Vjax-Ileal klapper van de dag Breukink vaster in het zadel Uitzicht op drie UEFA-Cup-plaatsen ITEITSCOÖRDINATOI Resultaat EC-loting markt m/v ferencvaros en Grasshoppers andere ploegen in groep D Champions League Verstappen niet meer in actie voor Benetton IESTEM SPORT B2 ÏEN VAN HOOF werving en selectie Belg Tom Steels wint vijfde etappe, Ekimov krijgt straftijd Succes Ajax kost NOS twee ton Super Cup in twee duels SPORTNIEUWS KORT De Bilde in de gevangenis Muntz van slag, Steenkamer sterk Orebro uit UEFA-Cup-toernooi gehaald Bod van 1.5 miljard voor tv-rechlen WK Ferrari-coureurs op voorgrond USTUS 1995 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1995 rel de professionele als irdam, Amsterdam en 1* produktkwaliteit en Isionele Rector zijn wij J oor tastende optreden komt u niet alleen jweet u klanten ook aan u te binden. Hierb-' jische kennis op minimaal MTS-bouwkund I in praktijk. Komende uit de branche heeft C laarin u uw commerciële creativiteit optimaal wiste taal op uiteenlopende niveaus, heefteen I verantwoordelijkheid voor uw eigen acties p 35 jaar. biedt u: naangevende onderneming; jeen eigen rayon; Iwerksfeer. „onze verslaggever jjve - In de schaduw van Champions League begint i» guropa-Cup-seizoen voor Jkerhouder Feyenoord en de 'fA-Cup-deelnemers PSV goda JC tegen weinig aan rende tegenstanders uit pectievelijk Letland (Dag ,paja), Finland (MyPa-47) glovenië (Olimpija Ljubl- koppeling biedt de Neder- ,ilse clubs uitgelezen mogelijk- jeI) om snel zoveel punten te '.jienen, dat Nederland de ko- ;itile jaren weer bij de beste jt in het puntenklassement „t en vanaf 1996 weer recht krijgt op drie deelnemersplaatsen in het UEFA-Cup-toernooi. Dik tevreden met de loting toon den zich de vertegenwoordigers van Feyenoord, PSV en Roda JC in Genève. De kracht van hun toe komstige tegenstanders was in de ontmoetingen met afgevaardig den van de tegenpartij van onder geschikt belang. Het ging vooral om reisomstandigheden en de tijdstippen waarop gespeeld kon worden. Roy van der Hart, make laar in tv-rechten, regelde snel na de loting op eigen houtje dat de uitwedstrijden van PSV en Roda JC in respectievelijk Finland (te gen MyPa-47) en Slovenië (Olim pija Ljubljana) op 12 en 26 sep tember vroeg in de avond plaats hebben. Zodat beide clubs die dinsdagen elkaar geen directe concurrentie met de tv-uitzendin- gen aandoen. Feyenoords tegenstander DAG Liepaja, afkomstig uit een haven stad aan de Oostzee, bestaat pas sinds 1994 en ontstond uit een fu sie tussen DAG Riga en Oympia Liepaja. Zeker is inmiddels dat Feyenoord de uitwedstrijd speelt in het nationale Daugava-stadion van de hoofdstad Riga, dat een ca paciteit van 15.000 heeft. Volgens een woordvoerder van de bond is het stadion in Liepaja te klein en zijn de hotels te sjofel. Liepaja haalde het hoofdtoernooi trouwens op zonderlinge wijze. In de voorronde verloor de ploeg thuis van Lantana Tallinn (1-2) uit buurland Estland. Dobretsov scoorde. Maar de Esten'hadden een niet gerechtigde voetballer opgesteld en kregen een regle mentaire nederlaag van 3-0 aan de broek. „DAG Liepaja is een zeer zwakke tegenstander, die er niks van kan. Het staat nu zesde in Letland," zei een vertegenwoordiger van de voetbalbond van Estland, die de club uit Letland in Genéve moest vertegenwoordigen. PSV trof met MyPa-47 de num mer twee van Finland, die in de voorronde het Schotse Mother well uitschakelde met een 3-1- overwinning uit, waarna de 2-0- zege van de Schotten in Finland de vergissing niet meer kon goed maken. Mitchell van der Gaag, door de Schotse club overgeno men van uitgerekend PSV, speel de het eerste duel: „We stonden snel voor, maar door verschrikke lijke fouten gaven we die voor sprong weer weg. Ik vond Tiainen verreweg de beste speler. Ik denk wel dat PSV de tweede ronde moet halen." Van der Gaag miste de uitwedstrijd van afgelopen week, omdat hij onlangs zijn kuit been brak. Bij MyPa-47 speelde in het verle den Jari Litmanen. Zijn zaak waarnemer Harri Kampman is er coach en