uud Bos verrast op Hilversumsche Op en neer, heen en weer Stab B.V. DE STEM Krajicek geeft op vanwege verrekte spier UITSLAGEN standen maakt niet n jenever tyvdieb pkm dom mei Siahl Autobedrijf luntz heeft hinder van langzaam spel van Langer in eerste ronde open NK golf Hoofdsponsor blijft sponsor Topspin, lange rally's en regen bij open NK tennis Massale knokpartij tijdens duel in Brazilië Hole-in-one over 453 meter door amateur sportnieuws KORT Roda JC strikt Pool Kasperski Knaven wint in Wateringen Debby Mansveld naar Tour Féminin Wereldtitel Jet Jongeling Open NK badminton gaat niet door Damon Hill vreest Duitse fans ATLETIEK AUTOSPORT CRICKET DAMMEN VOETBAL VOLLEYBAL ZEILEN GOLF tIJDAG 28 JULI 1995 /\0L IUdui/straat 26-28, Oosterhout NB, Tel 01620-60520 nieuw gebruikt - onderhoud - reparatie Sport jgntreal (anp) - Richard Jajicek heeft woensdag een lier in de rechter elleboog rekt. Nederlands beste misser zag zich gedwongen i partij tegen de Nieuw- ^latider Brett Steven in de >ede ronde van het toer- U in Montreal halverwege de tweede set geven. Krajicek blesseerde zich in het dubbelspel, waarin hij aan de zijde stond van Michael Stich. In de eerste ronde won het kop- gewonnen te pel in drie sets van de Amerika nen Johnson en Thorne, maar daarna meldden zij zich af. In het enkelspel probeerde Kraji cek het nog wel, maar bij de stand 6-7 (7-9) 1-3 moest hij te gen Steven de strijd staken. Krajicek hoopt wel te kunnen deelnemen aan het ATP-toer- nooi in Los Angeles, volgende week. Hij reist vrijdag door naar Californië. Het US Open, over een maand, lijkt voor de Neder lander niet in gevaar. Montreal. Mannen, 2,9 miljoen gulden. Tweede ronde: Steven (NZe) - Krajicek (Ned) 7-6 3-1 opgave Krajicek, Agassi (VSt/1) - Tarango (VSt) 6-3 6-4, Ferreira (ZAf/6) - Draper (Aus) 7-6 7-5, Stich (Dui/7) - Rafter (Aus) 7-6 7-5, Washington (VSt) - Rosset (Zwi/8) 6-3 7-6, Bruguera (Spa/9) - Krickstein (VSt) 6-2 7-6, Courier (VSt/10) - Lareau (Can) 6-4 6-3, Wilander (Zwe) - Edberg (Zwe/11) 3-6 6-3 6- 4. Derde ronde: Wilander - Ferreira 6-3 6-2, Chang (VSt/3) - Martin (VSt/13) 6-3 6-2, Enqvist (Zwe/12) - Ivanisevic (Kro/5) 6-7 7-6 7-5, Kafelnikov (Rus/4) - Steven 6-4 1- 6 6-4, Agassi - Vacek (Tsj) 6-4 6-2, ^Washin^toi^Bruguera^^^^^ ven in de voedings- en drani t minder moeten doen. FOTO ANN iwerkingsvoordelen, tussei niet," zegt Bob de Kuyper] ilijknamige houdstermaat- nkenindustrie, voorheen al-! stilleerderij. in Montreal ontstond een nieu: Ive divisie met de overnai »an chocoladefabriek Baronie |De Heer, met hoofdvestiging inj lotterdam. Inderdaad, weinig synergie net jenever. Maar aan de an-j lere kant: chocolade is ook een ;enotsprodukt. In die zin wai] le uitbreiding met Baronie De leer een logische verbreding) ran onze activiteiten." foor de toekomst wil De Kuy ler zich overigens tot die twee. ectoren beperken: zoetwaren; n dranken. „Je moet het ock' liet te ver weg gaan zoeken." )e aankoop, via de beurs, /erd gefinancierd uit de ver- :oop van de likeurproduktiein e VS aan National Distillers. )e merkrechten van dat be- rijf werden overigens betou- .en. Interessant, want de im- etmaker bij uitstek, de dnd( aren tachtig plotseling :eer i opulaire perziklikeur Peaiht- ee, werd in het Amerikaaase edrijf ontwikkeld. >e uitbreiding bleek een uc- es. De chocoladefabriel is oed voor de helft van denm et. Eind dit