KIA PRIDE .*18.950.- DE STEM Tomas Muster speelt en wint weer eerenveen iets te onstuimig Sevilla overtuigd van klassebehoud )BANK UITSLAGEN riezen stuiten in jacht op Europees voetbal op Girondins Bordeaux Weer herrie rond Linford Christie B Mdaviër i'&ar Eagles Niet Betis, maar Se villa degradeert Nebiolo blijft voorzitter IAAF Powell en Effïong geschorst wegens doping Erin treft ook pre-olympische zeilweek EN STANDEN Breda Autobedrijf Kia Motors Breda BV Slingerweg 91, 076-206106 Oosterhout WaP^Autokennedie BV yondelalan 13, 01620-55600 I Sport DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1995 DEEL iel (rtr) - Thomas "iff speelt weer en wint j lets meer dan een week ujiij zich geblesseerd had vetrokken van de Dutch '3 stond hij in Kitzbühel Juan- Precies 73 minu- 'iaarin hij de Amerikaan Jf Campbell versloeg 6-3 week dinsdag speelde j'r in Amsterdam tegen de Lr Sinner. Kort na zijn sim- 1 overwinning trok hij zich geblesseerd terug. De Oosten rijkse nummer drie van de we reld sprak van een kwetsuur aan de voet. Hij achtte zelfs de kans op een operatie groot. De Dutch Open verloor daarmee zijn be langrijkste speler. Vrij snel al bestond de indruk dat Muster zich spaarde. De winnaar van de Open Franse kampioenschappen wilde wel licht ten koste van alles van de partij zijn op het toernooi in ei gen land. Aanvankelijk deed Muster het voorkomen dat hij nog veel hin der ondervond van zijn voet. De organisatie gaf hem gelegenheid tot meer rust, door hem voor de eerste ronde een 'bye' te geven. Woensdag had hij ogenschijnlijk nergens last van. Tegen de onge plaatste Campbell haperde af ten toe zijn forehand, zijn krach tige groundstrokes echter maak ten alles goed. UITSLAGEN Kitzbühel. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Muster (Oos/1)- Campbell (VSt) 6-3 6-3, Alberto Costa (Spa/5)-Nainkin (ZAf) 6-3 6- 4, Voinea (Koe/11)-Charpentier (Arg) 6-3 7-6, Meligeni (Braj-Pavel (Roe) 7-5 2-0 opgegeven, Fetterlein (Den/15)-Roubicek (Tsj) 6-2 1-6 6-3, Ilie (Aus)-Carbonell (Spa/13) 6-3 6- 2, Karbacher (Dui/8)-Lopez-Moron (Spa) 7-6 5-7 7-5, Gaudenzi (Ita/4)- Baur (Dui) 6-2 6-4. Praag. Mannen, 585.000 gulden. Tweede ronde: Etlis (Arg)-Ogodorov (Oez) 6-4 6-2, Ulihrach (Tsj)-Dos- edel (Tsj/6) 0-6 6-2 7-5, Alami (Mar)-Gumy (Arg) 6-2 6-4, Portas (Spa)-Kucera (Tsj/4) 6-2 2-6 6-0. San Diego. Vrouwen, 688.000 gul den. Tweede ronde: Pierce (Fra/3) - De Lone (VSt) 6-0 6-3, Testud (Fra) - Zvereva (WRu/6) 6-3 6-4, Sanchez Vicario (Spa/1) - Hy-Boulais (Can) 6-2 2-6 6-2, Martinez (Spa/2) - Reinstadler (Oos) 4-6 6-2 6-3, Su- giyama (Jap) - Coetzer (ZAf/10) 7-5 6-0, Cacic (VSt) - Gavaldon (Mex/14) 6-3 6-3, Gigi Fernandez (VSt) - Nejedly (Can) 6-3 6-1. Los Angeles. Mannen, 480.000 gul den. Eerste ronde: Stich (Dui/1) - Pozzi (Ita) 6-4 6-2, Ivanisevic (Kro/1) - Carlsen (Den) 6-2 6-4, Courier (VSt/3) - Hernandez (Mex) 6-3 6-2, Enqvist (Zwe/5) - Hadad (Col) 6-1 6-2, Matsuoka (Jap/6) - Woodforde (Aus) 6-2 2-6 6-2, Caratti (Ita) - Connors (VSt) 6-4 6-4, Philippoussis (Aus) - Pugh (VSt) 7-6 6-7 7-6, Grabb (VSt) - Petchey (GBr) 6-2 6- 4, Rafter (Aus) - Kilderry (Aus) 6-3 5-7 6-4. Eredivisie: Heerhugowaard-Half- weg 2-4, Popeye GS-Thor RW 3-3, De Mets-Amstelpark 2-4, Zandoort- De Manege 1-5. leaux (anp) - Het kleurrijke bestaan van Heerenveen pin het buitenland onbesproken. De Friese club liet mogelijkheid via de achterdeur de Europese velden te iveren, onbenut. De ploeg van Foppe de Haan liet slechts een rode waas achter in Bordeaux, dat 1-0 de voorronde van de UEFA-Cup veiligstelde, echt Europees avontuur, vermijdelijk, gezien het spelbeeld anveen zette er woensdag- in de eerste helft. Een onnodige i enthousiast op in. Op de nel van de toegangsdeur echter het collectief lie altijd vrolijke voorzitter I der Velde, de begenadigde |tr De Haan en de aantrekke- i, maar speelse spelersgroep. t-maar-raak-show in uepswedstrijden en tegen het iineense Farul Constanza was nmdins Bordeaux een ploeg die eet afdwong. Alleen al door voorbereiding, die gestalte door twee goede competi- istrijden. uit de Franse wijnstad •fteen Europees verleden, Hee- i wilde het graag krijgen. J onervarenheid in grote top- itrijden, met werkelijke be- nop het spel, bleek al in de te helft. Nadat doelman Hua- eerste minuut een ver gulde Friese bal in een uiterste rekking over de lat had ge hoest Heerenveen achteruit, mijl de tegenstander niet eens 'isief speelde, maar wel domi- fideop het middenveld. Henveen vond slechts in har- sde tackles een af- liddel. Dat leidde halver- 'f tot onnodige gele kaarten «Sieren Oosterveer binnen de flit. De laatste was met een wie inspanning net op tijd Oosterveer had, na jt 'knietje' op de training, last n van een rugblessure. Hij inde gisteravond in de be ulende warmte van Bor- l» echter wel de zwakste akel in de Friese afweer. eventueel* nog goed komen als nieuweling Wen m de slotfase van de eer- plft scherper op een diepe bal - Pastoor had gereageerd. De •tie linksbuiten, een vondst ["slechts vier ton van de altijd ojes jagende voorzitter, ft vrij baan richting het doel, bal voor de linkervoet s vervolgens hopeloos afwerking. „Ik zocht te lang II ®ijn linkervoet. Toch was n mooie ervaring. Die heb- Jwe in elk geval meegepikt," f wuden. na 45 minuten bleef door wu L'Ami op het bord door "itachtige reactie op een van Dugarry, na een fspe voorzet van de weer op- W® Richard Witschge. pil van Heerenveen leek on- Fitter - Ter versterking van de panvalsflank heeft Go j Ragles Serge Clescenco ^wokken. Het gaat hier om. '"tige international uit uitkomend voor FC g1- De formaliteiten rond de L ,ms moeten nog worden litov is Pas de tweede L vo°r het komende sei- L - a® formatie van trainer lJ®}® kwam Arno Hofste- L m ff- waar weer te- Ku 0Dd dat spits De Gier uiburg vertrok. Lombardo van Juven- dinsdag een kuitbeen tijdens een oefenwed- Cesena tegen Borussia Lombardo is waar twee maanden uitge- Juventus won het duel competitie in Serie A augustus. Otto, de voormali- van Dynamo Dres- zei niet 'o wordt verdacht, dat het om