'usie duur voor iluise inwoners it HALEN QP! barti optiek irtz optiek i! sier kneuzen ziet niet af van bouwplan semi-bungalows in Othene I ot •ceuwse Bibliotheek 'likt nog eens terug Acht dixieland-bands op Rondje Markt KORT zeeuws SPORT in het kort s UITSLAGEN ïrschil. Voorlopig geen vergunning voor kringloopstation Bron ken, kranen enz. 01155-61451 LEN en van een en dat pro- rodukt ver- Dere kenen, stimuleert n. En of het pot appel- lalbaar blijft. jSTEM ZEELAND C3 )ogmeting, kontaktlenzeii frhoging van aantal belastingen en heffingen JeUgd boUWt DillO-dorp IE Plastics tevreden over LEEp-centrum \seff er kijk op noordstraat -Axel deelt N met Westdorpe Axelsestraat Zaamslag dicht Middelburg Biljartfinale sociale werkplaatsen Vergadering supportersclub vv RIA Oude duiven Doornik Roye Soustons Fietsen en puzzelen in Aardenburg US 1995 itrumI DINSDAG 8 AUGUSTUS 1995 lonze verslaggeefster !en- Als het aan de gemeente 1 de bouw van vier semi- 'S aan de westzijde van jdiap Othene gewoon door. .J, bewoners hadden bezwaar ge- .gen het plan Kreekzicht, maar lor de gemeente Terneuzen geen [„van het bouwplannetje af te zien. Voor het bouwplan moeten vier wonin gen aan de Reuzenhoeksedijk verdwij nen. De bewoners daarvan worden deels schadeloos gesteld en mogen een eindje verderop een nieuw huis bouwen. Maar het mooie uitzicht over de Otheense Kreek zijn ze voorgoed kwijt en dat zit ze toch behoorlijk dwars. De gemeente is niet gevoelig voor dat ar gument. Dat blijkt uit de brief die twee bezwaarmakers vorige week kregen. De brief bevat onder meer een verslag van de hoorzitting die over de bezwaren is gehouden. De mondelinge toelichting op de bezwaren gehoord hebbend, is het ge meentebestuur niet van gedachten ver anderd. Het karakter van het dorpje Othene wordt door het nieuwbouwplan niet aangetast, voeren B en W aan. „Bij de stedebouwkundige opzet is wel degelijk rekening gehouden met de bestaande si tuatie. Bovendien wordt ook in architec tuur aansluiting gezocht bij de bestaan de omgeving." De bouw van de vier bungalows ver hoogt volgens het college juist de leef baarheid van Othene omdat er een nieu we toegangsweg wordt aangelegd. Met de aantasting van het milieu valt het ook alleszins mee, vinden B en W. Het kan zijn dat een deel van de populieren in overleg met de toekomstige bewoners wordt gekapt. Maar daardoor wordt het bestaande beeld 'niet wezenlijk veran derd', aldus de Terneuzense bestuurders. Als Gedeputeerde Staten van Zeeland het plan goedkeurt, neemt het college van B en W een definitieve beslissing over de bezwaren. Noordstraat 13,Axi lenze verslaggever ji - Vooral de inwoners fde voormalige gemeente k voelen volgend jaar de Let buurgemeente Aar- hig flink in hun porte- uit voorstellen van fcjiees'eren wethouders van „,.e gemeente Sluis-Aar- £j om per 1 januari een ul belastingen en heffingen jen en gelijk te trekken, „je voor het ophalen van luisvuil moeten de inwoners 1 jaar aanzienlijk meer I «talen. Tot nu toe waren «taanden in Sluis 180 en in Jjüburg 225 gulden kwijt. Ipiimen lagen die tarieven op respectievelijk 220 en 265 gulden. Per 1 januari krijgen al leenstaanden in de gemeenten Sluis-Aardenburg een aanslag van 290 gulden en moeten gezin nen 367 gulden neertellen. Hondenbelasting Het is de bedoeling dat ook de verschillende tarieven honden belasting in beide voormalige gemeenten worden gelijk ge trokken. Op dit moment betalen hondenbezitter in Sluis 50 gul den voor hun huisdier en in Aar denburg 75 gulden. Dat laatste tarief gaat volgend jaar voor ie dereen gelden. Wie een