Nu snel Saeftinghe-centrum' )E Stem ïlegenheidl Stichting Het Zeeuwse Landschap maakt haast met aanbesteding t \PIES UKEN? 'Dit is zeker voor herhaling vatbaar' De Pannenschuur is geen schuur meer DAG KLAPPER Midden-Zeeland-boogie9 it pimpelpaars vliegtuig jpESTEM ZEELAND C2 larticulieren lorgen (0)pa en (0)ma 121/2 jaar getrouwd. 5x10 f H.G. Toon en de Kids. lien eerste omdat de opvangmo- (dijkheden beperkt zijn, maar lok omdat bij nog grotere bezoe- Itestromen de waarde van het aangetast zou worden. Imbezoekerscentrum, in combi- aatie met de mogelijkheid een parte wandeling door het gebied ji maken, kan daarom een goed Rocus i en Ma van Hees orger gefeliciteerd lm onze correspondent dan de rubriek n en Recreatie, terdag weer eei schat aan ;antie-ideeën leukste tips voor] agtochtjes. shtingen over dverteren? (073) 125 225. editie zeeland £?el,rstraeten- Wildbeheereenheid Koewacht e.o. nu officieel erkend Amerikaanse zwemploeg te gast bij De Bruinvis in Sas van Gent I ÉkSi 'Derde keer dat rechter ons in het gelijk stelt' Rode Kruis per boot naar Veere 1995 WOENSDAG 19 JULI 1995 Ins, bedankje, jubileum, I, huwelijk, verloving, |ng, prestatie, examen, Abraham enz. Jber kolom 0,65 incl. BTW, rote regel verplicht. |to of afbeelding, 140 mm 26.- incl. BTW. Ftarieven op aanvraag. Irden niet geretourneerd. E36882 of geef uw tekst lór plaatsing af bij één van Iren. Schriftelijke opgaven litend geaccepteerd, indien Is bekend zijn, ook indien uw filing bijgevoegd is. i ons het recht voor teksten |af van redenen te weigeren, ver klachten bereiken over de |kst behoudt de uitgever zich voor om de naam van de Igever bekend te maken. liteerd met jullie 55 jarig huwelijk.] feren en kleinkinderen. pt is haar niet aan te zien, naar deze mooie dame wordt vandaag |aii onze verslaggever ■juist - De stichting Het Zeeuwse Landschap besteedt de loim; van het bezoekerscentrum Saeftinghe snel aan en mil binnen een paar maanden met de bouwwerkzaamhe- beginnen. „Binnen nu en een half jaar moet het er Ituiinen staan." alternatief zijn. Exposities Het informatiecentrum wordt ge huisvest in een gebouw van twin tig bij twintig meter. In het cen trum zullen in ieder geval zeven tien permanente exposities wor den ingericht over alle aspecten die met Saeftinghe te maken heb ben. Veel informatie, die nu tij dens de urenlange trektochten door het gebied gegeven wordt, kan nu in het centrum worden gepresenteerd. Het voordeel daarvan is dat de gemiddelde ex- cursieduur bekort kan worden. In het gebied kunnen dan veel meer bezoekers worden opgevan gen zonder dat dit leidt tot extra belasting van het terrein. Het be zoekerscentrum wordt gebouwd langs de dijk achter het café in Emmadorp waar ook een ruim parkeerterrein komt. Met het project is een bedrag van onge veer 1,4 miljoen gulden gemoeid. Het Zeeuwse Landschap laat zich niet afschrikken door de aankondiging van verdere juridi sche stappen van de Emmador- pers die tegen het centrum zijn. „Dan zien we dat wel weer. Het komt niet onverwacht. Want we weten dat er een paar aanjagers onder zitten die volledig gefocust zijn op het tegenhouden van het centrum. Het is bijzonder jam mer om zo te moeten starten," al dus Jacobusse van het Zeeuwse