orpsraad wil uitkijktoren ®stem lm mogelijke sloop van markant uitkijkpunt in Eede te voorkomen Scheldegolf maakt live-tv voor bewoners Ter Schorre ^PAKKEN IN CGWEZEN >4t"„-,ni<i(ia<» Gebouw Serlippens 6 september open DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ZEELAND >r particulieren Bezorger Gefeliciteerd lindy Inmiddag 7it)paar Pierre Danielle buwd "Klein Peer! 40 jaar getrouwdj 3S dan de rubriek zen en Recreatie, zaterdag weer ee] schat aan akantie-ideeën e leukste tips voorj dagtochtjes. nlichtingen over adverteren? 3l (073) 125 225. editie zeeland KCtóTn(sport)'Ha" privé Zandfeesten met rommelmarkt en wielerkoers Sierstrips en spoilers weg Botsing in Hontenisse Kop-staart Brandje loopt uit de hand Zwemmer bestolen Granaten onschadelijk STUS 1995 DESTEM VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1995 Èielukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, Jerwinning, prestatie, examen, Abraham enz. ^r mm per kolom 0,65 incl. BTW één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, bat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. bverige tarieven op aanvraag, lo's worden niet geretourneerd, tl 076-236882 of geef uw tekst |gen vóór plaatsing af bij één van i kantoren. Schriftelijke opgaven In uitsluitend geaccepteerd, indien fn adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. Ihouden ons het recht voor teksten Ir opgaaf van redenen te weigeren. Ie uitgever klachten bereiken over de pven tekst behoudt de uitgever zich recht voor om de naam van de (drachtgever bekend te maken. jjiels van den Haak uit Breda, kapitein uit Zevenbergschen Hoek. fit waar Ifeliciteerd |n een groet, kusjes heijen en Tosdorff, 95 Breda. TUWd Sjzaam en Ie Teba I Roosendaal DUWd In Malsen Ie Nünez, "ten-Leur. Het is écht waar, dij wordt vandaag 50 ja H.G. Je 3 vrouwen] Gefeliciteerd, tot vanaij "de knietjes". ïERPLEEGHUIS Ter Schorre in Terneuzen heeft al geruime tijd een eigen omroep. Vrijwel dagelijks zendt die 's morgens een radiopro gramma uit. Sinds een ,jar wordt er echter ook iedere week live-televi- je gemaakt in het pro- Ijjramma 'Zaterdagse Kost'. „Een unieke si- itie, want dat zie je in :n enkel ander te- is," aldus programma leider en presentator Bob Dellaert. Door Ronald Verstraten «DAAG krijgen we in de studio bezoek van Dagblad De Slem. Journalist Ronald Vers tillen zal een artikel over onze omroep schrijven. Lees dus deze teek De Stem.' Dat laat de Beeldkrant an omroep Schel- Jejolf aan alle bewoners van Ter •e weten. „Het is voor de n leuk dat ze iets over het luis kunnen lezen. Dit spotje fait de hele dag mee. Het tordt om de zoveel minuten herhaald," vertelt Rob Dellaert. ,Dle beeldkrant, dat is mijn le- rnswerk," zegt Rob. Vieren- twintig uur per dag geeft de tent informatie over allerlei activiteiten en wetenswaardig heden, tot en met het menu van toe, zodat iemand 's mor- 1 weet, wat hij 's avonds eet. Wijzend op de traag voort rollende teksten zegt Rob: „Voor los gevoel gaat het misschien wat langzaam, maar de doel groep waarvoor het is bestemd, leest nu eenmaal niet zo snel Titer." JHij heeft even de handen vrij, ■want Hilda Michielsen draait 1 net de laatste plaat in het radio- [programma 'Op de koffie'. Wil- i Vermanderes 'Blanche en |z'n peird' duurt volgens een te- o van Hilda nog twee minu- Ilen. Dan neemt Rob het woord. Js, mensen. Het zit er weer op. i, bedankt voor de techniek. |0,ja, we hebben nog een kaartje a uit Frankrijk. Jij bent daar toch ook geweest, Hilda?" U knikt en zegt: „Ja, maar ik tel ze toch niet tegengekomen foor!" HS totale team van de omroep testaat uit tien mensen. De helft wkt zowel aan de radio- als de fevisie-uitzendingen mee. Hil- !i is technica en reserve came- ®rouw, enkele jaren geleden •Isvrijwilligster 'in het omroep- verk gerold'. Eerste cameraman isDerk de Bruijne. A had hier een tante zitten en ®in stiefmoeder. Als ik ze be- toht filmde ik wel eens. Dat *erd opgemerkt en zodoende werd ik voor de tv-omroep ge vraagd." Zaterdagse Kost Iedere ochtend, behalve op woensdag, zendt Scheldegolf een radioprogramma uit. 