lerneuzense vondelinge nu zelf jonge moeder E ESTEM SERVICE UITSLAGEN PLAATSELIJK nieuws ëSTEM ZEELAND C3 SUZUKI 25 jaar later WOENSDAG 19 JULI 1995 KAARTINGEN Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. G. Styleman-H, van den Eede, 2. J. Vermeerssen-W. de Maayer, 3. J. van Campen-A. Bruynooghe. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. W. de Maayer-C. Suurt, 2. F. Blommae- rt-J. de Loos, 3. G. Verhulst-I. de Winkel. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, twintig personen. Jokeren: 1. me vrouw Taalman, 2. F. Esseling, 3. R. de Vos. Bieden: 1. E. Otjes, 2. Th. Bolssens, 3. T. de Vet. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 32 personen. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw Hellen, 3. me vrouw Verrijt. Bieden: 1. E. Per- daen, 2. P. Poppe, 3. E. Buyze. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 53 personen. Bieden: 1. W. Sorber, 2. C. Mahu, 3. G. Gijsel. Stand kampioenschap: 1. G. Gijsel, 2. J. Seghers, 3. H. Kooien. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 31 personen. Bieden: 1. M. de Block, 2. J. Michielsen, 3. A. de Bruyn. Jokeren: 1. mevrouw Van Giezen, 2. mevrouw Domines, 3. mevrouw Weststrate. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, veertien personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. J. Kronen, 3. D. van Gassen. Jokeren: 1. E. Otjes, 2. T. de Smet, 3. F. Seghers. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. me vrouw Sturm, 2. R. Verhoeven, 3. A. de Vliegher. Sas van Gent - Zaal De Regen boog, dertig personen. Bieden: 1. C. van Biezen, 2. R. de Wit, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Frieda, 2. mevrowu De Wit, 3. mevrouw Bode. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 22 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. P. Pauwels, 3. A. Jansen. Jokeren: 1. mevrouw Rodrigo, 2. R. de Waal, 3. mevrouw Van de Velde. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 34 personen. Jokeren: 1. N. Drees- sen, 2. R. Roctus, 3. mevrouw Ver- brugge. Bieden: 1. J. Pauwels, 2. mevrouw Tilleman, 3. J. de Waal. Clinge - Zaal De Landbouw, 37 personen. Bieden: 1. F. van Eer denburg, 2. E. Dankaert, 3. J. Michielsen. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw Sponselee, 3. mevrouw Michielsen. St.-Jansteen Zaal De Kroon, 25 personen. Jokeren: 1. mevrouw Hermans, 2. mevrouw Domines, 3. mevrouw De Nijs. Bieden: 1. J. Sturm, 2. mevrouw Van Dorselaer, 3. mevrouw Kelder. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, zestien personen. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. P. de Nijs, 3. F. Pies- sens. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. P. Ras, 3. mevrouw War rens. Hengstdijk - Camping De Vogel, 62 personen. Bieden: 1. J. Hage- man, 2. R. de Wilde, 3. C. de Deyn. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw De Vos, 3. mevrouw Je an. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 33 personen. Bieden: 1. R. de Cock, 2. A. Verhelst, 3. M. van Leewen. Jokeren: 1. J. de Poorter, 2. me vrouw Van Cadsand, 3. mevrouw Van Harlem. Hoek - Camping De Braakman, 41 personen. Bieden: 1. mevrouw Poppe, 2. J. van de Heyden, 3. E. van Dorsselaer. Jokeren: 1. me vrouw Van de Straten, 2. mevrouw Vermeulen, 3. mevrouw Boerjan. Hengstdjk - Camping De Vogel, 55 personen. Bieden: 1. mevrouw De Deyn, 2. C. de Deyn, 3. F. Hen- drikx. Jokeren: 1. mevrouw Van de Bos, 2. P. de Waal, 3. mevrouw Weststrate. Hoek - Camping De Braakman, 32 personen. Bieden: 1. G. de Deyn, 2. T. Hakken, 3. D. van de Hemel. Jo keren: 1. mevrouw Van der Peyl, 2. mevrouw De Naeye, 3. mevrouw Van de Straten. IJzendijke - Zaal Les Amies, 51 personen. Bieden: 1. mevrouw Zwartelee, 2. Ch. van Aart, 3. A. Temmerman. Jokeren: 1. M. Boer jan, 2. D. Schoones, 3. J. Kopmels. SCHIETINGEN Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, negen schutters. Hoge en eerste zijvogel: A. Cocqheyt, tweede zij vogel: G. Meerschaert, grootste aantal (5): P. van Waesbergen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 21 schutters. Eerste hoge vogel: D. Audenaerd, tweede hoge vogel: H. D'Hondt, eerste zij vogel: P. Gau- we, tweede zijvogel: M. Suy, grootste aantal (6): M. Jordaan. Ossenisse - Camping Mussennist, 33 schutters. Hoge vogel: R. van Vlierbergen, eerste zijvogel: P. van Hooywegen, tweede zijvogel: W. Marevoet, grootste aantal (4): R, van de Auera. Hoofdplaat - Zaal De Vrienschap, 35 schutters. Hoge vogel: F. Doe len, eerste zij vogel: L. Martens, tweede zijvogel: O. Gauiliaert, grootste aantal (5): A. Vermue. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden, 22 schutters. Hoge vogel: C. Stevens, beide zijvogels: G. Ivens, grootste aantal (5): me vrouw Van Meelen. Nieuw-Namen - Zaal Van de Vel- de-Picavet, 23 schutters. Hoge vo gel: W. Buyze, eerste zijvogel: Th. Praet, tweede zij vogel: P. van Mul- lem, grootste aantal (7): B. de Cock. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, vijftien schutters. Hoge vogel: R. D'Hondt, beide zij vogels: R. Schalkens, grootste aantal (7): J. van Damme. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 36 schutters. Hoge vogel: J. Vercauteren, eerste zijvogel: F. Carlo, tweede zijvogel: Th. de Kort, grootste aantal (4): O. Steels. Terneuzen - De Westerschelde, 41 schutters. Eerste hoge vogel: C. de Groot, tweede hoge vogel: J. Ver- berkmoes, eerste zij vogel: E. Ing- hels, tweede zijvogel: J. Ploegaert, derde zijvogel: E. Pottelberge, vierde zijvogel: J. Weemaes. Ossenisse - Camping Mussennist, 26 schutters. Hoge en tweede zij vogel: N. Coppens, eerste zijvogel: O. de Bruyn, grootste aantal (4): S. Maas. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap, 26 schutters. Hoge vogel: J. Willems, eerste zijvogel: T. de Buyzere, tweede zijvogel: L. Mar tens, grootste aantal (4): W. de Ruiser. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 29 schutters. Hoge en eerste zij vo gel: R. Verschoten, tweede zij vo gel: E. de Kort, derde zijvogel: L. den Breejen, vierde zijvogel: A. de Waal, grootste aantal (5): E. Huls hout. Hulst - De Batavieren, 85 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: P. Arens, tweede hoge vogel: J. Roe land, eerste zijvogel: J. Rooman, tweede zij vogel: P. Raas, derde zij- vogel: L. van Hoeke, vierde zijvo gel: P. Hendrikx. Wip 2: eerste ho ge vogel: Th. Bogaert, tweede hoge vogel: J. Vermeire, eerste zijvogel: J. Pottelberge, tweede zijvogel: H. Otjes, derde zijvogel: C. Verman dei, vierde zijvogel: J. Sorber. Wemeldinge - Koningsschieting, tien schutters van St.-Andries en elf van Jacoba van Beieren. Ko ningin Jacoba van Beieren: C. Westdorp; koning St.