Voorschot leges van de baan hUTiuTt is ver weg Oostburg: onderzoek privatisering sportcomplex uitbesteden Rob Simon favoriet Geslaagde reddingsdemonstratie Bestuur SV Oostburg opgestapt tfïSTEM. Helden, ze Nieuwe lichtmasten Groede en IJzendijke Verkiezing ook overal College Oostburg ziet a van voornemen bij evenementen Camping International voortvarend van start Zeeuw; Boete heler kraanharl DE STEM ZEELAND Gedetineerde gevlucht Terneuzen gelijk tegen Brabantia TENNIS Botsing met jeugdcommissie over betaling met een SIEMENS S3 GSM-telefoon gerrit He jonge axel Vroege wandeling door Aardenburg Fonny van Dainme halve finalist WIELER-KLASSEMENT COMFORTO 14, DIE ZIT'! p DAD'N OPLUC Ia? n\e achter, attij oj donn"16"5 stin9t'r droog en a Iik?//naom 9ezelschap, 'npa nie weten wa n'n mens ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1995 Van onze verslaggever Oostburg - B en W van Oostburg houden toch vast aan het uitbeste den van een onderzoek naar een ver antwoord beheer van het nieuwe sportcomplex aan de Baljuw Velters- weg in Oostburg. Het college wil de opdracht voor dit onderzoek geven aan Horeca Nederland en heeft daar 45.000 gulden voor over. Deze uitbesteding stuit op nogal wat weerstand van diverse raadsleden. In een raadscommissie kwam de vraag naar vo ren of dit onderzoek niet beter door de eigen ambtenaren gedaan kan worden. Maar het college meent dat het onder zoek te specialistisch is om in eigen be heer uit te voeren. Daarnaast vormen de resultaten van het uitgebreide onderzoek de basis waarop een zakelijke privatise ring van het sportcomplex moet worden gestoeld. Daarom vindt het college de kosten van het onderzoek verantwoord. Uitgangspunt bij de bouw van het nieu we sportcomplex is de volledige privati sering van het beheer. De gemeente kiest voor deze opzet omdat hierdoor een aan zienlijk deel van de BTW teruggevorderd kan worden. Het voorstel komt donderdag 17 augus tus aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Dan komt ook het voorstel op tafel om 18.000 gulden uit te trekken voor het betegelen van een speelplaats bij de peuterspeelzaal in Zuidzande. De speelgelegenheid rondom de peuterspeelzaal is aan de orde ge weest tijdens het laatste bezoek van B en W aan Zuidzande. De kinderen hebben momenteel een klein deel Van het voor de kerk gelegen terrrein in gebruik. De kin deren hebben daar vaak overlast van ge parkeerde of parkerende auto's. Aan de achterzijde van de kerk ligt een grasterrein. Bij langere perioden van droogte kan dit grasveld als speelterrein worden gebruikt. Vanwege de iets lagere ligging ten opzichte van de omliggende grond is dit terrein bij nat weer absoluut niet te gebruiken. Het bestuur van de peuterspeelzaal heeft daarom gevraagd dit grasveld te betegelen. Er is nog de mogelijkheid onderzocht via dit grasveld een doorsteek te maken naar de speelplaats van de basisschool. Maar dat is volgens het college geen oplossing vanwege de afstand, de oplopende grond met derhalve kostbare voorzieningen voor afvoer van water en wellicht over last voor de omliggende tuinen en de overlast op de speelplaats van de school. Vandaar dat het college voorstelt 18.000 gulden beschikbaar te stellen voor de be tegeling van een speelplaats. Van onze verslaggever Oostburg - B en W van Oostburg zien af van het voorne men verenigingen, instellingen of personen die in de ge meente evenementen organiseren voorschotten te vragen op de verschuldigde