De Zwinruiters bestaat 25 jaar Jan Noordhoek 20 jaar ruiter Sterke bezetting in Nieuwvliet nitr Internationaal schaaktoernooi in Vlissingen Vijfde plaats in nationaal kampioenschap mooiste succes' Jarantie var. [erneuzens el 5is van vijftier foor stelen stj DE STEM SPORT Landelijke rijvereniging en ponyclub uit Nieuwvliet Internationaal concours hippique Zwinruiters SPORTNIEUWS Programma concours Nieuwvliet Deelnemende verenigingen Bestuur De Zwinruiters Wielerkoers in Heinkenszand is sterk bezet Harde wind kost j provincie geld s'aCrdrf0lTSteUerSgeïn' E zi VRIJDAG 7 JULI 1995 Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet - De oprichtings vergadering van de landelijke rijvereniging De Zwinruiters uit Nieuwvliet werd gehouden in hotel De Eenhoorn te Oost burg op 1 december 1970 om precies 19.30 uur. Deze verga dering was uitgeschreven door het driemanschap Jan Boidin, Thomas Cambier en Piet Riemens, in de overtui ging dat de tijd rijp was voor een dergelijke vereniging in West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat werd het ingegeven door het feit dat verschillende ruiters uit de streek lid waren van de Oran- jeruiters te Axel. Bij die oprich tingsvergadering meldden zich direct 17 ruiters aan en 14 niet actieve leden. De start was ge maakt. Het gekozen bestuur ken de de volgende samenstelling: voorzitter Th. Cambier, secreta ris J. Boidin en de leden P.J. Rie mens, W.P. Rutte en mejuffrouw N.J. Benfert. In die tijdspanne van 25 jaar is De Zwinruiters flink gegroeid. Zo werd in 1990 het honderdste rijdende lid ingeschreven. Mo menteel zit men iets onder dat aantal, maar kan men nog bogen op een forse bezetting. De vereni ging heeft inmiddels landelijke bekendheid verworven. Door present te zijn op vele concoursen buiten de provincie en door de vele malen dat het provinciale kampioensachttal tijdens de na tionale kampioenschappen van de KNF (Koninklijke Nederlande Federatie van Landelijke Rijver- enigingen en Ponyclubs) van zich deed spreken. Ook individueel kwam de vereniging nadrukke lijk in beeld. Vooral Suzan Mal corps met haar paard Coloriet bereikte hoog nationaal en inter nationaal niveau bij de dressuur. Maar ondanks al die aanspreken de resultaten, besluit de nieuwe uitgave van het clubblad 'Paar- depraat' - een lijvig blad van 35 pagina's, dat grotendeels door wedstrijdsecretaresse Liesbeth Cornelisse geschreven is - met: 'Dit waren 25 jaar Zwinruiters, wij gaan gewoon verder'. Dit jubileum staat centraal tij dens de organisatie van het con cours op zaterdag 8 juli. Zo is in het middagprogrmamma voor een aantal vrij unieke rubrieken ruimte gemaakt. De ruitersport liefhebbers zullen dan getuige kunnen zijn van het groepssprin- gen, equipespringen en 'Klaver tje Drie'. Er is nog meer. De Bel gische deelnemers verzorgen een wervelende show en het pro gramma wordt opgeluisterd door de muziekvereniging Veronica en een majorettenkorps. Door Jan Murre Kortgene - „Mijn mooiste succes tot nu toe was twtee jaar terug. Toen won ik met mijn paard Edwin het pro vinciaal indoorkampioen schap en mocht ik als Zeeuwse afgevaardigde naar de nationale titelstrijd in het federatiecentrum te Ermelo," begint de 25-jari- ge landbouwer en vleesvee houder Jan Noordhoek, te- rublikkend op de 20 jaar die hij al in de ruitersport actief is. „In de grote piste van het federa tiecentrum kwamen we met tien combinaties in de barrage. Ik reed daarvoor twee omlopen foutloos. Toen ik tijdens die bar rage van start ging leefde het pu bliek bijzonder enthousiast mee en scandeerde 'harder! harder!' Dat gaf een geweldige kick. Ik reed nog foutloos ook en eindigde op de vijfde plaats. Dat was voor mij tot op heden het absolute