Droge dialogen over de schutting r^tee de ecfooféae I Klopen! HE JA, DAT KEN I Milieubewust Nippeltje Zeeuwse babbels I STEM ZEELAND C4 iGoes [Goes >ORT Winkeldiefstal Autokraken Motorrijder gewond Snelheidscontrole >RT Pont Sint Maxence Quievrain fan ontucht DEENKE ZE DAN DATTA NOU WEL GAO LUKKEN? I En tochi RK-KERKDIENSTEN PC-KERKDIENSTEN w*mm |26 AUGUSTUS 1995 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1995 4IEUWE CD - De Zeeuwss ■Koorschool uit Goes heeft cm ■namen laten maken voor een ■nieuwe cd, die binnenkort uit ■komt. Als gastorganist trad lorganist van de basiliek van ■Onze Lieve Vrouw te Lourdi ■op. Het wordt de vierde cd van Ide Zeeuwse Koorschool. BOWLEN - Bowling Centrum ><|Goes en het bestuur van de «Bowling Vereniging Goes hou Iden donderdag 7 september een ■bowlingavond in het Bowling r Centrum Goes. Het idee, dat al een tijdje bestaat, achter deze avond is om mensen nader ken- I nis te laten maken met de bow- lingsport, zowel informatief als actief. Teams, bestaande uit I drie personen, kunnen inschrij Iven per fax onder nummer 01100-12534. Het toernooide zal afhankelijk van het aantal I deelnemers waarschijnlijk tot 22.30 uur duren, met daarna de prijsuitreiking. De bijeenkomst I begint om 20.00 uur. streeks vijf uur door de politie betrapt op het rijden onder in- I vloed. De man weigerde zijn medewerking te verlenen aan een blaastest, waarna zijn rij- bewijs werd ingevorderd. Terneuzen - Een vrouw uit Zuiddorpe werd in een super markt aan de Arsenaalstraat betrapt toen ze de winkel wilde verlaten zonder te betalen. De vrouw had voor 65 gulden vlees in haar tas. Terneuzen - In Terneuzen wer den gisteren drie autolaaken gepleegd. Uit een in de IJs- baanstraat verdween een geld bedrag van 1500 gulden, rijbe wijs, paspoort, groene kaart en kentekenbewijs. Uit een auto in de Van Cant- fortstraat werd naast een ra dio-cassetterecorder voor on geveer duizend gulden aan ge reedschap gestolen. In de Aza- liastraat tenslotte werd uit een auto de radio/cd-speler meege nomen. Waterlandkerkje - Bij een in haalmanoeuvre werd donder dagmiddag op de kruising Mo- lenstraat/Philipsweg te Water- landkerje een 27-jarige motor rijder uit Knokke/Heist licht gewond. De man haalde een bestelauto in, bestuurd door een 33-jarige inwoner uit Schoondijke die aangaf om naar links te gaan. Bij de botsing liep de motorrij der wat kneuzingen en schaaf wonden op. IJzendijke - Bij een donderdag van 11.15 tot 12.50 uur gehou den snelheidscontrole op rijks weg N61 werden 34 bestuur ders bekeurd wegens te hard rijden. De radar registreerde 431 voer- I tuigen, met als hoogstgemeten snelheid 140 kilometer per uur en dat waren 60 te hard. 10. C. Hermes, Lewedorp, 3. D. Rijk, Heinkenszand, 4. P. Pieters, Lewedorp, 5. Th. Hoondert, 6. J- van 't Westeinde, 8. J. van Malde- gem, allen Heinkenszand. PV De Zeeuw Goes, 254 oude dui ven, 1224,78mpm: 1, 2 en 4. J- Stenhard, 3. N. Krijger, 5. A. Mul ders, 6 en 10. G. Koks en zoon, 7 en 8. C. van Striën, 9. D. en A. van Leeuwen. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 213 duiven, 1230,77mpm: 1,2. 6, 9 en 10. Gebrs. Scheele, 3, 4, 5,7 en 8. H. Zegers. De Voorwaarts Zaamslagveer, 122 duiven, 1212mpm: 1, 5, 7 en 10. E. Stroonand, 2, 8 en 9. J. Hamelink, 3 en 4. A. Schieman en zoon, 5. M. Scheele en zoon. De Snelle Duif Clinge, 69 jonge duiven, 1130,61mpm: 1. A. van de Brande, 2 en 4.1. Bracke, 3 en 6. D. van de Bergen, 5 en 9. R. van Gae- ver, 7, 8 en 10. P. Goosens. Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor M. Janssen, tel. 01178" 61208 (bgg. Ziekenhuis Oostburg- tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Ax«' Westdorpe, Sas van Gent, Zuid" dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd- 12 u. Past. J. Eggermont. tel- 01158-51882, of 01150-88000. leeft dinsdag een 28-jarige inW<®£ rdenking van het plegen van ontudj' bs, eveneens uit Bruinisse. De man ter-commissaris, die ermee akko°r arlopige hechtenis blijft. Onbekend' feiten heeft gepleegd. JZeelandRond verschijnt elke. zater- i in de Zeeuwse editie van dag- d De Stem. Bijdragen deze week I van Jeanette Vergouwen, Cees Maas, [ffim Kooyman en Camile Schel- ete en Peter Oggel. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonie- inzendingen, en niet op rijm. H Voor tips, wetenswaardigheden, op- f aanmerkingen belt u: 01150- !4. U kunt ook schrijven naar II Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. JffllGE TIJD geleden kreeg de ■bewoner van de dienstwoning op |;s; Burgemeester van Dongen- park aan de Herendreef in Ijardenburg van PTT-zijde het Terzoek om zijn brievenbus - de Bewuste 'groene' van tante Pos - |ianaf zijn woning te verplaatsen de ingang van het sport- Ipark. ■Dat scheelde namelijk heel wat lilde looptijd van de bodes. Aldus geschiedde. Afgelopen week bemerkte een buurman dat twee Belgische dames alle moei te deden om zich milieubewust te ontdoen van hun afval in de brievenbus bij het sportpark. „Lukt het een beetje dames?" vroeg de voorbijganger, die het tweetal zag prutsen met een fles die niet door de gleuf kon. „Awel meneer, zijn die afvalbus- kes in Nederland altijd op slot?" [HET VALT niet mee, als je ds achter het stuur van je kilometers vreet, om de I comfortabele zit in een ruimte pet air-conditioning te verrui tten voor een ouderwetse fiets, poch fietsten gedeputeerde A. pek en burgemeester Th. Steen- ip het traject van Klooster- li ande naar paviljoen de Perk om Naar op ludieke wijze een rij- Nelhulpkist in gebruik te ne pen: de start van het project I Rijwielhulpkist prima service I Mj pech onderweg'. -Iet voor de bocht liet de gede puteerde professioneel de ach terband leeg lopen, tenslotte moest getoond worden dat de hulpkist voor alle akkefietjes een oplossing biedt. Tijdens de toespraken werd het feit dat de Nederlandse fietspompjes niet pasten op de Belgische nippel- tjes breed uitgemeten. Groot was de hilariteit toen bleek dat de 'kapotte' band een dergelijk ventiel bevatte en dat hij toch opgepompt moest worden. Geen nood...de kist bevat een speciaal opschroefventiel en de beide he ren dachten dat ze de klus nu snel konden klaren. Gedepu teerde Dek schroefde het hulp stuk op het ventiel en pompte energiek....de band bleef plat. Burgemeester Steenkamp legde werkelijk zijn hele ziel en zalig heid in een poging om lucht in de band te pompen. De pomp functioneerde uitstekend, de ge laatskleur werd dieprood...maar de band bleef plat. Een behulp zame echte fietser loste het pro bleem toen zacht fluisterend op: „Ge moet dat nippeltje eerst los draaien hoor anders krijgt ge de lucht er nooit in." Aldus ge schiedde. Even later keken twee glunderende gezichten naar de omstanders, het (schaam)rood was al gezakt. (JV) foto camile schelstraete Wat een apparaten zijn die gedeputeerden! Kessen moet eens in Amsterdam gaan kijken hoe ze daar toe risten naar de wallen lokken. HUP Hulst. Voorzitster verkeersbrigadiers Breskens: het is klaar en over. De EOC zet Hulst mooi voor paal. reageerden de dames. „We krij gen dat flesken d'r niet in." Toen de inwoner van de Kikkerstad er fijntjes op wees dat het niet om een afvalbak, maar om een brie venbus ging, stonden ze daar met rode oortjes. Ze hadden het nog wel zo goed bedoeld. De ei genaar van de brievenbus heeft - na de schoonmaak - met grote letters het woord POST op de bus aangebracht... (WD) Zeven is ze en bij tijd en wijle kan ze - aardje naar haar vaartje - wel eens driftig zijn. Geluk kig duurt zo'n aanval nooit erg lang, want ze houdt meestal en vooral van de - in haar gevahpril- le - geneugten van het leven. Maar in een gemoed vol boze gedachten wil ze nog wel eens de be schutting van haar slaapkamer opzoeken. Dan wenst ze niemand te zien noch te spreken. En dat maakt ze zonder enig gevoel voor subtiliteit kenbaar. 