:legenhei( nnige s... :ardi eynaertfiguur meer promoten 35j de stem n 4 ,iet alle geld voor podiumkunsten naar centrumgemeenten Wild-west-dorp in Zuiddorpe ^ïsi^r0"40" •«aar m Knutselen en frutselen DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT huiswijnen, [huiswijnen jndernemersvereniging Hulst: 4Kans ligt voor het grijpen' Fransportonderneming estigt zich in Hulst lie Walker de L 'Estrille Sec 1994 ZEELAND C2 particulieren I Ëlle en Pieter her gefeliciteerd! Onze Jerry I 998.-1 MODEHI ANNE1 23j$ irt korte termijn werk voor zeven mensen 5.9? SWTIE ZEELAND M |C^en(5port)'Ha" K^at14' K Politie pakt autodieven na tip burger Winkelier bedreigd 16 hardrijders op de bon Banden auto lek gestoken Autokraak Dow neemt 'fakkelschrik' weg bij kampeerders van 't Sluisje Studenten Gent bezoeken Hulst whisky 2 flessen ilwater jrdeaux 1995 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 pns, bedankje, jubileum, b, huwelijk, verloving, ling, prestatie, examen, ^Abraham enz. _per kolom 0,65 incl. BTW Irote regel verplicht. Ito of afbeelding, l< 40 mm 26.- incl. BTW I tarieven op aanvraag. Irden niet geretourneerd. 136882 of geef uw tekst lór plaatsing af bij één van Iren. Schriftelijke opgaven latend geaccepteerd, indien Is bekend zijn, ook indien uw lling bijgevoegd is. p ons het recht voor teksten Jat van redenen te weigeren Iver klachten bereiken over de Ikst behoudt de uitgever zich] yoor om de naam van de gever bekend te maken. i nachtjes slapen... Iban-Oudshoorn uit Breda ICauwer uit Terneuzen lielse uit Standdaarbuiten. pndaag lama Hoera, hoera,! wordt vandaag 1 jj Keuze uit honderde| Beslist een grote reis m| Zandpad 90 - MiddelM 01870-82431 i.nZe verslaggever Ltlburg - Gedeputeerde Staten ■Zeeland zijn beslist niet van het gehele provinciale subsidie wet voor podiumkunsten te geven 'de vijf Zeeuwse centrumge- jj,eu]KS provinciebestuur zegt dat Ladeiding van een verzoek van de gemeente Temeuzen. De provincie heeft jaarlijks een bedrag van ruim 1,2 miljoen gulden uit te geven voor podiumkunst. Volgens een afgeslo ten convenant krijgen de vijf centrumge meenten, waaronder Temeuzen, daarvan samen 480.000 gulden. De rest houdt de provincie achter de hand voor de subsidiëring van eenmalige evenementen van provinciaal belang. Daarbij krijgen evenementen buiten de vijf gemeenten voorrang. Vorig jaar werd nog gezien als overgang sjaar en toen kreeg het Blues Festival in Temeuzen dan ook nog 5.000 gulden. Dit jaar hield de provincie de knip op de beurs. Als Terneuzen dat festival zo belangrijk vindt dan moet die gemeente maar uit ei gen zak bijdragen, of een deel van het geld gebruiken dat men al van de provin cie krijgt, aldus GS. Volgens Temeuzen kan de gemeente ech ter zonder aanvullend geld geen inciden tele podiumkunstactiviteiten subsidië ren. Dat GS de rest van het budget niet willen verdelen wekt volgens B en W de 'schijn dat de gemeente een provinciale bezuiniging mag opvangen en verkopen aan de subsidie-aanvragers'. Dat wordt echter door GS met klem bestreden. GS merken daarbij nog op dat ze het Bluesfestival Portaal van Vlaanderen niet als een incidentele activiteit aan merken. „Naar onze mening is daarbij sprake van een structureel jaarlijks te rugkomend festival, waarvoor uw colle ge de vrijheid heeft binnen de tot uw ter beschikking staande convenant-gelden al dan niet middelen te