ex-Ajacied Petri Tiainen (28) één van de steunpilaren. Roda's tegenstander Olimpija Ljubljana is na het uiteenvallen van Joegoslavië inmiddels vier keer kampioen van Slovenië. Met internationals uit Bosnië, Kame roen, Albanië en Slovenië in de gelederen slaagde Olimpija er nog nooit in verder te komen dan de eerste ronde. In de voorronde ont deed het zich van Apollon Athene. jaliseerd aannemingsbedrijf op het itende insekten en schimmels en oemde houtaantasters verzwakte hou in hoofdzaak eigenaren en beheerde /lade zoeken wij een opdrachten met behulp van een cotr [verwerken. In deze functie onderhol» yers en uitvoerende medewerkers. Ti tiding op de werkplek en is medeverarj atieve uitvoering, conform de door I hen. IBOer, liefst met ervaring in de bou rijn, maar ook goed te kunnen improv| har ook commercieel. |nstfunctie. Voor de vereiste kennis ld worden. Wij denken aan iemand, ■ftijd. De CAO voor de Bouwnijverha bij dhr. F. Haasdijk of mevr. K. Bérgsn erduc/Renofors b.v., 1e Industrieweg' 6-86363. STRIE Teur m/v chtwagen-rijbewljs en chauffeurs-diploma, k bestaat uit het bezorgen en plaatsen van meubelen, gecombineerd met magazi|nwerk. en representatieve aanpakker en voor d beschikbaar? Reageer dan snel. tie: 01620 - 3 35 20, Peter van der Veeken hout, Leysenhoek 19 neen medewerker m/v drijven op het industrieterrein van Moerdijk. een jonge, gemotiveerde kracht die voor langi de slag wil. Het werk bestaat uit schilderen, n en alle voorkomende werkzaamheden.v' bijverdienen? Reageer dan snel. Ie: 01 <80 - 8 13 21, Franjoise Vermunt ik, Zuidelijke Randweg 2 'ent afdeling Plexiglas m/v oduktiewerk bij een bedrijf in de omgeving da. Je gaat helpen bij het maken van redame- an plexiglas (o.a. lijmen). Het werk is overdag 2 maanden. Eigen vervoer is belangrijk, tot 21 jaar. tie: 076 - 22 70 OS, Gwen van Ballegoljen Nieuwe Ginnekenstraat 38 TÏÏËiT iktie-lasser m/v n bedrijf in Breda. Het werk bestaat uit het an metaal en werkvoorbereiding. Hiervoor Iv 5 jaren ervaring met MIG-lassen en bil voorki t TIG-lassen. Deze baan is voor langere tijd. itle: 076 - 22 70 05, Vincent de Wolff Nieuwe Ginnekenstraat 38 -draaier m/v in metaal-bedrijf in Breda. Voor deze vrij dlge functie hebt u ervaring met VAU-/VUC-1 ng. De werktijden zijn normaal en het werk 3 weken. itie: 076 - 22 70 OS, Vincent de Wolff Nieuwe Ginnekenstraat 38 ■monteur m/v an banden-reparatiecentrum in Bergen op erk voor een jonge kracht met een rijbewijs ft intern opgeleid en bent gemotiveerd. De» edt goede vooruitzichten. Leeftijd. 20 iur' itie: 01640 - S 94 00, Petra Hasker i op Zoom, Koevoetstraat 47 rhoudsmonteur m/v meewerken bij het opzetten van een nieuw Naast zelfstandig werken en leidinggeven ook zelf sleutelen. Verder hebt u ervaring I liek en pneumatiek en bent u flexibel ingeste een kandidaat op MTS-/HTS-nlveau met Ige ervaring. Leeftijd: 30 tot 40 jaar. jatie: 01620 - 2 35 20. Peter van der Veeken rhout, Leysenhoek 19 jinisch tekenaar m/v jj constructie-afdeling van een bedrijf In O05t® Jl t een opleiding MTS-Bouwkunde/-WTB en J n met AutoCAD 12. Verdere opleiding bW® 1 behoort tot de mogelijkheden voor deze ekomstperspectief. Leeftijd: 20 tot 30 jaar- iatie: 01620 - 2 35 20, Peter van der Veek®1 rhout, Leysenhoek 19 - nisch calculator m/v en bedrijf in Oosterhout. Het werk bes0® het behandelen van offerte-aanvragen en J en van de daarmee samenhangende bere I een opleiding MTS-Bouwkunde/-WTB en 1 itoCAD. Voor deze baan met toekomst b I 35 jaar. - atle: 01620 - 2 35 20, Peter van der Ve<*! erhout, Leysenhoek 19 Hen Haag (anp) - Ajax-Real Madrid is de klassieker op de ia, dat Real woensdag in Ma- k in een vriendschappelijk duel is ingedeeld in groep D, Itpapierde ware kampioenspou le 99 titels verdeeld over vier Ferencvaros Boedapest en lax haalden 25 kampioenschap- 8, Grasshoppers Zurich 23 en ii Madrid 26. De vier zijn re- Ihouder van hun land. Jjouder Ajax, dat in het eerste du- li met Real Danny Blind moet l'jssen - hij kreeg in de finale te- i AC Milan zijn tweede gele [jart - won de Europa Cup 1 vier ,1 is nog altijd recordhou- Ikmetzes. f de Argentijn Jorge Val ig» geleide Real Madrid loste fcrcelona, dat vier titels op rij be- |Slde, afgelopen seizoen af als mpioen. Real was deze zomer I in het nieuws door de be- lifcrde financiële situatie. De lull van voorzitter Mendoza I-nest een waarborgsom van ruim Isintig miljoen storten om te mo- Ipstarten in de competitie. ■Plaaggeest It de zomerstop versterkte .Real lich aardig. Esnaider, de Argen- p die zijn loopbaan begon in ■Madrid, maar naar Zaragoza uit- |nek, kostte ruim tien miljoen Hij was Feyenoords st in de kwartfinales van Ik laatste toernooi der bekerwin- liiais en scoorde in de gewonnen Ikle tegen Arsenal. ■Valdano haalde verder de linkshe id Soler, voormalig speler van )1, Sevilla, Atletico èn uit ltschool van Barcelona, alsmede lieColombiaan Freddy Rincon. ■Real verloor donderdag de eerste Iredstrijd om de Spaanse Super |Cup tegen La Coruna met 3-0. layo en Lasa kregen de rode I nart, net als Valdano. Real speel- |de in de volgende opstelling: llluyo; Quique, oudgediende San- Itiis, Hierro en Lasa; Luis Enri- |l«e, de Argentijnse strateeg Re- 'ondo, Amavisca en Rincon; Raul de Chileense topschutter Za- Itorano. Veelzeggend is dat de in ternationals Laudrup en Michel |fde bank zaten. «is van Gaal toonde zich tevre- met de loting, met zowel de Indeling als het wedstrijdschema. I-Het als vorig jaar beginnen we I ®t een thuiswedstrijd (toen AC I Ulan) en ook het laatste duel is I tas (toen AEK, nu Ferencvaros). Ir.het geval we ons op de laatste speeldag nog moeten kwalificeren I mor de kwartfinales, kan dat een Van onze verslaggever Genève - De Europa-Cup- ®ge van Ajax heeft de "OS een extra kostenpost 'au circa twee ton be zorgd. h de afspraken tussen de tv- zenders en de Europese Voet balunie is vastgelegd dat de betrokken tv-maatschappij "k het land van de Cham- P'ons-League-winnaar de tv- reportage van de loting voor de eerste ronde verzorgt. Jaardoor moest de NOS deze "eek met groot materieel uit- Hdbken naar Genève. Twee reportagewagens, vijf came- amensen en technici voor °ht en geluid vormden de ^angrijke NOS-ploeg in Pe ^rekening van de finale everde Ajax nog eens 809.144 Vhtserse franc extra op. Dat het aandeel van 35% aan ™reeopbrengsten van de fi ll Wenen tegen AC Mi- do pk tota^e Wtkeringen in Champions League van seizoen liepen daarmee ----Ajax op tot 16.949.144 J-Wtserse francs, ruim 22,3 iti„JOen ^ulden. Daarnaast ^erde Ajax de recette het lli ihuiswedsrtijden in Stadio V°^e 01ymPisc'1 belangrijk voordeel zijn," aldus Van Gaal, die bovendien wees op de korte reistijden. Boedapest, Zurich en Madrid zijn makkelijk te bereiken. Vermeldenswaard is de vijfde wedstrijd van Ajax, op 22 novem ber in Madrid tegen Real. Zes da gen later is in Tokyo de finale van de wereldbeker tegen Gremio uit Brazilië of Nacional Medellin uit Colombia. Ajax speelde in het verleden le gendarische wedstrijden tegen Real, onder meer in de halve fina les van het seizoen 1972-'73. Ajax won toen thuis met 2-1 en uit met 1-0 door een doelpunt van Gertie Mühren, die de Spanjaarden de ultieme vernedering toebracht door de bal een tijdje hoog te hou den. Het grote Ajax pakte de be ker toen voor de derde keer op rij, na een zege in Belgrado op Juven- tus. PSV schakelde Real in 1988 uit door een frommelgoal van Linskens en won de beker even eens. Drie seizoenen geleden was Real voor het laatst tegenstander van een Nederlandse club, toen de Spanjaarden te sterk waren voor Vitesse. Bij Grasshoppers is oud-Ajacied Piet Hamberg assistent van trai ner Christian Gross en speelt Eric Viscaal in de spits. Hij is de enige Nederlander in de Champions League die niet bij Ajax zit. Hij nam onlangs de plaats in van de naar Engeland vertrokken Ron Willems. „We hadden gehoopt op grote clubs, dat leefde hier wel en dat is ook uitgekomen," zei Vis caal vrijdag. „Voor het eerst zit een Zwitserse club in de Cham pions League." Frappant is dat Viscaal, die in 1988 als reserve van