JE E STEM Zeeuwsche Vlegel valt in de smaak De Pannenschuur in Nieuwvliet AMER LAND h bezwaren tegen bouw bezoekerscentrum Emmadorp ESERVICE DE STEM Den Dullaert heeft activiteiten voor de buurt weer rond DAG klapper PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport Kier tweede 'troefkaart' van Stichting De Zeeuwse Vlegel I siden°v!!nUrnm.ers en openings- I öa9ina A2 0ver'9e afdelingen op DESTEM ZEELAND C2 xtra afslanken j Optreden Brandos iiiAxelse Pieper editie zeeland wrt<mti6verko°p I Zuid|3ndstraat 32, Overgangen Recreatie WOENSDAG 12 JULI 1995 NHANDEN de waterlozing en is verder aan vitamine A en C, ijzer I en fosfor. En tot slot zorgen Bonenschillen voor een extra Rulans van de stofwisseling I alweer - de nierfunctie, ter- jze bovendien bloeddrukver- ;nd werken. Completer en Iger kan 't niet, dachten wij. lovit-Vochttabletten® leveren de ideale oplossing voor insen die een teveel aan pht in hun lichaam hebben en ar op een veilige, goed wer- hde manier van af willen. De pletten zijn ook zeker aan te velen voor mensen die willen blanken, een paar pondjes lijt willen raken. In combinatie pt een, vanzelfsprekend ver voord, dieet kunnen Lucovit- |>chttabletten® een grote rol elen om het proces van afval- i wat te versnellen. tabletten zijn zonder recept brkrijgbaar bij drogist, reform- liis en apotheek. Een verpakking in 100 tabletten kost f 19,95. rie maal per dag twee tabletten jinemen met een ruime hoe- belheid water, dat is voldoende bor een goed resultaat. En be- oren door een teveel aan vocht, pgezette voeten, benen en han en voorgoed tot het verleden. bij: I Oostburg (aat 12, Sluis Sluis |/an Gent Hulst Istbus 748, 5400 AS Uden NL. boorde krant. Ln onze verslaggevers llglst - »We w01"den ook wel- L jn het ongelijk gesteld, [natmoet u hoop geven." Met «oorden sloot burgemees- ,t A. Kessen van de gemeente Lst gisteravond de hoorzit- m af over de bezwaren van bevolking van Emmadorp r de bouw van een bezoe- ïffscentrum in natuurgebied de Saeftinghe. Ruim veertig bewoners waren gisteravond naar Hulst gekomen om hun op schrift gestelde be zwaren tegen de door B en W ver leende bouwvergunning voor het centrum toe te lichten. Er zijn in totaal 61 bezwaarschriften bin nengekomen waarin zestien ar gumenten staan geformuleerd waarom het centrum er niet moet komen. De bewoners vrezen on der meer een grote stroom van bezoekers die de leefbaarheid van de kleine gemeenschap zal aantasten en voor verkeersover last zal zorgen. De bewoners ge loven ook niet in de limiet van 30.000 bezoekers per jaar die de stichting Het Zeeuws Landschap met de gemeente is overeengeko men. Het aantal argumenten tegen liep gisteren met een paar mondelinge toevoegingen op tot twintig. Maar geen van die twintig argu menten zal, zo viel voor een goed verstaander te beluisteren, B en W tot andere gedachten kunnen brengen. Zo op het eerste gezicht zijn er volgens wethouder G. van de Voorde namelijk geen argu menten bij op grond waarvan de gemeente de bouwvergunning kan weigeren. „En ik heb van avond geen nieuwe argumenten gehoord. De regels voor een bouwvergunning liggen vast. Er moet heel wat anders aan de hand zijn. Bijvoorbeeld dat de bouw niet past in het landschap. Maar dat doet het wel," zei hij. Wethouder G. van de Voorde houdt er derhalve rekening mee dat de uiteindelijke beslissing over de