'Het moet een happening worden' Franse spurt sneller dan Goense ink< Poppe bij laatste vier in Sluiskil Zwemploeg uit Amerika in Sas van Gent Dylan Blackman o[ dreef in Breskens WIELER SPATTEN Cup met 'grote oren' present in Breskens eeuws- Vlai I b originali Zeeuwen op dreef tijdens kermiskoers Philippine Tom Pieters aan de leiding Zeeland beperkt schade tegen profs van Waregem fluis-Aarden] ►ewoners Twe rillen verkeer DE STEM SPORT ZEELAND Sportpark Baersande gereed om Ajax te ontvangen Van Geenberghe naar Jumping In 5e Open Sluuskille-tennistoernooi Ajax in Zeelam In 9e Vechthanen-toernooi Mooi afscheid Willy de Jaeger iskotter vaart 'gen paalhoofd DINSDAG 18 JULI 1995 [ft Van onze sportmedewerker Breskens - In Breskens maakt men zich op om Ajax vrijdag 21 juli te ontvangen. De sterk ste club van Nederland en Eu ropa komt er dan om 19.30 uur in actie tegen een Zeeuws-Vlaams regio-elftal. Breskens-voorzitter Johan van Espen is uiteraard in zijn nopjes met deze wedstrijd op sportpark Baersande. „Zoiets gebeurt wellicht nooit meer. Het geeft ons 75-jarig bestaan toch een extra tint." VOETBAL Tijdens de winterstop vorig jaar nam Ton Uitterhoeve contact op met Van Espen. Of men interesse had om in Breskens een wedstrijd te organiseren. Uitterhoeve wist immers voor het tweede jaar Ajax naar Zeeland te halen. Het bestuurslid van het Oost-Souburgse RCS heeft nog altijd nauwe banden met Danny Blind en zo is het eigenlijk geko men. Het beviel Louis van Gaal vorig jaar zo goed dat hij toen al te kennen gaf ook dit jaar in de voorbereiding een aantal dagen Zeeland mee te pikken. Van Espen: „Ton vertelde me dat Van Gaal de wens had uitgespro ken dat men tegen minimaal een eersteklasser of een regionaal elf tal wilde spelen. Die mogelijk heid bestond. Het is toch de droom van iedere speler hier in de regio om tegen Ajax te voet ballen. Er hing uiteraard wel een financieel plaatje aan vast. We hebben het geheel binnen het be stuur doorgesproken. Een aantal sponsors benaderd om ons toch een beetje in te kunnen dekken. Geen probleem. Bestuurlijk waren we het er vlug over eens dat we deze buitenkans niet mochten laten lopen en ook het vinden van de sponsors voor de minimale dekking was vlug rond. Het was een gok, maar de eerste begrotingen lieten zien dat het met 4000 toeschouwers rond zou moeten kunnen komen. Mede dankzij de sponsors die we binnen hadden hebben we het weten te halen. Het volgende punt was: waar bergen we op onze accommodatie al deze mensen. We hebben er in onze glorietijden wel eens twee duizend gehad, maar dat is nog maar de helft. Van gemeentewege kregen we gelijk alle medewer king. Er werden zelfs struiken, die belemmerend waren om onze accommodatie voor die dag op te bouwen, gerooid. Nu kunnen we langs de lange zijde aan de over zijde van onze vaste tribune een zittribune plaatsen. Daarnaast komen er achter de beide doelen ook tribunes, terwijl er in het verlengde van onze permanente tribune nog een staantribune komt. Alles tezamen kunnen we nu 4100 mensen een gedegen sta- of zitplaats aanbieden. Daarnaast komt er op ons par keerterrein een uit de kluiten ge wassen tent te staan waar we de genodigden kunnen ontvangen. Ik dacht dat we in staat zijn de Zeeuws-Vlaamse voetballiefheb ber op een juiste manier te ont vangen. Wij hebben er in elk geval alles aan