PSV de Euro pa Cup 1 al eens won, vorig sei zoen een week op proef was bij Ajax. De partijen namen in goed overleg afscheid van elkaar. „Tij dens die week merkte ik pas dat Ajax altijd dè club van Nederland zal zijn. Toen ik nog bij PSV zat, begreep ik dat nooit zo. Na die week wel. Die hele entourage is ongeëvenaard." Viscaal scoorde in vier duels van de Zwitserse competitie twee keer. Hij vormt een aanvalsduo met de Ghanees Ibrahim of met de Zwitser Magnin. International Subiat is nog geblesseerd. Gras shoppers, waar international Gei- ger de bekendste speler is (meer dan honderd interlands), plaatste zich via de voorronde. Het speelde thuis 1-1 tegen Maccabi Tel Aviv en de uitwedstrijd woensdag werd met 1-0 gewonnen door eën vroeg doelpunt van Comisetti. „We spe len altijd pressing, altijd aanval lend." Ferencvaros Ferencvaros schakelde Ander- lecht uit. Beide Serviërs scoorden. Kuntic in Brussel (0-1), Kupono- vic in Boedapest (1-1). Feren cvaros is de volksclub van Honga rije, die huist in het oude Ulloi ut- stadion. Naast de Serviërs is de Oekraïner Koeznetsov de derde buitenlander. Trainer is Dezsö Novak, olympisch kampioen in 1954 en 1958. „Ik heb nog met hem gespeeld bij Szombathely," aldus Sandor Popovics, directeur van FC Den Haag. Beste speler is spelbepaler Kristian Lisztes. Mid denvelder Florian Albert is de zoon van de legendarische speler uit het wonderteam van vroeger. Van onze verslaggever Genève - De Europese voetbalu nie, UEFA, houdt vast aan twee duels om de Super Cup tussen Ajax en Real Zaragoza. Beide clubs moeten onderling de data bepalen en mogen daarvoor na fe bruari ook de maand maart in 1996 benutten. Ajax had vanwege de tijdsdruk gevraagd om één duel om de Su per Cup tussen de Europa-Cup winnaars bij de landskampioenen en bekerwinnaars. De UEFA wei gerde dat verzoek te honoreren. Indien Ajax en Real Zaragoza niet tot een vergelijk komen, zal de UEFA twee data aanwijzen. Een valpartij met Teutenberg, Van den Abeele en Hamburger op achttien kilometer van de fpiish. Door Ivar Penris Venlo - Erik Breukink is nog niet hele maal zeker van zijn zaak. De klassement sleider van de Profronde van Nederland begint vandaag met twaalf seconden voorsprong op Vjatjeslav Ekimov aan de laatste etappe naar Valkenburg, maar hij verwacht toch nog vuurwerk van de Rus, die gisteren tien seconden straftijd kreeg opgelegd na onreglementair sprinten. „Ekimov is nu natuurlijk laaiend en ge brand op eerherstel." In de vijfde etappe naar Venlo, gewonnen door de Belg Tom Steels, dacht Frédéric Mon- cassin zijn ploegmaat Ekimov een handje te helpen door hem bij de bonificatiesprint in Velden een duwtje in de rug te geven. Het in cident ontging de jury niet en Ekimov werd bestraft. De tweede plaats in de tussensprint, goed voor twee bonusseconden, werden hem ontnomen en bovendien kreeg hij tien secon den straftijd. In plaats van met dezelfde tijd als Breukink richting Valkenburg te koersen, zal hij nu twaalf seconden goed moeten ma ken. In de etappe van Doetinchem naar Venlo had Breukink al laten merken niet zeker van zijn zaak te zijn. Met één seconde voorsprong de Limburgse heuvels ingaan, achtte hij blijk baar onvoldoende. Daarom mengde hij zich op de Posbank in de strijd om de eerste boni ficatieseconden. Hij won het sprintje van Eki mov en vergrootte zijn voorsprong tot twee seconden. Daar kwamen later dus nog tien se conden bij door de straf voor de Rus. Hulp Tot zijn grote genoegen zag Breukink ook dat zijn ploegmakkers uit de gemengde equipe van Gerrie Knetemann behoorlijk voor hem werkten. „Het peloton werd twee keer uit el kaar gereden, maar de rest van de jongens ging keurig fempo rijden om me terug naar voren te brengen. Ze hebben me echt de hele dag geholpen. Zaterdag in de finale zal ik het waarschijnlijk zelf op moeten knappen. Mis schien dat John Talen nog mee bergop kan, maar daar zal het wel bij blijven." Breukink was een van de eersten om te pro testeren tegen het foute gedrag van Ekimov. „Ik laat me op die manier