bouwvergunning pas in hoger beroep genomen zal wor den. De bevolking heeft immers altijd aangekondigd alle midde len te gebruiken om het centrum tegen te houden. Kessen, die gisteren door de be woners verweten werd pas voor de eerste keeer aanwezig te zijn bij een hoorzitting over Emma dorp (gisteravond was de derde) verwacht dat B en W volgende week kunnen beslissen over de bezwaarschriften. Voor een emotionele Belgische toehoorder is er maar een beslis sing acceptabel: „U moet afblij ven van de Saeftinghe. Dat is een uniek gebied. Daar moet je niet iedereen naartoe sturen." idurende uw afwezigheid. Deze bon |Hete speelweek |van start i Hontenisse Isnonze correspondent warde - Gistermorgen IjngMet een grote klap en de no- Ijjge rook ging gistermorgen de ■speelweek in de gemeente Honte- -se van start. lema van de week is Asterix IgObelix. Bij de bereiding van Iji toverdrank door Panoramix I-Baat een grote ontploffing luama niemand meer het recept ■voor deze drank weet waardoor («Galliërs niet meer onoverwin lijk zullen zijn. De deelnemers |na de speelweek, en dat waren lfrgisteren in het snikhete Lams- lavardix 70, gaan proberen dit ■recept te achterhalen. Idisteren werd de tijd vooral be- 1 aan de aankleding van de |Weren. Nadat iedereen was I toornen van helmen, schilden, I Marden, vlechten en/of kettin- I ia werd typisch Gallische spor- in beoefend zoals menhirgooien, aag is de speelweek in Vo- larde in het wandelbos te- I pover de brandweerkazerne. In 'os word een 'levend kwar- sl' gespeeld. Morgen worden Ilispelen gehouden in Ossenisse I rondom Hof ter Nesse. Vrijdag en I isterdag, met een overnachting latenten, zijn de spelen in Kloos- I aasde aan de Hulsterweg op lietterrein van de hoge wipschut- Iters. I Van onze verslaggever 1 Axel - Na eerdere optredens iTerneuzen, vorig jaar, en onlangs nog in Sas van Gent, "t de Amerikaanse band |The Brandos opnieuw een op- 'sn in Zeeuws-Vlaande- |ren. 1 augustus speelt de gitaar- I rockformatie in een tent voor I café De Pieper in Axel. Het eon- I art vindt plaats op initiatief van I «eigenaars, Mark Stam en diens rdendin. „Het optreden in Sas I jan Gent was eigenlijk een uit de liand gelopen verjaardagsgrap. I irwas weinig publiciteit aan ge- an, maar wij vonden het zo L dat we de groep hebben ge- agd in Axel op te treden. Het I z een groep met al vrij veel po- i üumervaring, want ze hebben i «der in Paradiso in Amsterdam I ffl in Vorst Nationaal in Brussel i Sïstaan," vertelt Stam. I «groep bestaat uit twee gitaris- w, een bassist en een drummer, ia en mandoline zorgen voor i Iers tintje aan de verder I jjoerikaanse rock. Het optreden I ™8®t om 21.00 uur. Het voor programma wordt verzorgd door «Axelse groep Thembones. i factie iimneuzen: Zuidlandstraat 32, 1 21767 °"18924' fax01150_ extra kosten terug ken gratis, daarna 0,60 per dag tokosten - per dag Van onze verslaggever Hulst - De bierdrinker krijgt langzaam maar zeker de smaak te pakken van het Zeeuwsche Vlegelbier. Dit bier, de tweede 'troefkaart' van de Stichting De Zeeuwse Vle gel en gebrouwen in de Hulster bierbrouwerij De Halve Maan, werd in november vorig jaar op de markt gebracht. Inmiddels zijn er meer dan 50.000 flesjes verkocht. Dit aantal lijkt op zich niet erg veel, maar produkt-manager Jan Koeman van de Stichting De Zeeuwse Vlegel in Goes is er dui delijk blij mee. Die