er Ronnie Babijn is superieur Ik hou van aanvallend tennis' Ei Krijn de Vries op dreef in Vlissingen Bierings mei pijn en moeite verder Lokeren heeft lang moeite met Axel (1-5) Dubbeldam winnaar in Bruinisse [Tennisser Bart Gorthmanns wil een vaste plaats bij Ador Sport ESTEM SPORT ZEELAND B2 rs agb./gevr. Onr. Goed Koop] beleggingspanden extra Kleintje Terneuzenaar geeft de toon aan in Zeezwemloop Zoutelande TENNIS |ZC Koewacht naar IK lange haan Anna Paulowna I s-Heer Arendskerke I speelt tegen Sparta NDAG GESLOTEN Compleet Troonopvolger SCHAAKRUBRIEK De schrik van elke schaker TENNIS Goirlenaar Geerts wint na 15-13-tie in beslissende set tegen Vervaet TENNIS 15 VRIJDAG 28 JULI 1995 titf cieel heeft uitgeroepen sse*). ito mee voor 'n taxatie, dealer toch uitgekleed id, kan hij ook wel wat doen. Maar... mondje rijdt uw buurman vol le in een nieuwe Swift. ter 100km bij 90km/u(EEG-norm). 5 58 50. i 4, 0114Ó - 18 41. HTV Bre- I6u s.m. sda. snte labij 4. er in 1454- zkt .per met 150,- mer 15 11. mer Tel. I in STUDENT Fysiotheraf speelt topbasketbal Goba, z.m.s. kamer, 4x4, in Breda, hi 450,- p.mnd. Tl 08365-41345. Te koop 2 aaneengeslotfi nabij het station in Breda aparte verkoop mogelijk. Een winkel/woonhuis, woonhuis per 1-10-'95 eventueel leeg. Een panr kamerverhuur. Tel. 0162! 20181 b.g.g. 01623-186? Maak een reclame met een Het helpt. 3 meter lang land huisstijl. Je snuift de landelij ke lucht al op, als u er even bij staat. Leverbaar in vele tin ten, com- ?n, gaskookplaat, spoelbak. J2Q&P In onze sportmedewerker Ljelande - Ronnie Babijn is lijdelijk terug. De Terneu- Lar die begin juni tijdens [triathlon van Hoek na een Lal jaren zijn rentree lakte op de triathlon en ge- Lde winst pakte was nu ook I je Zeezwemloop van Zou- Jande de beste, j de 1000 meter zwemmen [;rde Babijn al het kopgroepje «vijf aan. Achter hem volgden [gebroeders Ronald en Floris ai Loon uit Hoogerheide terwijl van de Wege, Sjaak de H en een verrassend sterk jammende Adriaan Janisse zich in de voorste gelederen be- |,i zwemmen werd overigens bijzonder moeilijke om- standigheden afgewerkt. Hoge golven zorgden er voor dat een groot aantal deelnemers bij de eerste boei in aanraking kwamen met de basaltblokken waardoor veel blessures onstonden. Zo kwam Kikkie Myhrboki (een Zweedse die de zwemtrainingen bij Luctor verzorgt) met ontveld bovenlichaam uit het water en was er ook schaafwerk bij Wil de Nooyer, Terése van Lare, Simon van de Linde en Jan Jansen. Babijn had daar allemaal geen boodschap aan. Hij pakte tijdens het lopen resoluut de leiding, kreeg even later het gezelschap van junior Floris van Loon en dit duo sloeg een beslissende kloof op de tien kilometer lopen. Ba bijn die duidelijk meer inhoud had dan zijn gezel had aan een versnelling een drietal kilometer voor de streep genoeg om onbe dreigd naar de zege te lopen. Irma Heeren won bij de vrouwen. De Middelburgse werkt wat in de anonimiteit toe naar de volledige triathlons van Almere en Nice nadat ze in het voorjaar wat pro blemen kende. Terése van Lare kwam als vijfde uit het water en pakte op het lopen ruimschoots de winst bij de vrouwemvetera- nen. UITSLAGEN KORTE AFSTAND (500 METER ZWEMMEN/5 