Muziekkiosk Hulst in ere hersteld genheid DE STEM BEVEILIGING Vogelspin aaien om fobie kwijt te raken DAG klapper DUIVEN sport UITSLAGEN iculierert Jeugdvakantieweek stralend en knallend geopend ongewenst bezoek... Discussie over kunst ZEELAND B6 Verrotte vloer gerepareerd dankzij financiële steun buutreedners en gemeente Veel publiek bij straatfestival Veertigduizend bezoekers zien ballon-spektakel boven Eeklo Koffieconcert Bordeaux het veiligste adres dankje, jubileum, elijk, verloving, estatie, examen, am enz. lom 0,65 incl. BTW, gel verplicht, fbeelding, m 26.- incl. BTW. ~n op aanvraag, iet geretourneerd, of geef uw tekst tsing af bij één van hriftelijke opgaven geaccepteerd, indien nd zijn, ook indien uw ijgevoegd is. et recht voor teksten redenen te weigeren, chten bereiken over de houdt de uitgever zich m de naam van de bekend te maken. a Mien Daarom feliciteren we haa Stef en Eveline. gefeliciteerd iharles Jochems in Rijsbergen Axel, dhr. Hanselmans in nk Eleveld in Etten leur. Hartelijk gefeliciteerd 'n kwartje Vanuit Majorca Pa en Ma Oma Kooiman Proficiat met je 80e verjaardag. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. DE STEM MAANDAG 31 JULI 1995 Vogelwaarde - Het program- Bezielende bands op Walhalla-pop Vogelwaarde ma voor het Walhalla-popfes- 1 tivalop vrijdag 8 september is ingevuld. Programmeur Ron de Kort heeft gekozen voor aanstormende jonge bands. Het festival wordt afgesloten met Brotherhood Foundation. Deze Tilburgse band stond onlangs op Dynamo Open Air in Eindhoven, een van de grootste festivals van ons land. Op een gedreven en en thousiaste wijze slaagden de Bra banders erin om het publiek van meet af te boeien. De band speelt hardcore-metal in de vijfde ver snelling en gaat altijd tot het ui terste. Door insiders wordt deze band gezien als de grote belofte voor de naaste toekomst. Het festival wordt om 19.30 uur geopend door de Buldogg Blues band. Met als frontman Gino Buysrogge zullen zij ervoor zor gen dat iedereen wordt opge warmd voor de rest van de avond. Deze band heeft zo'n breed re pertoire dat niet te voorspellen is wat er deze avond wordt ge speeld, dat bepaalt het publiek. De tweede band van de avond is The Undeclinable Ambuscade uit Den Bosch. De band speelde on langs op School's Out en was voor velen de revelatie van dit festival. Vorig jaar stonden ze in de finale van de Wraak van Bra bant en werden door pers en jury uitgeroepen tot 'de belofte van de toekomst'. Eind december '94 kwam hun eerste cd uit. Daarop staan 8 nummers knallende 'fart- core', ofwel snelle vrolijke punk rock met stukjes reggae, ska, country en meer. Met de sterk verlaagde entree prijs en deze energieke line-up zal de temperatuur in de feesttent te Vogelwaarde op vrijdag 8 sep tember wel naar grote hoogte stijgen. Van onze correspondente Hulst - De oude overdekte muziekkiosk van Hulst is in ere her steld. De verrotte vloer is gerepareerd, vooral dankzij financië le steun van de gemeente Hulst en de plaatselijke buutreedners. De kiosk, met bijna antiquari sche waarde, die beheerd wordt door het Jeugd Vakantie Werk (JVW) Hulst, heeft zo weer een algemene functie binnen de regio. De oude kiosk werd gekocht van de muziekvereniging Graauw en behalve JVW wilden ook andere instanties er gebruik van maken. .We draaien op voor de