besteden." rum _-i >S ■63166 [®ze verslaggever -De transportonderneming H. van der Berg uit Duiven jtzich in Hulst. Het bedrijf is gespecialiseerd in transport Nolzuur. Van der Berg heeft Hulst gekozen in verband met Rgenomen transportopdrachten uit het buitenland voor piur in tankwagens. (Wrijf komt aan de Austra- Fj8' bij de onlangs gereali- ontsluiting ter hoogte van 4x30 Clt 3dubbelen1j«f toctie ■Sjn: Tuidlandstraat 32, pj 924, fax 01150- Pe,er Oggel (editie- J'SnkvanCooten, EL T er Nelm, Florence Koeten. ««raat 1, tel. 01100- 01100-21928. l399eve^feS ^aaS fProvlncie" Cu!ntieverko°p Lt,,S»T792U0d[andnS,traat32' Hnw. ?:fax0115°-96554 KfRordl9ers: |»sDim!'|e 01155-63976, ':5ntt Pr'Va °1155-62354 iS^wdigers: !%H57eQn.B.raride privé "01140 i67cr'an Verstraeten °""'iider: IHn Terra Nova. Van der Berg vestigt zich op een stuk grond van 5000 vierkante meter, met een optie voor nog eens datzelfde opper vlak. Hierop worden een bedrijfswo ning en een bedrijfsgebouw ge bouwd. Het geheel wordt om heind en verhard Verdubbeling Van der Berg zal op korte termijn werkgelegenheid bieden aan ze ven chauffeurs en een bedrijfslei der. Binnen drie jaar verwacht het bedrijf een verdubbeling van het aantal medewerkers. Sinds enkele jaren vervoert Van der Berg koolzuur voor Hydro- Agri in Sluiskil naar diverse be stemmingen in Nederland en Bel gië. Vanaf april van dit jaar is het vervoer uitgebreid. Het bedrijf rijdt nu ook naar Frankrijk en Engeland. Kassen Vervoer van koolzuur is een hoogwaardige en gespecialiseer de vorm van vervoer, waarbij ho ge eisen worden gesteld aan ma terieel en medewerkers. De toepassing van koolzuur in di verse processen neemt toe. Het gebruik ervan in frisdrank en bier is een bekende toepassing, evenals dat in brandblusmidde- len. Nieuw is het toevoegen van kool zuur in kassen om het groeipro ces te bevorderen of het gebruik van diepgevroren koolzuurblok- jes voor de koeling van levens middelen. In Zuiddorpe werd hard gewerkt aan het wild-west-dorp. foto wim kooyman Van onze correspondent Zuiddorpe - Met het onthul len van een totempaal op het grasveld naast de Canisius- school opende burgemeester W. de Graaf gisteren de speelweek in Zuiddorpe. Vierenvijftig kinderen bouwden een wild-west- dorp compleet met saloon, sheriff-office en store. Wie wat bewaart heeft wat, dacht de organisatie van de speelweek. Een totempaal uit 1983 kwam gistermiddag weer boven water en werd onthuld als begin van de speelweek die in het thema van de indianen staat. „Het was gezellig. Bijna alle ba sisschoolkinderen hebben mee- gebouwd aan het dorp," aldus Sjaan Hamelink. Vandaag staat er junkfood op het programma. Een hamburger en hotdog van schuimrubber wordt er ge maakt, terwijl de kleintjes een gelukshanger maken. Axel Op de tweede dag van de speel week in Axel konden de kinde ren een fietstocht maken, die werd afgewisseld met het uit voeren van een aantal opdrach ten. 