ijdrage voor woonzorgcomplex STEM ianwijzen koffieshops in Terneuzen niet voor oktober Rode Kruis stapt in 't bootje 1SERVICE Krulbollen is een mooie Tropsche hitte hoofdrolspeler op Vlaamse Markt in Sas van Gent is ver weg dichtbij.... POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK DUIVEN SPORT L-eca-ondernemers aan de Westkolkstraat maken een serieuze kans rovincie geeft 1,2 miljoen gulden voor snelle bouw centrum in Aardenburg 5 STEM ZEELAND C3 lub Raak tegen Staak uit Oostburg viert zilveren jubileumr Licht gewonde bij ongeval Korteven Snorfiets gestolen Dure zoekpartij Aanhanger gestolen Rijverbod Man betrapt bij dealen drugs Container kwijt Autokraak Nikes gestolen Sas van Gent Roye met een SIEMENS S3 GSM-telefoon it jonge axel 1995 ZATERDAG 22 JULI 1995 contracting is een gespecialiseerd ten in de electrotechniek en de Detron Group. De Detron Grom, disciplines van engineering eri al divisies verspreid over Nederland tatert en het Verre Oosten. lere uitbreiding van onze projecten ieuwe collega 's voor de volgende jverpen, installeren en onderhouden v Voering van de voorontwikkeling tot pees. enige jaren ervaring in de constructie^ 1 kort verblijf in het buitenland. ivan electrotechnische installaties in de nis van de normen in deze sector en ■rvaring. geautomatiseerde productiemachim king als constructeur. gen m.b.v. plc's. Bradley en/of SCADA systemen strekt idheid tot kort verblijf in het buitenland.! ,onze verslaggever ,(Uzen - Het duurt zeker nog tot 0ber voordat de gemeente Ter- ben twee koffieshops aanwijst irde verkoop en het gebruik van tdrugs oogluikend wordt toege- ,j zijn de aanvragen van twee on dernemers met horecagelegenheden aan de Westkolkstraat serieus in beeld. De toetsing van hun plannen neemt ze ker nog twee maanden in beslag. Voor dat de gemeente een exploitatievergun ning aan de koffieshophouders verleent, moet duidelijk zijn of ze voldoen aan al le criteria die door de gemeenteraad eind januari dit jaar zijn vastgesteld en de richtlijnen in de nadere uitwerking van dit gedoogbeleid. Het gedooggebied wordt begrensd door de Binnenvaartweg, Schependijk, He rengracht, De Blokken en de Schelde- boulevard. Daarnaast is bepaald dat zo'n koffieshop niet binnen een straal van 250 meter van de basisschool De Triangel in de Korte Kerkstraat mag komen. Dat betekent dat slechts enkele straten in het noordelijk en oostelijk deel van de binnenstad over blijven. Bovendien mogen er dan ook nog geen bezwaren in planologische zin be staan. Om in aanmerking te komen voor een vergunning mag er bij voorbaat ook geen vrees bestaan voor harddrughandel; voor aantasting van het woon- en leefklimaat; voor agressieve reclame en verkoop van softdrugs aan minderjarigen. De exploitant mag bovendien geen ande re dealers toelaten, niet meer dan dertig gram tegelijk verkopen en geen drugs verstrekken aan personen waarvan hij kan vermoeden dat die met de spullen naar het buitenland gaan. sen naar ontwerpspecificatie van nicro- en opto-electronica en een aartal pt CV naar de Detron vestiging: fel 040-553055 Fax: 040-554030 snde uw afwezigheid. Deze bon ken: i uur ra kosten gratis, daarna 0,60 per dag sten dag Toev.: Zo'n 160 gasten van het Rode Kruis stapten gistermorgen bij de Middensluis, in Terneuzen in het bootje voor een vaartocht. Op één van de warmste dagen van deze mer scheepten de gasten, afkomstig uit geheel Zeeuws-Vlaanderen, zich in voor Veere. Aan het eind van de middag arriveerde het gezelschap na een geslaagde dag lieer in de haven van Terneuzen. foto wim kooijman tor Willy van Leeuwen tstburg - Krulbolclub Raak jen Staak uit Oostburg be aat 25 jaar. Volgende week tedag wordt dit op passen- wijze gevierd met een jubi- ambolling en een gezellig