X k «4 KOM NU! ZONDAG 27 AU6. BETER MEUBEL Onderhoud pijlerdam stuk duurder igegeven Veel politiebureaus niet goed beveibgd BAARLE NASSAU Alleenstaanden moeten inleveren Kookte mosselen Sport Honderd bands op driedaags popfestival HEAO Breda cialisten loondienst' ickeyteam tegen litsers in finale ere vergoeding an verhuiskosten en ontsnapt lit politiebureau ctrice Georgette jagedoorn overleden Bergkamp kan weer lachen Chaos in Zap-land Gids De ramp van Hooge Zwaluwe Weeke Bij Spoorwegen verdwijnen 460 lokettisten l fV 5? ffe I jyp v 1 Jt Hl 1 Telefoonstoringen in W-Brabant ,afro: asiel voor am Hussein 0p zoek naar werk DE STEM heeft vandaag ruim 160 vacatures. Maak er werk van LAST MINUTE BOEKING Voorlichtingsbijeenkomst Tegenvaller Rijkswaterstaat Dode bij botsing Zeelandbrug Hennepkwekerij opgerold tof brood 77 50 fljlrs. Am Am» jian/umir jtraat 77a - Temeuzen 1)1150-97227 DE STEM 7 jaargang De Zeeuwse patiënten- jging Samen Beter vindt dat specialisten van de zieken- roep Zeeuws-Vlaanderen in |enst moeten komen. Nu :e als zelfstandige onder- binnen de ziekenhuisor- itie te veel de dienst uit en ir komt de 24-uurs zorg in iurg in gevaar. zeeland - c1 jax-Real Madrid je- Ajax-Real Madrid is de ieiterop de openingsdag van Rampions League op 13 sep- ;r. Ajax is met Real, Ferenc- (Hongarije) en Grasshop- (Zwitserland) ingedeeld in jD. PSV, Feyenoord en Ro- jC reizen in de eerste ronde verre landen: Finland (My- I, Letland (DAG Liepaja) en ië (Olimpija Ljubljana). sport-B2 II® - Het Nederlands man- feyteam speelt morgen in van het Europees kam- :hap in Dublin tegen De ploeg van Oltmans _..o gisteren Engeland met De Duitsers wonnen overtui- [van België, 4-0. sport-B3 teweer Hetweer wordt geleidelijk Witachtig. tóet weekeinde nog redelijk mr met opklaringen en af en loc een bui. torna gevoelig frisser en meer oen te stijgen bij het mossels op de markt. Wie dan al |taag hoort knorren kan aan ag. Klokslag 12.00 uur treedt arsteveuren op en daarna fen de kinderen hun bhten laten schminken op assionele wijze. gebeurt in een stand op de lerie. Als het storm loopt tien de wachtenden zich taken in de videohoek. schminken gaat tot Itreeks 17.00 uur door. ertussen kun je een ritje met 'am maken of een optreden beken van mimespeler Arthur iwaan. „Dit onderdeel is op piaal verzoek. De bezoekers den ons te kennen gegeven nogmaals deze mimespeler Philippine proberen te halen, is gelukt en daar zijn we blij aldus Van Leeuwen. :ikaal onthaal met onder meer edens van Sjores Ambras, An Longfield Jazz Crackers, ede, St. Cecilia, showband van Gent, de Bareelen, De jme Bakkers uit Eeklo en (dkracht 9 die op aansterkte zullen acteren 3ten van de 19e Bselfeesten weer een ekend succes maken. Dldtimers zullen in Philippine etwijfeld bekijks hebben, ippine maakt onderdeel uit een rit met Belgische imers en die hebben een stop hilippine zodat deze <elende vehikels niet aan he zullen worden onttrokken. feest in Philippine gaat voon door met latoptredens van de Warme (kers en Windkracht 9. - Werknemers die voor werk moeten verhuizen, men voortaan rekenen op een {ere onkostenvergoeding. In naties dat een werknemer titer bij zijn werk moet gaan n, mag de werkgever een van de verhuiskosten ver en. Het kabinet wil die ver ing uitbreiden met een deel a de overdrachtsbelasting, die «werknemer bij de koop van «te moet betalen. Gistermorgen vroeg veertien illegalen ontsnapt Wet politiebureau aan de Rot- mse Boezemsingel. Tussen bewakingsronden in zagen rns het bureau te verlaten een ruit was ingeslagen, van de ontsnapte illegalen aangehouden tijdens de die Victor tegen de drugover- in Rotterdam. Van de ont- ®Pte buitenlanders ontbreekt «spoor. VANDAAG IN DEZE KRANT Tussen de relativerende profs van Arsenal heeft Dennis Bergkamp het plezier in voetballen te