Zomer-Gids 6Ik ben met een zangstem geboren' Brugge als een vurige minnares van oude muziek KinderNet riclit zich ook op jonge vrouwen DE STEM DE STEM San Francisco (1967) Conny Vandenbosch, zangeres, presentatrice en panellid OP REIS BETSY GIJS - 25 Filmcomponist Rozsa overleden Louis Malle ernstig ziek Jp ZATERDAG 29 JULI 1995 P NEDERLAND 1 John Phillips schreef de wereldhit San Francisco besure to wearso me flowers in your hair) in een half uurtje. Zijn oude vriend Scott McKenzie had een nummer nodig en het leek Phillips wel slim een lied te schrijven dat de aandacht zou vestigen op het Monterey Pop Festival dat in juni 1967 werd gehouden bij de ha venplaats Monterey ten zuiden van San Francisco. John was de voorman van de fameuze Mamas and Papas en mede-organisator van het festival. 'All across the nation, there's a strange vibration', dichtte John Phillips, die eerder met de hit Ca lifornia Dreamin' de aandacht had gevestigd op de paradijselij ke westkust van Amerika. 'For those who go to San Francisco, summertime will be a love-in the re.' San Francisco werd in één nacht opgenomen in een studio in Los Angeles met folksy gitaarklan ken. Het opwekkingslied werd toen geassocieerd met hippies, love-ins, drop-outs en losbandig heid, maar als je het nu hoort, zou het net zo goed gemaakt kunnen zijn voor een EO-jonge- rendag. De plaat kwam uit in de laatste week van mei. Na Water- Door 1 too Sunset van de Kinks, A whiter shade of pale van Procol Harum en All you need is love van de Beatles werd het nummer half augustus nummer één in Neder land en dat bleef het 6 weken lang. Het festival van Monterey werd later beschouwd als de wegbe reider van Woodstock. Scott McKenzie en Mamas and Papas traden er op, en ook Country Joe, Jefferson Airplane, Janis Joplin, Grateful Dead, Ravi Shankar en Jimi Hendrix. Otis Redding, die zichzelf te vet vond en zich voor het optreden in een corset liet. snoeren, zou een half jaar later omkomen. In de film die Dan Pennebaker van Monterey maakte, is het op treden van Scott McKenzie niet te zien. Het was te slecht. Het ge luid van de plaat werd gebruikt bij de aftiteling. Scott McKenzie heette eigenlijk Phil Blondheim en hij zat jaren eerder al samen met John Phillips in de folkscene. Hij was vrij verlegen en deed vaak een beroep op drank en drugs. McKenzie bleef zijn hele leven trouw aan die ene hit en aan John Phillips, die in de jaren tachtig volledig in de verloede ring raakte. Scott en John zijn er allebei weer bovenop gekomen en spelen nu een rolletje in de marge van de muziekindustrie. Naar San Francisco gaan, dat de den maar weinig Nederlanders. De Flower Power vibreerde lang zaam in onze richting. Als je jong was, nam je afscheid van de ge ordende maatschappij van sleur, wedijver en haat en keek je naar MoefCa Ga en Fenklup (Fanclub) en naar Hoepla van de VPRO, dat in juli begon met schokken. In deze zomer van liefde en bloe men werd Che Guevara ver moord en daarna zalig verklaard, woedde in het Midden-Oosten de Zesdaagse oorlog en ging het verder mis in Vietnam. Het was een jaar van verrassingen en ver anderingen, maar grootste hit van het jaar was niet San Francis co, maar Waarom heb jij me la ten staan van de Heikrekels. Door Rein van Willigen Conny Vandenbosch beperkt zich al lang niet meer tot zin gen. Sinds een jaar of zes is de Nederlandse zangeres regel matig te horen als presentatri ce op de radio. Voor Radio Noordzee Nationaal doet ze dagelijks live twee uur Thee met Conny. Daarnaast is ze te zien in het NCRV-spelletje Zo vader zo zoon, dat ook van avond weer wordt uitgezon den. In studio 