lieronsje. irulbollen is een mooie hobby. ons staat de gezelligheid op. Veel mensen beleven veel ier aan dit tijdverdrijf en •arom hoop ik ook dat deze club "it kapot gaat, wat er ook ge- *®t," aldus Karei Hubregtse b Raak tegen Staak. •nthousiast is je met Karei en zijn echtge- '5'e Joantje over het krulbollen "at dan springt het enthousias- 'eraf, Op 11 juli 1970 zag de tburgse bolclub het levens ei Jan van Neste plantte toen stokken in een lap grond de Q. van Uffordweg en de aanzet was gegeven. „We 'g klein begonnen. Ik kan «nog herinneren dat we 25 cent W een partij moesten betalen 'a het licht te betalen. De club steeds groter en er kwam op 1 duur een nissenhut," zegt ®el Hubregtse, penningmees- oud-papier-ophaler en ma- flevan alles bij RTS.„Er wer- tentzeilen aan elkaar ge- 'id. maar dat ging steeds ka- fa u een dekzeil van een twagen hebben we gehad, jook dat sneuvelde. In 1978 ka We een aanvraag inge- o om een gebouwtje neer te Inmiddels was RTS al Lf;6t0e'h tot een bloeiende *'ub met 35 leden. tobben toen grotendeels zelf brijTouw neergezet. Toen de i op den Tol wegviel heb- ,eP°g een tweede baan aan- taein Karel zich n°g her" Mj terwijl echtgenote Jo- ,r en daar wat aanvullin- HouJ ^80 werd het ge- 'WiLgebnfk., genomen, de Dln vt%de in 1984 en in Hfeca °eSt 6r 111 verhand met de fcurèTv £<fSe aanPassinëen jar a ~r kwam een nieuwe past rugroep werd aange- L,' ortom de accommodatie Karei Hubregtse van de jubilerende krulbolclub Raak tegen Staak komt niet uitgepraat over dit plezierige tijdverdrijf. foto wim kooijman 'Ween face-lift. Nu staat er een clubgebouw waar veel ver enigingen jaloers op kunnen zijn. „Ik vind het toch een hele presta tie dat zo'n club 25 jaar bestaat. Er zijn in de loop der jaren wel wat leden weggevallen. We heb ben een harde kern van zeven le den die nu 25 jaar lid zijn," ver volgt Karei zoals altijd enthou siast, terwijl zijn ogen afdwalen naar het clubgebouw dat op steenworp afstand van zijn wo ning is gelegen. J.Berends, J.van Steenberghe, P.Geernaert, A. van de Wege, J.Provoost, M.Kesteloo en K.Hubregtse»zijn 25 jaar lid. Als enige bolclub in de regio heeft RTS ook een damesclub. Drijvende kracht hier achter is Joantje, inderdaad de echtgenote van Karei. „De emancipatie is ook in de bolsport doorgedron gen," zegt Karei met een glim lach op zijn gezicht. Joantje haakt er gelijk op in. Gezellig „Het is bij ons altijd stik gezellig. De damesclub is in 1980 opge richt en de leeftijd varieert van twintig tot tachtig jaar. Bloe- menbolling, boodschappenbol- ling en ga zo maar door. We orga niseren allerlei activiteiten voor de leden. Elke maandagmiddag is het erg druk. Verder houden we kaartingen en fietstochten, kort om er is bij ons altijd wel wat te beleven." Zowel voor Karei als Joantje is het duidelijk, dat de mannen niet zonder de vrouwelijke leden kun nen en andersom. Komende don derdag vertrekken de leden van RTS voor een fietstocht. „Panne koeken, kippepoten en frites, je kent dat wel en misschien ook nog een afzakkertje," vult Karei aan. Het zijn drukke tijden voor RTS. Vandaag staat het negenen veer tigste Nederlands clubkampioen schap op het programma en op 12 augustus de dertigste keizerbol- ling en een week later volgt de tweede toeristenbolling. „Gezel ligheid brengt sportiviteit en an dersom. Natuurlijk valt er wel eens een woord en doet iedereen zijn best," weet Karei, die nog graag wat extra steun van nieu we bestuursleden wil hebben. „Soms wordt er zelfs met een strootje gemeten." Contact „Het sociale contact is binnen onze club erg belangrijk," zegt Joantje, zelf ook actief bolster en barkeepster „We zijn allemaal graag onder elkaar en hebben dan meestal een gezellige mid dag. We spelen voor ons plezier, bij