tweede hond in huis neemt, betaalt daarvoor nog eens 100 gulden extra. De verschillen tussen de de ta rieven voor de forensenbelasting zijn volgens B en W te groot om ineens gelijk te schakelen. Deze belasting wordt berekend aan de hand van de economische waar de van gebouwen. Forensenbe lasting betalen diegenen die er in de gemeente een tweede wo ning op na houden. De verschillen in tarieven tussen beide voormalige gemeenten lo pen op van ruim 60 gulden tot meer dan 220 gulden, afhanke lijk van de waarde. Het college stelt voor het tarievenverschil in drie jaar te overbruggen. De verschillende belastingtarie ven komen donderdag 10 augus tus aan de orde in commissie fi nanciën en algemene zaken. Die vergadert dan om 20.30 uur in het stadskantoor te Sluis. z Optiek bekijkt uw ogen met ifessionele vakkennis en de modernste apparatuur. en uit een zorgvuldig geselekteerde| kollektie modebrillen. kt u het eens met een bril van verslaggever i Zoom - General trie Plastics is zeer tevre- de 'overweldigende Ingstelling' voor het Ép-centrum op het be tterrein in Bergen op |m. Sinds de opening vorig nzo'n 4000 mensen I permanente tentoonstel- israimte bezocht, zo blijkt iet tijdschrift GÉ Perspec- vorig jaar nam het pet Living Environments p programma-centrum in lik. Het is feitelijk een gro- bowroom. GE laat daar sa- i ®t vele partners zien «oor kunststof allemaal ge- [móijke - In de Zeeuws sterrittencompetitie F iC Axel afgelopen week de I tóen met TC Westdorpe. pie Eendracht Melle sterrit F» in het Belgische Basse- afgestempeld moest wor- |I5! deelnemers was deze "ie sterrit uit deze compe- ,*1 bezet. Komende woens- sde organisatie in handen [WC Bentille met 't Vlas- »ke in Bentille als stempel Bit tussen 18.30 en 20.30 KW Eendracht Melle: 1. tSL™ en TC Westdorpe, fótPb 3. RTC Delta (Ter- EL11 TC Zwinhoeve (Re- Pjot) 54.00, 5. TC has loSl - 6' Wielertoerist (Ee- l ïj ;™ewheel '79 (Schoon- fciit!; WTC Waarschoot En».21,9. TC Breskens 46.00, Bn» tBelgie) 35.84. Sm 3„s,terri'ten: 1. tc Axel Éru' Wielertoerist 720.60, 3. Cftp ees.os, 4. tc has Swheel '79 607.89, 6. tc ■illló48' 7' RTC Delta l jC At°y 492.50, 9. tc 360.97, 10. wtc Ben- bruikt kan worden in de bouw en constructiewereld. Volgens GE Perspectief kwamen de be zoekers niet alleen uit Neder land maar uit heel Europa. In het LEEp-centrum wordt ook onderzoek gedaan naar trends in de bouwwereld, zoals recycling en bouwvoorschriften. Het uit gangspunt daarbij is 'duurzaam bouwen', zorgen voor ontwerpen die weinig onderhoud vergen, weinig energie gebruiken en uit eindelijk - in de sloopfase - een minimum aan afval opleve ren. Ook wordt onderzoek ge daan naar integratie van syste men, bijvoorbeeld het plaatsen van zonnepanelen in het dak, de ramen of muren van een huis. In mei is GE samen met een tien tal firma's gestart met het on derzoek naar gebouwen. Het is de bedoeling om bijvoorbeeld een kantoorgebouw onderdeel voor onderdeel te ontleden en te kijken of er verbeteringen moge lijk zijn. Het project zal twee jaar in beslag nemen Ook wordt momenteel onder zocht of kunststof een goed al ternatief is voor de bestaande betonbekisting. Kunststof is meerdere malen te gebruiken en er is meer vrijheid van vorm. Binnenkort zal deze bekisting op zijn bruikbaarheid worden ge test bij de bouw van een par keergarage elders in het land, al- Van onze verslaggever Zaamslag - Een deel van de Axelsestraat in Zaamslag - tus sen Brouwerijstraat en Molen straat - is tot 30 september voor alle verkeer gesloten. De afsluiting is het gevolg van werkzaamheden aan