'Niet storen', in boze hanepoten. En voor wie dat toch aandurft een laatste waarschuwing: 'En klopen'. foto camile schelstraete Onze jonge berk heeft de droge moesson overleefd. Al was het net aan. Het kostte telkens een half uur water uit de tuinslang, voor de grond vochtig genoeg bleek om weer een weekje Zeeuwse Sahara aan te kunnen. Dan krijg je zulke dialogen over de schutting: 'Hee buurman, 't is weer droog, ee'. 'Ik zeie 't ook, oor. En 't bluuf nog wel een stuitje droog ook.' "t Is droog, oor.' 'Nogga' Ook mensenpraat wordt sloom van de tropische hitte. En in de pruimeboom is het al herfst, met hier en daar een geel blad. En de twee boerenjasmijns staan er ronduit besodemieterd bij. Een tje is zeker dood, in de ander zit ten nog wat frutsels, van leven. De Bommelconifeer (omdat-ie er altijd als een bol heertje bij staat, noem ik hem in mezelf zo) is definitief dood, en dan hebben we alle tuinslachtoffers van deze extreem hete zomer wel gehad. Hoewel? De dikke heer Pad is verdwenen uit de vijver. Zijn veel kleinere echtgenote stoepelt achtergelaten triestigjes verder. De twee kamsalamanders zijn allang geëmigreerd, en de kikker is ook weg, sinds Thijs de kat hem een keer volslagen respect loos van zijn zitsteen in het wa ter heeft gedonderd. Buurman Dies overweegt zijn gras te maaien en is er nog niet uit. Te vroeg maaien kan slecht zijn, nu het gras door de hitte nauwelijks meer groeit. Te lang gras is ook niet goed. Dat zijn zo van die dingen. Dan krijg je zulke dialogen: Wat doe jij, buurman?' "k Weetnie. Geven ze regen af?' 'Nie da'k wete, oor.' 'Dan wacht'k nog mer even mee maoien, dienk'k.' 'J'ei groot geliek.' Onze nog niet zo oude groene vuilcontainer is een zomerdie- rentuin voor hele kleine diertjes. Ze zijn wit en kronkelen, en de grote windes in de vijver, dat heb ik geprobeerd, zijn er wild op. Gratis visvoer deze zomer, maar iedereen vind het vies, ik zelf eigenlijk ook wel. Daarom is het huisbesluit geval len dat we de rest van de zomer zullen rebelleren tegen het pro vinciaal en gemeentelijk afval beleid. Niks meer gescheiden in zamelen. Ze kunnen de pruime boom in. Alle troep gaat in dichtgebonden Komozakken in de grote grijze. Goddank hebben we de oude vuilzakkenophouder nog! Buurman Dies is beter dan een verre vriend, want die spuit je vuilcontainer nooit uit. En buurman wel. Nadat hij zijn ei gen bak heeft gereinigd gaat de straal op de bak van de buur man. Dan krijg je zulke dialogen: 'Nog bedankt, ee, buurman, voor 't schoonspuiten'. "t Is niks, oor, een kleine moeite en 'k was toch bezig.' 'Nou, toch nog bedankt, oor. 't Bluuf mè droge, ee.' 'Nogga'. Van die droge dialogen. Zo droog als de potgrond onder de Toem'n as kleijongers nog naort school gongen, kwamm'm alt last Va' Waos. Oie aoi n'n elen grote bogaord en d'afgevailen appels mocht'm opraopen van d'n baos. Een of twee de man om op t'eten. Ele lekkere waorent en pjérren fansgelijken. "e gong'm d'r alt naor vaneigen, maor toch gong'm alt bij Verbiest ook 's kijken. Oie weunden zo'n vieronderd meter voor Va' Waos en lekker waor'n zijn appels nie, jnaor ij wouw 't nie èn en zagtij ons dan kwamtij alt volop in aksie: zat ons aehtemaor to top de wegt en e kot ouwen dattij dan deej Meestentijds pikte'w'n toch alt nog wel een of twee appels mee. Mckels kreegtij die dan nog achter zijn kloten ook vaneigen! «tucht, 't waoren geen lekkere, ost nie te freten, nie deur ouw keel te krijgen! La°ter toen ammen voo' t'eest 's naor de kerremes mosten gaon, echt elegaor alleen, zee mijn vaoder we' twintug keren: Goe op ulder cente passen en beleefd zijn tegen iedereen! En: geen bier drinken zille! Ank dao van oor, za't nie best aflaopen, goe verstaon? a°, vaoder, nee vaoder, vaneigen