eerste partij van 50.000 flesjes komt overeen met de opbrengst van één hectare gerst. Inmiddels is de bierbrou werij in Hulst begonnen aan de produktie van een tweede partij Vlegelbier, nu groot 100.000 fles jes. Vlegelbier is, evenals het al lan ger bestaande Zeeuwse Vlegel brood, gemaakt van milieuvrien delijk geteelde granen. Dit bete kent zonder kunstmest en zonder bespuitingen in het gewas. Het is een volmout licht bier met een al coholpercentage van 5 procent. Het Vlegelbier heeft een geheel eigen smaak. De verkrijgbaarheid van het bier is inmiddels een punt dat alle aandacht krijgt. In Zeeland zijn er ruim een half jaar na de intro ductie nu 75 verkooppunten, vooral in Zeeuwseh-Vlaanderen. Het Vlegelbier is daar verkrijg baar in bij voorbeeld supermark ten, bij slijters en ook in een groeiend aantal cafés. Koeman noemt een aantal van 75 ver kooppunten 'redelijk'. „Waarbij je wel moet bedenken dat we pas een half jaar bezig zijn. In Zeeuwseh-Vlaanderen is de dis tributie goed, in Midden-Zeeland en op Schouwen-Duiveland ech ter beduidend minder. Als je daar in een willekeurig café een Vle gelbiertje bestelt, tien tegen één dat ze het niet hebben." Koeman is ook blij met de be langstelling van een aantal slij ters. In Goes bijvoorbeeld ver koopt een drankenwinkel een karton met vijf Zeeuwse spe- ciaalbieren, waarvan het Vlegel bier er één is. Met enig ceremonieel werd in november van het vorig jaar het Zeeuwsche Vlegerbier gepresenteerd. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE >ereiken: 5 I Scleuren; Peter Oggel (editie- 2.00 uur II"ank van Cooten, TJJbi der Helm, Florence I Ton Koomen (sport), Ha- I e Puysseleijr, ü9ene Verstraeten. I Stokstraat 1, tel. 01100- ;®°'fax 01100-21928. l>eïer).eSMaaS<Pr0VinCie" 1 l?K^teenstraat K lel. 01140- aX01140-19698. —I :hsfl rU?n: Frank Deii (P,v- ed- etLI Gerlach Hochstenbach. Vertil 920- fax 01150-96554 «riin BnnW°°rdi9erS: Hansn- ,e privé 01155-63976, Hul». c?mers privé 01155-62354 W toi£enstraat H :*0114°.,375, E"1ïMnT0rDdi9erS: ('M0 ur7®n Brande privé 5^01140 j6M7S5)anVerStraeten ®rkoopiej(jer: 37150 fe"U.rmans- tel. 01650- u Ipnve 01608-20894). VORIGE WEEK deden we wat grepen uit de ontstaansgeschie denis van recreatiecentrum Pan nenschuur in Nieuwlviet. Daar gaan we nog even mee door om dat verschillende gedenkstenen of -platen de hoogtepunten in de ontwikkeling markeren. Het be gin lag in 1958: kampeerders werd de gelegenheid geboden op een weiland hun tent op te slaan. Waren er de eerste jaren nog wat lege plekken, al spoedig stond het hele weiland vol, zoals uit foto's uit die tijd blijkt. Alleen een stukje grond om een tent op te zetten is echter niet voldoen de. Al direct het eerste jaar moest er een kampwinkel inge richt worden want de dichtstbij zijnde gelegenheid om etenswa ren en dergelijke in te slaan, lag op drie en een halve kilometer afstand. Tegelijkertijd moest de landbouwschuur als kantine en recreatiezaal in gebruik geno men worden. Dat ging lang goed, maar in de winter van 1972/73 moest er toch een nieuwe ruimte bij ko men. De oudste was te druk ge worden en de generaties zaten elkaar wat in de weg: de ouderen vonden het te druk en de jeugd kwam er onvoldoende aan zijn trekken. Burgemeester A. Schipper van Oostburg -Nieuwvliet bestond als zefstandige gemeente niet meer - beëindigde er zijn werk dag van 