Milieuplatform Zeeland wil één milieuloket 0.39 Gino Roctus strijdend ten onder Erepenning Sluis voor J. Keijmel KORT zeeuws POLITIE rapport DUIVEN sport PvdA W-Z-Vlaanderen praat over toekomst aow Zijn boodschap is simpel: 'Vrede' KLEURENFOTO'S (AGa DE STEM ZEELAND Tennistoernooien Kruiningen en De Braakman Yeel drukte op Gildefeesten in Sluiskil Twee agenten gewond bij vechtpartij Aanhoudster wint niet Kroaat fietst 64.000 kilometer door vijftig landen IN ELKE KLASSE VOOR ELKE PRIjS 1-UUR FOTOSERVICE SÏANDAARDPRiNT:ö.99j fotoBverschoore Kapelle Goes Vlissingen Middelburg Goes Jongen gewond Auto total loss Yernieling 38 hardrijders Onder invloed Winkeldiefstal Autokraken Motorrijder gewond Snelheidscontrole Reisduif Roye Pont Sint Maxence Quievrain pastoriediensten Man verdacht van ontucht DEENKE ZE DAN ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1995 C3 IpflSTEM Van onze verslaggever Middelburg - Het Milieuplat form Zeeland wil dat er in de provincie één zogeheten mi lieuloket komt, waar de on dernemers voor al hun milieu vergunningen terecht kunnen. Eerst zouden de provincie en Rijkswaterstaat moeten sa mengaan, later kunnen daar dan de gemeenten en de wa terschappen bij. Het Milieuplatform Zeeland, een bundeling van overheden, belan genorganisaties en bedrijfsleven, heeft dat deze week het provin ciebestuur laten weten. Volgens het platform zijn er de laatste twee jaar belangrijke verande ringen in de relatie tussen het be drijfsleven en het milieu opgetre den en het is nu zaak dat de over heden dit proces verder helpen door een betere en snellere dienstverlening met de verstrek king van de milieuvergunningen. Nu is het nog zo dat bedrijven voor milieuvergunningen bij ver schillende instanties moeten zijn. Bij de gemeenten, de provincie, het Rijk en het waterschap en dan vaak nog bij verschillende afdelingen van deze instanties. Volgens het Milieuplatform blijkt vaak dat de coördinatie tussen deze organen slecht verloopt en dat ze elkaar zelfs tegenwerken. Miliewetten zijn soms onderling tegenstrijdig of ze leiden slechts tot een verplaatsing in plaats van een oplossing van milieuproble men. „Voor bedrijven én het mi lieu een onwenselijke situatie," aldus het Milieuplatform. Het platform oppert het idee om effi ciënt en creatief om te gaan met de aanpak van de milieuproble matiek nader uit te werken. Men pleit daarom voor een gezamen lijke verantwoordelijkheid en aanpak onder het motto 'meer milieu voor minder moeite'. Van onze tennismedewerker Kruiningen/De Braakman - Gino Roctus uit Vogelwaarde ging strijdend ten onder op het C2-schema van het Scal- distennistoernooi in Kruinin gen en Waarde. In het Ador-toernooi van De Braakman plaatste Mike Si mon zich zoals verwacht voor de B-finale. Van onze correspondent Sluiskil - Op de tweede dag van de Gildefeesten in Sluiskil was er veel volk op de been. Piet van Puyvelde, de Sluiskilse trouba dour, en Piet Brakman verzorg den de ouderenmiddag met oude Hollandse liedjes. Tussen de op tredens door werd er een rondje bingo gespeeld. Om half vier begonnen de kinder spelen waarbij de drie plaatselij ke basisscholen tegen elkaar uit- kwamn. Om zeven uur konden de bezoekers de presentatie van de Sluiskilse verenigingen bezoe ken. Ook bestond er veele belang stelling voor de Cofa-trimloop over 5,10 en 15 km. De dans avond met een optreden van de Havenzangers vormde het hoog tepunt van de dag. Gino Roctus moest in Waarde in de eerste ronde aantreden tegen Boudewijn Ruissaard van TV Yerseke. Beide spelers bleken aan elkaar gewaagd. De eerste set pakte Ruissaard met 6-3, maar in het tweede bedrijf herstelde Roc tus zich met dezelfde cijfers. In de beslissende set beschikte Ruis saard over de meeste inhoud. Hij zegevierde met 7-5 hoewel Roc tus nog voor had