astion Indurain zonder scheurtjes ance Armstrong ntroostbaar na rintnederlaag r DE STEM Breukink waarschijnlijk naar ploeg Priem Ploeg Saiz verdient bijna twee ton AUDIO - WITG0E' UDELIJKE APPARATE ongens vmAcPm irco 'II Elefantino' Pantani haalt nieuwe hoofdprijs op Guzet-Neige EXPERT IN: chnische dienst t voorrijkosten Den Bakker: Pyreneeën zijn Ardennen niet B SPORTNIEUWS KORT OP TV \ANDAG 17 JULI 1995 Sport van het eerste uur in Nederïi kt' (Nederland 1, 22.43 uur1 FOTO RUUD M0N3 mokles brengt een eerder dl de Humanistische Om Stichting uitgezonden docui., taire met de titel Een week jaard. Kees van den Bosch bleef hiervoor een week in Humanistische verzorgings huis De Doekenburg te Niji gen. Honderddertig ouderen, met gemiddelde leeftijd van 86 ji wonen in een flat van tien vl diepingen 'aan de rand van leven'. (Radio 1 en 2,00.02 uur) ^'verslaggever Ueige - Erik Breukink kapitein bij TVM. Bei- Len lijkt dat wel iets [olgend seizoen. Over de jg van de Nederlandse naar de wielerploeg i Priem wordt na de ijnderhandeld. Behalve Breukink is de Neder- L formatie bezig met nog Buitenlandse renners. Ifour-ploeg is in de brééd- te iets te zwak," verklaart pr-ma- nager Arjan Bos de gesprekken met Breukink. De renner liet al eerder doorschemeren interesse te hebben in een overgang naar de ploeg van Priem. Zijn contract bij het Spaanse ONCE, dat zijn salaris dit seizoen overigens hal veerde, loopt aan het einde van het seizoen af. Breukink heeft TVM te kennen gegeven dat de ploeg geen Tour winnaar binnen haalt. „Ooit kon hij de Tour winnen. Die tijd is voorbij. Dat weet hij ook. Hij heeft ons gezegd: Als jullie me willen binnenhalen, dan moeten jullie dat doen ter assistentie van een eventuele kopman." TVM gaat in de komende jaren met Bo Hamburger verder als kopman. „Breukink heeft daar geen problemen mee. Hij ziet het wel zitten met Hamburger in die functie. Bo moet volgend jaar bij de eerste tien in de Tour kunnen rijden, maar zal dan wel assisten tie moeten krijgen van een aantal jongens die goed bergop kunnen rijden," aldus Bos. Om de ploeg verder te versterken, heeft TVM ook nog twee buiten landers op het oog. De naam Bjarne Riis viel in de wandelgan gen. „Het zijn renners die al eens in de top-tien van grote ronden hebben gereden. Het zou mooi zijn als ze alle drie naar TVM ko men. Maar twee is ook al mooi," aldus Bos. „Het gaat overigens niet om Riis." Breukink en TVM hebben het nog niet over de financiële voorwaar den gehad. „Als beide partijen graag willen, komen we daar wel uit. Gelukkig is het bedrag niet zo hoog als het vroeger is ge weest." Breukink had zelf zondag in de eerste Pyreneeén-rit een moeilij ke dag. De best geklasseerde Ne derlander, zondag voor de start veertiende en na afloop achttien de, verloor elf minuten in de mist op Guzet-Neige. „De krachten die we al hebben verspeeld, gaan nu tellen. Zeker in mijn geval. Ik hoop dat ik dinsdag de Tourmalet enigszins goed overkom." privé-detective gaat ze op derzoek uit. Als Steve opnie wil trouwen, begint de tijd dringen. (BBC 1,23.10-00.45) The Biggest Bundle of them Amerikaanse speelfilm uit 19 Regie: Ken Annakin. Hoofdr len: Vittorio De Sica, Edwarc Robinson, Robert Wagner Raquel Welch. Komedie, voormalige gangsterbaas Cesare droomt van de goeie we tijd, als op een dag vier onl kenden hem ontvoeren om g los te krijgen. Helaas zit D Cesare krap bij kas. Hij stelt voor een grote coup plegen, in de hoop z'n vroeg glorietijd opnieuw te belev Onder Don Cesare's leiding reiden ze een roof van platii staven ter waarde van 5 n joen voor. Maar eerst moeten ze aan kapitaal komen. En dan blijkt T snel dat