Eindzege Kloetinge in Nieuwdorp Hoofdrol Zeeuwse dressuuramazones in Vlissingen chri kort Terneuzense Boys wint in doelpuntrijk duel Casino's iandra Temir DE STEM SPORT ZEELAND VOETBAL Ploeg bedwingt Hoek en grijpt eerste plaats door beter doelsaldo Robbie Meijer wint trimkoers 't Zand WIELRENNEN SPORTNIEUWS NHS/HOLLAND CASINOS COMPETITIE. ZWEMMEN -j-JOLLANP P_oon rol "idoorhJ ?i Vlissingse blij- penimen l ,kort achter haar te F is toe„0„t en reglementair MAANDAG 14 AUGUSTUS 1995 M Van onze voetbalmedewerker Terneuzen - In een doelpunt rijk duel (4-6) won Terneuzen- se Boys het vriendschappelijk voetbaltreffen met Corn Boys. AZW won met nipt verschil (1-0) van Sluiskil. AZVV-SLUISKIL 1-0 - In de eerste helft was Sluiskil iets meer in balbezit, maar de thuisploeg was in die fase het dichtst bij een doelpunt. Het houtwerk stonde een treffer voor AZW in de weg. Naarmate de tweede helft vor derde, werd AZW sterker. In de slotfase pakte de thuisploeg de zege. Sluiskil leed onnodig bal verlies en Jaap den Doelder scoorde 1-0. CORN BOYS-TERNEUZENSE BOYS 4-6 - Het zag er aanvanke lijk naar uit dat Corn Boys op een forse nederlaag getrakteerd zou worden. Terneuzense Boys liep in de eerste helft vlot uit naar 0-3 door treffers van Onno Ribbens, een eigen doelpunt van Manuel Dhondt en een van Jaap Pijpe- link. De thuisploeg toonde veer kracht en kwam na rust terug tot 2-3 door doelpunten van Giovan ni Verbraeken en Jeroen Navar ro. Daarna liepen de bezoekers uit naar 2-6 via Jan Gerard Hart man, Ilhan Aydogan en Johnny de Ritter. Opnieuw kwam Corn Boys terug. Giovanni Verbraeken scoorde 3-6 en Pascal van der Vliet liet met een lobje de 4-6- eindstand noteren. VOGELWAARDE-HW '24 1-2 - HW '24 was wat meer in balbe zit, maar de thuisploeg kreeg vrijwel net zoveel scoringskan sen. In de eerste helft liep HVV '24 uit naar 0-2. Norbert Baart verraste de Vogelwaarde-doel man met een fraaie lob en Erwin van Dorsselaer liet 0-2 noteren. Na rust kwam Vogelwaarde terug tot 1-2 via Marco van Vlierberg- he. Het kreeg nog goede moge lijkheden op de gelijkmaker, maar benutte die niet. SDO-SPUI 2-1 - SDO was iets beter en drukte dat in de eerste helft uit in een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Dennis van Driessche. Na rust kwam Spui op gelijke hoogte via Guido van Hese. SDO pakte alsnog ver diend de winst door een treffer van Eric Naessens. HOOFDPLAAT 2-CADZAND 1- 6 - Een incompleet Hoofdplaat 2 was duidelijk minder dan Cad- zand. Grote man van de eerste helft bij Cadzand was Kadir Ak- mese, die met een zuivere hat trick de stand op 0-3 bracht. Kort voor de pauze scoorde Jean-Pier- re Pielaet tegen. Na rust werd de produktie bij de bezoekers ver zorgd door Jean-Pierre Vercaute- ren (2x) en Jacky van Daele. AARDENBURG-JEUGD KV OOSTENDE 2-2 - In de eerste helft was Aardenburg beter dan de jeugdploeg van KV Oostende. In die periode liep de thuisploeg uit naar 2-0 door doelpunten van Paul Hubregsen. Na rust waren de rollen omgedraaid en werkten de bezoekers de achterstand weg. STEEN-ODIO 1-1 - Een vrij evenwichtig duel tussen twee niet complete ploegen. De eerste helft werd