Arno van den Berghe zegeviert lijlevens zet Kaai op stelten VAN DORST dezelfde karakters... TOYOTA 1 Mark de Waal wint marathon-partij Zonneweelde wint campingtoernooi Niek van Remortel in Cl-kwartfinale Cadzand SI STANDEN f lijenaar laat in massaspurt Baldato en Zabel gedecideerd achter zich IeSTEM SPORT ZEELAND B2 iUWS kort jverleden [jna uitverkocht Canada geplaatst Cup s-Modahl ZC Koewacht niet op voorste plan in NK WIELRENNEN^ SPORTPRIJSVRAGfÜ KRACHT SOUPLESSE gecombineerd met pure snelheid. Daarom rij ik In Schepentrekkerstoernooi van Tennis Club Drive 14e Haaietanden-toernooi van tennisclub ASOC Perk veld in Burgh-Haamstede SPORTNIEUWS KORT Terese van Lare derde in duathlon Winst Hans van de Griendt in Merksem Zeeuws-Vlaanderen pakt jeugdplan goed aan Breskens sluit jubileum af tegen Roda JC DINSDAG 1 AUGUSTUS 1995 DATUM DEEL I I maandag in een ziekenhuis, I een dag eerder bij een voet-I Igen de grond was gekomen, liger van Al-Tadamon Sourl Itijdens een vriendschappelijk al-Wihdeh. Bij een duik, inj wam de doelman keihard metl tard in levensgevaarlijke toe-| Iwaar hij maandag bezweek. Formule I-eoureur Michaell Grote Prijs van Duitsland,f In voor de Duitse GP van lite van het circuit in Hocl 1.000 kaarten voor zitplaatseij lomftocht van Schumacher, i (gen. Ims Renault heeft de Canadees hze week drie dagen een vat iRenaultrijders Damon Hill er fan de testritten op het circuit| op dinsdag en woensdag et an het klassement in de strijc npioenschap. Hij heeft laten| left in een avontuur in de For- jordt. De winnaar van de 50( In van Gilles Villeneuve. Deze liningen voor de GP van België] lenploeg heeft zondagavond i 1 tegen Canada met 3-1 gewon-! [-0 15-12 15-5. Het was het eer-1 lens de trip speelde Nederland' >mgde Staten. Na drie nederia-l Itrijd vrijdag een zege op van 3-| |omen wat minder sterk dan de eerste set had Nederland grote or eigen publiek fel begonnen.| ban coach Joop Alberda om ba-' |n voor Robert van Es. De invalt de wedstrijd laten zien waarto fiers waren Henk-Jan Held, Pe-, van de Meulen en Ron Zwerver.| Jierlandse team op volle toeren fveau zeldzame score van 15-0.1 t de Nederlanders het initiatief.] Idurige rally's waardoor de vier Ibeslag namen. De tweede wed-1 pond in Calgary. \KA Treffers'70, winnaar van fs derde geplaatst bij de Europa team met Bettine Vriesekoop,| hft in de eerste ronde niet in ac- I uit Klazienaveen op 27 oktobei Isen CTT Corenne uit België en] |e. Als de Belgische kampioen dit t HAKA Treffers thuis. Bij winst |ederlandse club de wedstrijd in| nannen Van Sloun Interieur uit In voor de Europa Cup. De clubj pist en Chen Sung geen accepta- jletiekbond IAAF heeft maandai fecommissie in te schakelen in de Jtlete Diane Modahl. De 800-me-j letrapt op het gebruik van testes- liegel van Modahl had een waar-] i atlete werd vier jaar geschorst, iek Federatie BAF de uitsluiting, it besluit omdat ze meende dat del Lissabon niet koel genoeg opge- onderzocht. de beslissing van de BAF. Alge ten dat het een ongebruikelijke,; nerkwaardige beslissing was. De binnen drie maanden verwacht. 