onder houdskosten en desnoods regelen sve ook het vervoer en zetten het gevaarte op voor de huurder," al dus een van de bestuursleden, „maar ondanks de stijgende vraag moesten we de afgelopen twee jaar steeds nee verkopen. De houten vloer was rot en leverde gevaar op. Als je dan niets onder neemt, gaat een dergelijk voor werp naar de vaantjes." Er werd een kostenplaatje opge maakt. Het repareren van de vloer, inclusief het impregneren van het hout zodat de regen geen invloed meer heeft op het materi aal, kostte 5000 gulden. Voor de zevereniging een niet op te bren gen bedrag. De aanvragen bij Jantje Beton en het Anjerfonds werden afgewezen. „De een meldde dat het geen speeltuinob ject was en de ander vond een kiosk niet vallen binnen hun re gels. De kiosk maakte als monu ment ook geen kans en daarom besloten we via acties het geld bijeen te krijgen." De acties, koffie- en chocomel- verkoop tijdens de carnavalsop tocht, schminken en popcorn bakken tijdens jaarmarkt en bra derie, leverden een bodembedrag op. De reparatie kwam echter in zicht toen de Buutreedners met ruim duizend gulden over de brug kwamen. De buutreedners geven elk jaar geld aan een goed doel. De aanvraag van JVW werd gehonoreerd en toen de gemeente het belang van het behoud van de kiosk voor de regio inzag en het tekort voor de reparatie voor haar rekening nam, kon het werk in maart starten. De vloer ligt er nu voor minimaal 20 jaar in en de vrijwilligers heb ben de kiosk weer van een nieuwe laag verf voorzien. De kiosk be kent kleur: zwart en geel van Hulst en JVW. De kiosk wordt re gelmatig verhuurd aan muziek verenigingen in Zeeuws-Vlaan- deren, Hulst Reynaertstad, het Jeugdcircus en in augustus staat hij te pronk op de hockeyvelden voor het Reynaerttoernooi. Zij die de kiosk willen huren, kunnen hem zien op het terrein van 't Jagertje in Hulst. Voor in formatie moet men bellen naar Agnes Hiel van JVW. Moeder en dochter proberen op de expositie van hun angst voor spinnen af te komen. foto camile schelstraete Door Jan Jonkman Terneuzen - Met bange ogen komt de dame in kwestie het expo sitielokaal met vogelspinnen binnen. Eerst heeft ze nog geaar zeld bij de drempel. Terwijl ze haar vriend angstvallig vast houdt, loopt ze langs de zeventig terrariums. Vasthouden hoeft ze de achtpotige griezels niet. Als ze buiten het lokaal staat, zegt ze opgelucht van haar fobie tegen spinnen af te zijn. Haar vriend fronst de wenkbrauwen. De landelijke stichting tot ver maak van verstandelijk gehandi capten kwam drie jaar geleden op het idee om met een rondreizende tentoonstelling vogelspinnen te beginnen. De opbrengst is voor de gehandicapten. „De meeste EDITIE ZEELAND £1 Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 21767. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Rein van der Helm, Florence Inrandt, Ton Koomen (sport), Ha rold de Puysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 18751, fax 01140-19698. Redacteuren: Frank Deij (plv. ed chef), Gerlach Hochstenbach. Advertentieverkoop !erheuzen: Zuidlandstraat 32, tel 01150-17920, fax 01150-96554 vertegenwoordigers: Martin Boeije privé 01155-63976, "ans Dimmers privé 01155-62354 Hulst: Steenstraat 14, tel.01140-13751. cS?e®enwoordigers: ni?LVan den Brande privé D itó mt™0, Mar'an Verstraeten privé 01140-16755. Verkoopleider: larrj® Muurmans, tel. 01650- 150 (privé 01608-20894). Telefoonnummers en openings- paginna«OVeri9eafdelin9enoP Indianentaferelen bij de opening van de Jeugdvakantieweek in Hulst. foto camile schelstraete Van onze corrspondente Hulst - De Jeugdvakantieweek 1995 in Hulst is opengeknald. Voorzitster Agnes Hiel sprak een warm welkomstwoord en riep de jeugd op om tijdens de volgende dagen Billy Bill te helpen om de rust te rug te brengen in het Wilde Westen. De jeugd en enkele ouderen genoten gister avond van de zelfgemaakte musical, die opgevoerd werd op de kiosk op het ter rein van 't Jagertje. Opperhoofd Joop zat wat triest voor zijn wig wam. De Stampotstam werd geteisterd door een ziekte en slechts hij en zijn dochter over leefden de ramp. De bevallige 'Blinkende Re genboog' kreeg van de medicijnman een hals snoer met een steen die haar voor ziekte be hoedde. De schurk Ronnie Rill komt de rust echter goed verpesten in het rustige Wilde Westen. Er komen dreigbrieven en het opper hoofd vraagt hulp aan de sheriff. Bij terug komst wordt de ontvoering van zijn dochter ontdekt. Dit vereist de hulp van de slimste, meest geliefde en gevreesde, cowboy Billy Bill. Terwijl de jeugd bijna de vingers opeet van spanning verplaatst de actie zich naar de sa loon. De kiosk is omgetoverd in een drankpa leis met een onvermijdelijke piano. Als daar op gespeeld wordt, komen er rare klanken uit. Als de klep opengaat komt Blinkende Regen boog eruit. De vreugde is echter van korte duur want de ketting met steen is verdwenen: levensgevaar voor dochterlief. De ketting met steen moet absoluut gevonden worden en de boef mag zijn straf niet ontlopen. „Kijk dat is het thema van alle spelen, alles draait rond de zoektocht naar de steen en het vrijdagspel vormt het hoogtepunt met een verrassende ontknoping," verklapt Agnes Hiel terwijl ze limonade en snoep uitdeelt aan de aanwezigen. Het bestuur en de vrijwilligers hebben vanaf vrijdag bergen werk verzet. Alles is klaar om enkele honderden kinderen dagelijks bezig te houden. De ploeg die met de auto's rijdt om de bevoorrading te verzorgen, de kookploeg, de invallers, de allesdoeners...ze kennen allen hun taak en hebben er duidelijk zin in. „We verwachten dit jaar een recordopkomst. Het weer is prima en als het te warm wordt, wer ken we gewoon met wat meer water. Als er nog mensen van ouder dan 15 jaar zijn die een handje willen helpen, zijn ze welkom. Omdat het aantal deelnemers elk jaar stijgt, vooral op de kernen Heikant, Graauw, Sint Jan steen, Clinge en Nieuw Namen, kunnen we nog wat extra handen gebruiken. Liefhebbers mogen zich melden op 't Jagertje in Hulst. Goh, meldt ook nog even dat de filmvoorstel ling in Hulst dinsdag om 18.45 uur, waar ook de jeugd van Graauw naar toe komt, niet in het Houtenkwartier is, maar in den Dullaert." Tijdens de spelen die elke dag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uurplaatsvinden kunnen ouders, indien nodig, bellen naar 't Jagertje in Hulst. mensen die naar de expositie ko men, doen dit om van hun angst voor spinnen af te komen. Slechts een klein deel is liefhebber en geïnteresseerd. Ze staan soms te bibberen bij de glazen kooitjes. Als ze dan een spin in de hand durven nemen is hun angst voor de spinnen een groot deel ver dwenen," zegt gids Robert de GreefIn totaal