riolering en wegdek die tot eind september plaatsvinden. Geprobeerd wordt voor omwo nenden de overlast tot een mini mum te beperken en aan hen zo mogelijk wel doorgang te verle- dus woordvoerder A. Vos. Een behoorlijk deel van de be zoekers aan het centrum zijn volgens Vos mensen die beroeps matig iets te maken hebben met de bouwwereld. Bij de opening vorig jaar ver klaarde algemeen directeur U. Wascher van GE Plastics dat zo'n showroom nodig is omdat de bouwwereld 'nogal conserva tief is aangelegd'. Daar wordt niet snel gezocht naar goedkope re materialen terwijl volgens hem kunststoffen vele klassieke bouwmaterialen goed kunnen vervangen en vaak goedkoper zijn als de bouwwereld op grote schaal overstapt op kunststof fen. In het LEEp-centrum is van al les te zien, variërend van kunst stof 'dakpannen' tot en met kunststof-spoelbakken die me talig aanvoelen. Ook deuren die aanvoelen en er uitzien alsof ze van hout zijn gemaakt. Veel van ciie produkten in het centrum zijn van afval gemaakt. De 'dak pannen' bijvoorbeeld van de om hulsels van computers. Momen teel is daar ook de badkamer van de toekomst te bezichtigen. Zo kan een raam met een druk op een knop geblindeerd worden. In het raam zit een laag vloeibare kristallen die met behulp van een stroomstoot zijn te activeren om ze transparant te maken. Aan het begin van de speelweek in Hoek werd druk getimmerd aan het Disney Dino-dorp. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Hoek - De jeugd in Hoek bouwde gisteren, aan het be gin van de speelweek, driftig aan een Disney Dino-dorp, waarin Fred Flinstone zich helemaal thuis zou voelen. Het aantal deelnemers aan de speelweek in Hoek si groot. Er hebben zich maar liefst 175 kin deren aangemeld. Ze sjouwden gisteren met pallets en timmerge rei en de spijkers waren niet aan te slepen. De kleintjes maakten een eigen kabouterdorpje van kartonnen dozen. Vandaag wor den de bouwsels geverfd en ver sierd. De Stichting Culturele Activitei ten Scheipenhoekje begon de speelweek met een ballonwed strijd en muziekoptocht door de wijk, voorafgegaan door mui- ziekvereniging De Zwaluw uit Sluiskil. Vandaag is er een knutsel-frut- selmiddag en er kan dan iets ge maakt worden van hout, glas of papier, rganisatie een leuk idee met papier. De stichting Leefbaarheid uit de binnenstad heeft er al een aantal activiteiten opzitten, waaronder een busreis. I ïlb,Vmla"ever "kinMvT Tien ■'aar Sweden werd de Zeeuwse Biblio- delburg geopend. Daarmee kwam een eind aan r/p rse l°caties verspreide verleden van onder A Frovinciale, de Openbare en de Zeeuwse Centrale [en lbhotheek die voortaan in één gebouw onderdak k'blioth ne« is een ontmoe- De opening van de tentoonstel den met al- ling is op vrijdag 11 augustus om 16.00 uur. Voor een gezel schap van genodigden zullen drie prominente Zeeuwen een inleiding houden over de bibli otheek toen, nu en in de toe komst. Achtereenvolgens komen de historicus J. Zwemer, de schrij ver H. Warren en CDA-tweede kamerlid M. Beinema aan het woord. Voor niet-genodigden is nog een beperkt aantal plaatsen be schikbaar. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de bi bliotheek. «O d *öci1 en activi- Lwvi aa'' waar om f tijd verz°eht, is verle- f11 Kt A? «?ïe verdween' is wi sten,. j.te' van een ten- ïidi. die de bibliotheek ivan voor 1985. van een fotore- «eend, publiek ech" "bennet, ge8und achter ^sMinaanno 1995- tó" van 12 au- ^^eonlk•°bfteZlen'tii- Ssuren van de Van onze verslaggever Terneuzen - Drie dixieland- concerten heeft de jonge Ter neuzense stichting inmiddels georganiseerd. Zaterdag 26 augustus schrijft Back to the Dixies het eerste festivalletje op haar conto. 