egenheid Bijdrage Julianafonds voor cv-ketel in dorpshuis Terhole it. Hulst komt de boeren tegemoet Afscheid van een herenkapper making DE STEM UITSLAGEN STANDEN DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Bestemmingsplan in het buitengebied op enkele punten gewijzigd Popko Nijmeijer 50 jaar 50 jaar Mama en Papa Zachte heelmeesters.... ZEELAND C2 rticulieren r gefeliciteerd Getrouwd Vandaag :erstaat Toertocht voor fietsers 25.000e in zwembad Sas René Loos uit Clinge Zeeuws kampioen PH2 BOLLINGEN EXAMENS Geslaagden DE STEM COMMENTAAR KLASSIEK SPORT Kleding kwijt na duik in bad Vernielingen aan auto's Snelheidscontrole Rugzak weg 'Zwaar bier' Rijverbod Hakenkruis Medicijnen in container Verduistering Autokraak Negen maanden cel j pE STEM VRIJDAG 28 JULI 1995 jan onze verslaggever [trhole - Het dorpshuis in Terhole Leeft van het Juliana Welzijn Fonds Li bijdrage van 2950 gulden gekre ten voor de aanschaf van een ener giezuinige cv-ketel. jet Juliana Welzijn Fonds is begin 1994 een twee jaar durende actie gestart om het voortbestaan van Zeeuwse dorpshui zen veilig te stellen. Het fonds vindt dat dorpshuizen essentiële voorzieningen zijn voor het platteland. Maar het con stateerde dat de energielasten vaak een flinke post op de begroting vormen. In veel gevallen kunnen deze kosten aan zienlijk verminderd worden door het treffen van energiebesparende maatre gelen. „De exploitatielasten zijn voor bijna alle gemeenschapshuizen een probleem," stelt L. de Putter, projectcoördinator van het Juliana Welzijn Fonds. „Ge meentes zijn steeds minder bereid daar geld in te stoppen. Hoewel dat in Zeeuws-Vlaanderen gelukkig nog mee valt. Daarom heeft het fonds gemeend de dorpshuizen een financieel steuntje in de rug te geven." De energiebesparende maatregelen ge ven veel dorpshuizen ook ruimte in de begroting voor bijvoorbeeld periodiek onderhoud dat er nu nog wel eens bij in schiet. Bovendien, zo stelt het Juliana Welzijn Fonds, hebben de maatregelen ook een positieve uitwerking op het mi lieu. Het fonds verstrekt 33 Zeeuwse dorpshuizen een bijdrage van maximaal 30.000 gulden. Veertien daarvan bevin den zich in Zeeuws-Vlaanderen. bedankje, jubileum, jwelijk, verloving, prestatie, examen, aham enz. kolom 0,65 incl. BTW, regel verplicht. |f afbeelding, mm 26.- incl. BTW. even op aanvraag, i niet geretourneerd. 182 of geef uw tekst laatsing af bij één van Schriftelijke opgaven d geaccepteerd, indien kend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. s het recht voor teksten n redenen te weigeren. Jachten bereiken over de jehoudt de uitgever zich om de naam van de r bekend te maken. |jan onze verslaggever Hulst - De boeren in de polders rondom Nieuw-Namen hoeven niet bang te zijn dat ze in de toekomst niet meer luimen uitbreiden. Het gebied krijgt weliswaar het eti ketje 'open agrarisch gebied met landschappelijke en na tuurwaarden' opgeplakt, maar er is in principe alles mo- »elijk, als er maar niet her en der gebouwd wordt. bsterzande, Ali Ahalalouch in efting in Axel, Ralf Huybregts erheijden. Jennifer-Joan van Nispen Ewout Hoppel 27 juli, Teteringen. 28 juli 1995 trouwen Carlo Blommaert en Ingrid Defoe Hulst. Je zou het hem niet geven, maar uit Chaam is vandaag in leven. Proficiat kinderen en kleinkinderen Clara is Sarah H.G. Van Gerben en Carla Van harte gefeliciteerd Van Tanja en Roy ten opzicht van het ontwerp zijn bracht; en aan wie redelijkerwijs niet kan n verweten geen bedenkingen te n ingebracht tegen het ontwerp. tiveerde beroepschrift dient te wor- iden naar de Afdeling Bestuurs- ik van de Raad van State, Postbus >00 EA 's-Cravenhage met ten n vermelding van de naam en a liener, de dagtekening