beschikt de stich ting over 600 terrariums. Mo menteel zijn er drie tentoonstel lingen, onder meer in Renesse, Blankenberge en Domburg. Als een echte gids vertelt Robert over de Nehilia die wel een web van een halve meter kan spinnen. Ca roline Cariucci uit Terneuzen is wel een beetje bang, maar heeft geen fobie voor spinnen. Ze be zoekt de tentoonstelling puur uit nieuwsgierigheid. Ze heeft geen behoefte om een aardig exem plaar, de Brahypelma Emilia vast te houden. Sarah Torfs is hele maal niet bang van spinnen. Zon der schroom neemt zij de vogels pin in haar handen. Deze blijft stil zitten. „Ik heb mijn hand erboven ge houden en dan zit de spin in het donker en blijft hij zitten," legt Robert uit. Er zijn twee soorten vogelspinnen: de bodembewoners en de boomsoorten. De kleinste zijn meestal het giftigst. Twee schorpioenen liggen op de loer naar een prooi. Bepaalde soorten eten al muizen en kunnen zo groot worden als hun terrarium. Het idee alleen al om zoiets de volgende keer tegen te komen als ik bij de groenteboer mijn trosje bananen pak, doen de rillingen over mijn lijf lopen. Vandaag is de expositie ook nog geopend van 12 tot 22.00 uur in Pro Rege aan de Jongestraat te Terneuzen. Van onze correspondent Eeklo - De tachtig luchtballons en hun piloten zorgden zowel gister- als zaterdagavond voor een kleurrijk spektakel in het luchtruim boven het Belgische Eeklo. Er mochten dan hele volksstammen aan de Zeeuwse stranden liggen, het internationale straatfestival van Vlissingen mocht zich zaterdag eveneens in een grote publieke belangstelling verheugen. Door de hele binnenstad heen ontlokten tal van straatartiesten, vooral de Engelstaligen onder hen, regelmatig een hartelijk ap plaus. Zeer groot was de bijval voor het koorddansen (foto). Over de Vissershaven, nabij het Arsenaal, was een koord gespannen en de verrichtingen van de evenwichtskunstenaars werden met veel öh's en ah's gevolgd. foto jaap wolterbeek De tiende Balloonmeeting met prachtige ballons uit onder meer België, Nederland, Engeland, Duitsland werd afgelopen week einde bezocht door bijna veertig duizend toeschouwers. „Deze balloonmeeting is het visi tekaartje van de stad Eeklo," al dus Tony Fore van de organisatie gisteravond in de sporthal waar het secretariaat in gevestigd is. Enkele meters verderop is de briefing aan de gang. De tachtig piloten worden deskundig geïn formeerd over de weersomstan digheden en de vliegorders. Om de sportvelden waarvan de bal lons de lucht ingaan te kunnen bereiken, moet je al over engelen geduld beschikken. Er is geen parkeerplaats te veroveren. „Onze balloonmeeting geniet steeds meer bekendheid. Andere jaren hadden we er zeventig, nu al weer in de tachtig. Vooral na de verbroedering met Joure ko men er veel Nederlandse piloten naar hier," vervolgt Tony Fore. „Vroeger moesten we smeken om de televisie en radio naar hier te krijgen, nu vragen ze zelf of ze naar ons toe mogen komen." Ra dio Donna, TV 4, Het Volk, ze zijn er allemaal als de kippen bij om de bijna veertigduizend bezoe kers te informeren. Ook zijn er veel artiesten present in Eeklo. De balloonmeeting is een volksfeest bij uitstek en ook veel Zeeuwsvlamingen zijn vaste bezoekers van dit unieke evene ment. Eettentjes, drankkramen, ze zijn er in overvloed. Volgens de aankondiging zouden