jaar gaat een lieuwe bonbonfabriek ope in et Belgische Veurne. Naat de laamse kennis op het goied an pralinés speelt ook eei re- ionale investeringspremii een ol bij de keuze voor Belgii. Na e opening van Veurne a de onsolidatie van Warninl zal et personeelsbestand vai De uyper tot boven de vier.on- erd stijgen. )e 44-jarige Bob de Kuypr is et tiende familielid in suces- .e aan het hoofd van de onctr- eming. „Of er ook een efflle >e Kuyper leiding zal geval >at hangt van m'n zoon af. a an de marktontwikkelinge ovendien wil ik het zelf no el even volhouden." xampachtig vasthouden aai, e status van familiebedrijf i :en wetmatigheid. In 19891 eed vreemd kapitaal zijn in- ede in het bedrijf met de omst van de participatie-) aatschappijen Janivo, eigen-| om van de vroegere Merce- es-importeur De Pont en erk Holding, gelieerd aan olkswagen-importeur Pon. let het 25-procentsbelang achten de twee maatschap- jen enkele 'verder van de on- irneming weg staande' fami- e-aandeelhouders uit. lleen Bols en Cooymans (Per- id Ricard) zijn distillateurs e onderdeel uitmaken van :n groot, op de beurs geno- erd concern. De rest van de arkt is vooral in handen van eine Nederlandse spelers, aarvan er vier zijn gevestigd de voormalige graanhaven hiedam. e Kuyper; „Het is niet gezond it Bols zo'n sterke positie eft. Via samenwerking 01 rticipatie in een nieuwe imbinatie kun je meer tegen- icht bieden." aarmee zou De Kuyper m°e' n opgaan in een groter ge" :el. De Kuyper: „Dat gaan we in niet uit de weg. Een fan11* iconcern heeft zijn sterke acht in de gebondenheid van ndeelhouders, zolang da en playboys zijn die het ge'd door jassen. Dat is bij °ns et het geval, de familie's er betrokken bij het bedrijt- aar het is geen wet dat we n familiebedrijf blijven' lfs een beursnotering lS oit uit te sluiten. Hoewel, ar zijn we nu absoluut me n toe. Dat zou ook allenraa it erg snel gaan." ilversum (anp) - Daly laag, Hoch hoog. Amerika toch boven [•Hilversum. Scott Hoch nam gisteren de leiding in het Heine- j Nederlands Open golf kampioenschap. Alleen de Ier Philip galton, al winnaar van het Catalaans en het Engels Open dit izoen, evenaarde zijn openingsronde van 65 slagen. je van de twaalf Nederlanders iten op de eerste dag een goede jpositie voor de finale- ralificatie: Ruud Bos met 70 Rolf Muntz en Joost iénkamer ieder met 71. 40-jarige Hoch kwam naar [ideriand omdat zijn vrouw Sal- onze dijken weieens met eigen jen wilde zien. „Elk jaar kiest Lj een ander land." Haar man in Hilversum een golfbaan jar zijn hart. Smalle fairways, larbij precisie op elke hole idzakelijk is. Hoch slaat niet er, lang niet zo ver als John Da- ,wèl angstaanjagend recht, leteen is verklaard waarom hij Ie boventoon voerde en Daly in je middenmoot verzeilde. Diens unster-afslagen belandden nog ieleens in de Gooise bossen. Ook Daly wat concentratiepro- lemen na de hectiek van het [its Open, dat hij op St Andrews ton. Daly vermaakte het talrijke |ubliek, leek halverwege op een lege aftocht af te gaan, maar 1de zijn kansen met een paar lirdies in de slotfase. „We zien iel wat er morgen gebeurt," likte de volksheld laconiek (ooruit. luud Bos als beste Nederlander een behoorlijke verrassing, lisschien wel een schok. Ten- |lotte was hij op het laatste mo- rent en nog wel door een vrien dendienst van organisator Rob van Erven Dorens aan het leelnemersveld