Reynaert-toernooi is een traditie oen Leenhouts schaaktalent Fons Warrens wint met met ruim verschil Clinge verrast HYY ;rs. aaaa teren? u het niet aecke bereikt finale Willy De Bruyn op routine voorbij Eric Neve WIELER SPATTEN -D Hj igdige schaker van SVWZV blinkt uit op nationaal niveau SPORT ZEELAND B3 30i Cruiser (nmt) Sterk bezet internationaal hockeygebeuren in Hulst 'Smash-tennistoernooi St.Jansteen Janisse verdedigt leiderspositie in Zoutelande TENNIS Peter Jansen verspeelt kansen op winst door bijtgrage loslopende hond SPORTNIEUWS KORT Omnium voor ploegen in Zierikzee DZC houdt zeilwedstrijden Corn Boys-Zaamslag later HuZaVo breidt uit Hoek krijgt AFC op bezoek Concours hippique De Paardebloem Motocross Axel afgelast Axel en Koewacht in finale DSTUS 1995 i$TEM DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 heid, die nieuwe Ginquecento S. De It je alles wat je maar wilt. En nodig hebt. pen plus bagage. Met haar temperament brengt ze je waarheen je maar wilt. .vwPii A I We gaan naar haar favoriete restaurant. I de deur Gadegeslagen door enkele verdwaasde let lang. Ze wil door. |Bel gratis voor de dichtstbijzijnde Fiat-dealer. 06-0229010, 99 alfanumerieke geheugenplaatsen Gebruiksvriendelijk servicemenu Zendvermogen van 6 Watt Ook als transportable leverbaar Uw officiële Carvox- en Pocketlme- heeft er een op maat gesned it bij. Voor NMT (ATF3) al vana or GSM al vanaf 39,95 per maan u al een belletje rinkelen. legitimatiebewijs, )or zakelijke klanten) ffl3E Lhockeymede werker 1pe hockyevereniging ie uit Hulst houdt zater- zondag 20 augustus ijaditionele toernooi als i naar de naderende jjjtie, die zondag 10 sep- begint. Dit toernooi, de noemer Rabo/Rey- tjoernooi, is aan de 37e Itoe en kan ook nu bogen 1' sterke en vooral inter ne inbreng. aihet aantal Engelse teams j vertegenwoordigd. Daar- Ijereen Belgische, Duitse li, ten Franse afvaardiging f Het scheelde maar een is ook een Italiaanse Itaii de partij geweest. Ruim een week voor ons toernooi gaven ze echter te kennen toch niet deel te kunnen nemen," aldus Joep Fassaert, die samen met Anton Dröge de coördinatie van het ge hele gebeuren voor zijn rekening neemt en zich gesteund weet van een heel korps vrijwilligers. Het toernooi start zaterdag 19 augustus op het plaatselijke sportpark aan de Grote Kreek- weg te Hulst om 10.00 uur. Een half uur eerder worden de deel nemende ploegen officieel ont vangen. Op die eerste wedstrijd dag speelt men door tot om streeks 19.30 uur. Zondag gaat het wedstrijdgedeelte om 10.30 uur verder en hoopt men de pri js uitreiking rond vijf uur 's mid dags te houden. De finale bij de vrouwen wordt omstreeks 15.00 uur afgewerkt en bij de mannen omstreeks 16.00 uur. Wethouder Ben Picavet zal de afslag verzor gen van die finales. Daarnaast is er die zondagmiddag een bijeen komst voor sponsors en genodig den tussen 14.00 en 16.00 uur. Ondanks dat de hoofdmoot op zaterdag en zondag aan de orde komt, strijken veel ploegen reeds op vrijdag neer. Zij overnachten dan in een zelf ontworpen tenten kamp. Vrijdag worden er onder ling reeds een aantal wedstrijdjes gespeeld. Die staan meer in het teken