DANSEN rtci Buist strijdt tegen hondenpoep iegenneid 1 Stichting Den Dnllaert mag buffetopbrengsten toch gebruiken DE STEM PLAATSELIJK nieuws Sloop meelfabriek Walsenmolen DAG klapper POLITIE rappo Lieve Peter Deel meeropbrengst van hondenbelasting gaat naar proefproject ZEELAND C2 larticulieren rger Gefeliciteerd i worden vandaag een paar Jos en Rian Visser 40 gevorderden lansen. he keuken kalterbaan 183 Keurmerk Aardappelen uit Zeeland Zeeuws-Vlaams viskampioenschap in Clinge Rommelmarkt I01 4°-16755. Clinge Hulst Paal Hengstdijk Valse bankbiljetten Brommer gestolen Bootje gezonken Auto vernield Bon voor hardrijder Caravan gestolen Gewonde bij ongeval Eis dertig maanden voor inbraken 1995 DËSTEM VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1995 1 "I w lens, bedankje, jubileum, Ie, huwelijk, verloving, ling, prestatie, examen, Abraham enz. per kolom 0,65 incl. BTW, Tjrote regel verplicht, bto of afbeelding, x 40 mm 26.- incl. BTW. tarieven op aanvraag, rrden niet geretourneerd. 236882 of geef uw tekst pór plaatsing af bij één van iren. Schriftelijke opgaven jitend geaccepteerd, indien is bekend zijn, ook indien uw pling bijgevoegd is. n ons het recht voor teksten af van redenen te weigeren, [ver klachten bereiken over de )kst behoudt de uitgever zich voor om de naam van de gever bekend te maken. (ju onze verslaggever juist - Stichting Den Dullaert mag i)Cli een deel van de buffetopbreng- jen van de zuidhal gebruiken om de -forten op de squashhal aan te vul- 'jj Het college van B en W van Hulst lilde daar in eerste instantie niet 01 omdat daardoor het exploitatie- .jldo van de rest van het gemeen schapscentrum negatief zou worden ^invloed. ju en ander heeft tot gevolg dat het te- lit Breda, Yves Poiesz uit Oosteind al Roovers uit Gilze. |iep, hiep, hoera! serd. Namens Pa en Ma Volkers, 1 Marc, Natasja en Werner, Louis haar? f.A. 12 1/2 jaar een paar Gefeliciteerd. Even/onever hartelijk gefeliciteerd met] verjaardag, nog 3 jaartjes I gaan en dan... Jolanda jwe leslokaal met I2 EN SPIEGELWAND lurchillhotel te Terneuzen. dag, Om'. fabriek (sinds 1964). kundige plaatsing, slaap- en badkamers en kantoren, ibusch, Pelgrim, Scholtes. en offerte. 00.32.50.71.81.41 9.00 uur. Op zaterdag tot 18.00 uu iddag en zondag 1990 MALDEGEM .Plaats: kort op het gesubsidieerde gedeelte van de stichting in 1994 toeneemt met 6000 gulden en in 1995 met 8000 gulden. Der halve wil het college de subsidie aan Den Dullaert met die bedragen verhogen. De verdeling van de buffetopbrengsten over de zuid- en de (niet-gesubsidieerde) squashhal heeft heel wat voeten in aarde gehad. Stichting Den Dullaert wilde die op brengsten verdelen naar evenredigheid van het aantal bezoekers. Daar wilde de gemeente niet aan, met als gevolg dat de stichting beroep aantekende tegen het raadsbesluit bij de rechtbank in Middel burg. Na een onderzoek concludeerde het col lege dat verdeling van buffetopbreng sten naar rato van het aantal gebruikers tussen zuid- en squashal correct was. Derhalve is het college nu overstag ge gaan en heeft het met het bestuur van de stichting overeenstemming bereikt over de verhoging van de subsidie en verde ling van de buffetopbrengsten. De stich ting heeft vervolgens haar beroepsschrift ingetrokken. De gemeenteraadsleden van de commis sie financiën oordeelden gisteravond po sitief over het B en W-voorstel. Niette min vroegen ze zich wel af waarom de kwestie zolang heeft geduurd. „Ik ben blij dat het college en Den Dullaert na goed overleg tot deze oplossing zijn ge komen. Maar dat had ook veel eerder ge kund," betoogde raadslid J. van Eek (CDA). „Het college is ineens 180 graden gedraaid. Dat komt wel een beetje vreemd over," vond Th. Blommaert (D66). „Het is een voorstel naar mijn hart, maar er is veel te lang over gedis cussieerd," stelde onafhankelijk raadslid F. de Vries die in deze zijn