0nze zwemmedewerker acht - Het is voor de Ibaanzwemploeg van ZC -acht een wat vreemd lend geweest. Op de vrij- 'lVond het Nederlands ioenschap op de 5 kilo- L op zaterdag de regulie- jlulometerwedstrijd en op ag het Open Nederlands rthonkampioenschap 25 kilometer. Daarbij nog dat de wedstrijdlo- in Anna Paulowna op ijavijf uur reizen van Koe- [chtligt en dat was voor de «te zwemmers toch wel f te veel van het goede. "ZWEMMEN VOETBAL Lotto 30: eerste naar, bruto tweede prijs: 1 winnaj» Toch hadden enkele leden van ZC Koewacht en Tessa Verheijden van het Terneuzense De Schelde er de lange reis voor over. Koe wacht moest echter de inschrij ving van Susan de Baer en Arno van den Berghe intrekken, het geen vooral voor de zaterdag wedstrijd een verzwakking was. Het Nederlands kampioenschap schoolslag was bij de mannen al na 300 meter zwemmen beslist. Na een verrassend snelle start van een viertal zwemmers werd een gat geslagen, hetgeen door het Koewacht-trio Martijn Ver bist, Ruud Hamelink en Maarten van der Zwan niet meer kon wor den gedicht. Zij zwommen dus voor de overige ereplaatsen. In geborg Hamelink was met haar tiende plaats op het onderdeel vrije slag best tevreden. Het Koewacht-trio had echter besloten zich de volgende dag op de drie kilometerwedstrijd niet te laten verrassen. Zij waren dan ook het eerst bij de bocht in het parcours en namen de leiding. Zij werden echter in de loop van de wedstrijd toch weer door het sterke viertal voorbij gezwom men, maar het verschil bij de fi nish was aanzienlijk kleiner dan in de wedstrijd op vrijdag. Zij verbeterden hun positie in het klassement met zo'n kleine twee minuten en behouden daarmede de kans op het nationale club kampioenschap. Ankie Buijs, die met haar dertien jaar nog te jong is voor deelname aan het NK, was zaterdag wel van de partij. Zij ging keurig mee met de kop groep, maar had in de eindsprint geen kans tegen de oudere en zeer geroutineerde zwemsters. Omdat zij slechts de enige Koewacht- zwemster was die aan de start kwam moest Koewacht wat van de voorsprong in het ploegen- klassement inleveren. Arno van den Berghe kwam wel in Lokeren (Belgie) aan de start. Daar won hij bij de mannen de 1500 meter vrije slag. Arjan Dek ker en Jeroen van de Sar eindig den in hun categorie op de twee de plaats. UITSLAGEN ANNA PAULOWNA NK 5 KILO METER Schoolslag mannen (21 deelnemers): 1. Lesley Voorn (Oceanus), 5. Martijn Verbist, 6. Ruud Hamelink, 8. Maar ten van der Zwan. Vrije slag vrouwen (20): 1. Edith van Dijk (Gouwe), 10. Ingeborg Hame link, 17. Tessa Verheijden (SCH). ANNA PAULOWNA 3 KILOME TERWEDSTRIJD Schoolslag mannen (25): 1. Lesley Voorn (Oceanus), 6. Ruud Hamelink, 7. Martijn Verbist, 10. Maarten van der Zwan. Schoolslag vrouwen (11): 1. Karin Stein (VZC), 6. Ankie Buijs, 10. Tessa Verheiien (SCH). Vrije slag vrouwen (31): 1. Edith van Dijk (Gouwe), 15. Ingeborg Hame link. 1000 meter vrije slag tot 14 jaar: 5. Kim Verheijden (SCH). LOKEREN (BELGIË) 1500 meter vrije slag mannen: 1. Ar no van den Berghe. 1500 meter schoolslag mannen: 2. Arjan Dekker. 1500 meter schoolslag mannen tot 18 jaar: 2. Jeroen van de Sar. «Ad Pertijs ,jsendaal - Het was een klein, maar alles zeggend ge- V. John Hertogh en Anton Schmerda drukten elkaar (ens de laatste ronde van de Draai van de Kaai onop- maar triomfantelijk even de hand. Uiteraard ;hten ze elkaar feliciteren met een wederom op alle laten geslaagde Draai van de Kaai, maar het was bo- y deniet meer verwachte, maar o zo gewenste nader- [massaspurt die voor de beide organisators als een ge- Lk uit de hemel kwam gevallen. t twee moeten toen al aange- de het peloton de vroege vluch- (ld hebben, wat meer dan jl toeschouwers hoopten en I Tour-held Jeroen Blijlevens (iindelijk waarmaakte. De aaar zette