Goed bezet deelnemersveld 'Bezoek aan Levade hoogtepunt' Knoppert alleen aan leiding ood Sinack klopt Claerhoudt na loodzware strijd Zomerkri 'erspectie Arnout en Carolien de Feyter met Helios een uniek stel Sranden door DE STEM SPORT ZEELAND Concours hippique Luctor et Emergo in Zaamslag Deelnemende verenigingen Utrechtenaar heeft maximale score na vier ronden Braderieloop Aardenburg SPORTNIEUWS KORT Brazilië laat langs Peru Smulders om EK tegen Lefeber Tyson wil wereldtitel heroveren Ranking voor springruiters ingevoerd Tien 'Nederlandse' profs definitief Nebiolo vrijgesproken Blanf„ï' mbriek L blijkt uit het rapport 'De toe- |mst van het West-Zeeuws- [aamse platteland' dat is sa- Westeld door een project- loep in opdracht van de afde- Lg Zeeland van de Koninklijke Buitenlands ^Travelers Chj Reisverzeket ^RTT Post Bei ^J^udget autc WOENSDAG 12 JULI 1995 M Van onze paardesportm edewerker Zaamslag - Aan de Kampers- eweg in Zaamslag, op de ter reinen van de familie Picavet, zijn zaterdag 15 juli 250 starts in de dressuur te bewonderen. Daar houdt de landelijke rij- vereniging en ponyclub Luc- tor et Emergo in het kader van het 15-jarig bestaan het veer tiende concours hippique voor paarden en pony's. PAARDESPORT Die 250 proeven zijn wel verdeeld over het ochtend- en middagpro gramma, want een groot deel van de dressuurrijders komt die dag twee keer in actie. Vooral in de hoogste klasse kan men een aan tal revanchewedstrijden ver wachten ten opzichte van het concours van vorige week in Nieuwvliet-Bad tussen die dres- suurcombinaties, die daar in de ring kwamen. In de M2-klasse zijn dat favoriete Janet van Puyvelde met Harona van De Oranjeruiters, winnares in Nieuwvliet; Ingrid Faes met Diana van De Zwinruiters, al startgerechtigd in de Z-klasse, zij won zaterdag het zilver; Sybille Burm met Elegant van de ruiters portclub Hulst, die naar de Z- klasse promoveerde; Teuneke Keizer met Passé Partout en Ca- rolien de Feyter met Helios, bei den vn Luctor et Emergo; Laura Broodman met Gobert en Jan Noordhoek met Hury, beiden van De Zwinruiters. Het wordt een open strijd in de Zl-klasse ten opzichte van vorige week toen de zuiderburen les ga ven in de dressuur en de dikste prijzen wegkaapten. De Belgen komen in Zaamslag niet aan het vertrek. Wel in de ring komen toppers als Christian van Dorsse- laer met Harvy van de ruiters portclub Hulst, Christian de Fey ter met Aimee, Lieveke Goossens met Haydn, beiden van De Oran jeruiters; Suzan Malcorps met Houston en Danielle Buyck met Bonvivant van De Zwinruiters. Bij het springen ligt dat anders wat de aantallen betreft. Zo'n honderd combinaties paarden en pony's staan op de deelnemers lijsten, hoewel er nog dagelijks' aanmeldingen bij het wedstrijd secretariaat binnenkomen. Voor het springconcours is er eveneens een tweede rubriek. Voor alle Zaamslag - De deelnemende verenigingen zijn zaterdag in Zaamslag: Gouwe Reyers (Serooskerke), Graeve Jan (Sas van Gent), De Haringruiters (Biervliet), De Honteruiters (Kloosterzande), Hulst, De Kleppertjes (Axel), Luctor et Emergo (Zaamslag), Noord-Be veland (Kortgene), Oranjerui- ters (Axel), Oranjezon (Vrou wenpolder), De Paardebloem (Kloetinge), Scheldestad (Vlis- singen), Schouwseruiters (Drei- schor), Walcheren (Arnemui- den), De Weelruiters (Borsele), Zuid-Beveland (Kruiningen), De Zwinruiters (Nieuwvliet) en St.