Botulisme-explosie op komst' 1 %el heeft weinig behoefte aan buitenschoolse kinderopvang :0e Adje 40 jaar DE STEM Kleurrijke avond op Folklore-festival Wild West tijdens jeugdvakantieweek Hulst DUIVEN sport DAG klapper POLITIE rapport particulieren ioeie morgen [a en Oma Voogt [oorspelling van wildbeheereenheid Koewacht bij aanhoudend warm weer: Roks lieer Zeeuwse bedrijven laar steeds minder banen ZEELAND —^iestem C2 3ezorger gefeliciteerd Eindelijk 16 Iverteren sngt brood op de plank, ikker.99 fR/ akantiefietstocht linge-Paal-Cliiige editie zeeland wê £t«Sre5- Meisje wordt uit stilstaande auto geslingerd Expositie Zeeuwse F uchsialiefhebbers Roye Dax S>uievrain MARKTEN THEATER sport DIVERSEN films Explosief Huurauto Overval Spookrijder Gitaar Drugs Sigaret 1995 Lonze verslaggever w n^nrr -nchting Kin- Gent vorig jaar opvallend laag lag. Oorzaken daar- Alleen is te veronderstellen dat veel ouders de —It 171», Jn».rtTHTnv\rt w-1 imnrt \rr\r\y* Iri -n A ovon trnr» xri CtY" tnt +1X7Q alf laar rfldi VRIJDAG 21 JULI 1995 h* 4 lukwens, bedankje, jubileum, leptie, huwelijk, verloving, vinning, prestatie, examen, Abraham enz. |mm per kolom 0,65 incl. BTW, ^én grote regel verplicht. Foto of afbeelding, 135 x 40 mm 26.- incl. BTW. ^rige tarieven op aanvraag, s worden niet geretourneerd. 1)76-236882 of geef uw tekst ;n vóór plaatsing af bij één van jantoren. Schriftelijke opgaven uitsluitend geaccepteerd, indien i adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. buden ons het recht voor teksten opgaaf van redenen te weigeren, (uitgever klachten bereiken over de en tekst behoudt de uitgever zich echt voor om de naam van de Tachtgever bekend te maken. efeliciteerd met jullie 35 jarig huwelijk Angela en Silvia. iut in Dorst, Jurgen Onincx in Ulvenhoiil Lnze verslaggever -De vraag naar buitenschoolse kinderop- T.j is in de gemeente Axel te klein om daar t een groep te starten. Dat blijkt uit een on- Lek dat de stichting Kinderopvang Lws-Vlaanderen vorig jaar deed op ver ban burgemeester en wethouders van de- Lmeente. Dat staat in het jaarverslag van de stichting Kin deropvang over vorig jaar. Er zijn in Axel ongeveer honderdvijfenzeventig ge zinnen met schoolgaande kinderen, maar onder die gezinnen bestaat er vrijwel geen behoefte aan bui tenschoolse kinderopvang. In het jaarverslag is verder te lezen dat het aantal aanmeldingen bij het kinderdagverblijf in Sas van Gent vorig jaar opvallend laag lag. Oorzaken daar voor zijn volgens de stichting Kinderopvang moei lijk te geven. Ook in het centrum voor buitenschoolse opvang De Merwedehoek in Terneuzen kwamen er tegen de verwachtingen in maar weinig aanmeldingen. Ook hier valt echter geen duidelijke oorzaak te traceren, aldus het jaarverslag. Alleen is te veronderstellen dat veel ouders de op vang voor kinderen van vier tot twaalf jaar regelen via gastouderopvang. Verder is de bezetting van kinderdagverblijf De Ka bouterhut in Sluis vorig jaar ook laag geweest. Maar in een eerste levensjaar van een kinderdag verblijf is dat een normaal gegeven, aldus de stich ting in het jaarverslag. onze verslaggever leuzen - Bij aanhoudend warm weer is de kans groot it vogels en vissen na volgende week het slachtoffer jtden van botulisme. Secretaris E Prince van de Wild- jeereenheid Koewacht van de Koninklijke Nederland- Jagersvereniging houdt er serieus rekening mee dat er sprake kan zijn van een botulisme-explosie. [,ar alleen als het komende niet om botulisme