Femke de Buck goed in vorm Vier 'Gelijk spel bij RKC zou mooi zijn Winst voor De Zandvreters Fons Warrens duldt geen concurrentie Succes voor Huibert Hamelink WIELER SPATTEN politie Tei Knappe prestaties Zeeuwse afvaardiging op Levade in Ermelo De Goese Golf geopend Slachtoffers Dode schaj St. F in wei DE STEM SPORT ZEELAND AMSTELCUP Trainer Nico van de Kerkhove van Hoek blijft nuchter PAARDESPORT Yan Kralingen zet zaak recht Mosselloop in Philippine ATLETIEK Eerste beachvolleybaltoemooi groot succes VOLLEYBAL SPORTNIEUWS kor Mortier en Op 't Hof tweede Nieuw Zeeuws record Erwin Simpelaar Aardenburg-Wenduine gestaakt ZH Pirates vlot naar winst Succes voor Francois en Carlo Vroon Vriendschappelijk voetbal Eindstand toernooi Vogelwaarde Rondritten met dubbeldekker op terrein rsoneel Verkoopster heeft wisseltruc Souburger door DINSDAG 29 AUGUSTUS 1995 Van onze sportmedewerker Hoek - Met morgen, woensdag 30 augustus, de laatste ronde in de groep met RBC, Halste ren en RKC voor de boeg, is bij Hoek de nuchterheid ge- bleven. Hoek leidt na twee wedstrijden weliswaar de dans, maar weet dat gelijk spelen bij RKC verre van een eenvoudige zaak is. „De com petitie prevaleert," aldus trai ner Nico van de Kerkhove. Hoek pakte zaterdag stevig uit door met niet minder dan 5-1 van Halsteren te winnen. Een opste ker nadat eerder doelpuntloos gelijk was gespeeld bij RBC. „Daar speelden we met name in de eerste helft goed. Beter nog dan tegen Halsteren," blikt Van de Kerkhove terug op de twee du els die Hoek in de groep in de strijd om de Amstelcup speelde. Met de ontmoetingen RKC-Hoek en RBC-Halsteren woensdag op de rol, leidt Hoek samen met RKC de dans. Beiden pakten in twee duels vier punten. RBC kwam uit op 2 punten en moet dus van Halsteren winnen. Daar rekent Van de Kerkhove zonder meer op. In dat geval komt RBC op vijf punten en dus een punt meer dan Hoek. Dit betekent te vens dat Hoek in Waalwijk gelijk moet spelen om eveneens op vijf punten te komen. RKC komt in dat geval op eenzelfde aantal, maar moet dan Hoek voor laten gaan omdat Hoek een beter doel saldo heeft. RKC rest dus niets anders dan te winnen. Temeer daar deze equipe zaterdag met 2- 1 van Heerenveen verloor en dus nog meer gezichtsverlies zou lij den als van Hoek wordt verloren of uit de bekerstrijd geknikkerd wordt. Nico van de Kerkhove is realist genoeg om te begrijpen dat Hoek slechts via een 'wonder' verder kan bekeren. „Lukt dat niet, dan is er in ieder geval geen man over boord. Verder gaan zou leuk zijn, maar is zeker geen must," zegt hij hierover. Dat Hoek desondanks zijn huid zo duur mogelijk gaat verkopen, behoeft weinig betoog. De zaterdageersteklasser zal dit mogelijk doen zonder Patrick Naudts. Deze blesseerde zich in het duel met RBC, ondervond daar tegen Halsteren nog veel last van en liet zich daarom vervangen. „Hij zal, ondanks dat we zijn er varing in de middenlinie zullen missen, waarschijnlijk rust krij gen," aldus Van de Kerkhove, die er verder vanuit gaat dat Mario Harte opnieuw onder de lat zal staan. Over deze jonge doelman, zegt de Koewachtenaar: „Hij is hard be zig zijn plaats te verdienen." Dat Wim Veipoorte, die terug in trai ning is om eventueel onder de lat plaats te nemen, desondanks toch nog in beeld komt, heeft met er varing te maken. Hoek mist een leider in de laatste lijn en heeft mede daarom een sturende keep er nodig. Mario Harte is daarvoor nog te braaf of mist daar momen teel