-Isidoor (Moerbeke). Het bestuur van de landelijke rijvereniging en ponyclyb Luc tor et Emergo ziet er als volgt uit: voorzitter Andries aan de Wiel, secretaris Arnout de Fey ter, penningmeesteresse Hilda Deurwaarder, public relations Marie Paule Picavet en wed strijdsecretaresse Mina de Fey ter. Programma Het programma voor zaterdag ziet er als volgt uit: 09.00 uur B-, L-, M- en Z-klasse dressuur; B-, L-, M- en Z-klasse pony's springen; 13.00 uur prijsuitreiking dressuur en start B-, L-, M- en Z-klasse paarden sprin gen, aansluitend progressief par cours voor pony's en paarden. klassen een progressief concours en er wordt op de concoursdag zelf nog gelegenheid gegeven om in te schrijven. In de Z-klasse springen gaat Ilyo de Loos met Factice van De Oranjeruiters weer van start. Vorige week be haalde hij het brons in een sterk veld met concurrenten. Met zijn paard Nadir behaalde hij in de M-klasse de overwinning. In de ZZ-klasse verschijnt Bert Sweep met zijn legendarische merrie Ta- trichta, die reeds ver over de hon derd overwinningen in de Z- en ZZ-klasse bij elkaar reed, aan het vertrek. Hij heeft overigens ook met twee paarden in de M-klasse inge schreven. Verder in deze M-klas se Carolien de Feyter met Helios, Marie Paule Picavet met Douwe, beiden van Luctor et Emergo; El len Briquet-De Kok met Queen, Patriek van Bunder met Goldu- ka, Conny de Beule met Mistral en Daimond en Harold Cornelis- sens met Natasja, allen van Hulst en Jan Noordhoek met Ferini en Hurby van De Zwinruiters. Door Jan Murre Zaamslag - „De bezoeken aan de Levade in dat prachtige park Berg en Bos te Apeldoorn, waar voorheen de natio nale kampioenschappen werden gehouden, waren tot nu toe hoogtepunten. Zeker die ene keer toen ik vaandeldra ger was. Dat de vaandeldragers van alle clubs daar waren en een soort caroussel moesten rijden. Ja, zoiets vergeet je nooit." Aan het woord Arnout de Feyter, 53 jaar uit Zaamslag en paardesportliefhebber pur sang. PAARDESPORT Veertig jaar in het zadel. Arnout de Feyter: „Ik ben op mijn der tiende gaan rijden op een paard van een ander. Die was van oom Jan den Hamer uit Axel. Die was vroeger voorzitter van De Oranje ruiters. Dat paard heette Nelly. In die tijd, zo rond 1955, kwamen de concoursen op gang. Dat waren er zo'n één of twee per seizoen. Toen waren het al wel provinciale con coursen. Daarnaast was er voor de promotie het reizende jurylid. Die kwam op een zaterdagmiddag dan de proeven beoordelen. Eerst BI-, dan B2- en L-klasse en dan mocht je naar een concours. Dan mocht je nog niet springen, daar was de caprillieproef voor nodig. Slaagde je daarvoor dan kwam je in de L- klasse springen terecht. De caprillieproef was een gecom bineerde dressuur- en spring- proef, dus dressuurijden waarbij in die ring drie hindernissen ston den. In de periode van Nelly be stond die toen niet geloof ik. Later heeft mijn vader een paard ge kocht voor mij en daarna kwam Tuncar. Daar werd ik zeventien jaar geleden kampioen mee in de Z-klasse. Tuncar is van 1968, dus nu 27 jaar. Hij is hier nog altijd bij ons op de boerderij. Hij 'rente niert' natuurlijk. We hebben er tot 1990 mee gereden. Ik kwam met hem uit in de Z2-klasse. Helios Zes of zeven jaar geledwn heb ik Helios gekocht van Rob Picavet. Het was een groen paard. We heb ben hem zadelmak gemaakt en daarmee ben ik vorig jaar gepro moveerd naar de Z-klasse. Ik ben nog gestart in de M-klasse tijdens de provinciale kampioenschap pen. Ik ging niet naar de Levade, dat was toen nog voorbehouden voor de Zl- en Z2-klasse. Ik ge loof dat de M-klasse dit jaar wel mag gaan. Met Helios