mum. ,ei*ko«i» Ylegelbrood groeit flink llrnml 1 ERKQQP Nieuwe boot Vroon in Breskens diervriendelijk' 9, i kan zijn, iftijden men 'Fan judderwudder, ik en hschoner land is ter POLITIE RAPPORT LECHTS EEN DAG: 2.00-17.00 uur üSTEM ZEELAND C3 Leuwse specialiteit in de lift dankzij afzet via supermarkten 1fl QS( e bekende merken, tarnen mogen echter iet bekendgemaakt vuorden. IIKES ƒ499. N MOUNTAINBIKES 18.-//149.-// 249.- loudelijke artikelen, Mllissementen van eerde prijzen verkocht. schooTgï ?eren- Het ColVO°rZ]tterG-d'Hae- Projectgroep doet met liefde aanbevelingen voor toekomst platteland West-Zeeuws-Vlaanderen Ravage na inbraak Voor zes mille Verkeerscontrole Inbraken Diefstal Man gewond bij ringrijden Meisje gewond bij ongeval Drugs en wapen in beslag genomen Hardleerse Belgen WEEKENDDIENSTEN 1995 VRIJDAG 14 JULI 1995 M.t ho9« bownlcasteH. Jcon^tef, «h om, of®.! Eb M? Whirlpool koe***, lokfllMJ- l/an wanten. En kunnen u de juiste DKE GARANTIE EN SERVICE WHirlpoolM. jn«froH oven. Kost normaal: 18.250 Zomerprijs: I \J m «f v\ TIJDELIJK MET GRATIS WHIRL POOL VAATWASSER T.W.V. 1.495, g, met verende voor- en achter- (10 Groep 3-voudig gelakt, alu- t en zonder versn., special paint, |t 600.- nu slechts (echts 24.90 i 24.90 Attachékoffers 29.95 (bediening J-9S.- nu 69.90 mod. 6-dlg. &9I- nu 39.90 net wieltjes, 2?0T- nu 149.- en klassieke 149;- v.a. 59.90 I bekende merken vanaf 24.95 Jf9-/100-delig div. uitv. v.a. 19-90 steen/metaal/hout 29.90 [elektra en speelgoed v.a. 4.95 I merk 69.90 Acculaders 49.90 f OOOden stuks vanaf 9.95 150 stuks vanaf 3.95 fin-Rack nu v.a. 39.90 tuinparasols vanaf 69.90 159.-39.95 .aodellen v.a. 29.90 j.90/29.90, spelcomputer incl. 5OU Lonze verslaggever L - De verkoop van het Lvse Vlegelbrood is vorig f, fors gestegen. Deze toe- Jij is vooral te danken aan (beslissing van de Stichting Ifflwse Vlegel om het brood Eaan supermarkten te le- Tjj. Voorheen was Vlegel- Ld' alleen verkrijgbaar bij Llecteerde) bakkerwin- et van Zeeuwse-vlegeltar- .J steeg in 1994 met twin- C'örocent ten opzichte van het ir daarvoor. In cijfers uitge lid komt dat neer op een groei j 1s3.000 kilo in 1993 naar (i.OI}0 kilo verleden jaar. [erkooppunten Lame van supermarkten in pstributienet is een uitvloei- I van een marktonderzoek, larvan de uitkomsten begin Wwerden gepresenteerd, éavan deze uitkomsten luidde jt 'potentiële klanten werden Eist doordat het brood niet in jerraarkten verkrijgbaar is. ■breiding van het distributie- llwerk met de supermarkt is de Kige manier om een substantië- (tergroting van de afzet te be- Het bestuur van de g Zeeuwse Vlegel heeft Itadvies ter harte genomen. En (resultaten zijn er. fbalve de afzet steeg ook het I verkooppunten van het „„..brood. In de provincie .«land, de bakermat van mi- Ijvriendelijke Vlegelproduk- h, zijn er inmiddels 160, in lid-Holland bijna veertig en in p westelijk deel van Noord- Jabant zijn er inmiddels al pn zeventig verkooppunten, li laatste is met name gevolg lilde activiteiten van bakkerij Kelten in Breda die vlegeltarwe- p vorig jaar voor broodberei- ij is gaan gebruiken. Deze Jdierij levert aan zo'n dertig Urmarkten in de omgeving hiBreda. Kwaliteit naamsbekendheid van Vle- [ilbrood is, sedert de presenta- iiia 1991, goed. De afzet is elk iarnog gestegen en het verhaal per Zeeuwse Vlegel (milieu- jk geteeld, ambachte- fek verwerkt) is bij ongeveer de [eift van de mensen bekend. Ie kwaliteit van het brood staat liiten discussie, en de koper lort zich niet aan de relatief Kpge adviesprijs. Integendeel, pwerkt juist als ondersteuning het imago van kwaliteits- lod. Aan Vlegelbrood is het Igelopen jaar ook veel promotie Ti reclame besteed, onder meer ia prijskortingen. Savooy kampioen senioren bij J schieten Westdorpe Van onze correspondent fetdorpe - In Westdorpe bij schuttersvereniging St-Sebastiaan werden de Nederlandse kampioen schappen schieten op de staande wip gehouden, onder leiding van de Ne- «rlandse Bond van Wip- schutters. ®'i de senioren werd Eddy Savooy van St.