Landschap. Ijjtzegt Chiel Jacobusse van de Kithtogin reactie op het besluit la burgemeester en wethouders In Hulst de bezwaren van de liewners van Emmadorp tegen li centrum aan de kant te schui mt! "je tegenwerking door de bevol- jjug van Emmadorp heeft vol- «is Jacobusse al vertraging ge- W opgeleverd. „Je had eigen- ijk de poorten al open kunnen tabben," verwijst hij naar het inent van de bekendmaking de plannen in augustus van L vorig jaar. „Maar nu gaan we Lel verder. De bestekken zijn al en ook de tentoonstelling is 6 in details ontworpen. leleurgesteld IHet idee voor een bezoekerscen- i Saeftinghe dateert al van j aantal jaren geleden. Jaar lijks worden tijdens excursies jerdan 10.000 mensen rondge leid door het natuurgebied. Maar tat is lang niet genoeg om aan de aagte voldoen. Ieder jaar moe- :o'n 20.000 mensen, die Saef- laghe willen bezoeken, teleurge- Ijeld worden. kinderen, tevens veeboer en boe] polder naar hun zin, dat zie je zo] it vanuit Hooge Zwaluwe. feliciteerd met je 30e verjaardag ■van Erk in Zundert, Edwin Huijbeif Itaemuiden - Op het vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemui- lien wordt van woensdagmiddag 19 tot en met zondag 23 juli por het zesde achtereenvolgende jaar de 'Midden-Zeeland- ;ie' van het Para Centrum Midden-Zeeland gehouden. Itijdens zo'n hoogte' maken pa rachutisten daar dagelijks een itije val van 14.000 voet (bijna rijf kilometer) en vormen daarbij allerlei figuren. Het vliegtuig dat lie dagen ter beschikking staat «ideruim 200 para's uit binnen i buitenland, is de Pink-Sky- i'n, een pimpelpaars gekleurd rliegtuig dat 22 parachutisten te- jelijk kan uitspuwen. Eroter vliegtuig In Nederland zijn er bijna geen tascholen met een vliegtuig lat meer dan acht man kan ver- 'oeren. Door een groter vliegtuig huren kunnen er meer mensen ice en kunnen er dus ook andere grotere figuren worden ge- Md in de vrije val. Een boogie js dan ook bij uitstek een gele- cnheid om meer ervaring op te ben in het maken van allerlei fi- ren. Aan de andere kant is het Nuurlijk een gelegenheid bij (jitstek om eens wat oude vrien- tof vriendinnen te ontmoeten, f ant eigenlijk is het wereldje van 'para's maar klein," zegt Hans 1 Otter van het Paracentrum, fttiaal ter gelegenheid van zes boogie staan vrijdag en za- 'tdag wedstrijden 'vier- en itmansformatie' op het pro- Pfflma. Bij deze wedstrijden is *tde bedoeling dat de springers bof springsters in hun vrije val ^Hogelijk figuren vormen. een en ander natuurlijk factie lhHU2en: 2u'd'andstraat 32, |h)1150-18924, fax 01150- Wacteufen; peter oggel (editie- I, Frank van Cooten, gander Helm, Florence »lrJ jon Koorrien (sport), Ha- JdePuysseleijr, Ito j aat 1. tel. 01100- Ei 0'00-21928. |f'4geve0eSMaaS(PrOVinCie" penstraat 14, tel. 01140- kb!» "U40-19698. geuren; Frank Deij (plv. ed. 'lach Hochstenbach. tmTentieverl<00P !i»iiwe?