12 mei 1973 wat eerder voor om de officiële opening te verrichten. Die gebeurde om 16.00 uur. „De Pannenschuur ligt op vijf minu ten van de zee," wist het week- bld De Schakel uit Breskens in 1958 te melden, „vlakbij 'Het Schorre'." We menen dat die be naming niet meer gebruikt Verschillende gedenkstenen geven de ontwikkeling weer van de Pannenschuur in Nieuwvliet. wordt. Iedereen kent het gebied nu als de 'Verdronken Zwarte Polder'. Het is niet zomaar een terrein, maar een natuurgebied van bij na 56 ha groot. Het is in handen van de stichting Het Zeeuwse Landschap. Het kreeg het ver dronken poldertje gedeelteljk in eigendom en gedeeltelijk in be heer door beheersovereenkom sten af te sluiten. Die transacties waren in 1962,1966 en 1978. Het is een gebied met schorren, slikken, kreken, duinformaties, struwelen en stranden. Er zijn veel 'grenzen', veel overgangen van het ene milieutype naar het andere. Van een zout naar een sterk tot licht brakke en zelfs zoete omgeving, zowel wat wa ter als wat bodem betreft. Er zijn overgangen van klei naar zavel en zand en vice versa. Van nat naar droog, van zonnig naar beschaduwd en ga zo maar door. Aangezien grensgebieden bijna altijd bijzonder rijk zijn aan le vensvormen, is er een grote rijk dom aan planten en dieren. Niet alleen natuurwetenschappelijk is het een waardevol gebied, maar ook historisch en land schappelijk. Er vindt vorming van nieuwe duinen plaats, wat meer speciale plantengemeen schappen meebrengt. Grote op pervlakten zijn begroeid met (veelal dicht) duinstruweel. Het zijn geliefde broed- en ver blijfplaatsen voor tal van vo gelsoorten. Allerhande insecten ontbreken natuurlijk evenmin. De hoge konijnenstand verzorgt een belangrijk deel van de beg- razing. Waar opdringerige soor ten weggevreten worden, ont staan plaatsen voor wat minder dominante soorten. De variatie in begroeiing wordt daardoor groter, de rijkdom aan soorten navenant. Genoeg over de biolo gische rijkdommen van het ge bied, er was en is ook een grote recreatiedruk. Nu verstaan natuur en recreatie zich soms niet goed met elkaar, tenzij een en ander in goede ba nen geleid wordt. In de Verdron ken Zwarte Polder gebeurt dat letterlijk: sedert 1978 ligt er een plankier tusen de vrij-toeganke- lijke dijk en het eveneens vrije strand. Door de slufter met zijn vaak kwetsbare vegetaties en gemakkelijk te verstoren dieren wereld ligt een plankier dat de badgasten in banen leidt. De mogelijkheid dat ze hun weg door het hele gebied zoeken - ie der wil immers langs zijn eigen paadje lopen- was daarmee voorbij. De recreant weet zijn pad, de natuur kan zich ongestoord ont wikkelen mede ten behoeve van diezelfde recreant. Behalve strandvermaak is er ook behoef te aan stille recreatie: een slinge rend pad door het duinstruweel biedt die mogelijkheid. Ook door middel van excursies kan ieder een kennismaken met wat het afgesloten gedeelte van het ge bied te bieden heeft. Sindsdien accorderen de twee vormen van FOTO WIM KOOIJMAN gebruik heel goed met elkaar. Laat ons terug binnendijks gaan, want de Pannenschuur groeide door. Er kwam een nieuw complex inhoudende een café-restaurant, slijterij, snack bar, sauna en zonnebank. Op 25 april 1980 kwam het door archi tect De Meijer ontworpen en door aannemer Lensen gebouw de geheel gereed. De heer Pal men had als adviseur medewer- kign