-Jan uit St.- 'fflsteen kampioen met vijf Ponten. Zijn rivaal Huib de «gevanSoranusuitHein- raszand behaalde maar één Pont. ®j de jeug werd Angelo Caureijns uit Aardenburg ™ipioen met negen punten, *r Emiel Joosse uit 's- ®er Arendskerke, die acht Wen verzamelde. Met 37 Ponten werd het viertal A. Loureijns, J, van Ecke, P. «laert en H. Osman Abdi ®pioen. Het viertal van and-Beveland, met E. Joos- y. Rentmeester, B. Rooze Bek schoot zestien Ponten. Üde seni°ren werden de Iers Mercks uit St.- met 36 punten tmïTX"! met schutters »d°.Hug° en Lud- iiitii.et, Vlertal van Soranus 'heinkenszand, met Huib, élk1 en 1'an de Jonge (ook bairtr°eJs) en L- Jansen, be- Bi,l „25 Punten, de „e 4"la'ten senioren was L„„r ,1 Prijs weer voor veïï l^n. Zuid-Be- Al ên a aalde 83 P™ten. ZMr Jeugdafdeling van ^■Soveland kon met de 53 nUntaar,huis' Ze schoot Ponten (veertien deelne- g%nzeeuws~ ben ripp)1 g Punten (met loterim mers)' De nieuwe aan flp na at'00P de bekers winnaars uitreiken. Oostburgse wethouders krijgen een rondleiding op het nieuwe veeschip Bison Express van Vroon in Breskens. foto's wim kooijman Van onze verslaggever Breskens - De Europese commissie, die zich bezighoudt met het vervoer van levend vee door de lucht en over zee, bracht gisteren een bezoek aan rederij Vroon in Breskens om het vee schip Bison Express te bekijken. De Bison Express is de gloednieuwe boot van Vroon, dat nog in in de haven van Breskens ligt. De directie van Vroon nodigde de com missie uit om de laten zien dat het wel zijn van de beesten tijdens het vervoer voorop staat. Dit mede naar aanleiding van kritiek van dierenwelzijnsorganisa- ties uit met name Engeland die vinden dat de dieren tijdens het transport op beestachtige wijze worden behandeld. „Wij behandelen de dieren zeer humaan. Onze nieuwe boot is daar een goed voor beeld van. De Bison Express voldoet ge heel aan de strenge Europese richtlij nen," aldus fleetmanager F. van Dongen. „Als ik met het vliegtuig naar Australië vlieg, heb ik minder ruimte dan de die ren op de Bison Express. De Europese commissie is er ook van overtuigd dat het schip het welzijn van de dieren waarborgt. De reacties zijn zeer posi tief." Van Dongen noemt de stallen aan boord van de Bison Express zeer diervriende lijk, er zijn geen obstakels, de dieren worden 24 uur per dag van vers water voorzien en er is een goede ventilatie. „Ook zijn de stallen vrij van bacteriën. Daar wordt continu op gelet. Daarnaast heeft de Bison Express een hoge snel heid. Kijk, Vroon is puur een transpor teur. Wij kopen en verkopen geen dieren zoals andere rederijen. Dus is het voor ons van wezenlijk belang een goed pro- dukt te leveren. Anders prijzen wij ons zelf uit de markt." Volgens Van Dongen is de Bison Express met een capaciteit van zeventienhonderd koeien het grootste veeschip sinds de Ark van Noah. „Gezien de steeds stren ger wordende regels van de Europese Unie met betrekking tot het vervoer van levend vee besloten wij een nieuw schip te laten bouwen. Die regels zijn moeilij ker te realiseren in een bestaand schip. Tevens past de nieuwe boot in onze ver- De nieuwe veeboot Bison Express ligt nog in de haven van Breskens. nieuwingscyclus. Wij streven ernaar op termijn alle boten te vernieuwen." De Bison Express heeft dinsdag de eerste vracht. Een lading van zeventienhon derd runderen van Ierland naar Alexa- ndrië in Egypte. De Bison Express vaart nu nog onder Philippijnse vlag maar is volgens Van Dongen de bedoeling dat de boot vanaf januari onder Nederlandse vlag gaat varen. De huidige vloot van Vroon bestaat uit 73 schepen waarvan vijftien veeschepen. 