een on- naar mogelijke fraude overtreding van Oosterveer leidde de Europese aftocht kort na de rust in. Zijn onstuimige trap rich ting een Fransman betekende voor de tweede keer geel en een kort loopje richting de verkoelen de douche. Enkele minuten later profiteerde Bordeaux van de nu merieke meerderheid. Witschge zwiepte de bal naar voren, Du garry kopte door en Dutuel maakte het met een diagonaal schot af: 1-0. Nauwelijks hersteld van die te genvaller incasseerde Heerenveen de tweede. L'Ami wierp zich op de lijn van het strafschopgebied voor een diepe bal. De Oosten rijkse arbiter Benko had de ma laise in de Friese afweer ook goed in de gaten. De rode kaart voor de handsbal buiten het strafschop gebied was terecht. Met negen man aan Heerenveense zijde was het duel gespeeld. De Bask Liza- razu schopte 2-0 binnen. Het was de definitieve nekslag voor de iets te onstuimige bezoekers, die de Europese velden straks weer via televisie kunnen bewonderen. „We kwamen routine tekort," er kende trainer De Haan. „We lie ten ons wat intimideren en werk ten de wijze waarop de wedstrijd verliep, zelf in de hand. We heb ben hier in ieder geval geleerd wat spelen met agressie is. Dat komen we in Nederland nooit te gen," sloot De Haan het Europese sprookje van zijn team af. GIRONDINS BORDEAUX (FRA) - HEERENVEEN (NED) 2-0 (0-0). 51. Dutuel 1-0, 70. Lizarazu 2-0. Scheidsrechter: Benko (Oos). Toe schouwers: 20.000. Rode kaarten: 47. Oosterveer (Heerenveen/2x geel), 52. L'Ami (Heerenveen). Gele kaarten: Croci, Bancarel (Bordeaux), Sier (Heerenveen). BORDEAUX: Huard; Croci (46. Va- resanovic), Dogon, Prunier en Liza razu; Lucas, Zidane (65. De Blasiis), Dutuel en Witschge; Tholot en Du garry (66. Bancarel). HEERENVEEN: L'Ami; Roelofsen, Oosterveer, Hansma (66. Doesburg) en Sier; Regtop (52. Kooistra), Pas toor, De Visser en Tomasson; Tam mer (63. Talan) en Wouden. METZ (FRA) - STRASBOURG (FRA) 0-2 (0-0). 79. Sauzée 0-1, 90. Mosto- voi 0-2. Scheidsrechter: Brito-Arceo (Spa). BURSASPOR (TUB) - KARLSRU- HER SC (DUI) 3-3 (2-2, 0-1). Karls- ruher SC w.n.s. (6-5). 24. Hassler 0-1, 52. Baljic 1-1, 67. Saban 1-2 (e.d.), 78. Musisi 2-2, 97. Ercument 3-2, 115. Wittwer 3-3. Scheidsrechter: Cesari (Ita). FC TIROL INNSBRUCK (OOS) - LEVERKUSEN (DUI) 2-2 n.v. <2-2, 1-1). Tirol w.n.s. (5-3). 23. Hubner 0- 1, 30. Streiter 1-1 (strafschop), 49. Voller 1-2, 84. Bauer 2-2. Scheids rechter: Sundell (Zwe). Indeling voorronde UEFA-Cup: Karlsruher SC-Bordeaux, Stras- bourg-FC Tirol. In onze krant stond gisteren abusievelijk vermeld dat met Celta Vigo ook Betis Sevilla degradeert van de hoogste Spaanse voetbalafdeling naar de derde divisie. Het gaat echter om stadgenoot Sevilla, de nummer vijf van de afgelopen competitie en de nieuwe werkgever van ex- Ajacied Tarik Oulida. De straf is opgelegd omdat beide clubs hebben verzuimd vijf procent van de begroting te garanderen. Betis Sevilla, als derde geëindigd vorig seizoen en ook komend seizoen dus ere- divisionist, speelt vanavond een oefenwedstrijd