van 'warm draaien' en heb ben dus veelal een ludiek en ont spannen karakter. Het geheel wordt zaterdag en zondag muzi kaal omlijst. De verplaatstbare kiosk van de plaatselijke muziek vereniging wordt op het sport park geposteerd en daarop zal een aantal muzikanten het geheel stemmig opluisteren. Zowel za terdag als zondag is er een barbe cue en voor de jeugd is er zondag het bekende 'Bungee Run'. Rapide is bij de mannen titelver dediger. Het standaardteam van de gastvereniging won de laatste jaren overigens drie keer op rij dit met rijke traditie doorspekte toernooi. Of het nu ook het geval zal zijn is onzeker. „Ik ken de kracht van de verschillende En gelse ploegen niet," zegt Joep Fassaert, zelf deel uitmakend van de Hulster hoofdmacht. „Maar dat we opnieuw ver komen, daar ben ik van overtuigd." Deelnemende teams bij de man nen zijn: Tommy Row, Old Caians, Has Lemere, Bloody Good Bloks (allen Engeland), Pembrokeshire (Wales), Air Linguis (Ierland), Grünweiss Frechen (Duitsland), Tienen (Bel gië), Paris Est (Frankrijk), Slem pers (Eindhoven), Extra Old Ra pide (Hulst), Liempde, Mierlo, Weert, Push (Breda), Hoorn, Dir ty Dozen (Den Bosch) en Rapide 1 en 2. Bij de vrouwen komen de volgen de teams in actie: Dilligaf, Tom my Row, Twimpers (allen Enge land), Pembrokeshire (Wales), Rapide, Tienen, Mierlo en Basko (Veldhoven). 1 Peter Snelders èirg - Hij is nog maar 11 jaar, maar nu al mag ge worden dat Koen Leenhouts van de schaakvereni- 1'sVWZV uit Oostburg kwaliteiten heeft om het ver te toen in de schaaksport. Hij onderstreepte zijn talent Lin het open jeugdkampioenschap van Nederland. Lu werd hij gedeeld eerste, maar moest op basis van standspunten de titel aan Frank Erwich uit Wassen- Ittrvolle tweede plaats was indresultaat en de gedeelde fcijs. De vierhonderd be- piaar gestelde guldens wer- hem en Frank Her- [ld. „Nu kan ik mooi IÊrt van PSV kopen," was Kiste reactie, daarmee zijn péie voor de Eindhovense alclub niet onder stoelen of stekend. Die reactie izijn liefde voor een andere tweer. Tot voor kort combi- fchij het voetballen bij de litlijke vereniging met het „Ik voetbalde graag, li schaken ging me eigenlijk i af. Een individueel resul- meer aan. Ik vind Ikên leuker," omschrijft hij keus voor de schaaksport, r Piet Leenhouts, één van pawende krachten achter het haken bij SVWZV en s present bij tal van natio- wedstrijden, legt iets na- ikelijker uit waarom Koen Ivoetballen liet varen. „Koen tveel aandacht aan het iken. Daardoor ontstond op even moment te weinig te blijven voetballen, trijden van beide sporten «amen. Het was dus eigen- Iiiet goed meer te combine- Daarnaast moet er nog tijd om andere leuke i te doen. Dat is de belang- reden dat Koen alleen (schaakt. ie wil swat hij doet op schaakge- Igebeurt uit vrije wil. Als hij M heeft, hoeft hij van ons he schaken. Moeten is er bij 'iet bij. Als je daar te na- tójk het accent op legt dan dat zich op een bepaald wt tegen je. Je zet dan zo'n ia te veel onder druk. Wed- ij® worden belangrijker ge- Man ze in feite zijn en ner- tt is het gevolg. In zo'n ahngsveld acteren breekt ®>epelijk op. Je ziet dat 'cel andere jongens