5 van het Hilversumse NOB-complex gaan de opnames van Zo vader zo zoon op de band. Twee uur eerder verschijnt het eerste publiek. „Wat? Krijgen we nog koffie ook?", klinkt het ge speeld verbaasd. De publieke tri bune wordt een kantine binnen geloodst. Conny Vandenbosch wandelt binnen, blond, rode lip pen en strak in het zwart. Even is het stil. Een meisje slaat haar handen voor haar mond. Haar idool 'in het echt'. Vandenbosch duikt een afgelegen hoekje in. De vraag of er tijd overblijft om te zingen, beant woordt ze met kristalheldere stem: „Gelukkig wel. Ik doe veel verschillende dingen; zingen is daar een onderdeel van. Een nieuwe plaat maken, zoals dit voorjaar, is altijd weer een leuke tijd. Het op zoek gaan naar nieuw repertoire, maar ook het klaarst omen van de opname." Tijdloos Het fenomeen Conny Vanden bosch, met haar ontelbare klas siekers, waaronder Sjakie, be hoort tot de tijdloze artiesten van Nederland. Ruim 30 jaar beweegt ze zich in de wereld van de Ne derlandse muziek. „Er verandert in mij wezenlijk niet veel", merkt ze op. „Ik denk, dat ik op mijn 80ste nog dezelfde ben als op mijn 18e. Wel heb ik mijn eigen persoonlijkheid in al die jaren beter leren kennen. Van de ande re kant is het goed je talent af te bakenen; kijken wat je wel of niet kunt. In de jaren zestig heb ik me eens laten overhalen tot het zin gen van schlagers. Voor mij een goeie ervaring waar het publiek niet op gereageerd heeft. Ge woon, omdat het niet bij me past. Ook cabaret-achtige dingen ge daan. Daar moet ik, vind ik nu, mijn stem niet voor gebruiken. Bij cabaret zijn teksten het be langrijkst; melodieën wat min der. Ik ben met een zangstem ge boren." Conny Vandenbosch omschrijft zichzelf als een perfectioniste. „Eén die het werk wel goed ver deelt. Anders raak je in de stress." Ze noemt zich bewust voor de vrouwelijk vorm kiezen de 'directrice van mijn eigen win keltje. Niet directeur. De tijd dat vrouwen op mannen willen lij ken, is gelukkig voorbij. Ik heb altijd een zelfstandig leven ge leid, altijd zelf een salaris ver diend'. Gemengd Conny Vandenbosch is geen type dat zich in een hokje laat plaat sen. „Ik werk voor alle omroepen. De KRO heeft me ontdekt, maar ik heb zelfs voor de VPRO ge werkt en nu voor de NCRV. Ik maak nooit onderscheid. Ik ver tolk gevoelens, geen religie of po- Het fijnste zijn toch de plekken waar geen andere toeristen zijn. Dit was op de Peleponesos. We za ten daar in zo'n primitief bergdorp je. Stroom was er niet en water moesten we uit de put halen. Echt, het was daar zo achtergebleven dat ze er zelfs seks nog met de hand deden. Maar goed, wandelen we daar 's avonds wat, zien we plotse ling dit tentje waar een bruiloft aan de gang is! Van doorlopen was geen sprake. We werden door zo'n oud moedertje naar binnen ge sleurd, want het was feest voor het hele dorp en wij passen ons zo snel aan dat ze ons toen al voor halve Grieken hielden. De bruide gom behoorde vast tot de Peleponesos- penose, want on der zijn oksel zat een holster. Zijn bruid was een stuk ouder en volgens Betsy de dochter van een notabele. Afijn, dat werd dansen natuurlijk Violina werd wel twintig keer dooi de bruidegom gehaaid voor de sir taki en Harmen dronk zoveel o® dat hij op het laatst alleen nog maar 'Hoppa!' kon roepen als hij weer eens met de oudere zuster van de bruid over de dansvloer zwalkte. De volgende ochtend wei den we ruw gewekt. De vader van de bruid stond in het Grieks voor de caravan te schreeuwen. Hij wees op Harmen en nadat er iemand bij gekomen was die wat Engels sprak, bleek dat Harmen zou hebben be loofd om met de zus van