-Andries: J. de Bruin. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, elf schutters. Eerste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoge vogel: P. Vette, Con cordia; eerste zijvogel: C. Rent meester, Willem Teil; tweede zij- vogel: C, Eversdijk, St.-Sebasti- aan; derde zijvogel: J. van de Dries, Soranus; vierde zijvogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; vlie gende vogel: A. de Jonge, Soranus; grootste aantal (10): N. Schouwen- aar. De volgende schieting is 25 juli. Kwadendamme - Victoria, zestig schutters van twaalf verenigingen. Wip 1: hoge vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvogel: J. Doene, Victoria; tweede zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; vierde zijvogel: J. Ver- meule, Edele Handboog; vijfde zij vogel: J. Vermeule, Jacoba van Beieren; zesde zijvogel: A. Pik kaart, Zorgvlied. Wip 2: eerste ho ge vogel: J. Smallegange, tweede hoge vogel: J. van de Guchte, bei den Zorgvlied; derde hoge vogel: S. de Vilder, België; eerste zijvo gel: P. Doene, Victoria; tweede zij vogel: M. van Steenbergen, Willem Teil; derde zijvogel: A. Rijk, AD- LM; vierde zijvogel: I. Helmstrijd, Juliana; vijfde zijvogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; zesde zijvo gel: L. Rentmeester, Willem Teil. Kwadendamme - Laatste van drie pyramideschietingen voor de To tal Cup. Winnaar cup: J. Vermeu le, Edele Handboog; 2. J. Repkes, Victoria; 3. J. Platschorre, Zorgv lied en P. Repkes, 5. S. Raas, bei den Victoria; grootste aantal blok ken: P. Repkes, ladiestrofee: B. Vermeule, Zorgvlied; jeugdtrofee: E. Joosse, Juliana. In totaal 101 punten door 120 deelnemers. Uit slag laatste schieting, wip 1: 1. E. Joose, 2. J. Vermeule, 3. B. Ver meule, 4. J. Doene, 5. P. de Visser. Wip 2 (veertig schutters): eerste hoge vogel: M. Wisse, Concordia; tweede hoge vogel: P. Repkes, Vic toria; eerste en tweede zij vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; derde zij vogel: M. Verbeem, Spes Nostra; vierde zijvogel: O. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (4): J. Doene, Victoria. Aardenburg - St.-Sebastiaan, ne gende puntenschieting, achttien schutters. Hoge en tweede zijvo gel: P. van Vooren, eerste zijvogel: F. Lampaert, grootste aantal (6): H. van Iwaarden. Stand klasse ment: Th. Lampaert 50 punten, M. Minnaert, G. de Vriend en R. de Wispelaere 43, F. Lampaert 41 punten. Aardenburg - St.-Sebastiaan, ze vende blokschieting, achttien schutters. G. de Valcke, F. van Ec- ke, N. van de Wijnckel en J. van Iwaarden, ieder 1 blok. Stand klassement: P. van Vooren 6 blok ken, F. Lampaert 4, W. Scheele, G. de Vriend en Th. Lampaert ieder 3 blokken. KOERSBAL Clinge - Zaal malpertuus, KBO, achttien personen. Mat 1: 1. M. Vonk-van de Keelen/C. van Gijsel, 2. P. van Broeck/J. Boonman. Mat 2: 1. M. Govaert/M. van Vlierber gen, 2. A. Buyze. Westdorpe - Zaal Concordia, zes tien personen. Mat 1: 1. mevrouw Dhanis, 2. C. de Smet. Mat 2: 1. O. de Kever, 2. H. van Waes. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. A. Rottier/T. van Vooren, 2. E. de Maat/M. de Maat- de Waal, 3. A. Mannaert/J. Schrauwen. BOLLINGEN Osenisse - Camping Mussennist, 33 personen: hoge vogel: E. de Bruyn, linker zijvogel: T. Perdaen, rechter zijvogel: G. de Staelen, grootste aantal (6): D. Bique. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 27 personen. Hoge vogel: A. van de Vloet, linker zijvogel: M. D'Hooghe, rechter zijvogel: A. Wi- lockx, grootste aanal (6): Ph. Boone en G. D'Hooghe. Ossenisse BILJARTEN - Op camping Mussenist werd een biljart wedstrijd gehouden waaraan vijftien personen deelnamen. Uitslag: 1. T. Neyens, 2. P. Ney- ens, 3. B. Piessens. HENGELEN - Op camping Mussenisst werden hengelwed- strijden gehouden. Uitsdlag wedstrijd met 24 personen: 1. E. de Bruyn, 2. T. Perdaen, 3. P. Francis. Wedstrijd met 23 per sonen: 1. E. de Bruyn, 2. W. Marevoet, 3. P. Waumans. HENGELEN - Op camping De Zeemeeuw werd een hengel- wedstrijd gehouden waaraan dertien personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Falk 1100 gram, 2. M. de Waal 800, 3. Mariska de Waal 420 gram. Heikant DAGTOCHT - De Katholieke Bond voor Ouderen Heikant houdt dinsdag 25 juli een dag tocht naar Zuid-Limburg. Het vertrek is om 7.30 uur. In Heer len stapt een gids in de bus, die de groep de gehele dag bege leidt. Naast een bezoek aan een kas teel, een hof boerderij en een molen kan een korte wandeling gemaakt worden. Er worden een lunch en een diner ge bruikt. De prijs voor leden is 87,50, voor genodigden is dit 94. Men kan zich aanmelden bij het bestuur tussen 14.00 en 17.00 uur gelokaliseerd die in een van de Terneuzense scholen een verga dering had. „Die geloofde het ook niet." Meisje Intussen was de politie - per fiets - gearriveerd en agent Janse had de eerste regels van zijn proces verbaal al op papier staan. „Hij vroeg me: 'Is het een jongen of een meisje?' Ik zei: 'Dat weet ik niet' en ging verder met het tele foongesprek met mijn vrouw. 'Het is een meisje,' zei de politie agent even later". Inmiddels was ook mevrouw Smolders thuisgekomen. De ten nisbanen lagen toen nog vlakbij de Nassaustraat. Het was die donderdagmiddag huisvrouwen- tennis en het nieuws ging als een lopend vuurtje rond. Diverse da mes van de tennisbaan kwamen in de loop van de middag met ba byspulletjes. Luiers, wieg, kin derwagen. Want dat was in huize Smolders - waar de toen 11-jari- ge Hans de jongste van de drie kinderen was - niet meer voorra dig. De herkomst van de baby was ei genlijk betrekkelijk snel gevon den. De vondst van de baby in Terneuzen bereikte ook de Bel gische krantekolommen en op die manier een mevrouw in Antwer pen. Zij had een paar dagen daar voor een vriendendienst aan een collegaatje verleend. Deze 20-ja- rige Frangaise uit Duinkerken had gezegd dat ze voor haar drie maanden oude baby Gessyca adoptie-ouders had gevonden in Terneuzen. Ze had echter geen ei gen vervoer, een taxi was te duur en het kind moest donderdags voor 14.00 uur in Terneuzen zijn. Bereidwillig fungeerde de be wuste mevrouw als taxi-chauf feur en de jonge moeder liet zich vlakbij het centrum afzetten. Begraafplaats „Ze was op zoek naar een kerk of zo," zegt Smolders nu. „Want die zijn in Frankrijk en België altijd open. Een kerk vond ze niet, wel zag ze het Julianaziekenhuis. En tenslotte de oude begraafplaats. Niet wetend dat die al zeven jaar buiten gebruik was. Daar liet ze de baby achter. Ze had bewust voor Nederland gekozen want ze dacht dat haar kind nooit als Frangaise herkend kon worden". Nog steeds hoofdschuddend be grijpt het echtpaar Smolders niet