van het •n vermelding van het bestuur*"' ïet besluit heeft genomen en de het kenmerk van het besluit, t is reeds van kracht. Het is even- lijk dat, indien binnen de roep is ingesteld, een verzoek laan tot het treffen van een voor- irziening. Het verzoek tot het tref- n voorlopige voorziening moet richt aan de Voorzitter van voor- fdeling. liener van een beroepschrift/ver- et treffen van een voorlopige ig wordt een bedrag aan griffie- i. Ie hoogte hiervan, de wijze waa'°P lijn waarbinnen u dit dient te beta- u zich in verbinding te stellen me' rie van de voornoemde afdeling et verkrijgen van nadere inlichbn- (tegen betaling) van kopieën vae ge gelegde stukken kan men zkh it de onder 1genoemde instant® 117293). r van Verkeer en Waterstaat, ze, igenieur-directeur, van de hoofdafdeling Waterbe- Instandhouding Infrastructuur, link rstaat Het die belangrijke wijziging in iet ontwerp-bestemmingsplan iuitengebied komt de gemeente Hulst de agrarische sector tege moet. Het concept van het ont- «rp-bestemmingsplan is een Heine twee jaar oud en kon sindsdien op een regen van be waarschriften rekenen. In dat ontwerp kreeg namelijk een Axel - Toer Club Axel houdt zondag 30 juli de 'Grens- tocht', een vrije toertocht voor Setsers. Deelnemers kunnen kiezen tus sen twee afstanden, zestig en 120 kilometer. De routes zijn geheel gepijld en iedere fietser krijg een duidelijke routebeschrijving mee. De tochten voeren over rus wegen in zowel Oost- als West-Zeeuws-Vlaanderen. Voor grootste ploegen fietser zijn er ials gewoonlijk weer bekers be- ihikbaar. Inschrijven gebeurt bij café Cam- brinus op de Markt in Axel. Tus- :n 07.30 en 10.00 uur. Van onze verslaggever van Gent - Het gerenoveerde zwembad in Sas van Gent heeft de 25.000e bezoeker binnenge haald. De 11-jarige René Winne uit Sas van Gent werd gisteroch tend door wethouder L. Marqui- nie (sportzaken) gefeliciteerd.. Van onze correspondent Clinge - René Loos uit Clinge is met zijn Hollandse herder, de reu Timo, Zeeuws kam pioen geworden in de catego rie Politiehond 2. Bij de afgelopen zaterdag aan de Bisschoppendreef te Clinge ge houden wedstrijden eindigde hij als eerste met 464 punten. De combinatie zal op 1 september aanstaande in Den Bosch Zeeland vertegenwoordigen in de strijd om de nationale titel PH 2. Ad Boone uit Kloosterzande, met de reu Rico, een Mechelse herder, werd tv/eede met 462 punten. Als derde eindigde Camiel Vael uit Graauw met zijn teef Tanja met een totaal van 459 punten. Voor de wedstrijden bestond een rede lijk goede publieke belangstel ling. groot deel van het buitengebied de bestemming 'Aln'. Een teken dat het gaat om een agrarisch ge bied dat landschappelijk en eco logisch zeer waardevol is. Boeren in dat gebied zouden flinke be perkingen krijgen wat betreft hun uitbreidingsmogelijkheden. Het college van B en W heeft de ze maand met het Landbouw schap overeenstemming bereikt de bewuste polders rondom Nieuw-Namen van 'Aln'- in 'Ao'- gebied te wijzigen. Bestaande be drijven krijgen hierdoor meer ruimte om zich te ontwikkelen. Een andere aanpassing in het ontwerp gaat over de neventaken van bestaande agrarische bedrij ven. Wil een boer ook aan inten sieve veehouderij gaan doen, dan mag dat maar op een oppervlakte van duizend vierkante meter. Was de vestiging van nieuwe in tensieve veehouderijen in 'A'-ge- bieden (de 'normale' agrarische grond zonder landschappelijke waarde) in het oude ontwerp nog mogelijk, in het nieuwe is die he lemaal aan banden gelegd. Bo vendien mag omschakeling naar intensieve veehouderij in 'A'- en 'Ao'-gebieden nog maar op de helft van het bestaande bedrijf plaats vinden. Een boer die daar voor kiest kan dat overigens al