de bruid te trouwen. „Maarik heb 'nee' gezegd; zei een wanhopige Harmen, waarop Billy 'Hoe en wat in ta Grieks' te voorschijn haalde en voorlas dat 'nee' in het Grieks 'ja' betekent (Wordt vervolgd) Conny Vandenbosch: „Het is heel simpel: je bent alleen begonnen en je eindigt alleen. litiek." Een geloof belijden doet ze niet, hoewel haar jeugd met een zeker religieus tintje was overgoten. „Ik kom uit een ge mengd gezin", zegt Vandenbosch na een lichte aarzeling, „een ka tholieke vader en een protestant se moeder. Vroeger was het ge woonte dat in zo'n geval mijn moeder ook katholiek geworden zou zijn, maar dat wilde ze niet. Mijn grootvader had daar moeite mee. Als klein kind hoorde ik al tijd die gesprekken daarover aan. Wel ben ik naar de zondagsschool gegaan. Rond mijn achttiende heb ik zelfs belijdenis gedaan, maar ik merkte al snel dat het geen reet voorstelde." „Voor mij gaf het geen houvast. Je moet zelf ontdekken hoe je op bepaalde zaken reageert. Zoals bij kritiek. Die wordt in Neder land heel gemakkelijk gespuid. De kerkelijke periode heeft mij een lesje geleerd. Eén waar ik niks aan had. Als je problemen hebt, moet je bij goede vrienden zijn, of bij je zelf. Het is heel sim pel: je bent alleen begonnen en je eindigt alleen. Heel reëel. Mensen proberen - zeker binnen een re latie - altijd veel te afhankelijk te zijn van elkaar. Natuurlijk is het hebben van een partner be langrijk - zelf ben ik 29 jaar ge trouwd -, maar de grote dingen beslis je zelf." Eerbetoon Om de hals van Vandenbosch hangt een metalen kruis. „Da's een mooi symbool van trouw en eerlijkheid aan alle mensen om me heen. En met name aan mijn vader die twintig jaar geleden overleed. Het is een eerbetoon aan hem." Er valt een stilte. Een stilte die even blijft hangen alvorens Van denbosch verder gaat: „Ik sta re delijk serieus in het leven. Ik zie de betrekkelijkheid er van in om te weten dat de wereld niet valt of staat met mijn aanwezigheid. Als iets niet lukt, een nieuwe plaat bijvoorbeeld, dan moet je er op een zeker moment een streep onder kunnen zetten en opnieuw beginnen. Ik maak al dertig jaar platen. Een aantal is hit gewor den. Een aantal is helemaal niet gelukt. Ik heb in Nederland alle onderscheidingen gekregen, die er bestaan. Zowel van het pu bliek als van de mensen uit het vak. Fijn als het publiek waarde ring voor je heeft, maar dat geldt ook als een man als Willem Duys zegt: Wat een prachtig nummer, fantastisch. Dagelijks Sinds april vorig jaar is Conny Vandenbosch vijf keer in de week dagelijks via Radio Noordzee Na tionaal twee uur live te beluiste ren in Thee van Conny. Het be kende plaatje met het onafschei delijke praatje. „In 1989 ben ik dit wereldje ingerold", zegt Van denbosch. „Voor een lokale om roep in Utrecht werd ik gevraagd zo nu en dan een programma te presenteren. Dat liep uit tot een dagelijks programma. Later ben ik bij Radio Noordzee terecht ge komen. Ik zie het presenteren als een tweede carrière." Het Nederlandse karakter van Radio Noordzee - zowel Neder landstalig repertoire als buiten lands werk van Nederlandse ar tiesten - spreekt Vandenbosch aan. „Dat is bij de Hilversumse omroepen altijd beschamend laag geweest. Dit vind je dan automa tisch terug in de beperking van het maken van platen. Het kapt FOTO DIJKSTRA een deel van de creativiteit af. Maar uiteindelijk maakt het pu bliek toch een keuze." In Naar- den, waar het programma Thee met Conny wordt opgenomen, ontvangt Conny dagelijks haar gasten, die zelf hun Nederlandse muziek mogen meenemen. „In principe draai ik in mijn uitzen ding niet mijn eigen repertoire. Dat