toegevoegd. zelf was niet verrast. „Ik ging le laatste tijd al steeds beter spe len. Behalve met mijn korte spel, laardoor maakte ik geen scores, lij de perfecte baanconditie van le Hilversumsche was mijn korte :1 ineens goed." maakte vijf birdies tegen vier _eys en was content over zich- felf. Muntz had vier birdies tegen ier bogeys en noemde zichzelf en jojo. Nederlands beste golfer van dit moment kende een aan zienlijk mindere start dan vorig toen hij met 67 op de vijfde its binnenkwam. „Ik was on zeker over de afstanden, met de laiende wind had ik eveneens loeite. Toch ben ik redelijk te lden, omdat ik een goede score aeerzette op een mindere dag. fat is mijn vooruitgang; mijn slechte dagen worden steeds 'be ier', Vorig jaar zou ik op een dag als deze 75 of meer hebben ge naakt," luidde Muntz' verhaal, pe vaandeldrager gedroeg zich ijs een gentleman. Hij mopperde jiiet over de irriterend lange pachttijden door het ontieglijk langzame spel van de Duitser tenhard Langer in de groep 'oor hem. Muntz' moeder en zijn taddy Simon van der Werf deden re' wel. „Het was vreselijk zo langzaam als Langer speelde. Achter hem ging iedereen alles 'eel te gehaast doen. Dat gedoe Mt Rolf zeker twee, drie slagen gekost," vond Van der Werf. .Schandalig was het," vond ■Muntz' moeder, „maar niemand «ft Langer aan te pakken. Hij «iet mee voor een hoog startgeld. «i is zeker bang dat hij niet ®eer komt als hij boetes krijgt." L®ger is altijd een langzame speler. Als hij minder in vorm is, Van onze verslaggever Hilversum - Heineken zal na ®t jaar toch niet geheel uit oe Nederlandse golfsport verdwijnen. De brouwer, vijf laar hoofdsponsor van het 'Nederlands Open, heeft toe- gezegd volgend jaar als sub sponsor mee te doen. Organi sator R. van Erven Dorens heelde dit nieuws donderdag °P de eerste dag van het laat ste Heineken Open mee. Aanvankelijk wilde de brou wer volledig stoppen met de sponsoring van golf omdat et bedrijf zich op tennis wil gaan richten. zakt zijn tempo nog meer. De aanvoerder van de Europese ranglijst speelde vorige week po ver in het Brits Open, 24e, en was op de eerste dag in Hilversum verre van briljant: 72 slagen. Net als Daly. In tegenstelling tot de Amerikaan heeft de Duitser een status te verdedigen; een reeks van 61 toernooien zonder de cut te missen. Vrijdag speelt Muntz voor Lan ger uit en heeft hij geen last meer van vertragende acties. Joost Steenkamer gaat voor de tweede ronde ook uit van verbe tering. „Ik heb slecht gespeeld," verklaarde hij. „Om onverklaar bare redenen was ik er niet bij met mijn gedachten, hoewel ik intensief naar dit toernooi heb toegeleefd. Op de twaalfde hole maakte ik een eagle. Die gaf me moed. De tweede ronde gaat be ter, dat is bij mij altijd zo." Gisterochtend had Steenkamer voor enige verwondering in het Nederlandse kamp van professio nele golfspelers gezorgd. De gol fer uit Heemstede verkondigtde in een landelijk ochtendblad dat hij wel eens voor een wedstrijd marihuana had gebruikt en ver volgens een wereldpartij had ge speeld. Al eerder waren dergelij ke verhalen in de regionale pers verschenen, maar toen had ken nelijk niemand er acht op gesla gen. Met een score van 72 deden twee van de vijf amateurs het zeer be hoorlijk: Robert Jan Derksen en Niels Boysen. Beiden maakten een eagle. Toch zullen zij in de tweede ronde onder de par van 71 moeten komen, willen