doelpuntloos afgesloten. Na rust bezorgde Dirk Eikelenboom de bezoekers de leiding. Edwin Hofman bracht STEEN op gelij ke hoogte. HOOFDPLAAT-GOSTBURG 0-0 - In de eerste helft een gelijkop- gaande partij.Beide ploegen kre gen enkele kansen. Na rust was de thuisploeg een stuk sterker, maar liet een zestal scoringskan sen liggen. Hoofdplaat had pech dat Martin Scherbeijn en Patrick Sutin het houtwerk raakten. RIA-KOEWACHT 1-3 - In de eerste helft was Koewacht de iets betere en slagvaardigste ploeg. Dat resulteerde in 0-3 bij de pau ze. Achtereenvolgens Johnny Lensen, Pascal Lensen en Karei de Bruijne tekenden voor die doelpunten. Na rust, toen de ploegen gelijkwaardig waren, scoorde RIA via Ludwig van Gremberghe tegen. HONTENISSE-PHILIPPINE 0-0 - Zowel voor als na rust aan el kaar gewaagde ploegen. Er werd goed samengespeeld en er ons tonden ook scoringskansen. Bei de teams verzilverden die moge lijkheden niet. TERHOLE-CLINGE 2 8-0 - De uitslag spreekt voor zich. Terhole was veel sterker dan een niet vol ledig Clinge 2. Bij rust was het 3- 0 door goals van Huub Magnus en Hubert en Patrick Freijzer. Na de pauze liep de thuisploeg uit door doelpunten van Frank Magnus (2x), Jean-Paul Eggermont (2x) en Jurgen Vermeulen. TERNEUZEN 3-GRAAUW 4-0 - Een zege waarop weinig af te dingen viel. In de eerste helft do mineerde Teneuzen 3 en liep uit naar 3-0 door treffers van Peter Vermast, Marcel Gokke en Den nis Lauret. In de beginfase van de tweede helft was Graauw sterker, maar wist met de scoringskansen geen raad. Jan-Willem Leunis bepaal de de eindstand op 4-0. Koewacht - Robbie Meijer uit Putte schreef gistermiddag de trimkoers van 't Zand op zijn naam. Het was zijn eerste overwinning van dit seizoen. „Ik heb in het voorjaar minder kunnen fietsen. Nu begint het aardig te lopen," Gerben Suyck - vorige week keu rig derde op het nationaal kam pioenschap - werd tweede en Pa trick Bolssens drukte zijn wiel als derde over de streep, met in zijn wiel Rinse van Etten uit Hulst. Bij de B-trimmers ging de zege naar Ronald Smits uit Clinge. Hij verlsoeg het peloton in de spurt. Bij de C-trimmers was Ko Harms uit Axel de snelste. Rini Crom- heecke won bij de toerders met Rignald van Hecke en Ko Riemens op de resterende ereplaatsen. Bij de A-trimmers was de terug keer te melden van Rickie de la Ruelle. De Axelaar reed lek, maar pakte toch de leidersprijs. Van Et- ten, Meijer, Slabbekoorn, Westra- te en Suyck staken hun neus ook aan het venster. Bolssens sprong er naar toe. Op de lange rechte weg naar de finish demarreerde Suyck. Hij kreeg Meijer daarna met zich mee en die pakte direct het com mando over en won de koers. Bij de B-trimmers was Ronald Smits de beste van het stel. Hij won een tweerondenklassement en daarna bleef hij attent. Ko Blok leek in de laatste ronde op weg naar de overwinning, maar hij werd teruggepakt. Smits won de spurt van het pelo ton en pakte daarmee een dik ver diende zege. Bij de C-trimmers en toerders wa ren Soethaert en Lievens op weg naar de zege bij de trimmers en de toerders. Het duo werd echter te ruggepakt. In de massaspurt won Cromheecke met klein verschil voor Ko