hoe men zo'n hulpeloos kind kon achterlaten. „Die vrouw zat ech ter klem. Was al eerder getrouwd geweest, waaruit een kind is ge boren, toen gescheiden en nader hand in haar eentje naar Antwer pen getrokken om werk te zoe ken. Raakte opnieuw in verwach ting en kreeg een meisje dat als Gessyca Leroy, geboren op 12 maart 1970, in de Antwerpse re gisters werd ingeschreven. De jonge vrouw kreeg kennis aan een nieuwe man, maar die wilde ab soluut de baby niet. Vandaar die wanhoopsdaad," zegt mevrouw Smolders. „Weet je wat ik het ergste vond," zegt Smolders even later. „Bij de reconstructie moest ik Gessyca weer als een hoopje vuil onder die boom op de begraafplaats leggen. Dan kon de politie fotograferen hoe ik ze had aangetroffen. Dat vond ik vreselijk." Ruim zeven maanden zou Gessy- leze prijsklasse - twee full- [et begrijpen. Een nadere èrmijdelijk- fer getalmd en op naar de |l heel gek lopen, wilt u na edig in vuur en vlam staan, uleno. Niet klein te krijgen. I, 01620 - 5 58 50. Jmmabaan 4, 01146 - 18 41 Gessyca Leroy 25 jaar later, met man en kind. FOTO'S WIM KOOYMAN Toev.: 'je Hans met de gevonden baby. Het echtpaar Smolders met de vondelinge. ca in huize Smolders verblijven. In die tijd werd zij Hollands wel varen en oogappel van de hele fa milie. Vooral van de 11-jarige Hans. „Ik had er een zusje bij," zegt hij 25 jaar later en zelf vader van twee heel leuke kinderen. „Snap je nou dat iemand een kind kan achterlaten," zegt hij, wijzend op zijn eigen tweetal. „Hij was er gek mee," zegt me vrouw Smolders. In die zeven maanden werd de hele ambtelijke molen draaiende gehouden. Alles en iedereen kwam er aan te pas. Politie, justi tie, raad voor de kinderbescher ming. Het werd al snel duidelijk dat Gessyca op zeker moment naar Frankrijk zou terug moeten. Ze was tenslotte Frangaise. Maar hoe? Dat had de nodige voeten in de aarde. Haar zomaar achterla ten in een Frans kindertehuis, zo als werd voorgesteld, vond geen genade in de ogen van de familie Smolders. „Wij zouden haar dan nooit afge staan hebben. Eigenlijk be schouwden wij haar als een lid van ons eigen gezin," zegt het echtpaar ook nu nog. „Wij von den dat Gessyca in een gezin moest worden opgenomen, een eigen tehuis krijgen waar ze ge lukkig kon worden". Maar daarvoor was medewerking van de Franse autoriteiten nodig. En daarvan, noch van Gessyca's eigen moeder werd in de eerste zes maanden na het vinden van de baby taal noch teken verno men. De kwestie kreeg een landelijke uitstraling doordat KVP-Kamer- leden de zaak in de Tweede Ka mer aan de orde stelden. Uitein delijk gingen de Franse autoritei ten - die al die tijd niets van zich hadden laten horen - tot actie over. Voor Gessyca werden in Duinkerken adoptie-ouders ge vonden. Een kinderloos paar, dat eigenlijk in de ogen van de fami lie Smolders iets te oud was. „Maar die mensen wilden Gessy ca heel graag, de man had een uitstekende positie en een goede ingang bij de sociale dienst van Duinkerken. Daardoor kon het uiteindelijk nog snel gaan". Met lood in de schoenen reed de familie Smolders op 29 januari 1971 met Gessyca richting Frankrijk. Met tranen in de ogen werd zij overgedragen aan haar nieuwe ouders: de heer en me vrouw Dusart. In de loop van de daarop volgende jaren bezocht de familie Smolders zo eens per kwartaal de familie