gaat. „Zeeland is toch niet zo'n risico-provincie. Ik ben het eens met de theorie dat lliciteerd met pon, Sandra, art, Jeroen. I veel succes en om 9.00u. |-J Krijnen en ekeleer. Het is raar maar waar i wordt vandaag Afz. de Rare Vogels. Lk aanhoudend warm is. Dan lil ik een explosie niet uit. Of er Tof niet sprake zal zijn van een tóosie, blijft toch moeilijk te lispellen. In ieder geval zijn mm positief. Mede ook omdat 1 vorige zomer ondanks het jioudende warme weer toch is gevallen. [wildbeheereenheid Koewacht 1 een telefoonnummer inge- (jvoor meldingen van mensen dieren en vogels aan- ilfen en waarbij het vermoeden laat dat er sprake is van botu- V Botulisme is een vorm van Jselvergiftiging waaraan watervogels en vissen .an. De ziekte wordt ver- szaakt door de botulisme-bac- ledie goed gedijt bij hoge tem- raturen in ondiep en zuurstof- i water. lade eenden e heeft nog geen meldingen i botulisme binnen gekregen, [kwam wel een melding van e dode eenden binnen op de isvan Philippine en Assenede rhij vermoedt dat het hier botulisme vooral voorkomt in verstedelijkte gebieden. In derge lijke gebieden komen meer on diepe watertjes en slootjes voor. Maar we hebben in ons gebied ook een aantal ondiepe waters zodat we het toch nauwlettend in de gaten houden." De provincie Zeeland heeft ook een speciaal telefoonnummer in het leven geroepen voor meldin gen. Een medewerker van de af deling waterbeheer van de direc tie Milieu en Waterstaat vertelde gisteren dat tot nu toe het aantal meldingen is beperkt. Voorspellingen „Er is wel een melding binnenge komen uit Terneuzen waar tussen de Oude Veerhaven en de Oude Buitenhaven drie dode vogels zijn aangetroffen. Maar we weten nog niet of hier sprake is van bo tulisme. Voorspellingen doen over een eventuele explosie zijn ook moeilijk te doen. Als het dit weer blijft, is de kans inderdaad groter." Vanaf vanmorgen Brommen zonder zorgaj Ma, Jack, Claudia, Mam Angelique. krlichtingenDe Stem, 076-236911 IIGING TEREN j/an de Wet milieubeheer en artikel 3.19 van nde bekendgemaakt: buders van Terneuzen is op 28 april 1995 ei Schependijk 3 te Terneuzen (groothandel len) om een nieuwe, de gehele inrichting omvj (de Wet milieubeheer voor de bestaande inrid Kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie 'd van voornoemde aanvrager op 7 april I995 ei rolge de Wet verontreiniging oppervlaktewater gjjg kilometer, inigde of schadelijke stoffen in het Kanaal vaj uur) inschrijven ig jjcafé De Landbouw in Clinge. tocht voert van Clinge naar via Emmadorp, Lams- »de, Groenendijk, Ossenisse, 'lisoorden, Paal, Zandberg, andere terzake z,jnde stukken liggen met inga! jj-^Tn^eetnLzTsTnee"- jlgende plaatsen: ling en -beheer (sectie Milieu), Herengracht 7 Jthouders als Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Ider het stellen van voorschriften ter bescherm» rat 30 te Middelburg. lunnen iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur! Ian 19.00 tot 22.00 uur worden ingezien. Degene lerdag van 19.00 tot 22.00 uur worden verzot 150-75458). De stukken ingevolge de Wetverot (werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 ti Ijdens de kantooruren een mondelinge toelichtuj onze verslaggeefster iddelburg - Het aantal bedrijven in Midden- en Noord-Zee- ind blijft gestaag toenemen, maar dat bevordert de werkgele- Éeid niet. it blijkt uit het rapport Bedrij- sdynamiek 1994 van de Kamer ai Koophandel en Fabrieken w Midden- en Noord-Zeeland Middelburg. it aantal