elegenheidI ^ok Terneuzen slachtoffer faillissement Scheldorado I I I I I I I I I erneuzen spuit gft-bak schoon ISTEM Geen botvangers in Koewacht ^iren(sport)'Ha_ De streek van Reynaert de Vos DAG klapper .«('iiigr™ ëlle en Pieter Novice Sem Oma Delhe UMINIUM NNESCHERMEN I 20% KORTING ILLUIKEN IRAGEDEUREN ■RANDA'S MEN SUREN PUIEN ewoners Torenberg Zaamslag dringen op speelvoorzieningen pFHaoc^rd- ileM°0rdi9ers: ZEELAND C2 particulieren joor service gemeente gaat afvalheffing voor iedereen omhoog i tafschrijvers benadrukken Ween al in het plan Toren- ^momenteel zo'n 45 kinderen die op straat mogen spe- 1 dit moment zoeken de hun vertier in de bouw sen de geparkeerde auto's, see keer is er bijna een on- Jy eurd door onoplettende, "d rijdende automobilisten, d snel iets gebeuren voor- ongelukken gebeuren." i vragen verder aan t de kinderveilig- Hondsdagen.. US 1995 DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1995 vens, bedankje, jubileum, I tie, huwelijk, verloving, ning, prestatie, examen, Abraham enz. per kolom 0,65 incl. BTW, grote regel verplicht, oto of afbeelding, x 40 mm 26.- incl. BTW. e tarieven op aanvraag, orden niet geretourneerd. -236882 of geef uw tekst óór plaatsing af bij één van oren. Schriftelijke opgaven luitend geaccepteerd, indien es bekend zijn, ook indien uw Staling bijgevoegd is. pen ons het recht voor teksten aaf van redenen te weigeren, ever klachten bereiken over de ekst behoudt de uitgever zich t voor om de naam van de ïtgever bekend te maken. g 2 nachtjes slapen... jrger Gefeliciteerd! -tenraad-Ardon uit Klundert de Jong uit St. Willebrord. hirt draag ik in de nacht veet dat ik op je wacht droom ben je zo dichtbij even helemaal van mij mis de kleine Dwem Ja, ik zit in de klem e met me TROUWEN? ien een toekomst bouwen oom met jou, waar ik op wacht Ike eenzame nacht. iet ham citeerd. barlotte, ilvie. Gefeliciteerd met uJ 70ste verjaardaj Kinderen en Kleinkind net vaste armen net windvaste armen errasschermen 'erticale zonwering met jlasvezeldoek solerend jitstekende beveiliging jeluiddempend nnderhoudsvrij anti-condens geruisarme werking werheaddeuren olluiken geïsoleerd ilektrische bediening op maat gemaakt dubbelglas 20 mm dak 3-wandig 16 mm aluminium met thermi sche onderbreking verkoop lósse onderde len, dakplaten, profielen enz.Tegen scherpe prij zen in aluminium en kunst stof leverbaar in diverse^ kleuren dubbelglas vervaardiging op maat „onze verslaggever n - Ook de gemeente Ter en js slachtoffer van het faillis- Jjjt van de vorige eigenaar van fc' subtropische zwemparadijs had de vorige eigenaar een i een miljoen gulden verstrekt "Xtopen-luchtzwembad 't Penantje y'je gemeente ziet "zich door het fail lissement genoodzaakt de restantschuld van 840.000 gulden in een keer af te boe ken. „De achtergestelde lening kan niet meer worden afgelost. Nu Scheldorado en 't Penantje in handen zijn van een andere eigenaar heeft de gemeente daar niets meer mee te maken. Vandaar dat is be sloten het resterende bedrag in een keer af te boeken," aldus een medewerker van de afdeling Financiën. De medewerker zegt niet dat de gemeen te dat bedrag kwijt is. „Dat ligt iets an ders. Kijk, toen we de lening verstrekten, hielden we er al rekening mee dat het weieens fout zou kunnen gaan. We heb ben dus bij wijze van voorzorgsmaatre gel een paar ton gereserveerd. Maar je kunt wel stellen dat