-;Zuidlandstraat 32' 'erteno fax 01150-96554 fc^ordigers: lansni )e privé 01155-63976, Ijls, i?"tlers Pbvé 01155-62354 *'Waat 14, .01140-13751 ddyva?w°0rdigers: %i45t\B;ande privé '''«01140 16755anVerStraeten ljj°°pleider: 'lS0ri!"Urmans, tel. 01650- (prive 01608-20894). van nTm-ers en °Penin9s- 49ina A2 9e afdelingen op vanaf de grond moeilijk is te con troleren, worden er tijdens die wedstrijden door meespringende (of vallende) sky-divers (want zo heten die vrije-vallers) video-op names gemaakt zodat een en an der later nog eens op het gemak kan worden bekeken en er een duidelijke winnende groep kan worden aangewezen. Wie ook wel eens zo'n vrije val van ettelijke kilometers wil ma ken, kan als duo-passagier mee met een van de tandem-masters, die speciaal voor deze boogie naar Midden-Zeeland zijn geko men. Tandem Wie met een van die drie specia listen meegaat, wordt overigens niet plompverloren aan de tan- dem-master gekoppeld. Er wordt eerst droog geoefend. En als de sprong in het diepe eenmaal daar is zijn alle zenuwen achter de rug en is het een kwestie van genie ten. Voor die tandemsprong moet overigens we] 340 gulden voor worden neergeteld. Wie de sprong op video of foto's wil la ten vastleggen, moet rekenen op 125 tot 135 gulden extra. De skydivers zijn ook op andere plaatsen in actie te zien. Donder dag 20 juli om circa 16.15 uur springen 20 mensen boven de Roompot en op vrijdag 21 juli zijn rond dezelfde tijd 20 skydi vers in actie te zien bij de Oranje molen in Vlissingen. Het ruim vier dagen durende spektakel begint tegen tien uur in de ochtend en gaat door tot zons ondergang. Van onze verslaggever Koewacht - De Wildbeheereen heid (wbe) Koewacht en omstre ken is de eerste Zeeuwse wbe die officieel is erkend door de Ko ninklijke Nederlandse Jagers Vereniging (KNJV). Samen met nog 115 andere wbe's kreeg de Koewachtse eenheid het certifi caat van erkenning van de KNJV. De erkenning is in principe ver leend voor drie jaar en houdt in dat de Nederlandse jagersvereni ging de wbe Koewacht erkent als een vereniging die aan een aantal eisen voldoet. De wbe Koewacht is door de er kenning gerechtigd zowel het wettelijk beschermde KNJV-logo te voeren als ook het wbe-erken- ningsvignet, ontworpen door de Nederlandse kunstenaar Rens Labruyère te gebruiken. Voor afloop van de termijn van drie jaar zal opnieuw bezien wor den of die andermaal te verlen gen is. De toetsing geschiedt dan aan de hand van de op dat mo ment geldende erkenningseisen. Van onze sportmedewerker Sas van Gent/Terneuzen - Het gebeurt bepaald niet ie dere dag dat een buitenland se sportploeg te gast is in Zeeuws-Vlaanderen. Deze dagen is dat wel het geval. De Bruinvis uit Sas van Gent fungeert momenteel als gast heer voor een Amerikaanse zwemploeg in het kader van een sportuitwisseling van de organisatie 'Sport For Un derstanding'. Ze ogen vermoeid, maar toch straalt tevredenheid van hun ge zicht. Het einde van deze trai ningsstage, of misschien beter gezegd cultureel/sportieve uit wisseling zit er bijna op. Drie weken van sporten, reizen, rondleidingen en bezoekjes zijn vrijwel verleden tijd. Een nieu we ervaring en veel indrukken rijker keert dan het Amerikaan se gezelschap van elf personen, zes zwemmers, vier zwemsters en een coach, huiswaarts. Don derdag vertrekt men vanaf Schiphol. Het was overigens helemaal niet de bedoeling dat deze zwem ploeg Sas van Gent en met name De Bruinvis aan zou doen. Het verblijf in het Zeeuws-Vlaamse kwam pas enkele weken geleden tot stand. Onder de bezielende impuls van de voorzitter van de technische commissie