KILOMETER LO PEN) Mannen: 1. Remy Vasseur 27.18, 2. Gideon Dieleman (beiden Vlissingen) 28.56, 3. Ronald Ovaa (Oost-Sou burg) 30.42, 4. Martien Francken (Bergen op Zoom) 31.22, 5. Frank Te- tering (Oosterhout) 31.52. Vrouwen: 1. Marianne van de Velde (Tholen) 29.31, 2. Melanie Bos 30.27, 3. Mirjam Dieleman (beiden Vlissin gen) 30.35, 4. José Haegens (Roos endaal) 31.09, 5. Kiki Myhrbroki (Middelburg) 31.55. LANGE AFSTAND (1000 METER ZWEMMEN/10 KILOMETER LO PEN) Mannen jeugd: 1. Ronald van Loon (Hoogerheide) 57.46. Mannen junioren: 1. Floris van Loon (Hoogerheide) 49.08, 2. Rens Lobbe- zoo (West-Souburg) 52.03, 3. Mare Blok (Lewedorp) 52.39. Mannen senioren: 1. Ronnie Babijn (Terneuzen) 48.02, 2. Gerrie van Hel mond (Terheijden) 49.44, 3. Miquel van Tongeren (Arnemuiden) 50.18, 4. Adriaan Janisse (Westkapelle) 50.34, 5. Sjaak de Kok (Lewedorp) 51.03, 6. Cor Peeters (Raamsdonksveer) 51.23, 7. Adrie Flipse (Westkapelle) 52.15, 8. Ronny de Martelaere (IJzendijke) 52.19, 9. Wim Verburg (Goes) 52.22, 10. Bram van de Wege (Philippine) 52.24, 11. Ron Stobbe (Almere) 52.55,12. Corné van Loon (Bergen op Zoom) 53.05, 13. Eric Visser (Woer den) 53.31, 14. Mark Jelier (Middel- harnis) 54.29, 15. Kees Verbeek (Gerldermalsen) 54.46. Mannen veteranen I: 1. Wim Krols (Bergen op Zoom) 55.46, 2. Theo van Hal (Middelburg) 56.11, 3. Lein Lie- vense (Zoutelande) 56.37, 4. Kees van Ginderen (Wouw) 59.40, 5. Kees van Gent (Dordrecht) 1.03.37. Mannen veteranen II: 1. Piet Verhage (Westkapelle) 58.23, 2. Simon van der Linde (Oost-Souburg) 1.00.34, 3. Theo Guillet (Vlissingen) 1.02.58. Vrouwen junioren: 1. Karlijn Meyen- feldt (Molenschot) 1.08.08. Vrouwen senioren: 1. Irma Heeren (Middelburg) 52.34, 2. Bianca van den Kieboom (Steenbergen) 55.24, 3. Karin Visser (Woerden) 1.04.05, 4. Carla van de Berg (Puttershoek) 1.04.35, 5. Andrea Suykerbuyk (Roosendaal) 1.10.38. Vrouwen veteranen: 1. TerQese van Lare (Sluis) 58.34, 2. Wil de Nooyer (Seroooskerke) 1.17.02, 3. Jeanne van Hal (Middelburg) 1.18.51. ior Henk van de Voorde De 24-jarige tennisser Bart Gorthmanns uit Jadzand staat momenteel in het enkelspel op de B2-lijst ja bezit in het dubbel 'slechts' het Cl-klassement. Hij is aliter ambitieus als nooit tevoren. Bierings. Het is altijd beter om van de uiteindelijke winnaar te verliezen." Een onwillige buikspier hield Gorthmanns vorig jaar van Cl- toernooi-overwinningen af. In Sluis moest hij in de halve finale opgeven en in Cadzand in de fi nale. Alleen in Oostburg was het raak toen Timothy Poppe in de finale met 6-1,6-0 aan de zegekar werd gebonden. Dit voorjaar was hij ook succesvol in De Braakman via winst in de finale op Tony Seen. In 1997 wil ik op de Bl-lijst Taan. Ik wil wat punten bij el- aar sprokkelen. Dit jaar ben ik jor het eerst B2 in het enkels- tl.De C ben ik uitgegroeid. Ge- ittig, want ik was bang dat ik [nooit vanaf zou komen. Zeven heb ik geen toernooien ge peeld, van mijn 16e tot mijn le. Ik maakte deel uit van een |ithting met namen als Bernd an Quekelberghe, Jeroen Vers tieten en Guido Tolhoek. Zij fit inmiddels allemaal Bl-spe- (er. Ik heb het wat laten liggen. 