Terneuzen het slachtoffer is van het faillissement. Want de lening kon niet meer worden afge lost." Voor de afboeking van de restantschuld wordt de saldireserve gebruikt. In ver band met het voordelige resultaat van 3.742.000 gulden van de jaarreking 1994 bedraagt de saldireserve 6.500.000 gul den. Dit is 3,5 miljoen gulden boven het ge stelde minimumniveau van de saldire serve van drie miljoen gulden. Vandaar dat het college voorstelt de res tantschuld uit de saldireserve te halen. Ook wil het college zes ton uit deze re serve halen voor wegenonderhoud. Daarnaast wordt ook voorgesteld ruim een miljoen gulden uit de saldireserve te stoppen in de reserve bouwgrond-ex ploitatie. Deze reserve is immers mo menteel gering. Na deze aanwendingen zit in de saldire serve nog een bedrag van vier miljoen gulden. tonze verslaggeefster neuzen - Vanaf 1 maart volgend jaar maakt de ge- jentereinigingsdienst van Terneuzen de groente-, fruit- Ituinafvalbakken een keer per maand met de hogedruk- ]iit schoon. Om dat te kunnen betalen gaat de afvalhef- Uïoor iedereen met 12,45 per jaar omhoog. j ff van Terneuzen zien niks i [en abonnementensysteem jjibij mensen kunnen kiezen of f,lf hun bak schoonmaken of liedat tegen betaling door de Junte laten doen. De argu- ■n: de extra kosten vallen nu jmdat iedereen meebetaalt, abonnementsysteem vereist L aparte administratie en een ate aanduiding op de bakken t maakt het alleen maar uier. gemeente wil voor ruim zes een nieuwe vuilniswagen ihaffen waar een wasinstal- iiopzit. Als het vuil eruit ge- erd is, volgt een hete douche keiharde straal die de bin- it van de bakken schoon- jt Voor het bedrag van zes iiordt ook een gebruikte vuil- ngen aangeschaft. Die is no- om capaciteitsproblemen te tkomen. De schoonspuit-han- igen kosten namelijk extra pgtmeente ziet grote voordelen ;-douche. Zo hoopt ze de tgers extra te stimuleren mee oen aan het gescheiden inza- van groente-, fruit- en tuinafval (ook als het warm is en de boel makkelijk kan gaan stin ken). Bovendien zullen de contai ners langer meegaan omdat de gemeente minder bijtend schoon maakspul gebruikt. Daarnaast is er ook nog een milieuvoordeeltje: het waswater gaat niet de goot steen in omdat de waswagen in de gemeentelijke remise op een speciale manier wordt schoonge maakt. De waswagen komt tussen maart en november een keer per vier weken langs bij alle vijftiendui zend Terneuzense huishoudens. In de wintermaanden komt de wagen niet want er kan geen an- ti-vries-garantie worden gege ven. Totaal wordt de gft-bak ne gen keer per jaar schoongemaakt. Wil de waswagen in maart 1996 starten, dan moet hij in augustus besteld worden want de levertijd is 25 weken. Op de 31ste van deze maand neemt de gemeenteraad een beslissing. Op dit moment betalen alleen staanden 214,20, twee-persoon shuishoudens 244,80 en gezin nen 274,20 aan afvalheffing. ïtonze verslaggever islag - Bewoners van de wijk Torenberg en omstreken in «slag trekken bij de gemeente Terneuzen aan de bel om zo klmogelijk de al eerder toegezegde speelvoorzieningen voor (Heren van de wijk aan te leggen. heid van deze toch overwegend jonge buurt goed bekeken moet worden. Zo is bijvoorbeeld de straat die uitkomt op het Plein volgens de briefschrijvers zeer gevaarlijk. „Met name de zeer onoverzichtelijke situatie bij het Plein vraagt om ongelukken." De bewoners vragen daarom ook om het