van De Bruinvis, Jan Ramondt, werd binnen enkele dagen alles gere geld. Telefoontje Hij zegt daarover: „Veertien da gen geleden kreeg ik een tele foontje van de organisatie 'Sport For Understanding' of wij misschien een Amerikaanse zwemploeg op konden vangen. Aanvankelijk zou de zwemclub PSV deze groep veertien dagen onderbrengen, maar door om standigheden ging dat niet door. Ik heb even de tijd gevraagd en ben toen alles gaan regelen. Het is kort dag en met de vakanties is het niet zo gemakkelijk om deze sportlui bij gastgezinnen onder te brengen. Toch slaagden ik daar vrij snel in. Dat is toch tekenend voor de gastvrijheid en de bereidwilligheid die binnen onze vereniging heerst. Zelf heb ik drie leden van die zwemploeg in huis genomen." Op de vraag hoe de organisatie 'Sport For Understanding' zo maar bij een relatief kleine en dus landelijk niet zo bekende zwemclub als De Bruinvis komt, reageert Jan Ramondt met: „Wij zijn bekend bij die organisatie. Twee jaar na elkaar maakten onze zwemsters Eline en Wen- deline Velgersdijk deel uit van een Nederlands team dat voor die organisatie op bezoek ging De Amerikaanse zwemploeg in man in de Verenigde Staten. Vandaar dat ze ons wisten te vinden." De Amerikaanse zwemploeg, in de leeftijd variërend van 15 tot 18 jaar en die ongeveer het ni veau van de Zeeuwse top eve naart met één enkele uitschieter van nationaal niveau, streek drie weken terug in Nederland neer. De eerste week was men te gast in Aalsmeer en daarna mocht men een week van de gastvrijheid in Steenwijk proe ven. De daar gevestigde zwem club was net als De Bruinvis in laatste instantie opgetrommeld. Ondanks dat hebben de vereni gingen de gasten toch nog een aantrekkelijk programma voor kunnen schotelen. Veel regelen Jan Ramondt: „Je moet natuur lijk in allerijl veel regelen. De bedoeling van zo'n uitwisseling is, dat ze naast trainingen en deelname aan wedstrijden ook nog wat van de streek te zien krijgen. Afgelopen vrijdagavond laat kwamen ze in in Sas van Gent Breskens. aan. Ze hadden ruim een uur vertraging vanwege bliksemin slag in een treinstel. Die avond hebben we niets meer kunnen organiseren." „Zaterdagmorgen zijn we dan in het Sasse Zwembad gaan trai nen. Dat was in eerste instantie allerminst een leuke ervaring. De nacht daarvoor hadden van dalen op diverse plaatsen de boel met racistische leuzen be klad. Daar schrokken ze enorm van en dachten aanvankelijk dat het tegen hen gericht was. Za terdagmiddag hadden ze vrij en 's-avonds hebben we een barbe cue, hen niet vreemd, verzorgd." „Zondag zijn we naar het Bel gische Waregem gereisd waar ze deelnamen aan een lange baan- wedstrijd in open water. Dat was even wennen voor hen, want in Amerika blijft het zwemmen hoofdzakelijk be perkt tot het korte-baangebeu- ren in het zwembad. 'Dark wa ter', was hun eerste opmerking en daaruit bleek dat ze wat hui verig waren. Toen ze eenmaal aan die omstandigheden gewend foto wim k00y- waren, presteerden ze uitste kend." Maandag werd er een bezoek ge bracht aan Brugge en 's avonds kreeg men samen met Schelde- stroom een training in de haven van Breskens. „Ook worden de Gentse Feesten bezocht en woensdag overdag gaan we naar het natuurgebied 't Zwin. 