5 was het meest lui van het stel. i je ouder wordt denk je wat erna," aldus Gorthmanns. West-Zeeuws-Vlaamse ten- isser doet er inmiddels alles lat om het verloren gegane ter- [tin te heroveren. In de regiona- toernooien die momenteel vol- p draaiende zijn bewees hij op te goede weg te zijn. Zowel in let Aardenburgse Kikker-toer- looi als in het Vechthanen-toer- looi te Breskens kruiste Patrick flarteijn zijn pad op het B-sche- fca „In Aardenburg verloor ik Ian Patrick met 7-5 in de derde let, terwijl ik nog met 5-4 heb loorgestaan. Hij had een slechte liag, ik heb toen echt kansen ge- ad. In Breskens had hij een su- Iperdag. Hij tovert dan met ten- tesballen, want hij is een goo- Ihelaar. Hij won toen met twee jieer 6-4. Ik ben blij dat hij in de 'inale gewonnen heeft van Boas [lan onze zwemmedewerker na Paulowna - In Anna IPaulowna wordt vanavond, Imjdag 28 juli, het Neder lands kampioenschap op de langebaan gehouden over een ffstand van vijf kilometer, de zwemclub Koewacht l op het onderdeel schools lag bij de vrouwen alleen Su- lan de Baer aan de start ver- Ischijnen. Baud Hamelink, Maarten van der IZwan en Martijn Verbist zullen P;j de mannen proberen een zo Poog mogelijke klassering te be palen. Ankie Buijs, de op dit mo- luent snelste schoolslagzwemster Pan Koewacht, mag vanwege paar jonge leeftijd nog niet star- I® in het Nederlands kampioen schap op de vijf kilometer. Op de Ptije slag is Arno van den Berghe Present. Zij zullen zaterdag op de l'aguliere drie kilometerwedstrijd Proberen de koppositie van Koe- l'facht te behouden. I «ndag 30 juli wordt het open P^erlandse kampioenschap ma- IJathonzwemmen over 25 kilome- gehouden. Hiervoor komen ffl Koewachtse leden aan de I start. I fan onze sportmedewerker -"Heer Arendskerke - De za- I 'erdagtweedeklasser 's-Heer Ifkendskerke speelt op eigen I 'errein een oefenwedstrijd te- de Rotterdamse eredivi- |*mist Sparta op dinsdag 1 phgustus, aanvang 19.00 uur. Rotterdammers acteren PWer anderen de Zeeuwen Den- |l s?n Gerard de Nooyer. Sparta je 1 een moeilijk seizoen achter L kon zich slechts op het he ft 6 handhaven. De selectie ba» enkele wijzigingen onder- n, mede door het vertrek van |tj5.C0. Hoogers naar Westham Ivan' tr er Jac'c Schipper lsc|1j|^eer Arendskerke kan be- >d. ig,vrijdag koopavon. pan en over dezelfde formatie v°ng seizoen. „Vroeger had ik een slechte mentaliteit. Toen ik 16 was, was ik niet in staat om een partij winnen. Ik kon geen wedstrijden spelen. Ik was zenuwachtig. Nu sta ik er op de baan. Ik speel nu verdedigend tennis. Iets waar ik eigenlijk een hekel aan heb. Ik hou van tennissers die aanval len. Ik speel afwachtend met af en toe een versnelling. Ik moet het gewoon van lopen hebben. Probeer zoveel mogelijk te halen en de hoeken te gebruiken. Dat gaat op gravel. Sta ik zelf niet onder druk dan probeer ik te versnellen. Oplopen doe ik bij voorbeeld alleen als er een bal half-court geslagen wordt. Pa trick Marteijn en Boas Bierings zijn complete spelers. Zij kun nen zowel verdedigen als aan vallen." Gorthmanns was amper 10 jaar toen hij zijn eerste tennislessen kreeg van Han Petiet. Vervol gens kreeg hij tot zijn 16e nog trainingen van verschillende trainers. „Daarna heb ik het ver schrikkelijk laten schieten. Te genwoordig train ik