de nieuwe kamerac Ijonvanlndurain diegis- van de Don - Harry, Benjam Davy en Antonio - absolt «s ■""J" geen kaas gegeten hebben kwam m de eerste Pyre- de misdaad. In (Duitsland 1,00.45-02.30) sat bae javis ■tot |erie 1te" J te" Éllen Eerie Ihen ocu- 7.30 aire: Tre- dext aga- -we- Sky- 1.00 ;erie The Sail :erie 1.00 ■Neige - Er zal een gro- !g in elkaar gedraaid 1 worden om de 82e van Frankrijk nog op op te kunnen zetten. Dat jan wel morgen na een uitblazen te gebeuren in koninginnerit tussen ■Girons en Cauterets i du Lys over zes Pyre- i-toppen, waaronder be- pieken als de Col de sourde, de Col d'Aspin Col du Tourmalet. Maar Izal gebeuren... «de wil ontbreekt het niet naaste concurrenten van 1 Indurain. Maar of de Ivoor een laatste aanval op eiderspositie aanwezig is, srden betwijfeld. Zelfs als tl het geval zou zijn, als er iternationale alliantie tot komt tussen de lijsttrek- jllle, Jalabert en Mauri van ranse partij, en die van de ase partij (Riis, Gotti), is reinig aannemelijk dat de e Tour-winnaar zal londer het gebundelde ge- zijn 31e verjaardag vierde, mt nog altijd geen scheur- daadserie 15.00 llona Christen, show 16.00 Hans Meiser, 17.00 Jeopardy, spelletje 17.30 uns, soap 18.30 The Bold and the tiful, soap 18.30 EXCLUSIV - Das I zin 18.45 aktuell 19.10 Explosiv Magazin 19.40 Gute Zeiten, schl Zeiten, soap 20.15 Und tschüss!, comedy 21.15 Sonntag Partner,] 22.15 EXTRA - Das -Magazin 23," vor 11, cultureel magazine 23.30 show 24.00 -Nachtjournal 00.30 Cl comedy 01.00 Married with Chi comedy 01.30 Emergency, serie I Murder, She Wrote, misdaadserie I llona Christen 04.00 Hans Meiserl Explosiv - Das Magazin 05.15 EXC - Das Star-Magazin •rit naar het mistige Guzet- andermaal aan het licht, i Pantani, 'II Elefantino', er evenals vorige week in d'Huez, de hoofdprijs in ijst nemen, maar louter en i omdat de Spanjaard hem ilige afstand weet in de ihikking. enners, die Indurain wat top de hielen zitten, kre- pnieuw geen meter ruimte Ie alleenheerser. De Deen Riis deed tot twee maal op de Port de Lers categorie) als de slotklim zet-Neige (eerste catego- ffl dappere poging de zaag poten van diens troon te 1 Maar werd beide keren opde vingers getikt door de ;er. taurent Jalabert, wiens po- feit met stip is gestegen na 1 op Frankrijks natio- I feestdag, maakte Indurain TV5 06.30 Télématin, ontbijtmagfl /et eens vuil. Jala- 08.00 Nieuwsflits 08.03 Nieuws Nieuwsflits 08.35 Bibi et ses amis 52 sur La Une 10.15 Fa si la chanter zikaal spelletje 10.40 Nieuwsflits j Le jardin des bêtes, dierenmaf 11.45 Dunia, magazine 12.40 des cinq continents 12.45 Nieuws Paris lumières, magazine ove' 13.30 Les enfants de la télé 15. week-end 15.30 La maison Des serie 16.00 Nieuws 16.10 Gourr ses, culinair magazine 16.25 Bibi amis 17.05 La chance aux chai 17.45 Questions pour un 0ia 18.15 Visions d'Amérique, ma! 18.30 Nieuws 18.55 Revue de 19.00 Paris lumière, magazine ovj rijs 19.25 Météo des cinq contn 19.30 Nieuws 20.00 Thalassa, m magazine 21.00 Enjeux le point zine 21.55 Météo des cinq cont» 22.00 Nieuws 22.30 Intervilles, spi 24.00 Reportages, magazine Nieuws 01.10 Visions d'Amérique Les enfants de la télé 02.55 Bon end 03.25 Télétexte 04.00 Lep™ bêtes 05.00 Dunia "d op de in nevelen gehulde tt Lers even de illusie met Riis een'pact te kunnen sluiten. Maar de hulptroepen van Indu rain grepen de Fransman, die na dien zijn achterstand op de klas sementsaanvoerder behoorlijk zag toenemen, meteen in zijn nekvel. Van Alex Zülle had de klasse mentsaanvoerder niets te duch ten. De nummer twee op de rang lijst was gisteren al lang blij dat hij geen averij opliep. Dat stemde de Zwitser tot