de eindzege niet af pakken." Ekimovs ploegleider Jan Raas was laaiend op de jury. Volgens hem was er helemaal niks ge beurd. „Hoe kan hij dat nou weten?", reageer de Jeroen Blijlevens pissig. Hij zit in zijn wa gen honderd meter achter het peloton." Frustraties Blijlevens staat helemaal buiten het incident, maar reageerde op die manier zijn ongenoe gen over weer een gemiste kans af. Na sprint overwinningen in de eerste twee etappes, moest hij eergisteren de Belgen Wilfried Ne- lissen en Tom Steels voor laten gaan en giste ren was Steels hem weer te snel af. Samen met Blijlevens en de Duitser Erik Za- bel lijkt Steels te behoren tot de nieuwe gene ratie sprinters, die de oude garde komt aflos sen. De renner uit de bescheiden Belgische formatie Vlaanderen 2002 zag tot zijn grote genoegen hoe Blijlevens in de Tour grote jon gens als Mario Cipollini en Djamolidine Ab- doesjaparov klopte. Dat hij er zelf niet bij was, frustreerde hem niet. „Dat weet je als je in zo'n kleine ploeg zit. Maar het feit dat Blij levens die jongens kan kloppen en ik vervol gens van hem win, doet me toch genoegen. Het betekent dat ik het grote werk ook aan kan." Aanbiedingen De kans dat de 23-jarige Belg ook volgend jaar nog in dienst van Vlaanderen 2002 rijdt, foto cor vos II 91 f 5^/VS 8. 2jéï |4» 13 is dan ook erg kléin. Verschillende equipes orfderkennen.de kwaliteiten van. Steels en willen hem graag binnenhalen voor het spurt- werk in de grote etappekoersen. Steels heeft aanbiedingen op zak van de TVM-ploeg van Blijlevens, Mapei en de Motorola-equipe van Hennie Kuiper. „Ik moet er nog over nadenken welke ploeg het beste bij me past, maar ik mag tegelijk ook geen dief van mijn eigen portemonnee zijn," aldus Steels. Voor de start had hij nog een kort gesprekje met Hennie Kuiper. Of die hem misschien plots iets meer te bieden had? „Daar hebben we het niet over gehad, hij gaf me gewoon advies voor de koers van van daag," aldus Steels met een veelbetekende glimlach. Venlo. Profronde van Nederland. Vijfde etappe, Doetinchem-Venlo: 1. Steels (Bel) 181,3 km in 4.28.51 (40,461 km/u), 2. Blijlevens (Ned), 3. Baldato (Ita), 4. Tomi (Ita), 5. Andreu (VSt), 6. Zabel (Dui), 7. Hincapie (VSt), 8. Spruch (Pol), 9. Capiot (Bel), 10. Spaenhoven (Bel), 11. Verhoeven (Ned), 12. Loda (Ita), 13. Gorini (Ita), 14. Roscioli (Ita), 15. Abdoesjaparov (Oez), 21. Van Bon, 29. Breukink, 30. Bouwmans, 39. Nij- boer, 42. Knaven, 49. Pieters, 52. Maassen, 53. Den Bakker, 61. Hoffman, 63. Talen, 68. Van den Akker 0.12, 70. Groenendaal, 72. Cordes, 77. Veenstra 0.25, 80. Nijdam 1.04, 82. Cornelisse 1.29, 89. Van de Meulenhof 3.40, 102. Van Veen- endaal 5.45, 107. en laatste Koerts 9.55. Opgege ven: Uriarte (Spa), Vandaele (Bel). Algemeen klassement: 1. Breukink 16.03.56, 2. Ekimov (Rus) 0.12, 3. Vanzella (Ita) 0.18, 4.Sö- rensen (Den) 0.40, 5. Garmendia (Spa), 6. Jaskula (Pol) 0.41, 7. Maassen 0.43, 8. Jarmann (Zwi) 0.44, 9. Den Bakker 0.55, 10. Van Bon 0.58, 11. Sheehan (VSt) 0.59, 12. Baldato 0.59, 13. Ha milton (VSt) 1.01, 14. Swart (VSt), 15. Ludwig (Dui) 1.04, 22. Knaven 1.31, 23. Nijdam 1.33, 24. Pieters 1.34, 34. Bouwmans 1.57, 53. Talen 2.29, 55. Blijlevens 2.32, 57. Cordes 2.33, 66. Groe nendaal 3.03, 67. Nijboer, 68. Van den Akker, 70. Veenstra 3.13, 72. Hoffman 3.26, 81. Vermey 5.51, 88. Verhoeven 6.40, 90. Cornelisse 6.46, 96. Van de Meulenhof 9.46, 97. Van Veenendaal 9.59,101. Koerts 12.17,107. en laatste Dolci (Ita) 19.15. CHAMPIONS LEAGUE INDELING Groep A: Panathinaikos (Gri), Nan tes (Fra), FC Porto (Por) en Dinamo Kiev (Oek). Groep B: Spartak Moskou (Rus), Legia Warschau (Pol), Rosenborg Trondheim (Noo) en Blackburn Ro vers (Eng). Groep C: Glasgow Rangers (Sch), Borussia Dortmund (Dui), Juventus (Ita) en Steaua Boekarest (Roe). Groep D: Ferencvaros (Hon), Ajax (Ned), Real Madrid (Spa) en Gras shoppers (Zwi) PROGRAMMA 13 september. Groep A: Nantes (Fra) - FC Porto (Por), Dinamo Kiev (Oek) - Pana thinaikos (Gri). Groep B: Legia Warschau (Pol) - Rosenborg (Noo), Blackburn Rovers (Eng) - Spartak Moskou (Rus). Groep C: Borussia Dortmund (Dui) - Juventus (Ita), Steaua Boekarest (Roe) - Glasgow Rangers (Sch). Groep D: Ajax (Ned) - Real Madrid (Spa), Grasshoppers (Zwi) - Feren cvaros (Hon). 