in België en bij Johny Blackman in De Braakman. Johnny is een fantas tische tennisleraar. Hij brengt je de goede mentaliteit bij. Je gaat er gewoon voor bij hem. Als je flauwekul op de training uit haalt mag je opstappen." Competitie speelde Bart Gorth manns dit seizoen bij het naar de tweede klasse gedegradeerde Ador Sport. „Ik had echter geen basisplaats. Volgend jaar hoop ik een basisplaats in het team van Mike Simon te veroveren. Als ik tegen Bernd van Quekel berghe, Guido Tolhoek of Kim Langeraert moet tennissen - zij spelen allen in het eerste team van Ador - dan sta ik dubbel ge motiveerd op de baan." In het dagelijks leven werkt Bart Gorthmanns in de zaak van zijn ouders: het fraai in de duinen gelegen Strandhotel te Cadzand. „Ik hoop hier de troonopvolger te worden. Nadat ik in België de middelbare hotelschool heb doorlopen, met stage in Frank rijk, ben ik in 'de zaak' terecht gekomen. Het werk in de horeca heeft de prioriteit. Tennis is maar bijzaak." Als sparringpartner fungeert Gorthmanns menigmaal voor full-time-tennisser Tim van Veldhoven. „Tim is een goede vriend. Hij zet me zo nu en dan terug op de wereld als ik denk dat het te gemakkelijk gaat. Tim speelt tegen niemand in Zeeuws- Vlaanderen voluit. Als hij dat wel zou doen zou hij van ieder een met 6-0, 6-0 winnen. Hij heeft de capaciteiten. Wij zou den eigenlijk allebei de sterke mentaliteit van onze vaders moeten hebben. Een mindere ei genschap van mij is dat ik soms te agressief ben. In Aardenburg speelde ik de C-dubbelfinale, met Adrie Risseeuw, tegen Joris Dhont en Duncan Blackman. Als Joris serveerde op Adrie ging ik tegen het service-vak aan staan. Om te provoceren. Hij begon daarom keihard in mijn richting op te slaan, om mij te raken. Toen ben ik naar de overkant ge lopen en heb hem wat wegge duwd. Op zo'n moment leer je wel wat bij." Bart Gorthmanns: „Soms ben ik te agressief". FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker Axel - In de drie weken die nog resteren tot het begin van de competitie heeft Lokeren nog heel wat werk te verzet ten. De profs uit 't Daknam hadden gisteravond lang moeite met vierdeklasser Axel, dat pas na 75 minuten definitief door de knieën ging. Axel zag de 0-1-score bij rust tot 1-5 oplopen. Met vijf nieuwkomers in de gele deren en twee Roemeense spe lers op proef, Mugurel Corna- teanu en Vasil Manaika, maar zonder Remco Torken (ex-VW), die geblesseerd buiten de lijnen bleef, kwam Lokeren in Axel binnen de lijnen. Manaika mocht slechts een half uur mee spelen. Hij werd vervangen door Koen Schockaert, die met het scoren van 0-1 een goede bin nenkomer had. Hij deed dat in de 40e minuut na een splijtende pass van Marcel Peper. Pal hier voor had Leo Bracke Axel voor een achterstand behoed door de bal van de doellijn te halen. Lokeren domineerde in de eerste helft, maar kon de 350 toeschou wers niet imponeren. Van Axel werd toen al duidelijk dat het versterkt uit de overschrijvings periode is gekomen, hoewel het pas het eerste oefenduel van de oranjehemden betrof. Met name aan het van Hontenisse afkom stige koppel Danny Pauwels-Job Zwegers kan trainer Rinus Ze- gers nog veel plezier beleven. In de 64e minuut werd het 0-2 