met zijn spurtzege irde andere Tour-etappewin- |b Baldato en Zabel) de Kade in vuur en i Maar hij vergat daarbij ook talf niet. De grijns op zijn ge it tijdens de laatste winnende Iters sprak boekdelen. Want na (ikritiek op zijn vroege afstap je: Chaam flikte hij het hem !e Draai van de Kaai toch imooi. Alsof het zo geregis- iwas, verwees de TVM'er na (enerverende koers in een pomspurt Fabio Baldato, Erik M en Giovanni Fidanza naar fp'aatsen twee tot en met vier. laar geloof me, wat de mensen havond gezien hebben was p afgesproken werk. Zeker in was het een eerlijke jijd Iedereen kon toch zien hoe iet gereden werd," beet hij [ie hem bekende wijze fel van i af. „Het verschil tussen de |htvan Chaam en de Draai van ai is zeker niet de show. In Licht stond het ploegbelang p, en in een criterium word pdividueel betaald en zul je ten laten zien dat je dat geld Mbent." pens was de 4000 piek die Nanisatie voor hem neertel- [gsteravond meer dan waard. na de eerste ronde in (aanval. Dat leverde hem uiter- de nodige premies op (de (aai van de Kaai staat er om be- pdat het strooit met geldbe den tussen de 500 en 1500 sper ronde), maar nadat eerst ®eij en later Knaven, Koerts, Stong, Harris, Vanderaer- Breukink en Frattini zich bij aangesloten, reken- ters na een uurtje weer in. Vervolgens was het de beurt aan een groep van elf, met daarin (weer) Knaven, Boogerd, Meijs, Swart, Voskamp, Gotti, Artnz, Hennebert, Bouwmans, Fidanza en Van de Laeren. Toen dit elftal dreigde te worden ingelopen, zet ten Knaven, Swart, Fidanza en Bouwmans een volgende ont snapping op touw. Fidanza viel terug uit de kopgroep en vervol gens probeerde de overijverige nationale kampioen Servais Kna ven het alleen. Dit keer kreeg hij na enkele rondje versterking van Breukink, Armstrong en Boo gerd. De vier leken de beslissende slag gemaakt te hebben. Maar geluk kig voor Hertogh, Schermda en al die andere 35.000 Blijlevens-fans dacht het peloton daar anders over. Met name John Talen (geen ploeggenoot van Blijlevens, 'maar met John kun je alles ver wachten' aldus de Rijenaar) gangmaakte de groep naar de vier toe. Bij het ingaan van de laatste ron de steeg de spanning op de Kade naar een hoogtepunt. Blijlevens beet zich vast in het achterwiel van Baldato en de duizenden wachten reikhalzend de eind spurt af. De 23-jarige Brabander, die twee dagen daarvoor in Mos kou temidden van alle Tour-ve detten nog in de top-zes was geëindigd, maakte het karwei op het korte rechte eind professio neel af. Jim van de Laer ging de sprint voor hem aan en vanuit de laatste bocht, denderde Blijle vens onhoudbaar voor de andere spurters naar de zege. Baldato kwam nog tot zijn achterwiel, maar op dat moment zat de Rijenaar al rechtop. „Dit is het mooite criterium om te Jeroen Blijlevens kan al rechtop gaan zitten: Baldato en Zabel hebben het nakijken. winnen, zeker voor een Westbra bander. Daarom ook had ik er mijn zinnen op gezet," sprak de man die eerder dit jaar zes etap pes, de ronde van Midden-Zee land en het criterium van Made won. „Ik voel me deze weken weer lekker." Hertogh en zijn mede-organisators konden hem dat gisteren nazeggen. Want na alle heisa van de afgelopen we ken, bleek dat de Draai ook zon der een echte vedette als Zülle nog altijd spektakel kan bieden. Profs: 1. Jeroen Blijlevens (Rijen) 100 km in 2.11.03, 2. Fabio Baldato (Ita lië), 3. Erik Zabel (Duitsland), 4. Giovanni Fidanza (Italië), 