m Abdellaoui: 'Mooi hè, die goal' assie NAC geeft doorslag I? DE STEM [lap PSV krijgt geflatteerd pak slaag in Beatrixstraat .V. Oranje woedend op scheidsrechter li en. Sammy's Huur/koop Breukink toch naar WK Arbiter aangepakt voor te milde straf Danny Blind r Elke 2 jaar in een nieuwe Ford! l^eda - Etten-Leur - Oosterhout Van Hooijdonk matchwinnaar tie-ideeën 225. Record aan rode kaarten Vaclav Jezek (72) overleden rus 1995 )d^ doet meer voor u Sport MAANDAG 28 AUGUSTUS 1995 DEEL B (Ipeter van Bergen j - NAC telde gisteren al- Laar helden na de 3-0 op K Terwijl een doodstille ^kleedkamer na afloop „netisch en tergend lang Men bleef, haastte alles (NAC was zich richting s en drommen handteke- njagers. fwon van 'topclub' PSV en |e dat weten ook. Yassine Ab- jotii was een van de laatsten, Ijaar buiten kwam. „Mooi hè, al." Abdellaoui wees laco- fop de knal, waarmee hij voor rust naar een 1-0- sprong schoot. „Normaal i ijt een balletje liever aan iama een aardige actie te ton. Omdat ik daar de laatste f voor op mijn flikker kreeg, loot ik het maar eens anders te doen. De aangever van Arnold was perfect. Ogen dicht en schie ten maar, dacht ik." Abdellaoui pakte zijn goaltje mee en werd in de 68e minuut vervan gen door Peter Remie. „Ik heb natuurlijk niet om die wissel ge vraagd, maar ik verwachtte hem wel," zei de maker van de ope ningstreffer. „Na rust werd ik te veel naar het middenveld gedron gen en dat is niet precies mijn plekkie. Juist daar voel je, dat een wedstrijd tegen PSV de nodi ge kracht kost. Erg vond ik die wissel daarom niet." Peter Remie viel voor hem in. Re mie: „Ik was behoorlijk teleurge steld, dat de trainer mij uit de ba sis liet. Nee, Rijsbergen heeft de reden niet uitgelegd, hoeft ook niet voor mij." Remie haalde zijn gram al bij zijn tweede balcontact. Remie liep re soluut naar de penaltystip, toen Scheepers door Nilis was ge vloerd. Remie: „Vooraf waren er geen af spraken gemaakt, wie hem zou nemen. Ik belastte me ermee in de voorbereiding. Een stukje auto matisme, denk ik. Ik liep naar de stip, niemand anders wilde ei genlijk." Ondanks wat pesterij tjes van Numan kogelde Remie de pingel binnen en zette NAC op 2- 0. PSV, dat tot die 70e minuut nog aandrong, was definitief ge klopt. Remie over zijn strafschop: „Natuurlijk zat er venijn in. Je begint op de reservebank en dan krijg je zo'n kans. Ook Remie wil dan wat laten zien." Twan Scheepers was de absolute uitblinker in de beladen derby. Na 83 minuten en vele kilometers ging hij naar de kant voor Sander Oostrom. Scheepers: „Een ap- plauswissel? Zo kwam het mis schien over bij het publiek, maar ik had gevraagd om die vervan ging. Ik kreeg last van kramp en functioneerde niet meer zoals ik wilde. Een gevoel van revanche of ran cune had ik niet. Van de groep, waarvan ik drie jaar terug deel uitmaakte, is bij PSV bijna nie mand meer over. Vechtlust was de kracht van NAC vandaag. Of het nu PSV is of NEC, als we zo voetballen, heeft iedere club het tegen ons moeilijk." Scheepers gaf toe, dat NAC di rect na rust even in problemen kwam. „Maakt PSV gelijk, dan wordt het erg moeilijk voor ons. Grandioos is het dan, dat die ac tie van mij leidde tot de straf schop en de 2-0. Vanaf dat mo ment konden we lekker los voet ballen. PSV wist, dat het verloren had." Ook Geert Brusselers noemde de tweede NAC-goal beslissend. „PSV viel me tegen. Onze ver dienste, vind ik. We staan na twee duels mooi op vier punten en dat is de grootste winst. We hadden de competitie ook kun nen openen met twee gelijke spe len tegen RKC en PSV. Iedereen was tevreden geweest, maar je begint wel onderin op de rang lijst." Jan Gaasbeek voetbalde Luc Ni- lis uit de wedstrijd. „Een lekker gevoel was dat, toen hij vroegtij dig van het veld stapte," zei Gaasbeek. „Ik kon de gaatjes makkelijk dichtlopen achterin, omdat