door een kopbal van Rudy Cos- sey, pal nadat Marcel Peper en Joris Heylen plaats hadden moe ten maken voor Johan Schoofs en Nico Verheyen en Axel Jordy van Bunderen en Joep Frush naar de kant had gehaald voor Jan Wieland en Kevin Thomp son. Axel was er even door van slag en kreeg onmiddellijk de re kening gepresenteerd. Binnen enkele minuten werd het 0-4 via rake inzetten van Cornateanu en Gerry van de Winckel. Deze sco re bleef tot de 86e minuut staan. Toen mocht Axel juichen. Jordy van Bunderen, terug ingebracht, maakte een juweel van een tref fer door door van afstand doel man Hans de Schrijver het na kijken te geven. Dat het in de slotminuut nog 1-5 werd, kwam doordat Axel te onwennig met de in de Belgische tweede klasse gehanteerde intrap omging. De beste Lokenaar, Vital Wilhelm, trapte zo'n intrap tot pal voor het doel van de oranjehemden, waar de inkomende Cornateanu via een volley inkegelde. WATERVLIET-HOEK 2-10 - Van onze verslaggever Bruinisse - Davy Dubbeldam en Koos Moerenhout maakten donderdagavond de beslissen de slag in de 29e wielerronde van Bruinisse. Dubbeldam reed zijn medevluchter los in de laatste vijftig meter en ze gevierde met fietslengten voorsprong. Genoemd tweetal was met nog 13 kilometer te gaan ontsnapt uit een kopgroep van twaalf man. Het duo nam een kleine 20 secon den voorsprong, maar de naaste volgers kwamen sterk terug in de slotronde. Het werd dan ook kantje boord voor de vluchters, die uiteindelijk met een paar se conden voorsprong door de finish stoven. Reeds na 30 kilometer maakten Eric de Crom, Koos Moerenhout, Patrick van Passel en Marcel Re- mijn zich los uit het peloton. Zij kregen niet lang daarna in de spits versterking van Davy Dub beldam, Niels van Elzakker, Ed dy van Hassel en Peter Hoondert. Dit achttal legde er flink de zweep over en kwam tot een maximale winst van 35 seconden. Achter hen boterde het aanvan kelijk niet, waardoor een echt te genoffensief uitbleef. Pogingen daartoe deden wel Francois Franse, Patrick Tolhoek en Wilf- ried Bastiaanse, maar steun kreeg dit trio niet. Bastiaanse en Franse gaven de moed niet op. Zij probeerden het opnieuw na 70 ki lometer. Ze kregen wat later ver sterking van Edward Farenhout, Vital Timmermans en Patrick Tolhoek. Deze vijf jagers vorm den een homogene groep die de achterstand op de koplopers re duceerde tot 12 seconden. Wat la ter kregen zij aansluiting. Der tien man dus aan de leiding, van wie Van Hasselt moest afhaken, omdat bij hem de accu leeg raak te. Dubbeldam en Moerenhout sprongen in de slotfase de ruimte in. Zij bereikten met de hete adem van de volgers in de nek de finish. UITSLAGEN A- amateurs: 1. D. Dubbeldam (Sluiskil), 100 kilometer in 2.37.15; 2. K. Moerenhout (Achthuizen); 3. W. Bastiaanse (Hoogerheide), op 2 se conden; 4. N. van Elzakker (Hooger heide); 5. P. Tolhoek (Yerseke); 6. M. Remijn (Wilhelminadorp); 7. E. Farenhout (Spijkenisse); 8. P. van Passel (Sluiskil); 9. F. Franse (Kwa- dendamme); 10. P. Hoondert (Goes); 11. V. Timmermans (Yerseke); 12. E. de Crom (Hoogerheide); 13. E. van Hasselt (Roosendaal), op 1.25; 14. N. van de Klundert (Hoogerheide), op 2.30 ;15. T. Vermeulen (Kloetinge); 16. P. Coehorst (Tilburg); 