in Wa genberg tegen de jubilerende voetbalclub VCW. Aanvang van dit duel is 19.00 uur. Heerenveen-speler Alex Pastoor (rechts) wordt voorbij gehold door Bordeaux-speler Zinedine Zidane. FOTO EPA Londen (dpa/rtr) - Enkele dagen voor het begin van de WK atletiek in Gothenburg is in Engeland weer opschud ding ontstaan rond sprinter Linford Christie. Tijdens een televisie-uitzending van ITV bleek dat de Brit, olympisch- en wereldkampioen, de laat ste twee jaar nooit bij verras sing thuis op doping gecon troleerd is omdat de betrok ken instantie niet wist waar hij woonde. Christie was duidelijk in verle genheid gebracht toen de pro grammamakers hem met dit feit confronteerden. „Ik ben altijd bereid me aan een dopingcontrole te onder werpen. Het is zeker verontrus tend te noemen dat de Sport raad niet heeft geweten waar ik woonde," zei hij. „Maar dat verandert niets aan het feit dat ik de meest gecon troleerde Britse atleet ben. Ik weet dat ik schoon ben." In een reactie op de uitlatingen van Christie liet een woord voerder van de internationale atletiekfederatie IAAF weten dat de topsprinter dit jaar bij verrassing drie keer gecontro- leeerd is op doping. Twee keer in Groot-Brittannië en één keer in de Verenigde Staten moest Christie zijn urine afstaan aan de vliegende brigades van de IAAF. De drie stalen bleken geen verboden middelen te be vatten. „We hebben inderdaad zijn adres niet, maar de woonadres sen van de atleten zijn niet al tijd het belangrijkste in ons werk," zei Staffan Sahlström, leider van het anti-dopingpro- jeet van de IAAF. „Het gaat erom dat we tijdens een seizoen hun spoor kunnen volgen. Zo lang we weten waar ze op bepaalde momenten uit hangen, is dat voor ons vol doende." De Britse atletiekbond heeft in mei 1993 voor Christie slechts een adres en telefoonnummer van een kantoor opgegeven. Ondanks herhaald aandringen wilde de bond niet het exacte huisadres van Christie ver strekken. Dit in tegenspraak met de re gels, waarin staat dat de in stantie belast met dopingcon trole moet beschikken over een adres waar een atleet bereik baar is. Als de sportman of -vrouw in gebreke blijft, staat dat in principe gelijk aan een positief resultaat op een controle. Vorig jaar werd overigens het record aantal van zeven Britse atleten positief bevonden. Gothenburg - Primo Nebiolo is gisterochtend in Gothenburg voor de duur van vier jaar her kozen als voorzitter van de In ternationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF). De 72-jarige Italiaan is al veertien jaar in functie. Hij werd bij acclamatie herko zen tijdens het veertigste con gres van de IAAF. Met de Spanjaard Juan Antonio Samaranch (voorzitter IOC) en de Braziliaan Joao Havelange (voorzitter van de wereldvoet balbond FIFA) behoort Nebiolo tot de meest invloedrijke sport bestuurders in de wereld. We gens zijn autoritaire manier van handelen is Nebiolo tevens bij velen omstreden. Ook de Britse penningmeester van de IAAF Robert Stinson werd herkozen. Hij won het in de stemming van de