gedaan. Dit, en dat wil ik ze ker benadrukken, met de mede werking van gemeente en het re gionale politiekorps, want ver geet niet dat ruim 4000 mensen bergen en ook de doorvoer op de toe- en afvoerwegen zoals we die hier kennen, een extreem geval zal zijn. Er zijn overigens nog kaarten be schikbaar. Alle zitplaatsen waren er afgelopen maandag uit, maar er waren nog 400 staanplaatsen. Dus mensen die nog interesse hebben kunnen terecht," aldus Van Espen. Door Eddy de Schrijver Philippine - Franfois Franse uit Kwadendamme boekte gisteravond zijn derde zege van dit seizoen. Franse klop te zijn directe tegenstrevers Antoine Goense en Peter Mol in de spurt. Michael Hayman bolde als vierde over de finish, maar pakte wel de leidersprijs. Dit viertal domi neerde de koers van Philippine. Liep uit naar een maximale voor sprong van veertig seconden en geraakte nog even in paniek toen de voorsprong naar vijftien tellen terugliep. De turbodijen van het viertal deden dan hun werk en uiteindelijk won Franse. „Het werd nog benauwd. Ga je naar elkaar kijken, dan heb je niks. Nu hebben we allemaal een korte prijs. Kijk, ik kan wel zeg gen dat ik met die mannen van Erotic niet mee wil rijden, maar daar koop je dus niets voor. Je zit in de koers en dan wil je gewoon winnen", aldus Franse, die al eer der in Huybergen en in Sluiskil tijdens het Zeeuws kampioen schap de roos trof. De kermiskoers van Philippine kende een boeiend verloop. Di verse speldeprikken werd uitge deeld. Peter Hoondert waagde het eerst met Nico van de Klun- dert. Dit tweetal kreeg gezel schap van Dennis Mesu, Peter Mol en de weer aanvallend rij dende Michael Hayman. Een ron de later sloten ook Van Gessel, Van loo, Bowerink, Listor, Dub beldam en Van Elzakker aan. Dit leek de juiste trein te zijn met als eindstation de overwinning in het Van onze verslaggever Nieuwvliet-Bad - Het sterk be zette internationale springcon cours hippique Jumping Zeeuws- Vlaanderen, dat vandaag, dins dag 18 juli in Nieuwvliet-Bad be gint, krijgt er nog een internatio nale topper bij in het komende weekend. De befaamde Belgische springruiter Jean-Claude van Geenberghe, winnaar van de Grote Prijs van Aken, stuurde een fax naar de organiserende stichting Jumping Zeeuws- Vlaanderen dat hij present is met enkele toppaarden in Nieuw vliet-Bad. mosseldorp. Maar het parcours met slechts vier bochten leent zich moeilijk voor grote ontsnappingen. Het peloton ziet de renners altijd en dat is een nadeel. Toen speaker Pierre Eysackers een vette pre mie van vijfenzeventig gulden aankondigde ging Hayman op de pedalen staan. Hij kreeg onmid dellijk Peter Mol met zich mee. Antoine Goense en Franse sloten als laatsten aan. Van de Klundert probeerde nog wel, maar kwam te laat. Hayman pakte die vette premie en zijn dag was in elk geval goed. De vier lei ders verstonden elkaar uitste kend en de voorsprong liep op naar maximaal veertig seconden. Het leek een bekeken koers, maar niets was minder waar. Het pelo ton maakte vaart met Van Elzak ker en Dubbeldam aan het com mando en later probeerde ook Pascal van Bellen de bakens te verzetten. Het peloton pakte zienderogen meter voor meter terug. Hayman snoepte de punten binnen voor de leidersprijs. De vier renners ble ven weg en in Hayman begon van kop af aan. Deze keer had Hay man weldegelijk tegenstand en Franse