twijfels had over het 'doelmatig werken van het col lege'. Voordat het Dullaert-budget voor 1996 verhoogd wordt, zal het college trachten de squashal onder te brengen in een af zonderlijke stichting. Dat is volgens B en W juridisch en financieel de beste oplos sing. In eerst instantie wilde het college dat als een eis in het voorstel opnemen, maar het zag daar vanaf om de zaak niet op de spits te drijven, aldus burgemeester A. Kessen. Van onze verslaggever Juist - De gemeente Hulst start een proefproject om je overlast van honden poep te bestrijden. Een deel un de meeropbrengst van |e hondenbelasting zal iiervoor gebruikt worden. kondigde burgemeester A. Ilessen gisteravond aan tijdens de idering van de raadscommis- Isie financiën. Hoe het project er- liitkomt te zien, is nog niet duide lijk. Wellicht dat er op een aantal I witjes in Hulst bakken komen te I staan waar hondenbezitters hun pisdieren hun gang kunnen la- gaan, zo vertelde Kessen. 6-raadslid Th. Blommaert gaf lid gemeentebestuur de suggestie liee een verplichting voor het lieedragen van een poepschep in lit Algemene Plaatselijke Veror- Ilening op te nemen. „Die sugges- Itie zullen we zeker meenemen," I beloofde Kessen, „maar alles laat en valt met de controleer- liaarheid." Vorig jaar riep de gemeente in een brief alle hondenbezitters op voortaan wat beter op te letten. Volgens de gemeente laten alle Hulster honden bij elkaar dage lijks zo'n 300 kilo poep achter. Die brief heeft nauwelijks gehol pen, zo bleek eerder dit jaar al uit een schrijven van de wijkraad Den Dullaert aan het gemeente bestuur. Uit die wijk kwam een regen aan klachten over honden poep. De aanpak van de honde- poepoverlast, wordt bekostigd uit een deel van de meeropbrengst die het college van B en W ver wacht bij de dit jaar nog te hou den controle op de hondenbelas ting. Het college schat het aantal nieuwe bezitters van een eerste hond op vierhonderd en van een eerste en tweede hond op twintig. Dat levert de gemeente in totaal 31.400 extra op. In Hulst vindt een controle op het hondenbezit elke vier jaar plaats. Voor het laatst was dat in 1991. Uit het oogpunt van een rechtvaardige belastingheffing acht het college het 'wenselijk in 1995 opnieuw een dergelijke controle te laten (ADVERTENTIE) Uiterlijk zegt vaak niet veel over inhoud. Bij aardappelen ligt dat aiders. Rimpels, pitten of verkleuringen hebben al snel smaakverlies tot gevolg. Om over uitlopers maar te zwijgen. Nu zijn er aardappelen van superieure kwaliteit. Karakteristiek van smaak dankzij de gulle Zeeuwse aarde. Milieuvriendelijke teelt en buitengewone aandacht bij oogst en behandeling zorgen er voor dat de mooiste aardappelen ook de lekkerste zijn. Vanaf I september verkrijgbaar bij uw groentespeciaalzaak! U herkent ze aan het Zeeuws Keurmerk op de jute verpakking. Pf-odukt *xt De Stichting KCM is een onafhankelijk organisatie. Het Zeeuws Keurmerk kent zij toe aan land- en tuinbouwprodukten die - van ploeg tot kassa - voldoen aan de hoogste kwaliteits- en milieunormen. Het Zeeuws Keurmerk is een garantie voor kwaliteit uit Zeeland. Informatie 01100 - 47700 uitvoeren'. Raadslid W. de Brouwer (Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen) vermoedde dat de afgelo pen jaren heel wat hondenbelas tingopbrengst verloren is gegaan „als de gemeente het aantal nieu we honden nu op meer dan vier honderd schat." Volgens gemeen telijk belastingambtenaar P. Prince valt dat verlies wel mee omdat bij een frequentere contro le de uitgaven ook veel hoger zou den zijn geweest. De controle op de hondenbelas ting wordt gedaan door de stich ting Kafi. Dat kost Hulst 17.000 gulden, waarvan 3500 gulden aan portokosten opgaan. Onafhanke lijk raadslid F. de Vries zette vraagtekens bij dat bedrag. Maar volgens ambtenaar Prince gaat het daarbij ook om een post on voorzien. Overigens krijgen in te