bedrijven groeit jaar- jks met enkele procenten. Op moment zijn er bij de Kamer m Koophandel voor Midden en oord-Zeeland 13.506 onderne- i ingeschreven, tegen vijf jaar geleden. Die groei «onze verslaggever Vakantiegangers aan i Öost-Zeeuwsvlaamse kust innen dinsdag 25 juli mee- tffl aan een fietstocht over drink- en eetpauzes inge- De fietsers worden om 20.15 terug verwacht in café De aidbouw waar de fietstocht 'Otdt afgesloten met een disco id. bedenkingen schriftelijk bij het college van bra rden ingediend tegen de aanvraag om een verg j j Rijkswaterstaat, directie Zeeland, tegen de verontreiniging oppervlaktewateren. Degene lersoonlijke gegevens niet bekend te maken. ■5458 voor de vergunning ingevolge de Wet rn'''e!j ■gevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewatere %nheid gegeven om mondeling bedenkingen m j te wisselen met het bestuursorgaan, de aanvrage Jgd, dat alleen degenen die bedenkingen n de belanghebbenden die aantonen dat z'l J aar aanleiding van de beschikking beroep kun T van de Raad van State. Hoofd ingenieur direc*eü| J Rijkswaterstaat in de directie Zee JJ dr.H.L.F.Sae'1 "factie ("neuzen: Zuidlandstraat 32, 1^1150-18924, fax 01150- kUCteuren: Peter Oggel (editie- M, Frank van Cooten, p'nvan der Helm, Florence E j Ton Koomen (sport), Ha lf™ de Puysseleijr, ■jSwe Verstraeten. Klokstraat 1, tel. 01100- fax 01100-21928. Jjfcteur: Cees Maas (provincie- Jjwggever). lakenstraat 14, tel. 01140- I"11, fax 01140-19698. T~deuren; Frank Deij (plv. ed. j ri.Oerlach Hochstenbach. .Jftentieverkoop !8fiHU2en: Zuidlandstraat 32, fcrtl 92°, fax 01150-96554 lAwtwocirdigers: ICn-B06i'e privé 01155-63976, IJ.'romers privé 01155-62354 llplrii aat 14, H140-13751. Lf9enwoordigers: Lftden Brande privé •14570, Marjan Verstraeten |!?KniMliurmans'tel' 01650- ^Ofprivé 01608-20894). Pitfn?nnummers en openings- lfi9ina A2°Veri9e afdelin9en op Het was warm in De Vlaanderen. Niet alleen door de temperaturen buiten, maar zeker ook door het oosters temperament van de groep The Kalipayen Dance Company uit de Filipijnen. foto wim kooijman is te danken aan enerzijds meer oprichtingen dan opheffingen en anderzijds meer verplaatsingen van buiten naar binnen de regio dan andersom. De meeste bedrij ven die in 1994 van elders naar Zeeland verhuisden kwamen uit de regio Dordrecht/Rotterdam. Zij streken vooral neer op de Be- velanden (Goes en Reimerswaal). De werkgelegenheid is met 119 arbeidsplaatsen afgenomen in 1994. Dat komt volgens de Kamer omdat beginnende bedrijven kleiner zijn dan de bedrijven die ermee stoppen. In 1993 was het werkgelegenheidssaldo nog posi tief, want toen kwamen er 43 ba nen bij. De Kamer noemt de ge volgen van de bedrijfsverplaat- singen voor de werkgelegenheid 'bescheiden'. Van onze correspondent Goes - Bij een verkeersonge val op rijksweg N256 nabij de Zandkreeksluizen op Zuidbe- veland is woensdagavond een 16-jarig meisje gewond ge raakt. Per ambulance is ze overgebracht naar het Ooster- schelde-ziekenhuis in Goes. Het meisje werd uit een stil staand VW-busje geslingerd toen dit voertuig werd aangereden door een personenauto, bestuurd door een 53-jarige man uit 's- Heer Hendrikskinderen, die on gedeerd bleef. Het busje bestuurd door een 22- jarige vrouw uit Rotterdam kreeg omstreeks elf uur pech. Terwijl ze hulp ging halen bleven drie andere inzittenden achter. Die besloten op een gegeven ogenblik in verband met de veiligheid het busje van de rijbaan in de berm te duwen. Nog