leges- en precariogelden. Het college wilde dat doen om de verschuldigde kosten op tijd bin nen te hebben. Binnen het ge meentehuis werd namelijk ge constateerd dat nogal wat vereni gingen of instellingen te laat be talen. Maar dit voornemen stuitte op enorm veel weerstand van de ge meenteraad. Als voorbeeld werd de Stichting Dolle Woensdagen aangehaald die voorschotten zou moeten betalen op de leges- en precariogelden. De Stichting liet toen al weten dat niet te kunnen doen omdat er voorafgaande aan de Dolle Woensdagen praktisch geen geld in kas zit. Het college lichtte toe dat dit voornemen niet alleen opgaat voor de Stichting Dolle Woens dagen maar dat alle verenigingen en instellingen die iets organise ren er serieus rekening mee moe ten houden dat ze vooraf een deel van de verschuldigde gelden moeten neertellen. Nu het college heeft gemerkt dat de gemeenteraad daar absoluut Van onze verslaggever Ommen/Hulst - Een Belgische gedetineerde, die een aantal jaren in Hulst heeft gewoond, is sinds dinsdagmiddag voort vluchtig. De man ontsnapte die dag uit de rijksinrichting Veldzicht in het Overijsselse Avereest waar hij vastzat voor zedenmisdrijven. Na een opsporingsbericht via de tv, heeft de politie van Ommen gisteravond een aantal tips ont vangen. Hoeveel dat er waren en of er een bruikbare tip tussen zit die leidt tot aanhouding van de man, dat wilde een woordvoerder van de politie niet zeggen. Ook niet of de man richting Zeeuws- Vlaanderen is gevlucht. De poli tie in Hulst kreeg gisteravond een reactie op het opsporingsbericht. De 31-jarige gedetineerde had kort voor zijn ontsnapping onder toezicht van een medewerkster een wandeling gemaakt naar het nabijgelegen Balkburg. Op de te rugweg trok hij de vrouw een maisveld in waarna hij haar ver krachtte. Vervolgens vluchtte hij. De voortvluchtige is 1 meter 85 groot, heeft een gezet postuur, donkerblond haar, een opvallen de hangsnor, is bijna geheel ka lend en heeft littekens op handen, armen en benen. Hij spreekt met een Zeeuws-Vlaamse dialect. geen voorstander van is heeft het dagelijks gemeentebestuur dit voornemen laten varen. Een nog in te stellen ambtelijke werk groep gaat wel de mogelijkheden bekijken hoe de verschuldigde le ges- en precariogelden tijdig worden betaald. De gemeenteraad vroeg ook ten aanzien van het vlot afwerken van de aanvraag van vergunnin gen en dergelijke voor het houden van evenementen het instellen van één loket. Het college her haalt nu nogmaals dat er al spra ke is van één loket, dat is onder gebracht op de sectie Ruimtelijke Ordening/Juridische Zaken. Met de afwerking van de evenemen ten zijn twee ambtenaren belast, die tevens een coördinerende rol vervullen. Dit vanwege de vele disciplines die bij een evenement betrokken kunnen zijn zoals openbare orde, geluidhinder, tapvergunning en marktzaken. Het zal volgens het college duide lijk zijn dat vanwege de benodig de kennis en de aanwezige werk druk onmogelijk één ambtenaar met de afwerking van het geheel belast kan worden. Het college benadrukt verder nog eens dat in het nieuwe evenemen- tenbeleid zeker niet per definitie de rem wordt gezet op nieuwe initiatieven voor evenementen. Wel moet er sprake zijn van een toegevoegde promotionele waar de voor de gemeente. Uitgangs punt hierbij is dat er geen sprake kan zijn van meer van hetzelfde. Het dagelijks gemeentebestuur gaat wel kritisch om met zaken als helivluchten, vanwege de be lasting