heb ik nooit gesprongen tijdens wedstrijden, ook thuis niet. Waar ik de instruc ties vandaan haal? Met Tuncar ging ik naar Suzan Malcorps om les te nemen en met Helios krijg ik les van Annemiek Picavet." Als jurylid is Arnout de Feyter ge rechtigd om alle klassen indivi dueel, paarden, pony's en afde- lingsdressuur, te mogen beoorde len. Ook het springen. „Ja, ik mag alles keuren, behalve mennen en de voltige. Ik ben tevens assistent instructeur KNF." De charmante en goedlachse 22- jarige Carolien de Feyter is in het dagelijks leven intercendente. „Ja, dat betekent niets anders dan de verbinding leggen tussen het be drijfsleven dat medewerkers no dig heeft en de mensen die dat juist zoeken. Een fijne job. Wanneer ik in de paardesport ge start ben? Dat zal wel tussen mijn vierde en vijfde jaar geweest zijn. Ik had toen geen eigen pony, maar reed op een pony bij opa Cees de Feyter aan de Tweede Verkorting, in de manege. Op mijn zesde kreeg ik een eigen pony. Het was Kluk- klu. Op mijn achtste ben ik mee naar concoursen gegaan en kwam in de L-klasse dressuur uit met hem. Daarna kwam HOUiday. Daar kwam ik in de kortste keren mee in de M-klasse dressuur en het Z-springen uit. Daarna de po ny Ideen in het M-springen en L- dressuur en tenslotte Rapid Star in de M-dressuur en L-springen. Studeren Mijn vader brengt Helios in de Z- klèsse dressuur uit en ik ben met Helios in de Z-klasse startgerech tigd. Hoe dat gekomen is? Toen ik zeventien jaar was en eindexamen HAVO gedaan had was er tijd over voor ik verder ging studeren. Juist in die tijd had pa geen tijd om te rijden. Toen ben ik bij An nemiek Picavet met Helios op va kantie gewewst en heb met Helios getraind. Ja, ook het springen, en dat ging voortreffelijk. Ik heb nu zeventien winstpunten in de M-klasse sprin gen met Helios, dus of ik wel of niet wil, binnenkort moet ik ver plicht in de Z-klasse uitkomen. Tijdens ons eigen concours hier in Zaamslag start ik nog in de M- klasse en in de M2-fiasse dres suur. De hoogtepunten tot nu toe zijn wel het provincviaal kampioen schap in 1992 in Goes. We wonnen toen alles, mijn vader en ik. Zeker de rubrieken voor het provinciaal kampioenschap. Dat was voor mijn vader de L-klasse dressuur en voor mij de L-klasse springen. In de rijstijl werd ik kampioene. Voor de rijstijl mocht ik na de Le vade. Ja, natuurlijk met Helios. Ik werd daar achtste van de veertig deelnemers. Een resultaat waar ik best trots op ben." Arnout en Carolien de Feyter met Helios, een uniek stel. FOTO WIM KOOYMAN Van onze schaakmedewerker Vlissingen - Na vier ronden kan nog slechts één speler bogen op een maximale score in het internationaal schaaktoern- booi dat in Vlissingen wordt afgewerkt. Dat is de uit Utrecht afkomstige Eric Knoppert. Door in die vierde ronde van de eveneens nog ongeslagen Johan Goormachtigh te winnen verzekerde Knoppert, een echte toernooispeler, zich van het vierde punt op rij. Hij wordt op de voet gevolgd door het viertal Arthur Abolianin, favoriet Alexei Barsov, Bruno Carlier en Tavko Seeman. De overige deelnemers, waaronder verschillende Zeeuwen, staan inmiddels op een vol punt achterstand gerangschikt. Van die Zeeuwen won Cor Jansen van de be kende ex-wereldkampioen dammen Jannes van der Wal en klopte Albert Riemens tegen stander Dibrani. Johan de Wolf won van Geert van der Stricht en Peter Monté en Hans Grofffen versloegen respectievelijk Weiten en Saalheim. Door dat punt achter stand rest voor die Zeeuwen nog slechts