ruggekregen. Want in tegenstelling tot zijn Italiaanse jaren kan hij in Engeland weer la chen. zie deel b De Nederlandse kijker krijgt er volgende week SBS en Veronica bij. Niet overal komen die zen ders op de kabel, terwijl ook de inmiddels al ac tieve TV10 en Music Fac tory vaak enkel lokaal zijn te zien. Kortom, het is chaos in Zap-land. i zie deel d Honderd jaar geleden legde een felle brand de helft van Hooge Zwalu we in de as. In het hele land kwamen hulpacties op gang om de nood te lenigen. Een eeuw later herinnert niets meer aan de catastrofe. i zie deele Utrecht (anp) - Bij NS Reizi gers moeten tussen de 350 en 460 arbeidsplaatsen verdwijr nen om de kaartverkoop ren dabel te maken. Van gedwongen ontslag van lo kettisten is geen sprake. De ope ratie moet een besparing opleve ren van 30 miljoen gulden. Als de plannen doorgaan ver dwijnen de lokettisten in 85 klei ne stations. De automaat neemt hun taak over. Verder willen de Spoorwegen de verkoop op 190 grote en middel grote stations verbeteren door onder meer betaalautomaten (met pinpas) te plaatsen. Boven dien kan de reiziger straks telefo nisch een kaartje bestellen en elektronisch betalen. Bestuurder Korteweg van de Ver- voersbond FNV stelt in een eerste reactie dat de NS soepel moeten zijn bij het aanbieden van nieuwe standplaatsen en nieuwe func ties. De bonden overleggen vol gende week met de NS over het bezuinigingsplan. De Spoorwegen willen de komen de jaren de nadruk leggen op de grootste stations, die nu al goed zijn voor 85 procent van de om zet. In het plan houden 22 sta tions hun internationale verkoop: 35 raken die kwijt. De veranderingen moeten de ho ge kosten voor verkoop en distri butie van treinkaartjes fors druk ken. Ze moeten per saldo (na af trek van 15 miljoen gulden aan investeringen) een besparing op leveren van 30 miljoen gulden. NS Reizigers Internationaal kampt bij voorbeeld met een ver lies van 20 miljoen gulden. Een besparing van 10 mijoen gulden is daar noodzakelijk. De verkoop van binnenlandse treinkaartjes moet 30 miljoen gulden goedkoper. -i fli JÉ' Ét? k'- iffcu ':v 4 m te j W% 7 Van onze verslaggevers Breda - Talrijke bedrijven hebben gisteren schade geleden als gevolg van langdurige storingen van het telefoonnet in West-Brabant. Het gebied dat door de storingen werd getroffen, liep van Tholen tot aan Gilze en Rijen, en van de Moerdijkbrug tot aan de Belgische grens. Ook de alarmcentrale 06-11 viel uit, maar met autotelefoons kon wel worden gebeld. Volgens woordvoerders van de regionale alarmcentra le en dp politie heeft de tijdelijke onbereikbaarheid van 06-11 nergens tot ernstige problemen geleid. PTT Telecom haalde zijn rampenplan uit de kast en zette auto's met mobiele telefoons in bij hulpdiensten. Zo konden politie, brandweer en andere instanties met mobiele apparatuur aan de slag blijven. Via Omroep Brabant werd de bevolking opgeroepen in geval van nood naar het gemeentehuis te gaan, waar gebruik kon worden gemaakt van het nationale noodnet. Tegen vijf uur gistermiddag kwam een einde aan de storingen. bi Haag De actrice Georgette horn is in haar woonplaats Haag op 85-jarige leeftijd Tot een paar jaar gele- ze nog op in musicals, toe produkties Evenaar en me Arthur van Jos Brink. BINNENLAND - A3: Actrice en chansonriière De Egyptische president lubarak heeft de Iraakse Saddam Hussein politiek 81 aangeboden, om zo verder hergieten in Irak te voorko- Mubarak maakte het aan- augustus, nog voor het van twee van Sad- s schoonzoons naar Jorda- Renbaar aan de Jordaanse - J>g Hussein. OOK BUITENLAND - A5 Van onze Haagse redactie Den Haag - Voor alleen staanden met een modaal of minimum-inkomen zit koopkrachtbehoud er vol gend jaar niet in. Ook amb tenaren met een modaal in komen gaan er op achteruit. Dat blijkt uit voorlopige door rekeningen