Sport Sparta wint Purperen Hei-toernooi Mannenhockeyteam klaar voor EK Ballegeer zoekt oplossing voor Hoek Bolssens wint Scheldeleutklassieker fes Le(le steun voor Bob Rasenberg soleertj naar zege in Haamstede DE STEM ZEELAND rna-di-wo onbeperkt SPORTNIEUWS KOR] L Qinnekenstraat 3, BREDA, Zomerloop in Breskens Fortuna revancheert zich en geeft Hoek voetballes (0-7) Oltmans schrapt laatste oefenduel Unitas'30 wint toernooi Patrijzei Zeeuwsvlamingen tonen ware gezicht in Clinge WIELRENNEN yiecentrum Omkoping finale bropa Cup '93' jk Marcel Laros «geschakeld Touw uit Sluiskil lenezen' door (enende madonna ses Juliana fj slachtoffers |oiwenkampen Ropese Unie kan Föproeven k!uu ,Verbieden Van onze sportmedewerker Hoek - „We hebben een bar slechte partij neergezet," gaf Johan Ballegeer, trainer bij Hoek na de oorwassing tegen Fortuna Sittard (0-7) ruiter lijk toe. „Een libero was er vo rig jaar niet en nu nog niet," ontdekte hij in zijn nabe schouwing. Terugblikkend op het toernooi, dat niet in zijn schema paste maar reeds lang voor Ballegeers komst naar Hoek was opgezet, was hij nog maar tot een zestal spelers gekomen dat een vaste stek verdient. Hiertoe behoort de nauwelijks MAANDAG 7 AUGUSTUS 1995 concurrentie hebbende doelman Jaap Pijnenburg. „Hij is nog niet bezig zoals het zou moeten en is nog wat zwaar," merkte Balleg eer desondanks over hem op. De andere vijf zijn volgens de oefen- meester de verdienstelijk spelen de aanvallers Marc Minnaert (die tegen Fortnua als bankzitter be gon) en Geertjan de Smet. De middenvelders Geert de Poorter en Patrick Naudts en verdediger Danny Magito. Voor de resterende veertien veld- spelers is het nog koffiedik kij ken. Temeer daar Hoek met een oud euvel heeft af te rekenen. De wit-blauwen ontberen opnieuw een goede vrije verdediger. Mart van de Guchte, die deze rol mocht vervullen, bleek er in ieder geval nog niet rijp voor te zijn. „Het verder zoeken is een poging waard. Hij zal toch uit de groep moeten komen. Andere keuzes heb ik, nu de transfermarkt ge sloten is, hier niet," aldus Balleg eer, die deze stek in eerste aanleg niet aan Geert de Poorter of Pa trick Naudts over wilt doen. „De Poorter voetbalt te graag mee en Patrick kan daar spelen maar zoekt niet naar die positie," zei hij over zijn landgenoten. Voor beiden reserveert Ballegeer liever een stek in de middenlijn. Want, zo werd zaterdag duidelijk, De Pooter is geen man voor de laatste lijn en komt beter uit de verf als spelverdeler. Zeker in samenwerking met bal- len-afpakker Naudts, die in de middenlijn uitstekend werk kan verrichten met een spelmaker bij zich. Resten voorlopig nog man nen als Leo Kayser en Tony Cop- pens voor de rol van libero omdat uit de woorden van Ballegeer viel te destilleren dat Kurt Migom hiervoor te licht wordt bevonden. Met nog maar zekerheid voor zes man heeft Ballegeer zorgen. „Dat niet," zegt-ie. „De weg naar de competitie duurt nog een maand. Daarbij re ken ik de wedstrijden van don derdag en vandaag (NEC en For tuna) niet als maatstaf. Het ver schil met eredivisionisten is te groot om een goed oordeel te vor men. Temeer daar we nog maar drie weken bezig zijn. Weken waarin tegen een goede, tegen stander als Eeklo is gespeeld en vervolgens tegen het niets zeg gende Watervliet." In het toernooi was