plaatsen van een waarschu wingsbord dat er spelende kinde ren zijn voor het verkeer dat van af het Plein de wijk binnenkomt. Bij de brief zit een handtekenin genlijst van de bewoners van het plan Torenberg en andere voor standers uit Zaamslag. t om de aanleg van een klliiinen een trapveldje in het P Torenberg I. De bewoners P dat de aanleg van deze talingen veel te lang op zich pachten. ft brief aan de gemeente ha ft aan dat op een informatie- U met betrekking tot de talrichting van onder ande- Mederhof en Kasteelstraat pofd dat in het voorjaar van Ittspeelgelegenheid gereali- Wzou worden. Maar tot op de f® vandaag is er nog niets pui "TIE ZEELAND j Sactie Zuidlandstraat 32, Sj 924, fax 01150- Is ewen: Peter Oggel (editie- li van Cooten, L Helm, Florence Kwi-aeten. Karaat 1, tel. 01100- ijt'ex 01100-21928. hnf:C?es Maas (provincie- flever). 'eenstraat 14, tel. 01140- lë! 0-19698. lentieverkoop l$(n™uidlandstraat 32. CqenJ fax 150-96554 fc°rdigers: Cl6privé 01155-63976, privé 01155-62354 life?™ 14, Jeroen Luijckx meet zijn vangst tijdens de viswedstrijd, een onderdeel van de jeugdvakantieweek in Koewacht, foto wim kooyman Van onze correspondent Koewacht - De jeugd kwam gisteren massaal naar de Bos- kreek voor een viswedstrijd aan de Tragel in het kader van de jeugdvakantieweek. De vangst was redelijk tot goed. kamp en de 'pubers' mochten een rondje zweefvliegen boven Axel. Aan de Kleine Kreek begon om 18.30 uur eveneens een viswedstrijd voor de jeugd tot en met veertien jaar, terwijl er ook een dropping De witvis beet goed en dat maakte het gisteravond extra spannend voor de jeugd. De vis werd gemeten en degene met de meeste lengte mocht zich winnaar noemen van de viswedstrijd. Axel Met een spelcircus voor de jeugd ging in Axel de derde dag van de jeugdvakantieweek in. Er waren spelletjes variërend van een bal- lenbad met vierduizend ballen tot broeklopen en een zeephelling. De oudere jeugd kon 's middags de krachten meten tijdens een tien- Hoek Een internationale gezelschap kwam gisteren in Hoek naar de jeugdvakantieweek. „We hebben Duitse en Belgische kinderen van de camping maar ook veel kinderen uit Terneuzen en IJzendijke. In totaal komen we per activiteit op een kleine tweehonderd deelne mers." aldus Joke de Buck. De kinderen maakten knotsen, een auto uit het stenen tijdperk en een Wilma- ketting. Vandaag wordt als afsluiting de film bekeken, die deze week van alle activiteiten is gemaakt. RW privé ^457(1 H"ve !0ll40 is7crjan Verstraeten leider: fc"!'tel- °'650- ¥lve 01608-20894). 'lsnvano??In.ers en openings- 'i)ieri9e afdelingen op Door Harold de Puysseleijr DE 'Reynaertroute' is vol gens de informatie in de ANWB-VW fietsgids onge veer 37 kilometer lang. De tocht leidt vanuit hartje Hulst door de polders naar Axel. Van daaruit gaat het, opnieuw door het polder land, langs het Groot Eiland naar Vogelwaarde. Daarna voert de routebeschrijving ons via Terhole terug naar het startpunt. Twee uur en drie kwartier later strijken we - toch vermoeid en vooral dorstig - neer op een terras. Het is uitstekend fietsweer. Warm (25 tot 28 graden), maar met een verkoelend windje, dat we in ieder geval bij de start in de rug hebben. Mijn bijrijder Coen heeft een radiorecorder op z'n bagagedrager. Een cassette met 'Vijfentwintig jaar Popmu ziek' veraangenaamt het fietsen. Na een blik op de kaart net na het kruispunt bij