voor de omgeving. Bij de trekkertrek in Cadzand is dit jaar geen toestemming gegeven voor een disco, vanwege de ontvangen klachten hierover in 1994 en van wege de opmerkingen van de re giopolitie. Van onze sportredactie Terneuzen - Zondagderder- klasser Terneuzen speelde gisteren in een oefenwed strijd gelijk tegen tweede klasser Brabantia, nadat het in de rust met 0-2 achter had gestaan. Toine van Maurik en Jeroen Rooyakkers scoorden voor de gasten, waarna goaltjesdief Mare de Kunder en Jean Dooms na de thee beide ploe gen weer in evenwicht brachten. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Rob Simon is favoriet op het B-schema van het 2e Rabo-Vliegende Hollander-tennistoernooi in Terneuzen, waar voor dit weekeinde de eerste partijen worden gespeeld. Enkele jaren geleden huwde hij met een Israëlische. Hij woont te genwoordig in Israël waar hij tennisleraar is. Vanuit Israël is hij tijdelijk met een ploegje van twee jongens en drie meisjes in Zeeuws-Vlaanderen neergestre ken. Het betreft louter B- en C- spelers. De wedstrijdleiding bestaat uit Piet Adriaansens en Michel Ver- berkmoes. In de wedstrijdcom missie 'zetelen' Norwin van Riel, Menno van den Hout, Peter Koole en Loes Eyke. De p.r. wordt ver zorgd door Leen Wijland. Bonds- gedelegeerde is Kees Hamelink. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Rob Simon, 2. Patrick Marteijn. B2: 1. Menno van den Hout, 2. Richard Hamelink. Cl: 1. Niek de Koster, 2. Timothy Pop- pe, 3/4. Edward Bleyenberg en Ronnie de Jong. C2: 1. Jean-Paul de Bakker, 2. Jurgen de Bakker. C2 35+: 1. Fred Elliott, 2. Jo Wisse. Dl: 1. Beny IJsebaert, 2. Erik Witte, 3/4. Miguel Santana en Johnny Eps- kamp. Dl 35+: 1. Thijs Geuze, 2. Frank Hame link, 3/4. Ad van Doeselaar en H. Filip- po. D2/E: 1. Adrie Verschelling, 2. Walter Kaars, 3/4. Eric Hirdes en Maarten van Goethem. DUBBELSPEL BI: 1. Hartung/Van de Scheur, 2. Van den Hout/Van Remortel. Cl: 1. Deltour/Verstraeten, 2. Bleyen- berg/Jansen. C2 35+: 1. Elliott/Jurry, 2. Van der Sloot/Veraart. Dl: 1. IJsebaert/Koole, 2. Geijsels/Van Halteren. Dl 35+: 1. Hamelink/Van Kerkvoort, 2. De Feijter/Houterman. D2/E: 1. Scheele/Visser, 2. Louwe- ret/Verschelling, 3/4. Everts/Van de Sande en Van Goethem/Hirdes. VROUWEN ENKELSPEL BI: 1. C. Kok, 2. S. Noy. Cl: 1. Lester Bergen Henegouwen, 2. Sophie van Dierendonck. C2: 1. Ilse van Doom, 2. Monique van de Plasse. Dl: 1. Karin Geus, 2. Jessica Lauret. D2/E: 1. Els Dieleman, 2. Suzanne Fer- ket. DUBBELSPEL Cl: 1. Adriaansens/Hoek, 2. Van de Plasse/Sterrenberg. Dl: poule. Dl 35+: 1. Blokland/Loo, 2. Den Ex- ter/De Feber. D2/E: 1. Pauw/Pauw, 2. Van Broekho ven/Wij land. GEMENGDDUBBELSPEL B: 1. Hartung/Kok, 2. Noy/Van de Scheur. C: 1. De Bot/Van Dierendonck, 2. Kom- mers/Moons, 3/4. Bleyenberg/Hoek en De Bakker/Bergen Henegouwen. C2 35+: poule. Dl: 1. IJsebaert/IJsebaert, 2. Harms/Van Tiel. Dl 35+: 1. Pieters/De Vries, 2. Kerk- voort/Van loo. D2/E: 1. Rekkers/Scheele, 2. Van Broekhoven/Van Broekhoven. De Belgische kustwacht haalt een drenkeling met de helikopter uit het water. foto wim kooijman Van onze correspondent Nieuwvliet-Bad - Op het strand van Nieuw- vliet-Bad werd gisteravond tegenover hotel Saint Pierre een grote gecombineerde redding sdemonstratie gehouden. Op deze demonstra tie kwam veel publiek af. Het meest spectacu lair was de grote reddingshelikopter uit het Belgische Koksijde. De helikopter is van de Belgische luchtmacht en scheerde