'Rondje Markt' brengt die dag acht dixieland-orkesten naar de binnenstad van Terneuzen. „En dat alles voor niets; er wordt dankzij de sponsors en de deelnemende cafés geen entree geheven," aldus penningmeester Pim Broekhuysen. 's Middags van 14.00 tot 17.00 uur volgen drie looporkesten een route langs de cafés op de Markt, in De Blokken en de Noordstraat. Het zijn de Flying Dixies uit Terneuzen, New Or leans Music Compagnie (Breda) en Top Hats uit Zeeland, 's Avonds van 22.00 tot 02.00 uur is het de beurt aan Just voor you (Breda), Naguine (Zeeland), de N.O. Longfield Jazzcrackers uit Terneuzen, Lazy River (Bra bant) en Big Daddy's Jazzband uit Zoetermeer. Ook de Flying Dixies zijn dan weer van de par tij. De deelnemende cafés zijn 't Bierwinkeltje, Ter Nose en Du Commerce aan de Markt, bras serie Kolkzicht in De Blokken en café De Vriendschap en Por- gy and Bess in de Noordstraat. „We hebben getracht de muziek zoveel mogelijk af te stemmen op het publiek dat een café trekt. De meeste bands spelen oude stijl dixieland, mainstre am. De groep Naguine is eigen lijk een vreemde eend in de bijt. Die brengt dixieland in Franse The Flying Dixies. stijl, de hot club de France," vertelt Adri van Meurs die voor Back to the Dixies de muzikale contacten verzorgt. „We wilden het festival volledig Zeeuws houden, maar dat is he laas niet gelukt. Dat komt voor al door de vakantietijd." Voor zitter Ed Bardoel sluit niet uit dat als een 'Rondje Markt' aan slaat, het wellicht een jaarlijks terugkerend evenement wordt. „Hoewel de optredens gratis zijn, hoop ik dat bezoekers een button kopen van 'Rondje Markt'. Die kosten twee gulden. Met de opbrengst kunnen we onze kas een beetje spekken." De stichting Back to the Dixies is vorig jaar november opgericht om de dixielandmuziek in Ter neuzen nieuw leven in te blazen. De initiatiefnemers benadruk ken dat ze absoluut niet in de wielen willen rijden van de stichting Jazz, die het jaarlijkse Schelde Jazzfestival organi seert. „Onze stichting is geen afschei ding maar vormt een aanvulling op het huidige muziekaanbod," aldus Bardoel en Broekhuysen FOTO WIM KOOYMAN vult aan: „Het accent ligt op ge zellig uitgaan\en daar leent dixielandmuziek zich uitste kendvoor." Kortom, dixielandoptredens met een ongedwongen uitstra ling, waar je op kunt dansen en doorheen kunt babbelen. Back to the Dixies wil in principe zes optredens per jaar organiseren. Voor dit jaar heeft de stichting na een 'Rondje Markt' ook een optreden van de Engelse band Ginger Pig gepland. Dat vindt plaats op vrijdag 17 november in Porgy and Bess. FOLKLORE - Donderdag 10 augustus wordt in Middelburg de tweede folkloristische dag gehouden. Voor de ringrijderij aan het Molenwater zijn 208 inschrijvingen. Vanaf 08.00 uur beginnen de wedstrijden waarmee diverse trofeeën te winnen zijn. Tijdens de afsluitende avond in de stadsschouwburg wordt het mooist ver sierde paard bekend gemaakt. Sluiskil - In hotel-café-restau rant Dallinga te Sluiskil wordt zaterdag 16 en zondag 17 se- petmber de eindstrijd derde klasse libre afgewerkt van de sociale werkplaatsen in Zee land en West-Brabant. De wedstrijdleiding van dit ge beuren is in handen van Johan Coppens en Guljaam Pladdet en de totale organsiatie wordt verzorgd door Levien Basting. De wedstrijden beginnen beide dagen om 10.00 uur. Zaterdag zal financieel directeur Spons- elee, van de vestiging in Ter neuzen, de opening verrichten. DEELNEMERS 1. A. Bakx (Roosendaal) algemeen gemiddelde 3,10, 2. W. van Cleem- utte (Terneuzen) 3,00, 3. P. Mol Btanddaarbuiten) 2,85, 4. J. Bur- remans (Roosendaal) 2,75, 5. J. Ca- pello ('s-Heerenhoek) 2,50, 6. A. de Waal Kloosterzande2,12, 7. H. de Croock (Eede) 2,06, 8. H. Wei ten (Hoogerheide) 2,00. Westdorpe - De supportersver eniging van de voetbalvereni ging RIA houdt woensdag 9 au gustus om 19.30 uur een verga dering in café 't Oude Raedt- huys te westdorpe. Deze verga dering is toegankelijk voor le den en personen die lid willen worden. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van een nieuw bestuurslid en wordt het premiestelsel ter sprake ge bracht. Terneuzen - Het fondkam pioenschap oude duiven is bij de postduivenvereniging De Snelvliegers te Oostburg is zo wel in de de categorie Aange duid en Onaangeduid dit sei zoen gewonnen door R. Pee man. Eindstanden: Aangeduid: 1. R. Peeman, 415 punten, 2. T. de Wever en dochter, 387, 3. Combinatie Janssen, 382, 4. G. Tas, 330, 5. M. Buijsse met 309 punten. Onaangeduid: 1. R. Pee man, 666 punten, 2. T. de Wever en dochter, 623, 3. J. Boerman, 616, 4. G. Tas, 550, 5. M. Buijsse met 538 punten. VZV Hoofdplaat, 57 oude duiven, 1195,04mpm: 1. A. van de Broecke, 2. Comb. Den Hamer, 3. B. de Poorter, 4 en 5. A. Gernaert. Steeds Sneller IJzendijke, 37 oude duiven, 1145,39mpm: 1, 2 en 3. A. Noteboom, 4. Comb. Groosman, 5. P. de Smet. Nog Sneller Breskens, 37 oude duiven, 1192,51mpm: 1, 3, 4 en 5. J. Quaars, 2. I. den Dekker en zoon. Hoop Biervliet, 42 oude duiven, 1146,37mpm: 1. J. Lecluijze, 2. Harry de Dobbelaere, 3, 4 en 5. P. Weeda. De Eendracht Terneuzen, 38 oude duiven, 1201,05mpm: 1, 4 en 5. R. de Schoolmeester, 2. P. de Blaeij, 3. Comb. Zeegers/De Volder. Sluiskilse Reisduif, 54 oude dui ven, 1, 2, 4, 6, 7 en 9. J. Harms, 3 en 8. Comb. Nachtegaal, 5. R. Dhae- ne, 10. J. van Doeselaar. Concours Combinatie Biervliet, 268 jonge duiven, 1147,68mpm: 1 en 5. Herman de Dobbelaere, 2, 3, 4 en 6. J. Lecluijze, 7 en 9. F. Del- laert, 8 en 10. Chr. de Graaf. Eerste de Beste Schoondijke, 175 jonge duiven, 1149,3lmpm: 1, 5 en 9. E. de Wever, 2, 7, 8 en 10. L. van de Leije, 3. Temmerman en zoon, 4. J. Risseeuw, 6. J. Huigh. Sluiskilse Reisduif, 131 jonge dui ven, 1191,72mpm: 1, 3 en 8. J. van de Graaf, 2, 5 en 7. A. Bouchaut en zoon, 4. J. Harms, 6. Comb. Van de Wege/Wisse, 9. W. de Clippelaar, 10. J. van Doeselaar. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 228 jonge duiven, 1141,95mpm: 1, 6, 7, 9 en 10. L. Kerckhaert, 2. P. Pieters, 3. C. de Cock, 4. Th. Lam bert, 5. J. Boeijkens, 8. Th. Dob belaar. Nieuw Leven Koewacht, 125 jonge duiven, 1097,9lmpm: 1, 2 en 6. R. Rotthier, 3 en 8. R. de La Ruelle, 4. A. de Booy, 5 en 10. G. Schalkens, 7. Om. Bonne, 9. Andr. Martens De Postduif Heikant, 212 jonge duiven, 1113,30mpm: 1. J. de Kind, 2, 3 en 7. Th. de Block, 4. C. van Goethem, 5 en 9. Ed. Verscue- ren, 6. Em. de Beule, 8. Luc. Segh- ers, 10. Fr. van Hoye. Herleving Kloosterzande, 212 jon ge duiven, 1126,32mpm: 1, 2 en 8. Jo. Voet, 3, 4, 6 en 7. René van Goethem, 5 en 10. Th. Voet, 9. G. Burm. Verwachting Axel, 92 jonge dui ven, 1175,45mpm: 1, 3, 5, 6, 7, 8 en 9. P. de Bakker, 2. C. de Poorter, 4 en 10. Comb. De Mul/Kop. De Vrede Sas van Gent, 239 jonge duiven, 1109,1 lmpm: 1. W. Winne en zoon, 2, 3, 4, 5, 7, 8 en 10. Comb. Elegeert, 6. P. Koers, 9. Comb. Roegiers/De Bruijn. Volharding Westdorpe, 101 jonge duiven, 1150,50mpm: 1, 3, 4, 5, 6, 8 en 9. Comb. Visser/Lensen, 2. P. Baecke, 7. A. van Paemel, 10. A. de Krijger. VZV Hoofdplaat, 263 jonge dui ven, 1170,08mpm: 1 en 