passeerde iedereen. Goen se en Mol mochten de ereprijzen meenemen. De vetste enveloppe was voor Franse. Jeroen Lenting won de spurt van de achtervol gers. Bij de spurt van het peloton gin gen Schmidt en Van den Hoven tegen de vlakte. Van den Hoven moest zich onder ehbo-behande- ling stellen. Hij had alleen schaafwonden. UITSLAG 1. F. Franse (Kwadendamme) 82 kilo meter in 2.05.21, 2. A. Goense (Lewe- dorp), 3. P. Mol (Kapelle), 4. M. Hay man (Hoogerheide), 5. J. Lenting (Delft), 6. L. van Anrooy (Nieuwendijk), 7. J. Spek (Polsbroek), 8. R. Kroonen (Raamsdonkveer), 9. E. de Crom (Hoog erheide), 10. W. Bastiaanse (Hoogerhei de), 11. N. van de Klundert (Hoogerhei de), 12. M. Young (Koewacht), 13. A. van Houten (Zuiddorpe), 14. P. van Bel len (Koewacht), 15. W. Maas (St. Wille- brord), 16. E. van Loo (Ouwerkerk), 17. F. Gommers (Philippine), 18. P. van Passel (Sluiskil), 19. D. Brehm (Kamp erland), 20. J. van Schaick (Oost-Sou burg). ZWEMMEN De grootste concurrenten komen juist uit die regio zoals Oceanus uit Amstelveen, De Dolfijn uit Amsterdam en het Alkmaarse Profus/DAW. Die ploegen kon den van deze thuiswedstrijd opti maal gebruik maken om de teams van Koewacht behoorlijk onder druk te zetten, maar alle aanval len werden door de Zeeuws-Vla mingen keurig afgeslagen. Bij de mannen zorgde Koewacht trainer José van den Berghe voor een stunt. Hij gaf aan Maarten van der Zwan de opdracht mee om direct na de start keihard weg te zwemmen alsof het een wed strijd over 200 meter betrof. Van der Zwan voldeed graag aan deze opdracht en bracht daardoor de tegestanders volledig in de war. Het duurde even voordat men door had wie de snelle starter was waardoor de mannen van Koewacht zich in de kopgroep konden nestelen. Ruud Hamelink kon zich het langst handhaven en moest in de eindsprint een gat la ten vallen, maar het verschil was klein. Martijn Verbist en Jona than de Witte zorgden voor de winst.Op het onderdeel vrije slag kwamen maar liefst 95 mannen aan de start. Door het enorme ge drang bij de start kwam Arno van De kopgroep davert door de straten van Philippine. FOTO WIM KOOYMAN In jongerenklassement langebaanzwemmen Van onze zwemmedewerker Amsterdam - De langebaanwedstrijd in de Slotervaart te Am sterdam heeft naast een zeer grote deelname ook spannende wedstrijden opgeleverd. De aandacht ging vooral uit naar het onderdeel schoolslag waarop de zwemclub Koewacht de lande lijke klassementen voor ploegen bij de mannen en de vrouwen aanvoert. De Zeeuws-Vlamingen werden dan ook behoorlijk onder druk gezet. den Berghe niet goed weg en werd hij gedwongen in de achter volging te gaan. Hij kwam deze keer niet verder dan de dertiende plaats. In het totaalklassement zakte hij een plaatsje (vijfde). De vrouwen van Koewacht kre gen het eveneens bijzonder zwaar, maar ook zij bleven over eind. Ankie Buijs was met haar zesde plaats de beste en zij moest maar weining toegeven aan Pro fus/DAW uit Alkmaar, dat een felle aanval deed op de kopposi tie van Koewacht. In het jonge renklassement onder de 14 jaar staat Tom Pieterse na negen wed strijden op een voorlopige eerste plaats. De volgende wedstrijd is aan het eind van de maand in An na Paulowna waar ook het Ne derlands kampioenschap zal worden gehouden. UITSLAGEN VROUWEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar: 6. Sabine van Waes, 8. Petra Vink 800 meter vrije slag tot 12 jaar: 13. Daisy de Ridder, 14. Linda Vink, 28. Lidewi] de Koe- ïjer, 54. Marjolein de Vliegher. 