ze door de kwalificatie komen. Hilversum. Heineken Open Neder lands kampioenschap, 1,625 miljoen gulden. Stand na eerste dag: 1. Hoch (VSt), Walton (Ier) 65 slagen, 3. Levet (Fra), Price (Aus), Cejka (Dui), Singh (Fiji) 66, 7. Saxton (VSt), Rojahn (Noo), McFarlane (Eng), Montgomerie (Sch) 67,11. Clarke (Ier), Buhrmann (ZAi), Guepy (Fra), Mitchell (Eng), Molo ney (Aus), Boxall (Eng), Cooper (Eng), Nobilo (NZe), Torrance (Sch) 68, 33. Bos (Ned) 70, 51. Muntz (Ned) 71, 78. Daly (VSt), Langer (Dui), Boysen (Ned/am), Derksen (Ned/amj 72,114. Smits van Waesberghe (Ned) 74, 120. De Voogt (Bel/am) 75, 130. Wechgelaer (Ned) 76, 139. Swart (Ned) 77, 143. Huurman (Ned) 78, 146. Laleber (Ned/am) 81, 148. Ger- mes (Ned/am) 82, 149. Ruiz-Fonhoff (Ned/am) 84. Rolf Muntz bestudeert de baan voor zijn volgende slag. Door Léon Krijnen Amsterdam - Het programma beloofde weinig en het weer zat ook al niet mee. Open na tionale kampioenschappen of Dutch Open, Melkhuisje of Amstelpark, als het op een tennispark regent, maakt het allemaal niet veel uit, wat of waar het ook is. Zoals gisteren in Amsterdam, waar het tussen de slechts twee enkelspelkwartfinales tot over maat van ramp een paar uur re gende. Regen op een tennistoer nooi betekent drukte bij de bar, files bij de frites-tent, kreunen voor de toiletten. Zo is het op Ro land Garros, zo is het op Amstel park. Verder gaan alle vergelij kingen mank, hetgeen mocht blij ken uit het programma. Want met Rios-Kambacher, Filippino- Costa en nog wat dubbelwerk uit de losse pols staan er echt geen gillende hordes fans te gillen voor de hekken. De thuisblijvers misten niet al te veel. Rios-Kambacher was leuk, maar ook niet veel meer dan dat. Hoogtepunt van de partij was het gegeven dat Marcelo Rios op matchpoint achter in de derde set een paar wereldslagen uit de kast haalde. Zichzelf daarmee vijf mi nuten later van wild tot jager transformeerde en de partij ten koste van de broodmagere Duitse spijker, figuur Pierlala, uit het vuur sleepte: 4-6, 7-6 (7-2), 7-5. Een lachje kon er desondanks maar nauwelijks af bij de negen tienjarige Chileen, die constant de indruk wekt voor straf op de baan te staan. Hetgeen overigens wel vaker het geval is met tennis sers en tennisters die getraind, gepokt, gemazeld, gedrild, afge blaft en opgejaagd zijn op de 'tennis-academie' van Nick Bol- letieri in Florida. Waar, als alle verhalen over dat instituut klop pen, de drager van een groene ba ret het zelfs moeilijk zou vallen om het tempo van de conditie trainingen te volgen. Maar dat was maar schijn, vol gens de 'lefty' met het Jezuskap- sel, die, in de goede traditie van linkspoten, net zo geniaal als grillig is. Hij was een beetje toe schietelijker als na zijn eerste persconferentie, maar nu waren er dan ook twintig man op de persconferentie verschenen in plaats van drie. „Bovendien ben ik nooit echt lid van de 'acade mie' van Bolletieri geweest. Ik heb er wel vaak getraind en een hoop van hem opgestoken, maar je kunt me geen pupil van hem noemen. Wek ik de indruk dat ik tegen mijn zin op de baan sta? Dat komt waarschijnlijk omdat ik aan het verliezen was en aan verliezen heb ik hartgrondig de pest. Dan word ik inderdaad ver schrikkelijk chagrijnig, daar kan ik niet tegen. Komt misschien omdat ik pas negentien ben. Gaat misschien nog over. Ik was ge- woon aan het verliezen en ineens had ik