het lef nog voor. „Wim doet dat en dat is een belangrijke zaak," zegt Nico van de Kerkho ve over de eventuele wisseling van de wacht in het doel van Hoek. Een positie die in het geding kwam toen vaste doelman Jaap Pijnenburg zijn been brak. Van onze paardesportmedewerker Ermelo - Tijdens de pony- levade, de nationale kam pioenschappen van de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van landelijke rijverenigingen en pony clubs), hebben de ponyrui- ters uit het Zeeuwse zich met alle kracht geweerd en dat bracht twee nationale reservekampioenen op. Femke de Buck, de 16-jarige amazone uit Absdale, kwam als provinciaal kampioene in de L- klasse categorie C springen met Ilyo B uit op de Levade. De ama zone van de ponyclub Hulst reed met drie deelnemers in de barra ge. In die barrage moest Femke als eerste van start. Zeven hin dernissen en acht sprongen in de toegestane tijd van 52 seconden. Zij reed als eerste op zeker, hield de lei schoon, maar de elektroni sche tijdmeting gaf 56,23 aan, dus vijf strafpunten wegens tijds overschrijding. Met dit resutlaat werd zij nationaal resevekam- pioene in haar categorie. De 9-jarige Carolein van de Pias- se met Delta Mossel Ambassador uit Yerseke kwam in de M-klasse springen categorie D uit met ne gentien deelnemers. Zij reed zich via twee manches in de barrage met drie deelnemers. Daarin was zij weer foutloos in 36,58. Dat was eveneens goed voor het re servekampioenschap. Grote favoriet en titelverdediger in het ZZ-springen was Christi- aan van de Plasse met Quarry Hill uit Yerseke. Deze 13-jarige springruiter had toch aan het vertrek niet alle zenuwen in be dwang. In het eerste parcours be haalde hij op de laatst hindernis een weigering en kwam daardoor ook ten val. Hierdoor waren zijn kansen op een goed resultaat verkeken. Hij werd daardoor later uit de wed strijd genomen. Later kwam hij met Evident in de Z-klasse sterk terug. Hij nam via het klassiek en daarna een jachtparcours duide lijk de leiding, maar gaf die in de finale onnodig uit handen. Na de voorlaatste hindernis was alles foutloos. Met een wending naar de laatste dubbelsprong ging hij binnendoor, onnodig ook vanwe ge de tijd en nam op die laatste hindernis een balk mee. Weg kampioenschap. Brons werd zijn deel. De provinciale reservekampioene springen in de Z-klasse categorie D Chantal Frumeau met Beauty van de ponyclub De Kleppertj es maakte eveneens haar opwach ting op de Levade. Zij vond al in de eerste manche van het klassie ke parcours haar Waterloo. Twee weigeringen en een balk op hin dernis zeven en een op hindernis elf en nog eens vier strafpunten wegens tijdsoverschrijding. Zij werd met 21 strafpunten uit de wedstrijd genomen. De 9-jarige Esther de Vetter uit Heikant met Donja van de pony club Hulst liep in de Z-klasse ca tegorie C in het eerste parcours tegen een weigering op. Samen met een tijdsoverschrijding bete kende dat 514 strafpunt. Daarna kwam zij sterk terug. Foutloos in het jachtparcouers in een goede tijd van 76,03. Zij mocht daarna niet verder omdat er maar drie werden toegelaten tot de finale. Kim de Maat met Daisy van De Honterutiers uit Kloosterzande kwam eveneens op de ponylevade aan het vertrek in de L-klasse ca tegorie C. Zij reed zich met een totaal (twee juryleden) van 277 punten naar de achtste plaats. Een vijfde plaats nationaal in de rubriek bestgaande rijpony klei ne maat was er voor Naomi Sut- cliff met Djoek van De