hoogtepunt." Jan Noordhoek is al enige jaren de vaandeldrager van de jubile rende landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet. Tijdens concoursen komt hij vaak met niet minder dan vijf paarden in actie in zowel de dressuurwedstrijden als bij het springen. Met zijn paarden Hinerva, Hurby, Edwin, Ferini en Juventus scoort hij tal van successen. Jong Hij begon al op erg jonge leeftijd. „Ik was vijf jaar en mijn eerste paardje was een Shetland-pony, Dorina genaamd. Met die pony heb ik geen wedstrijden gereden. Daarvoor werd de New Forester Sherry aangeschaft. Ik reed daarmee in de B-klasse springen en dressuur. Toen moest hij al af haken. Hij was af en toe kreupel. Dat was bijzonder jammer, want hij liep zo gemakkelijk en was heel braaf. Mijn vader kocht een andere po ny. 'Dan kun je toch als Sherry niet kan aan concoursen deelne men,' zei hij. Die andere pony Jan Noordhoek, de geroutineerde ruiter van De Zwinruiters, zal zaterdag ongetwijfeld weer willen toeslaan in het eigen concours in Nieuwvliet. foto camile schelstraete. was Pepper en daar bereikte ik de M-klasse dressuur en de L- klasse springen mee. Toen was ik ongeveer negen of tien jaar. Toen Sherry weg was, had ik naast Pepper ook nog Rex. Beiden wa ren schimmels. Met Rex kwam ik tot de M-klasse dressuur en de B- klasse springen. Dat laatste kon hij overigens niet zo goed. Ver volgens kwam Miranda. Die was groter, van de categorie D. Dat was een Welsh met een voskleur. Inmiddels had ik ook de bruine New Forester Caby tot mijn be schikking. Daar drong ik zelfs mee door tot de Z-klasse sprin gen en L-klasse dressuur. Vanaf het begin kreeg ik les van Simon en Hanny den Exter. Daar heb ik veel van opgestoken. Remon Intussen had mijn vader voor het puur recreatief rijden het paard Remon gekocht. Daar reed hij zelf buitenritten mee. Remon was enorm groot. Althans, naar mijn begrippen. Ik was toen wel 14 jaar, maar nogal klein voor mijn leeftijd. Remon had een schoft hoogte van 1,75 meter en was zwart van kleur. Daar ben ik mee naar de concoursen getrokken. Voordat ik daar op zat, ging er heel wat geklauter aan vooraf. Maar eenmaal erop ging het best goed. Remon kon goed dressuur lopen en tijdens elke wedstrijd pakte hij wel een extra winst punt, of soms twee. Ik weet nog goed dat ik met Re mon voor het eerst in wedstrijd verband uitkwam. Dat was op een kringconcours in het Sloege- bied. Die wedstrijd was direct goed voor een winstpunt in de dressuur. Met dat paard kwam ik tot de M-klasse dressuur een de B-klasse springen. Daarna kocht mijn vader een groen paard, Vedette genaamd. Dat was dus nog niet zadelmak. Vedette was niet gemakkelijk af te richten. Dikwijls in protest en nukkig. Toch ging ik er mee naar wedstrijden en werd daar dubbel L mee. Omdat dit paard toch moeilijk hanteerbaar was hebben we het tenslotte maar weg ge daan. Daarvoor kwam Vlegel, een afgericht paard van Sylvia Stoffels uit Terneuzen, in de plaats. Hij was al geklasseerd in de L-klasse dressuur. Daar ben ik ook mee gaan springen. Dat bleek niet zijn grootste hobby. Fokkerij Inmiddels waren we zelf gaan fokken. We hebben nu vier mer ries waar we mee fokken. Nu hebben we uiteraard zelf jonge paarden, die we zadelmak maken en verder africhten. Cita was nog een groen paard toen ik er mee begon. Ik was toen 19 jaar. Met Cita drong ik door tot de L-klas- se springen en de M-klasse dres suur. Zij is gebleven, omdat ze een goede afstamming heeft en is in de fokkerij gegaan. De eerste van de eigen fokkerij, wij spre ken dan over eigen kweek, was Amber. Die reikte tot Z-springen en L2-dressuur. Hij werd tijdens Indoor Zeeland naar Duitsland verkocht. Daarna Boemerang. Ook eigen kweek. Werd Z-sprin gen