Harms en Jurgen Thuy. Koks werd vierde en Van Hecke vijfde. UITSLAGEN A-trimmers: 1. R. Meijer (Putte) 70 kilo- meter in 1.38.05, 2. G. Suyk (Kruiningen), 3. P. Bolssens (Kieldrecht), 4. H. Slabbe koorn (Kapelle), 5. R. van Etten (Hulst), 6. L. Westrate (Goes), 7. A. Knuyt (Nieuw en St. Joosland), 8. A. van Loon (Hoogerhei- de), 9. K. de Wijze (Biezelinge), 10. F. Mar tens (Koewacht), 11. P. Lampaert (Eeklo), 12. H. harinck ('s-Heer Abtskerke), 13. R. Rabout (Heikant, 14. H. Gijsel (Hulst), 15. E. Franse (Kloetinge(). B-trimmers: 1. R. Smits (Clinge), 2. J. Gij zel (Yerseke), 3. W. Wielhouwer (Som- melsdijk), 4. F Aarts (Kruiningen), 5. K. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 6. H. van Riet (Kapelle), 7. A. Janse (Middel burg), 8. K. Blok (Wemeldinge), 9. P. Ver hulst (Roosendaal), 10. R. van der Horst (Standdardbuiten), 11. B. Drijdijk (Mid delburg), 12. C. van Tooren (Roosendaal), 13. H. Boonman (Goes), 14. J. Traas Os- Heer Arendskerke), 15. V. van de Dries (Ovezande). C-trimmers: 1. K. Harms (Axel), 2. J. Thuy (Graauw), 3. W Koks (Kwadendamme), 4. D. Soethaert (Sas van Gent), 5. H. Ijsebae- rt (Temeuzen). Toerders: 1. R. Crom heecke (Aardenburg), 2. R. van Hecke (Sas van Gent), 3. K. Riemens (Terneuzen), 4. L. Rijckaert (Beveren), 5. J. Lievens (Hulst). Van onze sportmedewerker Nieuwdorp - Kloetinge werd winnaar van het Borsele Champions Leaguetoernooi en streek daarmee de hoofd prijs op van duizend gulden. De laatste en beslissende wedstrijd tussen Kloetinge en Hoek eindigde in 0-0, maar omdat Kloetinge tegen de an dere finalist, Goes, een hoge score (4-0) had bereikt en Hoek tegen deze club met een 2-0-zege genoegen moest ne men, trok het team van Paul Telussa via het betere doelsal do aan het langste eind. Nadat tijdens de middaguren was gestreden om de plaatsen 4 tot en met 12 kwamen 's avonds de drie poulewinnaars in actie. Van hen viel Goes duidelijk uit de toon. Het liet een zwakke indruk ach ter. Er was weinig of geen lijn te bespeuren in het team van Hugo Barends, die dan ook nog veel zal moeten sleutelen om straks in de competitie behoorlijk mee te kunnen doen. De speeltijd van alle wedstrijden was zaterdag 45 minuten. In de eerste wedstrijd tussen de finalis ten, het duel tussen Goes en Hoek, stond het spelpeil op een laag niveau. Bij Hoek liep het ze ker niet gesmeerd in de voorste lijn, gevormd door Brusket, Lam bert en Nieskens. Goes bracht er aanvallend eveneens niet veel van terecht. De rust ging in met 0-0. In de tweede helft, toen bij Hoek Marc Minnaert en Benedikt van der Walle de plaatsen hadden in genomen van Brusket en Lam bert, kwam er meer lijn in de aanvallen van de Zeeuws-Vla mingen. Van der Walle onder streepte dit met een treffer: 0-1. Goes deed nog even wat terug, maar Menno Fruytier liet een goede kans liggen en een kopbal van Arjo den Dekker ging rake lings naast. Erwin Dek bracht Hoek in veilige haven: 0-2. In de daaropvolgende ontmoeting Goes-Kloetinge was laatstge noemde club veel sterker. Kloe tinge kwam in de eerste helft op voorsprong via Jacco Honingh. Kort na het begirr van de tweede periode maakte Ronald Zuijd- wegt