gewonnen. Maar dat is tennis, dat kan gebeuren, het kan ook net andersom. Dus waarom zou ik blij zijn?" Ook de tweede kwartfinale, die tussen Carlos Costa en Marco Fi- lippini, gaf weinig reden tot vro lijkheid. Pas tegen vijven betrad het duo, gewend aan stof en hitte, het nog kletsnatte gravel. Dat was effe wennen, zowel voor Cos ta, baseliner met een goede fore hand, als voor Filippino, jawel, ook al een baseliner met een goe de forehand. Het werd derhalve een wedstrijd waarvan de video-band uiterma te geschikt lijkt om een kinderte huis vol jengelende en dreinende bengels op een regenachtige woensdagmiddag gezellig in slaap te wiegen. Met slijtplekken achter de baselines, die na bijna twee uur op loopgraven begon nen te lijken, met veel topspin, een hoop topspin en nog meer topspin. Af en toe een passeer- slag, een verdwaalde lob, een noodzakelijk volley en, uiteraard, heel veel rally's. „Op en neer, heen en weer," zou Drs. P. erover zingen. De uitslag? 7-6 (9-7), 6-2 voor Costa. Amsterdam. Dutch Open, mannen, 800.000 gulden. Kwartfinales: Rios (Chl) - Karbacher (Dui) 4-6 7-6 7-5, Carlos Costa (Spa) - Filippini (Uru) 7-6 6-2. Programma vandaag (12.00 uur): Novacek (Tsj/7) - Schalier (Oos), Sie- merink (Ned) - Ulihrach (Tsj). VRIJDAG 28 JULI 1995 DEEL B Porte Allegre - De Brazili aanse confrontatie voor de Libertadores Cup, de Zuid- amerikaanse beker voor clubteams, tussen Gremio en Palmeiras is woensdag een kwartier onderbroken we gens een vechtpartij. Spelers, reserves, clubofficials, agen ten en radioverslaggevers raakten slaags. Het incident deed zich voor in de twintigste minuut. Gre- mio-middenvelder Dinho deelde een kopstoot uit, slachtoffer Valber reageerde met de vuist. Het duo werd het veld af ge stuurd. Dinho gaf vervolgens het beginsignaal voor een massale vechtpartij door een karatetrap richting het hoofd Van Valber, die later ook nog eens het doelwit van Gremio-doelman Danrlei was. De radioreporter deed recht streeks verslag. „Hier zijn geen voetballers maar Ro meinse gladiatoren aan het werk." Palmeiras-spits Mul ler vond dat overdreven: „Dit hoort bij het Brazili aanse voetbal." Gremio won de eerste con frontatie met 5-0. Volgende week is de return. Londen - Een 33-jarige amateur golfer heeft woensdag gepres teerd wat een doorgewinterde prof nog nooit gelukt is. De En gelsman Shaun Lynch sloeg op de baan in Exeter, ten zuidwesten van Londen, een hole-in-one over 453 meter. Het record stond sinds 1962 op 439 meter. Shaun is 1,88 meter groot en 92 kilo zwaar. „Met mijn gewicht kan ik een bal gemakkelijk ver weg meppen. Vandaag sloeg ik blijkbaar toe vallig ook nog een beetje in de goede richting," luidde het nuch tere commentaar van de man die een plaatsje in het Guiness Book of Records krijgt. Kerkrade - Roda JC heeft een opvolger gevonden voor de naar Feyenoord vertrokken Pool Tomek Iwan. Diens landgenoot Pjotr Kasperski tekende donderdag in Kerkrade een contract voor twee jaar. Hij is 23 jaar en afkomstig van de Poolse club Sokel Pniewy. Kasperski kan op alle plaatsen in de aanval goed uit de voeten. Hij heeft als jeugdspeler 25 interlands op zijn naam. Ajacied Ignacio Tuhuteru (21) loopt de komende twee weken stage bij De Graafschap. Tuhuteru speelde het afgelopen seizoen op huurbasis bij RBC. De Liberiaanse voetbalbond heeft Junior Professional Foot ball Club de landstitel