er voor de spitsen Jacky Lambert en Ron Brusket nauwelijks ruimte inge deeld. Zaterdag liepen beiden tij delijk warm. Ingezet werden zij niet, terwijl Vandewalle en Gijsel voorin geen bal raakten. Ballegeer reageerde hierop desgevraagd met: „Zij krijgen hun kansen nog. Iedereen zal evenveel spelen eer de 'elf' vaststaan." Voor Davy Maes en Peter Nieskens lijken de kansen voorbij. Beiden kwamen uit in het tweede terwijl nieuwkomer Marino d'Hooghe wegens een knieblessure nog lange tijd uitge schakeld is. MW8 Breskens - De Triathlonvrienden uit IJzendijke houden werking met AV de Wielingen op dinsdagavond 8 august® vijfde zomerloop uit het circuit. Het parkoers is uitgezet op rondom camping de Napoleonhoeve in Breskens. De jeugd bet, om 19.30 uur aan hun 1500 meter terwijl om 19.45 uur de 4; 9,4 kilometer van start gaan. Er kan worden ingeschreven vai 18.30 uur in het jeugdhonk van camping de Napoleonhoeve. Van onze wielermedewerker Haamstede - De wielerronde van Haamstede voor A-a leverde zaterdagavond een solozege op voor Bob Rasenberg] Door Rinus Verberkmoes Hoek - Sparta heeft het Purperen Hei-toernooi gewonnen. De Rotterdammers wonnen het door HSV Hoek georganiseerde evenement door de beslissende strafschoppen beter te nemen dan opponent NEC, nadat het onderlinge duel op 0-0 was blij ven steken. Fortuna Sittard werd derde door Hoek met niet minder dan 0-7 te verslaan. Hoek zal zich bedenken ooit weer een dergelijke toernooi op poten te zetten. De publieke belangstel ling bleef ver achter bij de ver wachtingen en dat betekent auto matisch dat de penningmeester niet glunderend rondliep. „Nor maal hebben we 700 kijkers, nu haalden we dat bij lange na niet. Dus valt het tegen," oordeelde voorzitter John Bravenboer. „Het weer is te goed," was een kreet. „Het prijskaartje om binnen te komen is te hoog," en „deze ploe gen trekken geen kijkers," ande re. Achteraf bezien hadden de wegblijvers groot gelijk. Want met name de finale was bepaald geen publiekstrekker. Zij het dat het voor de acteurs van Sparta en NEC evenmin erg aantrekkelijk was om voor slechts een 300-tal kijkers alles uit de kast te halen. Sparta begon deze finale, in ver gelijking met afgelopen donder dag, met slechts twee dezelfde spelers tussen- de lijnen. Jerry Smith en Gerard de Nooyer wa ren de 'gelukkigen' die mee mochten draven in de tweede garnituur. NEC hield het in eerste instantie bij twee wissels en speelde daarmee een aardig oe fenpartijtje tegen de mannen uit Spangen. Er werd echter niet ge scoord en dus ging de bal op de 'stip'. Voor de equipe van trainer Henk ten Cate kegelden achter eenvolgens Arjan van der Laan, Dennis Krijgsman, Carlos Fortes en Alfons Groenendijk raak. Coach Cees van Kooten van NEC zag Emiel van Eijkeren evenals Juan Viedman missen en slechts Kees van der Linden raak schie ten. Sparta won dus in het ex traatje van een eindstrijd die door Peter Berner, directeur DOW, in samenwerking met mi- ni-helicopterspecialist Kees Ver- planke in gang was gezet. Eerder op de dag was Hoek tegen Fortuna binnen de lijnen geko men. De ploeg van trainer Pim Verbeek was donderdag de oren gewassen door Sparta (5-0) en was uit op een sportieve revan che. Aan Hoek hadden de Lim burgers zaterdagmiddag een ge willige prooi. Slechts twee maal mochten de