ons heeft iedereen prijs. Trou wens als ik eens naar de winkel ga voor een boodschappenbolling en met vier propvolle wagentjes aan de kassa kom kun je de reac ties wel voorstellen." Ooit was personeel van het mi nisterie van mister Braks actief op de RTS-banen. Momenteel zijn er veel aanvragen van aller lei verenigingen of organisaties die eens willen krulbollen. Dui delijk is wel, dat de krulbolsport nog steeds volop in de belangstel ling staat van mannen en vrou wen, jong of oud. „Als er een zaterdag niets te doen is dan lopen onze leden met de ziel onder hun arm," besluiten Karei en Joantje van de jubile rende bolclub Raak Tegen Staak, die ervoor zorgen dat er altijd wel iets te beleven is. Van onze verslaggever Hoogerheide - Bij een aanrij ding op de kruising bij Korte ven is gistermiddag een Zeeuwse automobilist licht gewond geraakt. Een automobilist die uit de rich ting Bergen op Zoom kwam, wil de op de kruising linksaf slaan richting Hoogerheide. Hij zette zijn auto stil aan de linkerkant van een busje, waardoor hij geen overzicht meer had op het ver keer uit de richting Zeeland. De man besloot desondanks de kruising over te steken en klapte zodoende op een auto uit de rich ting Zeeland. De Zeeuwse be stuurder is naar het ziekenhuis gebracht. Zijn verwondingen vallen volgens de politie mee. Van onze verslaggever Aardenburg - De provincie Zeeland geeft 1,2 miljoen gulden als bijdrage in de bouw van een woonzorg complex in Aardenburg. Daarnaast verstrekt de provincie een garantie voor een mogelijk verlies dat wordt geleden door de ver koop van het bestaande be jaardenoord Coensdike. Het nieuwe woonzorgcentrum, dat op een andere locatie komt dan het huidige Coensdike, om vat 61 appartementen, die aan sluiten op een eveneens nieuw te bouwen dienstencentrum. Daar naast komen er 21 zelfstandige woningen in de nabijheid van het zorgcentrum en zijn bouwkavels voorzien voor de bouw van vrije- sectorwoningen. Het woonzorgcentrum met ap partementen en bijbehorende huizen worden gebouwd en geëx ploiteerd door de Algemene Wo ningstichting Zeeuwsch-Vlaan- deren, die ook in IJzendijke al aanleunwoningen heeft ge bouwd. De nodige zorg wordt verleend door een nieuwe stichting waarin Thuiszorg en het huidige Coens dike opgaan. Het personeel van het bejaardentehuis, met uitzon dering van hen die werken in tuin, techniek en voedselvoorzie ning, wordt overgenomen door Thuiszorg. Wat de provincie betreft start de bouw zo snel mogelijk. Daarom dat zij garant wil staan voor een eventueel verlies dat optreedt bij verkoop van het huidige bejaar dentehuis. Het bestuur van het oord voert thans besprekingen waarbij zowel verkoop als ver huur in beeld komt. De woningbouwvereniging wil ook zo snel mogelijk aan de slag zonder dat eerst moet worden af gewacht hoe de verkoop van Coensdike afloopt. Dat afwach ten kan er toe leiden dat de stich- tingskosten van het nieuwe zorg centrum stijgen naar een zodanig niveau dat de financiële risico's voor de bouwvereniging te groot worden. In hun voorstel aan Provinciale Staten wijzen GS er wel op dat hun beslissing ten aanzien van Coensdike niet betekent dat ook in andere gevallen een dergelijk bedrag beschikbaar gesteld. Bovendien is het niet zo dat GS garant staan voor eventuele ver liezen bij verkoop van bestaande bejaardentehuizen. Daarover wordt in het kader van het ont- werp-plan bejaardenoorden 1997-2000 een beleid geformu leerd. Een beslissing over Coens dike uitstellen tot dat moment vinden GS echter niet verant woord. Axel - Van een 65-jarige man uit Axel werd zijn Vespa snor fiets gestolen. Het voertuig ver dween donderdag vanaf een parkeerplaats bij het zembad te Axel. Cadzand - Een 52-jarige vrouw uit Tholen, rijdend over de pro