'Och- tendgolven' op dinsdag, 'U zij de glorie' op maandag, een ver- zoekplatenprogramma op vrij dag. Maar de zaterdag is voor de tv. 'Zaterdagse Kost' is telkens van 10.15 tot 11.15 uur te zien. Live vanuit de studio in Ter Schorre, een omgebouwd kan toortje dat nu vol staat met inge wikkelde apparatuur. Gewoon lijk bestaat het programma uit gesprekken die Rob heeft in de studio, aangevuld met van tevo ren opgenomen reportages en in terviews. In de afgelopen maand juli werd het programma buiten, in de tuin van Ter Schorre opgeno men. De bewoners konden getui ge zijn van demonstraties, onder andere door de politie, de brand weer en transportbedrijf Ver- straete Verbrugge. „Het was weer eens wat anders. Je hebt meer ruimte dan hier in de stu dio, dus konden de bewoners er bij aanwezig zijn. En mensen die bedlegerig zijn, konden toch al les rechtstreeks volgen." De zomerse reeks uitzendingen werden steevast begeleid door pianiste Mimi van der Meulen uit Sas van Gent. Oorspronke lijk afkomstig uit de Amster damse Jordaan, waar ze ooit grootheden als Willy Alberti, Tante Leen en Johnny Jordaan begeleidde. „Een heel leuk mens. Ze is de hele maand speciaal voor ons programma in touw ge weest," zegt Hilda. Ervaring Zij was het die Rob op het spoor zette van de beeldkrant. „Ik zat steeds tegen hem te zeuren dat hij eens een computer moest aanschaffen. Uiteindelijk heeft hij dat ook gedaan en toen was hij verkocht.Met de live tv-uit- zendingen zat dat weliswaar iets ingewikkelder, maar een voor deel was dat Rob al enige erva ring had met locale televisie in zijn woonplaats Hoek. Daar was Rob, oorspronkelijk afkomstig uit IJzendijke, jaren lang kapper, tot hij zeven jaar geleden ernstige rugklachten kreeg. „Later bleek het de ziekte van Parkinson te zijn. Een be paalde stof in de hersenen wordt niet meer aangemaakt. Je kunt dat voor een deel opvangen met medicijnen, maar het is niet te genezen en meestal eindig je in een rolstoel," vertelt hij. Voor hem is het een extra motivatie om zijn werk bij de omroep te doen. „Ik ben lid van een vereni ging van Parkinson-patiënten. Je ziet dat ze altijd de neiging hebben om zich af te sluiten. Hiermee wil ik aantonen dat zo- De kern van het omroepteam: technica Hilda Michielsen, cameraman Derk de Bruijne, eindre dacteur Rob Dellaert (zittend). foto camile schelstraete iets helemaal niet nodig is." Nu is hij dagelijks in de studio te vinden. Die is ingericht met ap paratuur, bekostigd met collec tegelden, geld van bazars en een gift van de Stichting tot Steun voor Protestante Ziekenzorg in Terneuzen. Binnen Ter Schorre is een aparte kabel aangelegd voor de eigen tv-uitzendingen. Die zijn nu in iedere kamer te zien, maar ook bij de receptie en in de ontspanningszaal, 't Praet- huis. In beide laatste zijn ook aanslui tingen die het mogelijk maken rechtstreeks beelden uit te zen den. Zo konden de bewoners on langs via de televisie bisschop M. Muskens zien binnentreden. Motivatie Voor de medewerkers van om roep Scheldegolf is het allemaal vrijwilligerswerk. Hun motiva tie