vaoder, vind't nou goed dammen deurgaon? rjog voor ammen opt turp waor'n aoi'm allebei al twee fleskes te pakken, ik en onze Fons. a moet toch wel vreed lekker zijn docht'm, anders verbooitij 's vast nie zo aon ons! Mee't roken Zo ziek ging 't ook zo, mijn eeste sigret enk van de koeter van Burm gekregen. as n'n ond vaneigen, en toch ist belangemij nie bij die eeste gebleven. j? Ammerikao èn ze gepërbeerd t'gebruik van sterken drank tegen t'ouwen. II a moe vreed veel tijd en geld gekost èn en wa d'èn ze nie ammel moete sjouwen? NiM IS, nie &elukt- Daor moenk alt aon deenken ank z'over die druks oor praoten. j,e imok |t goedkeur, da grief, maor deenke ze nou echt dan z't daorom gaon laoten? man - n'e ®oe Praoten en ik zien wei degeluk ook 't gevaor, I m een dingen weet'k zeker: mee verbiejen krijge ze da nooit nie voor makaor! buxusplant. Dat is geen grond meer, het is gewoon stof. Maar de Glorie van Boskoop gloreert met al zijn blauwe druivetros- sen. En aan de dubbele belle fleur hangen appeltjes die veel beloven. We happen zoete zwar te bramen uit eigen tuin, en heb ben de hele pruimeboom al leeg gegeten. Wat niet bijzonder moeilijk was of tot erge buikpij nen leidde, omdat de jonge boom in zijn eerste oogst slechts negen pruimen gaf. Die pruimeboom staat bijna op de scheiding van mijn andere buurman, mijn randstadbuur man, Theo. Met hem kun je geen Zeeuws, vanzelf, dat moet op zijn Haarlems. Dan krijg je zul ke dialogen. 'Ha die buurman.' 'Ha die buurman'. 'Volgende week pas geven ze re gen af, hoorde ik.' 'Oh ja, joh?' 'Ja, maar niet veel, geloof ik.' "k Zal straks eens naar het jour naal kijken dan, en mijn gras veld nog eens inunderen.' 'Ik ga ook nog maar eens sproei en.' 'Doe dat, joh'. Het maakt dus niet uit over wel ke schutting en in welke taal je dialoogt, met deze hitte is het al tijd melig. Mensen bewegen langzamer, de poezen willen niet vooruit, het groen staat te vege teren en uit de vijver scheppen we dagelijks een half emmertje smerig draadwier en algentroep. Maar vanochtend toen ik wak ker werd, regende het. Een beet je, maar toch. En de lucht was grijs van de stapelwolkjes. Hoe ra, de tuin frist op en zoals bij elke weersverandering in dit land, spuiten de onheilstijdin gen uit de radio. Slipgevaar! De rioleringen zullen overstromen door de heftige regen en mensen, oh mensen, trek toch de stekkers uit de stopkontakten met deze verhevigde kans op onweer! Gut, gut, wat regent ut! Zo staan we weer op de wereld. En met de sloomzomerse dialo gen over de schutting is het ook gedaan. Dat gaat nu zo, even gauw, tussen de buitjes door: 't Is toch weer wat in Joegosla vië, ee.' 'Nou, het lijkt wel of ze daar nooit hun verstand krijgen.' 'En de petaten zulle flienk duur der oore, ek geleze.' 'En de hypotheekrente is ook flienk ni benee.' 'Nogga, mer ik vaste rente.' 'Ik ook.' i 'Kwa... 'k gae is ni binnen.' 'Jae.' Het weer is eventjes buiten de gesprekken, maar zal weer snel opduiken als de tuinen te nat worden of de regen te lang duurt. En zo hoort het ook, want met je buren moet je blijven dia logen. Altijd en nogga. (CM) WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Comelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 10.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 26 augustus ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. ds. J. Engelgeer. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. G. Mandemaker. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. G. Mandemaker. zondag 27 augustus HERVORMDE KERKDIENSTEN AardenburgGemeentedag: dienst in Oostende: ds. F. Blokland en ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. Biervliet: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. Breskens: 9.30 u. ds. M. Baart. Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart. 11 u. Duitstalige dienst. Groede: .9.30 u. ds. v. Andel. Hoek: 10 u. ds. A.v.d. Maas. 19 u. (Vremdieke) dhr. A. den Ouden. Hontenisse: 11 u. mw. C. Don. Hoofdplaat: 10 u. ds. W. Meeuse. Hulst: 9.30 u. mw. C. Don. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hoogen- doom. Oostburg: 10 u. ds. C.v. Duinen (HA). Schoondijke: 9.30 u. mw. de Rid der-van Meggelen (dienst in Geref. Kerk). Sint Anna ter Muiden: 11 u. ds. Houwaart. Sint Kruis: dienst te Oostende. Sluiskil: 10 u. past. J. Voeten en ds. R. Wasterval (oecum dienst). Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. J. Boersma. (Goede Herderskerk): 10 u. dhr. M. Rouw. 19 u. ds. W. de Boer. (Opstandingskerk): 9 u. ds. M. Heijting. (Ziekenhuis De Hon- te): 17.45 u. ds. J. Boersma. ('Cam ping Braakman', Adorhal, bij Jachthaven): juli en aug. elke zon dag 9.30 u. Oecum. dienst. Waterlandkerkje: 11 u. ds. v. An del. IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders. Zuidzande: 10 u. ds. C.v. Duinen (gezam. dienst in Oostburg). GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. W. van de Griend, 17 u. ds. J. Maasland. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. dienst, 19 u. ds. W. de Boer. (Op standingskerk): 10.30 u. ds. P. Broere. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. ds. M. Baart. Oostburg: 10 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: 9.30 u. Mevrouw Van De Ridder-Van Meggelen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. A. de Snoo. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. ds. A. Kramer te Gent. Zaamslag: 9 en 15 u. ds. L. Leef tink. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u. dhr. G. Sanches. Hulst: ('t Kruispunt) 10 u dhr. H. Wolthuyzen. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. N. Dijk te Goes. Nieuwvliet: 10. 30 u. ds. N. Dijk. Retranchement: 10 u. ds. L. Miet- us. Aflevering 422 NU VOOR iedereen weer zo'n beetje de plicht roept, valt ons plot seling het liedje van Koos Speenhoff in handen. Het is al oud en Speenhoff was toen al zeer mild voor de vrouwen. Hij kent slechts: DE ZEVEN PLICHTEN VAN DE VROUWEN De eerste plicht van iedere vrouw is nooit geleerd te doen. Dat komt bij liefde niet te pas, een zoen is maar een zoen. Wat geeft het of ze met een boek haar lieve hersens krenkt? Een vrouw die denkt bij wat ze zegt, zegt nimmer wat ze denkt. De tweede plicht van iedere vrouw is houden van haar man, te zorgen dat ze met een zoen hem steeds verleiden kan. Want als ze daar geen slag van had en altijd kuis zou zijn, dan waren wij er allen niet en dat zou jammer zijn. De derde plicht van iedere vrouw is goed gekleed te zijn. Al heeft ze helemaal geen geld voor rokjes van satijn. Al draagt ze bloesjes van katoen, ze moeten aardig staan. Een vrouw kan toch lieftallig zijn, al heeft ze weinig aan. De vierde plicht van iedere vrouw is steeds gehoorzaam te zijn en altijd onderdanig doen, al is 't ook maar in schijn. Wanneer ze geestig vleien kan, dan volgt haar man gedwee. Een vrouw regeert de wereld toch... Wij weten wel waarmee! De vijfde plicht van iedere vrouw is manlief toe te staan om zonder haar van tijd tot tijd alleen op stap te gaan. Een vrouw die zegt: „Man ik wil mee, of anders blijf jij hier, Is niet jaloers op z'n persoon, maar wel op z'n plezier. De zesde plicht van iedere vrouw is zwijgen op haar tijd, omdat ze juist het meeste zegt met haar stilzwijgendheid. Een vrouw die altijd praatjes maakt en altijd kletsen wil, is erger dan een fonograaf want die houdt eenmaal stil. De zevende en hoogste plicht is dat ze koken kan, want als ze eenmaal opoe is dan heeft ze daar wat 'an. Omdat een man die ouder wordt en jaren is getrouwd, toch veel meer van z'n eigen buik dan van een opoe houdt. Ja, ze zijn op. Grasmaaien, autowassen en nog veel meer van die dingen bestonden toen nog niet natuurlijk! Pegam. f

de Stem | 1995 | | pagina 23