's Middags gaf circus Mar- sepini een voorstelling in De Halle. Het was een leuk feest want de directeur was jarig en de jeugd mocht meedoen met de circus nummers. Vanaf half acht was er een playbackshow in De Hal le. Vandaag is er een spelcircus, tienkamp en zweefvliegen. Koewacht Zo'n tachtig kinderen timmer den in Koewacht een heel dorp in elkaar. En als beloning kwa men er pannekoeken op tafel. Toppers op de Vlaamse kermis, die 's middags werd gehouden, waren de eendjesbaan en pony wagen. Vandaag is er een vis wedstrijd voor de jeugd vanaf 19.00 uur. Op de tweede dag van de speelweek in het Schelpenhoekje in Temeuzen werd door vijftig kinderen geknutseld en gefrutseld. In opperste concentratie werden bijvoorbeeld dierenfiguren gezaagd en schilderijtjes gemaakt door glas te verven. In speeltuin de Groene Zwaan aan de Van der Peijlstraat bouwden kinderen een circustent om daar vervolgens hun kunsten te vertonen. De Stichting Culture le Activiteiten biedt dit jaar een volwaardig programma voor alle leeftijden. Zo slaapt de jeugd van acht tot en met tien jaar 'een nachtje buitenshuis' en is er vandaag een kinderbingo. Van onze verslaggever Hulst - De ondernemers vereniging Hulst Reynaert- stad wil dat Hulst zich veel meer profileert met de fi guur van Reynaert. „Indien we Hulst bovenregionaal willen promoten, kun je bijna niet om het Reynaertverhaal heen. Die kans ligt dus voor het grijpen," schrijft voorzitter Th. Mattheeuws in de jongste nieuwsbrief van de vereniging. „Als je aan een bezoeker van Hulst vraagt of hij Hulst onmid dellijk herkent als Reynaertstad, dan zal meestal een vragende blik het antwoord zijn," aldus Mat theeuws. „Logisch eigenlijk, want veel verder dan een paar borden, een aantal vlaggen en en kele etablissementen die verwij zen naar het Reynaertverhaal ko men we niet." Mattheeuws vindt dat Hulst als Reynaertstad dan wel jarenlang door de Reynaertstichting bevor derd wordt, maar de stad is vol gens hem nog steeds niet als zo danig herkenbaar. Tentoonstel lingen, lezingen, schoolbezoeken aan de bibliotheek, de uitgifte van een boek zijn volgens Mat theeuws allemaal actimiddelen terwijl hij pleit voor een thema beleid. „Daarom zou Hulst iets culture els moeten hebben van de Rey- naertfiguur. Natuurlijk hebben we het monumentje aan de Gent se Poort als 'binnenkomer', maar wat is er herkenbaar van Reynae rt op de Statie, de Grote Markt, in .de Bierkaaistraat Laten we eerlijk zijn, niets toch." Hoe de Reynaertfiguur in Hulst meer gestalte moet krijgen, dat staat volgens Mattheeuws nog helemaal open. „Of we het nu gaan zoeken in beelden of iets an ders, dat wordt de discussie," al dus de verenigingsvoorzitter die alvast een voorzetje geeft: „Een modern stripverhaal over Reintje de Vos zou mogelijk een goede manier zijn." Mattheeuws hoopt zijn ideeën volgend jaar gestalte te kunnen geven. Hij wil ze verheffen tot spil van het themabeleid van de ondernemersvereniging. „Want naast een actiebeleid - dat pr op korte termijn is (zoals de Hulster evenementen, red.) - zou er een themabeleid moeten zijn. Daar om zullen we moeten investeren in het verzamelen van gegevens over alles wat bekend is over Reynaert de Vos." Ook is het volgens Mattheeuws belangrijk om de 'Reynaert- markt' te verkennen, „en dat al les niet alleen beperken tot het Land van Hulst, maar dat ook richting België doen." Mattheeuws hoopt bij de plannen van Hulst Reynaertstad een graantje van de Europese subsi diegelden mee te pikken. „Als het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen kans ziet om van 'Eu ropa' geld los te krijgen voor het opzetten van een Reynaertroute door Zeeuws- en Belgisch Vlaan deren, dan moet het ons toch luk ken om met een gedegen plan over het Reynaertgebeuren óók uit die subsidieruif mee te eten." Van onze verslaggever Zoutelande - De politie Wal cheren heeft na een tip van een oplettende burger twee jeugdige autodieven gepakt. Het gaat om twee jongens van 17 en 18 jaar uit Prinsenbeek. Ze hadden een auto gestolen in Westkapelle en knalden daarmee dinsdag in de vroege uurtjes op een ANWB-paal in Koudekerke. Omdat de auto niet meer reed probeerden ze bij de sporthal in Koudekerke een andere auto te stelen, maar het tweetal werd daarbij gestoord. Ze maakten zich uit de voeten richting Zoutelande en stalen daar een fiets om hun weg te ver volgen. Op dat moment werden ze in de kraag gegrepen. Later bleek dat, voordat de jon gens met de gestolen auto uit Westkapelle vertrokken, een po ging om een andere auto mee te nemen was mislukt. Van die auto werd een ruit vernield. Beide jon gens zijn in verzekering gesteld. MARKTEN BROUWERSHAVEN Noordzeebraderie - Brouwers- dam - 13.00-21.00 uur (gratis) THEATER LOKEREN Internationaal Volksdans festi val - groepen uit Hongarije, Litou wen, Frankrijk en Vlaanderen - zang, dans, muziek - Cultureel Cen trum Kerkplein - 20.00 uur KLASSIEK GOES Manhuistuinconcert - door Senio renorkest - Manhuistuin -14.30 uur (gratis) RETRANCHEMENT Zomeravondconcert aan zee - door Kreiken De Jonge op fluit en gitaar met werken van o.a. J. Hotte- terre, 0. Costa, M. Ravel, H. Villa Lo bos en Piazolia - Nederlands Her vormde Kerk - 20.00 uur 10) DIVERSEN AXEL - ZUIDDORPE - KOEWACHT Speelweek - spelen voor de jeugd - verschillende thema's - info Zuid dorpe: tel. 01156-8342 - Koewacht tel. 01146-1537 - Axel: tel. 01155- 61915 (7 tot 12 aug) BRESKENS Dolle Woensdagen - Spuiplein - 17.00 uur NIEUWVLIET Circus Bongo - Camping Panne- schuur- 19.00 uur (ƒ9,50) MIDDELBURG Kermis - Markt (vr t/m wo) Tentoonstelling Scouting Zee land en de wereldjamboree - Zeeuwse Bibliotheek - 10.00 tot 21.00 uur TERNEUZEN Kaarting jokeren - Café 't Schel penhoekje -19.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - ANBO - Zaal De Regen boog -14.00 uur OSSENISSE Viswedstrijd volwassenen - cam ping 't Mussennist -14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -14.30 uur HULST Kaarting - Café De Kroon - 14.00 uur ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start bij HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - info: WV tel. 01170-52843 (tot 4 sept) SLUISKIL Bingo - 't Meulengat -13.30 uur SINTJANSTEEN: Schieting - KBO - gemeenschaps centrum de Warande-13.30 uur GRAAUW Schieting - De Friezen -14.30 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Die hard with a Vengean ce HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Frank en Frey 14.00 uur Power Rangers, the movie 14.00 en 19.00 uur Free Willy 2 14.00,19.00 en 21.30 uur Flodder 3 14.00,19.00 en 21.30 uur Casper 21.30 uur Die hard with a Vengean ce 19.00 en 21.30 uur First Knight 19.00 en 21.30 uur Crimson Tide MIDDELBURG Stichting Cinema 20.00 uur New York Stories RENESSE Dorpshuis 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Flodder 3 VUSSINGEN Alhambra 1-2-3-4 21.30 uur Die hard with a Vengean ce 14.00 en 19.00 uur Free Willy 2 14.00 uur Frank en Frey 19.00 en 21.30 uur Crimson Tide 14.00,19.00 en 21.30 uur Casper 14.00 uur Power Rangers 19.00 en 21.30 uur Flodder 3 KNOKKE Beverly Sereens 15.00,17.30, 20.00 en 22.30 uur Die hard 3 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Cas per 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Free