van de maatregelen, die het kabinet volgend jaar wil nemen om de koopkracht op peil te houden. Vorige week verklaarde pre mier Kok nog dat minima en modale inkomens er niet op achteruit zouden gaan. Mensen met een uitkering zitten volgend jaar op de nullijn. Mo daal (ruim 50.000 gulden per jaar) en twee keer modaal gaan er bijna een half procent op vooruit. Volgens de voorlopige cijfers blijken alleenstaanden met een modaal inkomen een half pro cent koopkracht kwijt te raken Premier Kok foto de stem/johan van gurp in 1996. Alleenstaanden met een minimum-inkomen hebben zelfs één procent minder te be steden. Modale ambtenaren gaan er een half procent op achteruit. Kok zei gisteren dat koop krachtbehoud weliswaar het uitgangspunt is van het kabi net, „maar dat laat onverlet dat in de uitsplitsing in categorieën .variaties kunnen optreden". Hij wijst er verder op dat in het arbeidsvoorwaardenoverleg met de ambtenaren de nadruk wat meer ligt op vrije .tijd en wat minder op inkomen. „Dat vertaalt zich natuurlijk ook in koopkracht," aldus Kok. Het kabinet is het deze week in grote lijnen eens geworden over een verlaging van het tarief in de eerste belastingschijf en een verhoging van de belastingvrije som met 875 gulden. Daarnaast wordt de belastingaftrek voor werkenden met 250 gulden ver hoogd. Woordvoerders van de rege ringsfracties hebben al laten weten op hoofdlijnen te kunnen 'instemmen met deze maatrege len. Het driedaagse popfestival A Campingflight tp Lowlands Para dise is gisteravond zonder problemen begonnen. Ruim 25.000 men sen vonden een plaatsje op het camping- en festivalterrein nabij Walibi Flevo in Dronten. Er treden tot en met zondag meer dan honderd bands en theatergroepen op. foto anp Hilversum (anp) - Veel politiebureaus blijken nauwelijks be veiligd te zijn. Iedereen die dat wil, kan een bureau binnen wandelen en eventueel in kamers komen waar vertrouwelijke informatie ligt. Dat was gisteren te zien in een re portage van RTL Nieuws. Voorzitter Van Duijn van de Ne derlandse Politie Bond spreekt van een gatenkaas. „Stuitend dat agenten zo nonchalant met de veiligheidsmaatregelen omsprin gen." Meer dan vijftig agenten hebben de afgelopen maanden over de si tuatie geklaagd bij de NPB. De bond vermoedt dat die klachten nog maar het topje van de ijsberg zijn. „Ik denk dat iedereen die een beetje handig is, in Neder land ieder bureau zonder proble men kan in- en uitwandelen," al dus Van Duijn. De NPB-voorzitter wil dat daar maatregelen tegen worden geno men. Van Duijn denkt dan aan een sluitend pasjessysteem, ca mera's en instructies voor het personeel. In een reactie zegt voorzitter Brand van de Raad van Hoofd commissarissen, dat de politie bezig is bureaus uit de jaren tachtig aan te passen aan de hui dige veiligheidseisen. In de jaren tachtig werden de ge bouwen met een andere filosofie gebouwd, zegt de Haagse korps chef. De bureaus hebben een gro te toegankelijkheid, zijn open en laagdrempelig. Alleen plekken die beveiliging nodig hebben, zoals de meldka mer, zijn niet zomaar te betreden. Brand: „Die gedachte is achter haald. We zijn ons daarop aan het herbezinnen." Overigens is het volgens Brand in principe zo dat nergens vertrou welijke informatie te bereiken mag zijn voor buitenstaanders. „Dat mag niet en dat kan niet." (ADVERTENTIE) OPRUIMING m MEU8EIK0RTIN6 MEUBELKORTING TOT WEL 70% Turnhoutseweg 5, Baarle-Nassau. Tel.: 04257 - 8868 (ADVERTENTIES) HOGESCHOOL WEST BRABANT d i n s d ag 29 augustus om 19.45 uur Avond Hoger Economisch Administratief Onderwijs Hogeschoollaan 148 I 8 CR Breda Voor meer informatie: 076-25069 I/250696 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1995 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,95 - ZATERDAG: 2,50 INHOUD 6 katernen De Binnenkrant A2 Binnenland A3 