2000 meter vrije slag all in: 14. Ingeborg Ham elink. 2000 meter schoolslag all in: 6. Ankie Buijs, 8. Susan de Baer, 13. Renate Louwerse, 23. Lin da van de Salm. MANNEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar: 2. Ruud Pie ters, 14. Ton van Haever 1000 meter vrije slag tot 14 jaar: 6. Tom Pie- 13. Arno van den Door Peter Snelders Axel - Het Zeeuwse voetbalteam, hoofdzakelijk bestaande uit spelers van beneden de Westerschelde, kan terugblik ken op een verdienstelijk eindresultaat tegen de Belgische kersverse eersteklasser Waregem. De Zeeuwse selectie van coach Wies van Avermaete verloor 'slechts' met 0-2. Een stand die al na ruim 23 minuten op het scorebord stond. Zeeland kwam fel uit de start blokken, maar toen Waregem eenmaal het commando had overgenomen moest de Zeeuw se selectie vrijwel constant achter de tegenstander aanhol len. Paal en lat stonden aan vankelijk Waregem-treffers in de weg. Na een klein kwartier geselde de uit Australië afkomstige testspeler Rod Polimirino de lat en kort daarna trof Eddy Syx de paal. Het bleek slechts uitstel van executie, want in de 20e minuut opende de vogelvrij staande Rod Polimirino met een fraai geplaatste kopbal de score. Enkele minuten later volgde Eddy Syx zijn voor beeld, zodat al vroeg de eind stand bereikt werd. In die eer ste helft kon Zeeland, ondanks dat die ploeg niet slecht speel de, daar nauwelijks kansen te genover stellen. Dat was na rust toch anders. Ondanks een flink aantal wis sels bij beide ploegen stond Zeeland in die fase meer onder druk dan in de eerste helft. Dat kwam ook wel omdat Waregem met meer mankracht de aanval zocht. Daardoor gaven de Bel gische bezoekers op het mid denveld en achterin wat meer ruimte weg en kon Zeeland en kele malen gevaarlijk voor het domein van de Waregem-doel- man opduiken. Geert de Poor ter testte met een stevig schot de capaciteiten van doelman Franky van den Driesche en niet lang daarna verscheen Mi chel de Ridder oog-in-oog met die goalie. De Terneuzen-aan- valler passeerde hem, maar richtte daarna zijn vizier te hoog. De druk van Waregem leidde slechts tot enkele kansen. Dat kwam vooral omdat men het speelveld niet breed genoeg hield en een kluwen van spelers samenhokte binnen het straf schopgebied. De beste kansen waren voor de Braziliaanse testspeler Reinaldo. Tot twee keer toe vond hij van dichtbij een uitstekend reagerende Zee land-doelman Nico Knol op zijn weg. Die missers ontlokte bij de Wa- regem-verzorger de opmer king, „zet die Reinaldo maar snel terug op de vlieger (vlieg tuig)." In de slotminuten kreeg Geertjan de Smet van Hoek nog een goede mogelijkheid, maar hij miste de kracht om de Waregem-doelman te veront rusten. TENNIS Van onze tennismedewerker Sluiskil - In het Open Sluuskille-toernooi, dat dit jaar zijn eer ste lustrum beleeft, van de jubilerende tennisvereniging Sluis kil (20-jarig bestaan) bereikte Timothy Poppe van Drive uit Sas van Gent de halve finale op het C-schema. Rompa alle zeilen bijzetten tegen Tiddo Kunst. Op het D2-schema kwalificeerden Evert-Jan Tom mei en Frans Scheele zich voor de laatste acht. Bij de vrouwen-Dl werd de als tweede geplaatste Liesbeth Ver- bunt al finaliste door één partij te winnen. Tegen Jeanette de Moor won Verbunt de eerste set met 7- 4 in de tie-break. In de tweede set maakte ze echter veel fouten waardoor De Moor met 6-2 kon toeslaan. In de beslissende set lukte weer alles bij de aanvallend ingestelde Liesbeth Verbunt: 6-1. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C: kwartfinale: Timothy Poppe- Marco van Avermaete 6-3, 6-2. Dl: tweede ronde: Herman de Regt- Leen Wijland 6-3, 6-3; J. Epskamp- Huib van den Akker 7-6, 6-4; Peter Rompa-Tiddo Kunst 6-7, 6-4, 6-3. D2: tweede ronde: Evert-Jan Tom mei-Herman te Wieske 6-0, 6-1; Frans Scheele-Adrie Hendrikse 6- 4, 6-0. DUBBELSPEL D2: tweede ronde: Scheele/Visser- Tommel/Mackaay 6-1, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL Dl: tweede ronde: Liesbeth Ver- bunt-Jeanette de Moor 7-6, 2-6, 6- 1. DUBBELSPEL Dl: Blanckaert/Rodrigo-Schee- le/Visser 4-6, 6-0, 7-5. Zoals verwacht won de als twee de geplaatste Poppe in twee sets, met regelmatige cijfers, van wed strijdleider Marco van Avermae te: 6-3, 6-2. In het begin van de partij leed Tim Poppe weer eens aan zijn oude kwaal, namelijk het grossieren in dubbele fouten. Me de daardoor kon Van Avermaete nog wat games bij elkaar sprok kelen. „Toch hebben we ander half uur op de baan gestaan. Echt het gevoel dat ik werd weggesla gen had ik niet. Timothy oefende druk uit vanaf de base-line en sloeg goed in de hoeken. Het eni ge wat je dan kunt doen is alles terug slaan. Hij zei zelf na afloop dat hij op een gegeven moment wat minder hard ging slaan om dat ik toch alles terug sloeg. In het begin van de partij sloeg Tim regelmatig twee dubbele fouten per game," aldus Van Avermaete. In de Dl-categorie plaatsten De Recht, Epskamp en Rompa zich voor de kwartfinale. Epskamp kende overigens wel de nodige moeite met Huib van den Akker die in de eerste ronde nog knap had afgerekend met Hans van de Sande. Verder moest ook Peter 2000 meter vrije slag all in: e, 45. Willy de Dauw. Berghe, 2000 me ooislag all in: 6 Ruud Hame link, 9. Martijn Verbist, 15. Jonathan de Witte, 17.Auk de Maat, 18. Maarten van der Zwan, 27. Arjan Dekker, 29. Jeroen van de Sar, 34. Evert de Maat. Van onze zwemmedewerker Sas van Gent - De zwemclub De Bruinvis uit Sas van Gent is deze week uitgebreid met een Amerikaanse zwemgroep. De groep uit de USA bestaat uit vier meisjes en zes jongens in de leeftijd van 16 tot 18 jaar met Robert Kelly uit Houston (Texas) als coach. Volgens een bepaald uitwisse lingssysteem met Nederland zijn de Amerikanen drie weken in Ne derland te gast. Ze waren al een week in Aalsmeer en een week in Steenwijk en sluiten hun Neder landse stage af in Sas van Gent. Er wordt door De Bruinvis van alles voor deze groep georgani seerd. waarbij voor wat de zwem- sport betreft het accent is gelegd op het zwemmen in open water, een activiteit die voor deze Ame rikanen volledig onbekend is. De groep traint samen met de Bruin vis-ploeg en startte in de lange baanwedstrijd in Waregem (Bel gië). Bovendien maken zij een training mee van de zwemploeg van Scheldestroom in de Haven van Breskens. In Waregem be haalden de groep Sassenaren goede resultaten. Alleen de dis kwalificatie van Wendeline Vel- gersdijk als winnares van de 1000 meter schoolslag was wel een te genvaller. Zij zou zich aan een paal hebben afgezet. Overigens werden de Amerika nen bij binnenkomst van het zwembad in Sas van Gent pijn lijk geconfronteerd met de racis tische leuzen waarmee het hele bad was beklad. Zij maken dat in Amerika ook wel mee, maar vrij wel nooit op openbare gebouwen. RESULTATEN DE BRUINVIS IN WAREGEM MANNEN 1000 meter schoolslag 1979-1980: 1. Gertjan Ramondt. 