gisteren vlak boven de hoofden van het publiek. Tijdens de oefening pikte hij twee 'slacht offers' op van de reddingboot Prinses Margriet. Daarna landde de heli op het strand om de 'slacht offers' af te zetten. Voor de toeschouwers was er toen een korte gele genheid om de zaak nog even van dichtbij te bekij ken. Helaas had de bemanning niet veel tijd en steeg kort daarop weer op en verdween richting België. Michel Oubrie, ambtenaar van de gemeente Oost burg noemde deze actie toch wel overweldigend. „Het is natuuurlijk gigantisch als zoiets boven je vliegt." Oubrie was gelukkig met het mooie weer dat zeker bijdroeg aan een geslaagde reddingsope ratie. Behalve het werk van de reddingshelikopter werd ook een surfongeval in scène gezet. Hierbij rukten de reddingboten van de KNRM De Tuimelaar uit Cadzand en de Prinses Margriet uit Breskens uit. Tevens werd het zogenaamde wippertoestel vanaf de wippertruck gedemonstreerd. Het wippertoestel is een soort kanon dat een reddingslijn afschiet. Verder werkten nog mee de Reddingsbrigade West Zeeuws Vlaanderen met twee reddingsvletten en de Ambulancedienst West Zeeuws Vlaanderen. En ui teraard het strandwacht personeel van de gemeente Oostburg. Volgens gemeenteambtenaar Oubrie werd het pu bliek een goed beeld gegeven van wat zich hier 's zomers afspeelt. Van onze sportmedewerker Oostburg - Het dagelijks be stuur van de SV Oostburg, be staande uit voorzitter Jean Burlet, secretaris Jos Serra- rens en penningmeester Ro nald van de Veire, is opge stapt. „We handelen nog de lopende zaken af en dan is het fini," meldt Burlet. Als reden voor het opstappen geeft hij een controverse met de jeugdafdeling op. „Voor de rest wil ik geen enkele mededeling doen." Peter van Ee, voorzitter van de jeugdcommissie, zegt de beslis sing van de bestuursleden te be treuren. „Met een goed gesprek moet er een oplossing kunnen ko men." Het heikele punt is een tegemoet koming aan de mensen die zich met de jeugd bezighouden. Van Ee: „Het probleem is dat mensen die zich voor de jeugd inzetten, lid moeten zijn van de club. Te recht denk ik. Het is ook een be sluit dat een aantal jaren geleden is genomen. Het houdt in dat een goedwillende vader, die als vlag- genist optreedt, contributie moet betalen. Met veel inzet heeft een drietal mensen een jeugdbeleids- plan opgesteld, waarin gezocht is naar een eventuele tegemoetko ming voor de vrijwilligers en het jeugdkader. We zijn zelf op zoek gegaan naar subsponsors om dit te realiseren. We hadden het voor elkaar door een aantal bonnen die bij de sponsorende midden standers omgezet konden wor den. Dat was dus rond. Alleen het principe bleef. In het hoofdbe stuur zit ook een aantal mensen dat enorm veel voor de club doet en contributie moet betalen. Des ondanks zette het hoofdbestuur in eerste instantie het licht voor ons op groen, maar in de vergade ring van het hoofdbestuur en de jeugdcommissie gingen emoties de boventoon voeren en werden onterechte verwijten over en weer gemaakt. We kwamen er in die vergadering niet uit. Een tweede gesprek had volgens mij het tij kunnen keren. Dat is er niet geweest. Wel een buitenge wone ledenvergadering, waarop de meeste leden geen weet had den van wat er speelde en die dus ook weinig nut had." Juist vanuit die buitengewone le denvergadering had Jean Burlet steunbetuigingen voor het hoofd bestuur verwacht. „Die kwamen er niet. Voor ons een motie van wantrouwen en we hebben dan ook