Spaanse tegen kandidaat José Maria Odriozola. Madrid (anp/afp) - Sevilla en Celta de Vigo beweren over documenten te be schikken, die aantonen dat ze bij de Li ga van Spaans Profvoetbal wel op tijd hun kredietwaardigheid hebben aange toond. Waarom de papieren twee dagen te laat bij de betrokken instanties arri veerden, is vooralsnog raadselachtig. Beide clubs zijn wegens een te hoge schul denlast inmiddels teruggezet naar de derde divisie. Hiertegen zullen ze in beroep gaan. Ze hadden in elk geval formeel niet voor 31 juli aan de door de bond gestelde voorwaar den voldaan. Op het lagere niveau mogen geen buitenlanders worden opgesteld. Sevil la kocht vorige week middenvelder Tarik Oulida van Ajax. Trainer Toni heeft inmiddels rust gepredikt rond de Spaanse subtopper. Volgens de oe- fenmeester uit Portugal is het nog lang niet gedaan met de club. „Verhalen dat de beslissing onherroepelijk is, zijn uiterst voorbarig. De voorzitter heeft ons gezegd dat het wel goed komt. Het is ook beslist niet zo, dat mijn tijd hier er alweer op zit." Toni tekende onlangs voor een jaar bij Sevilla, dat zich heeft geplaatst voor het toernooi om UEFA-beker. Eerder werkte hij onder meer voor Benfiea en Bordeaux. Inmiddels zijn Albacete en Valladolid, de degradanten van de afgelopen competitie, aangewezen als vervangers in de Primera Division. Aangezien ook deze clubs zich vanaf nu moeten richten op een seizoen in de hoogste divisie, lijkt het niet onmogelijk dat de Spaanse eredivisie op 3 september start met 22 in plaats van 20 ploegen. In voetbalkrin gen wordt namelijk aangenomen dat Sevilla en Celta de dans wel zullen ontspringen. Voor twee onlangs gekochte buitenlanders in dienst bij Sevilla, de Nederlander Oulida en de Portugees Peixe, heerst grote onzeker heid. Beiden hebben echter de hoop op een ont snapping van de club niet opgegeven. In eer ste instantie willen ze daarom een afwach tende houding aannemen. Peixe, international van Portugal, speelde eerder bij Sporting Lissabon. Voor het geval hij wegwil heeft hij inmiddels al een aanbie ding van zijn oude club. Ook zouden zich reeds enkele Italiaanse kandidaten voor het talent hebben aangediend. Sevillaverblijft momenteel in trainings kamp. Toni heeft zich met zijn manschappen genesteld in Chiclana de la Frontera, in de buurt van Cadiz. „Voorlopig gaan we gewoon verder met de voorbereiding op het nieuwe seizoen," ver klaarde Toni. De clubs kunnen in eerste instantie in be roep gaan bij de Liga van Spaans Profvoet bal. Die zal de zaak vrijwel zeker onmiddel lijk door verwijzen naar de Spaanse Hoge Raad van de Sport, feitelijk het ministerie voor sport. Als laatste wachten Sevilla en Celta de Vigo nog de gang naar de burger rechter. Ook Real Madrid kwam vorige week in con flict met de licentie-commissie. De Spaanse titelhouder heeft een schuld van 400 miljoen gulden en dreigde te worden teruggezet naar de tweede divisie. Net op tijd echter stortte voorzitter Mendoza 250 miljoen gulden bij de bank. Dat was de eis van