1000 meter vrije slag 1981-1982: 2. Tim Roeb, 5. Angelo Haemers. 1000 meter vrije slag 1979-1980: 4. Eric Puryear, 7. Alan Carter, 8. Dale Edwards, 9. Cassius Chirika. 1000 meter vrije slag 1977-1978: 3. Brian Fegler. MEISJES 1000 meter vrije slag 1979-1980: 1. April Fitzell, 4. Gylen Robberts. 1000 meter vrije slag 1977-1978: 4. Gwenn Gehrke, 5. Catharine Dow ning. 1000 meter vrije slag boven 18 jaar: 1. Eline Velgersdijk. 1000 meter vrije slag 1981-1982: 1. Truus Claeijs, 5. Ilona Bayings. FRANK GOMMERS uit Philippine reed in een amateurkoers het Belgische Laarne naar een achttiende plaats. MARK YOUNG uit Koewacht werd derde in Waasmunster Zi plaatsgenoot Fonny Kint eindigde er vijftiende. 'n Van onze sportmedewerker Breskens - Ajax heeft vrijdagavond in Breskens de cup met j 'grote oren', zoals de Europacup I in de volksmond genoeit wordt, bij zich. Iets waarvoor de supportersclub regio Zeei» Vlaanderen van de winnaar van de Champions League tea, gezorgd. Hans Lauret uit Philippine is de voorzitter van de J jonge supportersclub in Zeeuws-Vlaanderen. De 39-jarige Lauret, al zijn leven lang supporter van de Amster damse club: „Ik heb het met de paplepel ingegoten gekregen." Hij was anderhalf jaar geleden een van de initiatiefnemers van de Zeeuwse-Vlaamse tak van de supportersclub. „We hebben op dit moment zo'n 750 leden. Daar uit mag blijken dat ook in Zeeuws-Vlaanderen Ajax leeft. Landelijk hebben de clubs alles bij elkaar ruim 50.000 leden. Het 50.000e lid is trouwens een paar weken geleden gehuldigd. Wij organiseren voor onze leden busreizen naar belangrkijke competitiewedstrijden en alle thuiswedstrijden die in het kader van de Europacup worden ge speeld. Voor de uitwedstrijden voor de Europacup ligt de orga nisatie op landelijk niveau. Daar naast proberen we ieder jaar een 'Ajax-avond' te organiseren. Vo rig jaar hebben we voorzitter Mi chael van Praag naar hier weten te halen. Een avond die een enorm succes was. Dit najaar ho pen we weer een of meerdere Ajax-vedetten naar Zeeuws- Vlaanderen-te halen. Nu hebben we dus beslag weten te leggen op de enig echte cup. Hij komt naar Zeeuws-Vlaande ren met een paar bewakers. Er komt ook een fotograaf mee. Voor het publiek bestaat dan de moge lijkheid zich met de cup te laten vereeuwigen. Daarnaast komt ook de grote dubbeldeksbus van de supportersclub naar Breskens en tevens de Ajax Drive Inn Fan Shop waarin alle materiaal dat een supporter zich kan wensenl koop is. Petjes, toeters, sja; speldjes en meer van dat si' Het is voor ons immers een ul ke gelegenheid om onze clu promoten in de eigen regio.' cup zal in de speciaal geplat tent op het parkeerterrein vi sportpark Baersande te beziel gen zijn. arvan li vindt, dat er een klein rtentie voor geplaatst moet w< r^Lja" dan beslist in De Stem. Tie ^v0rtentie gelezen wordt, fmrnt 8 .lezers en lezeressen pluizen ^I0n1 Ki©intjes"-rubrieken na. Dat tienduizenden Kleintjes- Lnze verslaggever Leuzen - De bezitters van e< L kenteken' in Zeeuws-Vlaa: f jket bestaan van