voor ze hier aan toe kwamen moesten ze snel opzij springen voor een naderende au to, waarvan de bestuurder op het nippertje nog een aanrijding kon voorkomen. Dat lukte de man uit 's-Heer Hendikskinderen niet. Van onze verslaggever 's Heer Arendskerke - De vereni ging van Zeeuwse Fuchsialief hebbers houdt van 22 tot en met 29 julie een expositie op kwekerij Westhof in 's Heer Arendskerke (bij Goes). Deelname uit Zeeuws- Vlaanderen aan de expositie komt van Marie-Jeanne van Damme uit Nieuw-Namen. De tentoonstelling is gedurende de normale openingstijden te bezoe ken. Door Theo de la Ruelle Sas van Gent - Het was giste ren weer lekker warm, ook voor de internationale gasten van het Folklore Festival. De dansgroep uit Estland stond dan ook te puffen tijdens hun optreden in de Panne, waar zij samen met de Amerikanen een show gaven. Groepsbege- leider Ad van Belleghem waarschuwde de Baltische groep alvast voor de nog ho gere temperaturen die zij vol gende week tijdens de Folclo- riada in Spanje tegemoet kunnen zien. Ook in de Vlaanderen in Sas van Gent was het warm. Niet alleen door de temperaturen buiten, maar zeker ook door het Oosters temperament van de groep The Kalipayen Dance Company van de Filipijnen en de zonnige klan ken van As Lavradeiras uit Por tugal. Uiteraard stalen de jeugdi ge dansertjes en danseresjes van Magnus uit Noorwegen wederom de harten van het publiek. Vooral de twee kleintjes met de vlag van Noorwegen, die tijdens ieder op treden stiekem hun eigen showtje stonden op te voeren. De groep uit de Filipijnen werd gadegesla gen door onder meer de cultureel attaché in Nederland. Veel toe schouwers hielden de adem in tij dens de dans waarbij twee danse ressen met uiterste precisie tus sen de bewegende bamboestok ken sprongen. Vlaams De Bulgaarse groep Naiden Ki rov gaf een show die stond als een huis. Niet zo verwonderlijk als je bedenkt dat dit één van de top groepen van Bulgarije is, die al optredens heeft verzorgd over de gehele wereld. As Lavradeiras bracht een show, waarin het tra ditionele volksleven van het Por tugese platteland naar voren komt. De vele bezoekers in de Vlaanderen kregen dus waarvoor zij kwamen, een kleurrijke avond vol internationale entertainment. Vandaag wordt er in het centrum van Sas van Gent vanaf 13.00 u een Vlaamse Markt gehouden. Naast een hoop marktkramers kan men onder meer op de vele terrassen Vlaamse bieren proe ven en kennismaken met heerlij ke gerechten. Uiteraard zullen ook de Sasse ondernemers zich niet onbetuigd laten. De Vlaamse folklore speelt de hoofdrol op deze dag. Er zullen onder meer demonstraties vende len, volksdansen en jachthoorn- blazen worden gegeven. De markt zal daarnaast het toneel zijn van optredens van de Vlaam se groepen Drieske Nijpers, Rein- tje Vos en Pippezijpe. Terrassen Tevens zullen de groepen uit de VS, Portugal, Filipijnen, Estland en Litouwen optredens verzor gen. 's Avonds wordt het geheel op de bekende, gezellige, Sasse wijze voortgezet met een Folk- muziek-festival in het stadscen trum. De orkesten van de diverse groepen zullen zich dan van hun beste kant laten horen op de 'Sas se terrasse'. De Filipijnse groep is vandaag voor het laatst te gast op het fes tival. Na het optreden vanmid dag zullen zijn vanavond nog een optreden geven in de Panne. De Bulgaarse groep zal vanmiddag te zien en te horen zijn tijdens Jumping Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet. Van onze correspondente Hulst - De