er 0-2 van. Daarna werd het grote overwicht van Kloetinge uitgedrukt in doelpunten van nogmaals Jacco Honingh en Ro nald Zuijdwegt: 0-4. De laatste wedstrijd tussen de za terdageersteklassers Kloetinge en Hoek, reeds vooraf beschouwd als favorieten op dit toernooi, moest dus de beslissing brengen. Het werd een attractief duel voor de 300 toeschouwers. Hoek kreeg in de eerste helft de beste kansen, maar Benedikt van der Walle liet een tweetal mogelijkheden onbe nut. Bij Kloetinge stond het vi zier eveneens niet op scherp, waardoor er voor rust niet ge scoord werd. Een speler van Hoek aan de bal in het duel met Koetinge. In de weede helft kopte Van der Walle bij een hoekschop op het doel van Kloetinge net over. Bij Kloetinge was Alex Lourens het meest gevaarlijk. De defensies bleven goed overeind. Hoek had aan Leo Kaiser en Kurt Mighom belangrijke steunpilaren en Kloetinge leunde vooral op Rien de Bruine en John Bentschap Kn ook. In de slotfase drong Hoek sterk aan, maar het had te veel tijd nodig om aan te leggen voor een schot. Het bleef 0-0, waarbij Kloetinge dus garen spon. Trainer Johan Ballegeer van Hoek: „Kansen benutten blijft bij ons nog een zwak punt. Dus dat moeten we trachten bij te stel len." Collega Nico van de Kerk- hove vulde aan: „Bovendien speelden we te statisch. Het moet allemaal wat vlotter gaan, maar de competitie is nog niet begon nen, dus we hebben nog wat tijd om daar wat aan te doen. Wan neer Dave Gijsel en Geertjan de Smet tijdig hersteld zijn van hun blessures, kan dat tevens een slok op een borrel schelen." De oefenmeester van Kloetinge, Paul Telussa, toonde zich tevre den over het vertoonde van zijn team. „Let wel, we zijn er nog niet," liet hij weten. „Tijdens de ze oefenperiode de juiste lijnen uitzetten, dat blijft dan ook mijn volle aandacht opeisen." Tijdens de wedstrijd Borsels FOTO JAAP WOLTERBEEK Team tegen Vlissingen liep Den nis Zegeling van Borsele zaterdag een beenbreuk op. Resterende uitslagen: Middelburg- Patrijzen 0-1, HVV'24-Middelburg 1-1, HVV'24-Patrijzen 1-1, Borsele- Vlissingen 1-1, 's-Heer Arendskerke- Borsele 2-0, 's-Heer Arendskerke- Vlissingen 2-1, Terneuzen-Veere 1-2, Oostkapelle-Terneuzen 3-1, Oostka- pelle-Veere 1-3. Eindstand: 1. Kloetinge, 2. Hoek, 3. Goes, 4. Veere, 5. Oostkapelle, 6. Ter- neuzen, 7. 's-Heer Arendskerke, 8. Vlissingen, 9. Borsele, 10. Patrijzen, 11. HW '24, 12. Middelburg. Van onze paardesportmedewerker Vlissingen - Tijdens het grote Veroni- ca-concours-hippique voor paarden en pony's (drie dagen) van de ruiters portvereniging De Scheldestad in het prachtige park Westduin te Vlissin gen speelden de Zeeuwse dressuur amazones in de hoogste klassen een hoofdrol. In een veld van dertien deelnemers reed de amazone van de Hulster ruiterclub, Christian van Dorsselaer, met Harvvy met 184 punten regelrecht naar de hoofdprijs. Met drie punten verschil op nummer twee Centien de Jonge met Hol lywood uit Heinkenszand. De Oostburg- se amazone Danielle Buyck nam in de dressuurrubriek in de klasse Z2 het heft in handen. Zij reed met Bonvivant en uitkomend vor De Zwinruiters naar het goud met 179 punten. Eén