1 holen 35.000 varkens rijker lichting Welzij n zoekt sponsors voor jeugdvakantiewerk Veertigduizend kilometer in de benen Weer sprankje hoop voor Sasse molen POLITIE RAPPORT UITSLAGEN ven varkenshouderijen mogen zich van Raad van State in Poortvliet vestigen Izendijke houdt weer en Folkloristische Dag STEM ZEELAND C3 VLOKKIE VLOKKEN Truck- en tractor- pulling in Cadzand «ondmarkten in tas met muziek Terneuzenaar Frans Sponselee schrijft alles op in zijn wandelboekjes Hele familie ^derzoek naar knelpunten lhet ambulance-vervoer Woning-inbraak Auto total loss Diefstal brommer Inbraak kantine Schade Fietser gewond Diefstal Man gewond bij ongeval WOENSDAG 12 JULI 1995 pak 200 gram „zeverslagggever Kiizen - De Stichting Welzijn «zen is op zoek naar sponsors ■de organisatie van de traditio- ^ugdvakantie-activiteiten. ,jCtiviteiten vinden plaats in augus- de diverse dorpen en buurten van aeente Terneuzen. „Zeker voor >n uit de laagste inkomensgroe- ijn de jeugdvakantie-activiteiten een hoogtepunt tijdens hun vakantie." De Stichting Welzijn zorgt weliswaar voor de coördinatie, maar de activiteiten zelf worden georganiseerd door sociaal- culturele stichtingen en buurtverenigin gen. In het verleden, zo schrijft de werkgroep JVK in een brief, was een aanmerkelijk subsidiebedrag beschikbaar voor jeugd vakantie-activiteiten. „Vaak waren deze activiteiten de start van een goed func tionerende buurtvereniging. Maar op di verse vergaderingen is uiteindelijk be sloten om iedere buurt en kern de gele genheid te geven om zelf iets te organise ren, maar om daarnaast ook iets gemeen schappelijks te doen voor alle kinderen uit de hele gemeente." Deze gemeenschappelijke activiteit vindt plaats op de laatste dag van de schoolvakantie: vrijdag 11 augustus in en om een tent in de wijk Oude Vaart. Deze keuze moet ook leiden tot de op richting van een eigen buurtvereniging daar. De slotdag bestaat uit onder meer een vossenjacht, straattekenen, gezamenlij ke picknick, spelcircuit en kinderdisco in de avonduren. De dag begint om 10.00 uur. Veertig vrijwilligers zorgen voor de be geleiding. Zij verwachten zo'n vierhon derd kinderen. Voor de gemeenschappelijke slotdag is inmiddels een begroting opgemaakt van ruim 4000 gulden. Aan subsidie is beschikbaar 2.500 gul den, er wordt gerekend op 600 gulden entreegeld (f 1,50 per kind), hetgeen be tekent dat er een tekort is van 1000 gul den. De organisatoren denken dit bedrag via sponsors binnen te krijgen. Bze verslaggever n/Den Haag - Zeven varkenshouderijen uit Oost met in totaal 35.000 varkens, mogen naar de jwse plaats Poortvliet (gemeente Tholen) verhuizen, gemeentebestuur van Tholen heeft terecht daarvoor :emming gegeven. leeft de afdeling bestuurs- van de Raad van 'gistermiddag bekendge- buurtbewoners als de se Milieufederatie hebben Ejge bezwaren tegen de Lt van de bedrijven. Zij vre- voor stank en verzuring in waar nu nog weinig Iffishouderijen zijn. iremeente voerde vorige week lis de hoorzitting bij de Raad |Stat€ aan dat al het wettelijk onderzoek is verricht, milieurichtlijnen kunnen ien nageleefd en daarom kon ite niet anders dan de vergunningen aan de leesboeren verlenen. (el-Brabant il varkenshouders uit Oost- at willen graag uit een Itoverschotgebied verhuizen naar Zeeland, waar meer moge lijkheden zijn voor intensieve veehouderij. Tegenstanders spreken dan ook van een dreigende varkensinva sie in Zeeland. Door een snelle wijziging van bestemmingsplan nen hebben diverse Zeeuwse ge meenten