Jeugdvakantieweek wordt in 1995 in Hulst gehouden tussen zondag 30 juli en zaterdag 5 augustus. Het thema van de speelweek is 'Ronnie Rill komt al les verpesten in het rustige Wilde Wes ten'. „Elk jaar gaan wij uit van een zelfgemaakte musical. Met de werkgroep stippelen we een thema uit dat de kinderen aanspreekt en waar je allerlei spelen in kunt onderbrengen. Het draait altijd uit op gezelschapsspelen, be hendigheid, vaardigheid, een brokje creativi teit en vooral veel plezier. Na wat sprookjes thema's hebben we nu gekozen voor het leven van de cowboys," vertelt voorzitster Agnes Hiel. De opening is traditiegetrouw op de zondag avond op de kiosk van het jeugdvakantiewerk die neergezet wordt op het buitenterrein van 't Jagertje in Hulst. De musical begint om 19.30 uur en duurt ongeveer vijf kwartier. De jeugd uit Heikant, Sint Jansteen, Nieuw na men, Clinge en Graauw wordt met busjes op gehaald en teruggebracht. „Het verhaal dat als een rode draad door alle spelen loopt gaat over Joop van de Stampots- tam die de weg kwijt is. Hij was op zoek. Hij wilde weten of er nog andere mensen van zijn stam ergens in de wereld woonden. Hij vindt helaas niemand en besluit dan terug te gaan naar zijn geboortedorp. Hij gebruikte steeds zijn neus om de weg te vinden, maar hij heeft een verkoudheid opgelopen en dus laat zijn neus hem in de steek. Hij komt op de Noord pool terecht en heeft duidelijk hulp nodig." De spelen worden elke ochtend en middag ge houden globaal tussen 9.30 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur. In Hulst steeds op 't Jager tje, in Heikant, Sint Jansteen, Clinge, Nieuw Namen en Graauw steeds in de culturele cen tra, gymzaal of het sportterrein, dat hangt van het weer af. De organisatie stopt elk jaar heel wat creativiteit in de spelen en voorziet ze van fleurige namen zoals Sheriff Sjonnie in het spatterende spetterspat spel, de mega- sensationele versierochtend, glitter en gla mour, het sensationele stampotstammenspel, de toffe talenten Tony Poets Toernee en ande re spelen. Vrijdag 4 augustus is dan een slotspel op het terrein van 't Jagertje, een postenspel waar alle kinderen uit de deelgemeenten aan mee doen. Hiervoor worden ze weer opgehaald met busjes. Alle deelnemers mogen zich dan als indiaan of cowboy verkleden. „De prijs is nog steeds hetzelfde: voor elk spel betaalt een kind maar twee kwartjes. Voor de slotdag betaalt men een gulden. We verwach ten meer dan 5000 deelnemers en hopen op goed weer. Als er overigens nog vrijwilligers zijn, ouder dan 15 jaar, die een handje willen helpen tijdens de vakantieweek dan kunnen zij zich melden op het buitencentrum 't Ja gertje in Hulst." De vakantieweek wordt afgesloten met een voorstelling zaterdag 5 augustus in den Dul- laert. Graat en Harmien nemen de jeugd mee naar 'De Onderbadwereld'. Deze wereld gaat leven als je de stop uit het bad haalt en voor zichtig in het gat kijkt. Avontuurlijk en span nend. Het evenement begint om 14.00 uur en kost een rijksdaalder in de voorverkoop en aan de zaal drie gulden. Ook nu is er weer de speciale service met busjes voor de kinderen van de buitenkernen en in de pauze vindt de finale van de talentenjacht plaats. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Roye 946 duiven, hoogste snelheid 1586,19 meter per mi nuut. 1, 2 en 8. E. van Deursen, St.-Jan- steen, 3. J. Dhanis, Hulst, 4. G. Due- rinck, St.-Jansteen, 5. W. Maes, 6. J. de Cock, 7. Th. Casteels, allen Hulst, 9. Adrie Thijs, 10. B. Dan- ckaert, beiden St.