tevredenheid. Maar het nam zijn zorgen over de dag van morgen niet echt weg. Zülle heeft last van een spier blessure in zijn bil. Geen ernstig fysiek kwaaltje, maar het leidde bij de tweede kennismaking met het hooggebergte wel tot mentaal ongemak. „Niet best voor het mo reel," verzuchtte Zülle, voor wie de rustdag van vandaag op geen beter moment had kunnen ko- Dat gaat evenzeer op voor Erik Breukink. Hij blijft Nederlands beste klimmer, maar is volgens eigen zeggen pierdood, helemaal leeg. Het was aan hem te merken in de zware finale-kilometers, waarin hij opnieuw veel tijd ver speelde. „Ik ben nog nooit zo aan rust toegeweest als nu," kreunde Breukink in Guzet-Neige. Maar ik ben niet de enige. Het gros van de renners rijdt op het tand vlees." Marco Pantani komt daarentegen met de dag beter in zijn ritme. De Italiaanse klimmer voelde op de Port de Lers dat er een tweede dagsucces voor hem in het vat zat. En handelde daar naar. In het gezelschap van Tony Romin- ger, die uiteindelijk toch weer minuten verspeelde, riep hij Maarten den Bakker, Dante Rez- ze ën Jean-Cyril Robin, de eerste aanvallers in de veertiende etap pe, tot de orde om vervolgens in zijn eentje en met het gewenste resultaat de tocht naar Guzet- Neige te volbrengen. „In de eerste week van de Tour had ik er een hard hoofd in," grijnsde de man met de 'olifan tenoren'. „Het fundament was weinig stabiel na mijn training songeval in mei. Maar de spoed cursus in de Ronde van Zwitser land heeft een beter resultaat op geleverd dan ik durfde te hopen. Voor mij kan de Tour in elk geval niet meer stuk, wat er verder ook mag gebeuren." Met die gedachte stapte Miguel Indurain gisteravond na een be scheiden verjaardagspartijtje niet tussen de lakens. Maar de Spanjaard had op de Pyreneeën- piek ook geen reden tot ongerust heid. „Het loopt tot nu toe alle maal op rolletjes. Vandaag heb ik me zo rustig mogelijk gehouden; er komt nog een zware dag. Bo vendien was het ook het verstan digst. Door de regen en de mist was het soms levensgevaarlijk." [fecques Eestermans ft-Neige - Hij had er zaterdag vreselijk de pest in, Lance Armstrong. De pderlaag tegen de Rus Sergei Oetsjakov in Revel deed de gewezen we- ppioen beduidend meer pijn dan de schaafwonden, die hij in de eerste pan de Tour had opgelopen bij een valpartij in de etappe naar Le Havre. 4811 WR BREDA, TEL. 07ó-22^i 1 vervoegde de Amerikaan zich pingcontrole. Met een gezicht als "wil zocht hij na het doen van de auto op van ploegleider Hen- Hjtt. Het bemoedigende sehouder- ™t hij van zijn sportdirecteur K°n zijn stemming echter niet ver- '■fflj bleef ontroostbaar. Sjp dat verdraaid goed," aldus «Lance heeft de mentaliteit van maar. Met verlies kan hij nog niet "Haan. Hij is een echte Amerikaan. J1® er nooit vrede mee hebben dat geklopt, zelfs als ze weten dat Nstander beter is. Lance wist dat wv een beter eindschot heeft, maar .'oor hem op zo'n moment niet." JfPtoeg een succesje in de Tour a kan gebruiken, was Kuiper 'evreden over het optreden van >.Hij heeft een perfecte race Jeen fout gemaakt. Dat doet me l ant Lance heeft nog wel eens de f veel werk op te knappen en zijn winstkansen om zeep te «ijc?aar vandaag klopte alles. Hij lit rustig genoeg, reed niet te grote sen, alleen de kroon op het werk ontbrak. Dat is jammer, maar er is geen man overboord. Want vergeet niet dat hij nog 24 jaar moet worden. Hij zal nog volop kansen krijgen, daar ben ik hei lig van overtuigd. Het zou mij niet verba zen als hij er na de Pyreneeën nog een keer voor gaat. Zo is-ie wel." Sergei Oetsjakov, vorig jaar winnaar van de Acht van Chaam, kan het thuisfront na de Tour vol