17. C. Schouwenaar (Kloetinge); 18. E. Westerbeek (Prinsenbeek); 19. T. van Loon (Zegge); 20. D. Raadtgever (St. Willebrord). B-amateurs: 1. J. Straathof (Gelder- woude), 60 kilometer in 1.12.13; 2. J. Broeren (ST. Willebrord); 3. A. van der Heijden (Schayk); 4. J. Broers (Maartensdijk); 5. A. Schouw (Bos- schenhoofd); 6. P. Frijters (St. Wille brord); 7. W. Buitendijk (Lekker- land); 8. P. Kroonen (Breda); 9. P. de Jong (Terheijden); 10. J. de Groot (Gorinchem); 11. P. Metske (Oud Vossemeer); 12. P, van Dijk Berg- schenhoek); 13. F. Krebbekx (Steen bergen); 14. W. Varekamp (Helle- voetsluis); 15.J. Pemen (Rijsbergen). Door Theo Hommeles ens krijgen we er alle maal mee te maken. Voor het oog van een team- of echtgenoot moet je mat geven met koning en twee lopers tegen een koning. Of voor wie dat nog wel beheerst, met paard en loper. Wie ook daar zijn hand niet voor om draait, zal toch zeker moeite hebben met het eindspel van koning plus twee paarden te gen koning en pion. Al deze eindspelen hebben echter met elkaar gemeen dat ze simpel weg te leren zijn. Anders ligt dat met het be ruchte eindspel koning plus to ren en loper tegen koning en toren. Theoretisch is het ge loof ik remise, maar in de praktijk wint de loperpartij vaak. Voor de verdedigers ligt de hoop bij de vijftig-zetten- regel, die zegt dat een partij re mise is wanneer er vijftig zet ten lang geen stuk of pion ge slagen is en er tevens geen pionzet is gedaan. In de halve finale van het Nederlands kampioenschap 1994 kwam tussen twee Limburgse rivalen de volgende stelling op het bord. Lemmers - Van Gooi wending. Zwarts koning moet verder terug. 6. Kf4 - f5; 7. Tg4-gl Tdl-d3; 8. Tgl-g3 Td3 d2+; 9. Kh2-h3 Td2-dl; 10. Kh3-h4 Tdl-fl; 11. Tg3-g5+ Kf5-f4; 12. Tg5-g4+ Kf4-e5; In werkelijkheid was dit de honderdste zet van de partij. Uit teleurstelling en on geloof gaf de zwartspeler de partij remise. Zwart had met het oog op de mogelijke pat wendingen beter 3. Ke3; kunnen spelen om eerst de sa menwerking tussen loper en koning te organiseren. Het on derwerp begon voor mij te le ven nadat ik een oud boek op de kop had getikt waarin on derstaande stelling stond afge beeld Zwart is al ver gevorderd en heeft de witte koning naar de rand gedreven. Wit is aan zet en heeft drie mogelijkheden, te weten: 1. Kei, 1. Kgl of 1. Tg7. 1. Kfl-gl Th2-d2; 2. Td7-g7 Td2-dl+; 3. Kgl - h2 Kf3-f2; En klaar is Kees! Zo lijkt het tenminste. Maar de schijn bedriegt. 4. Tg7-g2+! Kf2-f3; De toren is onkwetsbaar op straffe van pat. Waarschijnlijk was 4. Ke3; een iets sterkere reactie. 5. Tg2-g3+ KE3-f4; 6. Tg3-g4+! En nog een pat- Het betreft een eindspelanaly se van de Franse componist en schaakmeester Philidor (1726- 1795). Wit speelt en wint. Een mooie opgave voor aan het strand lijkt me. De oplos sing gaat als volgt: 1. Tel c8+ Td7 - d8; 2. Tc8 - c7 Het is al lereerst nodig zich meester te maken van de zevende rij. Op 1. Lf6 volgt namelijk 1. Te7+!. Zwart heeft nu drie mogelijkheden: A: 2. Td8-d3; 3. Tc7-g7 Td3-f3; 4. Tg7-e7+' Ke8-f8; 5. Vel-cl Kf8-g8; 6. Tc7-g7+ Kg8-f8; 7. Tg7-g4 Kf8 - e8; 8. Le5-f4 Ke8 - f8; 9. Lf4 - d6+ Kf8 - e8; 10. Tg4-g8+. En de tweede mogelijkheid: B: 2. Td8-dl; 3. Tc7-g7 