is er niet minder om: „Alles wat we doen, doen we graag voor de bewoners van Ter Schorre." Rob geeft er een recente gebeur tenis als voorbeeld bij. Naar aanleiding van de tv-uitzending met het transportbedrijf, moch ten enkele bewoners meerijden in een van de vrachtwagens. Het stoelliftje van Ter Schorre bleek echter niet tot de cabine te rei ken, dus kon de trip niet door gaan. „Dat vonden de chauffeurs ont zettend vervelend. Toen hebben ze een lift-constructie bedacht op hun eigen terrein. Ze stelden voor om de mensen hier op te ko men halen met een gewone auto en dan naar het terrein te rijden. We lieten ze het zelf vertellen. De bewoners waren erg geëmo tioneerd toen ze het hoorden en ook de chauffeurs waren aange daan. En op zo'n moment denk je, als je dit voor de mensen kunt doen, dan is dat toch fantas tisch?" Zaterdag 12 augus- er m Terneuzen een insek- Moe-middag om 13.30 uur in pterboerderij. Tijdens deze Jg worden insekten onder- ■I die zich in de omgeving boerderij bevinden. De F® worden gevangen en ge- Jaeerd, daarna worden ze on- en weer vrij gelaten. factie feln: Zu'dlandstraat 32, 1^50-18924, fax 01150- Fjdeuren: Peter Oggel (editie- fl «ank van Cooten, L?Tder Helm, Florence E^raeten. Kastraat 1, tel. 01100- Gt OHOO-21928. LnIS6esMaas (Provincie- jji!:Steenstraat 14, tel. 01140- L'fa*01140-19698. M Deii (Plv- ed- Palach Hochstenbach. KLmieverkoop ksÓ6noZ,Uldlandstraat 32' l'leaem °'fax0115°-96554 Kl^ordigers: |-i0[r)e privé 01155-63976, Pist' Stl privé 01155-62354 lf>rdi9"s: I!'é0l140.^3r)an Verstraeten IS'eider: I'50(privln?nS'tel' 0165°- I lpriVe 01608-20894). °Penings- 'SinaA2 er'9e afdelingen op Van onze correspondent HET nieuwe welzijns gebouw voor buurt vereniging Serlippens, gebouwd bovenop de Zuidlandschool aan de Prof. Zeemanstraat in Terneuzen is bijna gereed. Het meubilair kon dankzij een gift van vijftienduizend gulden van het Julia na fonds worden aan geschaft. De maand september moet een feestmaand worden. Er is echter een groot tekort aan vrijwilli gers. Een deel van het bestuur poseert voor het nieuwe logo van de buurtvereni ging, een driehoek met een drie erin. „Het sym boliseert de drie gebrui kers van het gebouw: de buurtvereniging, de Zuidlandschool en peu terspeelzaal Pimpam- poentje. We beschikken met de nieuwe ruimte over maar liefst 150 vierkante meter, een toi letgroep en een invaliden-lift," zegt mevrouw B. de Putter. Haar mede-bestuurslid mevrouw K. van Damme zal blij zijn als het nieuwe gebouw in gebruik geno men kan worden. „Momenteel maken we gebruik van drie loca ties. Het kaarten gebeurt bij Ter Schorre, voor de bingo-avonden konden we in Bachtendieke te recht en de kinderactiviteiten vonden, na de brand in de Zuid landschool, plaats bij basisschool Op de Hoogte. Voor de sportacti- De bestuursleden B. de Putter, K. van accommodatie. viteiten maakten we nog gebruik van de gymzaal." Als men eenmaal in hun nieuwe onderkomen zit, wil het bestuur de activiteiten voor de leden graag uitbreiden. B.de Putter: „We beginnen eerst met de fre quentie van de bestaande activi teiten op te voeren. Dan gaan we pas denken aan nieuwe dingen zoals een knutselmiddag voor de jeugd. We zijn dan wel afhanke lijk van de medewerking van meer vrijwilligers." Damme en A. van Kouteren nemen een kijkje bij de nieuwe welzijns- foto camile schelstraete A. van Kouteren snapt niet dat van de 400 gezinnen die lid zijn van de vereniging er zo weinig mensen vrijwiligerswerk willen doen. „Het bestuur bestaat uit zes personen. De zevende persoon kunnen we maar niet vinden. We hopen dat bij de opening een paar vrijwilligers zich aanmelden, zo dat we meer activiteiten kunnen ontplooien." De overige be stuursleden. H. Pieters, I.de Ruy- ter en K. Reijngoudt, zijn mo menteel met vakantie. Het nieuwe gebouw is op de vloerbedekking na klaar. Mo menteel krijgt de Zuidlandschool voorrang, omdat de kinderen over anderhalve week weer op school verwacht worden. 