gestaan met 5-4 en bijna een match-point ver gaarde. Ruissaard speelt immer aanvallend. De bal diep proberen te slaan en oplopen naar het net. Naarmate de partij vorderde ging de sterk serverende Roctus ook aanval lender spelen. Op het Cl-schema verloor Chris Versteeg van 't Halve Maantje in de eerste ronde van Peter-Jan Manten van TV Kruiningen: 7-5, 6-2. In het dubbelspel-C2 won nen Frans Schouw en Piet Bek, beiden van 't Halve Maantje uit Goes, in straight sets van Poul van Houte/Leen de Koeyer van TV Waarde. In de tweede set namen Van Hou- te en De Koeyer nochtans een 5- 2-voorsprong op het als tweede geplaatste duo. Ondanks een 30- 0-voorsprong verloor Van Houte evenwel zijn service. Uiteindelijk moest een tie-break de beslissing brengen. De geroutineerde com binatie Schouw/Bek maakte in deze verlenging geen fout: 6-1, 7- 6 (7-0). Ador-toernooi Mike Simon maakte zijn tweede plaatsingspositie waar tijdens de Open Ador-tenniskampioen- schappen in De Braakman door Guido Tolhoek met 6-4, 6-0 het nakijken te geven. Favoriet Rob Simon werd finalist door Bernd van Quekelberghe in twee sets te bedwingen. In de B2-categorie plaatste Onno van Quekelberghe zich voor de laatste vier via een overwinning in drie sets op Menno Leeuwen burg: 2-6, 6-1, 6-4. Bij de vrouwen-B besliste Tali Fink het Israëlische onderonsje tegen Liora Maori met 6-2, 6-1 in haar voordeel. Beoogd toernooi- winnares Fhir Noij kende geen pardon met Annemarie Ode uit Putten: 6-0, 6-1. Van onze verslaggever Terneuzen - Twee Terneu- zense politiemensen heb ben deze week verwon dingen opgelopen tijdens een nachtelijke vechtpar tij met een 19-jarige in woner van Den Haag. De twee agenten surveilleer den met politiehond in de binnenstad. Bij controle van een man in de Nieuwstraat, daagde de Hagenaar hen uit. Volgens de politie gaf de man vervolgens één van de agen ten zonder enige aanleiding een klap op het hoofd en sloeg zijn collega in het ge zicht. Na een korte worste ling kon de Hagenaar toch worden aangehouden. Hij is vervolgens ingesloten. Beide agenten liepen lichte verwondingen aan het hoofd op. Ook de 19-jarige man raakte licht gewond. Van onze verslaggever Breskens - Het bestuur van de kring West-Zeeuws-Vlaanderen van de PvdA houdt woensdag 6 september een discussie-avond over de toekomst van de aow. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Wapen van Breskens aan de Grote Kade in Breskens en be gint om 19.30 uur. Het bestuur wil graag met leden en belangstellenden een open dis cussie voeren over de wijze waar op in de toekomst de aow blij vend kan worden gegarandeerd. Vanaf het jaar 2010 gaat de na oorlogse generatie met pensioen. Vanaf die tijd zullen er volgens de PvdA veel meer aow-uitkerin- gen moeten worden uitbetaald. Al die extra uitkeringen moeten worden opgebracht door de jon gere generatie die kleiner van omvang is dan de oudere. Als er niets wordt gedaan ontstaat er volgens de PvdA een financieel probleem. Tijdens de bijeenkomst worden een aantal mogelijkheden aange dragen om tot een oplossing te komen zoals verbreding van het draagvlak, het maken van een spaarpot of verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd. De PvdA-fractie wil graag de me ning van de diverse kringen ho ren. De fractie betrekt deze me ning bij het ontwikkelen van haar standpunt. De kring West-Zeeuws-Vlaande- ren hoopt dat op de discussie avond zoveel mogelijk leden en belangstellenden aanwezig zul len zijn om met een standpunt te komen. Van onze verslaggever Zierikzee - Een 51-jarige in woonster van Zierikzee kreeg tweemaal een proces verbaal wegens het rijden onder invloed. De vrouw was gisteren be trapt bij een politiecontrole. Zij kreeg een rijverbod en het rijbewijs werd onmiddel lijk door de politie ingevor derd. Even later zagen de verbalisanten tot hun stom me verbazing de vrouw weer in haar auto rijden. Aanhou ding volgde en zij moest nu een ademtest afleggen. Die bevestigde alleen maar het eerdere gerechtvaardigde vermoeden. Zij had veel te veel gedronken en kreeg een tweede proces-verbaal. Schooldirecteur J. Keijmel krijgt uit handen van burgemeester C. van Liere (l) de erepenning in zil ver van de gemeente Sluis. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Aardenburg - Jaap Keijmel nam gistermiddag officieel af scheid als directeur van de openbare basisschool Vorster- man van Oyen in Aardenburg. Hij heeft in totaal 36 jaar les gegeven aan Aardenburgse kinderen. Keijmel kreeg uit handen van burgemeester C. van Liere de ere penning in zilver van de gemeen te Sluis en een oorkonde. Dat ge beurde in de raadszaal van het Belfort in Sluis. Veel mensen, waaronder collega's, namen af scheid van de man die op een leeftijd van 25 jaar het jongste schoolhoofd van de regio werd. Keijmel werd in 1957 door het toenmalige gemeentebestuur van Aardenburg als onderwijzer aan de openbare lagere school aange steld. Toenmalig gemeentesecre- Ante Tokic (26) uit Kroatië fietst al meer dan vier jaar de wereld rond en kwam tussendoor even naar Terneuzen om zijn oude buurman Nano op te zoeken, die echter op vakantie was naar....Kroatië. foto camile schelstraete AL MEER dan vier jaar fietst Ante Tokic (26) uit Kroatië de wereld rond. Aan iedereen die het ho ren wil draagt hij onver moeibaar zijn boodschap van vrede uit. 'Peace in Croatia and Bosnia' prijkt er in grote letters op zijn T-shirt en bagage drager. Tijdens zijn kruistocht voor vrede heeft hij inmiddels al zo'n vijftig landen be zocht en meer dan 64.000 kilometer achter de pe dalen. Deze week was hij twee dagen in Terneuzen, waar hij een oude vriend wilde bezoeken. Maar laat die nou net op va kantie zijn. Inderdaad, in Kroatië. Door Eugene Verstraeten EIGENLIJK had het een vrolijke reis moeten worden. Om het uit roepen van een vrij en onafhan kelijk Kroatië te vieren. Ze wa ren verlost van het communisme en van de bazige Serviërs. „Ik kreeg het idee om de wereld rond te fietsen en overal bekend te ma ken dat Kroatië voortaan een vrij en democratisch land is," zegt Ante Tokic. Hij liet de scheeps werf in Split, waar hij werkte, voor wat het was en trok er op 21 maart 1991 met zijn fiets op uit. Agressie stoppen Via Bulgarije, Griekenland, Tur kije, Iran en Pakistan kwam hij een paar maanden later in India aan. Daar hoorde hij dat zijn va derland inmiddels was verwik keld in een burgeroorlog met de Serviërs. „Mijn eerste reactie was, ik ga terug naar huis. Ik ga meehelpen mijn vaderland verde digen. Maar ik besloot toch ver der te fietsen en alle landen te vragen de Servische agressie te stoppen." Ante Tokic bedwong de Himala ya, het Andesgebergte, de Au stralische woestijn. Hij door kruiste Midden-Amerika, de Ver enigde Staten, Canada en Alaska. Daarna Engeland, Frankrijk en nu Nederland. Met het beetje spaargeld dat hij van huis mee nam moet hij mondjesmaat om springen. Maar levensonderhoud is nooit een probleem geweest. „Ik denk dat in principe alle mensen in de wereld goede men sen zijn, ongeacht kleur of gods dienst. Ze hebben me overal fan tastisch geholpen. Mij een dak boven mijn hoofd aangeboden. Da's niet zo moeilijk trouwens. In Kroatië zelf wonen 4,5 miljoen mensen. Daarnaast wonen er nog eens zes miljoen Kroaten in het buitenland. Dus in iedere grote stad op de wereld waren er wel landgenoten die me opvingen." Oplossing De boodschap van Ante Tokic is simpel: vrede. Zijn oplossing voor het geweld in voormalig Joego slavië eenvoudig: pak de Serviërs gewoon hun wapens af. In zijn ogen zijn de Servische leiders van hetzelfde slag als Hitier destijds. „Hoe kun je met hen