's Avonds staat dan een intensieve training in het zwembad van Sas van Gent op het programma en daarna spelen we een water- polowedstrijd Nederland-USA. Donderdag vertrekt het gezel schap huiswaarts. Ik denk dat ze dan een behoorlijk intensief programma achter de rug heb ben." Jan Ramondt besluit met: „Het is natuurlijk voor ons allemaal een beetje onverwacht gekomen, maar toch beleven we enorm veel plezier aan dit bezoek. Der gelijke reacties hoor je van alle gastouders en ook van de gasten. Daarom is dit zeker voor herha ling vatbaar, maar dan zouden we het liever wel ruim van tevo ren weten." THEATER BRESKENS/TERNEUZEN Greenpeace Sirius - rondleiders op actieschip Sirius ook dagelijks twee theatervoorstellingen - 'Wat stinkt hier het meest', thema: chl oor - Visserijhaven -12.30 en 15.00 uur - rondleidingen - 10.30-17.00 uur (gratis) vrij, za, zo: Breskens, wo Terneuzen BRESKENS Folkore Festival Zeeland - m.m.v. Bulgarije en Estland - cen trum -19.00 uur (gratis) GROEDE Circus Bongo - camping Groede - 19.00 uur-INFO 05443-71347 SLUISKIL Folklore Festival - USA en Noor wegen - 't Meulengat - 20.00 uur 10,00) DE PANNE Folklore Festival - optredens Por tugal en Bulgarije - 20.30 uur VROUWENPOLDER Sprookjeshoftheater - Voorstel ling voor kinderen van 3-6 jaar - Camping Oranjezon - Koningin Emmaweg 16a -19.00 uur 6,00) Sprookjeshoftheater - Voorstel ling voor kinderen van 6 -10 jaar - Camping Oranjezon - Koningin Emmaweg 16a - 20.00 uur 6,00) KLASSIEK CAD2AND Zomeravondconcert aan zee - Eeva Koskinen, viool en Martin Kaaij, gitaar - NH Kerk - 20.00 uur 10,00) SLUIS Beiaardconcert de Clerck - Toren van het stadhuis - 15.30-16.30 uur- POP EN JAZZ DISHOEK Karaoke Kinderdisco - strand paviljoen Piet Hein - 20.00 uur SINT-NIKLAAS Dill Brothers - Skamuziek - Wal burgpark - 20.30 uur WISSENKERKE Disco - Cebeco-gebouw - Voor straat - 20.00-00.00 uur 4,00) SPORT DOMBURG Badgasten Tennistoernooi - on der auspiciën van de KNLTB - Ten nispark De Kikkerpit - J.W. Schuur manstraat 129 - KAMPERLAND Bodyfit/Callanetics - Strandpavil joen De Banjaard - 9.30-10.30 uur 5,00) NIEUWVLIET Jumping Zeeuws-Vlaanderen - manege Riemens Baanstpolderse- dijk - 10.00-19.00 uur (gratis) DIVERSEN AAGTEKERKE Bingo - Verenigingsgebouw Ama- citia Agathastraat - 20.00 uur BURGH-HAAMSTEDE Neeltje Jans - wandelexcursie - nieuw duingebied van voormalig werkeiland Neeltje Jans - hoogste parkeerplaats Delta Expo (naam bord org.) -10.00 uur 5,00) GROEDE Circus Bongo - camping Groede - 19.00 uur 9,50) OOSTBURG Fokveedag - centrum SINT-MAARTENSDIJK VVV-Fietstocht - VVV-Gids - re serveren VVV Kantoor - Streek- VVV Eiland Tholen - Haven 10 - 14.00 uur 3,50 kinderen 2) SLUISKIL - Kaartmiddag - bieden zonder roem, jokeren - 't Meulengat - 13.30 uur VEERE Excursie - rondvaart naar de Ha ringvreter - staatsbosbeheer - Campveerse Toren - 14.00-16.45 uur 3,75 kinderen 1,50) VLISSINGEN Kermis - do 22.00 uur vuurwerk aan de Koopmanshaven - Bel- lamypark, Nieuwendijk - t/m do Speelstad - thema: Piratenstad - kinderen van 4 t/m 12 jaar - bussen vanuit Vlissingen, Souburg en Rit- them - Bunkerterrein Langeleen- weg-9.00-16.00 uur- VROUWENPOLDER Waterwingebied - olv bioloog - waterwingebied Oranjezon - tus sen