vind ik ook niet nodig. Er wordt 24 uur per dag uitgezon den; als ik twee uur uitzending heb, blijven er nog 22 uur over, waarin eventueel een plaat van mij kan." De opnames van Zo vader zo zoon staan te beginnen. Vanden bosch is er klaar voor. „Het is nu het derde seizoen waaraan ik meedoe als panellid. Ik vind het prettig dat het een vast panel is. Je voelt elkaar aan, zodat je een beetje op elkaar kunt inspelen. Het aardige van dit programma is, dat het niet om grote geldprij zen gaat. Ik vind het leuk om in panels te zitten. In het verleden zat ik onder meer in Triviant en Tien voor Taal. In principe heb ik niets tegen spelletjesprogram ma's, als ze maar niet te oliedom zijn." Van onze rtv-redactie Hilversum - KinderNet heeft een nieuwe doelgroep ont dekt: jonge vrouwen. De ma kers van KinderNet gaan van af maandag 2 oktober met specifieke tv-programma's deze doelgroep bedienen. Str aks kunnen elke dag eerst de kinderen naar dit station kij ken, daarna de jonge moeders. De ochtenduren blijven bestemd voor kinderen tussen drie en der tien jaar: van 7.00 tot 9.30 uur krijgen zij Nederlandstalige te kenfilms en dramaseries voorge schoteld. Daarna neemt VTV, zo- Door Jeanette Vergouwen Binnen de concertreeksen van het Festival van Vlaan deren neemt Brugge een spe ciale plaats in. Dit jaar vindt van vandaag tot 13 augustus het 32e Festival Oude Muziek (Musica Antiqua) plaats in historische gebouwen en ker ken. Brugge was een van de eerste steden die zich in 1964 durfden wagen aan de au thentieke uitvoeringsprak tijk. Toen een gedurfde stap, en nu, na 34 jaar, een begrip voor allen die houden van ou de muziek, vertolkt in de stijl van de tijd waarin de compo nist leefde. Brugge eert de oude muziek op verschillende manieren. Zo is er een tentoonstelling rond clave- cimbel en pianoforte met een unieke verzameling van instru menten die gebouwd zijn vol gens de oude ambachtelijke tra dities. Er werkten ongeveer zes tig Europese en Amerikaanse ateliers mee aan de realisering van deze expositie die duurt van 1 tot 6 augustus. De instrumen ten kunnen gratis bekeken wor den op de eerste verdieping van het Belfort tussen 10.00 en 17.00 De internationale wedstrijden voor orgel, clavecimbel en pia noforte zijn een begrip gewor den. Dit jaar zijn er voor het cla- vecimbelconcours 102 en voor de pianofortewedstrijd 25 deelne mers uit maar liefst 24 landen. Vooral de deelname uit Japan en Italië is in 1995 groot. De kandi daten worden beoordeeld door een deskundige jury waarin Jo- han Huys uit Gent en de Neder lander Gustav Leonhardt zete len. Ook is er een seminarie waarin de realisatie van de basso conti nuo wordt behandeld en hierbij sluiten referaten, demonstraties en recitals aan die de werking van de basso continuo voor het publiek verduidelijken. Concerten Voor de festivalganger die mu ziek in concertvorm wil horen zijn er de middag- en avondcon certen. De middagconcerten zijn in de Ryelandtzaal, De Biecorf en het Auditorium Hallen om 11.30 en 15.00 uur. De avondconcerten in de St. Jacobskerk, Stadsschouw burg, St. Annakerk, St. Gillis- kerk, Karmelietenkerk en St. Walburgakerk om 20.30 uur. Musica Antiqua Brugge heeft vier thema's gekozen: oude toetsinstrumenten, Bach, Pur- Reinhard Goebel leidt het Musica Antiqua Köln tijdens het openingsconcert in Brugge. FOTO PETER FÜRST cell en Mediterrane muziek. De reeks oude toetsinstrumenten wordt aangevuld met de piano uit de 19e en aanvang 20e eeuw met uitvoerders Jos van Immer- seel, Bart van Oort en Paul Ko men. Bach is bijna traditie in Brugge. Dit jaar is gekozen voor een ori ginele visie op