Tdl-fl; 4. Le5-g3 Ke8-f8; 5. Tg7-g4 Kf8-e8; 6. Tg4-c4 Tfl-dl; 7. Lg3-h4 Ke8-f8; 8. Lh4-f6 Tdl-el+; 9. Lf6-e5 Kf8 - g8; 10. Tc4 - h4. Tenslot te: C: 2.Td8-d2; 3. Tc7-b7 waar na 3.Td3; of 3.Tdl; weer tot de reeds besproken varian ten leiden. Uit ruimtegebrek geef ik de oplossing wel zeer sec weer. Het voordeel daar van is dat er ook voor de luie schaker nog wat te puzzelen overblijft. Eersteklasser Hoek heeft in en tegen Watervliet, dat uitkomt in de derde klasse provinciaal, fiks uitgehaald. De equipe van trai ner Johan Ballegeer was opper- machting en scoorde voor de pauze vier keer. Het openings doelpunt, 6e minuut, kwam van het hoofd van Geertjan de Smet. Twintig minuten later werd het 0-2 door een inzet van Benedict Vandewalle en in de 43e minuut 0-3 door Mare Minnaert, waarna Franky Standaert 0-4 tegen de touwen joeg. Na de rust, waarin Hoek vijf wissels doorvoerde, zorgde Jacky Lambert in de 50e minuut voor 0-5, waarna Hoek een penalty tegen kreeg. Deze werd benut, waarna Erwin Dek 6-1 en 7-1 liet aantekenen. Dave Gijsel scoorde 8-1. Jacky Lam bert, die slechts na de thee speel de, maakte nummer 9 en num mer 10. Door een misverstandje in de Hoek-defensie scoorde Wa tervliet een tweede treffer in de slotfase. AARDENBURG-DARING BRUGGE 2-2 - Na een doel puntloze eerste helft opende Do minique de Bliek de score, 0-1, in het pittige duel. Aardenburg kwam terug tot 1-2. Paul Hu- bregtse en Mare Buzeijn waren de makers van deze doelpunten. In de slotminuut maakte De Bliek zijn tweede doelpunt, 2-2. Van onze tennismedewerker Vlissingen - Deze week is op de banen van LTC DOS te Vlissin gen het sterkbezette Open DOS-jeugdtoernooi gaande. Het be treft een categorie 5-toernooi waarmee punten zijn te verdie nen voor de nationale jeugdranglijst. Van het rijtje Zeeuws-Vlamingen hoeft alleen Krijn de Vries uit Vo gelwaarde nog een keer de Wes- terschelde over te steken. Hij is bij de jongens tot en met 12 jaar goed op dreef. In de eerste ronde ver sloeg hij de plaatselijke favoriet Siebe Smit met duidelijke cijfers: 6-0, 6-1. Vervolgens had hij het heel wat moeilijker tegen Johny Quaak uit Burgh-Haamstede. Nadat de spe ler van Vogelvlucht de eerste set met 6-2 had gewonnen, ging de tweede set middels de tie-break naar Quaak. In de derde set keer de het tij weer ten goede voor De Vries: 6-4. Gisteren verscheen de Zeeuws-Vlaming evenals zijn te genstander Arthur te Boekhorst (Burgh-Haamstede) aan de start voor zijn om 16.00 uur geplande kwartfinale-partij. Wegens een onweersbui zag organisator Frans van de Velde zich genoodzaakt deze partij naar vandaag (11.00 uur) te verschuiven. De winnaar van de partij De Vries-Te Boek horst speelt de halve finale tegen de als eerste geplaatste Jan-Peter Dekker uit Bruinisse. De favoriet bleek in de kwartfinale met 6-2, 6-1 te sterk voor Stefan Wester weel uit Wolphaartsdijk, die in de eerste ronde met 6-2, 6-1 de weg versperde voor Joël van Overloop uit IJzendijke. Bij de jongens tot en met 14 jaar werd de als tweede geplaatste Dennis Bommelijn uit Hoek al in zijn eerste wedstrijd verrassend met twee keer 6-1, uitgeschakeld door Orestis Molopodis uit West kapelle. Hulstenaar Laurens de Kort verloor in de eerste