om half ze ven de ballons het luchtruim kie zen. Het geduld van de bezoekers, maar vooral van de vele kinde ren, werd gisteravond weer danig op de proef gesteld. Rond acht uur gaat de eerste luchtballon de lucht in, maar het is het lange wachten waard. Zijn collega's volgen, de tientallen piloten wachten op instructies van de verkeersleider. Het publiek staat dan al bijna negen rijen dik ach ter de dranghekken op het voet balveld. De metershoge vlammen zijn prachtig, langzaam ontstaan er reusachtige ballonnen. „Zo druk heb ik het nog nooit in Eeklo ge zien," zegt een van de zuiderbu ren trots. De tiende balloonmeet ing werd opnieuw een grandioos succes en blijft altijd een bezoek je waard. Ossenisse - Het klassiek zang-en semble De Troubadours verzorgt vrijdag 4 augustus een koffiecon cert in de St. Willibrorduskerk in Ossenisse. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Het ensemble brengt een aantal speelse liederen van onder ande ren Mozart, Brahms en Haydn. Het concert is georganiseerd door het feest- en activiteitencomité van Ossenisse, dat tien jaar be staat. Het comité heeft voor za terdag 5 augustus een feestavond in petto, in dorpshuis Hof ter Nesse. MARKTEN MIDDELBURG Boeken- en Verzamelmarkt - Markt - 11.00-17.00 uur (gratis) THEATER VLISSINGEN Straatfestival - met internatio naal straattheater, klassieke muziek en hedendaagse (pop)muziek - cen trum - t/m wo SPORT CADZAND Haaietanden tennistoernooi Sport en Recreatiehal Cadzand Noorddijk 3 -10.00 uur VLISSINGEN Zomeravondbridge - Grandhotel Arion Boul. Bankert 266 - 18.30 uur (ƒ6-12) DIVERSEN AARDENBURG Wandeling - door Aardenburg - tocht van anderhalf uur - HCR Lands Welvaren -19.00 uur 2,50) CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - De Baron -14.00 uur Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start bij HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - info: VW tel. 01170-52843 (tot 4 sept) OSSENISSE Fietstocht - camping Mussennist - 20.00 uur HULST Schieting - De Batavieren - 14.30 uur LAMSWAARDE Kaarting - café De Lamsoren - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Flodder 3 HULST De Koning van Engeland -14.00 uur Frank en Frey 14.00 uur Power Rangers The Movie 14.00 19.00 21.30 uur Flodder 3 19.00 21.30 uur Die Hard with a Vengeance 14.00 19.00 21.30 uur Casper 14.00 19.00 21.30 uur Free Willy 2 19.00 21.30 uur First Knight MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Sonatine RENESSE Dorpshuis - 20.00 uur Flodder 3 VLISSINGEN Alhambra 1 - 19.00 21.30 uur Die Hard with a Vengeance Alhambra 2 - 19.00 21.30 uur Free Willy 2 Alhambra 3 - 19.00 21.30 uur Flod der 3 Alhambra 4 - 19.00 21.30 uur Cas per KNOKKE Beverly Sereens -15.00 uur Flod ders 17.30 20.00 22.30 uur Bad Boys 22.30 uur Carrington 20.00 uur The Quick and the Death 15.00 17.30 20.00 22.30 uur Casper 15.00 17.30 uur Dumb Dumber 15.00 17.30 20.00 22.30 uur Free Willy 2 Bij wooi weer geen voorstelling tij dens de weekdagen om 15.00 en 17.30 uur. Gelieve bij twijfel eerst telefonisch contact op te nemen: 0032-50620620 Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met 135 oude duiven een wedvlucht vanuit Bordeaux. Winnaar met een snelheid van 1032,39 meter per minuut werd een duif van J. du Puy uit Sluiskil. 