Oostkapelle en Vrouwenpol der - parkeerterrein Kon Emma weg - 19.00-20.30 uur f 6,00 - kin deren gratis) WISSENKERKE Keihoogte - natuurwandeling o.l.v gidsen - Zeeuwse Landschap - 2e trap Keihoogteweg -19.00 uur 3,00 kind eren t/m 10 jr f 2,00) Disco - Cebeco-gebouw Voor straat - 20.00-00.00 uur 4,00) 2UIDZANDE Puzzelrit - auto's -fietsen - HCR de Zwaan - dagelijks vanaf 9.00 uur - t/m 4/9 Zepeduinen - Wandelexcursie - Noordstraat - toegangspoort Slot - 19.00 uur (ƒ5,00) OSSENISSE Kaarting - camping Mussenisst - 20.00 uur Jeugddisco - camping De Zee meeuw - 20.00 uur AXEL Schieting - Ons Vermaak - 14.30 uur Expositie kunstfotografie - R. de Kraker Terneuzen - streekmu seum Het Land van Axel - di t/m zat van 13.30-17.00 uur (t/m 29 juli) KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers - 13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Flod der 3 14.00 uur 101 Dalmatiërs HULST De Koning van Engeland -14.00 uur De Zwanenprinses 14.00 19.00 uur Frank en Frey 14.00 19.00 21.30 uur Flodder 3 19.00 21.30 uur Die Hard with a vengeance 14.00 19.00 21.30 uur Casper VLISSINGEN Alhambra 1 - 14.00 19.00 21.30 uur Flodder 3 Alhambra 2 - 19.00 21.30 uur Die Hard 14.00 uur Frank en Frey Alhambra 3 - 14.00 19.00 21.30 uur Casper Alhambra 4 - 19.00 21.30 uur Bad Boys 14.00 uur De Zwanenprinses KNOKKE Beverly Sereens - 15.00 17.30 20.00 22.30 uur Flodder 3 15.00 17.30 20.00 22.30 uur Bad Boys 20.00 uur Carrington 15.00 17.30 uur Batman Forever 20.00 22.30 uur Quick and the de ath 15.00 17.30 22.30 uur Dumb Dumber Casino - 21.00 uur Manneken Pis VERVOLG VAN VOORPAGINA ZEELAND „Daarom was het mij er primair om te doen alle koffieshops te la ten verdwijnen. En waar in het begin veel sceptici hebben geroe pen dat ik de mensen maar een worst voorhield, blijkt nu dat het geen toevalstreffer is geweest. Het is immers de derde keer in successie dat de rechter ons in het gelijk stelt," zegt Kessen. Van Meer's inschatting over de vasthoudendheid van de burge meester is terecht, blijkt verder uit zijn reactie. „Er komt hoger beroep van, ook in die andere za ken. Maar de eerste slag hebben wij in elk geval gewonnen. Als hij stopt met de verkoop van brood jes en dranken, is het niet eens een koffieshop, maar een wille keurig pand van waaruit drugs worden verhandeld. Laat 'm dan nu nog een week of zo open blij ven. Dat is slechts uitstel van executie." Terneuzen - Honderdzestig gas ten van het Bode Kruis, afkom stig uit geheel Zeeuws-Vlaande- ren, maken komende vrijdag een boottocht naar Veere, De Rode-Kruisafdelingen van Zeeuws-Vlaanderen zorgen er voor dat de gasten zich voor 9.00 uur kunnen inschepen. Om negen uur wordt dan vanaf de middens- luis in Terneuzen vertrokken. Rond 17.00 uur wordt het gezel schap weer in de Scheldestad verwacht. IN DE twee vorige afleveringen van deze rubriek werden twee gedenkstenen besproken, aan wezig in het recreatiecentrum Pannenschuur aan De Verdron ken Zwarte Polder te Nieuw vliet. Op 11 november 1994 opende de burgemeester van Oostburg, J. Kruize, met een grote sleutel een nieuw centrumgebouw. Het bevat een nieuw zwembad, een recreatie- annex feestzaal, een nieuwe wasserette en een nieuw sanitairblok ten behoeve van de campinggasten. Kampeerders