de nationale prof liga. Gothenburg - De sprinters Donovan Powell uit Jamaica en Dan iel Effiong uit Nigeria zijn voorlopig geschorst wegens het ge bruik van verboden stimulerende middelen. De internationale atletiekfederatie IAAF maakte dat woensdag bekend in Gothenburg, waar vrijdag de wereldtitelstrijd begint. Powell is voor drie maanden uitgesloten, Effiong voor vier jaar. Voor laatstgenoemde dreigt een levenslange ban omdat hij onder een andere naam (Daniel Phillips) al eens eerder betrapt zou zijn. De schorsing geldt hangende een hoorzitting waarvan de datum nog niet vaststaat. Powell (24) reageerde op 23 juni tijdens de na tionale kampioenschappen van Jamaica positief op een doping controle. Bij hem is efedrine aangetroffen. Powell liep op 21 juli in Oslo met 10,15 seconden een persoonlijk record. Daarmee ein digde hij als tweede achter de Brit Linford Christie. De 22-jarige Effiong is tijdens de nationale titelstrijd op 16 juni in Lagos betrapt op het gebruik van efedrine en steroïden. De ta lentvolle sprinter, Afrikaans kampioen op de 100 meter (zijn per soonlijk record staat op 9,98 sec.), veroverde vorig jaar in Victoria (Can) tijdens de Gemenebestspelen een bronzen medaille op de 200 meter. Savannah - De wedstrijdleiding bij de pre-olympische zeilweek in Savannah (Georgia) heeft gisteren alle races afgelast. De tropi sche storm Erin die over Florida raast, kan eventueel enkele tor nado's veroorzaken in de buurt van het wedstrijdwater. Over iets minder dan een jaar wordt op dezelfde plaats het olympisch zeil- toernooi afgewerkt. BOOGSCHIETEN Jakarta. WK, kwalificatieronde, tussenstand na twee series (70 en 60 m). VROUWEN Olympische klasse: 1. Youm Youn- ja (ZKo) 658 (329 329), 2. Kim Jo- sun (ZKo) 657, 3. Hwang Jin-hae (ZKo) 654; Arzhannikova (Amster dam) 637, Verstegen (Boekei) 619, Van Dijck (Middelbeers) 583, Tessa Paap (IJmuiden) 571. Compound: 1. Ragsdale (VSt) 656 (322 334), 2. Ferris (Aus) 655, 3. Low (VSt) 654, 10. Pigney (Berg- Urmond) 647. MANNEN Olympische klasse: 1. Oh Kyo- moon (ZKo) 662 (326 336), 2. Lee Kuyng-chul (ZKo) 658, 3. McKin- ney (VSt) 656, 4. Kim Jea-rak (ZKo) 656, 7. Van Zutphen (Eerde) 643; Vogels (Erp) 620, Renièrs (Liessel) 619, Koonings (Venray) 605. Compound: 1. Broadhead (VSt) 656 (322 334), 2. Vozzy (VSt) 656, 3. Wakelin (Dui) 648; Van Gorp (Al phen) 637, Donders (Berkel-En- schot) 630, Van den Bosch (Waalre) 613. SCHAKEN Biel. Internationaal toernooi. Tiende ronde: Timman (Ned)- Tkatsjev (Kaz) 'A-A, Adianto (Ind)- Brunner (Zwi) 1-0, Zvjaginsev (Rus)-Milov (Isr) 1-0, Drejev (Rus)- Kindermann (Dui) A-A, Gelfand (WRu)-De Firmian (VSt) 'A~'A, Ga- vrikov (Lit)-Sjirov (Spa) 'A-A, Campora (Arg)-Hodgson (Eng) SA- A. Stand: 1. Drejev 7,2. Adianto 6V2,3. Gelfand, Sjirov 6, 5. Tkatsjev, Zv jaginsev 5!