verleend. Nog was het eind niet in zicht. Op 11 november 1994 mocht burgemeester J. Kruize van Oostburg met een grote sleutel alweer een stuk nieuwbouw van dat dorp op zich openen. Dat is op een eerste steen vastgelegd: - Eerste steen gelegd door Ichelle en Jeffrey van de Velde 9 mei 1994. - Ichelle en Jeffrey zijn de dochter en de zoon van Rob van de Velde en Miranda Sips. Rob's naam staat op de allereerste steen die hij in 1979 legde samen met zijn broer Martin. Met dank aan Marjo van de Vel- de-Verplanke te Nieuwvliet. Toev.: ats: Van onze correspondente Hulst - De activiteiten van Buurtvereniging Den Dullaert voor de periode 1995-1996 zijn nagenoeg gelijk aan die van vorig seizoen. „Na jaren ervaring weet je welke activiteiten echt inslaan en we moeten als buurtvereniging reke ning houden met de wensen van de buurtbewoners. We menen dat deze activiteitenreeks een goede kans van slagen heeft en daarom gaan we ermee door," vertelt voorzitter Bennie Schuren. Het bestuur telt zeven leden en daarnaast is er een groep van vijftien vrijwilligers die helpen met de organisatie en het regelen van de activiteiten. Er wordt een keer per maand vergaderd en het bestuur zou aanwas van be stuursleden en vrijwilligers toe juichen. Vorig jaar zijn twee nieuwe acti viteiten opgenomen: de strandt- ochten en de dropping. Deze zijn dit jaar als vast onderdeel opge nomen. In juni 1996 wordt als nieuwe activiteit een viswed strijd gehouden. De playback- show, een van de succesnummers, is weer op vrijdagavond. Als activiteiten zijn opgenomen fietstochten op 17 augustus en 7 september en in juni '96. In okto ber de spelenmiddag en de Rey- naertmars. In de wintermaanden de gebruikelijke feesten zoals Sint Nicolaas, Driekoningen- tocht en limonadebal. De sound- mix/playbackshow is op 2 fe bruari, een dropping in maart en een strandtocht en viswedstrijd in juni. Daartussen nog de jaar lijkse paaseierenzoektocht, vie ring koninginnedag en avond vierdaagse in mei. Wie meer wil weten over buurt vereniging Den Dullaert kan con tact opnemen met een van de be stuursleden of secretaresse M. de Rijcke in de Leeghwaterstraat 19 in Hulst. THEATER VROUWENPOLDER Sprookjeshoftheater - kinderen van 3-6 jaar - Camping Oranjezon - Koningin Emmaweg 16a -19.00 en 20.00 uur 6) KLASSIEK MIDDELBURG Zang - orgelconcert - Martin Mans en Stadsknapenkoor Elburg - Nieuwe Kerk - 20.00 uur 10 kin deren 5) SLUIS Beiaardconcert - de Clerck - toren van het Stadhuis - 15.30-16.30 uur POP EN JAZZ MIDDELBURG Festival Nieuwe Muziek - met ge componeerde en geïmproviseerde hedendaagse muziek en jazz - Klo veniersdoelen DISHOEK Karaoke Kinderdisco - Strand paviljoen Piet Hein - 20.00 uur SINT-NIKLAAS Seat Sniffers - Blues en Rockmu ziek - Sint Niklase Feesten - Sint Ni- colaasplein - 20.00 uur Big Bill - blues - Sint Niklase Fees ten - Sint Nicolaasplein - 22.00 uur SPORT DOMBURG Beachvolleybal - Aanmelden op het strand tussen tien en elf uur - Strand 5e West - 10.00-16.00 uur 5) DIVERSEN SINT-KRUIS Kermis - aktiviteiten en attracties centrum AAGTEKERKE Bingo - verenigingsgebouw Amaci- tia - Agathastraat - 20.00 uur HAAMSTEDE Circus - Circus Bongo - camping Duinhoeve -19.00 uur voorverkoop aan de kassa 11.30- 13.30 9,50) OOSTKAPELLE Walcheren-Water - rondrit per touringcar over eiland Walcheren - strijd met het water - educatief cen trum