puntje ver schil met Sonja de Wilde met Goya van Zuid-Beveland. Tien deelnemers van de veertig die aan het vetrek kwamen in de L-klasse sprin gen, reden zich in de barrage. Eveneens Jeroen Burm met Elegant en Holinda van Hulst en Wim Morel met Haifa van De Zwinruiters. In de barrage werd een slijtageslag geleverd voor de rangschik king. Drie deelnemers reden een foutloos parcours. Piet Huige met Installateur uit Nisse behaalde de hoofdprijs, Wim Mo rel reed eveneens een foutloos parcours, maar werd derde. Jeroen Burm werd naar de achterhoede gedirigeerd en finishte met Elegant op de zesde plaats en met Holinda op de zeven de. Hij kwam terug en hoe. In het jachtpar- cours in de L-klasse liet Jeroen Burm met Elegant het houtwerk onberoerd en pakte de snelste tijd. Hier dus een hoofd prijs. Clubgenote Ellen Briquet met Top Gun werd derde. Ellen Briquet leek een abonnement te hebben op het brons. In de M-klasee klassiek reed ze zich in de barrage met in totaal drie van de veertien deelnemers. Eveneens met haar paard Queen pakte zij het brons. Winnaar hier werd Simon den Exter met ASK Heaven on Earth uit Kortgone. In het jachtparcours in de M- klasse deed Ellen Briquet met Vogel waarde dat kunstje nogmaals over: weer pakte zij het brons. Mare Broodman met Gobert van De Zwinruiters was goed voor de tweede stek en Simon den Exter pakte weer de hoofdprijs. Kwamen zaterdag de klassen L, M, Z en ZZ paarden in actie, vrijdg waren de po ny's al aan de beurt geweest en de B- klasse paarden. In de B-klasse pony's was er een opvallend succes voor stal Meyers uit IJzendijke. Via de barrage ging in de categorie D het goud naar Ste fan Meyers met Falco en in de categorie E naar zus Esther met Sunny Boy. In het progressief parcours hetzelfde resultaat, dus vier keer goud bij het springen voor stal Meyers. De koek was nog niet op. Esther Meyers reed met Sunny Boy ook de dressuur in de Ml-klasse. Zij pakte daar nog een derde prijs mee met 159 punten. De pony's van de ruiterclub Hulst lieten zich eveneens niet onbetuigd. In de L-klasse klassiek ging het oranje lint via de barrage naar Colinda Corne- lissens met Dana en de vierde plaats was voor Angelique de Beule met King of Diamond. Stieven van Bunder met Dia- mantha ontfermde zich in de M-klasse klassiek over de hoofdprijs, eveneens via een barrage. In het progressief parcours in de L-klas- se zette Colinda Cornelissens haar twee pony's in, Au Revoir en Dana. Zij sleepte de tweede en derde prijs binnen. Winna res werd Ilona Riemens met Valentijn van Oranjezon. In de M-klasse progres sief speelde Stieven van Bunder opnieuw de hoofdrol. RESULTATEN ZEEUWS-VLAMINGEN DRESSUUR Zl-paarden: 1. Christian van Dorsselaer met Harvy (Hulst). Z2-paarden: 1. Danielle Buyck met Bonvi vant (Zwinruiters). Ml-paarden: 2. marja Kielman met Imposant (Oranjeruiters Axel). L-paarden: 4. Donny Morel met Ibrahim (Zwinruiters). B-paarden: 2. Chantal aan de Wiel met Kojak (Luctor et Emergo). Z1-pony's: 2. Jeroen Dees met Monsieur Pompidu (Kleppertjes). Ml-pony's: 3. Esther Meyers met Sunny Boy (Zwinruiters). L-pony's categorie ABC: 1. Naomi Sutcliffe met Djoeke (Zwinruiters). Categorie D: 1. Cindy Perdaen met Mick (Zwinruiters). SPRINGEN KLASSIEK M-paarden: 3. Ellen Briquet met Queen (Hulst), 4. Harold Cornelissens met Natasja (Hulst). L-paarden: 3. Wim Morel met Haifa (Zwin ruiters), 6 en 7. Jeroen Burm met Elegant en Holinda (Hulst). M-pony's: 1. Stieven van Bunder met Dia- mantha (Hulst). L-pony's: 1. Colinda Cornelissens met Dana (Hulst), 4. Angelique de Beule met King of Daimond (Hulst). B-pony's categorie D: 1. Stefan Meyers met Falco (Zwinruiters). Categorie E: 1. Esther Meyers met Sunny Boy (Zwinruiters). JACHTPARCOURS L-paarden: 1. Jeroen Burm met Elegant (Hulst), 3. Ellen Briquet met Top Gun (Hulst). M-paarden: 2. Marc Broodman met Gobert (Zwinruiters), 3.Ellen Briquet met Queen. PROGRESSIEF M-pony's: 1. Stieven van Bunder met Dia- mantha. L-pony's: 2 en 3. Colinda Cornelissens met Au Revoir en Dana. B-pony's categorie D: 1. Stefan Meyers met Falco. Categorie E: 1. Esther Meyers en Sunny Boy. IoeSTEM Voetbaltoernooi van Biervliet Biervliet - De voetbalvereniging Biervliet houdt vrijdag |j zondag 20 augustus het jaarlijkse toernooi voor standaardelfta? len op het eigen sportpark. Vrijdag worden om 19.00 J wedstrijden Biervliet-IJzendijke en Sluis-Hoofdplaat geSpes Zondag spelen de verliezers om 14.00 uur voor de derde en vi, de plaats en de winnaars betwisten om 14.30 uur de finale Groot Axel-voetbaltoernooi Axel - De voetbalvereniging AZW heeft ditmaal de organjjJ in handen van het jaarlijkse Groot Axel-toernooi. Woensdag augustus staan om 19.00 uur de wedstrijden AZVV-AxeU Koewacht-Spui op het programma. Zaterdag 19 augustus wordt de strijd om de derde plaats tus de verliezers om 14.00 afgewerkt. De finale staat om gepland. Groot Hontenisse-voetbaltoernooi Vogelwaarde - De voetbalvereniging Vogelwaarde houdt J maal het jaarlijkse Groot-Hontenisse-toernooi. Het evenemJ voor eerste en tweede elftallen van de verenigingen VogelwaaJ de, Hontenisse, SDO en Terhole begint zondag 20 augustus, 12.30 uur. De teams zullen dan op de sportvelden van Vogelwaarde, halve competitie afwerken. Omstreeks 17.00 uur is de prijs, 1 reiking. Molenkreek-voetbaltoernooi Schoondijke - De voetbalvereniging Schoondijke houdt dag 19 augustus het jaarlijks Molenkreektoernooi voor] elftallen. Dit toernooi begint op het plaatselijke sportpark", 11.00 uur en is omstreeks 17.00 uur afgelopen. Deelnemen ploegen zijn Breskens 4, Philippine 3, Hoek 4, Terneuzen 3,ij neuzense Boys 4, De Schippers, Spui 2 en Schoondijke 2. Dearl bitrale leiding is in handen van Cocquit, Kotvis, De Ruijssck en Luteijn. Het Molenkreektoernooi voor eerste elftallen gaat dit jaar id door bij de VV Schoondijke door een tekort aan pli plaats daarvan oefent Schoondijke 1 vrijdag 18 augustus, 19.30 uur tegen Aardenburg en zondag 20 augustus om 14.30uii tegen Breskens 2. Beide wedstrijden worden gespeeld op sportpark van Schoondijke. Open snookerkampioenschap Hulst - De snookerclub DFO (Door Frustratie Ontstaan) ho vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 augustus het Zeeuws-Vlaams Snookerkampioenschap'. Plaats van handel] is snooker- en biljartcentrum De Smickel te