en Z-dressuur. Die werd ver kocht aan manege Riemens als manegepaard. Inmiddels was ik 21 jaar gewor den en ging ik al met drie en soms zelfs met vier paarden naar het concours. Hoe ik dat voor elkaar krijg? Heel mijn familie staat na tuurlijk achter me. Anders is dat absoluut onmogelijk. Mijn vader en moeder, mijn broer Jaap en mijn zus Nellie. Zij regelt zowat alles. Zij zorgt voor transport en leest de dressuurproeven voor. Als ik naar het concours ga dan komen alle vier de paarden uit in de dressuur en het springen. Jaap en mijn vader zorgen dat de paarden klaar staan, maar ook mijn moeder leeft intens mee. Zij volgt alle wedstrijden op de voet." Nu heeft routinier Jan Noord hoek vijf paarden waarmee hij wedstrijden afwerk. Dat zijn: Hi nerva (L-dressuur en L-sprin gen), Hurby (M2-Dresuur en L- springen), Edwin (M2-dresuur en Z-springen), Ferini (M-dressuur en M-springen) en Juventus (dubbel L). Hij is tevens bezig een driejarige zadelmak te maken. Noordhoek: „Momenteel volg ik les bij Suzan Malcorps en Anne- miek Picavet voor dressuur en voor het springen krijg ik onder richt van Gerard van Kranen burg en Marc van Dijk. Al mijn vrije tijd, en soms zelfs nog meer dan dat, kruipt in de paarde- sport. Vandaar dat het zo belang rijk is dat de hele familie achter me staat. Anders zou het niet gaan. Daar ben ik ze dankbaar voor." Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet houdt zaterdag 8 juli een in ternationaal concours hippi que voor paarden en pony's. Plaats van handeling is het terrein van de familie Rie mens achter het Paardesport- centrum Nieuwvliet. Maar liefst 250 dressuurruiters en 150 springcombinaties staan op de startlijsten genoteerd. Om dat het middagprogramma gro tendeels is voorbehouden voor speciale rubrieken, met uitzonde ring van de Z-klasse springen paarden, rijden de dressuurrui ters slechts één proef en de springruiters alleen een klassiek parcours. Die wijziging komt om dat de organiserende vereniging De Zwinruiters het 25-jarig be staan viert en er tijd uitgetrokken wordt voor een omlijstingspro gramma. Naast dit concours en de reeds genoemde extra rubrie ken is er een receptie met aan sluitend een feestavond. „Maar," zegt kersverse voorzitter Jan Smits uit Zuidzande: „Laten we ons in eerste instantie bepalen tot de realisatie van ons con cours. Dat moet goed in elkaar steken en vlot verlopen. De ru brieken die in het middagpro gramma aan de orde komen, zo als equipespringen voor M- en Z- klasse paarden en pony's, het groepsspringen voor de B- en L- klasse paarden en pony's en het onderdeel 'Klavertje Drie' voor eveneens paarden en pony's, heeft ook alle aandacht voor ons als organisatie. Het zijn overi gens bijzonder aantrekkelijke ru- De wedstrijdcommissie van De Zwinruiters. brieken voor de toeschouwers. Als het sportieve gedeelte achter de rug is, dan is het tijd om fees te vieren." In de Z-klasse dressuur staan 22 deelnemers ingeschreven. In de Zl-klasse veertien. Daarvan zijn er acht afkomstig uit Zeeuws- Vlaanderen. Van de jubilerende vereniging zijn Suzan Malcorps met Houston, Natasja Hertogh met Wagner, Danielle Buijck met Bonvivant en Theo Perdaen met Leval van de partij. Voor Luctor et Emergo komen in de ring Arn- out de Feyter met Helios en Marie Paule Picavet met Douwe. Lie- veke Goossens met Haydn (Oran- jeruiters) en Christian van Dors- selaer met Harvy (Hulst) comple teren de Zeeuws-Vlaamse deel- foto camile schelstraete. name. In de Z2-klasse moeten de Zeeuws-Vlamingen Christian de Feyter met Aimee en Carla Haak met Zsuzsa (beiden Oranjerui- ters) en Sylvia Steurrijs met Boli via (Zwinruiters) partij geven aan de huidige indoorkampioen Mieke Roovers met Evelien en broer