de Absdaalse- weg zetten we over de stille pol derwegen in de buurt van het Groot Eiland koers richting Axel. Aan die rust komt zoals ik mijn fietsmakker tevoren al voorspelde abrupt een eind na een korte stop bij de Poolse brug aan de Kijkuit. Hier stuurt de routekaart ons de Hulsterweg op. Nog maar net rijden we over 'de oude weg naar Axel' of de eerste auto laat luid claxonerend weten dat we aan de kant moeten. Bij het herden- kingskruis halverwege de weg staan we even stil. Vijfentwintig Poolse soldaten stierven hier de heldendood bij het forceren van het kanaal Axel/Hulst, lezen we. FIETSEN IN ZEEUWS- VLAANDEREN »De Reynaertroute voert onder andere langs het oude kanaal van Axel naar Hulst. foto wim kooyman Even later leggen we zelf bijna het loodje. De tweede zenuw achtige claxon. De knaap naast de bestuurder hangt met opge stoken middelvinger door het raam. 'This road ain't big en ough for the both of us'. Na dit hectische deel van de tocht leggen we aan bij het Wa pen van Axel op de hoek van de Kanaalkade voor een welkome versnapering. Meteen na de her vatting blaast de wind pal op kop en dat is even wennen. Axel uit komen we op de Zaaidijk met enkele lastige klimmetjes die het ons nog moeilijker maken. „Moeten we nog klimmen ook. En dat in Zeeuws-Vlaanderen," puft Coen lachend naast me en verspeelt prompt zijn pet aan de wind die we hier pal tegen heb ben. Rustversoorders Na de langsrazende automobie len op de Hulsterweg is de stilte op de polderwegen bij Axel een verademing. Overal boeren en knechten aan het werk in het weidse land. Hier kruist kilome ters lang niet één auto ons pad. Terwijl we een fietsend echtpaar op leeftijd passeren, complimen teren we elkaar dat de vaart er nog altijd lekker inzit. Even la ter gaat het bijna mis, want ma- teriaalpech plaagt mijn metge zel. Gelukkig is het euvel snel ver holpen en kunnen we voort. Op de Pouckedijk passeren we voor de tweede keer het echtpaar dat inmiddels een voorsprong had opgebouwd. De vrouw lacht vriendelijk, maar haar echtge noot kan de muziek die we mee voeren niet waarderen. 'Rust verstoorders', roept hij ons kwaad na. Bij de splitsing van de Oude Zeedijk en de Reigersbossestraat staan we even perplex. Pas hier ontdekken we het eerste beweg wijzeringsbordje. Bovendien is het bordje aan de verkeerde kant op een lantaarnpaal bevestigd, want we komen uit tegenoverge stelde richting aanrijden. Verwarring Onze verwarring wordt nog gro ter als we enkele honderden me ters verder in de Reigersbosse straat de tweede aanwijzing voor 'Reynaertfietsers' tegenko men. Het bordje staat bij de eer ste weg die links de polder in voert, terwijl de routebeschrij ving in de gids ons juist vertelde dat we de tweede weg linksaf moeten slaan. Dit moet een streek van Reintje de Vos zijn. Omdat de papieren beschrijving ons tot hier toe goed heeft ge gidst, besluiten we het bordje in de wind te slaan en door te fiet sen tot de tweede weg. Dat zou de Nieuwe Zeedijk moeten zijn, maar alsof de duvel ermee speelt, het straatnaambordje is verdwenen. Hier passeren we wat vissers die op een kreekje van het Groot Eiland geduldig hun beet afwachten. Aan het eind blijkt de papieren routebe schrijving toch betrouwbaarder dan het bordje waar we daarnet langskwamen: Nieuwe Zeedijk. Te optimistisch Ondertussen zijn we de benen wel gaan voelen en vragen ook onze kelen om nieuwe