de kans op een ereplaats. Op zich zou dat overi gens een niet onverdienstelijk resultaat zijn, want de deelname in Vlissingen is van vrij hoge kwaliteit. Zonder meer opvallend was de remise die tot stand kwam in het regionale treffen Meul- blok-Tiggelman. De op papier duidelijk lager ingeschatte Willy Meulblok bedwong rege rend Zeeuws kampioen René Tiggelman. UITSLAGEN Vierde ronde: Knoppert-Goormachtigh 1-0, Abolianin-Carlier V2-V2, Barsov-Djurie 1-0, Bok-Seeman 0-1, De Waal-Riemmersma 0-1, Jansen-Van der Wal 1-0, Van der Stricht-J. de Wolf 0-1, Floor-Nieuwelink V2-V2, Riemens- Dibrani 1-0, Welten-Monté 0-1, Demirel-Jur- jevich 1-0, Saalheim-Groffen 0-1, Haak-Punt 1-0, Meulblok-Tiggelman '/2-'/2, Bruinenberg- De Jager V2-V2, Nicolai-Van der Mark 1-0, Ste- ijn-Van Huijgevoort 0-1, Verburg-Van Driel 0- 1, Tim Lammens-Deketelaere 1-0, Sanders- Stegeman 0-1, Holwijn-Friesen 1-0, Boo- gaard-Remmel V2-V2, Van Boven-De Bock 1-0, Van Gompel-Meerman 1-0, Timmer-Muller 1- 0, Baete-Koolhoven 1-0, Van der Griendt- Thijs Lammens 0-1, Cevaal-Barentsen V2-'/2, Rijkers-Bliek 0-1, Kalisvaart-Janse V2-'/2. STAND AAN KOP Knoppert 4 punten, Abolianin, Carlier, Barsov en Seeman 312, Goormachtigh, Riemersma, Jansen, J. de Wolf, Riemens, Monté, Groffen 3, Djuric, Floor, Nieuwelink, Haak, Nicolai, Van Driel em Van Huijgevoort 2V2 punt. Van onze atletiekmedewer- ker Aardenburg - In Aarden burg wordt zaterdag 15 juli de Braderieloop gelo pen. Dit op een 1100 me ter lang rondje door het centrum van Aardenburg. De jeugd gaat om 17.00 uur van start voor een afstand van 1100 meter. Om 17.15 uur vertrekken de deelne mers aan de 3300 en 7700 meter. Er kan vanaf 16.00 uur worden ingeschreven na bij de Kaaipoort terwijl de kleedruimte in de plaatselij ke gymnastiekzaal is. De or ganisatie is in handen van de Aardenburgse atleet Piet Westerweele. Door Henk van de Voorde Aardenburg - Jean-Marc Sinack, C2- aanvoerder in het Aardenburgse Kik ker-toernooi, had het verre van ge makkelijk in zijn eerste wedstrijd. Na een zware strijd tegen Wesley Claer houdt uit Sluis won de plaatselijke fa voriet uiteindelijk in drie sets. TENNIS De partij zou drie uur in beslag nemen. Opmerkelijk was dat er in Aardenburg ge woon doorgetennist kon worden, terwijl elders in Zeeuws-Vlaanderen het onweder losbarstte. Zo konden Sinack en Claer houdt hun partij afmaken zonder een en kel druppeltje regen. De Aardenburger leek bij een 6-4,5-1-voorsprong op een vrij eenvoudige overwinning af te stevenen. Schijn bedroog echter. Claerhoudt begon beter in zijn spel te komen en verkleinde de achterstand tot 5-4. Vervolgens moest hij zelf gaan serveren en kwam met 15-40 achter te staan. Twee match-points der halve voor Sinack. Deze bleken evenwel niet besteed aan hem. Het eerste match point probeerde hij met een harde fore hand-winner te verzilveren. De bal be landde meters buiten de lijnen. Op de tweede match-bal sloeg hij een ogen schijnlijk simpele volley uit. Claerhoudt profiteerde meteen en slaagde er zelfs in de tweede set met 7-5 binnen te halen. In de beslissende derde set liet de als eerste geplaatste zich niet voor de tweede keer beetnemen. Bij 5-2 en 40-15 op de service van Claerhoudt verzilverde Sinack zijn derde match-point. De wedstrijd was be slist het aanzien waard. Met name Sinack voorzag zijn fore-hand-slagen van de no dige spin. Er was vaak sprake van boeien de base-line-rallies, maar als het moment daar was schroomden beide spelers niet om aanvallende