Zwinrui- ters. Zij is daardoor ook geselecteerd voor de UTV in Utrecht. Jacque line Walraven met Edelweis van Oranjezon werd negende in de rubriek grote maat. De Axelse Kleppertjes, deelne mer in de rubriek afdelingsdres- suur, bracht het in een veld van twintig viertallen tot de twaalfde stek met 227 punten. Een tiende stek was er voor de Schouwserui- ters tijdens het verenigingskam pioenschap viertallen in de L- klasse. De klasseringen van de overige Zeeuwen zijn als volgt: Marieke Heijboer met Ryan van De Schouwse Ruiters 18e in de L- dressuur cateforie DE, Jolanda Bevelanders met Sheila van De Schouwse Ruiters 6e M-dressuur categorie ABC, Chantal de Rooy met Doronto van Zuid-Beveland 8e M-dressuur categorie DE, Ja- queline Walraven met Edelweiss van Oranjezon 15e Z-klasse cate gorie DE. Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Marijn van Kra lingen pleegde bij de D-junio- ren op de tweede dag van de open Zeeuwse meerkamp kampioenschappen voor C- en D-junioren een geslaagde coup. De Delta Sport-atleet, vertrok ken in de favorietenrol, moest na een wat teleurstellende eerste dag Joost Moreels van AV FIT uit België voor laten gaan mede door wat mindere prestaties op het on derdeel verspringen en met de speer. Op de tweede dag revan cheerde hij zich en pakte alsnog de titel met 188 punten voor sprong op de Belg. In de overige categorieën kwamen er op de tweede dag geen wijzigingen meer. Wouter de Rijk (Atletica) is de nieuwe Zeeuwse kampioen bij de C-junioren. Veerle Vermaire (Dy namo) bij de C-meisjes en D-ju- niore Yvonne Wisse (Atletica), die een ijzersterk kampioenschap afwerkte, beklommen de hoogste trede van het erepodium in hun categorieën. EINDSTANDEN Meisjes D: 1. Yvonne Wisse (Atletica) 3226 punten, 2. Natasja Picavet (RK- HAV) 2927, 3. Rafke Risseeuw 2510, 4. Rachida Moerman (beiden Wielin gen) 2305, 5. Liesbeth Breepoel (RK HAV) 2221. Meisjes C: 1. Veerle Vermaire (Dyna mo) 3148, 2. Janneke Langerak (Scheldesport) 3010, 3. Lisette de Kam (Atletica) 2532, 4. Ilona van Doorn (Scheldesport) 2311, 5. Anouk Meerman (Atletica) 1935. Jongens D: 1. Marijn van Kralingen (Delta Sport) 4135, 2. Joost Moreels (AV FIT) 3947, 3. Carlos Slinkert (Delta Sport) 3514, 4. Rob Lucieer (Wielingen) 3407, 5. Eimert-Jan Goossens (RKHAV) 3290. Jongens C: 1. Wouter de Rijk (Atleti ca) 5019, 2. René Holkers (AV'34) 4434, 3. Henrik Westerweele (Atleti ca) 3888, 4. Klaas Goossen (Wielin gen) 3667 punten. Van onze atletiekmedewerker Philippine - Fons Warrens is het naseizoen uitstekend begon nen. Een naseizoen dat traditiegetrouw begint met de Mossel loop in Philippine. 'Trimpaus' Remy Magnus keert dan vanuit zijn vakantieadres in het Spaanse Blanes terug in de 'heimat'. Winnaar Warrens trok op de dertien kilometer lange trimloop het peloton gelijk uit elkaar. Alleen Peter Jansen en Henk Ham elink waren in staat de veteraan uit Kloosterzande in de begin fase te volgen. Voor Hamelink lag het tempo duidelijk een paar tandjes te hoog en na anderhalve kilometer besloot hij zijn eigen tempo aan te houden. Peter Jansen ging mee tot kilometerpaal vier. Vanaf dat moment liep Warrens eenzaam en alleen aan het commando. Hij zou nooit meer verontrust wor den al stelde hij na zijn zegetocht wel dat hij op de terugweg met de wind in het nadeel ook gedwon gen was wat gas terug te nemen. Hij bewees echter gereed te zijn voor de komende confrontaties, te beginnen met de Sterreloop in Clinge komende