gastheren zich uitle ven in een doelpoging. Evenzove- le malen was het de weinig impo nerend spelende Benedict Vande- Van onze verslaggever Den Haag - Het Nederlands mannenhockeyteam heeft zondag de oefencampagne voor het Europees kam pioenschap in Dublin (16-27 augustus) officieel afgeslo ten. De vriendschappelijke wedstrijd tegen Klein Zwit serland, die voor zaterdag 12 augustus op de agenda stond, gaat op verzoek van bonds coach Roelant Oltmans niet door. De komende week werkt Oranje in Nederland nog wel drie trainingen af. Maandag 14 augustus ver trekt de selectie van zestien man naar Ierland. „Het duel met KZ had eigen lijk niet zoveel zin," zei Olt mans zondag in Den. Haag na de tweede overwinning op Engeland. „Dat team is nog niet in training en vormt dus eigenlijk geen serieuze partij voor ons. Bovendien wil ik de spelers vlak voor het begin van het toernooi nog een paar dagen vrijaf geven. In Ierland moeten ze twee we ken lang alleen maar met hockey bezig zijn. Het kan dan geen kwaad om tijdens het laatste weekeinde in Ne derland de zinnen nog even te verzetten." walle die op doelman Wilfried Brookhuis stuitte. Zijn maatje in de frontlijn, Dave Gijsel, kwam evenmin in het stuk voor en dat betekende dat Hoek een vuist miste. Linkerspits Geertjan de Smet blesseerde zich. Zijn ge kwetste enkel werd zelfs zaterdag nog ingespoten waardoor hij deze week het toernooi in Borssele zal missen. „Een weekje rust is vol gens de dokter nodig," liet hij weten. Fortuna hield intussen aardig huis door snel te bal te veroveren en door vele malen dwars door het centrum van de Hoek-defensie te penetreren. Een lijn waarin duidelijk werd dat Mart van de Guchte de rol als vrije verdediger nog niet aan kan. Nadat Marc van Bommel (20e mi nuut) voor de openingstreffer had gezorgd, scoorde twee minuten later Rafaël Losada 0-2- en nog voor het eerste half uur was ver streken Willy Boussen 0-3. Daar na kwam Ronald Hamming over duidelijk in beeld. Hij was het die de score naar 0-7 tilde door de ruststand op 0-4 te bepalen en vervolgens na de doelwisseling nogmaals drie keer de roos te ra ken. Dikke winst dus voor Fortu na Sittard en een pak slaag voor Hoek. Anton Jansen van NEC op avontuur door de defensie van Sparta. foto wim k00uman De renner uit Terheijden, die dit seizoen al zes keer eerder de bloe men in ontvangst had mogen ne men, ontsnapte 7 kilometer voor het einde uit een hoofdmacht van zeventien en arriveerde met vijf tien seconden voorsprong aan de finish. De organisators van de koers werden geconfronteerd met heel wat afschrijvingen. Van de 59 renners die zich hadden aan gemeld, kwamen er slechts 37 op dagen. Tot degenen die verstek lieten gaan behoorden onder an dere Wilfried Bastiaanse, Niels van Elzakker, Eric Vereecken, Pe ter Hoondert en de streekrenners Erwin van Loo en Arnold Duijn- houwer. Ondanks dat zijn de 2000 toeschouwers toch, wel aan hun trekken gekomen. Daarvoor zorgden in eerste instantie Eric de Crom, Wilfred Geijs, Ruud Havermans, Marco Luijten, Rinie Sestig en Vital Timmermans. Een zestal dat reeds na acht kilometer een opening vond en geruime tijd met dertig seconden voorsprong voorop draafde. Na 45 kilometer werden de vluchters echter in de kraag gevat. De strijd bleef overi gens levendig. Nieuwe pogingen om uit