zijn net als bij het begin in 1958 nog altijd wel kom. Verder is er een plaatsje voor honderden verblijfscara- vans. Als een echt dorp is het terrein verdeeld in wijken met namen als Appelzak, Paarde- markt, d'Ouwe Ree en Ribzand. Ze zijn genoemd naar zandban ken en vaargeulen in De Wielin gen. Het bungalowdorp draagt de naam Le Rivage en er zijn velden voor diverse sporten. Het restaurant heet De Travalje naar de hoefstal waarmee smid Mabelis uit Nieuwvliet 45 jaar lang gewerkt heeft. Bij de ope ning van het restaurant in 1979/1980 schonk hij de traval- je. Thuis was die overbodig ge worden, maar hij was er toch aan gehecht. Zo blijft ze be waard. Er is een kinderspeel hoek, een snoezeihoek, er staan behendigheidsautomaten waar mee alleen roem te behalen, maar niks te winnen is. In een aparte ruim staan drie soorten biljarts, kortom: er zijn veel meer ontspanningsmoge lijkheden in dat ene complex dan menig Zeeuws-Vlaams Het kunstwerk in de promenade van de Pannenschuur. dorp in zijn geheel te bieden heeft. Drie keer per jaar ver schijnt er een eigen Vakantie krant. Op dezelfde dag dat het nieuwe parkcentrum geopend werd, 11 november 1994, vond er nog een onthulling plaats. In de (uiteraard) overdekte pro menade staat een kunstwerk, bestaande uit een vijver met een bruggetje erover. Drijvend op het water twee metalen water leliebladeren; op een daarvan een 'springende' mens uitge beeld in draad. Een herden kingsplaat vertelt: - De Springer is aangeboden door Stichting 'De Springer' ter ere van de opening van het zwembad. Het werd onthuld door mevrouw M.J. v.d. Velde en de heer A. J.M. Boomert op 11 november 1994. Mortalia facta peribunt. Al wat mensenwerk is, zal vergaan. - Het is een ontwerp van P. de Keuninck uit Cadzand van camping Welgelegen. Van de onthullers kennen we de dame al: het is de mede-eigenares van foto camile schelstraete De Pannenschuur. De heer Boomert is de eigenaar van De Napoleonhoeve aan 't Zandertje in Breskens. De Springer is het samenwer kingsverband tussen zeven re creatie-ondernemingen langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust met de nadruk op actieve sa menwerking. Ze voeren het ge meenschappelijk beheer over enkele grotere attracties zoals bijvoorbeeld een springkussen. Natuurlijk staan het restaurant, de kampwinkel, de snackbar, het zwembad, kortom alle voor zieningen, ook ter beschikking van niet op (de) Pannenschuur verblijvende toeristen, van dag jesmensen en de bevolking van de streek. Het is niet alleen door De Pannenschuur dat de familie Van de Velde bij het recreatie gebeuren aan de West-Zeeuws- Viaamse kust betrokken is. Het is een familiebedrijf. Op Pannenschuur hebben zoon Rob (zie de allereerste eerste steen) en schoondochter Miranda de dagelijkse leiding. Op Zeebad Martin (die samen met zijn broer op de allereerste eerste steen staat) en Monique. De ou ders van die twee, Marjo en Co van de Velde, werken beiden nog dagelijks mee: Marjo het meest op Pannenschuur, Co is het grootste deel van zijn tijd op Zeebad te vinden. Ook een broer en een zus van Marjo van de Velde-Verplanke zitten in het vak. Met dank aan Marjo van de Vel de-Verplanke te Nieuwvliet.

de Stem | 1995 | | pagina 17