genstelling tot voorgaande jaren de bij de gemeente bekende hon denbezitters niet meer jaarlijkse een aangiftebiljet, maar wordt er vanuit gegaan dat men ook het volgende belastingjaar nog bezit ter is van hetzelfde aantal hon den. Clinge - De Clingse Henge laarsvereniging houdt zater dag 26 augustus het Zeeuws- Vlaams viskampioenschap voor senioren aan de Zestig- voetkreek in Clinge. Het kampioenschap vindt voor de veertiende keer plaats. De Cling se vereniging tekent voor de der de keer voor de organisatie. „Een jaartje eerder dan gepland, om dat onze vereniging nu haar vijf tigjarig bestaan viert," zegt se cretaris C. Peeters. Er hebben zich 131 vissers aangemeld, die allemaal lid zijn van de verschil lende hengelaarsverenigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Gister avond heeft de loting plaatsge vonden in café de Troubadour. De wedstrijd begint zaterdag om 13.30 uur en eindigt om 16.30 uur. De prijsuitreiking vindt za terdagavond om 19.00 uur plaats in de Troubadour en wordt ge daan door wethouder B. Picavet uit Hulst en schepene Verhelst uit St. Gillis-Waas. Van onze verslaggever Hulst - Tijdens de Reynaertfees- ten vindt zaterdag 26 en zondag 27 augustus ook de traditionele rommelmarkt plaats. Wie een kraampje wil huren, kan vandaag nog terecht op het stadskantoor. Alleen voor de zondag zijn nog kaarten, die 2,50 gulden kosten, beschikbaar. 1 EDITIE ZEELAND Mactie Jerneuzen: Zuidlandstraat 32, 01150-18924, fax 01150- 21767. SCteuren: Peter Oggel (editie- j™), Frank van Cooten, ™nvan der Helm, Florence "andt, Ton Koomen (sport), Ha- 'old de Puysseleijr, «igene Verstraeten. Klokstraat 1, tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Macteur: Cees Maas (provincie- Waggever). "Jat: Steenstraat 14, tel. 01140- 3'51, fax 01140-19698. uren; Frank Deij (plv. ed. st), Gerlach Hochstenbach. Advertentieverkoop ,.irreuzen: Zuidlandstraat 32, «01150-17920, fax 01150-96554 MT,®9enwoordigers: u,™" B°eije privé 01155-63976, «ns Dimmers privé 01155-62354 telni,iteenstraat 14, ^„01140-1375!. p.Je9enwoordiger$: Oliln iR Brande privé Drivó nl Marian Verstraeten 'koopleider: 37l5n/MuUrmans-tel- 01650- b0 (Pnvé 01608-20894). <ltnu!!nUmrlners en °Penin9s" Pa9ina A2°Ver'9e afdelin9en °P' MAJORETTEN - De majoret- ten van Weldoen en Vermaak houden vandaag een buitenre petitie op het grasveld aan de Kennedylaan. Aanvang 19.00 uur. Het is de eerste repetitie van na de vakantie. Onder leiding van Manjella van Goethem en Danielle Stie- nen wordt ook aandacht be steed aan het lopen op mars muziek in verband met de uit stap naar Verrebroek komende zondag. Belangstellenden zijn vanavond welkom en voor alle kinderen is er een verrassing. Bij regen gaat de repetitie niet door. WERELDWINKEL - De we reldwinkel Hulst manifesteert zich zolang er nog geen vaste winkelruimte in Hulst is ge vonden de komende weken in een kraam tijdens Zeeuws- Vlaamse activiteiten. Zo staan de vrijwilligers op de Reynaertfeesten in Hulst, 2 en 3 september op de Sterrefees- ten in Clinge en 16 september op de rommelmarkt in Koe wacht. DEMONSTRATIES - Tijdens de Saeftinghefeesten in Paal verzorgen enkele creatievelin- gen op zondag 27 augustus de monstraties potten bakken, kralen en poppen maken. In dien het weer gunstig is zoeken ook aquarellisten en zijde schilders een plekje op het ha venterrein. De mis om 11.00 uur wordt muzikaal opgeluis terd door het Jongerenkoor uit Hulst. KERMIS - Ter gelegenheid van de kermis worden er ko mend weekeinde in Hengstdijk allerlei activiteiten op trouw gezet in café het Jagershuis en in een feesttent. Op zaterdag, zondag en maandagmiddag worden er schietingen en gaai- bollingen gehouden. De kaar ters komen maandagochtend aan bod. zaterdag is er in de feesttent een optreden van Harry en Chris, zondag een dansavond Goud van Oud en maandag een slotavond met medewerking van de Rustende Moeders. De aanvang is tel kens 20.00 uur. Sloper Vermeulen uit Breskens is deze week begonnen met de sloop van de meelfabriek Walsenmo- len in Sas van Gent. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Deze week is de sloop van de oude meelfa briek Walsenmolen in Sas van Gent begonnen. Het karwei zal naar verwachting van sloper Vermeulen uit Bres kens rond maart 1996 afgerond zijn. Na de sloop van het gebouw moet namelijk de grond eronder nog gesaneerd worden. Die is in de loop der jaren vervuild ge raakt met olie, naftaleen en aro maten. Op de plaats van de fa briek bouwt de Jac Hermans- groep volgend jaar een nieuwe winkel volgens de A en P-formu le. De ingang van de supermarkt komt aan de kant van de Wilhel- minalaan waar tevens 84 par keerplaatsen en een fietsenstal ling worden aangelegd. De Wil- helminalaan wordt met een pas sage verbonden met de Zuid straat. Naast die passage komt aan de kant van de Wilhelmina- laan een slijterij. Het hele com- MARKTEN HULST Reynaertfeesten - braderie, rom melmarkt, animatie, attracties - bin nenstad (vr t/m zo) PAAL Saeftinghefeesten - attracties, vlootshow, rondvaarten - haven (vr t/m aug) SINT-NIKLAAS Braderij - Kokkelbeekstraat - ope ningsuren winkels (vr t/m zo) SLUISKIL Gildefeesten - met attracties, mo deshows, artiesten, de Havenzan gers - Groenoord (do t/m zo) GOES Nachtmarkt - Grote Markt - 20.30- 00.30 uur KLASSIEK BERLARE My fair Lady (musical) - van Loewe - Donkmeer- 21.00 uur (do t/m zo) MIDDELBURG Jaap Zwart jr (orgel) - Nieuwe Kerk Abdijplein - 20.00 uur 8) VEERE Westkappels Dameskoor - voor afgegaan door Walcherse Costuum- show - Grote Kerk Oudestraat 26 - 20.00 uur 7,50) VLISSINGEN Middagpauze-orgelconcert - St. Jacobskerk -12.00-12.30 uur (gratis) SPORT VLISSINGEN Trimloop - tussen Vlissingen en Zoutelande - Kanovijver - vr, zo, di 9.00 uur - wo 18.45 uur (gratis) MIDDELBURG Beachvolleybal - Markt DIVERSEN ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur BRESKENS Circus Bongo - camping Napo leonhoeve - 19.00 uur - ƒ9,50 (do t/m za) GOES Rondleiding stadhuis - 11.00- 17.00 uur (dagelijks op ieder uur - niet op zo) HULST Statiekermis - met opstijging hete luchtballonnen, schutterswedstijd en zeskamp - omgeving Statie (vr t/m zo) KLOOSTERZANDE Prijskaarting - Rozenhof - 13.30 uur MIDDELBURG Monumentenwandeling - o.l.v. VW-gids - VW-Kantoor Markt - 13.30 uur - ƒ6,50 (dagelijks - niet op zo) 'v VLISSINGEN De Ruyterfeesten 1995 - met mo deshows, snuffelmarkt, straatthea ter, antiekveiling en autoshow - Centrum (do t/m za) Bezichtigen St.-Jacobskerk 13.30-16.00 uur - gratis (do t/m za) Beklimmen St.-Jacobstoren - 10.00-12.00 uur (do t/m za - ma t/m wo) Kinderfeest - voor kinderen tot 12 jr - ingang Mirocenter Gildeweg - 13.00-17.00 uur (vr - ma - wo) ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start HCR de Zwaan - dagelijks van af 9.00 uur CADZAND Verlichte boerderijenroute - 15 km voor auto's en fieters langs Ret- ranchement en Zuidzande - diverse startpunten - 21.00-23.00 uur (gra tis) DOMBURG Culturele wandeling - 'In het licht van Toorop en Mondriaan' o.l.v. gids - WV Domburg Schuitvlot- straat 32 - 13.30 uur (ƒ6) HULST Reynaertfeesten - Steppenrace - rond de basiliek -19.30 uur PAAL Saeftinghefeesten - opening en discoavond - clubhuis - 20.00 uur STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur TERNEUZEN Tentoonstelling - mevrouw De Wit-Rammeloo - Fysiotherapie Oos telijk Bolwerk (t/m 18 okt) AXEL Expositie schilderijen en plas tieken - Jeanne Munsterman Sluis kil - streekmuseum Het Land van Axel- 13.30-17.00 uur CLINGE Bingo - KBO - Malpertuus - 13.30 uur Bieden - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - camping De Vogel - 20.00 uur OSSENISSE Gaaibollen - camping De Zee meeuw-21.00 uur Gaaibollen - camping Mussennist - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 uur