initiatieven aan het net te ondernemen. Enige minpuntje was dat beiden nogal eens hun beheersing verlo ren. Vooral de zestien-jarige Claerhoudt gooide menigmaal met zijn racket. „In de eerste set ging het me vrij gemakkelijk af. Op een gegeven moment zakte ik wat weg, maar Wesley begon ook beter te tennissen. De laatste jaren heb ik niet veel getennist. Daardoor was ik soms wat minder vast," aldus de 20-jarige Jean-Marc Sinack na afloop. „Op 4-2 achter in de derde set zag ik het niet meer zo zitten. Ik speelde op dit moment alles of niks. Het werd dus niks," was het relaas van Wesley Claerhoudt. Bij de vrouwen-Dl verraste de veertien jarige Martine Simonse de even oude, als eerste geplaatste Martine Neirynck. De uit het Belgische Maldegem afkomstige Neirynck werd met 6-4, 6-3 uitgeschakeld. „Ik heb vrijuit gespeeld, want ik had niets te verliezen. We speelden vooral vanaf de base-line hoewel ik af en toe wel aan het net verscheen," aldus Martine Simonse uit Sluiskil. In de Cl-klasse verwierf Marie Baas tegen de als tweede geplaatste José de Wit op 6- 4 in de tie-break van de eerste set twee set- points. Op dit moment moest de Aarden burgse de partij noodgedwongen cadeau geven omdat ze geveld werd door een zweepslag. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Patriek Marteijn-Bart Gorth- manns 4-6, 6-1, 7-5; Richard Hamelink-Robin Morel 6-3, 3-6, 6-2; Byron Bentley-Alexander Pot 2-6, 7-5, walk over Pot; Paul Hendrikse-C. Haanskorf 6-2, 6-3. Cl: eerste ronde: Bas de Barbanson-Jacky de Paepe walk over De Barbanson; Philip Halder- mans-Teun van Heelsbergen 6-1, 2-1, walk over Haldermans; Tony Seen-C. Haanskorf 6- 0, 6-2; Remy Scherbeijn-Niek Stellenaar 6-2, 6-1; Duncan Blackman-Tlm Poppe 4-6, 6-2, 6- 4; Sjoerd Lemmens-Eric Lison 6-1, 6-2; Byron Bentley-Anthony Trapman 6-2, 6-3. C2: eerste ronde: Wesley Claerhoudt-Ralf Ver- vaet walk over Claerhoudt; tweede ronde: Je an-Marc Sinack-Wesley Claerhoudt 6-4, 5-7, 6-2; Marco Hendriks-Christof de Coninck 0-6, 6-3, 6-1; Duncan Blackman-Christiaan Trap man 6-2, walk over Blackman; Jean-Max Fijen-Eric Lison 6-4, 6-3; Jos Kuipers-Harry Riemens 4-6, 7-6, 6-0; Anthony Trapman-Tony Ramselaar 6-4, 6-1; Remy Scherbeijn-Arno Gerardus 6-0, 6-7, 6-2; kwartfinale: Anthony Trapman-Remy Scherbeijn 6-3, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Monique van de Plasse-Cindy van Waes 4-6, 6-3, 7-6; Margriet Buize-Ria Sterrenberg 6-3, 6-4: José de Wit-Marie Baas 6-6, walk over De Wit. Dl: eerste ronde: Martine Simonse-Michelle Neirynck 6-4, 6-3; Jantien Dhont-Marleen de Rijcke 2-6, 6-2, 6-1; B. Meulebroeck-Jessica Lauret 6-2, 6-1; Quinta Timmerman-M. van de Hooft 7-6, 7-5. Clinge Door het slechte weer kon gisteren slechts een enkele partij doorgang vinden in het Sloeber-tennistoernooi te Clinge. Op het C2-schema versloeg de sterke jeugdspeler Pascal van Poecke met twee keer 6-1 Jean- Pierre van de Walle. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Pascal van Poecke-Jean-Pier re van de Walle 6-1, 6-1. Dl: tweede ronde: Frans Vlassenrood-Alain Hiel 6-3, 3-6, 6-4 D 40+: tweede ronde: Frans Vlassenrood-Rob de Burger 6-2, 5-7, 7-5. D2/E: tweede ronde: Jan Franse-Albert Egger- mont walk over Franse. DUBBELSPEL Cl: Vermeulen/Van Cauteren-Van de Berg/De Boy 4-6, 6-3, 6-1. C2: eerste ronde: Van de Walle/Bolssens-Wil- laert/Van Jole 6-3, 4-6, 6-4; De Jonge/Dutree- Van Hoye/Van Damme 6-3, 3-6, 6-2. D2/E: erste ronde: Van Eek/De Bruyn-Vlae- minck/Willaert 6-7, 6-4, 