Binnen Buitenland A4 Buitenland A5 Economie A6/A7/A8 Beurs A8 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D3/D4 Ragazzi D5 Weekendbijlage deel E Kleintjeskrant Van onze verslaggever Middelburg - In de Oosterscheldekering zijn nieuwe roestput- jes ontdekt, waardoor de kosten van het groot onderhoud tien procent duurder worden. Het is de derde tegenvaller op rij met de stormvloedkering. Wetenschappers zijn volgens het blad Zeelandvisie van Rijkswa terstaat nog bezig een verklaring te vinden voor de roestputjes, maar uitgerekend is al wel dat de onderhoudskosten voor de dam de komende vier jaar 35 miljoen gulden zullen vergen. In die 35 miljoen gulden zit ook het extra onderhoud aan de as- faltlagen voor en achter de ke ring. Die moeten extra worden versterkt met stortsteen, wat ook een tegenvaller is. Roestproble- men had de dam al eerder, maar die werden onlangs met een elek trische methode verholpen. Daarna kwam de tegenvaller ni'et de asfaltlaag op de zeebodem, waarvoor minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) 40 mil joen gulden extra uit heeft ge trokken. Vanaf 1986 beschikte de Dienstkring Deltakust over een onderhoudsbudget van 25 mil joen gulden per jaar. Tijdens het reguliere groot onderhoud aan 30 van de 62 schuiven, waarmee vo rig jaar is begonnen, zijn nieuwe roestputjes ontdekt. Ze zitten achter scheurtjes in de verf. Ze' schoon krijgen, zodat er opnieuw kan worden geschilderd, is moei lijker dan gedacht, vandaar die extra kosten. De putjes moeten eerst gezand straald worden, dan onder hoge druk met zoet water schoon ge spoten en vervolgens moeten ze nog een laatste maal worden ge zandstraald. Pas dan kan er nieu we verf op. De roest komt voor op plekken waar acratonverf is gebruikt. Op de andere plaatsen zit een teer laag die prima voldoet, maar niet meer gebruikt mag worden van wege nieuwe milieu-eisen. Al maandenlang zijn schuiyen van de dam ingepakt in tenten om te voorkomen dat met het schoonmaken en verven vervuil de stoffen in het'water terecht komen. Van onze verslaggever Goes - Bij een frontale botsing op de Zeelandbrug is gisteren de 32-ja- rige automobilist C. Otte uit Oosterland om het leven gekomen. Het slachtoffer reed in de richting Goes, toen een tegemoet komend personenbusjes, bestuurd door een 25-jarige Duitser, op de verkeerde weghelft belandde en frontaal op hem botste. Otte overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De bestuurder van het busje en een andere inzittende, een 27-jarige Duitser, zijn gewond naar ziekenhuizen in Zierikzee en Goes overgebracht. Politie en brandweer zijn uren in de weer geweest om de ravage op de Zeelandbrug op te ruimen. Het verkeer was daardoor tot half elf gis termorgen volledig gestremd. Beide voertuigen zijn onherstelbaar be schadigd. ■,Z1E OOK ZEELAND - C1 Van onze verslaggever Middelburg - De politie Walcheren heeft gisteren in de St. Janstraat in Middelburg een hennepkwekerij opgerold. In de woning hingen ze venhonderd planten te drogen. Deze oogst vertegenwoordigde een straatwaarde van 60.000 gulden. De politie besloot tot de inval na een reeks klachten van buurtbewo ners over stankoverlast. De politie nam in de woning een complete installatie in beslag, waar onder lampen. Later op de dag werd een 25-jarige man uit Oostkapel- le aangehouden. Hij is de huurder van het pand in de St. Janstraat. Te gen de man is pröces-verbaal opgemaakt. Hij is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. WmimÊ Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom, incasso29,80 kwartaal autom. incasso86,90 bankZgironrkwartaal acceptgiro89,40 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar S Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. D£ STEM DAGBLAD VOOR ZUI DWEST NEDERLAND I to I a

de Stem | 1995 | | pagina 1