ontnomen. De club, persoonlijk eigendom van AC Milans Georges Weah, stelde een ongerechtigde speler op. De Italiaanse club Lazio Roma heeft een nieuwe manier ge vonden om de inkomsten te vergroten. Lokale radio- en tv-zen- ders die komend seizoen Aron Winter en zijn ploeggenoten of de trainers willen interviewen, moeten daarvoor betalen. De zen ders kunnen hun rekeningen ook voldoen door reclamespotjes voor de sponsors van Lazio uit te zenden. De Turkse voetbalclub Fenerbahee, uitkomend in de hoogste divisie, heeft Dalian Atkinson overgenomen van het Engelse As ton Villa. Over de hoogte van de transfersom brachten de par tijen niets naar buiten. Atkinson voegt zich in Turkije bij zijn teamgenoot Dean Saunders. Wateringen - Servais Knaven zegevierde gisteravond in het profcriterium van Wateringen, waar de vele toeschouwers in te genstelling tot in Chaam felle striid zagen. Profs: 1. Knaven (Zevenaar) 100 km in 2.18.47, 2. Armstrong (VSt), 3. Bouwmans (Gemert), 4. Blijlevens (Rijen) 0.10, 5. Oetsjakov (Oek), 6. Lombardi (Ita), 7. Verhoeven (Oud-Turnhout), 8. Comelisse (Amster dam), 9. Maassen (Ittervoort), 10. Boogerd ('s-Gravenzande), 11. Breukink (Kalmthout), 12. Gotti (Ita), 13. Van Steen (Dongen), 24. Nij- dam (Klein-Zundert). Amateurs: 1. Zuijderwijk (Poeldijk) 100 km in 2.19.43, 6. Jos Schipper (Hans weert). Vrouwen: 1. Van Scheppingen (De Kwakel) 60 km in 1.29.40, 4. Rom- bouts (Rijsbergen), 15 Nelemans (Willemstad). Junioren: 9. John den Engelsman (St. Annaland), 16. Thomas van Gurp (Breda). Van Gurp nieuwe leider Westland-klassement. Bazel-Kruibeke (Bel), profs: 1. Nelissen (Bel) 147 km in 3.25.00, 2. Koerts (Ned), 3. Baldato (Ita), 4. Daelman (Bei), 5. Heynderickx (Bel), 6. Ganejev (Rus), 28. Hopmans. Den Haag - Bondscoach Piet Hoekstra heeft Debby Mansveld opgenomen in de nationale selectie voor de Tour Féminin die za terdag met de proloog in Limeux- les-Bains begint. De 22-jarige sprintster uit Gasselternijveen krijgt hiermee de beloning voor haar goede wielerprestaties van dit seizoen. De selectie: Meike de Bruijn, Marion Borst, Yvonne Brunen, Lenie Dijkstra, Elsbeth Vink en Debby Mansveld. Forli - Jet Jongeling heeft in de Italiaanse plaats Forli de we reldtitel bij de junioren op het onderdeel puntenkoers veroverd. De baanrenster uit Rijswijk verzamelde 36 punten, 2 minder dan de Oekraïnse Tatjana Stiajkina. Het brons was voor de Frangai- se Cathy Moncassin. Nieuwegein - Het bestuur van de Nederlandse badmintonbond (NBB) heeft het Dutch Open dat van 4 tot en met 8 oktober zou worden gehouden, van de kalender geschrapt. De NBB kon geen sponsors vinden voor het evenement. Hockenheim - Damon Hill bereidt zich voor op een heel onple zierige Grand Prix van Duitsland, zondag op het circuit van Hockenheim. De Britse Formule-I-coureur reed bij de vorige Grand Prix de Duitse wereldkampioen Schumacher van de weg en vreest de reactie van diens landgenoten. Marcelo Rios, die op matchpoint achter een paar wereldslagen uit de kast haalde en alsnog won. foto anp Haamstede, 10 km.: 1. Ben Mezia- ne (Delta Sport Zierikzee) 32.12, 2. Koole (Sp. Walcheren Middel burg) 32.34, 3. Van Tongeren (Sp. Walcheren) 33.04, 4. Lambregts (THOR Roosendaal) 33.06, 5. De Leeuw (AV '56 Goes) 33.09, 6. Ne lemans (Sprint Breda) 33.10. Vrouwen: 1. Heeren (Sp. Walche ren) 35.46, 2. Harms (AV Schuur- mans Vught) 36.28, 3. Zijderlaan (Avantri Schoonhoven) 37.32. Auckland. Rally van Nieuw-Zee- land. Stand na de eerste dag: 1. Maki- nen/Harjanne (Fin) Mitsubishi 42.31, 2. Schwarz/Wicha (Dui) Toyota 42.39, 3. Auriol/Giraudet (Fra) Toyota, Eriksson/Parmander (Zwe) Mitsubishi 42.42, 5. McRae/Ringer (GBr) Subaru, Kankkunnen/Grits (Fin/GBr) Toyota 42.44. Edinburgh: Schotland A - Neder land 0-2. Schotland A 200/6, Ne- derland 254/8. Nijmegen. Open kampioenschap van Nederland, belangrijkste uit slagen. Zevende ronde: Ba (Sen) - Krajen- brink (Ned) 1-1, Stasitis (Lit) - Schrooten (Ned) 1-1, Clasquin (Ned) - Foerman (Dui) 1-1, Mat hijsen (Ned) - Rafael Zdoroviak (Mol) 2-0, Ottink (Ned) - Bedinovs (Let) 0-2, Jan Nijmeijer (Ned) - Andrej Zdoroviak (Mol) 0-2, Autar (Sur) - Van der Stap (Ned) 2-0, De Witt (Ned) - Ruud Palmer (Ned) 2- 0, Zwart (Ned) - Knoops (Ned) 1-1, Jan-Pieter Drost (Ned) - Van der Pal (Ned) 1-1. Achtste ronde: Bedinovs - Autar 1-1, Krajenbrink - Clasquin 2-0, Ba - De Witt 2-0, Foerman - God- thelp (Ned) 2-0, Andrej Zdoroviak - Ottink 1-1, Schrooten - Knoops 0-2, Mathijsen - Heerema (Ned) 2- 0J Stasitis - Jan-Pieter Drost 1-1, Van der Pal - Zwart 1-1, Dagane Tomase (Lit) - Gaibova (Tad) 0-2. Stand aan kop: 1. Bedinovs, Kra jenbrink, Ba 13, 4. Foerman, Au- tar, Knoops, Mathijsen 12 punten. Oefenwedstrijden Bergentheim. FC ZWOLLE - MACCABI TEL AVIV (ISR) 1-1 (0- 1). Doelpunt Zwolle: Boere. Bij zonderheid: Arbiter Van Beek deelt twee rode kaarten uit aan spelers van Maccabi. FC DEN BOSCH - ESPAGNOL (SPA) 1-1 (0-1). Doelpunt Den Bosch: Van Nistelrooy. Bijzonder heid: Arbiter Helmstrijd stuurt speler van Espagnol weg. Meijel. WV - SPARTA 0-2 (0-1). Doelpunten: Krijgsman, Van der Laan. Huissen. JONGE KRACHT (3e klasse) - NEC 0-9 (0-3). Doelpun ten: Van Eijkeren 3, Sumiala 2, Kooistra, Van der Linden, Van Diemen, Koning. Koningsbosch. KONINGSBOSCH (4e klasse) - FORTUNA S 0-4 (0- 3). Doelpunten: Roest, Vroomans, Van Bommel, Ricksen. AALTEN. AZSV (2e klasse) - FC TWENTE 0-6 (0-1). Doelpunten: Platvoet 3, Mols 2, Bruggink. Haaren. NEMELAER (4e klasse) - WILLEM H 0-7 (0-2). Doelpunten: De Gier 3, Van der Vegt 2, Van Gastel, Van der Linden. Dieren. DIERENSE BOYS (3e klasse) - DE GRAAFSCHAP 1-8 (1-6). Doelpunten De Graafschap: Breetveld 5, Wildevang, Linden- bergh, Van de Brink. Oss. OSS'20 (2e klasse) - PSV 0-10 (0-7). Doelpunten: Nilis 2, Playfair 2, Gudjohnson 2, Vink, Cocu, Zen den, Van der Doelen. Lierop. LIEROP (afdeling) - RKC 0-13 (0-3). Doelpunten: Vreede 3, Wijnhard 2, Schoonens 2, Van Arum 2, Brands, Petrovic, Van der Steen, Van Aerde. Steenwijk. STEENWIJK (2e klas se) - VITESSE 0-7 (0-3). Doelpun ten: Curovic 4, Gorter, Van de Looi, Laamers. Osaka (Jap). World Series, vrou wen: Schoon/Van der Ven (Ned) - Borger/Paetow (Dui) 16-14, Rodriquez/Ramos (Bra) Schoon/Van der Ven 15-11, Schoon/Van der Ven - Soto/Her- nandez (Mex) 15-12, Buhler/Mus- ch (Dui) - Paterson/Van Wijnen (Ned) 15-4, Paterson/Van Wijnen - Soto/Marquez (Mex) 15-10. Schoon/Van der Ven en Pater son/Van Wijnen naar volgende ronde. Istanbul. EK Laser. Eindstand: 1. Harrysson (Zwe) 34 punten, 2. Lahme (Dui) 38, 3. Sty les (GBr) 54, 4. Suneson (Zwe) 70, 5. Warkalla (Dui) 73, 6. Negri (Ita) 79; Dublin. Iers Open, vrouwen. Stand na eerste ronde: 1. Davies (Eng), Smith (Eng), McGill (VSt) 67, 19. Hageman 71, 33. Weima 73, 99. De Boer 78.

de Stem | 1995 | | pagina 9