Oranjezon - Schoolstraat 4 - 13.00-17.00 uur 35 kinderen 12 t/m 16 jr 17,50, kinderen 12 jr gratis) Zoet naar Zout - rondleiding door Westhove - Zeeuws Biologisch Mu seum - 18.30-20.00 uur 15) VEERE Excursie - rondvaart naar de Ha ringvreter - o.l.v. Staatsbosbeheer - Campveerse Toren -14.00-16.45 uur 3,75 kinderen 1,75) WISSENKERKE Keihoogte - natuurwandeling o.l.v gidsen - Zeeuwse Landschap - 2e trap Keihoogteweg -19.00 uur 3 kinderen t/m 10 jr 2) CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur OSSENISSE Fietstocht - camping De Zee meeuw-14.00 uur Biljarten voor kippen - camping Mussennist - 20.00 uur SAS VAN GENT Kaarting - De Regenboog - 14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur AXEL Expositie kunstfotografie - R. de Kraker Terneuzen - streekmuseum Het Land van Axel - di t/m zat van 13.30-17.00 uur (t/m 29 juli) TOCHTEN ZUIDZANDE Puzzeirit - voor auto's en fietsen start HCR de Zwaan - dagelijks van af 9.00 uur - info VW 01170-52843 AXEL Supercross - op RES-motorcross- terrein Smitsschorre - 15.00 tot 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Flodder 3 HULST De Koning van Engeland 14.00 uur De Zwanenprinses 14.00 en 19.00 uur Frank en Frey 14.00,19.00 en 21.30 uur Flodder 3 19.00 en 21.30 uur Die hard with a Vengeance 14.00, 19.00 en 21.30 uur Jungle Book 19.00 en 21.30 uur Bad Boys MIDDELBURG Cinema 20.00 uur The Hudsucker Proxy RENESSE Dorpshuis 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Flodder 3 VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 uur Frank en Frey 14.00 uur Jungle Book 14.00 uur Zwanenprinses 20.00 uur Die hard with a Vengean ce 20.00 uur Bad Boys 14.00 en 20.00 uur Flodder 3 20.00 uur Pret a porter KNOKKE Beverly Sereens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Flodder 17.30,20.00 en 22.30 uur Bad Boys 15.00, 17.30 en 22,30 uur Dumb Dumber 15.00, 17.30 en 20.00 uur Batman Forever 20.00 en 22.30 uur Quick and the dead 15.00 uur Fox and the hound Bij mooi weer geen voorstelling om 15.00 en 17.30 uur Hengstdijk EXCURSIE - Donderdag 13 juli wordt een plantenexcursie langs de Vogelkreek gehouden. Etampes Terneuzen - De kring Midden-Zeeuws- Vlaanderen hield met een deelname van 375 jonge een wedvlucht vanuit Etampes. Winnaar werd een duif van de combina tie Haak/Delzaine/Groote uit Terneuzen met een gemiddelde snelheid van 1085,86 meter per minuut. 2 en 10. R. de Caluwé, Sas van Gent, 3. J. du Puy, Sluiskil, 4. Comb. Geer- naert/Betue, Sas van Gent, 5. P. Pladdet, Hoek, 6. J. Geelhoedt, Ter neuzen, 7. P. Pieters, Boschkapelle, 8. J. van de Berg, Terneuzen, 9. P. Goossen, Westdorpe. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 138 duiven, 1125,46mpm: 1. W. Boddae- rt, Hulst, 2, 5, 6 en 7. Ed. van Goet- hem, 3. A. van Daalen en zoon, 4 en 8. Adrie Thijs, 9. J. van Daele, 10. Comb. Danckaert/Van Riel, allen St.