leen via een zogeheten wijziging sbevoegdheid voor mekaar krij gen. Dat houdt in dat burgemees ter en wethouders hem toestem ming moeten geven. Daarbij han teert het college bepaalde voor waarden. Wethouder G. van de Voorde kondigt aan dat het nieuwe ont werp bestemmingsplan in sep tember ter visie wordt gelegd. „Dan kan de gemeenteraad het in het najaar vaststellen." (ADVERTENTIE) Alle modellen uit voorraad ,7 of op_ korte ^yr termijn Renault leverbaar Mr. F.J. Haarmanweg 58 Terneuzen Tel. 01150-17751 Van onze correspondent Terneuzen - Zesenveertig jaar zonder een dag te verzuimen knipte kapper Boudewijn Smolenaers getrouw zijn klanten. Eerst bij de zaak van zijn vader in Sluiskil, later bij kapsalon Van der Hout. In zijn vrije tijd was hij de langstdienende sergeant (35 jaar) bij de Nationale Reserve. Dins dag 1 augustus hangt hij de kap persschaar aan de wilgen. Klan ten en collega's nemen dinsdag met een receptie van 16.00 tot 18.00 uur afscheid van hem. Uitgerekend op zijn verjaardag geeft hij een afscheidsinterview. Bescheiden als hij is verontschul digt hij zich. „Mijn baas maakt er ophef over, maar ik heb gewoon 46 jaar mijn werk met veel ple zier gedaan." Geboren in 1936 te Sluiskil door liep de jonge Sluiskillenaar de St.- Antoniusschool. Op zijn der tiende ging hij werken in de kap perszaak van zijn vader in Sluis kil-Oost. „Mijn vader, Albert Smolenaers, had een zaak die voor de elektri citeitscentrale stond. Daar kwa men veel buitenlanders, Italianen en Fransen die op de fabrieken werkten. Maar ook de directeu ren waren vaste klant." Boude wijn begon als leerjongen met de vloer te vegen, haar wassen en in zepen. „Je moest de klanten toen nog scheren. Soms viel er om half zeven nog een binnen. Als jonge jongen wilde ik dan wel gaan dansen, maar ja het werk ging voor." Lof Boudewijn volgde in Terneuzen de kappersopleiding. Hij kreeg les van de kappers Van Hout (se nior), Van Grembergen en Van Kouteren. Hij slaagde met lof en stroomde door als gezel en eerste bediende herenkapper. Toen in 1958 de zaak van zijn vader in Sluiskil-Oost onteigend werd opende deze een eigen zaak in de Axelsestraat onder de naam Mai- son Albert. Boudewijn werkte daar tot zijn vader met pensioen ging op zijn 65e. Hij stond nu voor de keus. De zaak verder zet ten of in loondienst gaan. Hij koos voor dit laatste. Zodoende is hij reeds achttien jaar werkzaam bij kapsalon Van der Hout. „We werken hier met een goed team van negen mensen. Ik ben de enige herenkapper. De anderen zijn allemaal heren- en dameskapper. Ik ben nooit een dag ziek geweest of te laat geko men. Ik ben altijd een half uur te vroeg op mijn werk," vertelt hij Kapper Boudewijn Smolenaers houdt het na 46 jaar voor gezien. niet zonder trots. In zijn loopbaan heeft hij vele stijlen de revue zien passeren. „Kort was vroeger ook in. Met de handtondeuse dan wel te ver staan. De klant ging weg met een flinke lading brillantine in het haar. Als je vroeger figuren of bliksemschichten knipte zou de jeugd teruggestuurd worden." Zonder probleem noemt de schei dende kapper een lijstje namen van klanten die hij al 38 jaar knipt. „Laatst kwam Bob Walzel, de ex- Dow-topman nog even langs. Hij had gehoord dat ik ermee stopte en kwam afscheid nemen." Anekdote Anekdotes komen niet zo gauw naar boven. Na veel aandringen weet hij zich er een te herinneren. „Een boer die zijn haren ver kwijt was vroeg eens aan politie agent Marien de Feijter hoe die aan zo'n mooie bos haar kwam. Marien antwoordde dat hij het zweet van een politie-agent erop moest smeren." FOTO WIM KOOYMAN Vakantie heeft Smolenaers wei nig gekend. Hij nam vakantie op om te oefe nen voor de Nationale Reserve. Plichtsgetrouw