-Jansteen. Concoursbond Zuid-Beveland, 2439 jonge duiven, 1557,39mpm: 1. Jeremiasse en zoon, Wemeldinge, 2 en 3. L. de Putter, 4 en 6. J. Steen hard, beiden Goes, 5. D. Wagenaar, Kloetinge, 7. Comb. Oele/Sinke, Yerseke, 8. M. Hengsdijk, Kapelle, 9 en 10. P, Hoondert, Heinkenszand. Kring Midden-Zeeuws-Vlaande- ren, 830 jonge duiven, 1576,38mpm: 1 en 2. A. Bouchaut en zoon, 3. F. Schoof, Axel, 4. Comb. De Mul/Kop, Zuiddorpe, 5 en 6. R. Herman,7. P. de Bakker, 8. D. Die- leman, allen Axel, 9. J. Harms, Sluiskil, 10. Comb. De Mul/De Groote, Zandstraat. CC Walcheren, 635 jonge duiven, 1520,60mpm: 1, 2, 3, 7 en 9. K. Wie- lemaker en zoon, Oost-Souburg, 4. P. Theune en zoon, Vlissingen, 5. W. Hibels, 6. Karin Wielemaker, 8. Comb. De Nooyer/Japiejo, allen Oost-Souburg, 10. Comb. Meer- man/Teeuwen, Vlissingen. Kring Oost-Zeeuws-Vlaanderen, 303 duiven, 1586,20mpm: 1, 2 en 3. E. van Deursen, St.-Jansteen, 4, 6, 7 en 10. Ch. de Beule, Heikant, 5. J. Verheijden, St.-Jansteen, 8. E. Strobbe, Hulst, 9. W. Volleman, Graauw. De Eendracht Terneuzen, 517 jonge duiven, 1557,99mpm: 1 en 9. Comb. Witte/Bruce, 2. F. van Cleemputte, 3 en 5. J. Geelhoedt, 4. J. van de Berg, 6 en 10. Comb. Haak/Delzai- ne/De Groote, 7. Comb. Zeegers/De Volder, 8. Ko. Buijze en zoon. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 434 jonge duiven, 1556,21mpm: 1. J. Boeykens, 2. C. de Cock, 3 en 9. P. Pieters, 4, 5, 8 en 10.A. Wauters, 6. Th. Lambert, 7. A. Schuren en zoon. Volharding Westdorpe, 164 jonge duiven, 1567,93mpm: 1, 2, 4, 5, 6, 9 en 10. Comb. Visser/Lensen, 3. R. Pielaet, 7. J. de Waal, 8. A. van Pae- mel. De Postduif Lamswaarde in samen spel met De Reisduif te Graauw, 437 jonge duiven, 1534,42mpm: 1. W. Volleman, 2. A. Wante, 3 en 4. G. Vioen, 5 en 9. P. Rokven, 6 en 7. L. d'Hondt, 8. G. Kouijzer, 10. Th. Weemaes. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 308 jonge duiven, 1546, 91mpm: 1. J. de Jonge, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 en 10. Gebrs. Scheele, 3. L. Ding- emans. Steeds Sneller IJzendijke, 395 jonge duiven, 1507,03mpm: 1, 4 en 10. M. Kuijl, 2 en 6. F. Dieleman, 3. P. de Smet, 5 en 8. M. Rodts, 7. A. duPuij, 9. A. Noteboom. Nog Sneller Breskens, 435 jonge duiven, 1515,91mpm: 1. R. de Smit, 2. L. Ras, 3. Gebrs. Pijcke, 4, 5 en 9. I. Notebaart, 6. Comb. I. van Grol, 7. A. van Oeffelen, 8. J. van Oosten- brugge, 10. S. Klaaysen. De Snelvliegers Oostburg, 441 jon ge duiven, 1485,35mpm: 1 en 2. W. Prenen, 3. W. van Hee, 4, 5 en 7. M. Buijsse, 6. L. Verheije, 8. A. de We ver en dochter, 9. J. de Zmet, 10. J. Bakker. De Getrouwe Duif Cadzand, 286 jonge duiven, 1486,87mpm: 1 en 3. J. Kools, 2 en 8. W. de Die, 4 en 9. J. van de Plasse, 5. C. Riemens, 6. J. de Mey, 7. J. de Groote, 10. S. de Put ter. Recht voor Allen Sluis, 176 jonge duiven, 1434,llmpm: 1, 3 en 6. Comb. Coppens/Baert, 2. H. van Damme, 4, 8 en 9. P. Pielaet, 5 en 7. F. Baas en zoon, 10. O. Moens. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers te Eede, 192 jonge duiven, 1446,95mpm: 1. H. Timmerman, 2 en 9. G. Dezutter, 3. O. van Quekel- berghe, 4 en 10. Ph. Rammelaere, 5. N. Dhondt, 6. W. de Clerck, 7. O. de Vriendt, 8. J. van Ommen. Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren/Walcheren, 364 oude duiven, 931,46mpm: 1 en 10. Comb. Hiet- brink/Ventevogel, Nieuw- en St.