smering. Maar het is nu nog maar een klein eindje tot Vogelwaarde. Daar vinden we vast wel een kroegbaas die onze dorst wil la ven, spreken we elkaar moed in om nog even door te zetten. Na de oversteek met de drukke rijksweg 61 Terhole/Terneuzen zetten we daarom even aan. Wind mee, berg af, café in zicht. Maar helaas, de enige kroeg op onze weg hier is gesloten. Niet getreurd. Een paar kilometer verderop ligt Terhole, waar we ook nog in een uitspanning te recht kunnen. Te optimistisch gedacht, want opnieuw blijkt de deur op slot. Het laatste deel van onze tocht verloopt, zonder stop tussen Axel en het eindpunt, moeizaam. De rustieke omgeving van de Noten- en Zeildijk zijn door te genwind, een droge keel en ver zuurde benen niet meer aan mij besteed. Met een stijve kont stoempen we moeizaam de bin nenstad van Hulst binnen en ploffen neer op het terras. ALS ik een medisch huismiddeltje nodig heb, zal ik mij nooit bij de apotheker vervoegen. Ik prefereer dan het kleurige en geurige bedrijfje van zijn min der begaafde broer: de drogist. In diens winkel gaat het, on danks de computerkassa, de winkelmandjes en de dieven- sluis bij de uitgang, heel wat gezelliger toe dan in de zieken huisachtige ambiance van on ze apotheek, met zijn somtijds chagrijnige assistentes. Stelt u zich het volgende tafereel maar eens in een apotheek voor Het was één van die dagen waarop er een hete lavastroom recht door het gat in de ozon laag op Zeeland neerdaalde. Mijn drogist had zijn koelma chine aanstaan, zodat het in zijn winkel aangenaam toeven was. Ik betrad zijn zaak om iets tegen wespen te kopen. Er waren wat vrouwen bezig met een zoektocht langs de welrie kende winkelschappen. Voor de toonbank stond een mage re, circa veertigjarige man in T-shirt en spijkerbroek, die in overleg met één van de win kelmeisjes was. Ik sloot mij netjes achter hem aan. Er was een communicatieprobleem in ontwikkeling. „Drie kilo hen nepzaad - is dat zo vreemd hoorde ik de man vragen. „Och nee, misschien niet," zei het meisje. „Maar er is nooit vraag naar. Mag ik weten waar het voor is Misschien hebben we dan iets anders." De man keek steels om. zich heen en zei zacht, maar toch duidelijk ver staanbaar: „Je denkt zeker dat ik hennepzaad wil hebben om er hasj mee te kweken. Nou, mooi niet. Ik ben geen junkie, hoor De man keek een tikje onge lukkig om zich heen. „Ik heb hennepzaad nodig voor mijn hengst," zei hij. Er moet ge dekt worden, vandaag, maar mijn hengst is niet hitsig ge noeg, als je begrijpt wat ik be doel. Nou schijnt hennepzaad een soort pepmiddel voor luie hengsten te wezen." Het win kelmeisje keek hem niet be grijpend aan. „Hennepzaad is, ja... hoe zal ik het zeggen een soort rijs middel," verklaarde de man zich nader. Hengsten worden oc LU h- I U w 3 O (TJ O jf. _J s-A\ Z O Door Tom Koopman er willig van." Hij had nu alle aandacht van alle drie de winkelmeisjes, als mede van alle klanten te pak ken. Een jonge vrouw, die een pak pampers onder de arm hield, werd kwaad. „Moet dat nou op zo'n warme dag vroeg ze. Waarom gun je dat beest geen weekje rustWie heeft er met deze hitte nou zin in... eh hennepzaad...?" „Moet het wel per se hennep zaad wezen informeerde een andere belangstellende klant. „Kan het niet beter met een paar doosjes eieren door zijn voer Of misschien kan je iets met tijgerbalsem doen „Wat dacht je van een koffie shop vroeg