de greep van het peloton te geraken werden ondernomen door mannen als Francois Fran se, Patrick van Passel, Vital Tim mermans en Bob Rasenberg. Maar het peloton bleek nu waak zaam en riep de activisten tot de orde. Zeventien man gingen uit eindelijk de dienst uitmaken. De anderen werden met te grote ach terstand door de jury uit koers genomen. Met nog zeven kilometer te gaan koos Bob Rasenberg voor zeker heid. Met een katachtige demar rage wist hij een gaatje te slaan. Achter hem werd er wat te lang geaarzeld en de vogel bleek ge vlogen. Geijs en Van der 1 deden nog wel een pogic de vluchter te geraken, i reactie kwam te laat. Bob B berg bleef buiten schot en It een 'open doekje' van bliek. UITSLAG 1. B. Rasenberg (Te: ter in 1.46.06; 2. V. ke), op 15 seconden; 3.M.] Zwaluwe); 4. W. Geijs (Kv 5. D. Mesu (Heinkenszanc.,, (Kwadendamme); 7. N. van dei (Woensdrecht); 8. E. de Cromf heide); 9. H. van Hees (Hoogt.., 10. C. Schouwenaar (Kloetinge) ÏJ Sestig (Oosterhout); 12. E. Fare (Spijkenisse); 13. P. van] kil); 14. A. van der Made (CapeO de IJssel); 15. L. Reijnen (Tilburg) W. Schmidt (Goes); 17. M. Vrij (0u«_ hoorn); 18.P. Voshol (Nieuwerkerkl de IJssel); 19. H. Muller (Terneuzaii H. L'oonen (Breda). 's-Heerenhóek - Unitas'30 uitfl ten-Leur heeft het jubil nooi (65-jarig bestaan) vail voetbalvereniging Patrijzen 's-Heerenhoek gewonnen. In) finale was Unitas'30 duidelijk sterk (3-0) voor mede-fin: RCS. De strijd om de derde plaatst] sen Patrijzen en werd door laatstgenoemde pu| met 0-4 gewonnen. Vijfdei Luctor'88 uit Heinkenszani J met 5-2 Zandvliet versloeg, UITSLAGEN Uitslagen poule A: Patrijzen-Unit» 1-2, Unitas'30-Zandvliet 0-0, Pali zen-Zandvliet 3-1. Eindstand pouk I. Unitas'30 3 punten, Patrijzen u Zandvliet 1 punt. Uitslagen poule B: Middelburg-Ij tor'88 1-0, Luctor'88-RCS 0-2, Bf Middelburg 1-1. Eindstand poule i ECS 3 punten (3-1), 2. Middelburg3j| 1), 3. Luctor'88 0 punten. EINDSTAND 1. Unitas'30, 2. RCS, 3. Middel Patrijzen, 5. Luctor'88, 6. Zandvlie Door Eddy de Schrijver Clinge - Patrick Bolssens won de eerste Scheldeleutklassieker in Clinge. De Belg uit Kieldrecht vond de voorsprong van Beenhakker, Beijer en de Brabander Kerkhof te groot worden en sprong in zijn eentje naar de leiders toe. Niemand uit de achtervolgende groep kon aanpik ken. Kerkhof haakte later bij de leiders af. In alle opzichten werd het een geslaagd trimevenement, want niet minder dan 50 trimmers kwamen hun rugnummer ophalen en daar had de organisatie niet op gerekend gezien de concurrentie van de 24 Uur van Oostburg en het nationaal kampioenschap dat zondag in Effen werd verreden. Een her haling zit er dan ook zeker in. Rik van Steenbergen schoot de trimmers weg in de Woesteijnestraat, terwijl de trim mers in de Gravenstraat eerst stonden te wachten. Dit was een klein schoonheidsfout je. Nauwelijks had Vasn Steenbergen de ren ners weggeschoten of er kwamen diverse uit looppogingen. Georges Vermeulen toonde zich bijzonder sterk in deze koers en datzelf de gold trouwens ook voor opvallend veel Zeeuwsvlamingen. Gijsel, Smits, Martens, Van Hulle, Van Daele en Thuy lieten zich van hun beste zijde zien en peddelden lekker mee in de groep. In het peloton ook Bennie van Bunder uit Kloosterzande. Hij vierde zijn te rugkeer, maar moest toch ondervinden