27 september. Groep A: Panathinaikos - Nantes, FC Porto - Dinamo Kiev. Groep B: Spartak Moskou - Legia Warschau, Rosenborg - Blackburn Rovers. Groep C: Glasgow Rangers - Borus sia Dortmund, Juventus - Steaua Boekarest. Groep D: Ferencvaros - Ajax, Real Madrid - Grasshoppers. 18 oktober. Groep A: Nantes - Dinamo Kiev, FC Porto - Panathinaikos. Groep B: Legia Warschau - Black burn Rovers, Rosenborg - Spartak Moskou. Groep C: Borussia Dortmund - Steaua Boekarest, Juventus - Glas gow Rangers. Groep D: Ajax - Grasshoppers, Re- al Madrid - Ferencvaros. 1 november. Groep A: Panathinaikos - FC Porto, Dinamo Kiev - Nantes. Groep B: Spartak Moskou - Rosen borg, Blackburn Rovers - Legia Warschau. Groep C: Glasgow Rangers - Juven tus, Steaua Boekarest - Borussia Dortmund. Groep D: Ferencvaros - Real Ma drid, Grasshoppers - Ajax. 22 november. Groep A: Panathinaikos - Dinamo Kiev, FC Porto - Nantes. Groep B: Spartak Moskou - Black burn Rovers, Rosenborg - Legia Warschau. Groep C: Glasgow Rangers - Steaua Boekarest, Juventus - Borussia Dortmund. Groep D: Ferencvaros - Grasshop pers - Real Madrid - Ajax. 6 december. Groep A: Nantes - Panathinaikos, Dinamo Kiev - FC Porto. Groep B: Legia Warschau - Spartak Moskou, Blackburn Rovers - Ros enborg. Groep C: Borussia Dortmund - Glasgow Rangers, Steaua Boeka rest - Juventus. Groep D: Ajax - Ferencvaros - Grasshoppers - Real Madrid. EUROPA CUP n Eerste ronde: DAG Liepaja (Let) - Feyenoord (Ned), Club Brugge (Bel) - Sjaktor Donetzk (Oek), Dinamo Batoemi (Geo) - Celtic Glasgow (Sch), Hradec Kralové (Tsj) - FC Kopenhagen (Den), Lokomotiv So fia (Bul) - Halmstad BK (Zwe), FC Reykjavik (IJs) - Everton (Eng), In- ter Bratislava (Slw) - Real Zarago za (Spa), Rapid Wien (Oos) - Petro- lul Ploiesti (Roe), Molde FK (Noo) - Paris Saint Germain (Fra), Dinamo Moskou (Rus) - Ararat Jerevan (Arm), AEK Athene (Gri) - FC Sion (Zwi), Borussia Mönchengladbach (Dui) - FC Sileks (Mac), Teuta Dür- res (Alb) - Parma (Ita), Zhalgiris Vilnioes (Lit) - Trabzonspor (Tur), Sporting Lissabon (Por) - Maccabi Haifa (Isr), Deportivo La Coruna (Spa) - Apoel Nicosia (Cyp). Speeldata: 14 en 28 september. UEFA CUP Eerste ronde: MyPa 47 (Fin) - PSV (Ned), Roda JC (Ned) - Olimpija Ljubljana (Slv), Olympiakos Pirae us (Gri) - Maribor Branik (Slv), FC Barcelona (Spa) - Hapoel Beershe- ba (Isr), Lazio Roma (Ita) - Omonia Nicosia (Cyp), RC Strasbourg (Fra) - Ujpest Dozsa (Hon), AC Milan (Ita) - Zaglebie Lubin (Pol), Bor deaux (Fra) - Vardar Skopje (Mac), Vitoria Guimaraes (Por) - Standard Luik (Bel), Fenerbahce (Tur) - Betis Sevilla (Spa), Rotor Volgograd (Rus) - Manchester United (Eng), Lens (Fra) - Avenir Beggen (Lux), Sparta Praag (Tsj) - Silkeborg IF (Den), Lierse SK (Bel) - Benfica (Por), Xamax Neuchatel (Zwi) - AS Roma (Ita), Sevilla (Spa) - Botev Plovdiv (Bul), Bayern München (Dui) - Lokomotiv Moskou (Rus), Austria Wien (Oos) - Dinamo Minsk (WRu), Malmö FF (Zwe) - Notting ham Forest (Eng), Tsjernomorets Odessa (Oek) - Widzew Lodz (Pol), AS Monaco (Fra) - Leeds United (Eng), Bröndby IF (Den) - Lil- leström SK (Noo), Raith Rovers (Sch) - IA Akranes (IJs), SC Frei burg (Dui) - Sla via Praag (Tsj), Slo- van Bratislava (Slw) - FC Kaisers- lautern (Dui), Lugano (Zwi) - Inter- nazionale (Ita), Farense (Por) - Olympique Lyon (Fra), Levski So fia (Bul) - Eendracht Aalst (Bel), Werder Bremen (Dui) - Glenavon (NIe), Viking Sta vanger (Noo) - Auxerre (Fra), Spartak Vladikav kaz (Rus) - Liverpool (Eng), Zimbru Chisinau (Mol) - RAF Riga (Let). Speeldata: 12 en 26 september. Brussel - De Belgische spits Gilles de Bilde heeft de nacht van donderdag op vrijdag in een politiecel doorgebracht. De aanvaller van Anderlecht, voetballer van het jaar in België, had enkele klappen en een kopstoot uitgedeeld aan twee verplegers van het ziekenhuis in