tijdens 1 nationaal kampioenschap, "toe zijn ze het spoor bijs ter, omdat de druk de overhand neemt. Koen blijft overal vrij nuchter onder. Hij doet zijn best, is blij bij winst, maar zit geen uren te kniezen als hij verloren heeft." De nu 11-jarige Koen, die vol gend seizoen nog in de leeftijds groep tot en met 12 jaar mag spelen en dan opnieuw nationaal titelkandidaat is, kreeg als het ware het schaken met de paple pel ingegoten. In navolging van zijn zus Veerle en broer Bart, werd hij al op 5-jarige leeftidj met dat 'spel' vertrouwd ge maakt. Op de basisschool stimu leerde de bekende schaaken thousiast Jan Cruson de talenten van de 'kleine Leenhouts' en ontwikkelde Koen zich samen met zijn clubgenoot Andy de Bruijne tot meer dan middelma tige schakertjes. Beiden zetten tijdens Zeeuwse wedstrijden en kampioenschappen aanspreken de resultaten neer en lieten ook op landelijk niveau van zich spreken. Dat bleef de technische leiding van de KNSB niet onop gemerkt. Samen met Andy de Bruijne volgt hij landelijke trai ningen in Nieuwegein onder lei ding van Rob Brunia. Zes zater dagen per jaar wordt hij dan in tensief begeleid en bijgestuurd. Daarnaast is hij ook present tij dens de zeven zaterdagmiddagen in Vlissingen waar Ted Barendse de Zeeuwse schaakjeugd van in structies en bijscholing voorziet. „Koen steekt er best veel tijd in. Daarnaast kijkt hij zelf nogal eens in schaakboekjes. Hij wil graag leren, dat merk je. Het is natuurlijk nog vroeg om een ver wachtingspatroon uit te spre ken. We laten hem maar lekker bezig zo. We stimuleren hem er bij, maar zoals ik al zei een must is het niet. Als ik andere jongens zie op zo'n Nederlands kam pioenschap, die een persoonlijke trainer hebben en er gigantisch veel meer tijd in steken dan Koen, plaats ik vraagtekens. Het initiatief moet vanuit hem zelf komen, niet van nauwst betrok kenen," aldus vader Leenhouts. ^"wtennismedewerker "steen - Jacqueline Baecke, woonachtig in Utrecht maar ®ög van Absdale, bereikte als eerste de finale in het ^■Bellamy-tennistoernooi te St. Jansteen. TENNIS --o™ toernooi-winnares u halve eindstrijd over- van Miek Kegels: 6-3,6-1. .e heeft een mooie techniek. s W zich niet zomaar ge- getuige de vele lange ral- |jj( Mannen-C2 was favoriet Si. I81'nz'in eerste optreden F«serk voor Eddy van Re- Lj 6-0- Geert Saman L.., ,w®e ronde ongeschon- K,„T%en walk over op :iptn 'andgenoot Step- «®i»i 0or2aak was een IS iestoornis over de sen organisatie en De U 0„ 'aatste stelde zelf een ■i»® wegens drukke ■itoi gen elders. P'aatste sche- KXr,Roger de Block h»KoofVefmaletenkoSte >x- en Pocketline de^r: ,op 07611-41800; Fa. Cohen TelecJ] 95. RAAMSDONKSVEER: Linn tHenZTT^-schema bij de fcn" fevoriete combi- ^triiHeTaemmck na een HMMmiklesetsvanBrac- <ifarlQes Lammens en in a !eminck verspeelden l-von«erSte als tweede set CST?ng' De eerste «et iak lanks met 8-6 in de teen. De tweede »Koen Leenhouts, het 11-jarige schaaktalent uit Oostburg FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker Zoutelande - In Zoutelande wordt zaterdag 19 augustus de voorlaatste wedstrijd van het Zeeuwse Super Prestige Circuit triathlon