffeeshops'. De nota legt echter niet vast groot de voorraad in de shops zou mogen zijn. De schijnheiligheid blijft op die manier, maar bovendienb de nieuwe regeling ook met allerlei economische princi Bert Ummelen Waarom zon aan kleine nroHuoant vriillit mnrian nm, Door B Waarom zou een kleine producent vrijuit mogen gaan, een grote, die zijn zaken efficiënter regelt, niet? Wat is in verband groot en wat is klein, zal de glastuinbouw willen ten. Hoe valt aan het omringende Europa uit te leggen datv de in ons land geteelde 'nederwiet' andere regels gelden voor produkten van hun bodem? Moet een grossier echt mi malen per dag naar een 'shop' als die prima draait, maar te veel voorraad mag hebben? Het is te hopen dat de bewindslieden in hun nota zoveel mt lijk helderheid scheppen in dit schemergebied. Anders scl ten we er weinig mee op. Stadsbrandwachten in Utrecht Utrecht - Na de introductie van stadswachten kunnen in "Utree de komende twee jaar 35 langdurig werklozen als stadsbran wachten aan de slag. Wanneer het project succesvol verloopt, len ook andere steden brandwachten aanstellen. In oktober van dit jaar kunnen vijftien brandwachten na een te basisopleiding in dienst treden. Volgend jaar komen er nogea twintig bij. De brandweer wil de wachten na twee jaar eenvasl baan aanbieden. Na een eerste korte wervingscampagne hebb al meer dan honderd belangstellenden zich gemeld. Slecht weer oorzaak grote treinstremminj Utrecht - Slecht weer en een blikseminslag hebben gisteren e grote treinstremming veroorzaakt tussen Gouda en Utree waardoor duizenden reizigers in de spits met bussen moest worden vervoerd. Het werk aan de verdubbeling van het aantal spoorbanen da had gistermorgen rond vijf uur klaar moeten zijn. Het slech weer veroorzaakte echter een ernstige vertraging. Daarbij we het drukbereden baanvak ook nog eens getroffen door de blikse waardoor schade ontstond aan de bovenleiding. Overvallers belagen scholen Amsterdam - Twee scholen in Amsterdam zijn gistermiddag ove vallen door gewapende mannen. In een school in Amsterdam-Oost kwam een gewapende man bii nen tijdens de verkoop van schoolboeken aan leerlingen. De ove valler bedreigde een personeelslid met een vuurwapen en eis geld. Toen de man niet direct reageerde, kreeg hij met hetwapa een klap op zijn hoofd. Hierna pakte de overvaller enkele duizel den guldens uit een geldkist en liep naar buiten, waar hij acht op een brommer sprong en er vandoor ging. Ook een school Amsterdam-Zuidoost is gistermiddag overvallen. Twee gewapei de en gemaskerde mannen bedreigden het personeel. AKO Literatuur Prijs weer bij Sonja Hilversum - De AKO Literatuur Prijs wordt dit jaar opnieuw® gereikt tijdens het televisieprogramma van Sonja Barend. Del ra zendt het rechtstreekse programma op 21 oktober uit. Vorig jaar werd de bekendmaking van de winnaar van de pri voor het eerst rechtstreeks uitgezonden. Een jury van 'gewone1' zers wees via een ingenieus systeem de winnaar aan. Al tijdens de uitzending uitte Nicolaas Matsier kritiek. Hij verg leek de puntentelling met een kermis. De chaos was aan hete® van het programma compleet toen bleek dat hij evenveel punt had behaald als G. L. Durlacher. Beide schrijvers verkeerden de veronderstelling dat ze ex aequo hadden gewonnen. Tot vi bijstering van Matsier werd Durlacher echter tot winnaar roepen, omdat hij meer 'eerste plaatsen' had behaald. Er zal deze keer geen publieksjury zijn. Haar taak gaat naarb roepsrecensenten. Paula D' Hondt, minister van staat van Belg is voorzitter. Verdachte gepakt na verdwijning meisje Helmond - De politie heeft een 60-jarige man aangehouden verband met de vermissing van de achtjarige Manon Seijkensi Helmond. De man, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, opgesloten. Het meisje verdween op 10 augustus. Getuigen hel ben haar een dag later nog gezien in gezelschap van de verdacht De politie gaat er vooralsnog van uit dat het kind in leven is' dat de man haar aan het ouderlijk gezag heeft onttrokken. Tandteclmici in de problemen Venlo - Het uit het ziekenfondspakket halen van de tandartshii lijkt dramatische gevolgen te krijgen voor de tandtechnische 1 boratoria. Als gevolg van de maatregel, die op 1 januari vand jaar inging, is het aantal aanvragen voor een prothese met zest tot zeventig procent teruggelopen. Dit