ronde eervol van de Engelsman James Leather: 2-6, 6-3, 5-7. Leather maakt deel uit van een groep ster ke Engelsen uit de buurt van Manchester. Van onze tennismedewerker Oostburg - B-schema-aan- voerder Boas Bierings plaats te zich op het Eenhoorn-ten nistoernooi in Oostburg bij de laatste vier na een slopende strijd tegen de Duitser Gregor Reindl. De eerste set ging met 6-3 naar Bierings. De op vastheid spelen de Reindl besliste de tweede set met 4-6 in zijn voordeel. Bierings bewees in de beslissende set een complete speler te zijn en won met 6-4. In de onderste helft van het schema kende Marteijn geen pardon met Van Remortel: 6-2, 6- 1. Ook in de Cl-categorie doet Gre gor Reindl van zich spreken. Door een simpele zege op Antho ny Trapman plaatste hij zich hier voor de halve finale. Op het C2-schema kwalificeerde 'oude rot' Jan Geerts uit Goirle zich bij de laatste vier. Zowel hij als zijn jeugdige tegenstander Ralf Vervaet ging tot het uiterste. De Goirlenaar won via 15-13 in de tiebreak van de derde set: 7- 5,4-6,7-6. Jurgen de Bakker, met plaatsingsnummer twee, schaar de zich pas via een drie-setter te gen Marck Bergen Henegouwen bij de kwartfinalisten. Bij de B-vrouwen boekte de Lim burgse Sonja Deguelle een regel matige overwinning op Ria Ster- renberg. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: tweede ronde: Boas Bierings-Gre- gor Reindl 6-3, 4-6, 6-4; Patrick Marteijn-Rinke van Remortel 6-2, 6- 1. Cl: tweede ronde: Duncan Black- man-Niek Stellenaar 6-0, 6-3; Ti mothy Poppe-Jacky de Paepe 6-3, 3- 6, 6-3; kwartfinale: Gregor Reindl- Anthony Trapman 6-1,6-0. C2: eerste ronde: Ruben Verheul- Joost Schalk 6-4, 6-2; Jan Geerts- Freddy Delagaye walk over geerts; tweede ronde: Reggie Bun-Harry Riemens walk over Bun; Jan Geerts- D. Wolfert walk over Geerts; Jurgen de Bakker-Marck Bergen Henegou wen 6-1, 6-7, 6-1; kwartfinale: Jan Geerts-Ralf Vervaet 7-5, 4-6, 7-6. Dl: eerste ronde: Tonnie van de Hooft-Stefan Heising walk over Van de Hooft; Chris Burky-Peter Remijn 3-6, 6-3, 6-4; tweede ronde: Tonnie van de Hooft-Jaap Carels walk over Van de Hooft; Nico Verheul-John Leenhouwers 6-4, 4-6, 6-3; Dimitri Overmeire-Chris Burky 6-0, 6-0; Walter Boender-Peter van Hee 6-0, 6-4. D2: tweede ronde: Luc van Schaik 6- 1, 6-2. D 35+: tweede ronde: John Leenhou- wers-Cor Baas 7-5, 7-6; Edgar Bren- ner-Leen Dey 6-2, 6-0; Miquel San- tana-W. Knobben 2-6, 6-4, 6-2; kwartfinale: Hans Jimmink-Frank Neirynck 6-3, 7-6. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Blackman/Vervaet- Besuyen/Verheul 7-5, 7-6; tweede ronde: Van Remortel/Van Remortel- Minnaert/Hermans 6-1, 6-2. Dl: eerste ronde: Noë/De Bruyne- Krijger/Steenbakker 7-5, 6-2; twee de ronde: Claerhoudt/Van Daele-De Neve/De Neve 6-0, 6-0. GEMENGD DUBBELSPEL B: eerste ronde: Van Remortel/De Wit-Seen/Buyk 6-3, 4-6, 7-5. C: eerste ronde: Risseeuw/De Bruyc- kere-De Rijk/Van de Linde 6-2, 6-2; tweede ronde: Schalk/Van Lisdonk- Risseeuw/De Bruyckere 7-6, 6-3. D: eerste ronde: De Waele/Steyaert- Smekens/Smekens 6-1, 6-4. D 35+: eerste ronde: Verheul/Ver- heul-Carels/Carels walk over Ver heul/Verheul; tweede ronde: Knob- ben/Knobben-Bouman/Bouman 6-3, 7-5.

de Stem | 1995 | | pagina 11