Jette. De Bilde, woensdag met zijn club in de Cham pions League uitgeschakeld door Ferencvaros, wilde zijn vader bezoeken die onwel was geworden. Hij wilde de operatiekamer ingaan. Toen een verpleger dat probeerde te verhinderen, deelde de voetballer klappen uit. Verdediger Mitchell van der Gaag van de Schotse club Mother well ondergaat volgende week in Geldrop een operatie aan de lin ker enkel. In het gewricht zit speling. De doktoren zullen een pin aanbrengen om de zaak vast te zetten. Van der Gaag is een maand of twee uitgeschakeld, verwacht hij zelf. Afgelopen weekeinde brak hij bovendien het kuitbeen in de bekerwedstrijd tegen Clydebank „Maar die blessure geneest wel vanzelf. De enkel is ernstiger." De Italiaanse voetbalbond heeft de Europese federatie (UEFA) laten weten het EK-kwalificatieduel tegen Kroatië niet in Split te zullen spelen. De wedstrijd staat voor 8 oktober op het program ma. De Italianen hebben de UEFA verzocht het duel te verplaat sen naar Oostenrijk. Volgens voorzitter Matarrese is de situatie door de burgeroorlog in voormalig Joegoslavië te gevaarlijk om in Kroatië te spelen. „De UEFA kan ons uit de kwalificatieronde gooien, maar ik wei ger een team naar Kroatië te sturen," zei Matarrese. Het Italiaanse verzoek maakt overigens wel kans gehonoreerd te worden. De UEFA verplaatste eerder het duel tussen Kroatië en Schotland, op 3 september, naar Zagreb. Italië bezet in groep vier van de kwalificatie voor de EK de tweede plaats achter Kroatië. Schorsingen betaald voetbal: Van Zwam (Fortuna S), een wed strijd. Uckfield - De straffe wind die vrijdag de vlakke baan van East Sussex National teisterde, is golfer Rolf Muntz fataal geworden. Voor de derde ronde van de Coca-Cola Open had de Brabander 81 slagen nodig. Muntz kwam op een totaal van 224 (+8) uit. Hij zak te daarmee van de veertiende naar de 54e plaats. Joost Steenkamer hield zich beter staande op de voorlaatste dag van de met 170.000 gulden gedoteerde Britse wedstrijd van de Europese Challenge Tour. De Heemstedenaar liet 74 slagen note ren. Met 214 (-2) staat hij negende, op zes slagen van de Zweedse leider Fredrik Jacobsson. Steenkamer: „Het was vandaag zaak zo weinig mogelijk slagen te verliezen. In ieder geval heb ik nog uit zicht op een plaats bij de eerste drie." Uckfield (Eng). Mannen, 170.000 gulden. Stand na derde ronde: 1. Jacobsson (Zwe) 208 slagen, 2. Björn (Den) 209, 3. Edlund (Zwe), Borrego (Spa) 211, 9. Steenkamer (Ned) 214, 54. Muntz (Ned) 224. Genève - De UEFA heeft Avenir Beggen uit Luxemburg tot win naar verklaard in de voorronde-treffen met Örebro voor het UEFA-Cu—toernooi. De Zweden stelden afgelopen dinsdag een buitenlander te veel op in de uitwedstrijd te Luxemburg, die in 1- 1 eindigde na de 0-0 in Zweden. Met dat resultaat was Örebro overgegaan naar het hoofdtoernooi en een confrontatie met Lens, maar de UEFA besloot de 1-1 te veranderen in 3-0 voor Avenir. Trainer Dahlqvist van Örebro liet de IJslanders Stefanson, Gudjohnsen en Birgirsson en de Pool Kubisztal spelen. Dat was een buitenlander te veel. Hamburg - Het Duitse bedrijf UFA heeft in samenwerking met het Amerikaanse marketingconcern IMG een bod van ruim an derhalf miljard gulden gedaan op de tv-rechten van de wereldti telstrijd voetbal in 2002. Voor dat evenement hebben Japan en Zuid-Korea zich kandidaat gesteld voor de organisatie. Het aanbod van UFA/TMG zet het bestuur van de wereldvoetbal bond (FIFA) onder flinke druk. De FIFA sloot in 1987 een langlo pend contract met een internationaal tv-consortium. Voor ruim een half miljard werden de tv-rechten van ,de WK's^in Italië (1990), Verenigde Staten (,1994) en Frankrijk (1998) verkocht. Doof de concurrentie van de commerciële stations is de prijs daarna enorm omhooggegchoten. De FIFA gaat er overigens van uit, dat er nog meer aanbiedingen zullen volgen. Door Huub Paulissen Francorchamps - Jos Verstappen zal ook in de rest van het For mule 1-seizoen geen races rijden voor Benetton-Renault. Benetton-directeur Flavio Briato- re