/2, 7. Milov 5, 8. Hodgson, Kindermann, Campora, De Fir mian, Gavrikov 4lA, 13. Timman 4, 14. Brunner 2. Antwerpen. Internationaal toer nooi. Eerste ronde, belangrijkste uitsla gen: Bar (Isr)-Van W.ely (Ned) 0-1, Zeikind (Isr)-Van der Sterren (Ned) 0-1, Straat (Ned)-Winants (Bel) 0- 1, Van Mil (Ned)-Markus (Ned) 1-0, Enklaar (Ned)-De Jager (Ned) 1-0, Obers (Ned)-Delemarre (Ned) A-A, Van Hul (Bel)-Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Sokolov (Bos)-Gadasi (Isr) 1-0, Ra- binovich (Isr)-Christiansen (VSt) 0- 1, Gurevich (Bel)-Schabanel (Fra) 1-0. Leeuwarden. Internationaal toer nooi. Belangrijkste resultaten eerste ron de: Zagema (Ned)-Nunn (Eng) 0-1, Lobron (Dui)-Mittelman Isr) 1-0, Visser (Ned)-Dvoirys (Rus) 0-1, Huzman (Isr)-Los (Ned) 0-1, Donk (Ned)-Komarov (Oek) 0-1, Hjar- tarsson (IJs)-Jonkman (Ned) 1-0, Grooten (Ned)-Jakovitsj (Rus) 'A-'A, Van der Wiel (Ned)-Tondivar (Ned) 1-0. TAFELTENNIS Den Haag. Europese jeugdkam pioenschappen. Meisjes junioren, dubbelspel derde ronde: Pavlovitsj/Logatskaja (WRu) - Snijders/Hengstman (Ned) 21-16 21-18; meisjes kadetten, der de ronde: Sinicina (Oek) - Hof (Ned) 21-18 21-11. Jongens kadetten, vierde ronde: Delobbe (Bel) - Sliepen (Ned) 21-17 21-15. VOETBAL 0-0, Vitesse w.n.s. 5-3; Vitesse - VfB Stuttgart 0-3.17. Bobic 0-1, 23. Ba- lakov 0-2, 39. Balakov 0-3. Rode kaart: 45. Mise (Vitesse). Bijzon derheid: In de eerste wedstrijd za gen de 6000 toeschouwers alle vijf aanwinsten - Van Wanrooy, Atte- veld, Koswal, Gorter en Laros - in actie. Oslo: NOORWEGEN - LIVER POOL (Eng) 3-0 (2-0). 7. Rudi 1-0, 39. Solbakken 2-0 (strafschop), 77. Solbakken 3-0. Düsseldorf: FORTUNA DÜSSEL- DORF (Dui) - POLEN 3-1 (0-1). 26. Nowak 0-1, 46. Pancec 1-1, 53. Drazic 2-1, 63. Buncol 3-1. Luik. STANDARD - AC MILAN 1- 2 (1-1). 12. Wilmots 1-0, 34. Albert- ini 1-1 (strafschop), 62. Weah 1-2. WIELRENNEN Tour Féminin Vierde etappe Albertville - Vauja- ny: 1. Luperini (Ita) 114,7 km in 4.24.19 (26,036 km/uur), 2. Longo (Fra) 7.13, 3. Koliasseva (Rus) 8.39, 4. Jackson (Can) 9.55, 5. Zberg (Zwi) 10.11, 6. Van de Vijver (Bel) 11.12, 7. Polchanova (Rus) 13.42, 8. Rasa Polikiavitsjoete (Lit) 13.46, 9. Watt (Aus) 17.06, 10. Comeo (Ita) 18.19, 35. De Bruin 35.00, 40. Vink 38.30, 42. Dijkstra 40.40, 48. Borst 42.00, 80. Mansveld 1.04.50, 84. Brunen 1.05.20. Algemeen klassement: 1. Luperini 13.55.25, 2. Longo 8.24, 3. Zberg 11.08,4. Jackson 12.35, 5. Koliasse va 13.49, 6. Van de Vijver 15.22, 7. Polchanova 15.32, 8. Rasa Polikia vitsjoete 16.15, 9. Watt 21.20, 10. Boebnenkova (Rus) 24.33. Geen klasseringen Nederlanders bekend. Ronde van Denemarken Tweede etappe Herning-Arhus: 1. Skibby (Den) 180,2 km in 4.13.26 (42,639 km/uur), 2. Van Heeswijk (Ned) 1.39, 3. Hamburger (Den) 1.41, 4. Zanini (Ita) 1.43, 5. Michae- lsen (Den), 6. Andersen (Den), 7. Rasmussen (Den), 8. Riis (Den), 9. Vierhouten (Ned), 10. Van Haecke (Bel); 28. Nijdam, 37. Hoffman, 41. Hiemstra, 45. Veenstra 2.06, 47. Boeve 2.53, 51. Steigenga 13.27, 56. Vaessen 13.32, 59. Van der Werff, 62. Cornelisse. Algemeen klassement: 1. Minali (Ita) 8.29.19, 2. Van Heeswijk 0.04, 3. Monster (Den), 4. Michaelsen 0.06, 5. Rosborg (Den) 0.07, 6. Bli- gaard (Den), 7. Hamburger 0.08, 8. Van Haecke, 9. Andersen 