onze conclusies getrokken." (ADVERTENTIE) bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Van onze verslaggever Aardenburg - Onder leiding van twee gidsen wordt mor genochtend een natuur- en cultuurwandeling door en rond Aardenburg gehouden. Het gaat om een experiment omdat de avondwandelingen druk worden bezocht. Het lijkt de VW Aardenburg daarom een leuk idee een derge lijke wandeling ook op zondag ochtend te houden. De wande ling, waarvoor belangstellenden zich niet van tevoren hoeven op te geven, start om 08.00 uur op het Kaaiplein in Aardenburg voor hotel 's Lands Welvaren. De wandeling voert rond (vooral de wallen) en door Aardenburg. Regelmatig wordt gestopt en ge ven de gidsen toelichting. Gids R. Coster geeft uitleg over onder an dere het natuurleven, de booms oorten, de boomkikkerpopulatie en de vogels. Gids A. Wille- boordse, beheerder van het Aar- denburgse museum en archief, vertelt onder andere over de ge schiedenis, de religie en de folk lore. De VW heeft het vroege tijdstip van de wandeling met opzet ge kozen omdat op dat moment nog een aantal 'vroege vogels' hoor- en zichtbaar zijn die later op de dag zijn verdwenen. De totale lengte van de wande ling is ongeveer vier kilometer en duurt afhankelijk van de grootte en wensen van de groep deelne mers en de inspiratie van de gids ongeveer anderhalf uur. Deelna me kost 2,50 gulden. Sas van Gent - In het Sche pentrekkers-toernooi van de Sasse tennisclub Drive be reikte op het Dl 30+-schema beoogd finalist Fonny van Damme de halve finale. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2 17+: eerste ronde: Eddy Thans-Ste- fan Heising 6-3, 6-4, Dl 30+: kwartfi nale: Fonny van Damme-Paul d'Hoog- he 6-3, 6-2, E/D2 17+: kwartfinale: Walter Kaars-Ad Bergsma 6-4, 5-7, 6-4. DUBBELSPEL C 17+: halve finale: De Witte/Verspril- le-Van den Akker/Van Tiel 6-2, 6-1, E/D: kwartfinale: Taalman/Geuze- Nanninga/Yastrxembiec 6-4, 6-2; De- ij/Mol-Terluin/Kunst 7-6, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL C2: Muriël Boddaert-Debby Schelfaut 6-7, 7-5, 6-3; Marie-Kristien Poppe-So- phie Boddaert 6-1, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL E/D: kwartfinale: Boddaert/Kunst-Ca- rels/Carels 4-6, 6-3, 6-2; Bertram/Ver- stringe-Van de Zalm/Van Dijk 7-5, 3-6, 6-3. Oostburg - Burgemeester Kruize gaf gisteravond om 20 uur, aanschouwd door het in grote getalen opgekomen i bliek het startschot voor de 22e editie van de 24-i Oostburg. Bij het eerste onderdeel, de trimronde, werden al gelijk de kaarten duidelijk op tafel ge legd. Camping Internationaal was het team dat vorig jaar met de totale overwinning ging strijken en liet gelijk zien dat ze dit jaar zullen proberen die overwinning te prolongeren. Het was immers Pascal van Aperdt die de eerste slag om de punten won door in de sprint zijn vroege medevluchter Eric Claeys te verschalken. Daarna werd het parkoers vrij gemaakt voor de oud-renners met o.a Peter Godde, Frank Hoste, Ro ger de Vlaeminck, Wim Du Bois en een achttal leden van Erotic Discount Centre. Het was de bedoeling dat de renners van de enige Zeeuwse ■uur vu formatie die in de Nation! Topcompetitie deelneemt a oud-renners op het 800 met lange parkoers zou dubbele Maar de Erotic-formatie kte te maken met de twee zeer 'U pe' zuiderburen Roger de VU, minck en Frank Hoste, die j vijf seconden achterstand de huidige amateurs de eerste ronde al o Daarna verlieten zij het' wjf van de EDC's niet meer. Uitslagen: Eerste trimronde: 1. Pascal van Ai perdt (Camping Internationaal) Eric Claeys (Vosschemie). 