onderhan delen Dat doen ze nu al jaren, maar de Serviërs trekken zich niets van afspraken aan. Ze ver moorden kinderen, voeren etni sche zuiveringen door. Ik heb niets tegen de Serviërs op zich. Alleen tegen hun leiders. Die moeten gestopt worden. Wat me zo teleurstelt is dat Kroatië een taris J. Paridaen schreef een brief aan J. Keijmel, die toen sergeant in Schaarsbergen was, waarin hem werd verteld dat'als hij 'ja' zou zeggen door de raad van de gemeente benoemd zou worden. Keijmel zei 'ja' tegen de aanstel ling. Op 1 september zet hij er defini tief een punt achter. De gemeente heeft inmiddels Peter de Koning uit Retranchement benoemd als opvolger van Jaap Keijmel. (ADVERTENTIE) Kleurenfoto's al HUIST: 'sGaventsAfcinS 0114016162 7EIMU2N:Nowdstraat6 0115021575 Europees land is en dat het wes ten niets doet. Maar iedereen moet ervan doordrongen zijn dat zoiets in ieder land kan gebeuren. Daarom moet het nu ophouden in Bosnië." Gastvrij Verslaggevers van honderden kranten noteerden belangstel lend het verhaal van Ante Tokic. Tientallen televisiestations over de gehele wereld haalden hem voor de camera's. „Ik heb zeker honderdduizend mensen per soonlijk leren kennen. Mensen die ik nooit eerder gezien had. En nu blijken de enigen die ik in het buitenland wel ken in Kroatië op vakantie te zijn." Ante Tokic heeft het over zijn ou de buurman Nano en zijn vrouw Barbara Schafer uit de Terneu- zense Juliana van Stolbergstraat. De oom van Nano woont hier al zo'n 25 jaar. Nano zelf kwam zes jaar geleden naar Terneuzen en leerde daar ook zijn vrouw ken nen. Ante kwam er dus deze week voor een gesloten deur, maar werd opgevangen door de buren. „Fantastisch, zoals de mensen in de straat mij hebben behandeld," zegt Ante. „Wat zijn de mensen hier ontzettend gastvrij." Genot Zoals gezegd, hij heeft nu meer dan vijftig landen gezien. „Maar Nederland is het eerste land met goede fietspaden. Het is een ge not om hier te fietsen." Gisteren stapte Ante Tokic opnieuw op zijn met vijftig kilo spullen bela den rijwiel om richting Rotter dam te karren. Vandaar uit gaat hij naar Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. Over een dag of vijftig hoopt hij na bijna vijf jaar weer in Split te rug te keren. „Ik weet niet wat ik daar tegenkom, maar het zal on getwijfeld een schok voor me zijn. Er zal in vijf jaar veel veran derd zijn." Aan de fietocht komt een einde, maar niet aan zijn kruistocht. To kic denkt er over met zijn verha len en 16.000 foto's die hij maak te de scholen in Kroatië langs te trekken, om ook daar de vredes boodschap uit te dragen. Bovendien heeft Ante Tokic tien dagboeken volgeschreven, zodat hij stof genoeg heeft om over zijn ervaringen een boek te schrijven. KNNV - De Vereniging voor veldbiologie KNNV houdt van daag een excursie in het duin gebied Oranjezon onder leiding van Richard Struyk. De excursie begint om 12.45 uur vanaf het NS-station in Goes of om 13.30 uur bij Oran jezon. Opgeven via telefoon nummer 01100-13216. SEMINAR - De Kamers van Koophandel houden op 18 en 19 september een seminar over Internet, de elektronische snel weg, in Hotel Arion. Aanvang 19.15 uur. Aanmelden bij A. Kievit, 01180-73540. GESCHIEDENIS - De ZVU houdt dit jaar weer een aantal cursussen over lokale en regio nale geschiedenis (onder ande re paleografie en genealogie). Informatie is verkrijgbaar bij de AVU, Spanjaardstraat 51, telefoon 01180-34800. NIEUWE CD - De ZeeinJ Koorschool uit Goes heeft od namen laten maken voor e™ nieuwe cd, die binnenkort uit komt. Als gastorganist trad di organist van de basiliek van Onze Lieve Vrouw te Lourdes op. Het wordt de vierde cd van de Zeeuwse Koorschool. BOWLEN - Bowling Centrum Goes en het bestuur van de Bowling Vereniging Goes hou. den donderdag 7 september een bowlingavond in het Bowling Centrum Goes. Het idee, dat al een tijdje bestaat, achter deze avond is om mensen nader ken nis te laten maken met de bow- lingsport, zowel informatief als actief. Teams, bestaande uit drie personen, kunnen inschrij ven per fax onder nummer 01100-12534. Het toemooitje zal afhankelijk van het aantal deelnemers waarschijnlijk tot 22.30 uur duren, met daarna de prijsuitreiking. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Clinge - Bij een verkeersonge val op de kruising Molen- straat/Roskamstraat in Clinge is donderdagmiddag een 18-ja- rige jongen uit Clinge licht ge wond. De jongen reed als duo passagier mee op een bromfiets bestuurd door een 17-jarige plaatsgenoot, die te laat merkte dat een voor hem rijdende brommer plotseling remde. De 16-jarige jongen uit Clinge moest dat wel doen om een aanrijding met weer een andere brommer, die geen voorrang verleende, te voorkomen. Heikant - Bij een eenzijdig ver keersongeval is gistermorgen een personenauto bestuurd door een 21-jarige man uit Hei kant geheel vernield. De man zelf bleef ongedeerd. Het onge val gebeurde in de Julia- nastraat tijdens een regenbui. De bestuurder raakte de con trole over zijn voertuig kwijt, reed tegen een heg en enkele struiken om tenslotte tot stil stand te komen tegen een be- tonpaal, waarna de auto over de kop sloeg. Hulst - In de Bierkaaistraat te Hulst werden een zitbank en bloembak vernield. De schade van ongeveer 350 gulden is ontstaan doordat een onbekend gebleven automobilist er te genaan reed. Groede - Bij een gistermorgen tussen 10.00 en 11.30 uur op rijksweg A 58 gehouden snel heidscontrole zijn 38 wegge bruikers bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid van 80 kilometer per uur. Gecontroleerd werden 280 voertuigen, met als hoogstge- meten snelheid 134 kilometer per uur. Axel - Een 21-jarige man uit Axel werd gistermorgen om streeks vijf uur door de politie I betrapt op het rijden onderin. vloed. De man weigerde zijn medewerking te verlenen aan een blaastest, waarna zijn rij-1 bewijs werd ingevorderd. Terneuzen - Een vrouw uit Zuiddorpe werd in een super- markt aan de Arsenaalstraat betrapt toen ze de winkel wilde verlaten zonder te betalen. De vrouw had voor 65 gulden vlees in haar tas. Terneuzen - In Terneuzen wer-1 den gisteren drie autokraken gepleegd. Uit een in de Us-1 baanstraat verdween een gi bedrag van 1500 gulden, rijbe-1 wijs, paspoort, groene kaart en kentekenbewijs. Uit een auto in de Van Cant- fortstraat werd naast een ra-1 dio-cassetterecorder voor o: geveer duizend gulden aan g reedschap gestolen. In de Az liastraat tenslotte werd uit een I auto de radio/cd-speler meege-1 nomen. Waterlandkerkje - Bij een is-1 haalmanoeuvre werd donder-1 dagmiddag op de kruising Mo-1 lenstraat/Philipsweg te Water-1 landkerje een 27-jarige motor-1 rijder uit Knokke/Heist licht gewond. De man haalde een bestelauto I in, bestuurd door een 33-jarige inwoner uit Schoondijke die aangaf om naar links te g: Bij de botsing liep de motorrij-1 der wat kneuzingen en schaaf-1 wonden op. IJzendijke - Bij een van 11.15 tot 12.50 uurg den snelheidscontrole op rijks weg N61 werden 34 bestuur ders bekeurd wegens te hard rijden. De radar registreerde 431 voer- II tuigen, met als hoogstgemeten snelheid 140 kilometer per uur en dat waren 60 te hard. Terneuzen - Het vitesse kam pioenschap jonge duiven bij de postduivenvereniging De Reis duif te Philippine is dit seizoen gewonnen door P. Pladdet. Jonge duiven onaangewezen: 1. P. Pladdet, 2. O. Haers, 3. J. de Mul en zoon, 4. C. de Mul/De Grote, 5. J. Boerman. Aangewezen: 1. P. Pladdet, 2. O. Haers, 3. J. Kornelis, 4. J. Boerman, 5. C. de Mul/De Grote. Concoursbond Zuid-Beveland, 777 oude duiven, 1230,63mpm: 1, 3 en 7. J, Steenhard, Goes, 2. A. Boonman, 's-Heerenhoek, 4. J. Ze- gers, Kapelle, 5. L. Goedegebure, 's-Heer Arendskerke, 6. N. Krij ger, 8. A. Mulders, beiden Goes, 9. F. Westdorp, Heinkenszand, 10. W. Jacobusse, Hoedekenskerke. CC West-Zuidbeveland, 373 jonge duiven, 1166,59mpm: 1, 7 en 9. Sj. van Eykeren, 's-Heergnhoek, 2 en 10. C. Hermes, Lewedorp, 3. D. Rijk, Heinkenszand, 4. P. Pieters, i Lewedorp, 5. Th. Hoondert, 6,1 van 't Westeinde, 8. J. van Ma' gem, allen Heinkenszand. PV De Zeeuw Goes, 254 oude dui ven, 1224,78mpm: 1, 2 en 4. 