trots vertellen dat hij nu in al le drie de grote ronden ritwinst heeft ge boekt. De derdejaars beroepsrenner, die z'n brood verdient in Italië, won eerder dit seizoen al een etappe in de Giro (Gues- sney). Bij zijn debuut in het profmetier schreef hij in de Ronde van Spanje de rit naar Gijon op zijn naam. De Rus gedijt goed bij het Polti-team van ploegleider Zenoni. Reeds in het vroege voorjaar deed hij van zich spreken in de Ster van Bessèges. Hij won de Zuidfranse rittenkoers met overmacht. Twee dagprij zen gingen aan zijn eindzege vooraf. „Maar een mooiere prijs dan een etappe winnen in de Tour, bestaat er voor een renner van mijn niveau niet," verklaarde Oetsjakov met een glunderend gezicht in Revel. Lance Armstrong, met een geizhct als een oorwurm fietst Armstrong na de finish van de dertiende etappe weg. foto cor vos Van onze verslaggever Guzet-Neige - Maarten den Bakker als winnaar van de eerste Pyreneeén-etappe? Het zag er leuk uit toen de Abben- broeker in het hooggebergte op kop reed. Met Dante Rezze en Jean-Cyril Robin. Het avontuurtje duurde niet lang, al was Den Bakker de laatste die Marco Pantani op zijn triomftocht naar Guzet-Neige voorbij moest steken. Den Bakker was in de Ardennen de eerste aanvaller. Op weg naar Luik ging de TVM'er voor de dag zege. De lange ontsnapping liep op niets uit. Zondag volgde hij Rezze en Robin. „Ik dacht: dit is mijn terrein," grijnsde Den Bak ker. „Maar het bleek toch iets lastiger te zijn dan de Ardennen." De TVM'er zat op de eerste rij, in een fauteuil, om Pantani bergop te zien rijden. „Dan zie je pas echt hoe hard ze omhoog rijden. Ik heb nog even kunnen aanpik ken. Dat was wel mooi, maar dan sprinten ze gewoon bij je weg." De vlucht van Den Bakker was meer uit voorzorg, geen moment speelde de gedachte mee voor de dagzege te gaan.. „Als je met voorsprong aan de laatste, lastige klimmetjes begint, kom je uitein delijk in een goede groep terecht om naar de streep te gaan. Daar naast is zo'n aanval beter dan anoniem meerijden." MAANDAG 17 JULI 1995 DEEL De Britse auteur Gra ham Greene schreef in 1955 de roman 'Loser takes all' over een man, die aan zijn verlies meer over hield dan de winnaar. Toen het boek verscheen, had de ne gentienjarige Raymond Pouli dor net besloten beroepswiel renner te worden. Aan het eind van zijn loopbaan, ruim 20 jaar later, mocht hij gerust zeggen dat ook hij een winnen de verliezer was geweest. Zijn lijst nederlagen was impone rend. De Franse renner won in de loop der jaren heel wat, Mi- laan-San Remo bijvoorbeeld en Parijs-Nice. Maar hij was zo vaak tweede, dat het Franse publiek in hem de underdog ging zien en hem tot absolute favoriet maakte, in de hoop dat het toch eens zou lukken. Zijn gelijkmoedigheid, z'n vriendelijk humeur, de lach die om zijn mond gebakken leek, dit alles werkte mee om hem tot nationale lieveling te maken. De troetelnaam 'Poupou' zei genoeg. Hij werd gezien als een toonbeeld van fatsoen, eerlijkheid en een voud en daarmee uit. Poulidors Tour-belevenissen spelen zich af in de periode van 1962 tot en met 1976, waarin hij ononderbroken aan de start kwam. Dit tijdvak valt in drie delen uiteen. Het eerste zijn de jaren met Anquetil, misschien wat minder veelzij dig, maar in elk geval intelli genter dan de boerenzoon uit Zuid-Frankrijk, die het mede aan zichzelf te wijten had dat hij nooit de hoogste trede van het ereschavot haalde. Ie mand, die drie keer tweede wordt en daarnaast vijf keer derde, moet toch wel eens een jaar kennen, waarin hij de rest de baas is. Bij Poulidor was dit nooit het geval. Nog sterker: hij droeg geen enkele keer de gele trui. Zijn