vinciale weg in de richting Groede, wilde iets uit haar handtas halen. Al zoekende verloor ze de macht over het stuur. Ze raakte van de weg en kwam in de berm tegen een straatnaam bord tot stilstand. Het bord werd geheel vernield en haar auto werd aan de voorzijde aanzienlijk beschadigd. Kapellebrug - Ten nadele van een 37-jarige inwoner uit Hulst werd een aanhangwagen gesto len. Het voertuig van het merk Saris, type tandemasser, met een waarde van circa driedui zend gulden stond geparkeerd op een terrein aan de Brouwe rijstraat. Terhole - Het slingerend rijden nabij Terhole van een 61-jarige automobilist uit Clinge ontging een politie-surveillance niet. De man werd aangehouden en een ademanalysetest wees 350 microgram alcohol aan per uit geademde liter lucht. De man kreeg een tijdelijk rijverbod opgelegd en een dagvaarding uitgereikt. Terneuzen - De politie betrapte donderdagavond in de Niëuwe- diepstraat in Terneuzen een 21-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats op he terdaad bij het dealen van soft drugsla. Hij verkocht de drugs aan een 21-jarige man uit Heist op den Berg. Beiden zijn aan gehouden voor het opmaken van een proces-verbaal. Clinge - De voetbalvereniging in Clinge is een container, be doeld voor opslag van oud pa pier, kwijtgerakt De container, met een inhoud van 34 kubieke meter, verdween vanaf een ter rein aan de Clitexweg in Clin ge- Cadzand Bad - Uit een te Cad zand Bad geparkeerdstaande personenauto van een 27-jarige inwoner uit Dusseldorff (D) werd een jack ter waarde van 150 gulden ontvreemd. Men verschafte zich toegang tot de auto door het forceren van een portier. Nieuwvliet - Van een 16-jarige jongen uit Etten-Leur werd een paar Nika-schoenen gestolen ter waarde van driehonderd gulden. De schoenen verdwe nen uit een voortent op het ter rein van een camping aan de St.-Bavodijk te Nieuwvliet. OUD PAPIER - Vandaag wordt het oud papier in de wij ken ten westen van de spoorlijn in Sas van Gent weer opge haald door bestuur en leden van harmonie De Vereenigde Vrienden. Zij beginnen hier mee om 09.00 uur. Terneuzen - In de Kring Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen vlo gen vanuit het Franse Roye 202 oude duiven, hoogste snelheid 1601,71 meter per minuut. 1, 2, 5 en 9. P. de Poorter, Axel, 3. F. de Mul, Philippine, 4. Th. van Zeele, Sas van Gent, 6 en 8. A. van Paemel, Westdorpe, 7. B. van de Berghe, Sas van Gent. 10. J. Geel- hoedt, Terneuzen. Concoursbond Zuid-Beveland, 377 oude duiven, 1553,69mpm: 1. A. Zegers, Kapelle, 2. Jeremiasse en zoon, Wemeldinge, 3 C. Zegers, Kapelle, 4 en 5. Gebrs. Franse, Kwadendamme, 6 en 8. M. Been hakker, 's-Heer Arendskerke, 7 en 10. H. Lacor, Kwadendamme, 9. E. van Hijfte, Yerseke. CC Walcheren, 167 oude duiven, 1526,65mpm: 1,4 en 9. L. van Wal lenburg, 2. K. Wielemaker en zoon, 3. J. van Peenen, allen Oost- Souburg, 5, 6,7 en 8. P. Theune en zoon, Vlissingen, 10. M. Stokman en zoon, Oost-Souburg. De Eendracht Terneuzen, 57 oude duiven, 1577,22mpm: 1 en 7. A. Verpoorte, 2, 3, 4, en 10. R. de Schoolmeester, 5. J. Geelhoedt, 6 en 8. P. de Blaeij, 9. Comb. Haak/Delzaine/De Groote. Sluiskilse Reisduif, 58 oude dui ven, 1568,47mpm: 1, 2, 4, 7 en 8. J. Harms, 3 en 9. C. van Biezen, 5, 6 en 10. J. en R. Dane. Verwachting Axel, 31 oude dui ven, 1601,71mpm: 1,2,4 en 5. P. de Poorter, 3. A. Verschuren. Volharding Westdorpe, 57 oude duiven, 1561,83mpm: 1 en 6. F. Audenaerd, 2, 3 en 4. A. van Pae mel, 5. R. Spuesens, 7. E. de Smet, 8 en 9. Comb. Gijsel/Istas, 10. P. Baecke. De Reisduif Philippine, 46 oude duiven, 1564,37mpm: 1. J. Boer man, 2 en 4. A. van de Bossche, 3 en 5. Comb. Roegiest/Visser. Hoop Biervliet, 65 oude duiven, 1531,12mpm: 1. C. de Graaf, 2 en 3. J. Lecluijze, 4. B. Provoost, 