iedereen een stapje extra wilde doen." Dick van Burik, die al zijn kopduels won van Eijkel- kamp, roemde eveneens de vecht lust van zijn ploeg. „PSV mag kwalitatief beter zijn, strijd is ook een wapen." Een mening, die door de met tweemaal geel bestrafte Jan Wouters volmondig werd onder schreven. „NAC onderschatten deden we niet. In Breda is het al tijd moeilijk voetballen. Deson danks werden we hier volledig afgetroefd. Triest, dat PSV al na zijn tweede competitiewedstrijd ten opzichte van Ajax tegen een gat van drie punten aankijkt." evoerd. Waardoor plezierig rijdij lig rijden wordt. Het is duidelijke rt kan zijn, of we nu praten overc gon. 3 modellen: 1 prijs. Ford maal eit maar ook niet in prijs. Want Foa viduele smaak en behoefte. Daarol nu voor één en dezelfde prijs. Daa| ailigheids- met een y Pack. gen voorbehouden. MOLENWATER 6' 4510 AA Bresken 01172-3230 TERNEUZEN Axelsestraat 165 Tel. 01150-13857 ST. JANSTEEN Hemelstraat 20 Tel. 01140-13041 orChris van Nijnatten - Passie wint van {sthazerij, altijd. Daar in won NAC gistermiddag [it 3-0 van PSV. Een tikje söatteerd, maar tegen de •evenheid van de Bre- inaars had Philips, zoals jiC-coach Wim Rijsber- i zijn tegenstander con- jquent noemde, erg weinig ■te brengen. 1 plrie Bredase treffers, van Ab- llaoui, Remie (strafschop) en tód én het gesleur van Schee- li lagen Eindhoven zwaar op maag. „Ik ben woedend," zei f Advocaat na afloop. JlCspeelde fel, tackelde veel op verdedigde eindelijk op «iivisie-niveau, viel aan wan- r het kon en dat kon dus ik. PSV stelde daar een mat- |ad tegenover, die de ploeg wel- iskan opbreken in dit seizoen, een club die in Eindhoven concurrent wordt be- Kiouwd, liep in één weekeinde l drie wedstrijdpunten ook [gen doelpunten uit op PSV. T deed niet anders dan met age ballen Eijkelkamp zoeken zich voor het overige n aan de thuisploeg. Rijsber- iihad immers een verrassing in 'to. „Ik verwachtte Abdellaoui emaal niet als linksbuiten," [kende PSV-trainer Dick Ad- eaat. Omdat NAC bij offensie- i oprispingen met ten minste I® man richting Waterreus j»k, voelde Advocaat zich ge- pigen Van der Weerden als Ji rechtsback op Abdellaoui te letten. tarmee veroverde NAC het Üenveld waar, zoals bekend, 'edstrijden nogal eens beslist «den. Want achterin had Fa- zijn handen vol aan de ont- inde hardloper Scheepers, dekx moest Arnold in de gaten «ten en Numan kreeg Brusse- op zijn dak. Jonk liet zich in e eerste helft als een soort libe- 'ooknog eens ver terug zakken, 'lardoor PSV 'vast' kwam te ten en het voor NAC rond de 'ddencirkel een speeltuin "kC toonde zich vooral van zijn ®vallende kant. „De jongens ®hen me in één keer van mijn tensieve imago afgeholpen," l(hte Rijsbergen. Maar hij had 'zelf de hand in, dat zijn ploeg ihterin een-op-een speelde zon- vrije verdediger. Hij kon het "t permitteren, want Rijsber- Luc Nilis (rechts) brengt Twan gens centrale verdedigingsduo Van Burik/Gaasbeek speelde als een scheermes zo scherp op res- auto's u klaar. -83380. Geen krediet in'°cnO Goedkope auto's, aanbetaling. Inruil moge' Tevens auto's t.k.g6*.; Geop. ma t/m za. 9-u" 18-OOu. Vrijdag koopav»!" p Hoge Bergen 7 Roose^ Tel.: 01650-6550 Pierre van Hooijdonk heeft zaterdag opnieuw zijn [Warde bewezen voor Celtic. De 'Lange van Welberg' besliste ™aalf minuten voor tijd de eerste competitiewedstrijd, uit tegen teith Rovers: 1-0. 'Hetwas geen beste wedstrijd en het leek lange tijd 0-0 te blijven, ■tot wij een vrije trap van de zijkant kregen. Een medespeler kop- k de bal door, waarop ik van een metertje of drie binnen kon nukken," aldus Van Hooijdonk vanuit zijn nieuwe woning in een terpje dicht bij Glasgow. „Een keurige, rustige buurt, althans ®dat ik hier kwam wonen..." Hooijdonk speelde tegen Raith Rovers met naast zich in de TO de Duitse aankoop Andreas Thom. „Het is lekker voetballen I "em- Hij is een speler met inzicht, die zich graag wat terug ^t zakken. Hij speelt dus meer achter dan naast me. Zo'n type niden we ook goed gebruiken. oor Celtic was de zege op Raith Rovers een revanche voor de vo- verloren finale om de League Cup, kort voordat Van !ms!