daartegen inmiddels maatregelen genomen. De gemeente Tholen heeft dat niet gedaan en kon dan ook niet anders dan de benodigde milieu vergunningen afgeven. Specu lanten zoeken geschikte stukken grond uit en zwakke gemeente besturen waar het dreigen met schadeclaims helpt om snel toe stemming te krijgen, zeggen te genstanders van de varkensinva sie. Ook Tholen kreeg, toen het niet mogelijk was snel te beslissen over de aanvragen, te maken met een dreigende schadeclaim. I-onze verslaggever pradijke - In IJzendijke wordt zaterdag 15 juli voor de 24e erde Folkloristische Dag gehouden. Een van de hoogtepun- [eshet ringrijden te paard met versierde sjezen. In het streekmuseum is de ten toonstelling 'Hoe schoon de na tuur kan zijn...' te zien. In het ge bouw van de Landinrichtings- dienst aan het 17 oktoberplein wordt een open dag gehouden. De dag wordt besloten met het concert door de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht. Geduren de de hele dag is er op de muziek- kiosk een modeshow te zien van kledingstukken gemaakt van res ten leer. Van onze correspondent Cadzand-Bad - Voor de vijfde maal wordt zaterdag 15 juli aan de Tienhonderdpolderdijk in Cadzand-Bad een wedstrijd truck- en tractorpulling gehou den. Opnieuw zijn de organisato ren erin geslaagd enkele toppers aan te trekken. Naast Popeye komt ook It Kypmantsje. Ook de regionale favoriet Green Spirit uit Biervliet zal met de piloten Prudent Buyck en Peter de Regt aan de start verschijnen. De Biervlietse formatie, die al ja renlang tot de toppers behoort, staat momenteel aan de leiding in de 4,4 ton klasse van de Euro cup. De wedstrijden in Cadzand- Bad tellen mee voor het Neder lands kampioenschap. De brullende monsters treden aan in de klassen 3,4 4,4 en 5,4 ton. Ook zullen er mini-pullers, super- standaardtractoren en andere spectakulaire machines te be wonderen zijn. De wedstrijden in Cadzand beginnen om 16.00 uur en duren tot ongeveer 22.00 uur. Een teleurstelling voor de organi satoren is zeker dat er geen mu- ziekvergunning werd afgegeven, maar de duizenden bezoekers zorgen zelf meestal wel voor veel sfeer. Muziek of geen muziek. om 09.30 uur met optocht vanaf het CHV-ter- r onder andere het tam- s van de kapel van de fiinklijke Luchtmacht, brass- d Geduld Overwint, ringrij- 1 en versierde sjezen [ttrckpaarden aan deelnemen. avondprogramma, dat om l!) uur op de Markt begint, pltvolledig verzorgd door het Jerkorps. p slecht weer wordt dit uitge duide r.-k. kerk aan de Ko- uiestraat. taleester J. Kruize opent de Solistische Dag om 10.00 I, direct gevolgd door een dui- Popvlucht. De dag staat weer list teken van het oude am- pt en de kunst. Op het pro- ma staan voorts bolwed- handboogschieten zon- f vizier, concert in de Neder- Hervormde Kerk (13.30- uur) en in de r.-k. kerk p-12.30 uur) en jaarmarkt in «werking met ondernemers- tiging IJzendijke. pMze correspondent s-0ok dit zomerseizoen tim- :tt Sluis aan de weg. Op vier ""volgende dinsdagen staan 17.00 en 22.00 uur n in het centrum ge- f beginnen op dinsdag 18 juli l"neer liet plaatselijke gezel- Apollo voor de muziek L,lpP25 juli neemt Ultrya uit Fractie Knesselare het mu- j;e gedeelte voor haar reke- 1 DmscLg 1 augustus is.het beurt aan Apollo en op X 8 augustus is Blaaskapel ugse Dorpsmuzikanten te pieren. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Voordat hij maandag aan de vierdaagse van Nijmegen begint, loopt hij zaterdag nog even de Zwintocht in Knokke-Heist. Na die twee tochten heeft Terneuzenaar Frans Sponse lee veertigduizend kilometer in de benen, althans kilome ters die door de wandelbond geregistreerd zijn. Frans weet dat precies omdat al die kilometers zijn opgeschre ven in wandelboekjes van de Zeeuwse Wandelsport Bond. In boekje nummer een valt te lezen dat Frans Sponselee, in die tijd nog lid van wandelclub Zelden- rust, zijn eerste tien bondskilo- meters in Sluiskil liep. Drie da gen later was hij alweer present bij de Fruitwandeltocht van het Rode Kruis in Goes. „Er zijn jaren bij geweest dat ik twintig- tot dertigduizend kilo meter met de auto reed om te wandelen. Al mijn zakgeld ging erin zitten. Kostte me een hoop geld, ik deed overal mee. Van Gouda tot Apeldoorn, ik wilde heel Nederland zien. Maar ik ben ermee gestopt om de autoki lometers bij te houden." Tegenwoordig loopt Frans (46) vooral in België. Hij is ook lid van een Belgische club, Wandel sportvereniging Aalter ge naamd. Het is er veel gezelliger, vindt hij. En de verzorging on derweg is stukken beter dan in Nederland. „Er doen er in België veel meer mee en ze lopen vaak in familieverband. Vader, moe der, kinderen. Iedereen kent ie dereen." Frans zijn vrouw Rogette loopt tegenwoordig met hem mee. Zijn kinderen zien het lopen nog niet zo zitten. Jammer, vindt hij. „Ze fietsen wel heel de middag rond in Terneuzen. Maar lopen, ho maar Het is moeilijk om op een ander over te brengen dat lopen zo gezond is." Ooit is Frans op doktersadvies begonnen met wandelen. Hij had last van zijn rug en moest gaan sporten. „Zwemmen was het beste, maar ja, dat kon ik niet. Dus ben ik gaan lopen. Mijn vrouw had last van spataderen, ze is geopereerd en haalt nu ook 6,5 kilometer per uur." Rogette glimlacht bescheiden en (BS-y i, «tiMëSVttgp» Frans Sponselee moest op doktersadvies meer gaan lopen. gaat op aanwijzen van haar man op zoek naar de Belgische wan delkalender Marching '95. Daarin staan alle wandeltoch ten die er dit jaar gehouden worden. Als je zou willen, zou je als wandelaar bijna elke dag op pad kunnen. „Dat zou ik best willen," zegt Frans. En zijn ogen glimmen fel. „Maar ja, je moet ook nog werken hè Frans zijn hele leven daait om het wandelen. Op vakantie gaan doet hij bijvoorbeeld nooit. „Niet nodig. Ik wandel." En hoe Frans heeft inmiddels een stuk of dertig wandelboekjes vol met stempels en de afgelegde kilo meters. „En strikt eerlijk. Kijk, mijn laatste tocht, dat was de Ronde van Merskem, daar heb ik bijvoorbeeld vijf kilome ter afgetrokken omdat de hond niet mee het domein op mocht. FOTO WIM KOOI/MAN Niet iedereen doet dat hoor, die schrijven toch gewoon dertig ki lometer op." Op zijn boekjes is hij trots, die bewaart hij dan ook zorgvuldig. De honderden medailles die hij moet hebben, liggen boven in een doos. Die doen 'm niet zo veel meer. En zijn bekers, die heeft hij een paar jaar geleden verkocht op een rommelmarkt. „Voor vijf gulden heb ik ze alle maal weggedaan." adalaan 4, Sas van Gent, rhoolstraat 4, Oostburg- lk vers'a99eefster Wbutg - Het Utrechtse adviesbureau KPMG gaat in op- van de provincie Zeeland de knelpunten van het ambu- erv°er inventariseren. Ktre'5t vÜftig mille uit voor het onderzoek dat inzicht moet 9e kwaliteit van het ambulancevervoer. Het vorige college ePuteerde Staten wilde veel meer geld voor het onderzoek uit- j ®aar PvdA-gedeputeerde De Kok van Welzijn vroeg de Sta- NvelH' ®e'e(*en om uitstel. Hij wil eerst nog eens met 'de mensen Kvent ®aan Praten °f zo'n duur onderzoek wel nodig is. ®l«tel tie van KPMG valt