Willy 3 20.00 uur 17.30 en 20.00 uur Bad Boys 22.30 uur The Quick and the Dead 15.00 uur The Zwanenprinses Bij mooi weer geen voorstelling tij dens de weekdagen om 15.00 en 17.30 uur. Gelieve bij twijfel eerst telefonisch contact op te nemen: 0032-50620620 Casino 21.00 uur Immortal Beloved Goes - Een Goese winkelier is maandagmiddag in zijn zaak aan de Lange Vorststraat be dreigd met een mes. Het inci dent gebeurde nadat de man ontdekte dat twee mannen er met een paar schoenen vandoor wilden gaan zonder te betalen. In afwachting van de gewaar schuwde politie wilde de win kelier de de mannen tegenhou den. Daarop trok een van hen een mes. Beiden wisten hierna te ontkomen. Hoofdplaat - Bij een gister morgen in de buurtschap Num mer Eén gehouden snelheids controle zijn zestien wegge bruikers bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. Gecontroleerd werden tussen 10.50 en 12.00 uur 175 voertuigen met als hoogst ge meten snelheid 108 kilometer per uur en dat waren er 58 te hard. Kloosterzande - Aan de M. de Ruyterstraat te Klkoosterzan- de werden vier banden van een personenauto lek gestoken. De schade voor een 37-jarige vrouw uit die plaats is onge veer vierhonderd gulden. Temeuzen - Bij een inbraak in een aan de Dijkstraat in de Temeuzense binnenstad gepar keerd staande personenauto van een 27-jarige vrouw uit het Belgische Boekhoute werden twee geluidsboxen ontvreemd. De auto werd voor ongeveer tweeduizend gulden bescha digd. Van onze verslaggever Temeuzen - Gasten van camping 't Sluisje in Hoek, die zich vorig jaar zijn rot geschrokken van het 'fakkelen' bij buur man Dow, hebben deze week een rondleiding gekregen bij het bedrijf. De camping grenst aan het terrein van Dow. In de zomervakantie vorig jaar moest Dow gebruik maken van de fakkel. De meters hoge vlam zaaide paniek onder de kampeerders, waarvan er enke len ijlings hun spullen bij elkaar pakten. In overleg met de eigenaresse van de camping, mevrouw Diele- man, bezochten de campinggasten het fabrieksterrein om daar voorgelicht te worden over de activiteiten van Dow. Ook werd bij de rondrit en het bezoek aan een van de beide krakers stilgestaan bij het doel en gebruik van de fakkel. De fakkel is als het ware een veiligheidsklep. Wanneer een fa briek moet worden gestopt worden de in de produktie aanwezige stoffen via de fakkel verbrand. Voor een roetloze verbranding wordt ook nog stoom toegevoegd, wat gepaard gaat met een angstaanjagend blazend geluid. Van onze verslaggever Hulst - Voor de zesde maal bren gen zestig studenten van de Vrije Universiteit Gent, die deelnemen aan de zomercursus Nederlandse taal en cultuur, een bezoek aan Hulst. Dat vindt morgen plaats. De cursus is bedoeld om de cur sisten in korte tijd een volledig beeld te geven van de Nederland se taal en cultuur in Vlaanderen en de verschillen en gelijkenissen met Nederland. De studenten krijgen taallessen, excursies naar steden, toneel- en filmvoorstel lingen en ze maken wandeltoch ten. Het bezoek aan Hulst begint om 15.00 uur met een ontvangst van de studenten op het 's-Graven- hofplein van waaruit ze een rondleiding door Hulst krijgen. Om 17.00 uur ontvangt Burge meester A. Kessen de studenten in he stadskantoor. De heer Lockefeer houdt vervolgens een lezing met als titel 'Eenheid en verscheidenheid, Nederland en België'.

de Stem | 1995 | | pagina 15