Eppo Roovers met Hereno van De Paardebloem. In de M-klasse dressuur komen 37 combinaties in actie. In de M2- klasse zullen de Zeeuws-Vlaamse amazones Laura Broodman met Gobert, Ingrid Faes met Diana (Zwinruiters), Janet van Puyvel- de met Harona (Oranjeruiters) en Sibylle Burm met Elegant( Hulst) alles in het werk stellen om de winst in eigen streek te houden. Bij het springen paarden is er sprake van een invasie van Bel gische deelnemers. Daaronder 'krachtpatsers' als Rooms, Claes- sens, De Waele, De Smet, Oel- brandt en Van de Vijver. Toch zullen Jan Noordhoek van De Zwinruiters met Edwin, Ilyo de Loos met Factice (Oranjeruiters), Piet Huige met Geraldine (Weel- ruiters), Bram Klaasse met Erana (Walcheren) en Richard Kam- mermans met Veersedam's Belle fleur (Se-Ros) zich niet zonder meer de kaas van het brood laten eten. Was het de laatste jaren mager gesteld met het aantal Zeeuwse deelnemers in de Z-klasse pony's, nu begint de deelname wat aan te trekken. Er staan zaterdag acht combinaties op de startlijst. Vier van de ponyclub Hulst, te weten Rachel Bergs met Winston BB, Esther de Vetter met Donja, Josee de Vetter met Viona en Anthony van de Ven met Dizzy Girl. Twee deelnemers uit het Waasland: Gert de Nijs met Ghaadi van Sint-Isidoor Moerbeke en Mari- nus den Doelder met Betton van Saeftinge uit Kieldrecht. Het Axelse De Kleppertjes wordt ver tegenwoordigd door Chantal Frumau met Beauty C. Nieuwvliet - Het programma van het concours hippique van P Zwinruiters in Nieuwvliet ziet er als volgt uit: HOOFDRING 09.00 uur: dressuur paarden en pony's en L-springen klassiek. 11.30 uur: M-springen paarden klassiek. 13.00 uur: show door St.-Agatha uit Bassevelde. 13.30 uur: prijzenparade. 14.00 uur: 'Klavertje Drie' voor paarden. 14.20 uur: 'Klavertje Drie' voor pony's. 14.50 uur: optreden muziekvereniging Veronica uit Zuidzande. 15.20 uur: Z-springen paarden klassiek. 16.20 uur: show door De Zwinruiters. 16.40 uur: springen equipes voor M- en Z-combinaties paarden ny's. 17.10 uur: show door ponyclub De Zwinruiters. 17.30 uur: groepsspringen B- en L-combinaties paarden en ponv' BIJRING 09.00 uur: B-springen paarden klassiek. 11.00 uur: B-springen pony's klassiek. 12.15 uur: L-springen pony's klassiek. 14.15 uur: M-springen pony's klassiek. 15.00 uur: Z-springen pony's klassiek. onZe verslaggever denburg - Dank zij een te elfde ïnp 'door de gemeente Terneuzen af ge ven gemeentegarantie van 65.00 Iden is het Zeeuws Studiecentra: Aardenburg vooralsnog gered. rdat Terneuzen alsnog bereid blee centrum het voordeel van de twijfel Jen en de gemeente Sluis-Aardenbur door Hontenisse geweigerde garant: nor zijn rekening nam heeft het central een totaalgarantie van rond vier toi Nieuwvliet - De deelnemende verenigingen aan het concours(. De Zwinruiters in Nieuwvliet zijn: Sasruiters (Melisant), Scti'l'TjeèftTzoals gemeld geen garantie destad (Vlissingen), Dressuurvereniging Zuid, St.-Agatha (Basse velde), Hulst, Zwinruiters (Nieuwvliet), Gouwe Reyers (SeroJ kerke), Luctor et Emergo (Zaamslag), Oranjeruiters (Axel), Z® Beveland (Kruiningen), Paardebloem (Kloetinge), Grens'ruite (Nispen), Vlaandertseruiters (Heinkenszand), St.-Isidoor (Mn beke), Lowegruiters (Vrasene), Honteruiters (Kloosterzani Westelijk Schouwen (Renesse), Oranjezon (Vrouwenpoldi Weelruiters (Borsele), Schouwse Ruiters (Dreischor), Dubbels en Omstreken, Het Markiezaat (Bergen op Zoom), Vroonniit (Westkapelle), Haringruiters (Biervliet), Graeve Jan (Sas Gent), Walcheren (Arnemuiden), Eendrachtruiters (Thole Kleppertjes (Axel), Saeftinge (Kieldrecht), Jong Waasland (Bel. Ie), 't Soete Waasland (St.