zaterdag. Henk Hamelink, ooit grossier van clubrecords op de langere afstan den bij Scheldesport, had zijn krachten duidelijk beter verdeeld dan Peter Jansen. Na een achttal kilometer naderde hij ziender ogen op de Sluiskillenaar om hem in de slotfase bij zijn kladden te pakken en achter te laten. Iven Mees uit Zelzate was de beste uit wat eens de achtervolgende groep was terwijl Addie Dieleman de snelste vrouw was. Tom Heye uit het Overijsselse Haaksbergen en Martijn Kox (voor zijn vader Ed dy) wonnen de kortere afstanden van deze Mosselloop waar de or ganisatie in handen was van het Mosselcomité in samenwerking met SV Aloy. Zij konden op de vroege zondagmorgen 101 start nummers uitdelen. UITSLAGEN MANNEN 3 km: 1. Martijn Kox 11.57, 2. Eddy Kox (beiden Sas van Gent) 12.00, 3. Omur Aksoy (Terneuzen) 12.37, 4. Ruben de Ridder (Oostburg) 13.00, 5. Eelco Franckaert (St.-Jansteen) 13.44, 6,5 km: 1. Tom Heye (Haaksbergen) 22.45, 2. Walter Boender (Sluis) 22.51, 3. Huub de Loos (Terneuzen) 23.44, 4. Edwin Franckaert (St.-Jan- steen) 23.45, 5. Rob Kroonen (Kloos terzande) 24.45. 13 km: 1. Fons Warrens (Klooster zande) 43.01, 2. Henk Hamelink (Sas van Gent) 44.45, 3. Peter Jansen (Sluiskil) 44.50, 4. Iven Mees 46.08, 5. Alexander de Clerck (beiden België) 46.22, 6. Heinz-Peter Lauret (Oost burg) 46.45, 7. Ron Goossen (Cad- zand) 47.12, 8. Rudy Neve (St.-Jan steen) 47.17, 9. Christian de Meijer 47.23, 10. Jan Goense (beiden Philip pine) 47.32. VROUWEN 3 km: 1. Gina de Cap (België) 15.21, 2. Coby Bom (Terneuzen) 16.42, 3. Nicole Cappaert (Sas van Gent) 18.40. 6,5 km: 1. Marinja Raeymakers (Axel) 29.23, 2. Agnes de Ridder (Zuiddorpe) 31.20, 3. Els Zweistra (Terneuzen) 31.47. 13 km: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 49.35, 2. Ingrid Verheye (Bres- kens) 57.00. Beeld van de finale van het beachvolleybaltoemooi in Sas van Gent bij de recreanten. Aanval van Bode (rechts van het netin het duel tegen Outokumpu. foto camile schelstraete. Door Willy van Leeuwen Sas van Gent - Wekenlang teisterde de koperen ploert al les en iedereen en viel er geen spatje regen. Echt strandweer dus. Zaterdag stond het eerste beachvolleybaltoemooi in Sas van Gent op het programma. Enkele leden van de volley balvereniging Savok hadden vrijdagmiddag op het Keizer Karelplein een grote zandbak gemaakt waarop twee velden konden worden aangelegd. Donkere wolken pakten regel matig samen boven Sas van Gent. De weergoden waren blijkbaar somber gestemd, maar de sfeer tijdens het be- achtoernooi was er zeker niet minder om. Het eerste beachvolleybaltoer- nooi werd gehouden ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van zowel de plaatselijke onder nemersvereniging Sas'70 als de volleybalvereniging Savok, Zo wel bij de recreanten als bij de competitiespelers werd er met veel inzet gestreden. „Het speel veld is iets te klein en het komt natuurlijk veel op techniek en in zicht aan," aldus een van de spe lers van De Kikkers zaterdag middag, terwijl dan net even de zon er doorkwam. „Het is zwaar, maar wel leuk om te doen." De organisatoren hadden dan ook niets aan het toeval overgela ten. Gezellige muziek galmde over het Keizer Karelplein, de fritesboer probeerde zijn produk- ten aan de man te brengen en op het terras zaten enkele toeschou wers met een verfrissing in de hand. „We krijgen nu al regelma tig de vraag om dit toernooi vol gend jaar weer te houden. Dat is toch een signaal dat het