6 sep tember is onder voorbehoud de officiële opening gepland. 8 sep tember is er een open huis. 13 september staat er een grote bin go en trekking van de grote lote rij op het programma. Tot slot is er 22 september een feestkaar- ting. Van onze verslaggever Eede - De Dorpsraad van Eede wil zelf de uitkijkto ren in beheer nemen. Deze toren is in de jaren vijfig gebouwd om als uitkijk punt te dienen voor de toenmalige Mobiele Be scherming. Hiervan staan er nog twee in Zeeuws-Vlaanderen. In Eede en in Koewacht. Omdat de uitkijk toren buiten gebruik is, wil het gemeentebestuur van Sluis-Aar- denburg deze laten slopen. Maar daar is de Dorpsraad het totaal niet mee eens. „De toren staat er al zo lang en daarnaast is het toch een vrij uniek bouwwerk. Er staan er im mers nog twee van in Zeeuws- Vlaanderen," aldus voorzitter Th. Rammelaere van de Dorpsraad. Rammelaere houdt toch nog een slag om de arm. „We willen van de gemeente weten welke conse quenties vastzitten aan de over name. Kijk, we kunnen de toren wel voor niets overnemen, maar daar zit meer aan vast. De toren staat namelijk op erfpacht grond. We willen daarom weten wat er in dat contract staat. Daarnaast komt er ook een stuk onderhoud bij kijken. We hebben er nog totaal geen zicht op wat dat ons gaat kosten." De Dorpsraad praat maandag 14 augustus met B en W van Sluis- Aardenburg over de mogelijke overname van de toren. „Er ko men nogal wat toeristen naar Ee de die belangstelling hebben voor de toren. Daar zouden we dus iets mee kunnen doen. We willen de toren wat toegankelijker maken en er bijvoorbeeld een bordje bij plaatsen," aldus Rammelaere. Op de agenda van deze bijeen komst staan ook onder andere de snelheidsperikelen betreffende de provinciale weg door Eede en mogelijke woningbouw in de woonwijk De Grein. Om de snel heid uit de provinciale weg te ha len, pleit de Dorpsraad voor een vaste radarcontrole. De Dorps raad voelt weinig voor snelheids remmers zoals verkeersdrempels. „De ervaring van andere gemeen ten leert ons dat een verkeers drempel geen deugdelijke oplos sing is. De politie heeft aangege ven best wat vaker te willen con troleren maar dat is volgens de politie ook geen oplossing. Zestig procent van de automobilisten blijft ondanks deze politiecontro le hard rijden. De politie deelde ons wel mee dat we mogelijk een graantje kunnen meepikken van het project Duurzaam Veilig in West-Zeeuws-Vlaanderen. Maar wij kennen deze plannen nog niet en willen daarom hierover met het gemeentebestuur praten." De Dorpsraad maakt tijdens de bijeenkomst met het college ook duidelijk weinig te voelen voor de bouw van enkele woningen in de wijk De Grein. Deze woningen staan nog gepland in het oude be stemmingsplan. Maar de Dorps raad heeft inmiddels een speel terrein voor de kinderen van de wijk laten aanleggen en vreest dat het terrein verdwijnt als ge volg van de woningbouw. „Dan hebben de kinderen geen moge lijkheid meer ergens veilig te spe len. Ze kunnen dan alleen op straat terecht, maar daar komt alleen maar rottigheid van." De bijeenkomst van de Dorps raad met het college begint maandag 14 augustus om 20.00 uur in De Hof van Eede. De Dorpsraad nodigt iedere belang stellende uit hierbij aanwezig te zijn. 