heeft er onder meer toef leid dat de meeste laboratoria personeel hebben moeten ontsla® De Vereniging van Laboratoriumhoudende Tandtechnici Ne* land heeft inmiddels alarm geslagen en er bij de overheid opa® gedrongen de maatregel terug te draaien. Ook de Ziekenfoi* raad heeft een dergelijk advies verstuurd. Nieuwe lichting mariniers naar Haïti Den Haag - Vanaf Schiphol vertrekken zaterdag 143 marini® naar Haïti om deel te nemen aan de VN-vredesoperatie in» land. Zij lossen de Nederlandse marinierscompagnie af die sin® maart in de VN-vredesmacht voor Haïti (Unmih) zit. Met 6000 militairen en 850 politiemannen helpt Unmih nW' stabiliteit en de veiligheid in Haïti te waarborgen. VN-vooi#' Boutros Ghali besloot vorige maand het mandaat te verlengen'® eind februari 1996. Dan neemt de opvolger van de huidige pi®1 dent Jean-Bertrand Aristide het roer over. Vijf arrestaties wegens vrouwenhandel Den Haag - De politie Haaglanden heeft gisteren in vierpl- vijf mensen aangehouden op verdenking van vrouwenhandel* zijn veertien vrouwen en twee meisjes uit Hongarije gearresW1 die illegaal in het land verbleven. Zij waren hier naar toe geh* om in de prostitutie te werken. Hoofdverdachte is de 46-jarige L.D. die zowel de Hongaarse' de Belgische nationaliteit heeft. Hij werd opgepakt in een wonj in Vierpolders (gemeente Brielle). De andere verdachten wed gearresteerd in Schiedam, Rotterdam en Vierpolders. Tweevi* wen uit Rotterdam en Hongarije worden ervan verdacht datzij" de vrouwenhandel betrokken waren. Ook zij zijn opgepakt. De politie Haaglanden startte in februari een onderzoek in zaak, nadat daar de eerste aangifte was gedaan. Bij de arrests", en huiszoekingen zijn verscheidene paspoorten, enkele vuW* pens, administratie en enkele tienduizenden guldens contant in beslag genomen. Algerijn Yahia Rih de anti-terroris ,eid van de Franse poli verantwoordelijk 'ie organisatie van de ka «airbus van Air Franc 'ber vorig jaar. De me '-orde Algerijnse Ijienst, naar aanleiding ,0r de Franse autoritei ireide portretten. vs. Washington - Ter onde vrede in ex-Joegoslavi jonnen de druk op de Volgens Richard C. Hc ie leider van de Ame vredesmissie, is het de hvee weken erop of eron je Bosnische Serviërs. B vredesonderhandelingen ren, dan kunnen ze een dementscampagne van tegemoet zien die wel jaar tot een jaar kandur Holbrooke. Die campaj samen met een bewapei het Bosnische regerings Servische militaire domi Bosnië moeten breken. Er is president Clinton Van onze verslaggever Hasselt - De twee me Hasselt die een week gele dwenen aan de Belgisc zijn zondag in de late n mogelijk gezien in de b Nieuwpoort. Twee vrouwen hebben a< litie gemeld dat zij een den gegeven aan twee m veel op An M. en Eefje Toen ze hen vroegen of schien de twee vermiste waren, zouden de twee i zijn geraakt en zo snel uit de auto hebben will pen. Aanvankelijk hecht litie veel geloof aan de omdat de vrouwen detai kleding gaven die tot noj in de pers waren gekom gisteravond werd een sl arm gehouden. VERVOLG VOORPAGINA Deze militairen moeten lijkse communicatie tl crisiscentra van de krijj delen en de centrale or van het ministerie ve Verder krijgt de chef staf ruimere bevoegdh het gaat om crisisbeheei Deze veranderingen slu gens Voorhoeve aan bij om bij Defensie een 'kt tement' in te stellen, di windslieden meer adv ondersteunt en de krij delen sterker leiding g onderzoek naar deze nie structie was al begonnei De Kamer bespreekt de Voorhoeve waarschijn mende donderdag. Door Theo Hoeymakei MILITAIRE machl en politieke onwil val van Srebrenic zaakt. Nu steeds m over de afgang vai derlandse Dutchb tafel komen blijft weinig heel van de gen die politici en aflegden. Wat staat nog overe ferme verklaring die Minister Voorhoeve geleden deed? „Dutt al het mogelijke ged val van de enclave te en de bevolking te be: landmacht-bevelh1 zy zei dat de Di slechts de excutie va: hm door de Bosniscl hadden geconstateerd dat inmiddels ernsti hng behoeft. Ruim twee jaar gelee Veiligheidsraad van he Naties Srebrenica here moslim-gebieder Ie Havens, veilige gt met alle mogelijke mi clusief het gebruik v verdedigd mochten w Uiteindelijk zouden c blauwhelmen leveren enclaves te verdedige "al dat overigens n haald. Met een v eensgezindheid ginsi en Kamer eind 191 met het zenden van T t

de Stem | 1995 | | pagina 4