dat het tempo in de groep net wat te hoog gegre pen was voor zijn eerste wedstrijd. Kees Hoogerland probeerde in zijn eentje richting Nieuw-Namen uit het peloton te ontsnappen. Dat lukte even, maar Bolssens sleurde alles weer bij elkaar. In de eerste oms loop kreeg de karavaan met landbouwwerk tuigen af te rekenen nabij de Beerweg, maar gelukkig verliep alles normaal. Er deden zich geen excessen voor. Alleen ging de Zuid-Afrikaan Trevor Jones tegen de vlakte. Hij reed een sloot in en moest door de EHBO-hulpdiensten op de been geholpen worden. Tijdens de twéede grote omloop gingen Beenhakker en Beijer aan de haal. Kerkhof sloot als laatste aan. Jaap Westrate probeer de nog de sprong te maken, maar dat lukte niet. Datzelfde gold ook voor Gijsel en Smits. De drie leiders reden naar een maximale voorsprong van 35 seconden. Maar het pelo ton bleef de leiders in het vizier houden. Tij dens de plaatselijke ronden moest Kerkhof lossen. Bolssens vond dat het sein om uit de achtervolgende groep van elf man te demar reren. Niemand was in staat hem terug te ha len. In een mum van tijd reed Bolssens het gat dicht. De Belg probeerde in de voor laatste ronde nog alleen aan de haal te gaan, maar Beijer en Beenhakker lieten dat niet toe. In de laatste rechte lijn toonde Bolssens zich heer en meester met Beijer en Beenhakker op de tweede en derde stek. Robbie Meijer werd solerend vierde en Gerben Suyk regelde de spurt van de achtervolgers. Bij de toerders moest een spurt de winnaar aanwijzen.- De Coster toonde zich net wat sneller dan Rig- nald van Hecke uit Sas van Gent. Izaak de Reu werd derde en Oswald van de Bossche vierde. UITSLAG 1. P. Bolssens (Kieldrecht) 66 kilometer in 1.43.23, 2. L. Beijer (Den Bommel), 3. K. Been hakker Os-Heer Arendskerke), 4. op 7 sec. R. Meijer (Putte), 5. op 11 sec. G. Suyk (Kruinin- gen), 6. R. Smits (Clinge), 7. F. Aarts (Kruinin- gen), 8. C. Lepoeter (Wemeldinge), 9. J. Westrate (Goes), 10. G. Vermeulen (Kieldrecht), 11. P. van Hulle (Sas van Gent), 12. H. Gijsel (Hulst), 13. F. Martens (Koewacht), 14. M. Kerkhof (Raamsdonkvèer), 15. N. Zweedijk (Waarde), 16. J. Thuy (Graauw), 17. W. Koks (Kwadendam me), 18. P. van Daele (St. Jansteen), 19. N. van Iwaarden (Heinkenszand), 20. K. Hoogerland (Yerseke), 21. P. Boogaard (Kruiningen), 22. C. de Wijze (Kapelle), 23. K. Tolhoek (Yerseke), 24. J. Minnaard (Wemeldinge), 25. F. Brouwers (Antwerpen). Toerders: 1. N. de Coster (St. Lau- reins), 2. R. van Hecke (Sas van Gent), 4. I. de Reu (Sas van Gent), 4. O. van de Bossche (Phi lippine), 5. G. Bijvank (Sas van Gent). Patrick Bolssens gaat winnend over de streep in Clinge. foto wim kooijman rt' I I Van onze verslaggever Den Haag/Breda (anp) - Waar een trainingskamp van amper vijf dagen al niet goed voor is. Vorige week viel na de oefen wedstrijden tegen Polen (6-0 en 4-0) nog geen peil te trek ken op de nieuwe opstelling van het Nederlands mannen hockeyteam. Een tiental trai ningen en twee vriendschap pelijke interlands tegen Enge land (5-1 en 5-2) later staat het elftal voor het Europees kampioenschap in Dublin (16-27 augustus) vrijwel vast. „Alleen over, de positie van voorstopper wil ik nog even na denken, de andere tien namen zijn bekend," liet bondscoach Roelant Oltmans zondag op het veld van HDM weten. De