afgewerkt. Met 175 voorinschrijvingen zit deze wedstrijd aan zijn maximale bezetting. Adriaan Janisse verdedigt er zijn lei dende positie bij de senioren. De Westkapellenaar, ex-win- naar van het Super Prestige, voelt de hete adem van Miquel van Tongeren, vorig jaar eind winnaar van dit klassement, in zijn nek. Van Tongeren heeft slechts veer tien punten achterstand en aan gezien het in dit circuit gaat om vier seconden per punt is het ver schil dus minimaal. Dat betekent een boeiend duel met verder in de outsidersrollen Johan den Boer, Johan van den Brande, Adri Fiip- se, Marcel Jansen, Sjaak de Kok en junior Floris van Loon. Bij de veteranen staat Wim Krols uit Bergen op Zoom aan de lei ding. Mario Willems is echter nog altijd in de race om zichzelf op te volgen als eindwinnaar van het Super Prestige en kan hier een beslissende klap uitdelen. Theo van Hal, meervoudig eindwin naar van dit circuit, moet even eens in staat worden geacht een rol van betekenis te spelen. Bij de vrouwen is Terése van La- re vrijwel zeker van de winst. De Sluisse is ook nu torenhoog favo riete met Melanie Bos en Mitzy Nieuwenhuizen als belangrijkste concurrenten. De start is om 18.30 uur in de Westerstraat wanneer men aan de 750 meter zwemmen begint. Vervolgens moet er 29 kilometer gefietst en 8,4 kilometer gelopen worden voordat men in de Langstraat fi nisht. Voor de jeugd zijn de af standen 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 2,8 kilometer lopen. De laatste wedstrijd van het Super Prestige Circuit staat op zaterdag 2 september op het programma. set ging echter met 7-4 in de tie break naar Bracke/Ferket. De noodzakelijk geworden derde set pakte Lammens/Vlaeminck met 6-2. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Reggie Bun-Eddy van Remortel 6-1, 6-0; Geert Saman- Stephan de Belie walk over Saman. Dl: kwartfinale: Roger de Block-Le- on Kool 6-1, 6-4. D2: tweede ronde: Rein Dreesman- Wilfried Roelandt 7-6 (7-1), 6-4; kwartfinale: Ronald de Kind-Arnold de Burger 6-0, 6-2. E: tweede ronde: Ronald Bauwens- Mark Kolijn 6-4, 6-1. DUBBELSPEL C: eerste ronde: De Boy/Leenknegt- Van Halteren/Hamelink 6-3, 6-2. Dl: tweede ronde: Van Halte- ren/Hamelink-Bouman/Van Pamelen 6-4, 7-5; kwartfinale: Bogaert/Schef- fers-Seghers/Thijs 7-6 (7-3), 6-4. D2/E: eerste ronde: Nachte- gael/Sturm-Vlaeminck/Willaert 6-3, ®~L VROUWEN ENKELSPEL Dl: halve finale: Jacqueline Baecke- Miek Kegels 6-3, 6-1. D2: eerste ronde: Jacqueline Kints- Lucia Vosters 6-4, 6-4. E: eerste ronde: Elly van Hoye-Bea de Waal 6-0, 6-0. DUBBELSPEL D2/E: eerste ronde: Muylwijk/Nan- na-Van Eck/Vlassenrood 6-1, 6-4; kwartfinale: Lammens/Vlaeminck- Bracke/Ferket 7-6 (8-6), 6-7 (4-7), 6- 2; Van Dorsselaer/Molders-Muyl- wijk/Nanna 4-6, 6-1, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL D2/E: tweede ronde: Franse/Neve-De Letter/De Block 7-6, 6-4. Van onze tennismedewerker Philippine/Hoek - Willy de Bruyn wend de al zijn routine aan om Eric Neve te verslaan in het Vierdorpen-tennistoer- nooi. Neve heeft een prima slagen-arsenaal in huis, maar speelt soms iets te onbesuisd. De Bruyn tennist meer afwachtend en is 'vast'. Willy de Bruyn won deze C-partij met 8-3. Beiden ma ken met Gino Roctus deel uit van poule A. Al le drie gaan over naar het afvalschema-C. Roctus won eerder zowel van De Bruyn (8-6) als van Neve (8-4). In de eerste ronde op het afvalschema komt De Bruyn in actie tegen Bennie Langeraert. Verder komt Eric Neve uit tegen Nino van de Starre. Vogelvlucht speler Gino Roctus heeft als schema-aanvoer der in de eerste ronde een bye. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C: poule A: Willy de Bruyn-Eric Neve 8-3. Dl: derde ronde: Eric Neve-Jan Peters 6-1; kwartfina le: Hans van de Sande-Erik Cobben 6-3. D2: kwartfinale: Mark de Zeeuw-Hans-Peter de Jonge 11-4. DUBBELSPEL Schema A: tweede ronde: Taalman/Kersten-Juffer mans/Peters 6-5; Hamelink/Van Kerkvoort-Nou- wen/Proost 12-5; kwartfinale: Bierings/Freijser-Van de Bilt/De Waal 8-4. Schema B: eerste ronde: Schipper/Van de Staal-De Jonge/Scheele 9-4; Naerebout/Steenbergen-Bis- schop/Van Driessche 10-2; Cornelissen/Scheele- Haak/De Kort 8-4; Aernoudse/Maurer-Vervaet/Faas 8-3; Van Drongelen/De Raaff-Seghers/Verhulst 10-2; d'Hert/Van Hurck-De Cock/Vink 8-4; Berendsen/Ne- ve-Hamelink/Roth 13-1; Visser/Nieuwdorp-Ko- ger/Kools 11-2; tweede ronde: Maas/Strobbe-Vran- cken/Thomas 8-6; Schipper/Van de Staal-Huls/Kar- reman 11-1; Cornelissen/Scheele-Naerebout/Steen- bergen 6-3; Custers/Van de Starre-Tissink/Zegers 8- 4; De Nijs/Van Waterschoot-De Ruij ter/Wigman 10-4; Aarnoudse/Maurer-Van Drongelen/De Raaff 9-4; d'Hert/Van Hurck-Berendsen/Neve 6-5; kwartfinale: Aarnoudse/Maurer-De Nijs/Van Waterschoot 9-4. VROUWEN ENKELSPEL D2: eerste ronde: M. Lardinois-H. Kamphorst 8-0; S. Wilhelm-T. Cijsouw 6-4; Marlou Baecke-Yvonne Bak ker 5-3; Kitty Danckaert-B. Freijser 7-6; J. van de Voorde-I. van Assche 7-5; Sonja Vatteroth-G. Bonte 8-1; tweede ronde: M. Lardinois-L. Tissink 7-4; C. Moorlag-Kitty Danckaert 8-7; Sonja Vatteroth-J. van de Voorde 11-5. DUBBELSPEL Schema A: tweede ronde: De Bat/Geus-Lam- bert/Lammertijn 11-2. Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Fons Warrens won de vijftien kilometer lan ge trimloop van Jogging Club Dow. Het parcours in Terneu zen ligt de veteraan uit Kloos- terzande goed, want het is niet de eerste keer dat hij bij het PV-gebouw van Dow als eerste arriveerde. Warrens heeft dus goed 'overzo- merd' en is gereed voor de ko mende maanden waarop hij evenals vorig jaar zijn stempel in de regionale trimlopen wil druk ken. Grootste pechvogel was on getwijfeld Peter Jansen. De Sluiskillenaar kwam samen met Warrens na de eerste van de drie af te leggen ronden aan de lei ding door. Ook hij vindt hier een parcours wat hem als een maat pak is aangemeten. Een loslo pende hond gooide voor hem echter roet in het eten. Die had het niet voorzien op de kuiten van Warrens, maar meer op de 'onderdanen' van Jansen, die pas na enig emotioneel discussie- werk met de eigenaar van de hond zijn weg vervolgde. UITSLAGEN Jeugd (1200 meter): Jongens: 1. Samil Aksoy 4.05, 2. Niels-Jan Geelhoedt 4.06, 3. Omur Aksoy (allen Terneuzen) 4.14. Meisjes: 1. Pien Stams 4.47, 2. Es ther van Hoecke 4.50, 3. Esther van de Zande (allen Terneuzen) 5.10. Mannen: 