-Niklaas), Noord-Beveland (Kortgeiii Kruisridders (Eksaarde/Doorslaar) en Se-Ros (Veere). Nieuwvliet - Het bestuur van De Zwinruiters, dat garant s| voor de organisatie van het concours hippique in Nieuwvliet, staat uit: voorzitter Jan Smits, secretaresse Joke van Doessel penningmeesteresse Magda Herweijer en Theo Buijck. Ereli Piet Riemens. De wedstrijdleiding is in handen van Gerard Rooijen en parcoursbouwers zijn Bram Schilleman en Hf Wijnsbergen. 1 ior Frank Deij lostburg - Het elektronicabed .meuzen gaat zich vestigen irmoedelijk op een locatie in IJ Van onze schaakmedewerker Vlissingen - De kersverse 'Initiatiefgroep Schaak Walcheren' kan rekenen op een knappe bezetting van het eerste 'Zeeland Vakan tie Toernooi Vlissingen 1995'. Men is nu reeds ver zekerd van de deelname van ruim vijftig schakers en de verwachting is, dat dit aan tal tot ruim boven de zestig zal groeien. Ondanks een eerdere toezeg ging ziet het er naar uit dat de Turkse internationaal groot meester Suat Atalik op het ap pèl zal ontbreken. Hij heeft verplichtingen in Amerika en het toernooi daar eindigt kort voor het toernooi in Vlissingen. Daarom zal hij door tijdnood gedwongen af moeten zien van deelname in het Zeeuwse. De organisitie, bestaande uit Hans Groffen, Koos Koolhoven, Cor- né Boogaard en Paul van Rooi jen, heeft wel een goede ver vanger binnen kunnen halen. Dat is de nog vrij onbekende 23-jarige uit Estland afkomsti ge Tarvo Seeman. Zijn Elo-ra- ting is niet bijzonder hoog (ruim in de 2300), maar hij schijnt de laatste tijd een ge weldige progressie door te ma ken. Zo won hij in het bekende toernooi te Haarlem van onder meer Van Wely en liet daar naast nog verschillende kop stukken struikelen. Een man die nog in twijfel staat of hij acte de présence zal geven in Vlissingen is Liafbern Riemersma. Hij eindigde op een gedeelde eerste plaats in Haarlem. „Het prijzengeld dat wij bieden vond hij net niet hoog genoeg. Kijk, wij begin nen pas en werken niet met startgelden en dergelijke. We willen financieel rond komen en als we dus met startgelden en een hoog prijzengeld zouden werken, dan is de kans nietuill gesloten dat we in de men komen. Dat willen wel slist voorkomen. Dit een toernooi is een aanzet, schien dat we het in het komst, afhankelijk vani wikkeling, financieel wat kunnen waarderen," toernooileider Paul van jen. Met dat laatste geeft hij dat dit 'Zeeland Vakanlii Toernooi Vlissingen 1995'j eenmalig gebeuren zal zip. Mede door de inbreng vani adviserende Walter de man van HWP Sas Gent, die tweejaarlijks staat voor de organisatie het bekende international ECI-toernooi - heeft de 'Initial tiefgroep Schaak Walche»] een toernooi met een structuur en sterke bezettii Tal van regionale toppers sterke schakers van buit provinciegrenzen zullen i tie komen. Naast de genoeml Seeman, nemen Barsovuitf zbekistan en Vuksanovic Klein-Joegoslavië deel. Tevei is de voormalig Nederland kampioene Carla Bruinenbn van de partij. Het toernooi start vrijdag Ij» li in het nieuwe schaakgebod van de Schaakclub Vlissinga Tussen 15.00 en 17.00 uurn» ten de deelnemers zich melde! om 18.00 uur volgt de ope en een half uur later begint eerste ronde. Vervolgens won er van zaterdag 8 juli tot1 met donderdag 13 juli dag lijks om 18.30 uur gesp Vrijdag 14 juli is om 17.00 de prijsuitreiking en om 20.1 uur een afsluitend snelschaak- toernooi. Er worden in het: guliere toernooi zeven volgens het Zwitsers s gespeeld met een speelWPj van 40 zetten per persoon twee uur. etails over de verplaatsing wor- jen vandaag tijdens een perscon ferentie op'het gemeentehuis van lostburg bekend gemaakt. L woordvoerster van het be- Irijf zei gistermiddag dat het (ertrek naar Oostburg voor 95 rocent rond was. Later op de [wnd werd elk commentaar ge- jerd. Ook de gemeente