de Brandenburgse concerten met het New London Consort o.l.v. Philipp Pickett, de gamba-sonates, zijn orgelwerk vertolkt door laureaten uit 1994 David Yearsley en Luca Anto- niotti en de uitvoering van de h- moll-Messe door het Kammer- chor en Barockorchester Stutt gart o.l.v. Bernius. Daarnaast zijn er markante con certen gewijd aan tijdgenoten van Bach: Musica Antiqua Köln brengt muziek die aan het hof van Dresden werd gespeeld. Het onbekende oratorium De Tod Je- su van Telemann wordt uitge voerd en het eeuwfeest van de Zeebrugse haven wordt aange grepen om een sprankelend Handelconcert te realiseren. De veelbelovende musicus Pieter Wispelwey speelt vrijdag 11 au gustus in de Sint-Annakerk een solo-suite voor cello van Bach. Theatermuziek Dit jaar wordt de Engelse barok- componist Henri Purcell her dacht. Het Brugse festival vooral de nadruk op de theater muziek van Purcell en deze zijn tijdgenoten. Zo wordt door Opera Restor'd London Did» and Aeneas gebracht, treedt the English Concert o.l.v. Trevor Pinnock op samen met de so praan Nancy Argenta en het Pal ladium Quartet uit London. Behalve een vurig minnares van de oude muziek is Brugge ook een verdedigster van minder be kende, doch zeer originele mu ziek. Dit komt in 1995 tot uiting inde Spaanse, Italiaanse en P®' venyaalse muziek. Volgens de organisatie 'recent ontgonnen parels uit de mediterrane we reld', vertolkt door gereputeerd' instrumentale- en vocale solis ten zoals José Miguel Moreno, de Napolitaan Pino de Vittorio. Marco Beasley en de ensemble* La Romaneses (muziek uit tijd van Velasques), Daedal® (volksmuziek uit Napels), La Be verdie uit Bologna en het ensem ble Lucidarium uit Basel. Programmafolder met data, lo'a' ties, aanvangsuren en toegaf' prijzen aan te vragen bij Dienst voor Toerisme in BrugS'- telefoon 00-32.50.448686. Toe gangskaarten kunnen ook op d' adres besteld worden. TT=ondertiteld via Teletekst 0700 Tekst tv 1200 (TT) Open Nederlands Ten niskampioenschap halve fi nales 1631 Nieuws voor doven en slechthorenden 16 38 (TT) Hints, spelletje 1715 Studio op stelten met te kenfilms Noddy, Nijntje en kleuterserie Wij mannen on der elkaar 17 43 Confettidub zomermix met Captain Cockpit, Klimrek- kwizz, spelletje voor scholie ren en Kinderen van Water land, jeugdserie 18.43 Alle dieren tellen mee. Spe cial over Vietnam 19.10 Startrek, the Next Genera tion, sf 20.00 (TT) Journaal 20.33 Zo vader, zo zoon, spelletje 21.03 Lawrence of Arabia, speel film 00.45 Journaal NEDERLAND 2 Los Angeles (ap) - De componist Miklós Rozsa (88) is in Los overleden. Hij werd onder meer beroemd om zijn heldhaftige muziek I bij films als Ben Hur. Voor zijn bijdrage aan deze laatste film wont een van zijn drie Oscars. Rozsa werd in 1907 in Boedapest geboren en ging in 1940 naar de VS I Behalve filmmuziek schreef hij pianoconcerten en balletmuziek, H; I verwerkte vaak volksmuziek uit zijn land van herkomst in zijn ct posities. Films waarvoor Rozsa de muziek schreef zijn verder i Jungle Book, Spellbound, Double Indemnity, The Asphalt Jungleer.\ Julius Caesar. als KinderNet dë jonge vrouwe! zender noemt, het over. Tussel 9.30 en 11.00 uur brengt VT11 programma's op het gebied val entertainment, opvoeding en ver f zorging. Zo is ook de soap Am-I her World te zien. Een uitbrei-l ding van de zendtijd zit in het| vat. Deze nieuwe opzet gek leen voor werkdagen. „Er is grotel behoefte aan een specifieke der voor jonge vrouwen", ra een woordvoerder. „De waardal en normen die voor KinderNet! gelden, gaan ook voor VTV op.| Met andere woorden: de prei gramma's zullen een positief voel achterlaten bij de kijkers.' 