5. Adrie van der Poel (Kapellen), 6. Jim van de Laer (België), 7. John van den Ak ker (Veldhoven), 8. Erik Breukink (Kalmthout), 9. Michael Boogerd (Den Haag), 10. Peter Spaenhoven (België), 11. Maarten den Bakker (Abbenbroek), 12. Kees Hopmans (Hoogerheide), 13. Peter Pieters (Zwanenburg), 14. Nigel Perry (En geland), 15. Tim Harris (Engeland), 16. Stephan Swart (NieuwZee land), 17. Richard Groenendaal (St. Michielsgestel), 18. Rob Mulders (Oefelte), 19. Eddy Bouwmans (Aar- IeRixtel), 20. Gerrit de Vries (Goes), 21. Ivan Gotti (Italië), 22. Ben Luckwell (Engeland), 23. Servais Knaven (Zevenaar), 24. Leon van Bon (Apeldoorn), 25. John Talen (Kalmthout), 26. Francesco Frattini (Italië), 27. Kurt Onclin (België), 28. John van Cadsand (Wachtebeeke), 29. Lance Armstrong (Verenigde Staten), 30. Danai Ozols (Letland). Amateurs A: 1. Gerben van de Broek (Veghel) 80 km in 1.52.08, 2, E. de Crom (Hoogerheide), 3. P. Stenger (Oud Beyerland), 4. F. Franse (Kwa- dendamme), 5. R. Zijlmans (Roos endaal), 6. N. van Elzakker (Hooger heide), 7. B. Rasenberg (Terheyden), 8. W. Bastiaanse (Hoogerheide), 9. H. van Hees (Hoogerheide), 10. J. van Velzen (Zoetermeer), 11. L. van Overveld (Schijf), 12. J. Goedendorp (Oudenhoorn), 13. N. Boogaard (Hoorn), 14. R. Sestig (Oosterhout), 15. E. Farenhout (Spijkenisse), 16. D. Mesu (Heinkenszand), 17. W. Buur stede (St. Willebrord), 18. R. Rozen veld (Numansdorp), 19. M. Luyten (Lage Zwaluwe), 20. A. Farenhout (Spijkenisse) Vrouwen: 1. Margaretha Groen (NieuwLekkerland) 60 km in 1.31.18, 2.1. Haringa (Hoofddorp), 3. M. Knol (Wezep), 4. C. Ammerlaan (Schipluiden), 5. P. van der Giessen (Hoogblokland), 6. A. Achtmann (Duitsland), 7. N. Nelemans (Willem stad), 8, C. Beltman (Slagharen), 9. S. Rombouts (Rijsbergen), 10. E. Klep (Oud Gastel), 11. A. Donkersloot (Almkerk), 12. P. de Boer (Amster- (ADVERTENTIE) Vriendschappelijke duels. Hoorn. Hollandia (hoofdklassclj FC Twente 2-4 (1-3). Doelpun-I ten: Mols, Bruggink 2. I Noord-Scharwoude. LSVV I 1 klasse) - Willem II 0-5 (0-J-I Doelpunten: Van de Berg, v I Gastel 2 (lx strafschop), Stam. Ronde van Portugal ,i Eerste etappe, Lissabon-Sintra- l Di Basco (Ita) 139,3 kmin3.2S.«| 2. Orlando Rodrigues (Spai, t l Djavanine (Rus), 4. Guidi (IW> I Ferreira (Por). Hi..l Getxo. Circuito de Getxo: 1 ,1 tanen (Fin) 204 km in 4,23.4». »I Fernandez (Spa) 0.03, 4- H I (Dui), 4. Casero (Spa), 5. UrMJJ I (Spa) 0.37, 6. Salvador (Spa) O-4 'I 7. Diaz (Spa), 8. Plaza (Spa), 9- driguez (Spa), 10. Kiko Ga (Spa). .rijs: Ué| Natuurlijk van de grootste en actiefste dealer van Nederland Jeroen Blijlevens, winnaar TOYOTA VAN DORST RIJEN, STATIONSSTRAAT 25 TELEFOON 01612-28200 T°Y0TAVAN DORST BREDA, Tr. CROGTDIJK 54 JELEFOON 076-712000 MaafafkenR TOYOTA VAN DORST WAALWIJK, LAAGEINDE 39 TELEFOON 04160-38555 VAN DORST ROOSENDAAL, SCHERPDEEL 20 TELEFOON 01650-32050 Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het Sche pentrekkers-toernooi van de Sasse tennisvereniging Drive kon Mark de Waal uit Sluis kil zich slechts met moeite naar de tweede ronde lood sen op het Dl 17+-schema. TENNIS De Waal, met plaatsingsnum mer twee, versloeg middels een zware drie-setter die drie uur in beslag zou nemen Harry van Quekelberghe: 6-7, 6-4, 6-4. Op hetzelfde schema won de Duit ser Stefan Heising met duidelij ke cijfers van Piet Thans. Ter- neuzenaar Leen Wijland kende geen onoverkomelijke proble men met Ed Bobelijn. In de D2-categorie boekte be oogd halve finalist Bart Kunst een regelmatige overwinning op Willy Thans. Bij de vrouwen-C2 zijn inmid dels een drietal partijen afge werkt. Er wordt hier in een pou le van vijf gespeeld met louter plaatselijke favorietes. Debby Sehelfaut had het niet eenvou dig tegen Muriël Boddaert maar won uiteindelijk in drie sets. Sehelfaut redde het op haar beurt niet tegen Marie-Kristien Poppe. Deze laatste had even eens drie sets nodig. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl 17+: eerste ronde: Stefan Hei- sing-Piet Thans 6-3, 6-1; Leen Wij- lana-Ed Bobelijn 6-2, 6-4; Mark de Waal-Harry van Quekelberghe 6-7, 6-4, 6-4. Dl 30+: eerste ronde: Rudi Smet- Raph Poppe 6-2, 6-1; Martien Sponselee-Wilfried Stefferis 6-1, 6- 3; Jack van der Staal-Frank d'Hae- ns 6-1, 6-1; tweede ronde: Jan Mol- Mark Pattijn 6-2, 6-3; Harry van Quekelberghe-Wilfried Daneels 7- 6, 6-2. E/D2 17+: eerste ronde: Rudi Smet- Goof van Dorssen 6-2, 6-1; tweede ronde: Frank Otjes-Gerrit Huisman 6-0, 6-4; Adrie de Ruiter-Adrie Die- leman 6-1, 6-1; Ad Bergsma-Piet de Rijke 7-5, 6-4. DUBBELSPEL E/D: eerste ronde: Taalman/Geuze- Van Rumste/Hoogstad 6-0, 6-1; Nanninga/Yastrembiec-Kolijn/Sa- man walk over Nanninga/Yastr- xembiec; Terluin/Kunst-Rom- pa/Crombeen 4-6, 6-4, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL C2: Marie-Kristien Poppe-Debby Sehelfaut 6-7, 6-1, 6-2; Debby Schelfaut-Muriël Boddaert 7-6, 4- 6, 6-3; Pascalle Pieters-Tak-Muriël Boddaert 7-5, 6-3. DUBBELSPEL E/D: eerste ronde: Wijland/Van Wijck-Van Alem/Stoelinga 6-0, 6- 1; De Rijke/Voermans-De Millia- no/Fenijn 6-4, 6-4; Buysse/De Bock-Gadellau/Vereecken 6-2, 7-5. .089,3®'! tweede priis: 1 bruto 87.602,30, d rijs: 91 winnaars, elk ".Lojl 1443,90, vierde pnJfiJ i0,f winnaars, elk bruto vijfde prijs: 63.120 naars, elk bruto 5,.uu. Cijferspel (vaste prijzen) cijfers: geen winnaar, I cijfers: 1 winnaar, vier II fers: 18 winnaars, drie fers: 266 winnaars, twee F fers: 2556 winnaars. - Bijna zestig A-amateurs hebben zich voor de wielerronde van Burg-Haamstede op 5 augustus. Zij moeten 80 kilometer afleggen (32 fcfri.il startschot klinkt om 19.00 uur in de Noord- I aat te Haamstede. vertrekkers bevinden zich diverse renners met klinken- irtjjs j,Zoals Patrick van Passel, Vital Timmermans, Wilfred itanklhj inC0's Franse, Peter Hoondert, Michel Rommers en |ïivin u Taasse' Allemaal Zeeuwen, die met de streekrenners ®en M en ^rn°td Duijnhouwer een rol van betekenis ps ton n' ^aar concurrentie van buiten Zeeland is er overi- Jriid °e^ ^°0r ^un' Want van de partij zijn ook Brabantse Pvèrvel/n Wilfried Bastiaanse, Bob Rasenberg, Ludo van r'leerde tnn'S ^aa(^tgever en Niels van Elzakker. Zij hebben floersen6 en een toonaangevende rol gespeeld in de Zeeuw- an «m e^ers z°dat in Burg-Haamstede een interessant du- teen tegemoet gezien. Van onze tennismedewerker Cadzand - In het 14e Haaie tanden-toernooi van tennis club ASOC te Cadzand zijn de eerste schermutselingen be gonnen. In de Cl-categorie baande Niek van Remortel zich een weg naar de kwartfi nale. TENNIS Hij versloeg oud-Zeeuws-Vla ming Maarten de Heus in twee sets: 6-4, 6-3. Bij de vrouwen-B was Edith Pirson uit Maastricht veel te sterk voor Ria Sterrenberg getuige de 6-1, 6-0-overwinning. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: tweede ronde: Niek van Re- mortel-Maarten de Heus 6-4, 6-3; Peter van de Scheur-Martijn Gre- goire walk over Van de Scheur. C2: eerste ronde: Jurgen de Bak- ker-Niek Fliers 6-2, 6-1; Sander van de Scheur-Bas van Gent 6-4, 4-6, 7-6; Anthony Trapman-V. Douwma 6-1, 6-2; Joost Schalk- Martijn Bulinga 6-2, 6-4; Richard Voetelink-Rob Remmers 6-2, 6-2; Ronald de Pooter-Martijn Gregoi- re walk over De Pooter; Wesley Claerhoudt-Jena-Paul de Bakker 6-4, 6-4; Toby Musson-Alexander Buth 6-3, 7-6; Frank van de Bos- Dennis Wolfert walk over Van de Bos; Jelle Leenknegt-R. Pompen walk over Leenknegt; Richard Gu- likers-Christiaan Trapman 6-2, 4- 6, 7-6. Dl: eerste ronde: Wesley Claer- houdt-Hans Gussenhoven 6-0,6-1; Luc Brauckman-Rutger Sprengers 6-3, 6-3; Frank de Kam-Maurits van Daele walk over De Kam; Ste ven Brennikmeyer-Arjan Annema 6-3, 5-7, 6-2; Bram Smit-W. Huis man 6-0, 6-0. D 35+: eerste ronde: Harry Beelen- Dick Kijk in de Vegte 6-2, 6-3; Lau Oosthoek-Wil Verherbrugge 6-2, 6-3; Theo Misilje-Riny van Mook 6-3, 6-3; Jan Standaert-J-S Holl 6- 0, 6-1; Willy Joppe-Tonny Veer man 6-3, 6-7, 6-4; Wim de Groote- Hans Gussenhoven 6-2, 6-3; Wim Knobben-Gui Demasières 6-2, 6- 2; Peter Horn-Fred Bergwerff 6-2, 6-3. Hosingen - Terese van Lare uit Sluis is als derde geëindigd bij de vrouwen all-over in de Ourdall-duathlon in het Luxemburgse Hosingen. Op het zware heuvelachtige parcours waar 7 kilometer lopen, 33 kilometer fietsen en ZVi kilometer lopen moest worden afgewerkt, realiseerde ze een tijd van 2.04.12. Bij de mannen de buteerde Miquel van Tongeren aan het internationale front. De regerende Zeeuwse kampioen triathlon werd achtste nadat hij als dertiende aan het fietsonderdeel was begonnen waarin hij opruk te naar de tiende plaats. Zijn eindtijd was 1.40.10. De totaalzege was voor Christian Weiss in 1.35.08. De derde Zeeuwse die in Luxemburg present was, was Therese Schuit. Zij nam deel aan de recreatieve duathlon met afstanden van 3!4/16/3'/2. Na een tiende plaats op het eerste looponderdeel rukte ze met de snelste fietstijd op naar de vierde plaats. Haar eindtijd was 1.24.29. Merksem - Hans van de Griendt van Atletica wist in het Belgische Merksem onder tropische omstandigheden een 3000 meter op de baan te winnen. De atleet uit Hoek deed dit met een onder deze omstandigheden aanvaardbare tijd van 8.48,11. Patrick de Boeve- re van Scheldesport werd vierde op de 800 meter in 2.11,73. Op de 100 meter kwamen A-junior William de Blok en C-junior Martijn Mortier van RKHAV in actie bij de senioren. De Blok eindigde als vijfde in 11,87 en Mortier als zesde in 11,88. Hulst - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen pakt het jeugd plan drastisch en vol overgave aan. Frans Bouchaut uit Sluiskil en Fonnie Kint uit Koewacht vormen momenteel het fundament van de jeugd die in de toekomst de Zeeuws-Vlaamse vaandeldra gers uit de wielersport moeten vervangen. Om dat te bewerkstel ligen, wordt een aantal trainingsavonden en wedstrijdjes gehou den. Vrijdag 11 augustus bijvoorbeeld wordt een bezoek gebracht aan de baan in Gent, zodat de jeugd eens een wielerbaan van bin nen kan zien. In de maand augustus heeft de wielervereniging Zeeuws-Vlaan deren nog een groot aantal programma-onderdelen af te werken. Zo worden er op de woensdagen 2-9-16-23 en 30 augustus avond trainingen gehouden in Sluiskil. Op 23 augustus staat een trai ningswedstrijd op het programma. In juli werd er al een puntenkoers verreden. Evert Daudee uit Kloosterzande was de beste van allemaal en totaliseerde een