grootste kans lag in 1964. Het was één der mooiste Tours aller tijden. Samen met Bahamontes en nog twee Spanjaarden liep Raymond ver uit op Anquetil. Maar ter wijl de leiders het wat kalmer aan deden, daalde 'Monsieur Jacques' als een schicht naar beneden. En omdat Poulidor ook nog pech kreeg, bleef de schade beperkt tot nul. Een dag later liep Poulidor inder daad wat in, kwam zelfs tot op 14 seconden, maar legde het loodje in de afsluitende tijdrit. Zijn aarzeling om aan te vallen op de Puy de Döme, toen ie dereen zag hoe moeilijk An quetil het had, heeft hij altijd moeten bezuren. Na Anquetil kwam er een tus senperiode, waarin de brave Raymond Poulidor: een toonbeeld van fatsoen, eer lijkheid en eenvoud. Raymond het liet afweten of zich opofferde voor een ploeg- Poulidor winnende verliezer maat als Pingeon. En toen diende Merckx zich aan: de laatste hoop op een Tour-zege was vervlogen. Maar wat heeft Poulidor zich altijd geweerd. In 1970 liet hij weten ermee te zullen stoppen: 'Tenslotte ben ik al 34.' Zes jaar later was hij er nog steeds, 40 jaar oud en goed voor een derde plaats. Is het een wonder dat Frankrijk hem op handen droeg en dat hij ook nu wordt verwelkomd als een eregast, binnen en bui ten de Tour? Als eeuwige .ver liezer heeft Raymond Pouli dor meer glorie (en inkom sten) verworven dan zijn land genoten Aimar, Pingeon of Thévenet, die in zijn tijd wel de Tour de France op hun naam brachten. Morgen: Herman van Springel Tour de France /f-195 Hoffman tekent jaar bij Revel - Tristan Hoffman heeft zijn contract bij de wielerploeg TVM met een jaar verlengd. De Groenloër kreeg vrijdagavond een nieuw contract van Cees Priem aangeboden. Hoffman, die vrijdag in de twaalfde etappe uitviel, tekende de nieuwe verbintenis voor hij zaterdagochtend met de auto naar Nederland vertrok. De 25-jarige coureur, die dit seizoen twee rit ten in de Ronde van Zweden en één in de Ronde van Murcia won, stond ook in de belangstelling van Motorola. Van onze verslaggever Guzet-Neige - De ploeg van Laurent Jalabert, Alex Zülle en Erik Breukink heeft zich in de eerste twee weken van de Ronde van Frankrijk ontpopt als de grootste verdiener. ON CE incasseerde voor drie etappezeges, het dragen van de gele en de groene trui om precies te zijn 579,550 Franse franken, bijna twee ton. In het geldklassement staat de Italiaanse formatie Gewiss tweede met ruim een ton (303.900 Franse franken). Verrassend derde is de ploeg van Jan Raas. Novell, dat met sprinter Abdoesjaparov en Erik Dekker in het jongerenklassement goede zaken deed, reed bijna 90.000 gulden bij elkaar. Banesto, met klassementsleider Miguel Indurain, volgt op de vierde plaats met bijna 80.000 gul den. TVM, dat met Jeroen Blijlevens in Duinkerken een etappe won, heeft tot aan de dertiende etappe 110.500 Fr. francs (ongeveer 37.000 gulden) verdiend. Daarmee staat de ploeg van Cees Priem op de veertiende plaats. De renners van AKI vervingen op het laatste moment Le Groupement. Kennelijk konden ze zich niet meer echt opladen. In twee weken stroomde er 7500 gulden in de kas. Het geldklassement in Nederlandse guldens: 1. ONCE 195.000, 2. Gewiss 101.000, 3. Novell 87.500, 4. Banesto 80.000, 5. Castorama 67.500, 6. Te lecom 56.000, 7. MG 55.000, 8. Mercatone 48.000, 9. Motorola 45.000,10. Polti 45.000,11. Mapei 43.000, 12. Kelme 38.500,13. Lampere 38.500,14. TVM 37.000,15. Carrera 34.500,16. Festina 34.000,17. Brescialat 27.000, 18. GAN 12.500,19. Chazal 10.050, 20. Lotto 8500, 21. AKI 7500, Tour de France TWEEDE RUSTDAG 09.30-10.30 Eurosport: Tour France, 14e etappe (herh.) 22.00-22.30 BRT 2: Tourjournaal

de Stem | 1995 | | pagina 9