als hij is heeft hij nooit een oefening gemist. Zijn vrije tijd wil hij zoveel mogelijk doorbrengen in de vrije natuur, met fietsen en vissen. Ja, het con tact met de mensen zal hij wel missen. Als hij de balans op maakt zegt hij. „Het is een leuk vak. Je ontmoet mensen van hoog tot laag. Iedereen heeft per slot van rekening haar op zijn hoofd." EDITIE ZEELAND SS Redactie terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 21767. Redacteuren: Peter Oggel (editie- wef), Frank van Cooten, Rein van der Helm, Florence 'mandt, Ton Koomen (sport), Ha rold de Puysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- ®30, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 01140- '"51, fax 01140-19698. "'djjcteuren: Frank Deij (plv. ed. c"ef), Gerlach Hochstenbach. Advertentieverkoop terneuzen: Zuidlandstraat 32, el 01150-17920, fax 01150-96554 Vertegenwoordigers: Martin Boeije privé 01155-63976, «ens Dimmers privé 01155-62354 nulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. Cj?e9enwoordigers: nt?!fvan den Brar|de privé 1140-14570, Marjan Verstraeten Pnve 01140-16755. Verkoopleider: "arrie Muurmans, tel. 01650- "150 (privé 01608-20894). ti?ie'00nnurnrners en openings- van overige afdelingen op SCHIETINGEN Hulst - De Batavieren, 113 schut ters. Blokschieting: 1. D. Neus, 2. J. Sorber. Hoofdplaat - Zaal De Vriendschap, 53 schutters. Hoge vogel: T. de Meester, eerste zij vogel: R. van de Bosse, tweede zij vogel: E. Kesbulk, grootste aantal (6): D. van de Valk. Hulst - De Batavieren, 75 schut ters, 150-jarig bestaan. Wip 1: hoge vogel: N. Vereecken, eerste zijvo gel: E. Poppe, tweede zijvogel: J. Vermeire, derde zijvogel: G. Klerk, vierde zijvogel: F. van Swaal. Wip 2: eerste hoge vogel: H. de Waal, tweede hoge vogel: B. Esseling, eer ste zijvogel: F. Herwegh, tweede zijvogel: K. Verschraegen, derde zijvogel: Th. Bogaert, vierde zijvo gel: G. Savoye. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, zeventien schutters. Eerste hoge vogel: A. Stevens, tweede hoge en beide zijvogels: R. Schalkens, grootste aantal (5): J. van Goethem. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 33 schutters. Eerste hoge vogel: M. Suy, tweede hoge en eerste zijvogel: P. Gauwe, tweede zij vogel: O. de Schrijver, grootste aantal (7): S. Ferket Ossenisse - Camping Mussennist, twintig schutters. Hoge en eerste zijvogel: W. Marevoet, tweede zij vogel: O. de Bruyn, grootste aantal (6): P. Waumans. Axel - Ons Vermaak, 54 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: W. de Vrieze, tweede hoge vogel: C. Her mans, eerste zijvogel: J. van Ertvel- de, tweede zijvogel: M. van Hecke, derde zijvogel: J- Fopma. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Verstraeten, tweede hoge vogel: H. van de He mel, eerste zijvogel: J. Fopma, tweede zij vogel: D. Herman. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, zestien schutters. Hoge en tweede zijvogel: J. Bogaert, eerste zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (4): Th. Kint. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 33 schutters. Hoge vogel: Th. de Kort, eerste zijvogel: J. Sin- ave, tweede zijvogl: L. de Clerck, grootste aantal (6): P. Vercauteren. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, dertien schutters. Eerste hoge en eerste zijvogel: M. van Hoeke, tweede hoge en tweede zij vogel: D. Audenaera, grootste aantal (6): A. Slok. Walsoorden - Zal Rue du Nord, achttien schutters. Hoge vogel: M. van Kerkhoven, beide zijvogels: P. Neve, grootste aantal (8): L. Sinave. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 75 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: G. D'Hondt, tweede hoge vogel: A. Tieleman, eerste zijvogel: J. Ver meire, tweede zijvogel: L. van Hoe ke, derde zijvogel: R. de Somville, vierde zijvogel: L. Vermeulen. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Suy, tweede hoge vogel: J. Weemaes, eerste zij vogel: J. de Wilde, tweede en derde zijvogel: R. de Somville, vierde zij vogel: A. Ophalvens. Wip 3: eerste hoge vogel: J. Weemaes, tweede ho ge vogel: P. rAes, eerste zij vogel: R. de Somville, tweede zijvogel: R. de Haeze, derde zijvogel: D. de Vrieze, vierde zijvogel: H. merkx. Ossenisse - Camping Mussennist, 49 schutters. Hoge vogel: P. Ver cauteren, eerste zijvogel: L. de Kerf, tweede zijvogel: G. Piessens, grootste aantal (4): W. Marevoet. Aardenburg - St.-Sebastiaan, hon derd schutters, beschrijfschieting. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Wijnckel, Aardenburg; tweede ho ge vogel: D. Donze, Terneuzen; eer ste zijvogel: P. Martens, Koewacht; tweede zij vogel: B. Jansen, Aard- wnburg; derde zijvogel: A. Ele- geert, Koewacht; vierde zijvogel: A. Ophalvens, Antwerpen. Wip 2: ho ge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zijvogel: R. de Wispelaere, tweede zijvogel: K. Minnaert-Maes, beiden Aardenburg; derde zijvogel: J. vam Quaethem, Koewacht; vier de zij vogel: E. Inghels, Zuiddorpe. Blokschieting om trofee St.-Sebas tiaan: 1. A. Everaert, Heist. Kwadendamme - Verenigde so ciëteiten, 47 schutters van twaalf verenigingen. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Vermeule, Edele Hand boog; tweede hoge vogel: P. Doene, Victoria; eerste zijvogel: H. Franse, Willem Teil; tweede zijvogel: L. de Jonge, ADLM; derde zijvogel: H. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel: P. Repkes, Victoria; groot ste aantal (6): E. Rentmeester, Wil lem Teil; extra vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; standaardje: A. Rijk, ADLM. Wip 2: eerste hoge en vier de zij vogel: S. Raas, Victoria; twee de hoge vogel: A. de Jonge, Sora- nus; eerste zijvogel: J. Rijk, ADLM; tweede zij vogel: P. Repkes, derde zijvogel: H. Rentmeester, grootste aantal (5): C. Jeremiasse, extra vo gel: B. Rooze, Zorgvlied. Kwadendamme - Vooruitgang, 67 schutters van twaalf verenigingen. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied; tweede hoge vogel: J. Vermeule, Edele Hand boog; eerste zijvogel: J. Vanderwe- ken, tweede en zesde zijvogel: H. van Damme, beiden Beveren; derde zijvogel: D. Sinke, Jacoba van Bei eren; vierde zijvogel: F. van Orden, vijfde zijvogel: G. de Vos, beiden Beveren; grootste aantal (7): H. van Damme. Wip 2: eerste hoge vogel: H. van Damme, tweede hoge vogel: I. Helmstrijd, Juliana; eerste zijvo gel: P. Repkes, tweede zijvogel: P. Doene, beide Victoria; derde zij vo gel: L. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (7): E. van Roeyen, Beveren; extra vogel: W. Bek, Spes Nostra. Hengstdijk - Camping De Vogel, 49 personen. Hoge vogel: F. Geluk, linker zijvogel: mevrouw De Win ne, rechter zijvogel: J. van Dorsse- laer, grootste aantal (9): mevrouw Engels. Ossenisse - Camping Mussennist, 45 personen. Hoge vogel: B. Pies sens, linker zij vogel: E. de Bruyn, rechter zijvogel: L. Croket, grootste aantal (4): L. Croket. Breda - Meao. Accountancy: Marjolijn Steijaert, Graauw. AL GERUIME TIJD hangt het voortbestaan van het ziekenhuis Oostburg als een volwaardige voorziening aan een zijden draadje. Dankzij onder meer het ziekenfonds AZVZ/ZHE - dat een forse som geld daarvoor op tafel legde - en een actie on der de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking kon het ziekenhuis een 24-uurs chirurgische zorg blijven leveren. Dit in afwach ting van de resultaten van een studie over grensoverschrijden de samenwerking