0.09, 10. Riis, 12. Vierhouten 0.10, 28. Nij dam, 36. Hiemstra, 39. Veenstra 0.33, 46. Boeve 5.20, 47. Hoffman 5.34, 52. Vaessen 11.59, 53. Van der Werff, 55. Steigenga 12.14, 57. Cor nelisse 12.38. Aatselaar (Bel). GP Rik van Steen bergen: 1. Steels (Bel) 205 km in 4.52.00, 2. Vanderaerden (Bel), 3. Mickiewicz (Pol), 4. Koerts (Ned), 5. Baldato (Ita), 6. Overloop (Bel), 7. Nardello (Ita), 8. Van den Abeele (Bel), 9. Ludwig (Dui), 10. Abdoe- sjaparov (Oez). Ronde van Portugal Derde etappe Alpiar^a-Portalegre: 1. Secchiari (Ita) 208,4 km in 4.46.22 (43,664 km/uur), 2. Petrov (Bul), 3. Pereira (Por), 4. Guidi (Ita), 5. Djavani (Rus). Algemeen klassement: 1. Petrov 12.33.38, 2. Di Basco (Ita) 1.21, 3. Pereira, 4. Rodrigues (Spa) 1.25, 5. Silva (Spa) 1.27. Ronde van Hessen Tweede etappe, eerste deel Zwin- genberg-Bad Homburg: 1. Khalilov (Oek) 131,5 km in 2.53.16, 2. Sch midt (Dui), 3. Rovscek (Slv), 4. Poitschke (Dui), 5. Hvastija (Slv), 6. Konecny (Tsj). Tweede deel Bad Homburg-Rosbach: 1. Poitschke 117 km in 2.54.07, 2. Konecny, 3. Gustavsson (Zwe), 4. Myyrylainen (Fin), 5. Dunning (Ned), 6. Berndt (Dui) 0.06. Algemeen klassement: 1. Stoffel (Dui) 9.47.17, 2. Freudenberg (Dui) 0.41, 3. Nestier (Dui) 0.46, 4. Tesar (Tsj) 0.47, 5. Rovscek 0.51, 6. Padr- nos (Tsj) 0.57. ZWEMMEN OEFENVOETBAL Oosterhout: TSC (eerste klasse) - NAC 0-9 (0-6). Doelpunten: Schee pers 3, Arnold 2, Van Burik, Sas, Leijtens, Brusselers. Utrecht: UW (eerste klasse) - FC UTRECHT 1-7 (0-2). Doelpunten FC Utrecht: Visser 2, Smolarek 2, Booy, Van der Net, Van Kessel. Eijsden: MW - OOSTENDE (Bel, eerste klasse) 1-0 (1-0). Doelpunt: Hoogendorp. Hoorn: HOLLANDIA (hoofdkl) - WILLEM H 1-2 (1-0). Doelpunten Willem II: Feskens en Lammers. Barneveld: SVDB (tweede klasse) - RKC 1-2 (0-0). Doelpunten RKC: Van Rijswijk en Muller. Hansweert: HANSWEERTSE BOYS (afdeling) - SPARTA 0-13 (0-8). Doelpunten: Dennis de Nooijer en Krijgsman 4, Groenen dijk, Renfurm, Van der Laan, For tes en El Katabi. Groesbeek: DE TREFFERS (hoofd klasse) - NEC 1-4 (0-2). Doelpun ten NEC: Poetiloe 2, Mikalevitsj en Schenkhuizen. Bijzonderheid: De Witrus Poetiloe, afkomstig van Dy namo Minsk, is op proef bij NEC en speelde de eerste helft. Arnhem, Gelderlandtoernooi (du els 45 min): VfB Stuttgart (Dui) - Real Sociedad (Spa) 0-0, Stuttgart w.n.s. 5-4; Vitesse - Real Sociedad Pasadena. Amerikaanse kampioen schappen. MANNEN 100 m vrij: 1. Olsen 49,44, 2. Hude- pohl 49,84, 3. Hall 49,87; 200 m school: 1. Wunderlich 2.15,14, 2. Grote 2.15,57, 3. Thomson 2.15,64; 200 m rug: 1. Schwenk 1.58,33, 2. Dolan 1.59,28, 3. Bridgewater 2.00,32; 200 m vlinder: 1. Carey 1.59,17, 2. Stewart 1.59,47, 3. Hoo per 1.59,78. VROUWEN 100 m vrij: 1. Martino 55,91, 2. Thompson 56,06, 3. Valerio 56,12; 200 m school: 1. McReynolds 2.28,92, 2. Beard 2.29,46, 3. Quance 2.30,24; 200 m rug: 1. Botsford 2.12,82, 2. Humphrey 2.13,03, 3. Loveless 2.13,09; 200 m vlinder: 1. Griglione 2.11,56, 2. Phelps 2.12,27, 3. Todisco 2.12,66.

de Stem | 1995 | | pagina 9