'Van judder, wudder ik en hie, een schoner land dat is ter nie'. Dat is volgens C. Rein- houdt de essentie waar het in het rapport 'De toekomst van het West-Zeeuws-Vlaamse platteland' om draait. Rein- houdt is voorzitter van een projectgroep die het rapport samenstelde. „De mensen in de projectgroep zijn wel men sen uit de landbouw, recreatie en middenstand en van de ge meente maar spreken alle maal op persoonlijke titel. We hebben een ding gemeen: de liefde voor West-Zeeuws- Vlaanderen. Dat klinkt mis schien wat theatraal maar het is nu eenmaal zo. We hebben niet de pretentie dat wij weteji hoe het moet. We hebben ge woon zonder beperkingen van allerlei regels en wetgevingen hardop nagedacht over hoe wij de toekomst van het plat teland van West-Zeeuws- Vlaanderen zien." Door Frank van Cooten DE projectgroep heeft het rap port samengesteld in opdracht van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij. De studie komt voort uit het in '93 gehouden symposium 'de toekomst van het Zeeuwse platteland'. „Als gevolg van dit symposium koos de afdeling Zeeland twee regio's om verdere studie te ver richten. Dat zijn de kop van Schouwen en West-Zeeuws- Vlaanderen. Beide gebieden zijn overwegend agrarisch met re creatie aan de kust en daarnaast wordt in deze gebieden gewerkt aan ruilverkavelingen en/of her inrichtingen. Zoals de herinrich ting van de West-Zeeuws- Vlaamse kust." Twee zones Volgens voorzitter Reinhoudt is tijdens de discussies die vooraf Het poldergebied rond IJzendijke en Biervliet heeft nog voldoende ruimte voor intensieve veehou derij. foto wim kooijman gingen aan het rapport, het meeste gepraat over de perspec tieven voor de landbouw. Om die perspectieven te verbeteren, stelt de projectgroep voor West- Zeeuws-Vlaanderen te delen in twee zones. Een zone rondom IJzendijke en Schoondijke richting Biervliet waar ruimte moet komen voor bijvoorbeeld intensieve veehou derij en glastuinbouw, en de meer westelijke zone vanaf de kust met het directe achterland waar de boer de ruimte en moge lijkheden moet krijgen een ne ventak te ontwikkelen. Dat kan zijn op het gebied van recreatie, zoals hoevetoerisme, een minicamping of een kinder boerderij maar de agrariër kan ook natuurbeheerder worden. „Door de landbouwer te betrek ken bij het creëren van natuur gebieden. Door het land van de landbouwer kunnen dan bij voorbeeld wandelpaden worden aangelegd waar de toerist door de akkers kan lopen. De boer moet dan wel een bepaalde fi nanciële vergoeding krijgen voor het stuk grond dat als gevolg van dat wandelpad braak ligt." Reinhoudt vindt het wel belang rijk dat de overheden niet te veel beperkingen opleggen voor boe ren die met dergelijke initiatie ven willen beginnen. „De boer moet de ruimte krijgen in die ge bieden waar dat kan. Vandaar dat wij met de aanbeveling van de zonering komen." Om enige sturing aan eventuele initiatieven te geven, vindt de projectgroep het belangrijk ie mand aan te stellen die de taal van de landbouwers spreekt. „We denken niet aan een of an der overlegorgaan want dan wordt het weer te ambtelijk. Nee, iemand die in het veld werkt en die weet waar het om draait." „Wij denken dat er een taak is weggelegd voor iemand van het waterschap Het Vrije van Sluis. Het waterschap is immers vrij bekend bij de landbouwers. Daarnaast houdt het waterschap zich ook bezig met natuurbe heer. Kleine dorpen Naast de positie en de ontwikke lingen van landbouw en recrea tie staat de projectgroep in het rapport ook stil bij de leefbaar heid in de kleine dorpen en de aanwezige voorzieningen. Het is een feit dat het aantal inwoners daalt en dat de vergrijzing toe neemt. Volgens Reinhoudt moet de woningmarkt rekening hou den met de groeiende groep ouderen. „Er is een tendens aanwezig dat vijftig-plussers die de streek kennen of hier geboren zijn weer in de streek willen gaan wonen. Voor deze groep mensen zouden kleine woongebieden gebouwd kunnen worden aan de rand van een dorp. Daarnaast denken we aan het aantrekken van nieuwe bewoners zoals Belgen die wo nen en werken in Brugge of Knokke. Plaatsen die niet zo ver van onze regio liggen. Door het promoten van onze streek als zijnde rustig, goedkoop en rela tief veilig kunnen we deze men sen er wellicht toe bewegen in onze regio te gaan wonen. Maar ja, er is wel een struikelblok. De positie van grensarbeiders is momenteel niet zo best." Haalbaar De projectgroep vindt het