^0n'c ziln overstap van NAC naar Celtic maakte. Donderdag «moeten beide ploegen elkaar weer, dan opnieuw in de strijd ®de League Cup. Van het komende vrije weekeinde maakt Pier- vaD Hooijdonk gebruik om familie en vrienden in Nederland &°P te zoeken. K„,l £en eerste competitieronde: Falkirk-Aberdeen 2-3, Hearts- iJa'dl 1-1, Partick-Hibernian 1-1, Raith Rovers-Celtic 0-1, Ran- 5 "Ulmarnock 1-0. Scheepers ten val: strafschop! pectievelijk Eijkelkamp en Nilis. „Ze waren allemaal scherp," zei Rijsbergen en hij wist wel waar om. „Iedereen vraagt aan me waarom Karelse niet speelt, waarom Brood niet, waarom Re mie niet. Iedereen moet gewoon knokken voor zijn plaats, ook de gevestigde jongens." NAC had veel diepte in zijn spel, vooral omdat Scheepers steeds als een doorstartende straaljager gelanceerd kon worden. Arnold liet zich in dat tumult met graag te zakken, waardoor hij even vaak met passes strooide als op doel vuurde. In de 20e minuut was het voor het eerst raak, na dat Arnold voorlangs had ge mikt, Nilis via de enigszins ner veuze Achterberg had overge schoten en Scheepers naast had getrapt. Arnold, het leek erop of hij eerst hands maakte, passte diagonaal op Abdellaoui, die on middellijk verwoestend uithaal de: 1-0. Na die treffer speelde NAC een realistisch spel; geen jacht op treffer twee, sterker nog: Arnold ging Jonk voor zijn voeten lopen. In die fase kreeg Wouters een ge le kaart voor protesteren. Het was een dure, want zijn tweede gele kreeg hij een uurtje later voor het vasthouden van Brusselers; rood dus. Meteen na rust trachtte PSV orde op zaken te stellen, maar Jonk zag zijn schot door Achterberg ge keerd, Nilis schoot naast en wat later scoorde hij illegaal omdat er al gefloten was. Een half uur lang leek PSV terug te komen, Zenden kopte op de paal, waarna de pas fitte Ronaldo inviel voor dezelfde Zenden. De Braziliaan gooide er een paar mooie bewegingen uit, maar kon Atmodikoro niet echt 'foppen'. De back kopte ook nog een kopbal van Ronaldo van de doellijn. Met iets meer dan twintig minu ten te spelen, trok NAC met als initiators Lokhoff, de zuinig spe lende Van Wonderen en de lang zaam meer inschuivende Vidmar weer naar voren. Bij een van die aanvallen bracht Nilis de door gebroken Scheepers in de buurt van de penaltystip ten val. Remie stond juist op tijd in het veld voor het benutten van de straf schop. Pal voor tijd, nadat Remie een ziedend schot net over had zien gaan, tikte Arnold uit een uittrap van Achterberg nog 3-0 binnen, terwijl Faber hem op de huid zat. Het stadion was al collectief bui ten zinnen geraakt, maar toen NAC hand-in-hand van het veld af polonaisde, kwam er nog eens een donderende ovatie van de tribunes afrollen. Het laatste sei zoen aan de Beatrixstraat is met een hartveroverend optreden van de Yellow Army begonnen. „Maar ik zag nog genoeg fout jes," eindigde Rijsbergen zijn conference na afloop. Want het seizoen is nog lang, zo weet de geroutineerde ex-international als geen ander. NAC - PSV 3-0 (1-0). 