07.00 Alles kits met Paulus de bos kabouter, Wat gebeurt er la ter, Medisch Centrum Muis, Roobarb en Ratjetoe 07.52 Cartoon Club, tekenfilms de Roze Panter, Popeye, Woody Woodpecker en Daffy Duck 08.18 Confettidub zomermix met Captain Cockpit, Klimrek- kwizz en Kinderen van Water land 09.16 In de soete suykerbol. Afl. 1 09.43 Niet te geloven 10.09 Close-up: Not Mozart 10.44 Antenne 11.15 De keuze 12.01 De nacht van Nederland 12.32 Ik weet het beter 13.00 Journaal 13.07 Deze is voor jou 13.37 Het kinderziekenhuis 14.07 (TT) Wereld van verschil 14.37 Spoor-7 tv, clips of live-op tredens van gospelartiesten 14.45 Hoogtepunten uit Het elf de uur 15.30 Een handicap hoeft geen beletsel te zijn 16.00 (TT) Journaal 16.09 Little Girl on the Farm, te kenfilm 16.32 (TT) Het zevende venster, kindermagazine 17.01 Danger Bay, jeugdserie 17.26 Niet te geloven, jongeren programma 17.58 (TT) 2 Vandaag met actuali teiten, 18.00 Journaal, 18.40 Sportjournaal, 18.48 Wekelijk se lottotrekking en 18.51 Hoofdpunten uit het nieuws 19.02 Bert's Yellow Cab, program ma voor jongeren tussen de acht en veertien 19.35 De zomervakantie, serie 20.23 (TT) De gorilla uit Rwanda, documentaire 21.13 Het kinderziekenhuis, docu- 22.16 22.47 23.24 23.29 23.34 00.27 NE 09.00 18.10 18.15 18.30 18.44 18.51 19.20 20.10 20.40 21.30 21.56 22.00 22.16 22.59 23.30 12.00 13.00 Los Angeles (ap) - De Franse filmregisseur Louis Malle lijdt aan eesl vorm van lymfklierkanker. Hij wordt daarvoor momenteel in Los tol geles behandeld, is bekend gemaakt door de agent van zijn vrouw, él Amerikaanse actrice Candice Bergen. De 62-jarige regisseur heeft als gevolg van de ziekte problemen mei zijn immuunsysteem. Meer details over de toestand van Malle ende| wijze waarop hij wordt behandeld, werden niet gegeven. Malle i deze zomer een film over Mariene Dietrich gaan draaien. De Franse regisseur is bekend door onder meer zijn films Au Rem't les Enfants, Atlantic City en Pretty Baby. BELGIË FRANS 1 11.00 Spreek met ons mee. Cursus Ne derlands 11.30 Follow me. Cursus En gels 12.00 Vivre a Bruxelles 12.30 Au- tant savoir, magazine 13.00 Nieuws 13.20 Télétourisme, reismagazine 13.20 Lotus Eaters, Engelse tv-film uit 1993 van Paul Shapiro met Sheila Mc Carthy, Aloka McLean en Frances Hy- land 15.35 (ZW) Le pendule de Mada me Foucault, Belgische film 15.50 Des moines et des hommes, religieus ma gazine 16.55 Les carnets du bourlin- gueur, reportage 17.25 Tarzan, serie 17.55 Génies en herbe international 18.20 Contacts, verkeerstips 18.30 Beverly Hills 90210, serie 19.30 Nieuws 20.10 Le jardin extraordinaire 20.45 Julie Lescaut-cydus: Tableau noir, Franse speelfilm van Josée Dayan met Véronique Genest, Jéróme Anger en Mouss Diouf 22.25 Contacts. Ver keerstips 22.30 Dites-moi, gesprek: Kunstenaar Yves Rhayé 23.35 Nieuws BELGIË FRANS 2 12.45 F1 kwalificatie GP Duitsland 14.08 Champions '95, autosport 14.34 Top motos, motorsportmagazi ne 15.00 Autosport 24 uur Francor champs 16.30 F1 Kwalificatie GP Duitsland 17.30 Autosport 24 uur Francorchamps 18.30 Cheval passion, paardesport 19.00 Artisanat maro- cain: L'incrustation sur le bois de Thu ya, documentaire 19.30 Nieuws 20.00 Autosport 24 uur Francorchamps 21.41 Zie 22.00 Autosport 24 uur Francorchamps (tot 23.02) DUITSLAND 1 07.35 Es war einmal Entdecker und Erfinder verandern die Welt, educa tieve tekenfilm 08.00 Janna, jeugdse rie 08.30 Prince Valiant, tekenfilm 09.00 Tagesschau 09.03 Kapt'n Blaubar Club, kinderserie 10.00 Ta- RADIO l&t-, muziT- fl°S5 iSote horen in 'Het verhaal muziek (Radio 3, 22.04 uur).

de Stem | 1995 | | pagina 32