Free Willy 2 21.30 uur Crimson Tide HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Free Willy 2 19.30 uur Casper 19.30 en 22.00 uur Congo 19.30 en 22.00 uur French Kiss 19.30 en 22.00 uur While you were Sleeping 22.00 uur First Knight 22.00 uur Crimson Tide MIDDELBURG Stichting Cinema 20.00 uur Fearless 22.30 uur Rebels of the Neon God OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Flodder 3 VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.30 uur Congo 19.00 uur Batman Forever 21.30 uur Die hard with a Vengean ce 19.00 uur Free Willy 2 19.00 en 21.30 uur While you were sleeping 21.30 uur French Kiss KNOKKE Beverly Screens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Judge Dredd 15.00,17.30, 20.00 en 22.30 uur Die hard 3 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur First Knight 20.00 en 22.30 uur While you were sleeping 17.30 uur Casper 15.00 uur Free Willy 3 Bij mooi weer geen voorstelling tij dens de weekdagen om 15.00 en 17.30 uur. Gelieve bij twijfel eerst telefonisch contact op te nemen: 0032-50620620 plex krijgt een oppervlakte van 1.300 vierkante meter. Nu zit Hermans nog in een nood- winkel omdat twee jaar geleden de boel in de Canadalaan in brand vloog. De onderhandelin gen tussen voormalige eigenaar Meneba Meel en koper Hermans hebben lang geduurd, onder meer omdat de grond vervuild was. De provincie Zeeland heeft de lucht wat geklaard door maximaal een kleine drie ton bij te dragen aan het schoonmaken van de grond. Axel/Hulst - Een benzine pomphouder aan de Kanaalka de te Axel bleek een vals bank biljet van honderd gulden in ontvangst te hebben genomen. Ook bij een bank in Hulst kwam iemand met een vals bil jet aan de balie. Hij had dit eerder gekregen maar kon niet zeggen van wie. Axel - Vanaf een parkeerplaats aan de Zuivelstraat is de brom fiets gestolen van een 21-jarige vrouw uit Hulst. Groede - Het bootje van een 65-jarige man uit Groede bleek tot zinken te zijn gebracht. Het vaartuig lag afgemeerd in het water van de Nieuwekerkse- kreek te Groede. Hulst - Van een aan het Sint Jansplein te Hulst geparkeerd staande personenauto werden alle (vier) banden lekgestoken. Verder was een buitenspiegel vernield en werden beide por tierdeuren met een scherp voorwerp bekrast. Oostburg - Met een snelheid van 104 kilometer per uur reed gistermorgen een automobilist uit Essen (D) over Rijkweg A58, terwijl in verband met het uitvoeren van werkzaamheden maximum 50 kilometer per uur is toegestaan. De man kon worden aangehou den en mocht na het betalen van een boete van 648 gulden zijn weg vervolgen. Sas van Gent - Een inwoner uit Sas van Gent is zijn caravan kwijt. Het voertuig verdween vanaf een parkeerplaats te Driekwart. Terneuzen - Bij een verkeeron- geval op de kruisng Axelse- straat/Jan van Rompustraat in Terneuzen werd een 26-jarige man uit Axel licht gewond. De man kreeg op de kruising gen voorrang van een 26-jarige automobilist uit Terneuzen. Op het terrein van de Walsenmolen komt na bodemsanering een filiaal van Jac Hermans. FOTO'S WIM KOOYMAN Middelburg - Een zware cocaïne- en gokverslaving brachten de 24-ja- rige Vlissinger J. H. de laatste maanden van het vorig jaar vrijwel da gelijks op het dievenpad. Het waren vooral woningen in Middelburg en Vlissingen die het doelwit vormden van de inbreker die hier voor vele duizenden guldens aan spullen buitmaakte. De zaak werd in fe bruari door de Middelburgse rechtbank aangehouden, omdat de Vlis singer zich bereid verklaarde zich voor minstens een jaar ter behande ling in een kliniek te laten opnemen. Maar na drie maanden hield de man het voor gezien. Vervolgens was H. voor justitie en hulpverlening enige tijd 'zoek', maar gisteren kreeg hij alsnog de rekening gepresen teerd. Tegen H. werd dertig maanden geëist, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

de Stem | 1995 | | pagina 13