in drie delen uiteen, zo valt in de of- ezen: L desk-research (bestuderen van beleidsstukken) 2. ge ntle ,raetmedewerkers van ambulancediensten, ziekenhuizen, in- Hpfji^^tzekeraars en GGD 3. het maken van een notitie voor p2?0tek ^UUrt zes we'len en start september. Mits Provineia- "lacht'81 ®roene imht voor het onderzoek geven. Maar dat zal naar -jL®8 Seen probleem zijn omdat diverse fracties al hebben aan- fWv °f aaast- Met name de situatie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen Namen) is slecht. Door Theo de la Ruelle Sas van Gent - Als het aan het Sasse comité in oprichting 'Behoud van de Molen' ligt, verandert er binnen enkele ja ren het een en ander aan het stadsbeeld van Sas van Gent. Na de vakantie wordt niet alleen begonnen worden met de sloop van de Walsenmolen, het comité gaat ook beginnen met het lob byen voor het behoud van de achtkantige stenen molen op de Molenberg. Het startsein voor deze her nieuwde actie voor de Sasse mo len werd gegeven tijdens de af scheidsreceptie van huisarts Frank Puijlaert. Die vroeg geen afscheidscadeau maar vond dat de bezoekers van zijn receptie daarvoor enveloppen moesten meenemen, uiteraard met in houd, bestemd voor het behoud van de Sasse molen. Deze actie heeft het mooie startbedrag van 2037,50 opgebracht, wat inmid dels is gestort op de rekening van het comité. Onderhandelingen Volgens Jan Sanderse van het nieuwe comité moet het dit keer toch mogelijk zijn de molen te restaureren. Het is namelijk niet de eerste maal dat er in Sas van Gent geijverd wordt voor het be houd van deze in Zeeland unieke korenmolen. „Na de Tweede Wereldoorlog, waarin de molen beschadigd werd, was een groep Sassenaars onder aanvoering van Rob Slock reeds in de weer om de molen te herstellen. Daarnaast zijn wij aan het eind van de jaren zeven tig met de stichting Sas Promo tion ook druk bezig geweest om alles rond te krijgen. Beide keren liepen de onderhandelingen ech ter spaak op onder meer de vast houdendheid van de familie Mae- nhout, eigenaar van de molen sinds 1898." De onderhandelingen met de fa milie zijn echter nooit in de diep vries verdwenen. Meermalen is geopperd de molen te adopteren en zo te behouden voor Sas van Gent. Het gebouw zou dan wel ei gendom van de familie blijven. Dit is een optie die het nog op te richten comité voor ogen staat. Medewerking De Stichting Kom over de Brug, waarvan Puijlaert voorzitter is en Sanderse secretaris, heeft al haar medewerking toegezegd om de actie tot een goed einde te bren gen. De nieuwe actiegroep zal dan ook letterlijk en figuurlijk een zustercomité worden, want het zal louter uit dames bestaan. Reden hiervoor is volgens Jan Sanderse de grotere overredings kracht van vrouwen. Hij heeft tij dens de onderhandelingen met onder meer Jac. Hermans en Me- neba (met de bedoeling de af braak van de Walsenmolen te verhinderen en dit unieke be drijfspand eveneens te behouden) van eerstgenoemde reeds steun gekregen voor het molen-project. Heikant - Bij een inbraak in een woning aan de Julia- nastraat te Heikant is gister nacht een aantal sieraden en een geldbedrag ontvreemd. Het is nog een raadsel hoe men het huis is binnengekomen. Hoek - Bij een eenzijdig ver keersongeval nabij Mauritsfort is gisternacht een personen auto, bestuurd door een 19-ja- rige inwoner uit Terneuzen, geheel vernield. Door onbe kende oorzaak verloor de man de macht over het stuur, botste tegen een verkeersbord en kwam tegen de schutting van een woning tot stilstand. Kloosterzande - Van een 16-ja- rige jongen uit Sint Niklaas werd zijn bromfiets gestolen. De Honda, type mbx, waarde 2500 gulden stond afgesloten op een parkeerplaats aan de Cloosterstraat in Kloosterzan de. Nieuw Namen - Via een raam is ingebroken in de kantine van voetbalvereniging Hulsterloo aan de Cuwaertstraat. Vermist worden enkele flessen fris drank. Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een benzinestation aan Schependijk in Terneuzen. Daaruit werd een ventilator ontvreemd. Ook werd een ruit van het pand vernield en dat betekende nog eens een schade van circa duizend gulden. Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de Schependijk in Terneuzen werd maandag avond een 50-jarige fietser uit die plaats gewond. De man reed over de Schependijk en werd aangereden door een hem achterop komende bromfiets, bestuurd door een 20-jarige man uit Sas van Gent. Bij de aanrijding liep de fietser een gebroken voet op. Terneuzen - In een onlangs op last van het gemeentebestuur gesloten horecapand aan de Nieuwstraat te Terneuzen werd de gokkast opengebro ken. Verder verdween uit het woongedeelte wat kleding en een paspoort. Zaamslag - Een 52-jarige in woner uit Assenede is maan dagavond bij een eenzijdig ver keersongeval op de Veerstraat gewond geraakt. Hij is met rugletsel overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. De man wilde een sigaar opsteken en verloor daardoor de macht over het stuur. Hij botste tegen een ver keersbord en kwam tenslotte in een sloot terecht. 'Deze foto van de Sasse korenmolen dateert van augustus 1977. FOTO ARCHIEF DE STEM KAARTINGEN Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. A. Bruynooghe-R. Verbist, 2. F. de Maayer-K. Water schoot, 3. G. Bogaert-G. van Rooy- en. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1, P. van Roeyen-M. de Berge, 2. R. Thiele- man-J. Vermeerssen, 3. L. Tim- mermans-J. van Campen. Terneuzen - 't Schelpenhoekje, 64 personen. Bieden: 1. mervrouw Verhelst, Terneuzen; 2. T. Bleyen- berg, Sluiskil; 3. G. de Schepper, Terneuen. Jokeren: 1. mevrouw Helen, 2. mevrouw Dieleman, bei den Terneuzen; 3. mevrouw Von- hout, Driewegen. Sas van Gent - Zaal St.-Abert, zestig personen. Jokeren: 1. me vrouw Timmerman, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Van de Velde. Bieden: 1. Th. Verschorre, 2. E. Buyze, 3. R. de Wit. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 28 personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Eerdenburg, 2. me vrouw Patijn, 3. mevrouw Domi- nes. Bieden: 1. J. de Rijke, 2. G. de Bruyn, 3. Th. Bolssens. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 24 personen. Bieden: 1. A. vam Gink, 2. F. Bogaert, 3. A. Janssen. Jokeren: 1. mevrouw Bisschop, 2. mevrouw Van Gink, 3. mevrouw Platjouw. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 38 personen. Jokeren: 1. R. Roctus, 2. mevrouw Bolleman, 3. mevrouw Drubbel. Bieden: 1. J. Schalje, 2. T. Goossen, 3. mevrouw Van Kruyssen. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 21 personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. P. Ras, 3. P. Buyze. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. mevrouw De Beer, 3. mevrouw De Cock. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 22 personen. Jokeren: 1. T. de Smet, 2. Th. de Vet, 3. mevrouw Lucasse. Bieden: 1. E. Otjes, 2. A. Vonck, 3. H. Coalone. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 26 personen. Bieden: 1. J. van de Vel de, 2. J. Rijk, 3. E. de Maat. Joke ren: 1. mevrouw Van Driesche, 2. A. de Waal, 3. mevrouw Radaema- kers. Sluiskil - Zaal 't Meulengat, 52 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Alem, 2. mevrouw De Meyer, 3. M. Dieleman. Bieden: 1. P. Cla- es, R. Poppe, 3. R. de Block. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, zestien personen. Bieden: 1. J. Jan ssen, 2. E. Dankaert, 3. I. de Win kel. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. me vrouw Dommes, 3. mevrouw Van de Keelen. Sas van Gent - Zaal Engelenroos, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Bode, 3. me vrouw Van de Velde. Bieden: 1. Ch. Aarts, 2. L. Elegeert, 3. H. Coalone. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. J. van der Sijpt, 2. E. Baart, 3. M. van Ho ve. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 37 personen. Jokeren: 1. J. Dupont, 2. mevrouw Van Driesche, 3. me vrouw Platjouw. Bieden: 1. P. Jon kers, 2. M. Ducheine, 3. P. Pauw els. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Bieden: 1. A. de Clerck, 2. P. van Gassen, 3. C. van Hooye. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 28 personen. Jokeren: 1. J. de Waal, 2. mevrouw Tieleman, 3. W. Neve. Bieden: 1. J. de Koning, 2. mevrouw Jonkheym, 3. mevrouw De Nijs. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, achttien personen. Jokeren: 1. A. Rottier, 2. mevrouw Hellen, 3. R. de Waal. Bieden: 1. mevrouw Zwartelee, 2. Th. van Kruyssen, 3. E. de Maat. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 26 personen. Bieden: 1. A. Vonk, 2. A. Coalone, 3. M. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Van Remortele, 3. J. van Remorte- le. Clinge - Zaal De Landbouw, 24 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2.' F. Piessens, 3. A. Bertram. Jokeren: 1. mevrouw De Beer, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw De Bruyn. Hengstdijk - Camping De Vogel, 56 personen. Bieden: 1. N. Bolle man, 2. J. Hermes, 3. C. Vlamink. Jokeren: 1. mevrouw Bogaert- Long, 2. N. Dreesen, 3. mevrouw De Potter. Hoek - Camping De Braakman, 47 personen. Bieden: 1. E. Boerjan, 2. C. Oosterling, 3. R. Poppe. Joke ren: 1. mevrouw Vonhout, 2. me vrouw Hazenbroek, 3. mevrouw Naeye. Hengstdijk - Camping De Vogel, 52 personen. Bieden: 1. F. Duvi- vier, 2. J. Hermes, 3. P. Saman. Jo keren: 1. mevrouw Haulez, 2. me vrouw Voogt, 3. mevrouw Ferket. Clinge - Zaal De Landbouw, 34 personen. Bieden: 1. W. de Cock, 2. P. Grisol, 3. J. Bogaert. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Verbrugge, 3. mevrouw Himbrechts. SCHIETINGEN Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 52 schutters. Wip 1: hoge vogel: P. Neve, eerse zijvogel: J. Wesepoel, tweede zij vogel: Th. de Kort. Wip 2: hoge vogel: A. Oscaar, eerste zijvo gel: Th. de Kort, tweede zijvogel: P. Neve, grootste aantal (5): A. Rottier. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 73 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Verstra eten, tweede hoge vogel: H. Delporte, eerste zijvogel: N. de Klerk, tweede zijvogel: M. de Jonge, derde zij vogel: W. Lammens, vierde zijvogel: S. Lammens. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Serie, tweede hoge en tweede zijvogel: T. Inghels, eerste zij vogel: J. Ferket, derde zij vogel: J. de Vlaemink, vierde zijvogel: D. de Vrieze. Wip 3: eerste hoge vogel: L. de Pau, tweede hoge vogel: E. van Eetveld, eerste en derde zijvogel: P. Steyaert jr, tweede en vierde zijvo gel: A. Goethals. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, dertien schutters. Hoge vogel: F. de Kint, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: A. Cocqheyt, groot ste aantal (5): G. Meerschaert. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 34 schutters. Hoge vogel: M. van Mee- len, eerste zijvogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: O. de Schrijver, grootste aantal (5): M. de Deckere. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 25 schutters. Hoge vogel: J. Bogaert, eerste zijvogel: J. vam Meelen, twee de zijvogel: C. Cornelisen, grootste aantal (8): O. van Laar. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, twintig schutters. Eerste hoge vogel: R. D'Hondt, tweede hoge vogel: D. Audenaerd, beide zijvogels: P. Gau- we, grootste aantal (7): Th. Baart. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 95 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Vercammen, tweede hoge vogel: A. Hutsebout, eerste zij vogel: C. Per soon, tweede zij vogel: E. Waelput, derde zijvogel: E. Uytendaele, vierde zijvogel: T. Inghels. Wip 2: eerste ho ge vogel: J. Verstraeten, tweede hoge vogel: F. Bruggeman, eerste zijvogel: J. Martinet, tweede zijvogel: G. Bau- wens, derde zijvogel: J. Lievens, vierde zijvogel: A. Janssens. Wip 3: eerste hoge, tweede en derde zijvo gel: E. van Dorpe, tweede hoge vogel: E. van Eetveld, eerste zijvogel: J. Verstraeten, vierde zijvogel: R. van Hecke. Ossenisse - Camping De Zeemeeuw, 25 schutters. Hoge vogel: M. Steels, eerste zij vogel: Th. de Kort, tweede zij vogel: F. Carlos, grootste aantal (5): A. de Kort. Ossenisse - Camping Mussennist, 33 schutters. Hoge vogel: O. de Bruyn, eerste zij vogel: G. Piessens, tweede zijvogel: G. Coppens, grootste aantal (5): S. Maas. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, ze ventien schutters. Hoge vogel: G. Piessens, eerste zijvogel: E. Huls hout, tweede zijvogel: Th. Asselman, grootste aantal (7): mevrouw De Gucht. Koewacht - St.-Sebastiaan, 113 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: F. van Swaal, tweede hoge vogel: A. Tienpont, eerste zijvogel: J. Raas, tweede zijvogel: F. van Wijnsberge, derde zijvogel: F. van Boven, vierde zij vogel: C. Vermandel. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Suy, tweede hoge vo gel: J. Raas, eerste zij vogel: J. Stry- meersch, tweede zijvogel: A. Ele geert, derde zijvogel: A. de Meyer, vierde zijvogel: R. Persijn. Wip 3: beide hoge vogels: P. Casier, eerste zijvogel: W. Strymeersch, tweede zij vogel: P. Ferket, derde zijvogel: T. Inghels, vierde zijvogel: G. Poppe. Aardenburg - St.-Sebastiaan, twin tig schutters, drie vijftigjarigen. Eer ste hoge vogel: P. van Vooren, twee de hoge en eerste zijvogel: N. van de Wijnckel, tweede zijvogel: Th. Lam- paert, derde zijvogel: E. de Koning, vierde zijvogel: M. van Vooren, eer ste vijf prijzen: 1. H. Osman Abdi, 2. H. van I waarden, 3. J. van De Wijn ckel, 4. E. de Koning, 5. K. Minnaert- Maes. Aardenburg - St.-Sebastiaan, twin tig schutters, blokschieting. M. Min- naert 2 bloken, P. van Vooren en R. de Wispelaere ieder 1 blok. BOLUNGEN Oostburg - Eerste toeristenbolling: 1. A. de Maillie, 2. J. van Steenberg- he, 3. P. Blondeel. Ossenisse - Camping Mussennist, 38 personen. Hoge vogel en grootste aantal (4): D. Bicue, linker zijvogel: R. Perdaen, rechter zijvogel: R. van Cleemput. Hengstdijk - Camping De Vogel, 32 personen. Hoge vogel: J. Hermes, lin ker zijvogel: R. Dhanis, rechter zij vogel: F. Saldin, grootste aantal (9): R. de Wilde.

de Stem | 1995 | | pagina 15