technisch leider van Oranje wist zeven dagen geleden nog niet waar hij aan toe was. Olt mans, die in de duels met Polen heel veel wisselde, liet zich toen zelfs ontvallen dat het niet denk beeldig was dat de ideale forma tie zich pas tijdens het toernooi in Ierland zou aandienen. Maar een grondige analyse met zijn as sistent Bert Bunnik tijdens een oefenstage in Breda bracht hel derheid in de mogelijkheden en beperkingen binnen de selectie van achttien man. „We hebben conclusies getrokken en beslissingen genomen," zei Oltmans. „Je moet als coach dur ven kiezen en dat heb ik de vori ge week gedaan. Er heerst nu rust en duidelijkheid in de spelers groep." Oltmans was afgelopen vrijdag al zo zeker van zijn zaak, dat hij drie dagen eerder dan de bedoe ling was de twee afvallers in zijn selectie aanwees. Jaap Derk Bu- ma (KZ) en Maarten Gehner (HDM) werden bedankt voor de moeite. „Ik wilde de wedstrijden tegen Engeland als een echte test gebruiken," verklaarde Oltmans. „Bovendien wilde ik met de ploeg een topprestatie neerzetten. Bu- ma en Gehner had ik niet meer nodig. Beiden reageerden teleur gesteld op mijn mededeling, maar dat is normaal. Voor mij zijn ze ook nog niet uit beeld. Ik heb voor de beste zestien spelers van het moment gekozen en daar hoorden zij net niet bij." Oltmans is afgestapt van het ge waagde idee om routinier Mare Delissen als hangende centrums pits te gebruiken. De aanvoerder en gangmaker van Oranje speel de in de dubbel tegen Engeland op zijn vertrouwde positie als spelverdeler. Met rustbrenger Leo Klein Gebbink (links) en de dynamische Jacques Brinkman vormt Delissen de sterke en even wichtige middenlinie. „Met Mare centraal op het middenveld is de balans in het elftal beter gewaar borgd," stelde Oltmans. Teun de Nooijer is de nieuwe aanvalsleider van Oranje. De 19- jarige krullebol van Bloemendaal moet topschutter Taco van den Honert, tijdelijk afwezig, doen vergeten. Zaterdag speelde De Nooijer in Breda een prima wed strijd en maakte hij het vierde doelpunt, zondag in Den Haag imponeerde de jeugdige spits niet. „Maak je over Teun maar geen zorgen," verzekerde Oltmans. „Die staat er in Ierland, daarvan ben ik overtuigd. Hij vertoonde in de tweede wedstrijd tekenen van vermoeidheid. Logisch na zo'n zware trainingsweek." De Nooijer kreeg zondag in de tweede helft rust van Oltmans. Zijn vervanger was Marten Ei kelboom, die een hele goede'in druk maakte maar wel twee le vensgrote kansen verprutste. „Hij is een goed alternatief voor Teun," verklaarde Oltmans. Naast De Nooijer spelen in de aanval Remco van Wijk (links) en Stephan Veen. Van Wijk blonk zondag uit met twee doelpunten. Zaterdag scoorde hij één keer. In de achterhoede zijn libero Erik Jazet en de vleugelverdedigers Wouter van Pelt (rechts) en Basti- aan Poortenaar zeker van hun plaats. Oltmans moet voor het hart van de defensie nog een keu ze maken tussen Walter Drenth en Jeroen Delmee. „Beiden heb ben hun sterke en zwakke pun ten," gaf de bondscoach aan. „Ik weet het nog niet." Van Pelt (Push) en Jazet (slaan) zijn belast met de strafcorner. Het nog tamelijk onervaren kop pel heeft de ondankbare taak het topduo Bovelander/Van den Ho nert te vervangen. Van Pelt mocht zich in het weekeinde op de cirkel uitleven. Van de negen korte corners mocht hij er