pun tentotaal van 19. Bob van Hoove uit Hulst werd tweede met 16 punten en Jonas Buyze uit OOstburg werd derde met negen pun ten. Bart Rams uit IJzendijke werd vierde bij dit onderdeel. Er werd eveneens een proloog en een sprint afgewerkt. In catego rie I werd Frank Rams tweede in 45.80. Renske Daudee werd eer ste in 44.51. Agnes Rams werd derde. Bij het onderdeel sprint ging de overwinning in deze klasse naar Frank Rams vöör Daudee. Tussenklassementen Categorie I: 1. F. Rams (IJzendijke) 11 punten, 2. R. Daudee (Klooster zande) 11, 3. A. Rams (IJzendijke) 6, R. Bentz (Biervliet) 4. Categorie II: 1. M. de Rijcke (Axel) 11, 2. R. de Bakker (Terneuzen) 4. Categorie HI: 1. B. van Hoove (Hulst) 21 punten, 2. J. Buyze (Oostburg) 19, 3, B. Rams (IJzendijke) 8. Categorie IV: 1. E. Daudee (Kloosterzande) 21, 2. F. Koen (Hulst) 16, 3. J. Lafort (Sluiskil) 15. Van onze sportmedewerker Nieuwvliet - Zonneweelde won na een zenuwslopende finale het 26e campingvoetbaltoernooi van Nieuwvliet. Zonneweelde, veruit de beste ploeg in de finale tegen Pannenschuur, had penalties nodig om de winst te pakken nadat de reguliere speel tijd in de finale op 3-3 was geëindigd. FOTO RUBEN SCHIPPER dam), 13. S. van der Heide (West Beemster), 14. T. van der Elzen (Boe kei), 15. Avan der Zee (Vleuten), 16. M. van Scheppingen (De Kwakel), 17. M. Hinftelaar (Leeuwarden), 18. N. Leijten (Udenhout), 19. B. Leasu- re (VS), 20. C. Griep (Spijkenisse). Junioren: 1. Cor Luttje (Nieuwediep) 60 km in 1.27.40, 2. M. Deelen (Nieu- wendijk), 3. J. den Engelsman (St. Annaland), 4. C. Godschalk (Steen bergen), 5. M. Moret (Nieuwerkerk a/d IJssel), 6. P. van Meer (Wouwse Plantage), 7. E. van Dijk (Spijkenis se), 8. R. deBruijn (St. Willebrord), 9. D. van Heerden (Bavel), 10. A. van Haaf ten (Stavenisse), 11. P. van de Ree (Numansdorp), 12. B. Schilper- oord (Dordrecht), 13. R. van Vuuren (Hendrik Ido Ambacht), 14. G. Meu nier (Den Bosch), 15. B. van Gooi (Terheijden), 16.1. van Gooi (Terheij- den), 17. M. Kromdijk (Oud Gastel), 18. B. van de Ham (Heerle), 19. M. de Groot (Giessenburg), 20. J. Wesselius (Noordwijk). DUBBELSPEL D: eerste ronde: Remmers/Huis man-Kicken/Borst 6-2, 7-6. VROUWEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Edith Pirson-Ria Sterrenberg 6-1, 6-0. D; eerste ronde: Jeanette de Moor- Esther van Est 6-1, 6-4; Edith Rompa-Petra Boerhorst 6-2, 6-3; Marijke Bujak-D. van Lankveld walk over Bujak; tweede ronde: L. Joppe-S. van Beest walk over Jop- pe. DUBBELSPEL D: tweede ronde: Joppe/Van Over- beeke-Holl/Scheedler 6-1, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: Standaert/Stan- daert-Willemsen/Willemsen 6-3, 6-3; De Blok/Bergwerf f-Van Est/Van Est 6-2, 2-6, 6-2. Zonneweelde, ook vorig jaar win naar van dit toernooi, behaalde vlot de poulewinst in de voorron dewedstrijden en bereikte de fi nale door in de kruisfinales met Van onze sportmedewerker Breskens - De voetbalvereni ging Breskens sluit het 75-ja- rig jublieum af met een wed strijd tegen de vice-lands- kampioen Roda JC. Dit op woensdag 9 augustus met de aftrap om 19.00 uur. Het bete kent het einde van een ge slaagde verjaardag waarin het zwaartepunt in de meimaand lag. Met Roda JC krijgen de Zeeuws-Vlaamse voetballief hebbers, kort nadat Ajax te gast was, weer een topclub te zien op sportpark 'Baersande'. VOETBAL Frans Meyaard: „De voetbalief- hebbers worden inderdaad ver wend. Hopelijk blijft het aan slaan. Met