tussen Zeeuws-Vlaamse en Belgische zie kenhuizen. De zorg 'rond de klok' staat of valt met de bereidwilligheid van de specialisten in ziekenhuis De Honte om in Oostburg aan te treden. En die bereidwilligheid is er bij de meesten niet. De ondernemingsraad van de ziekenhuisgroep heeft gisteren in een gesprek met de ziekenhuisdirectie zijn zorg over de gang van zaken in Oostburg uitgesproken. Een directie die vra gen van een raadslid, dat zijn zorg uitspreekt over de gang van zaken in Oostburg, als 'geouwehoer' bestempelt. Zo kan het niet langer. Er wordt nu gesold met patiënten en personeel. Of men kiest voor twee volwaardige locaties in de ziekenhuisgroep en dwingt de specialisten loyaal mee te wer ken óf men sluit Oostburg. Zachte heelmeesters maken im mers nog steeds stinkende wonden. MARKTEN GROEDE Jaarmarkt - en rommelmarkt - cen trum THEATER VLISSINGEN Straatfestival - met internatio naal straattheater, klassieke muziek en hedendaagse (pop)muziek - cen trum MIDDELBURG Bram Beekman (orgel) - Nieuwe kerk Abdij - 20.00 uur 8-ƒ 6 - kin deren t/m 12 jr gratis) VLISSINGEN Middagpauze-orgelconcert - St. Jacobskerk -12.00-12.30 uur (gratis) POP EN JAZZ COUJNSPLAAT Peerock - Noordbevelands popfes tival met verschillende bands uit Nederland - Sportveld Havelaar- straat-19.30 uur 7,50) GOES Zws. Rijwiel/Toervierdaags - 25- 40-60 km door het Zeeuwse land schap - Sportpunt Zeeland Zwem- badweg - 9.00 en 18.00 uur - 17,50 - kinderen 10 MIDDELBURG Zws. Rijwiet/Toervierdaagse - 40-60 km door het Zeeuwse land schap - Tennispark De Veste MTV- gebouw Koninginnelaan - 9.00- 17.00 uur - daginschrijving 5 - vier dagen 17,50 - kinderen 10 DIVERSEN ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur VLISSINGEN Toeristendag - met kraampjes en muziek - binnenstad - 10.00-21.00 uur (gratis) Boottocht naar Antwerpen - met bustransfer terug naar Vlissingen - aankomst Antwerpen 17.00 uur - vertrek bus 21.00 uur - Koopmans haven -12.30 uur ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start bij HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - info: VW tel. 01170-52843 (tot 4 sept) STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur OSSENISSE Schieting - camping Mussennist - 20.00 uur Schieting - camping De Zeemeeuw - 20.00 uur en generale repetitie play back KLOOSTERZANDE Kaarting - Rozenhof -13.30 uur AXEL Expositie kunstfotografie - R. de Kraker Terneuzen - streekmuseum Het Land van Axel - di t/m zat van 13.30 tot 17.00 uur (t/m 29 april) CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - camping De Vogel - 20.00 uur TERNEUZEN Doorlopende expositie - schilde rijen in olieverf, aquarel, pastel en krijt - J. de Wit-Rammeloo - De Resi dentie (t/m 9 aug) HOEK Zomeravondmarkt met snuffel- markt - Koudepolderstraat bij Houtland -18.00 uur FILMS GOES Grand Theater -19.00 uur Flodder 3 21.30 uur Bad Boys HULST De Koning van Engeland -14.00 uur De Zwanenprinses 14.00 uur Power Rangers The Movie 14.00 19.30 22.00 uur Flodder 3 19.30 22.00 uur Die Hard with a Vengeance 14.00 19.30 22.00 uur Casper 14.00 19.30 22.00 uur Free Willy 2 19.30 22.00 uur First Knight MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Exotica 22.30 uur Love and Human Remains OOSTBURG Ledeltheater - 20.00 uur Bad Boys RENESSE Dorpshuis - 19.00 21.30 uur Flod ders VLISSINGEN Alhambra 1 19.00 21.30 uur Die Hard with a Vengeance Alhambra 2 - 19.00 21.30 uur Free Willy 2 Alhambra 3 - 19.00 21.30 uur Flod der 3 Alhambra 4 - 19.00 21.30 uur Cas per KNOKKE Beverly Screens -15.00 uur Flod ders 17.30 20.00 uur Bad Boys 22-.30 uur Carrington 20.00 uur The Quick and the Death 15.00 17.30 20.00 22.30 uur Casper 15.00 17.30 uur Dumb Dumber 15.00 