7-6; Blommaert/De Kort-Van Dorsselaer/Aarssen 6-3, 6-4; Claas- sens/Vael-Haak/Brink 6-0, 6-0. VROUWEN DUBBELSPEL D2/E: eerste ronde: De Milliano/Fenijn-Crom- been/Blommaert 6-4, 6-4; Bun/Weemaes-De Klerk/De Klerk 6-1, 6-0. GEMENGDDUBBEL Dl: eerste ronde: Blanckaert/Leeraert-Hamer- linck/De Schepper 6-4, 6-7, 6-2; Haak/Haak- Kints/Agterhuis 6-4, 6-2. Rivera - Met een ietwat fortuinlijke zege van 2-0 op PeruheJ Brazilië zich in een vroegtijdig stadium geplaatst voor de kwar; I finales van het voetbaltoernooi om de Copa America. De wereldkampioen nam tijdens de tweede groepswedstrijd p in de slotfase afstand. Zinho benutte in de 78e minuut «n om.! streden strafschop, waarna Edmundo het vlakke duel op simpel wijze besliste. f Colombia nam een optie op een plaats bij de laatste acht dank,; een krappe overwinning op het nog puntloze Ecuador: 1-0. Brazilië, dat in het eerste duel met Ecuador (1-0) ook pas injJ eindfase scoorde, had in Rivera (Uruguay) veel moeite met de vet. I dedigende tactiek van Peru. De hoog aangeschreven ploeg van bondscoach Zagalo weinig kansen af. In de eerste helft was Flamengo-spits Savio"'|| vervanger van Tulio, nog aardig op dreef, maar na de rust kw'an; I ook hij nauwelijks meer in het aanvalsspel voor. Ronaldo (Psyi moest opnieuw genoegen nemen met een bijrol als reserve, De wedstrijd leek op een kleurloze 0-0 af te stevenen. Een c treding van Soto op de offensieve linksback Carlos veranderdt I het perspectief. Het was een duidelijke fout van de verdediger van Peru, ware tl niet dat zijn Braziliaanse opponent volgens velen uit buitenspel.I positie kwam. Alle opwinding ging aan Zinho voorbij, 1-0. Vijtl minuten later tikte Edmundo, bijgenaamd Het Beest, de bal irlI een leeg doel, 2-0. Voor Brazilië was het de 22e wedstrijd op hi I zonder nederlaag. 'I Colombia, dat eerder tegen Peru op 1-1 bleef steken, dankte dt I overwinning op Ecuador aan Rincon. De aanvaller van Nap haalde op slag van rust doeltreffend uit, 1-0. Voor bondsco; Maturana van Ecuador kwam de nederlaag extra hard aan. i was vorig jaar bij het WK in Amerika nog trainer van Colombia' I In de laatste groepswedstrijd tegen Brazilië (donderdag) heeftd» ploeg van spelmaker Valderrama aan een gelijkspel om zich voor de kwartfinales te kwalificeren. Copa America Tweede speelronde, groep B BRAZILIË - PERU 2-0 (0-0). 78. Zinho 1-0 (strafschop), 83. Edmundo2-| 0. Toeschouwers: 10.000. Scheidsrechter: Benegas (Par). COLOMBIA - ECUADOR 1-0 (1-0). 45. Rincon 1-0. Toeschouw^ I 8.000. Scheidsrechter: Pena (Bol). Stand: 1. Brazilië 2-6 (geplaatst voor kwartfinales), 2. Colombia 2-4 31 Peru 2-1, 4. Ecuador 2-0. Resterende wedstrijden (13 juni): Brazilië - Colombia, Ecuador - Peru. Den Haag - 'Fast' Eddy Smulders verdedigt begin oktober zijn Europese titel in het halfzwaargewicht vrijwillig tegen landge-1 noot Jan Lefeber. Henk Ruhling, de manager van de 32-jarige kampioen, heeft met Aad Westerlaken, de zaakwaarnemer van de] 34-jarige uitdager, overeenstemming bereikt over de financiële I voorwaarden van het duel. Westerlaken treedt met zijn i Peter Bonthuis op als promotor van het gevecht, dat lijk op 2 oktober in Rotterdam plaatsheeft. Beide partijen wachten nog op toestemming van de Europese I Boks Unie (EBU). Westerlaken en Ruhling, die dinsdagochtend I de Nederlanse tweekamp officieel hebben aangekondigd bij de Europese bond, verwachten geen onoverkomelijke problemen I „Dat komt wel goed," liet Westerlaken weten. Smulders of eventueel