Roda JC hebben we toch een aansprekende naam vast kunnen leggen. In eerste instantie gingen onze gedachten uit naar Ajax of Feyenoord, maar Ajax was al eerder te gast en Feyen oord lag al vast. Toen werd er ge dacht aan ploegen als Vitesse, FC Twente en Roda JC. Laatstge noemde ploeg werd eerst gebeld. We kregen gelijk Huub Stevens aan de lijn en binnen een aantal minuten was het eigenlijk be klonken. Het moet toch een aar dige afsluiting worden van ons jubileum en voor de spelers van Breskens een hoogtepunt uit hun voetballoopbaan." Roda JC, dat op één dag heen en weer reist, komt met de volledige selectie naar Breskens. Dat bete kent met de nieuwe Poolse aan winst Pjotr Pniewy die Tomek Iwan, die naar Feyenoord ver trok, moet doen vergeten. Verder de gebroeders Danny en Ruud Hesp, Johan de Kok, Barry van Galen, Babangida en Van de Lu- er, die vorig seizoen nog debu teerde in het Nederlands elftal. Breskens, dat afgelopen week de trainingen begon onder leiding van de nieuwe oefenmeester Piet Puijpe, hoopt de score onder de tien te houden. Er zijn kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar bij Drukkerij Durenkamp in Aar denburg, Sportshop Chris Fran- cke in Oostburg en Europe Music Center in Breskens. 5-1 Nooitgedacht opzij te zetten. Pannenschuur moest in de poule met een tweede plaats genoegen nemen achter Zonneweelde. In de kruisfinales schakelde Pannen schuur verrassend de andere poulewinnaar, De Hoogte uit, 3-1. De finale begon voor Zonneweel de goed want al in de vijfde mi nuut knalde Henk in 't Groen be heerst de bal achter de ervaren doelman Adrie van de Ende. Het had na een kwartier al beslist moeten zijn toen John Lips (Ba ronie) een penalty mocht nemen. Hij knalde de bal hoog over rich ting Bavodijk. Knock-out Pannenschuur haalde opgelucht adem en sloeg voor rust een beter voetballend Zonneweelde bijna knock out. Na 25 minuten versloeg Roger Geers doelman Jeffry Klein Dee- ter (jeugd PSV) in de korte hoek, 1-1. Amper vijf minuten later mocht de voortreffelijk keepende Klein Deeter opnieuw de bal uit het net halen toen Maurits Hummel loei hard en onhoudbaar uithaalde (1-2) en een minuut voor rust (de finale ging over 2x35 minuten) zorgde Michiel Smit zelfs voor 1-3. Na de pauze werd Pannenschuur op de eigen helft vastgezet maar de routinerijke defensie hield stand tot de 52e minuut. Toen pas kon Henk in 't Groen een vrije trap van Rudy Bolijn voorbij Van de Ende werken (2-3). Pannen schuur plooide maar brak voor alsnog niet. De paal hield Van de Ende en zijn mannen overeind op een inzet van Frank Pijper en pas diep in blessuretijd kon Henk in 't Groen (weer hij) de meegereis de aanhang in gejuich doen los barsten, 3-3. Penalties Penalties dus. Ook hier ging het lange tijd gelijk op want beiden misten een keer alvorens de laat ste van de vijf moest worden ge nomen. Zonneweelde miste die niet. Doelman Adrie van de Ende moest de laatste nemen voor Pan nenschuur en schoot ver naast. Wethouder Carine Bolijn van de gemeente Oostburg kon 'haar jongens' dus de beker overhandi gen van een toernooi waarin de arbitrage werd verzorgd door Cees Boeije, Cees Floren, Tonny de Wever en Lucien de Clerck. In de voorwedstrijd hadden eerder ook al de veteranen van Zonne weelde door treffers van Peter Snelders en Piet Trommelen met 2-1 gewonnen van SV Nieuwvliet waarbij Jan Steurrijs voor de te- gengoal had gezorgd.

de Stem | 1995 | | pagina 9