Dusart. „Na drie jaar vroeg meneer Dusart overplaatsing naar een andere vestiging van het bedrijf waar hij werkte, l'Usine Nord. Hij kon in de Provence aan de slag. Een van de redenen was dat zij wilden voorkomen dat Gessyca - die in middels als Paul-Andreé Dusart was gedoopt - geconfronteerd zou worden met haar natuurlijke moeder, die inmiddels ook weer in Duinkerken was neergestre ken." Verwend Aan de regelmatige bezoeken kwam nagenoeg een eind. Zo eens in de paar jaar troffen de families elkaar nog, maar schriftelijk en telefonisch bleven de contacten nauw. En trots bladert het echtpaar Smolders door de dikke plakboe ken. Paul-Andreé als baby, als kleuter, als opgroeiend meisje, als communicantje, als tiener, jonge vrouw, lieve bruid en ten slotte als trotse moeder. „Het gaat heel goed met ze. En met haar adoptie-ouders heeft ze het ook getroffen. Die mensen hebben werkelijk alles voor haar gedaan. Eigenlijk is ze wel een beetje verwend. Maar alia, da's toch beter dan dat ze als baby in een tehuis had gemoeten". De familie Smolders kijkt al uit naar volgend jaar. Want, zo heeft Paul-Andreé haar Terneuzense 'ouders' belooft, dan komt ze met haar gezin naar Nederland. Tot dan zullen de plakboeken nog even uitkomst moeten bieden. In de krant van vandaag wordt morgen - zo wil het gezegde - de vis verpakt. Vandaag gelezen, morgen vergeten. Bladerend door de Zeeuwse editie van De Stem 25 jaar geleden stuitten we op een aantal van die 'verge ten' zaken, die toen de aan dacht trokken. We frissen uw geheugen komende we ken een beetje op. Vandaag: Terneuzenaar vindt baby op kerkhof. Zoekend langs de haag rond de voormalige begraafplaats, vond hij een gat, wurmde er zich door heen en toen kreeg het geluid een andere dimensie. Onder een boom lag een 'pakketje' waaruit gehuil opsteeg. Het bleek een in splinternieuwe kleren geklede baby te zijn. Smolders geloofde zijn ogen niet, tilde de baby op - plus de daarnaast liggende fop speen - en rende naar huis. Ijlings de telefoon gepakt en de politie gebeld. „Wat? Een vonde ling? Dat kan toch niet. Weet je het wel zeker?. Dat was de eerste reactie vanuit het politiebureau," zegt Smolders een kwarteeuw la ter. Even later had hij zijn vrouw gratis, daarna 0,60 per dag sten dag nies 25 jaar geleden is Gessyca Leroy een llpeloze baby van ruim je maanden. Achterge- lendoor haar jonge lanse moeder op de |ormalige begraafplaats b Terneuzen nabij de ssaustraat. Daar werd Igevonden door verze- pgsinspecteur Lam- t Smolders. Iven maanden vertoef - Gessyca in de liefde- Ie omgeving van het Smolders. Toen pze overgedragen nde Franse autoritei- [,die adoptie-ouders igevonden. ssyca heet nu Paul-, Idreé Dusart, woont in |Provence, is gelukkig "ouwd en moeder van [2-jarige Mikaël. Een kd met haar tijdelijke Iders in Terneuzen is fjd blijven bestaan. Zo jijgt Smolders op Va- Pdag altijd zijn 'Franse pter' aan de lijn. F Hein van der Helm pderdag 18 juni 1970. De da ast nog in zijn geheugen Het was die dag flink "en meneer Smolders moest tna de middag wat brieven Ben. Op weg naar zijn garage, F het huis, werd zijn oor ge- T°® door een vreemd geluid. f®n het niet thuisbrengen. P dacht hij aan een kat, die in )haag verstrikt zat. Zijn Hoerigheid was gewekt. bnde uw afwezigheid. Deze bon ra kosten

de Stem | 1995 | | pagina 19