- Joosland, 2 en 9. H. Calon, 3. B. Thomaes, beiden Hoofdplaat, 4. L. Schoolmeester, IJzendijke, 5. Comb. Bakker, Middelburg, 6. G. Baukema, Oost-Souburg, 7. A. Vas- seur, Cadzand, 8. Karin Wielema ker, Oost-Souburg. Fondclub Terneuzen, 44 oude dui ven, 922,17mpm: 1 en 4. H. Calon, Hoofdplaat, 2, 5, 6, 8 en 9. A. de Bruijne, Sluiskil, 3 en 7. J. Ridder hof en zoon, Kloosterzande, 10. J. en W. van Belle, Hengstdijk. Snelle Duif Clinge, 128 jonge duiven, 1477,06mpm: 1, 4 en 10. P. Bolsens, 2.1. Bracke, 3. R. van Gae- ver, 5 en 9. W. Vergauwen, 6. P. Scheers, 7 en 8. A. van de Brande. SAS VAN GENT Vlaamse Markt - braderie en Vlaamse dag - centrum BROUWERSHAVEN De Kleren van de dokter - door to neelgezelschap Marot - Grote- of St. Nicolaaskerk - 20.00 uur 10) SAS VAN GENT Folklore Festival - i.k.v. Vlaamse markt m.m.v. alle groepen - Markt - 13.00 uur (gratis)/ voorstelling m.m.v. Peru, Portugal, Estland, USA, Vlaanderen-Markt-19.00-24.00 uur (gratis) NIEUWVLIET Folklore Festival - Optreden Filipij nen tijdens Jumping -14.30 uur SAS VAN GENT Folklore Festival Zeeland - optre dens Portugal, Filippijnen, Bulgarije en Noorwegen - De Vlaanderen - 20.00 uur DE PANNE (B) Folklore Festival Zeeland - optre dens Estland en Verenigde Staten - 20.30 uur NIEUWVLIET Jumping Zeeuws-Vlaanderen - Paardensport - Manege Riemens Baanstpoldersedijk - 10.00-19.00 uur - t/m zondag BRESKENS Voetbalwedstrijd - Zeeuwse regio- selektie-AJAX - kaarten bij Dorps straat 1 - Sportpark Baersande - 19.30 uur 15-/25-kinderen 10) KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Kastanje -19.30 uur AXEL Expositie kunstfotografie - R. de Kraker Terneuzen - streekmuseum Het Land van Axel - di t/m zat van 13.30-17.00 uur (t/m 29 juli) OSSENISSE Gaaibolllng - camping Mussennist - 20.00 uur LAMSWAARDe Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren-14.00 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur NIEUW-NAMEN Bingo - café St.-Cecilia - 20.00 uur RETRANCHEMENT Kantine camping De Wildhof - 18.15 tot 19.15 uur, inschrijven voor deelname aan Badrit, oriëntaitierit voor automobilisten. Organisatie West-Zeeuws-Vlaamse Autoclub (WZA). AXEL Motocrosswedstrijden - B.M.B. - RES terrein Smitsschorre - 9.00-18.00 uur Expositie kunstfotografie - R. de Kraker Terneuzen - streekmuseum Het Land van Axel - di t/m zat van 13.30-17.00 uur (t/m 29 juli) NIEUWVLIET Circus Bongo - camping Panne- schuur- 19.00 uur (ƒ9,50) SINT-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur VLISSINGEN Toeristendag - met diverse kraam pjes en muziek - Binnenstad -10.00- 21.00 uur (gratis) Kermis - Bellamypark, Nieuwendijk - t/m zondag ZUIDDORPE Avondschieting - 't Gemeentehuis -19.00 uur ZUIDZANDE Puzzelrit - voor auto's en fietsen - start bij HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - info: VW tel. 01170- 52843 (tot 4 sept) STOPELDIJK Koersbal - 't Gelaag -13.30 uur CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur OSSENISSE Bingo - camping Mussennist - 20.00 uur Fietstocht - camping De Zeemeeuw -14.00 uur Darten - camping De Zeemeeuw - 21.