goed be valt," zei Ronny Winne van de or ganiserende vereniging. Gezien het vele voorbereidingswerk dat er aan dit toernooi vast zat moes ten de organisatoren zich hier over nog eens beraden. Bij de competitiespelers kon men regelmatig genieten van leuke rally's en werden de meest spec taculaire reddingen verricht. Bij de vrouwen ging de winst naar de Zanderige Esjes, bestaande uit Sandra van Puyvelde, Sonja Gel derland en Sonja Inghels. Bij de mannen liet Jan Schut, trainer- coach van Morres, zien nog steeds niet versleten te zijn. De routinier won samen met Erwin Lambert en Noel Roegiest alle wedstrijden en eindigde hierdoor op de eerste plaats onder de toepasselijke naam De Zandvreters. Sas'7 0-bestuurslid Carolus Roe- landt en Savok-voorzitter Hanny Langeraert namen de prijsuitrei king voor hun rekening. EINDSTANDEN Recreanten: 1. Outokumpu, 2. Bode, 3. Savok 2, 4. Showband Sas 2, 5. De Krukken, 6. De toekomst, 7. Show band Sas 1, 8. Scouting Sas, 9. Van Oosten, 10. Winged Cotex Freedom Fighters for Always. Vrouwen: 1. De Zanderige Esjes, 2. De Kikkers, 3. Inklaar Co, 4. Three boops on the sand, 5. Get Beached. Mannen: 1. De Zandvreters, 2, Sa vok, 3. De Fiasco's, 4. Zandmanne tjes, 5. De Zandhappers. Van onze atletiekmedewerker Goes - Tijdens de voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse pu- pillencompetitie, die werd af gewerkt op het Goese sport park 't Schenge met AV'56 als organisator, deden de atleten van AV Scheldesport aardige zaken. Bij de eerstejaars A- pupillen pakte Huibert Hame link de winst op de driekamp voor zijn clubgenoot Wouter Blokland. Wendy Docters, die vorige week in Terneuzen al de beste was, was ook deze keer bij de tweedejaars meisjes A-pupillen duidelijk de sterkste. Hamelink realiseerde 1134 punten. Dit met 10,2 op de 60 meter, 1,30 hoog en 6,88 met de kogel. Op het onderdeel hoog springen pakte hij de winst op zijn clubmakker Blokland, want die kwam maar tot 1,20 meter. Met de kogel (7,15 meter) en op de sprint (10,2 seconde) was Blokland de beste. Wendy Doc ters pakte aardig wat punten bij het balwerpen waar ze tot 31,90 meter kwam. Met 9,3 op de 60 meter en 3,86 ver kwam ze op een puntentotaal van 1208. Ruim 100 punten meer dan de concurrentie. Er was in Goes duidelijk meer belangstelling dan vorige week in Terneuzen. Van de 190 ingeschre venen kwamen er 160 opdagen. UITSLAGEN DRIEKAMP Meisjes-pupillen C: 1. Marianne van der Heijden (Dynamo) 703 punten, 2. Pien Stams 658, 3. Githa Faasse (bei den Scheldesport) 605. Meisjes-pupillen B: 1. Esther Schreurs 914, 2. Annegreet van de Zande (beiden Delta Sport) 823, 3. Naomie Deyra (Dynamo) 810. Meisjes-pupillen Al: 1. Branda Mie ras (Dynamo) 995, 2. Cecilia Jangba- hadoer 965, 3. Rosalien de Rijk (bei den Atletica) 964. Meisjes-pupillen A2: 1 Wendy Doc ters (Scheldesport) 1208, 2. Sabine van Veldhuyzen (RKHAV) 1081, 3. Vera Wisse (Atletica) 995. Jongens-pupillen C: 1. Andres Vla ming 995, 2, Wouter Jansen 894, 3. Hein Weeseppel (allen Atletica) 858. Jongens-pupillen B: 1. Davy Briars (Atletica) 1038, 2. Niek Rentmeester (AV'56) 967, 3. Wesley Krakeel (Del ta Sport) 919. Jongens-pupillen Al: 1. Huibert Hamelink 1134, 2. Wouter Blokland (beiden Scheldesport) 1105, 3. Den nis Verburg (Atletica) 1062. Jongens-pupillen A2: 1. Han Stout- jesdijk (Delta Sport) 1391, 2. Chris- Jan Harting (Atletica) 1368, 3. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 1081. ESTAFETTES Meisjes-pupillen B 4 x 40 meter: 1. Wielingen 28,4. Meisjes-pupillen Al 4 x 60 meter: 1. Atletica 39,2. Meisjes-pupillen A2 4 x 60 meter: 1. AV'56 36,6. Jongens-pupillen B 4 x 40 meter: 1. Atletica 27,7. Jongens-pupillen Al 4 x 60 meter: 1. Atletica 39,0. Jongens-pupillen A2 4 x 60 meter: 1. Atletica 36,7. Amsterdam - Nadat Rutger Veerman op de eerste dag het C(1 had gepakt op de 1500 meter maakten de twee overige ZeeL! deelnemers het succes op de tweede dag van de nationale C-sn! len (het officieuze nationale atletiekkampioenschap voor C-j nioren) compleet. Martijn Mortier van RKHAV en Maritza op 't Hof van AV'56 ein digden als tweede. Mortier deed dit op de 100 meter met een tij van 11,46 seconde. Op 't Hof kwam met de discus tot 35,90 meti Op de eerste dag was ze als vierde geëindigd met de kogel, Hai afstand bedroeg 12,68 meter. Alle drie de Zeeuwse atleten a uitgenodigd voor de interland met Duitsland komend weekend Ede. Zwolle - Erwin Simpelaar van het Goese AV'56 stootte tijdensd vijfdistrictenwedstrijden in Zwolle een Zeeuwse record met j kogel. Nadat hij dit seizoen al meerdere keren zijn eigen recot bij de B-junioren scherper had gesteld werd nu ook met succi een aanval gedaan op het Zeeuwse record bij de A-junioren da met 17,38 meter (sinds 26 augustus 1988) op naam stond vaniva Beek. Simpelaar kwam tot 17,88 meter, wat hem op dit onderde de winst opleverde. Met de discus overbrugde hij een afstand va 47,50 meter en werd daarmee tweede. Anjolie Wisse, eveneens va AV'56, kwam in actie op de 800 meter waarop ze een tijd real seerde van 2.16,38. Eede - De vriendschappelijke wedstrijd tussen Aardenburg en ke Belgische Wenduine duurde slechts 45 minuten op het sportvel te Eede. Toen maakte arbiter Cees Boeye er een eind aan. Daarvoor had de Belgische formatie constant commentaar gele. verd en beslissingen van de scheidsrechter aangevochten. Toen i Belgische formatie, die qua voetbal wel iets sterker was dan Aar denburg, dreigde er mee te stoppen maakte de genoemde arbite er een eind aan. De stand was op dat moment nog 0-0. Terneuzen - De Terneuzense softbalspelers van coach Sidney! Backs hebben op eigen veld een gemakkelijke 17-3-zege geboet op Pitaland Pioneers. ZH Pirates bleef door deze winst i tweede plaats in de rangschikking. Een lijst die aangevoerd wort door Chicaboos. Het honkbalteam ZH Pirates kwam niet in actie In Terneuzen wachtte men tevergeefs op tegenstander La Louvié re. Breskens - Het Standfast en Loper-weekeinde dat de WV kens hield, was na lange tijd weer eens een zeilwedstrijd waarin er voldoende wind was om de strijd aan te gaan. Twee boten lie pen zelf aan de grond terwijl gescheurde zeilen eveneens totdi opgelopen averij behoorden. Beter verging het Francois Vroon met Vleermuis, die in de groep Lopers won, en Carlo Vroon, die als schipper van de Iris, als bes te na twee dagen uit de Standfast 33 tevoorschijn kwam. Inde groep Standfast 40 zegevierde Peter Huisman met Bounty. Open klasse eindige in een zege voor Jan Bart met White Hover EINDSTANDEN Standfast 40: 1. Bounte (Peter Huisman), 2. Spetter (familie Van Heyst] 3. Zwinneblomme (Paul van Daelen). Lopers: 1. Vleermuis (Francois Vroon), 2. Ridendo (Jack Jacolbse). Standfast 33: 1. Iris (Carlo Vroon), 2. Eagle (Izak Boidin), 3. Hazewiti (familie Sanp). Open klasse: 1. White Rove (Jan Bart), 2. Poehhantas (Bart Gorter), Capella (Frans Maas). Terneuzen - Dinsdag 29 augustus zijn in laatste