1 Stenhard, 3. N. Krijger, 5. A. Mul- I ders, 6 en 10. G. Koks en zoon, 7® I 8. C. van Striën, 9. D. en A. van Leeuwen. Eendracht Maakt Macht TerneU' II zen, 213 duiven, 1230,77mpm: U I 6, 9 en 10. Gebrs. Scheele, 3,4,5,' I en 8. H. Zegers. De Voorwaarts Zaamslagveer, 122 duiven, 1212mpm: 1, 5, 7 en 10- E- Stroonand, 2, 8 en 9. J. HameliM 3 en 4. A. Schieman en zoon, 5. M-1| Scheele en zoon. De Snelle Duif Clinge, 69 jon# II duiven, 1130,61mpm: 1. A. vand' Brande, 2 en 4.1. Bracke, 3 en 6.D- jj van de Bergen, 5 en 9. R. van C"*' ver, 7, 8 en 10. P. Goosens. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. Verster, Kloosterzande, tel. 01148-1775. WEST-ZEEUWS-VLAANDE REN Van zond. 12 u. tot maand. 20J pastor M. Janssen, tel. 011»®* 61208 (bgg. Ziekenhuis Oostburff I tel. 01170-59000). KANAALZONE ii Terneuzen, Philippine, A# Westdorpe, Sas van Gent, Zu|ö'| dorpe - Van zond. 12 u. tot dii 12 u. Past. J. Eggermont. 01158-51882, of 01150-rnnrt ZeelandRond verschijnt elke, dag in de Zeeuwse editie vai blad De Stem. Bijdragen dezt van Jeanette Vergouwen, Cees Wim Kooyman en Camile straete en Peter Oggel. De r< stelt reacties op prijs. Geen a me inzendingen, en niet op Voor tips, wetenswaardighedp en/of aanmerkingen belt u: 18924. U kunt ook schrijve] postbus 145, 4530 AC Terneuz ENIGE TIJD geleden kreeg d( 9 bewoner van de dienstwoning of bet Burgemeester van Dongen sportpark aan de Herendreef ii Aardenburg van PTT-zijde he: verzoek om zijn brievenbus - d bewuste 'groene' van tante Pos vanaf zijn woning te verplaatse: naar de ingang van het sport park. Dat scheelde namelijk heel wa I jn de looptijd van de bodes. HET VALT niet mee, als j| steeds achter het stuur van j auto kilometers vreet, om d comfortabele zit in een ruimt met air-conditioning te verrui len voor een ouderwetse fiet: Toch fietsten gedeputeerde i Dek en burgemeester Th. Steen kamp het traject van Kloostei zande naar paviljoen de Perk 01 daar op ludieke wijze een ri; wielhulpkist in gebruik te n( men: de start van het projet 'Rijwielhulpkist prima servit bij pech onderweg'. Net voor de bocht liet de ged< puteerde professioneel de ac) terband leeg lopen, tenslot Bruinisse - De politie Zeeland heeft dinsdag een 28-jarige inw®JI van Bruinisse aangehouden op verdenking van het plegen van ontuc tige handelingen met twee meisjes, eveneens uit Bruinisse. De ff" gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris, die ermee aki ging dat de man nog langer in voorlopige hechtenis blijft. Onbeki of de man nog meer van dit soort feiten heeft gepleegd. Toem'n as kleijongers nog nao: Die aoi n'n elen grote bogaord Een of twee de man om op t'et We gong'm d'r alt naor vaneig Die weunden zo'n vieronderd 1 maor ij wouw 't nie èn en zagt IJ zat ons achternaor to top de Meestentijds pikte'w'n toch al "ment, t waoren geen lekken Laoter toen ammen voo' t'eest zee mijn vaoder we' twintug k En: geen bier drinken zille! Ai vaoder, nee vaoder, vanei Nog voor ammen opt turp wat Da moet toch wel vreed lekkei Mee t roken ging 't ook zo, mi; 4-0 ziek as n'n ond vaneigen, e i? Amnierikao èn ze geperbee: a moe vreed veel tijd en gele En toch ist nie gelukt. Daor m Tlf'e ffk Boedkeur, da griei wil 't nie goe praoten en ik aor één dingen weet'k zeker

de Stem | 1995 | | pagina 22