be langrijk dat streekvoorzieningen behouden moeten blijven, maar concludeert ook dat het in de kleinere dorpen financieel niet meer haalbaar is iedere voorzie ning te behouden. „De leefbaarheid in de kleine dorpen is wel voor het grootste deel afhankelijk van de mensen die er wonen. Kijk bijvoorbeeld naar St. Kruis waar geen winkel en geen school is. Maar die ge meenschap leeft. Om de betrok kenheid van de bewoners bij hun dorp nog meer te vergroten, zou den gemeenten aan dorpsraden een bepaald budget kunnen ge ven voor onderhoud aan bijvoor beeld openbaar groen en wegen. Dan hoeven mensen niet meer drie maanden te zeuren wanneer een put in een wegdek wordt ge repareerd. Een dorpsraad heeft het met dat budget in eigen hand." Voorzitter Reinhoudt hoopt dat de beleidsmakers de aanbevelin gen uit het rapport betrekken bij verdere uitwerkingen van de herinrichtings- en streekplan nen. Axel - Inbrekers hebben in het clubgebouw van de scouting groep Axel aan de Boslaan een grote ravage aangericht. Men gestolen had zich toegang verschaft door het forceren van een raam. Niet bekend is of er ook wat wordt vermist. heup is de man overgebracht naar het streekziekenhuis Wal cheren in Vlissingen. Cadzand - De politie hield woensdagavond in samenwer king met de afdeling Zeeuws- Vlaanderen van Veilig Verkeer Nederland op de Zuidzandese- weg een verkeerscontrole. Ge controleerd werden ongeveer zeshonderd voertuigen, Proces sen-verbaal zijn opgemaakt we gens het niet dragen van een au togordel en het niet voeren van de juiste verlichting. Een 44-ja- rige Belg uit Kaprijke werd be keurd wegens het rijden onder invloed. Goes - Op grove wijze is gister nacht ingebroken In het kan toor van de Arbo-dienst Zee land aan Klein Frankrijk te Goes is gisternacht ingebroken. Vermist worden een fotocame ra, schoudertas met adapter en computer met een totale waarde van 5200 gulden. Tevens werd 600 gulden meegenomen. Ook het gemeentelijk archief aan de Wijngaardstraat in Goes kreeg ongewenst bezoek. De buit be stond slechts uit enkele flessen frisdrank maar er is veel mate riële schade. Kloosterzande - Een reclame bord van het wielercomité Kloosterzande,dat stond langs rijksweg N60 is gestolen. Een schadepost van ongeveer zes honderd gulden. Middelburg - Tijdens wedstrij den ringrijden te paard bij het Molenwater in Middelburg kwam gistermorgen een 65-ja- rige deelnemer uit Middelburg te vallen. Met een gebroken Middelburg - Gisternacht is in gebroken in een bedrijfspand aan de Buitenruststraat in Mid delburg. Ontvreemd werden een groot aantal dekbed-overtrek ken en badlakens ter waarde van ongeveer zesduizend gul den. Sas van Gent - Een tienjarig meisje uit Sas van Gent is woensdagavond bij een ver keersongeval in haar woon plaats gewond geraakt. Het meisje fietste over de Zwem badstraat en werd aangereden door een bromfietser. Ze kwam te vallen en liep daarbij een hoofwond en enkele schaaf wonden op. De bromfietser is na het ongeval doorgereden. Terneuzen - De politie heeft bij een controle in de Terneuzense binnenstad twee mannen uit Anderlecht (B) aangehouden. Ze waren in het bezit van een hoeveelheid softdrugs. Ook vond de politie in hun auto een wapenstok. Het wapen en soft drugs werden inbeslag geno men. Na het betalen van een boete van tweehonderd gulden mochten ze hun weg weer ver volgen. Terneuzen - Twee Belgen heb ben gisternacht een proces-ver- baal gekregen wegens het her haaldelijk overtreden van het verbod om in Terneuzen te ko men. Ze werden aangetroffen in een door de gemeente gesloten pand aan de Grenulaan in de Terneuzense binnenstad. Drie andere in het pand aanwezige mannen uit Lokeren, Bergen op Zoom en Terneuzen kregen eveneens een proces- verbaal. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstraat 2 Aardenburg, tel. 01170-1466. Axel en Zaainslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Kop, Basti onstraat 36 Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoedgevallen zonder af spraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. zon. 11.30-12.00 u Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noordstraat 27 Bier vliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Hermanides. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. De Meijer, Badhuisweg 42 Cadzand, tel. 01179- 1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dok ter J. Peene, Monsterweg 8 Borssele, tel. 01105-1203. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Sla ger/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter Schut, V. Dusseldorpstraat 3 Goes, tel. 52114. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17- 17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87 Goes, tel. 01100-15003. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand, 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstraat 29 Klooster zande, tel. 01148-1377. Heinkenszand - Dokter C. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter Harten, Claraspad 12 Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Roks en dokter v.d.Meer, Wil- helminalaan 13 Hulst, tel. 01140- 13131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijk adres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. van Haelst, Spoorstraat 44 Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter M. Maenhout, Van kins- bergenlaan 2 Terneuzen, tel. 01150- 13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Meijerink, Beethoven- hof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. Verloskundige Maatschap Goes - De praktijk wordt waargenomen door J. Stevens, tel. 01100-21670. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100- 49222. Kraamcentrum Walcheren: voor di recte kraamhulp dag en nacht bereik baar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaande- ren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp-Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106- 1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijkverple ging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. West- Zeeuws-Vlaanderen: 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140- 83500. Kanaalzone01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts H.v. Dijk, Simons- wei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen, Krabbendijke e.o. - De praktijk van A. Mosselman, W. Ver boom en B. Boer wordt waargenomen door dierenarts W. Verboom, Alexan- derstraat 46 Kapelle, tel. 01102- 42486. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol en J. Ver sol-ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreek uur: za. 13.00 u. en vlgs. afspr. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Vanaf zat. 12.00 u. R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur in Axel: 11-12 u. en vlgs. afspraak Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Oostburg, Sluis - 'Dierenartsencentrum West', tel. 01172-2769/01177-2398/01170- 54484. Weekendspreekuur: Noordwal 81, Oostburg, vrijd. 19.00-20.00 u. zat. en zond. 13.00-13.30 u. verder na telf. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikli niek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreek uur: zat. 12-13 u. Verder na telefoni sche afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Die renkliniek IJzendijke, 01176-1388. St,-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na af spraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dierenart sen Van de Vijver. Weekendspreek uren: zat. om 13,00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176- 1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstraat 24 Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-ZeeuVvs-Vlaanderen - Tandarts F. Hamann, Leeuwenlaan 58 Terneu zen, tel. 01150-12320. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts A. Koster, Van Dusseldorpstraat 5 Goes. In het weekeinde tel. nr. 06- 52771398. Spreekuur zat. en zond. 10- 11 uur APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140- 14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184- 14444.

de Stem | 1995 | | pagina 15