5 km: 1. Patrick de Boevere (Ter neuzen) 17.48, 2. Chris Verhage (Zaamslag) 18.27, 3. Arjen de Har- tog (Sluiskil) 18.50, 4. Andre Maes (Terneuzen) 18.57, 5. Edwin Fran- ckaert (St.Jansteen) 19.07. Zierikzee - De wielerronde van Zierikzee wordt vrijdagavond 18 augustus betwist in een omnium voor ploegen. Uitgenodigd voor deze krachtmeting, waaraan A-amateurs zullen deelnemen zijn de ploegen van Theo Middelkamp, WV Zeeuws Vlaanderen, Ero tic Discount, De Zuidwesthoek, 't Hart van Brabant, Westland Wil Vooruit, De Hoekse Renners en een Belgische formatie. Op het programma staan een dernykoers (drie series), een afvalkoers, een puntenkoers (twee series), een prominentenkoers en grote fi nale achter dernies. Op dit laatste onderdeel komen acht renners in actie tijdens 20 minuten en twee ronden. Het spektakel in Zie rikzee begint om 19.00 uur. De finale wordt verreden om 22.00 uur. Tussen de bedrijven door wordt een dikke bandenwedstrijd voor de jeugd gehouden en een demonstratierit van de RTC Schouwen-Duiveland. Terneuzen - Tijdens een driedaags verblijf in De Braakman, houdt DZC uit Terneuzen zondag 20 augustus een zeilwedstrijd. Vanaf 13.00 uur wordt gestreden in de klasse Optimisten met deelname van 29 jeugdigen onder de 13 jaar en in de handicap klasse met boten uit de diverse groepen als Lasers, Volksboten, Partners en 420-ers. In totaal nemen zo'n 80 zeilers deel aan deze ontmoeting van de club van voorzitter Jan Wisse en secretaris Wilma de Lange. Sas van Gent - Wegens de hoge temperaturen wordt het vriend schappelijk voetbalduel Corn Boys-Zaamslag zaterdag 19 augus tus niet om 14.30 maar om 19.00 uur op het sportpark in Sas van Gent gespeeld. Hulst - Het Hulster zaalvoetbal start op vrijdag 1 september. Bij de mannen komen 15 teams in actie. Dit zijn DLC, De Meerpaal, 't Anker/Schelfhout, Reizende Man, Van der Poel/Ros Beijaart, De Beule/Helvic, De Driehoek, The Corner, De Ruyter, De Zaak, ING, Neckermann/Stuntmarkt, Den Dullaert, Rabo en IZV 2. Competitieleider Paul Strooband is met deze groep tevreden. „In principe hebben we er twee nieuwe teams bij. Voor de competitie betekent het echter twee duels meer, omdat Wentzler/Pauwels naar het regionale voetbal is gepromoveerd." Vijf dagen na de openingsdag wordt begonnen aan de eerste ron de van de strijd om de wisselbeker 'Groot Hulst'. Hierin komen als aardige aanloop richting competitie de in het regionale zaal voetbal uitkomende teams van BVS, Van der Gucht, GTI, ZVH 1 en 2, Vervaet, VCZ/Kloosterzande en Wentzler/Pauwels uit. De beste vier uit deze groep in de regionale competitie acterende teams komen op woensdag 13 september tegen elkaar uit tijdens de zogenaamde finale-avond. Hoek - KNVB-zaterdageersteklasser Hoek speelt zaterdag 19 au gustus ter voorbereiding op de competitie en de Amstelcupduels (tegen RBC, RKC en Halsteren) een oefenwedstrijd tegen het 100- jarige AFC uit Amsterdam. AFC komt uit in de hoofdklasse van het KNVB-zondagvoetbal en eindigde vorig seizoen als tweede achter kampioen Holland. Het duel aan de Lovenpolder in Hoek begint zaterdag om 14.30 uur. Vrijdag 18 augustus speelt Hoek een uitwedstrijd in