Hulst. De deelname staat open voor iedereen. Men kan tot en augustus inschrijven in genoemde lokaliteit. Dit eerste snooka kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen is tevens bedoeld: een stukje promotie voor die tak van sport en past voorvt snookerliefhebbers uitstekend in de aanloop naar het nieiij seizoen. Het ligt in de bedoeling er een jaarlijks terugkerend evenen van te maken. Toernooi lagere teams VV Hontenisse Kloosterzande - De voetbalvereniging Hontenisse houdt zala dag 19 augustus een toernooi voor lagere elftallen, dat op l sportpark in Kloosterzande om 12.00 uur begint en omsta 17.00 uur is afgelopen. Deelnemende verenigingen zijn: Philid pine, Hontenisse, Graauw, RCS, Corn Boys, Axel, Temen Terneuzense Boys, SDO, Hoofdplaat en HVV '24. Kampioenschap jeugdschaken ZSB Terneuzen/Goes - In Zeeland begint het competitieschaken q zaterdag 16 september met het persoonlijk schaakkampioè schap voor de jeugd in de A-, B-, C- en D-groep. Plaats van hu deling is buurtgebouw De Spinne te Goes, waar de schaakvereniging als gastvrouw fungeert. Voor dit individuele kampioenschap kan men zich tot 11 ber opgeven bij Adri Paauwe, de jeugdleider van de Zeeuw Schaakbond. De A- en B-groep spelen, verdeeld over het gehele schaak zoen, zeven ronden volgens het Zwitsers systeem, de C-gr gen en de D-groep twaalf. Watersportweek voor gehandicapten Kamperland - Op initiatief van de Zeeuwse Sportraad woii aan de oevers van het Veerse Meer in het Surfcentrum gelege bij het recreatiecentrum De Schotsman te Kamperland van I tot 25 augustus een internationale watersportweek voor j dicapten gehouden. De twintig deelnemers zijn afkomstig uit Denemarken, Nederland. Op het programma staat surfen, kanoën, duiken en zeilen. Vrijdag 18 augustus om 20.00 uur zal de Zeeuwse sp teerde, Laus Coppoolse, het officiële startsein geven. De wall sportweek word mogelijk gemaakt door financiële ning van diverse landelijke fondsen en een aantal sponsors. (ADVERTENTIE) onze schaakmedewerker «elo/Oostburg - Koen rUhouts, de elfjarige scha ter van SVWZV uit Oostburg, „ft een uitstekende presta- fe neergezet in het open kam- Uenschap van Nederland Lor de jeugd. In de D-groep, lot en met 12 jaar, eindigde hij f tweede plaats. Hij had ivenveel punten als winnaar tank Erwich uit Wassenaar, ,r werd op door minder uerstandspunten naar de ireede plaats verwezen. bet was nog spannend, toen de „tiende en laatste ronde voor 76 jeugdschakers van de D- |an 0nze zwemmedewerker Lskens - Het was in Bresker (e vakantie voor de meeste m "raktisch alle prominente Zeev liers hadden ingeschreven voor [enwedstrijd over een afstand leftijdsklassen werd er fel gev< Holland Casino's organiseert een spectaculaire petitie voor springruiters. In 1995 zijn er acht voorrondes.1 winnaars plaatsen zich rechtstreeks voor de finale tijdens J»1"' ping Indoor Maastricht op 2 december. Anderen moeten w I in de finale rijden via het puntenklassement. Winnaar in de competitieronde van BREDA was Bert M| met Waldo. Aan de leiding in het klassement staan: 1. Henk van den Broek...SOP1' 2. Henk van de Pol 3. Bert Romp 4. Albert Voorn47f^| 