17.30 20.00 22.30 uur Free Willy 2 22.30 uur Die Hard with a Vengean- Bij wooi weer geen voorstelling tij dens de weekdagen om 15.00 en 17.30 uur. Gelieve bij twijfel eerst telefonisch contact op te nemen: 0032-50620620 Breskens - Een gezin uit Duizel zocht gisteren na een duik in het zwembad van een camping aan het Zandertje in Breskens ver geefs naar hun kleding. De fa milie had in een kleedruimte al hun spullen achtergelaten in een rugzak en die was weg. Cadzand Bad - Gistermorgen ontdekte een 22-jarige man uit het Belgische Boortmeerbeek dat van zijn auto de buitenspie gel, antenne en ruitewissers wa ren vernield. De auto stond ge parkeerd op een terrein van een camping aan de Vlamingpolder weg. De auto van een 53-jarige man uit Zwijndrecht (B), die stond aan boulevard De Wielin gen te Cadzand-Bad was met een scherp voorwerp bekrast. Groede - Bij een snelheidscon trole op de Traverse in de be bouwde kom van Groede zijn woensdag tussen 11.00 en 14.00 uur 35 weggebruikers bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid van 50 kilo- meter per uur. Gecontroleerd werden 928 voertuigen met als hoogst gemeten snelheid 69 ki lometer per uur. De politie slin gerde die dag ook 65 mensen op de bon voor het parkeren van hun voertuig op plaatsen waar dit niet is toegestaan. Dat ge beurde langs vrijwel de gehele West-Zeeuws-Vlaamse kust. Groede - Een 31-jarige man uit Roselaere (B) miste na een korte wandeling over het naaktstrand in Groede zijn rugzak. Daarin zaten een portefeuille, geld en persoonlijke papieren. Hulst - Met een alcoholpromil lage van 2.07 in het bloed reed een 47-jarige man uit Stekene gisteren met zijn auto over rijks weg N60 te Hulst. De man moet volgens de politie bier van een zwaar soort hebben gedronken, want hij verklaarde bij zijn aan houding slechts twee pinten te hebben genuttigd. De Belg kreeg naast een proces-verbaal een rijverbod van elf uur opgelegd. Hulst - En 27-jarige automobi list uit Hulst trok gisternacht de aandacht van de politie doordat hij met zeer hoge snelheid over de Liniedijk in de gemeente Hulst reed. Een ademanalyse test gaf als uitslag 605 micro gram alcohol per uitgeademde liter lucht. Voldoende voor de politie om het rijbewijs van de man in beslag te nemen. Naast een tijdelijk rijverbod van zes uur kreeg hij tevens een dag vaarding uitgereikt. Oostburg - Bij een bank-filiaal aan de Markt te Oostburg werd in de afdekplaat van een geldau tomaat een hakenkruis gekrast. Het vernieuwen van de plaat kost duizend gulden. Oostburg - In een glascontainer aan de Schoolstraat te Oostburg werd woensdagmiddag een gro te hoeveelheid medicijnen ge vonden. De politie heeft zich over de vondst ontfermd en het spul naar een apotheker ge bracht. Sluiskil - Een voormalige ken nis van een 22-jarige vrouw uit Sluiskil is er met haar auto van door gegaan. En passant nam de kennis ook twee GSM-telefoons mee. De vrouw beschuldigt de kennis van verduistering. Terneuzen - In de Dijkstraat werd ingebroken in een auto door een ruit te vernielen. Een 45-jarige man uit Terneuzen raakte daardoor zijn portemon nee met daarin enkele honderen guldens, zijn rijbewijs en een kopie van deel 3 kwijt. Breda - De 33-jarige S. M. uit Roosendaal is gisteren door de Bredase rechtbank conform de eis veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf voor het dreigen met een injectiespuit. Bij zijn poging om vijftien kilo kaas uit een supermarkt in Roosendaal te stelen, werd de man in de kraag gegrepen. Op een gegeven moment voelde de man zich echter zo bedreigd dat hij een injectiespuit tevoor schijn haalde en riep: „Jullie weten niet wat voor een ziekte ik heb." r\

de Stem | 1995 | | pagina 15