5 en 10. M. Devenijns, 6. P. Weeda, 7 en 8. A. en E, de Boevere, 9. M. de Dobbelaere. Jong Maar Moedig Driewegen, 41 oude duiven, 1498,36mpm: 1, 4 en 5. F. Dellaert, 2 en 3. J. Vonhout. VZV Hoofdplaat, 117 oude duiven, 1552,28mpm: 1, 2, 5 en 6. Comb. Den Hamer, 3. B. de Poorter, 4. A. Gernaert, 7. Mevrouw Martens, 8. H. Calon, 9. H. de Poorter, 10. C. Temmerman. Eerste de Beste Schoondijke, 41 oude duiven, 1529,14mpm: 1. W. Tanghe, 2. H. de Wever, 3 en 4. C. Boogaard, 5. J. Huigh. Steeds Sneller IJzendijke, 40 oude duive, 1518,28mpm: 1 en 2. Comb. Dellaert, 3. A. Noteboom, 4 en 5. G. de Boevere. Nog Sneller Breskens, 34 oude duiven, 1512,45mpm: 1, 2, 3 en 5. J. Quaars, 4. H. Mookhoek en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 42 oude duiven, 1422,40mpm: 1. C. Riemens, 2. J. de Groote, 3. Patrick Vasseur, 4. A. Duininck, 5. D. van Kerkhoven. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Ee- de, 50 oude duiven, 1533,22mpm: 1 en 4. N. Dhondt, 2. D. van de Broecke, 3 en 9. J. van Ommen, 5 en 10. Ph. Rammelaere, 6. O. de Vriendt, 7 en 8. E. Rijkaert. De Snelle Duif Clinge, 36 oude duiven, 1546,64mpm: 1 en 2. Comb. De Smet/Van Kerkhoven, 3. W. de Cock, 4 en 5. W. Verga- uwen. PV De Zeeuw Goes, 121 oude dui ven, 1522,34mpm: 1, 3, 4 en 5. C. Koks, 2, 6, 7 en 9. J. van Hekken, 8. G. Koks en zoon, 10. A. Merison. Van onze correspondent Sas van Gent - De tropische hitte van gisteren vormde een belangrijke factor bij het ver loop van de Vlaamse Markt in Sas van Gent. Deze was door de middenstandvereniging SAS'70 opgezet in het kader van het 21e Internationaal Folklore Festival Zeeland. De middenstanders en marktkra mers hadden hun best gedaan maar het publiek liet het een beetje afweten. Het enthousiasme van de dans groepen was er echter niet min der om. Voor de Filipijnen bete kende het optreden gistermiddag het laatste in Sas van Gent. 's Avonds traden zij nog op in de Panne. Voor Dance Company Voruta uit Vilnius in Litouwen was het hun eerste optreden in Sas. Net als hun Estlandse collega's hadden ook zij veel last van de tropische warmte. Naast de voor stellingen van de groepen uit Portugal en de Verenigde Staten waren er tevens optredens en de monstraties vendelen en jacht- hoornblazen van Pippezijpe, Drieske Nijpers en Reintje Vos uit Vlaanderen. Het publiek dat op de Markt was genoot in ieder geval met volle teugen. 's Avonds was het een stuk min der warm, wat ook aan de publie ke opkomst te merken was. Naast de eerder genoemde groepen trad hier ook Naiden Kirov uit Bulga rije aan. Het Folkmuziek Festival was een ware happening. De Sasse terras- se zaten overvol, het leek wel car naval. De muzikanten van de bands van de diverse groepen speelden dat het een lieve lust was. Blue grass, folk, jazzy-ach- tige tonen, het mixte allemaal goed met de gezellige ambiance. De bands kregen daarnaast ver sterking van dweilband Maven- tog uit Sas en de DC-band uit Zuidzande. Vandaag zullen alle groepen op tredens verzorgen op de Markt en in de Nieuwstraat in Terneuzen vanaf 14.00 uur. De Zuidameri- kaanse inbreng komt vandaag en morgen van een groep uit Bolivia, die de Colombiaanse groep ver vangt. Vanavond zal er vanaf 20.30 uur een gala-voorstelling zijn in de Vlaanderen in Sas vafi Gent, gevolgd door de Nacht van de Folklore. Morgen wordt er om 11.00 uub een internationale oecumenische kerkdienst gehouden in de RK- kerk aan de Markt in Sas. Op die>- zelfde markt vindt 's middags dè slotvoorstelling plaats, waarnë het 21e Internationaal Folklore Festival Zeeland officieel geslo!- ten zal worden. (ADVERTENTIE) een begrip in service en elektronica van morgen.... bereikbaar in heel Europa Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1995 | | pagina 19