5. Jur Vrieling Jeen voor Arno van den Berghe it Koewacht was het een trai- ïgswedstrijdje. Op het hoofd- mmer, de 2500 meter vrije slag, im hij vanaf de start de leiding bracht zonder enige tegen- ind voor de negende keer de ivenwedstrijd op zijn naam. larmee onderstreepte hij dat Ij niet voor niets bij de top-tien in Nederland behoort, len spanning dus bij de man maar bij de vrouwen was de inning te snijden. Sandra mmerman van Scheldestroom id in de stand om de Zeelandbe- ireen achterstand van slechts 4 :onden goed te maken op Mela- van Luctor. Het werd een ichtig gevecht om de overwin- j, die pas in de laatste meters het voordeel van Sandra Tem- irman werd beslist. Het ver bedroeg slechts 2,2 secon- rn, zodat Melanie Bos de leiding het klassement behoudt, het onderdeel schoolslag was spanning ook om te snijden, it was vanaf het begin duidelijk it de wedstrijd zowel bij de luwen als bij de mannen zou irden gewonnen door iemand Koewacht. Deze ploeg scoort idelijk heel goed en het zou gek jn geweest als het in eigen pro line zonder de deelname van 'emmers van buiten Zeeland m rol van betekenis zou heb- in gespeeld. De enige 'vijand' »r Koewacht was de jury. Die id tevoren aangekondigd rap te zullen letten op de on- 'linge afstand van minimaal in meter. ij de mannen vormde zich na de een zogenaamd 'Koewacht- Mtje', maar ondanks enkele arschuwingen werd uiteinde niemand gediskwalificeerd, ivankelijk ging Maarten van Zwan aan de leiding, maar hij «st deze toch afstaan. In de dsprint ging de zege naar ijn Verbist. 'n, ^oen hekeek vanaf de it hoe de zege naar een ander 'n plaats van naar hem. had hier graag meegedaan, lar mijn enkelblessure houdt aan de kant. Bovendien ziet ter slecht uit. De laatste maan- mocht ik slechts wat tennis- en surfen. De rest was mij ge- i verboden. word vier keer e week behandeld en er zit vooruitgang in. Nu heb ik te ren gekregen dat ik de komen- ee maanden absoluut niets it Hit13® doen' is duidelijk Ai. seiz°en voor mij verloren hven zeTaf®" mij Zien lopen' s mi gewoon niet dat er !tFw„--S' maar dokter Martens I g'e is toch geen kleine jon- |vi2aWenZorgde de 13"iari" kf Vfmr Carhen Schrijvers- i0r e™ c°mplete verrassing na de start de leiding ird^AnV'-aanhang zag ech- aar S. Buijs en Susan de leiding overnamen en Louwerse probeerde stoppen. far de Nate BN^-f te had echter geen zin ihrijvershof ha' op het tweede plan. Zij m achtervolging. Holland Casino's zijn de enige legale casino's in I stellen voor de winnaar van de competitie een luxe spo gen ter beschikking. Een mooie gelegenheid om uit te gaa^ AMSTERDAM - BREDA EINDHOVEN GRONINGEN NIJMEGEN - ROTTERDAM SCI VALKENBURG ZANDVOORT/SCHIPHOL AIRPORT. «enate ?an een Koor™??6 kon allee"n raatschuwin1aan' Na de tWeede ',Vlissingse Gtm°eSt Louwerse rs had Snt ëaan- Inmid- "P^oeK2?nLShofzichbiide filiate si?;,* hegon er een ui- 5id»e&ndeJstriid' In die "alificeerd Baar gedis- I11'!8 de zpao stelde Ankie egev°or Koewacht vei- Pewachu. J^She vonrl wer 3os® van den "lijes on rip :en w°rden wel de Hoet dar ge?et> maar de ju- orrnners v-,,00^ doen als er Hen." n buiten Zeeland

de Stem | 1995 | | pagina 14