oudgediende Lefeber moet vóór 6 novem-1 ber de kampioensgordel verplicht verdedigen tegen de Italiaan I Magy, de officiële uitdager in het halfzwaargewicht. De Eindhovenaar heroverde op 6 mei zijn Europese titel via en I puntenzege op de Fransman Girard. Ruim een jaar eerder waslij die verloren aan de Fransman Tiozzo. Volgens de reglementen moet de Europese kampioen zijn gordel I binnen een half jaar verplicht op het spel zetten. Verder dient tas- sen twee profpartijen een pauze van minimaal 28 dagen in a genomen te worden. „Die termijn halen we als we de streefdata van 2 oktober aanhouden," legde Westerlaken uit. De Rotterdamse boksfanaat is in zijn woonplaats nog op zoek naar een goede lokatie voor het gevecht, waarvoor g stelling bestaat. De Energiehal, met een capaciteit van 2700 1 plaatsen, is één van de mogelijkheden. Behalve het titelgevecht I tussen Smulders en Lefeber, die in 1989 zijn Europese titel aai I Eric Nicoletta verloor, wil Westerlaken nog twee titelgevechten op zijn gala programmeren: William Krijnen tegen de f ny de Beul (Benelux-titel) en René Prins tegen Oswin Ipcedencia (Nederlandse en Benelux-titel). Londen - De winnaar van het wereldtitelgevecht in het zwaarge-1 wicht (WBC-versie) tussen de Brit Frank Bruno en de Ameri- r kaanse kampioen Oliver McCall mag het op 2 september in Los-1 den opnemen tegen Mike Tyson. De promotor van Tyson, Don King, heeft dit in de Britse hoofdstad bekendgemaakt. De partij tussen Bruno en McCall, die gepland stond voor 2 is voorlopig uitgesteld, omdat de kampioen zijn linkerarm bee# I gebroken. Volgens King wil voormalig wereldkampioen Tyson zijn wereld-1 titel zo snel mogelijk heroveren. „Hij heeft alleen de beslissing genomen om het tegen de wereldkampioen op te nemen." Tyson, die op 25 maart uit de gevangenis werd vrijgelaten, wa«| hij een staf uitzat wegens verkrachting, maakt op 19 augustus» Las Vegas zijn rentree in de boksring. De Amerikaan i dan op tegen zijn landgenoot Peter McNeeley. Baarn - De Stichting Nederlands Olympiade Paard (NOP) heeft I een bonussysteem, genaamd NOP Nations Cup Ranking, i# voerd voor springruiters, die per kalenderjaar deelnemen aai I tenminste tien landenwedstrijden. Het NOP is tot dit systeem I overgegaan op verzoek van en in nauwe samenwerking me'"'I Nationale Federatie van Springruiters (NFS) en bondscoacr. I Hans Horn. Er is een totaalbedrag van 100.000 gulden beschik-1 baar. De landenwedstrijden bij de CSIO's zijn lang niet teerd met een hoog prijzengeld. In enkele gevallen kunnen de deelnemende ruiters nauwelijks® onkosten dekken. Daarom bleek het NOP gevoelig voor dears? menten van Horn en de ruiters een bonussysteem in te voeren. De eerste landenwedstrijd die meetelde, was in mei in Hicksfea» I (Eng). Daarna kwamen Aken (Dui), Drammen (Noo) en Falsterb» I (Zwe). Een foutloze omloop in de landenwedstrijd levert tien punten# j voor een rit met vier strafpunten worden zes punten acht strafpunten leveren twee punten op. Na vier wedstrijden heeft Wiljan Laarakkers de leiding to" I NOP Nations Cup Ranking. Hij heeft 36 punten, vier meer» Henk van de Pol. Het uit te keren bedrag per ruiter zal na CSIO van Mechelen (Bel), aan het eind van het jaar, bekend wa'-1 den gemaakt. Bilthoven - De Nederlandse Professional Golfers Associatie)1® de tien beschikbare plaatsen in het Nederlands Open t pioenschap in Hilversum dinsdag definitief ingevuld. W iI beurde aan de hand van de internationale geldranglijst; verdie de prijzen