ik hulpvaardig. „Daar hebben zo doorgaans hennep genoeg om de hele stad aan het zingen te krijgen." De hengstenbaas raakte ge prikkeld. Het oudste winkel meisje merkte het en zei: „Wacht maar even. Ik loop wel even naar de baas." Reso luut tippelde zij naar het ma gazijn. Wij hoorden daar een zacht smoezen, gevolgd door een luid en aanhoudend ge schater. Het meisje kwam even later blozend terug. „Nou, en vroeg de heng stenbaas. „De baas zegt dat u misschien een pornofilmpje in de paardestal zou kunnen af draaien zei het meisje, nu zelf ook giechelend. De man keek verbolgen. „Vraag je baas maar of hij zelf de merrie niet wil komen bedienen," zei de man. „Kan dat beest óók nog eens lachen MARKTEN MIDDELBURG Antiek- en curiosamarkt - Vis markt - 9.00-16.00 uur (gratis) POP EN JAZZ EEKLO Ibidiklar (Turkse muziek) - open luchtconcert 'Helden in het Park' - Heldenpark - 20.30 uur (gratis) SPORT VLISSINGEN Concours Hippique - springen en dressuur met paarden - do demon straties met jacht- en politiehonden - Recreatiepark Westduin - do 16.00-20.00 uur - vr 9.00-20.00 uur - za 9.00-17.00 uur (gratis) Zomeravondbridge - Grandhotel Arion Boul. Bankert 266 - 18.30 uur (ƒ6-12) DIVERSEN AXEL - ZUIDDORPE - KOEWACHT Speelweek - spelen voor de jeugd - verschillende thema's - info: tel.- 01156-8342 (Zuiddorpe), tel. 01146- 1537 (Koewacht) en tel. 01155- 61915 (Axel) (tot 12 aug) LAMSWAARDE Boerderij-excursie - De 'vruchten' van en op het land - Boerderij Fam. Verbrugge Vitshoekdijk 1 - 9.30 uur - 6 (do en vr) Schieting voor bejaarden - Café de Vier Jaargetijden -13.30 uur ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start bij HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - info: VW tel. 01170-52843 (tot 4 sept) BRESKENS Circus Bongo - Camping Napo leonhoeve -19.00 uur 9,50) CADZAND-BAD Aktiviteiten - winkelgalerij MIDDELBURG Dolle Donderdag - met ringrijderij te paard, standwerkersconcours, al gemene warenmarkt en kermis - Centrum - 9.00-17.00 uur (gratis) Kermis - Markt Abdijrondleiding - door abdij en Historama -13.00 uur (gratis) SINT NIKLAAS Kunstwandeling - met bezoek aan salons voor Schone Kunsten - vóór het stadhuis Grote Markt - 19.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Die hard with a Vengean ce HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Frank en Frey 14.00 uur Power Rangers, the movie 14.00 en 19.00 uur Free Willy 2 14.00,19.00 en 21.30 uur Flodder 3 14.00,19.00 en 21.30 uur Casper 21.30 uur Die hard with a Vengean ce 19.00 en 21.30 uur First Knight 19.00 en 21.30 uur Crimson Tide MIDDELBURG Stichting Cinema 20.00 uur II ladro di Bambini 22.30 uur Imaginary Crimes RENESSE Dorpshuis 20.00 uur Flodder 3 VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 21.30 uur Die hard with a Vengean ce 19.00 uur Free Willy 2 19.00 en 21.30 uur Crimson Tide 19.00 en 21.30 uur Casper 19.00 en 21.30 uur Flodder 3 KNOKKE Beverly Screens 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Die hard 3 22.30 uur While you were sleeping 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Cas per 15.00,17.30 en 20.00 uur Free Willy 3 15.00 en 17.30 uur Bad Boys 20.00 en 22.30 uur Don Juan Bij mooi weer geen voorstelling tij dens de weekdagen om 15.00 en 17.30 uur. Gelieve bij twijfel eerst telefonisch contact op te nemen: 0032-50620620 Casino 21.00 uur Little Woman

de Stem | 1995 | | pagina 15