3. Mal Bliek (Team Oppelaar), 4. Rudyfi zeyn (Witte Boussen/HCG?CoiJ! Twee wieiers), 5. Mirek A1~- (Polderhuis Vastgoed). Oud-Renners: 1. Frank Hoste Roger de Vlaeminck, 3. JodeRoo! Freddy Fire, 5. Freddy Verijsse einde bericht Eigenlijk voert Bram I Protestbord: We Gek dat de politie zo wei: Zelfs ambt Heika jiet leven van chauffeurs ga niet altijd over rozen. Als profe sioneel bestuurder van een ta „f bus kom je van alles tege Zatlapjes, agressivo's, humor Kortom, prettig openbaar ve ïoer haalt soms het beste mensen boven. In Zeeland is d „iet anders. En juist als het ec AhmJu is en de meeste mensen je krent zitten, moeten de mensenredders nog eens landje bijzetten. Want vakanti vierend jong en lui moet veil van de ene disco naar de ande disco gebracht worden. Die te kinderzieltjes moeten twee w Amateurs: 1. F. Franse (Kwadendamme) 337 punten; 2. D. Dubbeldam(Sli kil) 221; 3. P. van Passel (Sluiskil) 219; 4. V. Timmermans (Yerseke) 189;5, Hoondert (Goes) 154; 6. A. Goense (Lewedorp) 133; 7. W. Geys (Kwaden'daa me) 129; 8. D. Mesu (Heinkenszand) 122; 9. E. Vereecken (Hulst) 112; 10 Mol (Kapelle) 111; 11. J. Schipper (Hansweert) 106; 12. F. Klaasse (Yercel 82; 13. T. Vermeulen (Kloetinge) 81; 14. C. Schouwenaar (Kloetinge) 65; 15/ E. van Loo (Ouwerkerk)/K. van Goethem (Sluiskil) 61. Junioren: 1. S. Dagevos (Wemeldinge) 33 punten; 2. A. van Haaften (Stavenis se) 32; 3. J. den Engelsman (St. Annaland) 28; 4. E. de Dreu ('s-Grave 26; 5. A. Klaasse ('s-Gravenpolder) 16. Nieuwelingen: 1. D. de Dreu ('s-Gravenpolder) 35 punten; 2. R. Slabbekoon (Kapelle) 27; 3. J. Schuit (Arnemuiden) 23; 4. F. Koen (Hulst) 3. Van onze verslaggever Terneuzen - Een loeizware kraanhark, door een Hulstere drijf tijdelijk in de berm geparkeerd, bleek in april van ditji te zijn verdwenen. De sporen leidden al snel naar H.B. die ook toegaf ter plekke met zijn atlas te hebben gereden. Hij zou de hark echter hebben ge kocht en niet gestolen. De man was in de buurt aan het werk, toen de bestuurder van een busje zijn hulp zou hebben ingeroepen. Achterin lag de bewuste kraan- hark en die was verschoven bij het nemen van een bocht. De zaak weer rechtgezet, vertelde de chauffeur dat het ding te koop was. Hij noemde B. bij zijn naam en die leidde daar uit af dat de man hem kende, ook al wist hij zelf niet wie hij voor zich had. Toevallig was B. net op zoek naar pqort kraanschop en hij bedacht dat hij op de hark een plaat zou kunnen lossen. De koop werd ge sloten en gezamenlijk gingen ze de afgesproken vijfhonderd gul den bij B. thuis ophalen, 's Avonds werd de zoon, J.B., belast met het ophalen van de kraan- hark. Zowel de officier van justitie de politierechter vonden hel teren op de zitting in Temen maar een vreemd verhaal, stal vond officier Valente nietl wezen, wel heling door H.B., dat die had kunnen weten dn geen zuivere koffie was. Hijï er op dat H.B. nog avond de initialen op de hark! weggeslepen en die van hem er had opgelast. Bovendien 1 hij veel te weinig betaald, i de nieuwwaarde bedroef de eigenaar vijftienduizend j den. Tegen H.B. werd duizem boete en vier weken voorwaai lijke gevangenisstraf gei gen J.B. was volgens Valentea voldoende bewijs. Politierecl Kool was dat met hem sprak hem vrij. H.B. 1 geëiste boete, maar de voorwal delike gevangenisstraf v halveerd. Van onze verslaggever Oostburg - B en W van Oostburg trekken 34.000 guldenuitti vernieuwing van de openbare verlichting op enkele plaatsen Groede en IJzendijke. In Groede gaat het om het gedeel te Molenstraat tussen Slijkstraat en Nieuwstraat, de Slijkstraat en het gedeelte Molenstraat tussen Markt en Slijkstraat. In IJzendijke wordt nieuwe open bare verlichting aangebracht op het kruispunt Doelbastion, Slachthuisstraat, Kamemelk- straat en Noordstraat. De klacht uit Groede die bij het gemeentehuis binnenkwam, was dat het er gewoon te donker is. De gemeente nam vervolgens een kijkje en concludeerde dat de huidige verlichting aan geen en kele norm voldoet en dat het zelfs nauwelijks openbare verlichting te noemen is. In 1954 is wel één lichtmast geïn stalleerd in het stuk Molenstraat tussen Slijkstraat en Nieuwst) maar die mast is totaal niet doende. Vandaar dat deze wordt vervangen door vier we lichtmasten. In de Slijkst wordt één nieuwe lichtmast, stalleerd en in het gedeelte j| lenstraat tussen Markten" straat worden de twee masten uit 1954 vervangen drie nieuwe. Ook op het kruispunt Doell on en de drie omliggende si in IJzendijke staan oude du uit de jaren vijftig. Deze woi ook vervangen. Het voorstel donderdag 1" gustus behandeld tijdens de gadering van de gemeenter De vergadering begint om uur in het gemeentehuis. (ADVERTENTIE) Design, functioneel en economisch voor iedere werkplek, dat zijn de kenmerken van de Com forto 14 bureaustoel De NEN1812 norm is uw garantie voor kwaliteit. Een Comforto 14 bureaustoel is voorjaren uw steuntje in de rugen van de prijs zult u niet van uw stoel vallen. TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 01150-17342 Fax 01150-18654 middhlbl'rg Arnesteinwe8" I Tel. 01180-36"' I Fax0II8d'l3,ij in VERBAND met de dood ve het plaatselijk parlementsl waren vervroegde verkiezing uitgeschreven in het distri Saddleworth, een aan de rar van Manchester gelegen meenschap. Engelse vriendi hadden thuis een stapel folde en van de Liberal Dem crats, zeg maar het Britse D6 Klaar om rond te brengen, op keukentafel. direct naast lag een fold van de plaatselijke Labourpa tij. Die vergaande ruimdenkem heid wekte aanvankelijk verb; maar de verklaring wi simpel: de labour-folder was g woon in de bus gestopt. Lib -democraat David moe echter toegeven, dat hoewel I iet verkiezingsprogramma v: zijn eigen partij veel beter von de kandidaat van Labour he een stuk sterker leek. Tijdens een wandeling die even later maakten, kwam politiek wel erg dicht bij mens. Amper de hoek van de straat 01 twam de labourkandidaa wiens foto we net prominei ïadden gezien, campagnevoi rend op ons af. Met de onmi kenbare bedoeling ons all iympathie te winnen, aaide h Davids springer spaniel. Zii i drong tot hem door, wai lij stond tegenover een lid vS fc!f duizenden 'bikers' kwa: k bezochte motorfeesten vai ren, tatoeages en spannende Fjnofc aoi eel d'n aoved en e s. 1 as nie overdreven druk, m ÏZnJr°ffeteurs> enen die zei J er trok zijnen bruinen op Bnri?e'cenden bots af wattij 9&o zonen aoved rap v n mno^671 mens liet'm trekke, \zeur 9ezeed zijn: 't was ni jSjaok °merfnd kreeg ieder o t iestp as wteindeluk nog de len ij suk£nffien was voor im Wkkelden al naor buiten |»lVies"eren merrend rammeli lsriiien?'>Wo°9^> "oeveel wa l^aorow^ ^u^den>" schat'l I 171 Ba zo? e d'ouwen in y. kpJl'fa'c van mijn art, sil zcq ïan de merrend m «*or'nio maor nie verltf Ss;=y^rloren dus. HoddA

de Stem | 1995 | | pagina 18