maakte gisteren op het circuit van Francorchamps aan alle ge ruchten over een mogelijke ver vanging van tweede rijder Johnny Herbert een einde, door te stellen: „Herbert maakt absoluut het sei zoen af bij Benetton. Voor alle duidelijkheid, dat is dus tot en met Australië." De geluiden dat de positie van Herbert bij Benetton ter discussie staat, borrelden gisteren op, nadat de Brit tijdens de training voor de Grote Prijs van België geen beste beurt had gemaakt. In de och tendtraining in de regen crashte Herbert zwaar tegen de vangrails. De coureur bleef ongedeerd, maar reparatie van de gehavende Be- netton nam zoveel tijd in beslag, dat Herbert als enige tijdens de kwalificatietraining niet in aktie kwam. Opvallend is dat Herbert niet de beschikking kreeg over de reservewagen van het team. Briatore maakte echter geen hals zaak van het voorval, zoals het voor hem ook niet bepalend is dat Herbert normaliter veel tijd moet prijsgeven op Schumacher. „De weersomstandigheden waren moeilijk, zoiets kan gebeuren. Ik vraag me af waar die geluiden vandaan komen dat wij Herbert willen vervangen. Vanuit het team is geen enkele kritiek op hem. Ik ben zelfs gelukkig met het werk van hem. Hij heeft evenveel WK- punten als Coulthard, de nummer twee van concurrent Williams, en dat telt voor ons." Met het aantrekken van Michael Schumacher lijkt Ferrari niet al leen voor de toekomst maar ook voor dit seizoen een uitstekende zet gedaan. Getergd door het feit dat de Duitse wereldkampioen de voorkeur krijgt, hebben Gerhard Berger en Jean Alesi de mouwen opgestroopt om hun werkgever Ferrari te tonen dat zij niet voor Schumacher hoeven onder te doen. De eerste gelegenheid na en kele spectakulaire transferweken resulteerde op de eerste trainings dag voor de Grote Prijs van België meteen in de beste prestatie van Ferrari dit seizoen. Op een natte baan nestelde Gerhard Berger zich op een voorlopige pole-posi- tie en reed Alesi - de regenrijder bij uitstek was in de vrije training veruit het snelst - naar een derde plaats. Daarmee werd het nieuwe paradepaardje van Ferrari, Schu macher, in de sandwich genomen. De transfer van Schumacher, die zich op het Ardennen-circuit gelet op de vele Duitse toeschouwers opnieuw voor een thuisrace kan opmaken, heeft binnen het team van Ferrari voor een kleine paleis revolutie gezorgd. Jean Alesi vluchtte meteen naar de vacante plaats bij Benetton. Gerhard Ber ger haalde fel uit naar de 26-jari- ge Duitser met wie hij de laatste jaren menig verbaal robbertje uit- vechtte. Inmiddels stelt Berger zich gema tigder op en houdt het voor moge lijk volgend jaar met Schumacher een koppel bij Ferrari te vormen. „We moeten een nieuwe kans krij gen. Schumacher heeft fouten ge maakt, bijvoorbeeld hoe hij be paalde zaken in de media heeft ge bracht. Maar ik heb ook fouten begaan." Of de Oostenrijker zijn contract bij Ferrari verlengt, is nog onduidelijk. Berger eist bij Ferrari gelijke behandeling als Schumacher en onderhandelt ook met Benetton en McLaren. De verrassing was gisteren Heinz- Harald Frentzen, die dit seizoen in de Sauber-Ford enkel tegenslagen kende. In de vrije training hoefde hij enkel Damon Hill voor zich te dulden, in de kwalificatietraining scoorde Frentzen een knappe zes de tijd, slechts 8/100ste achter Berger. Frentzen staat met stip genoteerd voor de resterende plaats bij Benetton en wil in Bel gië laten zien dat hij niet alleen de steun van een Duitse bierbrouwer en motorenleverancier Renault - met het oog op de belangrijke Duitse markt - als referenties meebrengt. Spa-Francorchamps. GP België, Formule I. Eerste kwalficatietraining (6,9 km): 1. Berger (Oos) Ferrari 2.14,744, 2. Schu macher (Dui) Benetton 2.14,962, 3. Alesi (Fra) Ferrari 2.15,077, 4. Hill (GBr) Wil liams 2.15,143, 5. Coulthard (GBr) Willi ams 2.15,232, 6. Frentzen (Dui) Sauber 2.15,533, 7. Hakkinen (Fin) McLaren 2.15,848,8. Irvine (GBr) Jordan 2.16,540, 9. Barrichello (Bra) Jordan 2.17,144, 10. Brundle (GBr) Ligier 2.17,207.

de Stem | 1995 | | pagina 13