acht uitvoeren. De speler van HDM scoorde twee keer. Het waren zijn eerste treffers bij Oranje uit een strafcorner. „Goed voor zijn zelf vertrouwen," glimlachte Olt mans. Door de tijdelijke absentie van Bovelander en Van den Honert speelt -het Nederlands team min der dan anders op het uitlokken van strafcorners. Bewust streeft Oranje naar meer veldtreffers. Die tactiek slaagde vooral zater dag in het eerste kwartier. Neder land speelde Engeland in de be ginfase compleet zoek en scoorde liefst vier keer uit vloeiende vallen. „Droomhockey, de Oltmans. „Als we dat n in Ierland kunnen hriffl® houden, komen we dicht dij tel." Breda. Oefeninterland a»-- j Nederland - Engeland 5-l J Brinkman 1-0, 10. Dj-J1®. ijl Van Wijk 3-0,13. De Nooi er Giles 4-1 (sc), 40. Van Pelt 5 Scheidsrechters: Rommel, (Dui). Toeschouwers: 400. NEDERLAND: Jansen; Jazet, Drenth en P°°rte"a%i( man, Delissen en ®einwijj f Veen, De Nooijer en Van WU gende wissel: Van Heeswok J Den Haag. Oefen-mtoland»^ NEDERLAND - EN.GKil (2-0). 20. Delissen 1-0, f- Gi!(i| 2-0,37. Van Pelt 3-0 (set 5 m 1,58. Van Wijk 4-1,69 2, 70. Brinkman 5--ism J rechters: Rommel, Siebrec Toeschouwers: 400. v NEDERLAND: Jansen, Jazet, Delmee en Pofflten man, Delissen en «k.fcVl Koster. Lburg-mZe®1^ bestaat Usteun voor het behoud van Be djijdende Zeeland Studie- mi in Aardenburg. Diverse Imikers van het centrum heb- I'brieven geschreven naar de luffS.Vlaamse gemeenteraden, L) wordt opgeroepen er alles Itedoen om deze voorziening |r Zeeland te behouden. L ZEELAND - C1 L - Aan de overwinning van fcnpique Marseille op AC Mi- 1(1-0) in de finale van de Euro- Kup voor landskampioenen in I3 zit een luchtje. Italiaanse kranten openen Idaag met de onthulling van L-Pierre Papin, dat destijds L Sneiers van AC Milan zou- fzijn omgekocht. Hij noemt ïrigens geen namen. Papin ver fje in de zomer van 1992 rapique voor AC Milan. Je bewuste finale speelde hij invaller mee. Rijkaard en Van jten stonden toen in de basis [AC Milan. thenburg - De Nederlandse Miektop beleeft barre tijden in Mhenburg. Na slechte presta- k van Koers en Jansen bleek iMarcel Laros niet tot grootse staties in staat. Hij werd uit- ichakeld in de eerste ronde van 300 0 meter steeple chase tij- _s de WK atletiek. De atleet ■Sprint uit Breda eindigde als lende in de eerste van drie se- felE SPORT - B1 MIN /MAX. 12/24 ringen (ewind ruimt opnieuw naar «telijke richtingen, it betekent meer zon ^geleidelijk oplopende leraturen. - De 19-jarige Her ts Netten uit Sluiskil zegt te Tgenezen van haar ziekte na p bezoek aan de wenende ma- a in Brunssum. Ze zegt voor Jeerst in elf jaar weer zonder "■ken te kunnen lopen. Her- 1 bezocht vorige week het| p®je van Onze Lieve Vrouw tFatima, dat volgens de fami- [Coumans eerst bloed en latej Pffle tranen weende. BINNENLAND - A3 em - Prinses Juliana za derdag 31 augustus in di P of Eusebiuskerk in Arn - i Vrouwenkampen L Nederlands-Indi ponen. 5^ de Prinses een (Bronbeek.V^ouwenmonumen, p., °'gens enkele leden va: ratrrn^656 Parlement stelt he Ipesen"— ra§uitl957 deEu P fen'0 "1staat de Voorgena PlleZni?6 kernProeven in dl l6' verH^ee te verbieden. iiefer g Seeft de Europes val vac 6 bevoegdheden it erimont ,onder gevaarlijk »n' op het grondgef 'land - as Berg je voo Van den Ber

de Stem | 1995 | | pagina 16