instantie de vriendschappelijke wedstrijden HW'24-Breskens, Hontenisse Vogelwaarde (beiden 19.00 uur) en Clinge-Koewacht (19.30 uur aan het reeds bestaande programma toegevoegd. Vogelwaarde - Zowel bij de eerste als tweede elftallen won Goe het nederlaagtoernooi dat de voetbalvereniging Vogelwaarde ii het kader van het 50-jarig bestaan hield. EINDSTANDEN Eerste elftallen: 1. Goes (0-5), 2. Hoek (1-3), 3. RCS (2-3), 4. HW'24(1- 2). Tweede elftallen: 1. Goes (1-4), 2. Hoek (4-6), 3. RCS (2-4), 4. HW'24(2- 3). MARK YOUNG uit Koewacht reed in een amateurkoers in he: Belgische Lembeke naar een vierde plaats. Drie Zeeuwse renners nemen deel aan het Nederlands kampioen schap tijdrijden op dinsdag 29 augustus in Zaltbommel. De Mid delkampers ARJAN KLAASSE en JACK SCHUIT gaan van start bij respectievelijk junioren en nieuwelingen terwijl ARJAN VAN HAAFTEN, die lid is van een Brabantse vereniging, als junior op de deelnemerslijst staat. Van onze sportmedewerker Goes - Het publiek uit Goes en omstreken heeft zaterdag ka nis kunnen maken met de golfsport. Nadat burgemeester dfi D.J. van der Zaag het complex in de voormalige Wilhelmii polder officieel had geopend door de onthulling van een naai bord, waaierde het publiek uit over het terrein met een j van 75 hectare. Met een Engelse dubbeldekker werden rondritten gemaakt over het golfterrein. Er waren demon straties en er werd uitleg gegeven over het spel. In een feesttent konden belangstellenden golfvi- deo's bekijken. De 18 holes wedstrijdbaan en de 9 korte holes beslaan 70 hectare. Daarnaast is er het golfeenter, een clubgebouw en de driving range/golfschool. Er is meer dan 10 miljoen gulden geïnvesteerd in het complex. Het ontwerp is van de golfarchitecten Donald Steel en Hans Hertzberger. Zij hebben optimaal gebruik gemaakt van de eigenschappen van het polder landschap en het specifieke ka rakter van de omgeving. Gezien het ruim bemeten grond gebied waren er nauwelijks be perkingen. Waterpartijen en grondophogingen - beschikbaar gekomen door het graven van het Goese Meer - geven de baan een extra aantrekkelijk accent. Het is een magnifieke baan met een kre kenstelsel, gras- en zandbunkers, hellingen en waterpartijen. Het geaccidenteerde terrein kent een hoogteverschil van zes meter tus sen hoogste en laagste punt. De Goese golfbaan is een typi sche polderbaan. „We nemen het bos niet kwalijk dat er bomen staan, of het strand dat er zand ligt. Evenmin kunnen we de pol der kwalijk nemen dat het terrein vlak is. Integendeel. We zijn er trots op en hebben er bij de aan leg ten volle van geprofiteerd," aldus Van de Velde, manage» de Goese Golf. De golfbaan heeft brede fain® en hoewel de weersomstan# den van de afgelopen maanden groei van het gras niet bevord® den, verkeren de greens - het® tekaartje van de club - in le conditie, fris groen en i Het Golfeenter is dagelijks ope van 08.30 tot 17.30 uur. De W Golf beschikt over twee p" (golf leraren), die ifi de Golfscltf de aspirant-golfspelers theone lessen aanbieden in groeps® band. Afhankelijk van het atf deelnemers bestaat een the®; cursus uit 8 tot 10 lessen, worden de leden voor het theorie-examen golfvaardigheidsbewijs. De P. houden zich niet alleen mf' beginners bezig, ook voor d vorderde spelers is er een gramma opgesteld om swing grip effectief bij de schaven. De Goese Golfclub heefteen^1 gende start gemaakt. Het W tal is inmiddels de 250 gel, seerd. „We hopen binnen 31 jaar