de stichting Lren. [Zeeuws-Vlamingen hebben zich i: Li De stichting voert binnen ei Le belastingrechter in Arnhem c Van onze sportmedewerkei Zoutelande - Ajax maandagavond in 2 land gearriveerd, complex waarop de voor bereiding op de nieuwe competitie wordt gehou den, is dat van de zater dagclub Meeuwen in Zou telande. Vanavond (dinsdag) de eerste wedstrijd gespeel! Dit tegen een Zeeuwse selec tie van boven de Wester schelde op het complex de VC Vlissingen aan de Iris laan. Aanvang 19.30 uur. Het tweede duel wordt mor gen in en tegen het 100-jari- ge Goes afgewerkt op park 't Schenge, aanvang eveneens 19.30 uur. V dus in Breskens tegi Zeeuws-Vlaamse selectie waar de aftrap eveneens 19.30 uur wordt gegeven. Van onze tennismedewerker Breskens - In het 9e Vechthanen-toernooi van Tennis Verera ging De Boskreek te Breskens schaarde de jeugdige Dyl< Blackman uit Slijkplaat zich onder de laatste 16 op het D schema. TENNIS Tegen zijn clubgenoot bij De Bos kreek Leen Deij nam Blackman aanvankelijk een grote voor sprong, maar Deij wist deze te neutraliseren tot 5-5. Toch schreef Blackman de eerste set met 7-5 op zijn naam. In de twee de set ging het stukken makkelij ker getuige de 6-2-winst. Bij de C35-plussers was Tony Ramselaar uit Weert in twee sets te sterk voor Bredanaar Mario Duurland. Op het D2-schema won Chris Burky van LTV Sluis middels een zware strijd van Bressiaander Norbert Roetenberg. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Johnny de Wever- Stefan Heising walk over De Wever; Dylan Blackman-Leen Deij 7-5, 6-2. C 35+: eerste ronde: Tony Ramse- laar-Mario Duurland 6-4, 6-1. D2: eerste ronde: Mark Buitendijk- Peet Boeckhout walk over Buiten dijk; Stefan Willemsen-Mario de Lijser 6-3, 6-3; Chris Burky-Norbert Roetenberg 6-4, 2-6, 7-5; Thomas de Coninck-Peter Verdegem 6-2, 6-2; Alexander Kaan-Herman de Baai 6-0, 6-0; tweede ronde: Gert-J Louweret-Mark Buitendijk 6-0,6- D 35+: eerste ronde: Leen Deij-Joi Wielakker walk over Deij; Maria Witte-Willy de Coninck 6-i Harry van Quekelberghe-HansG senhoven 6-2, 6-3; Jo Risseeuw-! ter Reijnierse 6-0, 6-0. DUBBELSPEL D: eerste ronde: Praa/Willemsen- Gardeijn/Willemsen 7-6, Ras/V ermue-Verdegem/W alhout 2, 6-3. D 35+: tweede ronde: Baas/De ninck-Boogaard/Smallegange 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Dl: Marga Vercruysse-MarianJi helst 3-6, 6-1, 6-4; Lenievan™ tum-Marian Verhelst 6-2,6-1- DUBBELSPEL D: tweede ronde: Dutree/d'Haffi Modde/Morel 7-6, 6-1; Coiaj lis/Haeck-Cauwels/Ekkebus 6-1, D 35+: eerste ronde: Den Hop der/Wisse-Van Hootegem/De Wij 6-1, 6-2; Minnaert/VerhagM Boer/Nienhuis 6-1, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL D35+: eerste ronde: Risseeuw/ seeuw-Lips-Van Geel/Van Ged^ 6-4; tweede ronde: Van Geel/L De Wever/Boeckhout 6-1, J*ji cu/Becu-Vosters/De Lijser 6-4, tweede ronde: Ingels/Veroone- de Kerckhove/Van de Kerckno\ 6, 6-2, 6-2. Van onze sportmedewerker Breskens - Een mooier afscheid had Willy de Jaeger zie niet kunnen wensen. De man die jarenlang het gezicht va! Breskens bepaalde, behoort vrijdag 21 juli tot de selew van coach Wies van Avermaete. De Jaeger, die al meerdere grote wedstrijden speelde, met het Zeeuwse elftal tegen de Belgische nationale pi enoord, mag op zijn eigen sportpark Baersande afscheid nem® Van Avermaete, ook geen onbekende in Breskens, moest