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - camping De Vogel - 20.00 uur TERNEUZEN Expositie schilderijen - olieverf, aquarel, pastel en krijt - J. de Wit- Rammeloo - De Residentie (t/m 9 aug) GOES Grand Theater - 19.00 21.30 uur Flodder 3 HULST De Koning van Engeland -14.00 uur De Zwanenprinses 14.00 uur Frank en Frey 14.00 19.30 uur Power Rangers 14.00 19.30 22.00 uur Flodder 3 19.30 22.00 uur Die Hard with a ven geance 19.30 22.00 uur Bad Boys 14.00 19.30 22.00 uur Casper MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Trois couleurs: Rouge 22.30 uur The dient OOSTBURG Ledeltheater - 20.00 uur Jungle Book RENESSE Dorpshuis -19.00 21.30 uur Flodder 3 VLISSINGEN Alhambra 1 - 19.00 21.30 uur Flod der 3 Aihambra 2 - 19.00 21.30 uur Die Hard Alhambra 3 19.00 21.30 uur Cas per Alhambra 4 - 21.30 uur Bad Boys 21.3024.00 uur 19.00 uur Power Rangers GENT Decascoop - 14.30 17.00 20.00 22.30 uur Casper 14.30 17.00 20.00 22.30 uur It could happen to you 14.30 17.00 20.00 22.30 uur Don Ju an de Marco 14.30 17.00 20.00 uur Tank Girl 14.30 17.00 20.00 22.30 uur Flodder 3 14.3017.00 20.00 22.30 uur Bad Boys 14.30 17.00 20.00 22.30 uur The quick and the dead 14.30 17.00 20.00 22.30 uur Batman 3 14.30 17.00 uur De Zwanenprinses 14.30 17.00 20.00 22.30 uur Dumb and dumber 14.30 17.00 uur Fox and the hound 20.00 22.30 uur Carrington 20.00 22.30 uur Rob Roy 20.00 22.30 uur Malice 14.30 17.00 uur Outbreak 22.30 uur Forrest jump KNOKKE Beverly Screens -15.0017.30 22.30 uur Flodder 3 15.0017.30 20.00 22.30 uur Bad Boys 20.00 uur Carrington 20.00 22.30 uur Quick and the death 15.00 17.30 20.0022.30 uur Casper 15.00 20.00 uur Dumb Dumber Cadzand Bad - Op een terrein nabij het strandpaviljoen De Zeemeeuw te Cadzand Bad is een explosief gevonden. Het betreft een ongeveer 15 centi meter lang projectiel met een doorsnee van drie centimeter. De gewaarschuwde EOD zal zich over het projectiel ontfer men. Hoek - Een garagehouder te Hoek deed bij de politie in Ter neuzen aangifte van verduiste ring van een personenauto. Het voertuig was verhuurd aan een 20-jarige man uit Gouda. Het voertuig werd na het verstrij ken van de termijn niet terug gebracht. Groede - Een 14-jarige jongen is woensdagavond omstreeks half elf beroofd van zijn porte monnee en een walkman. De jongen fietste over het rijwiel pad bij Boerenhol. Plotseling daagde een drietal jongens op die hem tot stoppen dwongen en hem de spullen afhandig maakten. Middelburg - Een 25-jarige au tomobilist uit Leuven heeft gis termorgen vroeg rijksweg A58 tussen Goes en Middelburg enige tijd onveilig gemaakt. De man reed met zijn personen auto over de voor zijn rijrich ting verboden zuidelijke rij baan in de richting Middel burg. De gewaarschuwde politie luk te het de spookrijder in de om geving van Nieuw- en Sint- Joosland tot stoppen te dwin gen. De man was vanuit Vlis singen vertrokken met bestem ming Antwerpen, maar had zijn voertuig in de omgeving van Goes gekeerd en was op dezelfde rijbaan blijven rijden. Volgens de politie reed de man niet onder invloed. Middelburg - Bij een aan de Korte Delft te Middelburg ge- vestige muziekhandel werd woensdagmiddag een dure gi taar ontvreemd. Het muziekin strument met een verkoop waarde van 1900 gulden ver dween tijdens een openstelling van de winkel. Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft bij een controle in de Nieuwediepstraat twee mannen (23 en 25 jaar) uit die plaats aangehouden. Beiden waren in het bezit van een klei ne hoeveelheid softdrugs. Een van hen trachtte te vluchten doch werd door een politie hond staande gehouden. Terneuzen - Een 38-jarige vrouw uit Axel rook bij het in stappen in haar auto, die ge parkeerd stond aan de Oude Vaart in Terneuzen, een sterke schroeilucht. Iemand had door een niet geheel afgesloten por tierraampje sigarettenpeuken naar binnen gegooid. De bekleding van de stoel naast de bestuurdersplaats al flink weggeschroeid.

de Stem | 1995 | | pagina 15