een ledenlijst met 750 na* te hebben. Samen met 15' J drijfsleden zitten we dan maximale ledental dat aankan. Wie nader kennis wil maken* het golfspel, kan zich aannw voor een proeflesarrangf-11 bestaande uit drie go® (praktijk en theorie) met get> van stokken en ballen en kopje koffie. _IG? lp~„,obleem lost u het beste f',pLt een ..Kleintje m de Lr, immers met minstens 5' /«n de ytien Stemlezers iflzeressen die speciaal A JjJS'le""* hobber v°°rcH^ *l?5„nes' -rubriek öSel gevraagd-liflt het nand. dat er snel en jj reacties komen. .oor Harold de Puysseleijr Lneuzen - Binnen twee da{ er een rapportage bij justitie i jelburg over het geweld dat hi ,pen weekeinde door - „ebruikt bij een actie stad van Terneuzen. pe hoofdofficier van jan maar uitmaken daarbij haar boekje 1 gaan of niet. de pc in de 1 te justiti of de buitei Dat laat J. vanMourick, je regiopolitie Zeeland, commissaris F. Goud=wa je Zeeuws-Vlaamse voorlid weten Goudswaard, de c ond< politie i L adv d Door Harold de Puysseleijr Terneuzen - Vier slachtoffe den afgelopen weekeinde; J nemen deze week een ac klacht in te dienen tegen „We gaan hier zeker werk vai maken maar willen eerst wete wat precies onze juridische mo gelijkheden zijn", aldus W. Ver berbrugge uit Terneuzen, een va: dé mensen die in de nacht van za terdag op zondag klappen kreeg De voorzitter van het bestuur va: open jongerencentrum Kalashni kov is in de nacht van zaterda op zondag dusdanig toegetakel door politie-agenten dat hij gis teren niet naar zijn werk kor Ruim een dag na de gebeurtenis sen voelt hij zich nog altijd ge traumatiseerd. „We waren met een flinke groei zaterdagavond onschuldig uit i de binnenstad", vertelt Verhei brugge. „Lekker gezellig op stap We stapten op een bepaald mc ment bij een café buiten en or middellijk werden er een paa door de politie tegen de muur gc zet, gefouilleerd en vervolger meegenomen naar het bureau." Overstuur Zo werd iemand die tot het geze schap van Verherbrugge behoor de en volgens hem nog geen vlie kwaad doet, met een pistool te gen het hoofd door agenten afg( voerd. Daar raakten de anderen met w hij op stap was, onder wie Ve: Van onze verslaggever St. Philipsland - Vijf dode sc gaande staat van ontbindinj Tholen zondagmiddag opma net bezuiden St. Philipsland De politie had een tip gekregc van een passant, die de doi beesten had zien liggen. Een su veillance vond niet alleen de v kadavers, maar ook een ooi m een lam die beide niet meer hun poten konden staan. 1 schapen werden door een geraa pleegde dierenarts afgemaakt. 1 32 andere schapen in het weila: hadden zich staande weten houden, ondanks het feit dat verstoken waren gebleven v water: de drinkbakken war Oostburg - Een gewaar schuwd mens telt voor twee. En dus trapte een verkoopster van een win kel in Oostburg niet twee maal in dezelfde truc. In de winkel verscheen een 29-jarige man uit Oost-Sou burg die enkele artikelen ui deze zaak wilde ruilen. Zijr werkwijze is eenvoudig ei bleek enkele jaren geleder ook doeltreffend. De mar haalt enkele goederen uit dc winkel, loopt er mee naar dc kassa en probeert die daa onder het motto 'niet goec geld terug' in te ruilen tegei baar geld. Maar de Souburger had di Keer pech. Bij de kassa tro hij dezelfde verkoopster di hij al in 1992 met zijn wissel truc probeerde te 'foppen' En dat was mevrouw noj niet vergeten: ze had de Sou burger meteen door. De mai Verdween daarop snel.

de Stem | 1995 | | pagina 10