weg® vakanties van enkele spelers wat improviseren, maar brengt'"' een aanvaardbaar team binnen de lijnen, waarin onder meer Remco van Keeken, die het komend seizoen bij SHO in ac' komt. De beide selecties voor komende vrijdag zien er als volgt uit Zeeuws-Vlaams team: Nico Knol (Breskens), John Alleman (BjJ kens), Dennis Rietjens (Terneuzen), Danny Magito (Hoek), de Jaeger (Breskens), Hubert van de Hemel (Terneuzen), Vette (Yerseke), Geert de Poorter (Hoek), Geert-Jan de (Hoek), Remco van Keeken (SHO), Mark de Kunder (Ternet Erwin Dek (Hoek), Jaap Pijnenburg (Hoek) en Michel (Terneuzen). y, Ajax: Edwin van de Sar, Danny Blind, Michael Reiziger, Fran NW' Boer, Edgar Davids, Winston Bogarde, Jari Litmanen, Kluivert, Ronald de Boer, Marc Overmars, Finidi George.1 nu Kanu, Fred Grim, Sonny Silooy, Tarik Olida, Andrej jekno, Martijn Reuser, Ignacio Huteru, Mendel WinseniioUSB'" Patrick van Dam. De arbitrage is in handen van scheidsrechter Alwin Grijpskerke en de grensrechters zijn Cees Floren uit IJzendij Peter Scherpenisse uit Terneuzen. „onze verslaggever lis-Aardenburg - Het gemei nburg zoekt naar mogelijk elkraken van de laatste maa eester C. van Liere noemt al afsluiting van de winke t zou volgens hem bijvoor- ■Id kunnen gebeuren door het jatsen van paaltjes .in de tijds node van 02.00 tot 05.00 uur 's chts. „Kijk, tot een uur of aalf is er altijd nog bedrijvig- din het' centrum en dat begint rond zes uur 's morgens. De te snelkraken vinden rond ruur's nachts plaats." Sluis zijn de afgelopen drie anden zes textielzaken het chtoffer geweest van snelkra- is. Dat zijn lieden die met een io een winkelpui rammen om snel mogelijk zo veel mogelijk lonze correspondent stkapelle - Door nog onbe- nde oorzaak is in de nacht n zondag op maandag de issingse viskotter Maria- sertje, de Vli-6, tegen een alhoofd bij Westkapelle ge ien en vast komen te zitten. jt ongeval gebeurde rond een t's nachts. Het 38 meter lange lip kwam krap een uur nadat vastkliep weer op eigen acht los en zette koers naar zee. schade die is aangericht, een [ebroken paalhoofd, bedraagt s een grove eerste schat- g van het Waterschap Walche- een slordige 50.000 gulden, schade zal worden verhaald de eigenaars van het schip. van Gent - De bewoners ii het woonwagencentrum u de Tweekwartsweg in Sas D Gent willen dat de ge ënte iets doet aan het harde den in hun straat. tads de weg is doorgetrokken ir de autoweg langs het kanaal hst er veel drukker geworden bovendien wordt er te hard ge len," schrijft O. van Driel na- ®s de bewoners in een brief a het college van B en W. het Terneuzense stad ss en in Verpleeghuis 3r Schorre is tot 5 au- 'stus een tentoonstel- tg te zien van Aborigi- al kunst uit Centraal ^tralie. De tentoon- e hng, Desert Tracks, is ®engesteld door IN- een stichting die de u alische Aboriginal ur meer bekendheid geven in Nederland, meeste schilderijen geschilderd in de «J and circle'- (stippel doh techniek, een ""zetting van een oer- he traditie, waarbij te lgen in zand, op l Wanden en op het li- werden gemaakt. Ronald Verstraten geuzen wiek Linda Napaljari sniri/S fen traditionele en SP ntuele vrouw i eide wit" v™uw met uitge- heT TS Van de Droomtijd. L haarr"eUZense stadhuis Ptte, Is Tingari Dreaming, en oranjebruine stip- °P een zwarte ach- erbeelden geheime ce-

de Stem | 1995 | | pagina 10