-Jansteen. Herleving Kloosterzande, 113 jonge duiven, 1079,83mpm; 1. R. de Nijs, 2. Comb. Bisschop/De Waal, 3 en 5. Th. Voet, 4, 8 en 9. Jo. Voet, 6 en 7. J. Roels, 10. F. van Kruijssen. Nieuw Leven Koewacht, 25 jonge duiven, 1068,15mpm: 1, 2 en 4. G. Schalkens, (Koning), 3. R, de Lamel le, (tweede minister), 5. A. Martens, (eerste minister). De Reisduif Philippine, 58 jonge dui ven, 1063,66mpm: 1 en 8. P. Pladdet, 2. J. de Ritter, 3. E. Lauret, 4, 5 en 6. O. Haers, 7. Th. van Limmen, 9. Comb. Rammeloo/Wiskerke, 10. Comb. Wolfert. Sluiskilse Reisduif, 61 jonge duiven, 1079,84mpm: 1, 2, 4, 5, 6 en 10. j. du Puy, 3. Comb. Van de Wege/Wisse, 7 en 8. C. van Biezen, 9. J. Harms. Strijd in Vrede Groede, 41 jonge dui ven, 1038,27mpm: 1.1. Verhage, 2. A. Beun, 3, 4 en 5. H. Simpelaar. De Getrouwe Duif Cadzand, 184 jon ge duiven, 1074,56mpm: 1. J. van de Plasse, 2, 8 en 9. J. Kools, 3, 5, 6 en 7. M. de Lijser, 4 en 10. D. van Kerkho ven. Nog Sneller Breskens, 103 jonge dui ven, 1109,35mpm: 1. L. Ras, 2, 6 en 9. H. Mookhoek en zoon, 3 en 8. M. de Poorter, 4. S. van de Lijke, 5. R. de Smit, 7.1. den Dekker en zoon, 10. L. van de Wege. Recht voor Allen Sluis, 60 jonge dui ven, 1101,98mpm: 1. H. ten Hoor, 2 en 6. Comb. Coppens/Baert, 3, 4, 7, 8 en 10. G. Tangne, 5. F. Baas en zoon, 9. H. van Damme. De Zeeuw Goes, 302 jonge duiven, 1094,24mpm: 1, 6 en 8. J. de Witte, 2 en 4. D. Wagenaar, 3. J. Steenhard, 5 en 7. L. de Putter, 9. M. Rokven, 10. J. de Baere. Concoursbond Zuid-Beveland, 866 De aanvang is 19.00 uur aan de noordoostzijde van de kreek. De excursie wordt geleid door de plantenwerkgroep van De Steltkluut. jonge duiven, 1097,83mpm: 1. P Pie ters, Lewedorp, 2 en 10. J. de Witte, Goes, 3 en 6. D. Wagenaar, Kloetin- ge, 4. J. Haay, Wemeldinge, 5. J. Steenhard, Goes, 7. L. de Putter, Goes, 8. jeremiasse en zoon, Wemel dinge, 9. D. Rijk, heinkenszand. CC West-Zuid-Beveland, 247 jonge duiven, 1097,83mpm: 1 en 4. P. Pie ters, Lewedorp, 2 en 10. D. Rijk, Heinkenszand, 3, 6 en 9. J. van 't Westeinde, Heinkenszand, 5. Me vrouw G. de Jonge, 7. L. Goedegeb- ure, beiden 's-Heer Arendskerke, 8. Sj. van Eykeren, 's-Heerenhoek. Doornik Met Moed Vooruit Boschkapelle, 207 jongeduiven, 1105,06mpm: 1, 4 en 6. A. Schuren en zoon, 2 en 7. Th. Dob belaar, 3 en 5. A. Wauters, 8. L. Ker- ckhaert, 9 en 10. C. de Cock. De Postduif Heikant, 134 jonge dui ven, 1123,59mpm: 1 en 4. Cl. Thui, 2. J. de Kind, 3. L. de Bruijn, 5 en 10. Em. de Beule, 6. L. Seghers, 7, 8 en 9. C. Weemaes. Nieuw Leven Koewacht, 91 jonge duiven, 1154,78mpm: 1 en 9. R. de Laruelle, 2. R. Rotthier, 3. Jac. Roe lans, 4, 7 en 10. G. Schalkens, 5 en 6. R. van Hijfte, 8. J. de Kind. Jong Maar Moedig Driewegen, 64 jonge duiven, 1163,42mpm: 1, 3, 4, 5, 6 en 9. F. Dellaert, 2, 7, 8 en 10. J. Mangnus. Hoop Biervliet, 386 jonge duiven, 1170,10mpm: 1. A. Neve, 2. A. en M. von Hout, 3 en 8. J. Lecluijze, 4 en 9. C. Brevet en zoon, 5. B. Provoost, 6. P. Weeda, 7. L. Bentz, 10. C. de Regt en zoon. Eerste de Beste Schoondijke, 115 jonge, 1180,79mpm: 1. A. de Wever, 2, 3 en 10. E. de Wever, 4 en 7. M. Verherbrugge, 5. J. Risseeuw, 6, 8 en 9. L. van de Leije. De Getrouwe Duif Cadzand, 228 jon ge duiven, 1254,20mpm: 1. J. de Mey, 2. J. Kools, 3, 6 en 8. A. Duininck, 4. D. van Kerkhoven, 5. D. van Houte, 7 en 10. S. de Putter. Arras De Voorwaarts Zaamslagveer, 544 jonge duiven, 1147mpm: 1 en 2. A. Schieman en zoon, 3, 4 en 5. H. de Feijter, 6. J. de Feijter, 7. J. Braet, 8 en 10. E. Strooband, 9. M. Scheele en zoon. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 382 jonge duiven, 1157,27mpm: 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9 en 10. Gebrs. Scheele, 4. H. Zegers, 8. J. Pijpelink. De Scheldeklievers Ossenisse, 120 jonge duiven, 1104mpm: 1. E. dé Waal en zoon, 2 en 3. P. de Waal, 4 en 5. L. Reijns.

de Stem | 1995 | | pagina 13