en tegen Vo gelwaarde. Deze wedstrijd begint om 19.30 uur. Kloetinge - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Paarde bloem uit Kloetinge houdt zaterdag 19 augustus een uitnodiging sconcours hippique voor paarden en pony's. Plaats van handeling is het fraaie terrein van de familie Van Laerhoven aan de Noord- hoekweg in 's-Heer Abtskerke. Zo'n dertig ruitersportclubs staan ingeschreven. Ook alle vereni ging uit Zeeuws-Vlaanderen zijn van de partij. Opvallend is dat alle rubrieken dressuur en springen voor de pony's in het och tendprogramma worden afgewerkt. Begonnen wordt om 09.00 uur. Het middagprogramma is geheel voorbehouden aan de paar den. Dat programma begint om 13.00 uur. Voor de springruiters is het tweede parcours progressief. Axel - De eerste wedstrijd van het Zeeuws motocrosskampioen- schap, die zaterdag op het Smitsschorreterrrein in Axel verreden zou worden, gaat niet door. Door de grote droogte is het terrein in slechte conditie. Omdat er een sproeiverbod geldt, rest de organisatie niets anders dan het evenement af te zeggen. Men zoekt nog naar een andere datum op de crosskalender. Schema B: eerste ronde: Bonte/Lardinois-De Bak- ker/Cijsouw 13-1; Van Dijk/Vink-Van den Akker/Bax 10-3; Dooms/Wisse-Boom/Vinke 10-3; Moorlag/Tis- sink-De Ruijter/Wigman 7-5; tweede ronde: Naere- bout/Van Steenbergen-De Koeyer/De Jonge 10-6; Cu- pido/Epskamp-Elderson/Kamphorst 8-2; Nieuw- aorp/Schelstraete-Dees/Bakker 7-6; Berendsen/Ne- ve-Baecke/De Nijs 8-7; d'Hert/Segers/Van Boom/Van de Lijcke 10-3; Dooms/Wisse-Boom/Vinke 8-5; Van Dam/Verschueren-Moorlag/Tissink 6-5. GEMENGD DUBBELSPEL Schema A: eerste ronde: Nouwen/Nouwen-Van Dijk/Van Dijk 10-3; Bouvry/Freijser-Dooms/Van Hurck 9-3; Michielsen/Michielsen-Baecke/Van Laere 9-7; Verschueren/Lauret-Vennix/Freijser 6-5; Van Veldhoven/Taalman-Vervaet/Roth 8-3; Cle- ment/Faas-Elderson/Elderson 9-1; tweede ronde: Van Tatenhove/Bierings-Nou- wen/Nouwen 7-4; De Bat/De Bat-Haarmans/Kersten 10-5; Hamelink/De Regt-Huis/Van Dam 8-5; Van de Berg/Van de Berg-Van de Griek/Van de Griek 8-4; Ysebaert/Vogels-Danckaert/Roctus 8-3; Leen- houts/Michielsen-Faas/Bax 10-3; De Jong/Van Kerk- voort-Michielsen/Michielsen 6-5; De Zeeuw/De Mui- Geuze/Van Laethem 11-5; Van de Bilt/Van deBilt-De Kort/Sponselee 8-2; Mulder/Van Amersfoort-Geu ze/Van de Starre 10-3; Lambert/Haarmans-De Kort/De Kort 7-6; Cobben/Cobben-Clement/Faas 8-7; Van Dam/Vink-Dieleman/Dieleman 9-2; derde ronde: Van Tatenhove/Bierings-Bouvry/Freij- ser 7-4; De Bat/De Bat-Hamelink/De Regt 7-6; Van de Berg/Van de Berg-Ysebaert/Vogels 9-4; De Jong/Van Kerkvoort-Leenhouts/Michielsen 8-7; Mulder/Van Amersfoort-Lambert/Haarmans 7-6; Van Dam/Vink- Cobben/Cobben 10-2. 10 km: 1. Cor Koekkoek (Axel) 36.36, 2. Sjaak Boekhout (Terneu zen) 37.39, 3. Johan Haak (Axel) 39.00, 4. Tonny Lauret (Zaamslag) 39.05, 5. Jack Rodrigo (Hulst) 39.07. 15 km: 1. Fons Warrens (Klooster- zande) 53.34, 2. George de Block (Terneuzen) 55.02, 3. Henk Hame link (Sas van Gent) 55.11, 4. Peter Jansen (Sluiskil) 55.56, 5. Jan de Jonge 1.02.15, 6. Sjaak Vervuurt 1.03.28, 7. Rinus Reijngoudt 1.03.29, 8. Joop Bakker (allen Terneuzen) 1.05.08. Vrouwen: 5 km: 1. Petra Rasenberg 21.50, 2. Corrie Dekker (beiden Terneuzen) 23.17, 3. Hester Vink (Westdorpe) 25.09. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Clinge zorgde voor een bijzonder grote ver rassing door in een vriend schappelijk treffen HW'24 met 5-0 kansloos te laten. De finale van het Groot Axel- toernooi wordt zaterdag 19 augustus om 16.00 uur op het terrein van AZW betwist tus sen Axel en Koewacht. CLINGE-HVV'24 5-0 - HW'24 was wel wat meer in balbezit, maar Clinge was via counters veel gevaarlijker. Bij rust was het reeds 3-0 door treffers van Peter Drumont, Ivan van de Vij ver en Marco van der Bilt. Na rust vrijwel hetzelfde spelbeeld. In die fase werd het zelfs 5-0 door goals van Jan de Visser en opnieuw Peter Drumont. SLUISKIL-HONTENISSE 7-0 - De uitslag zegt voldoende, Sluis kil was heer en meester. Bij de pauze was de strijd reeds beslist. Toen wees het scorebord 4-0 aan door doelpunten van Nickey de Wolff (2x), Martin van de Bos sche en nieuwe aanwinst Domi nique Verlinde. In de tweede helft scoorden Dominique Ver linde, Nicky de Wolff (straf schop) en Danny van de Velde met een fraai afstandsschot. BIERVL1ET-KAPRIJKE 0-0 - Een nuttige wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen die enkele kansen kregen. Biervliet was nog het dichtst bij een doel punt toen Michel van de Walle tegen de lat kopte. DAKOTA-SCHOONDIJKE 5-2 - In de eerste helft was de Bel gische thuisploeg veel sterker en liep uit naar 4-0. Enkele omzet tingen in de rust kwamen het spel van Schoondijke ten goede. Die ploeg kwam terug tot 4-2 door goals van Niek de Rijk en Marc Praes. In de slotminuut scoorde Dakota nog 5-2. KALLO-HULSTERLOO 0-5 - Kallo, dat in de tweede klasse van het Belgische provinciale voetbal speelt, kwam met een combinatie in het veld. In de eer ste doelpuntloze helft bood die formatie redelijk tegenstand. Na rust stoomde een erg goed spe lend Hulsterloo op naar de rian te 0-5-zege door goals van Lode van der Heijden, Guy Feyen, Stefano de Vos, Marc van Hecke en Winand van Haelst. GROOT AXEL-TOERNOOI AZVV-AXEL 1-3 - Een veel fel ler Axel won de meeste persoon lijke duels en kwam al na drie minuten op voorsprong via Joep Frusch. Voor de pauze werd het zelfs 0-2 door een treffer van Jordi van Bunderen. Na rust probeerde AZW de bakens te verzetten. Dat resulteerde in 1-2 via Theo Hanny. Ook daarna kreeg de thuisploeg kansen, maar Axel was zeker zo gevaar lijk via uitvallen. In de slotmi nuten besliste Peter van Lange- velde het duel door 1-3 te scoren. SPUI-KOEWACHT 3-6 - Bij rust stond Spui nog met 2-1 voor, maar in de slotfase van de tweede helft sloeg Koewacht toe. Scoreverloop: Michel Fieret 1-0, Gregory van Hecke 1-1, Michel Fieret 2-1, Pascal Lensen 2-2, Eddy Koekkoek 3-2, Boudewijn Rietjens 3-3, Gregory van Hecke 3-4, Johnny Lensen 3-5, Karei de Bruijn 3-6. PETER MOL uit Kapelle reed in een amateurkoers in het Bel gische Langerbrugge naar een zevende plaats. Davy Dubbeldam uit Sluiskil werd er negende. Bij de BVB pakte FRANK GEENSEN uit Philippine twee keer een tweede plaats. Dit in Wichelen en Zandbergen.

de Stem | 1995 | | pagina 11