6. J. Ver- meere, 2. C. Temmerman, 3, 8 en 9. H. Calon, 4. A. Gernaert, 5. Me vrouw Martens, 7. Th. van de Vel de, 10. Comb. Waebeke/Lucieer. Nog Sneller Breskens, 195 jonge duiven, 1155,75mpm: 1 en 7. R. de Smit, 2. Comb. Mulken/Mook- hoek, 3, 4 en 10. H. Mookhoek en zoon, 5. A. van Oeffelen, 6. M. Versprille, 8., Gebrs. Pijcke, 9. Comb. Van Grol. Kring Midden-Zeeuws-Vlaande- ren, 507 jonge duiven, 1191,73mpm: 1. J. van de Graaf, Terneuzen, 2, 7 en 9. P. de Bakker, Axel, 3. O. Haers, Philippine, 4. J. de Mul en zoon, Philippine, 5. P. Pladdet, Hoek, 6. C. de Poorter, Axel, 8. Comb. De Mul/Kop, Zuid- dorpe, 10, A. Bouchaut en zoon, Sluiskil. Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren/Walcheren, 250 oude duiven, 936,1 lmpm: 1. Mevrouw Eek- hardt, Oost Souburg, 2. H. Ca lon, Hoofdplaat, 3. Comb. Bakker, Middelburg, 4. B. Thomaes, Hoofdplaat, 5. Comb. Reynoudt, Middelburg, 6. W. Daansen, Bres kens, 7. J. de Mey, Cadzand, 8. J, Huigh, Cadzand, 9. E. Ulijn, Wa terlandkerkje, 10. C. Riemens, Cadzand. Van onze correspondent Den Haag/Waterlandkerkje - De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in Den Haag boog zich gisteren over de milieuvergunning die het gemeentebestuur van Oostburg Bron BV uit Waterlandkerkje verleende. Enige maanden terug was de zaak een van de omwonenden. De daar al in een zogenoemde spoed- grootste stankgolf ontstaat 's och tends als de deuren van de garage open gaan. Volgens de gemeente zijn er met Bron al besprekingen geweest over een nieuwe vergunning. Uitspraak Raad van State in de bodemprocedure over enkele we ken. Van onze correspondent Aardenburg - Volleybalclub De Kikkers uit Aardenburg houdt zondag 13 augustus voor de acht tiende maal een fiets-puzzel-ge- zelligheidstocht. De tocht voert de deelnemers met behulp van een routebeschrijving langs de mooi ste plekjes rondom Aardenburg. Tijdens de twintig kilometer lange trip moeten de fietsers allerlei op drachten vervullen. Inschrijven is mogelijk tussen 13.00 en 13.30 uur aan de gymzaal, het vertrekpunt. Het inschrijfgeld voor kinderen tot en met 12 jaar bedraagt drie gulden, volwassenen betalen vijf gulden. „We hopen op een grote deelname. Vorig jaar hadden we maar liefst 154 deelnemers en als de weergo den willen meewerken, kan het een gezellige fietsmiddag wor den," aldus Marc Moens van de organisatie. procedure aan de orde. Toen is de gewraakte vergunning geschorst. Nu is de bodemprocedure aan de orde, waarin de vergunning waar schijnlijk om procedurele redenen definitief vernietigd zal worden. Bron moet dan een nieuwe ver gunningsprocedure starten. Daar uit kan geconcludeerd worden dat het nog wel even zal duren voor dat het bedrijf over een geldige milieuvergunning kan beschik ken. De kwestie is door omwonenden bij de Raad van State aangekaart. Met name de plannen van Bron om aan groenafvalverwerking en een composthoop te stichten, is de omwonenden een doorn in het oog. Zij zijn beducht voor stank-, stof- en geluidsoverlast. Bron wil het kringloopstation stichten op het perceel dat wordt ingesloten door de Philipsweg, de Ketelaarstraat en de Stuerbout- straat. Een woordvoerder van de omwo nenden verklaarde dat de volgen de vergunning ook weer aange vochten gaat worden. Juist de af gelopen warme weken zouden de omwonenden er weer van door drongen zijn geraakt wat het is om naast Bron te moeten leven. Het bedrijf parkeert 's nachts vuilniswagens voor groen-afval op het terrein. Dat moet de afgelo pen tijd goed te ruiken zijn ge weest. „It stinks like hell," aldus r

de Stem | 1995 | | pagina 15