20. Abdellaoui 1-0, 70. Remie 2-0 (strafschop), 88. Arnold 3-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 10.100. Rode kaart: 77. Wouters (PSV, twee keer geel). Gele kaarten: Arnold (NAC), Van der Weerden en Nilis (PSV). NAC: Achterberg; Atmodikoro, Van Burik, Gaasbeek en Vidmar; Brusse lers, Lokhoff (89. Brood), Van Won deren en Abdellaoui (68. Remie); Ar nold en Scheepers (83. Oostrom). PSV: Waterreus; Van der Weerden, Faber, Valckx en Numan; Wouters, Jonk, Cocu en Zenden (58. Ronaldo); Nilis (83. Van der Leegte) en Eijkel kamp. Den Haag (anp) - Nog nooit sinds de invoering van de rode kaart in 1972 zijn tijdens de eerste twee speeldagen in het betaalde voetbal zoveel spe lers uit het veld gestuurd. Al zeventien spelers haalden het einde van de wedstrijd niet. Een verpulvering van het re cord, dat op zeven stond. In de eerste divisie zagen liefst zeven spelers afgelopen weekein de de rode kaart. Twee clubs beëindigden hun wedstrijd zelfs met negen man. Emmen bij TOP Oss en MW bij Veendam. Mare Delissen ziet met afgrijzen hoe de Duitsers feestvieren, na dat hij de beslissende strafbal heeft gemist. foto anp Van onze verslaggever Dublin - In zijn enthousiasme ging de Ierse omroeper zondag tijdens de 'feestelijke' afsluiting van het Europees kampioen schap hockey waarschijnlijk iets te ver. Hij feliciteerde zijn landgenoot, scheidsrechter Ray O'Connor hartelijk met zijn uitstekende prestatie bij zijn eerste internationale toernooi. De spelers van het Nederlands elftal dachten daar toch een tikje anders over. Ze konden de blozende Ier wel schieten. Oranje verloor in Dublin de fina le van titelhouder Duitsland (2-2) na een lange en zenuwslopende serie stra'fballen. Aanvoerder Mare Delissen was de schlemiel van het team. 'Mister Hockey' schoot de 22e en beslissende strafbal via de lat over het doel. Leo Klein Gebbink was pechvo gel niimmer twee met twee mis sers van 6,40 meter. Het zinderende slot van het EK was niet nodig geweest als O'Connor de regels niet met voe ten had getreden. Oranje leidde met 2-1 en leek hard op weg naar de derde Europese titel, de eerste hoofdprijs in vijf jaar. In de 56e minuut echter zag O'Connor plotseling spoken op het kunst grasveld van de universiteit van Dublin. Hij schonk Duitsland een strafbal, omdat hij geconstateerd meende te hebben dat Jacques Brinkman in de doelmond een in zetje van Becker met zijn voet had geblokkeerd. De Duitse aan valler nam het cadeautje van O'Connor dankbaar in ontvangst, 2-2. Nederland kon daarna de blunder van de Ierse arbiter niet meer herstellen. Woedend waren ze, de spelers van Oranje. Brinkman zwaaide vervaarlijk met zijn stick, doel man Ronald Jansen wilde O'Con nor te lijf en Delissen vloekte als nooit tevoren. Zelfs bondscoach Roelant Oltmans, normaal een toonbeeld van rust en bescha ving, liet zich even gaan langs de lijn. Ook na afloop bleef O'Con nor een mikpunt van Nederland se spot en kritiek. Brinkman deed nog even uitgebreid voor hoe hij de bal met zijn stick en niet met zijn voet speelde, een uitleg die door de televisiebeelden werd be vestigd. „O'Connor heeft voor ons de wedstrijd verziekt," stelde Brinkman onomwonden. „Vooraf weet je dat een finale tegen Duitsland door één of twee mo menten wordt beslist. Dit was zo'n moment. Hij gaf een strafbal die geen strafbal was. De wed strijd zat in die fase op slot, Duitsland kreeg na 2-1 nauwe lijks kansen meer. Ik heb O'Con nor flink zijn vet gegeven. Hij durfde me kennelijk geen geel te geven, terwijl ik hem uitmaakte voor alles dat mooi en lelijk was. Ik denk, dat hij heel goed wist dat hij fout zat." Jansen noemde O'Connor een laf fe vent. „Als er tien man meteen bovenop je springen na een fluit signaal moet je beseffen daf je iets niet goed heb gedaan," brom de de Brabander. „Hij had na overleg met zijn collega zijn be slissing moeten herroepen. Dat is bij het WK in Sydney ook eens gebeurd bij een tip-in van Delis sen. Hij had echter het lef niet om in discussie te gaan. Zwak." Hoewel de boosheid en het onbe grip in het Nederlandse kamp be grijpelijk waren, gaat het te ver om de dramatische nederlaag te- gen Duitsland volledig toe te schrijven aan de verkeerde in greep van O'Connor. ZIE VERDER SPORT - B4 Van onze verslaggever Valkenburg - Bondscoach Gerrie Knetemann gaat er vanuit dat Erik Breukink en Maarten den Bakker