Oost- i wilde niet reageren en ver- s naar de persconferentie van daag. Beide partijen gaven lel een bevestiging van de on- lerhandelingen. kerkgelegenheid Jlnitron Systems is al enige tijd p zoek naar een geschikte loca le voor uitbreiding. Het bedrijf lil een nieuwe uitvinding in pro- juktie nemen. Op termijn brengt lat extra werkgelegenheid voor o'n honderd werknemers met fcchmee. lanvankelijk zag het er naar uit Jat het jonge bedrijf, dat nu nog gd is op een locatie aan de folenweg in Terneuzen, naar zou verkassen. België leek lantrekkelijk omdat daar mo- jienteel forse investeringssubsi dies in de wacht te slepen zijn. laar die optie viel begin deze wee Gi< Vla .De me Hu we sul drie wil kei hel eer Su Un tot pla On de Un Me ves ves gei op joe vai gis bie Vh ves lig! viji Van onze correspondente Middelburg - De 37-jarige Midde baanden van dit jaar beslist een 'tr borden, alleen bezocht hij de God Nachtelijke uurtjes. Daarbij hij int' leer voor Gods Woord maar voor c Van onze sport- medewerker Heinkenszand - De wieler ronde voor trimmers in Heinkenszand vrijdag 7 juli, die tijdens de kermis wordt verreden, be looft ook tijdens deze vijftien de editie een happening te worden voor renners en pu bliek. De wedstrijd is inmiddels uitge groeid tot een van de meest aan sprekende in Zeeland. Een grote en sterke bezetting van renners, veel publiek en een schitterend parcours, aangevuld met een sfeervolle kermis in het centrum van het dorp, alsmede een feest tent met live-muziek achter de cafés 't Veerhuus en De Bierbron. Dit alles zorgt voor een geweldi ge ambiance. Bij de A-renners mag Wim Hoon- dert als plaatselijke klepper be schouwd worden als een van de favorieten, evenals de winnaar van de EPZ-klassieker Johnny van de Klooster uit Lewedorp. Genoemd tal krijgt' gens genM" currentie i verse Zeeuwen, ook van bantse, Zuid-Hollandse en j Belgische renners. We "j onder andere: Anjo van Gerben Suijk en Leon Weststrate. In de b-categc horen Cees Beenhakker e Wielhouwer tot de kans» op de bloemen. In de C-cat f komen veel jongeren inac 1 Dankzij de middenstand dorp is er dit keer een rui bod van vette premies, ook klassementsprijzen dienen zijn. Start en ©J op het Van der Biltplein- H, cours voor de renners IMP de Dorpstraat, Sten»; Kraayendijk en Clara's1,,, ze straten zijn van 1 '-au JI uur afgesloten voor a Programma: C-categone meter, vertrek 18.00 uur gorie 40 kilometer, vert J uur. A-categorie 60 vertrek 20.00 uur. fo 'bezocht' hij achtereenvolgens kerkgebouwen in Brouwersha ven, Nieuwerkerk en Ouddorp, paar hij zich ontfermde over an tieke statenbijbels. Pe boeken werden steevast de lolgende dag alweer van de hand gedaan en belandden zo bij anti- uariaten, zoals in Middelburg. y®,» °nze verslaggever Middelburg - De provin- c'e kan aan de hand van sen subsidie zien hoe hard 1 het gewaaid heeft in Zee- I land. De noord- en zuid- w®ters die vorig jaar re gelmatig over de provin ce woeien, hebben de Provinciale begroting voor windmolens opge- I Wazen. Het budget 1994 voor de eeuwse molens is 897 gul- en duurder geworden dan groot omdat er meer aaiPremies moesten wor- hen uitgekeerd. n„et ^,e draaipremies is iets "PWakelijk aan de hand. ,1 bepalen hoeveel ^aipremie een bepaalde ?°len krijgt, zijn in 64 lino ti asomwente- dp Üv Vroeger kregen Der innns 1 ëulden subsidie rin9mwentelingen, vo- laLa31 *s subsidie ver- «salniettemin is de begro- RJ verschreden, wat vol de woordvoerdèr van veeU°V!?cie °P zeer eel Wind m het verslagjaar. Na< de der em dw doe kor All fori ver: del cla dei ine Off ane bev een mai mg ree: gen VI Var Kaf het hop lop vei apj ge\ nae te1 He me pai klo voe kla per ren linj dij: eer

de Stem | 1995 | | pagina 12