't Zand - De bekende Zandfees ten vinden zaterdag 12 en zondag 13 augustus weer plaats in het gehucht 't Zand, vlakbij Koe wacht. De organisatie is in han den van Bert Clausen, eigenaar van café 't Zand, dat als uitvals basis fungeert. P. Apers opent de feesten zater dag 12 augustus om 14.00 uur. Aansluitend begint de bingo in de zaal. In het café zelf zijn poolbil jartwedstrijden die vanaf 14.30 uur gespeeld worden. De hele dag is er in de feesttent een disco show waar deejay Danny de Wit te de plaatjes draait. Om 21.30 uur is daar live-muziek van De Apollo's. Zondag 13 augustus begint de rommelmarkt al om 10.00 uur. Die markt wordt gehouden in de Zandstraat. Om 14.30 uur begin nen de B- en C-trimmers aan hun wielerkoers over vijftig kilome ter. Om 16.00 uur gevolgd door de A-trimmers die zestig kilometer voor de kiezen krijgen. Ook zondag verzorgt deejay Dan ny de Witte de muziek in de feest tent. MARKTEN VLI5SINGEN Toeristendag - binnenstad -10.00- 21.00 uur (gratis) Midzomernachtmarkt - boule vard-21.00-1.00 uur THEATER GROEDE Huistheater De twee duiven - zomervoorstelling door Adrie Oos terling - Slijkstraat - iedere di en vr 21.00 uur - 12,50 (t/m 31 aug) KLASSIEK MIDDELBURG Klaas Jan Mulder (orgel) - Nieuwe Kerk - 20.00 uur 8) OSSENISSE De Troubadours - klassiek zang ensemble o.l.v. Marie-Louise Ceule- mans met werken van Mozart, Brahms, Hayden - St Willibrordus- kerk - 20.00 uur (gratis) VLISSINGEN Middagpauze-orgelconcert - St Jacobskerk -12.00-12.30 uur (gratis) POP EN JAZZ VLISSINGEN Zomerfestival - m.m.v. Hans Dul- fer en Band, Gangsters of Fun en Es- cala - Bellamypark (do t/m zo) Finale Vara's Kindersongfesti val - Arsenaaltheater -19.30 uur 10) Radio Actief 106 FM zomertour - tijdens de Midzomermarkt - 21.30- 24.00 uur (gratis) WACHTEBEKE Margriet Hermans - jubileum feestavond SK Wachtebeke - Mar griet en Roland met orkestorgel - 21.00 uur SPORT CADZAND Haaietanden tennistoernooi - Sport en Recreatiehal Cadzand Noorddijk 3 -10.00 uur (do t/m zo) RETRANCHEMENT Strandspelen - hinderniswedstrij den - Strandpaviljoen de Zee meeuw -14.00 uur (gratis) DIVERSEN HULST Jeugdvakantieweek - spelen op 't Jagertje Hulst en in de kerndorpen (gemeenschapcentra, gymzaal of voetbalveld) - dagelijks 9.30-12.00 uur en 14.00-16.00 uur (tot 5 aug) Bingo - De Lieve -14.00 uur MIDDELBURG Kermis - Markt (vr t/m wo) Expositie scouting Zeeland en wereldjamboree - Zeeuwse Bibli otheek - 10.00-21.00 uur - (t/m 19 aug) VLISSINGEN Mosselfestival - Nieuwendijk (vr t/m zo) ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start bij HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - info: VW tel. 01170-52843 (tot 4 sept) GROEDE Circus Bongo - camping Groede - 19.00 uur (ƒ9,50) ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur Actie Swinne - mossels voor Co lombia - gezellige avond met ver schillende activiteiten - feesttent in Pastoor Mertensstraat - 19.00 en 21.30 uur TEMSE Bosfeesten - vrij podium en ande re feestelijkheden - bij café Uilen hof, taverne Oud-Temse en het Scheldebadterras - 20.00 uur WALSOORDEN Prijskaarting - café Rue du Nord - 14.00 uur AXEL Bingo - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Expositie schilderijen en plas tieken - streekmuseum Het Land van Axel - Jeanne Munsterman Sluiskil - dit/m zat 13.30-17.00 uur Schieting - Ons Vermaak - 14.30 uur STOPPELDIJK Koersbal - KBO - 't Gelaag -13.30 uur CADZAND Expositie - aquarel Jaap Boekhout en Magda vander Poel en keramiek Marijke Hol Nederlands hervorm de kerk - 14.00-17.00 uur (t/m 5 aug) OSSENISSE