begin oktober toch zul len deelnemen aan het WK op de weg in Colombia. de toegekende strafschop. PSV- foto's cor viveen Praag (rtr) - Vaclav Jezek, voormalig trainer van Fey- enoord, ADO en FC Den Haag, is zondag overleden aan de gevolgen van een hartaanval. Jezek, die aan het einde van het seizoen 1993-1994 stopte met wer ken in de voetballerij, werd 72 jaar. Jezek behaalde grote succes sen met het Tsjechoslowaak- se voetbal, nog voor de twee deling van het land. Hij leid de de gecombineerde ploeg in 1976 naar de Europese ti tel. Tussen 1972 en 1993 was hij diverse keren in zijn land als bondscoach werkzaam. Hij was ook clubcoach bij FC Zlirich en Spartak Praag. Zijn laatste functie was voorzitter van de Tsjechische voetbalbond. Vaclav Jezek bracht zeven jaar als trainer in Nederland door. In 1981 eindigde zijn avontuur, toen hij door Fey- enoord op 'vakantie' werd gestuurd. Volgens de Tsjech omdat hij de voorkeur aan Joop Hiele wilde geven boven de net ge kochte Ton van Engelen. Met directeur Peter Stephan, in middels ook overleden, bo terde het dat jaar niet meer. Tussen '82 en '84 maakte hij vervolgens Spartak Praag kampioen. Breukink gaf gisteren al min of meer toe dat hij de reis naar Zuid-Amerika gaat ondernemen. De ONCE-renner wil echter eerst zijn resultaat tijdens het NK tijd rijden (morgen in en rond Zalt- bommel) afwachten alvorens hij dat besluit officieel naar buiten brengt. De doorslag voor Breukink geeft het feit dat er tijdens de mondia le wedstrijden in Colombia tic kets voor de Olympische Zomer spelen van Atlanta volgend jaar zijn te verdienen. „En dat wil ik toch graag een keer meemaken," aldus Breukink, die bereid is zich op het WK voor te bereiden in het Amerikaanse Colorado waar de KNWU vanaf 6 september voor de vaderlandse WK-gan'gers een trainingskamp op hoogte belegd heeft. Het WK-parcours ligt na melijk op gemiddeld 2600 meter hoogte. Maarten den Bakker twijfelt meer dan Erik Breukink. Hij blijft de tijd tussen het eind van de Ronde van Spanje en het WK te kort vinden voor een optimale voorbereiding van presteren op zeeniveau naar een wedstrijd in zuurstofanne omstandigheden. Knetemann heeft Den Bakker er echter op gewezen dat alle deel-, nemers aan de Vuelta, die door hun land naar het WK worden af gevaardigd, met dat probleem kampen. Overigens stelt Knetemann mor genavond na het NK in Zaltbom- mel de WK-ploeg voor de indivi duele WK-race tegen de klok sa men. Met de wegploeg wil hij tot na de Ronde van Spanje wachten. De bondscoach gaat er daarbij van uit dat hij niet alle 12 voor de profs beschikbare startbewijzen zal invullen. Van onze verslaggever Genève - Met ruim vier maanden vertraging is de Hongaarse voetbalscheidsrechter Sandor Puhl bestraft omdat hij ver zuimd heeft de rode kaart te trekken voor Ajax-aanvoerder Danny Blind tijdens de halve finale in de Champions League tegen Bayern München. Blind verhinderde destijds met een handsbal op de doellijn een doelpunt van Bayern München. Puhl, vorig jaar arbiter tijdens de WK-finale Brazilië-Italië, be sloot tot een strafschop en be strafte Blind met een gele kaart. De scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft Puhl er op gewezen dat na handsballen, waarmee een doel punt of doelrijpe kans worden verijdeld, de rode kaart moet worden getrokken. Uit de strafschop kwam Bayern terug tot 4-2 waarna Ajax met elf spelers de score nog naar 5-2 til de. Doordat Blind geen rode kaart kreeg, ontsnapte hij ook aan een schorsing voor de finale tegen AC Milan. Puhl is door de scheidsrechters commissie schriftelijk berispt en krijgt 'voor straf' geen Europa Cup-wedstrijd in de eerste ronde toegewezen. Vanwege een zelfde verzuim tijdens de EK-interiand Zweden-IJsland (1-1) kreeg de Bulgaarse arbiter Uzunov dezelf de sanctie te horen.

de Stem | 1995 | | pagina 11