2. A. Arens, Spui, 3. Comb. Geer- naert/Betue, Sas van Gent, 4. Rob. van Damme, Koewacht, 5. J. Hin- derks/Jeske, Vogelwaarde, 6. B. Liplijn, Terneuzen, 7. D. Dieleman, Axel, 8. J. en W. van Belle, Hengst dijk, 9. J. en J. P. Nolet, Axel, 10. Comb. Koch/Riemens, Terneuzen. PV De Zeeuw Goes, 209 oude dui ven, 965,21mpm: 1, 5 en 10. J. Ka- ho, 2, 4 en 6. Comb. Pijl/Berrevoets, 3 en 7. H. Verburg en zoon, 8. J. Steenhard, 9. A. van Leeuwen. VZV Hoofdplaat, 44 oude duiven, 787,14mpm: 1. B. Thomaes, 2. Comb. Den Hamer, 3 en 4. H. Ca- lon, 5. Mevrouw Martens. CC Walcheren, 55 oude duiven, 793,69mpm: 1. J. van Peenen, Vlis singen, 2. M. Stokman en zoon, 3, C. Hendriks, beiden Oost-Souburg, 4. Comb. Meerman/Teeuwen, Vlissin gen, 5. L. Machielse, Oost-Souburg. St.-Witz VZV Hoofdplaat, 277 jonge dui ven, 1304,87mpm: 1 en 3. J. Ver- meere, 2, 4, 6 en 8. H. Calon, 5. J. Cornelis, 7. H. de Poorter, 9. N. Provoost, 10. C. Temmerman. PV De Zeeuw Goes, 446 jonge dui ven, 1341,85mpm: 1, 2 en 3. L. de Putter, 4, 5, 6, 7 en 8. J. Steenhard, 9 en 10. J. de Witte. CC Walcheren, 633 jonge duiven, 1339,56mpm: 1, 3, 5, 6, 7 en 10. K. Wielemaker en zoon, 2. J. van Pee nen, 4 en 8. Karin Wielemaker, 9. A. van Merriënboer, allen Oost- Souburg. De Postduif Lamswaarde in sa menspel met De Reisduif Graauw, 323 jonge duiven, 1271,63mpm: 1 en 9. G. Vioen, 2. P. Rokven, 3, 4, 5 en 7. Gebrs. De Koster, 6. A. van leuven, 8. A. Wante, 10. W. Volle man. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers te Eede, 110 jonge duiven, 1283,53mpm: 1, 4 en 6. J. van Om men, 2 en 9. Ph. Rammelaere, 3. H. Timmerman, 5. H. Cocquit, 7. O. van Quekelberghe, 8. J. Lam- bregts, 10. W. de Clerck. Doornik De Vrede Sas van Gent, 112 oude duiven, 1330,99mpm: 1. E. en L. Breepoel, 2, 5, 6 en 8. B. van de Berghe, 3 en 7. M. van Dam, 4 en 10. R. van de Berghe, 9. P. Koers. VZV Hoofdplaat, 216 jonge dui ven, 1391,77mpm: 1, 2 en 8. P. de Poorter, 3. N. Provoost, 4, 6 en 9. H. Calon, 5. J. Cornelis, 7. J. Wae- beke, 10. Comb. Waebeke/Lucieer, 51 oude duiven, 1411,33mpm: 1. B. de Poorter, 2. P. de Poorter, 3,4 en 5. Comb. Den Hamer. Strijd in Vrede Groede, 33 oude duiven, 1400,97mpm: 1. Mevrouw Buijze, 2 en 5. A. Beun, 3. Me vrouw Scheele, 4. G. Schautteet. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Ee de, 114 jonge duiven, 1383,59mpm: 1, 3 en 7. J. Geernae- rt, 2. E. Rammelaere, 4, 5 en 6. Ph. Rammelaere, 8. E. Rijkaert, 9. W. de Clerck, 10. H. Cocquit. Kaartingen IJzendijke - j?oeristenbridgedrive, Mauritshof: 1 Scheele/De Wever 73,89, 2. Kemp/Schelfhout 67,77, 3. Mijnsbergen/Buysse 67,46. (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend IIUneto gb^.11 Beveilkjings- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Van onze verslaggeefster Middelburg - De Stichting VMC (raad voor volksgezondheid, maat schappelijke ontwikkeling en cultuur) houdt donderdag 21 september een discussiemiddag over kunst. Politici, kunstenaars, ambtenaren en bestuurders gaan dan brainstormen over hoe het cultuurbeleid van de provincie Zeeland eruit zou moeten zien. Onder leiding van Ad 's Gra- vesande wordt gepraat over de presentatie en promotie van kunst, de taak van de overheid en de betrokkenheid van het publiek. De bijeen komst is in het Arsenaaltheater waar de Culturele Raad aansluitend een kunstmanifestatie houdt. v

de Stem | 1995 | | pagina 7