Repetitie play back - alleen deel nemers - camping Mussennist - 20.00 uur Kaarting - camping De Zeemeeuw -21.00 uur LAMSWAARDE Gaaibolling - café De Lamsoren - 19.30 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - campinq De Vogel - 20.00 uur Cadzand Bad - Een 56-jarige inwoner uit de gemeente Sluis/Aardenburg deed giste ren bij de politie aangifte van diefstal van de sierstrips van zijn personenauto. Ook de spoilers van het voertuig zijn zoek. De auto stond woensdag nacht geparkeerd aan de Wul penlaan te Cadzand Bad. In de zelfde nacht werd uit de aan de Scheldestraat in het dorp ge parkeerde auto van een 32-ja- rige inwoner uit Hillegom een duikersuitrusting gestolen. Kloosterzande-Bij een botsing op de Zeeweg in de gemeente Hontenisse werden gistermid dag twee personenauto's aan zienlijk beschadigd. Een der bestuurders, een 48-jarige man uit Walsoorden verleende bij het achteruit rijden geen vrije doorgang aan een auto be stuurd door een 28-jarige plaatsgenoot. Sluis - Bij een kop-staart-bot- sing op de Molenweg te Sluis is gisternacht omstreeks half één een personenauto bestuurd door een 23-jarige vrouw uit Pittem (B) aan de voorzijde zwaar beschadigd. De vrouw merkte te laat op dat een trac tor met aanhangwagen be stuurd door een 24-jarige vrouw uit St.-Kruis stilstond en botste er achter op. Sluis - Woensdagmiddag werd de brandweer van Sluis/Aar denburg ter assistentie geroe pen bij een uit de hand gelopen vuurtje. Een 60-jarige man was aan de Sluiseweg bezig met het verbranden van partij snijhout en kreeg het vuur niet meer on der controle. Een aangrenzend stoppelveld vatte reeds vlam en het vuur dreigde over te slaan naar een grasopslag. Door snel ingrijpen van de brandweer bleef de schade beperkt. Cadzand - Een 22-jarige inwo ner uit Delft deed bij de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen aangifte van diefstal van een fototoestel, enkele honderden guldens en wat persoonlijke papieren. De man was woens dagmiddag in zee gaan zwem men en ontdekte bij terug komst op het strand dat de spullen uit zijn afgesloten bad tas waren verdwenen. Biervliet - Op een terrein aan de Helenaweg te Biervliet zijn twee granaten ontdekt. De ge waarschuwde EOD (Explosie ven Opruimings Dient) heeft beide granaten ter plaatse on schadelijk gemaakt. Clinge HENGELEN - Aan de door de Clingse Hengelaarsvereniging gehouden viswedstrijd aan de Witte Bergen namen 33 perso nen deel. Uitslag: 1. G. de Hooghe, De Klinge 19 kg; 2. W. de Lee, De Klinge 17,55, 3. H. Willaert, Clinge 10,45, 4. J. de Betue, St.-Jansteen 9,85, 5. M. Henderickxs, Nieuw-Namen 9,3 kg. In totaal werd er 148,35 kg vis gevangen. Kieldrecht RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaars vrienden houden hun maandelijkse ruildag zon dag 20 augustus van 08.30 uur tot 12.00 uur in feestzaal St.- Michiel. Hengstdijk FIETSEXCURSIE - Zondag 13 augustus is er een fietsexcursie vanaf de kerk. Deze excursie begint om 14.00 uur en wordt geleid door Mare Buise. De fietstocht loopt langs De Vogel, door De Putting naar de Kop van Ossenisse. Tijdens deze tocht kan men de vogels en planten bewonderen. De tocht duurt ongeveer twee uur Paal EXCURSIE - Woensdag 16 au gustus wordt een watervogel excursie gehouden om 19.00 uur. De excursie wordt geleid door Henk Castelijns. De tocht begint bij het haventje op de dijk. Er zullen diverse soorten meeuwen en steltlopers te be wonderen zijn. De deelnemers zullen nadrukkelijk op de dijk blijven en niet in het schor gaan. Een verrekijker is abso lute noodzaak.

de Stem | 1995 | | pagina 13