in binnen- en buitenland bij elkaar opgeteld. De tien zijn: Rolf Muntz, Joost Steenkamer, Ruben Wec..D Chris van der Velde, Jonas Saxton, Alan Saddington, Cow® I Smits van Waesberghe, Brian Gee, Joost Huurman en W I Swart. Van hen hebben Saxton, Saddington en Gee niet de- derlandse nationaliteit. Deze in Nederland werkende pro's zijn respectievelijk A kaan, Schot en Engelsman, Rome - De voorzitter van de wereld atletiekfederatie, Pi'im0 biolo, en zestien andere hoge Italiaanse sportfunctionarissen»'" dinsdag vrijgesproken. .c#. De zeventien werden, als leden van het nationaal olymP,sc mité, verantwoordelijk geacht voor de enorme kosten voor de I bouwing van het olympisch stadion in Rome voor het WKV0 van 1990. In plaats van de geraamde 90 miljoen kostte deiel wing destijds 240 miljoen gulden. Tegen Nebiolo was een gevangenisstraf van dertig geëist. De aanklacht luidde 'wanbeleid'. De zeventien hadden allen ontkend schuldig te zijn, gaf hen dinsdag gelijk. Ne I tO kOOp Hf u uan het resultaat als u La' daj(a een ..kleintje'' in De Stem Ie'13" Jin de 10 mannen V"oe Stem lezen wfi P n opecia'o LbD°° .«Mina voor onze E 0 n ln motoren'' Uw 'U£»t>ng in die rubriek fdus rS* missen h F b L onze verslaggever ostburg - Er zijn perspectie- L„ aanwezig om de leefbaar- Lj van het platteland van list-Zeeuws-Vlaanderen te irbeteren. |an onze verslaggevers pjmeuzen/Hoofd- flaat/Westdorpe - Nood weer, in meerdere golven, listerde gisteren Zeeland lp diverse plaatsen. Vooral je Zeeuws-Vlaamse Ka- laalzone en Walcheren kre- [en het zwaar te verduren. foor blikseminslag ontstonden randen in Hoek, Terneuzen, koofdplaat en Westdorpe en Ter- ole. De meeste daarvan konden i de kiem worden gesmoord. Al len in Hoek ging een boeren- thuur volledig verloren. In Ter- euzen werd gistermiddag de nok |an een huis geslagen. In de voor rond, toen de tweede onweers- nlf over Zeeuws-Vlaanderen plde, zorgde hevige regenval oor ondergelopen kelders en Wateroverlast bij het bedrijfsle- en. Weggebruikers, die door het atuurgweld gedwongen waren agenoeg 'op de tast' hun weg te Deken beleefden angstige mo penten. Bij een tankstation in |as van Gent bestond even het evaar dat een van de tanks bo- fen kwam drijven. Bij de alarm- éntrale stond tussen 6.15 en 0.30 uur de telefoon rood- loeiend. foor wateroverlast, op sommige [taatsen viel in korte tijd dertig aillimeter hemelwater, liepen ak rioleringen over. De bliksem op diverse plaatsen in op jlektriciteitsleidingen en de ka- [el. Daarbij ging de nodige elek- ische apparatuur naar de knop en. Ook vielen op diverse plaat- en computersystemen uit. ?e heftige windstoten zorgden [oor afgebroken takken op de «egen en brachten veel schade ae aan op de velden staande ge- tassen. Graan ligt plat en bonen in een aantal centimeters [ater. loek 'e landbouwschuur aan de Lo- [enpolderweg in Hoek werd om P-I5 uur door de bliksem getrof fen, waarna onmiddellijk brand atbrak. Door koelbloedig optre- len van de eigenaars van de puur konden paarden en ma rines vrijwel geheel gered wor- fffl. Alleen 150 slachthanen, die pteren de gang naar de poelier [ouden maken, legden het loodje, pa de paarden liep een aantal pndwonden op, zij werden be- andeld door een veearts, an de Maassingel in Terneuzen lefa Sistermiddag de bliksem in dak en verliet via de spouw- uren aan de onderkant het t weer' Weggeslagen dakpan- en een gat in de muur waren lervan de stille getuigen. (ADVER1 ¥?ka»titï?Jt> regeit

de Stem | 1995 | | pagina 10