Spanje wil sterke rol EU in Bosnië „iyi ki her an Vakantiehulplij r arayabilirsiniz. Major voelt steun van applausmeter Tsjetsjenië: zowel praten als schieten commentaar! ron icht en alles geregeld? Zweed probeerde lijk uit Estonia te bergen 'Unabomber' is jaloers op Oklahoma-verdachte IflSTEM BUITENLAND A5 NNENLAND leer na incest ten op zwart geld wordt zaterdag 110 iderd door bliksem [gehouden op Schiphol I ier 1 juli van de baan Situatie in Sarajevo en Bihac is volgens VN nog niet zo nijpend geweest in Belfast Sudan voorziet aanval Egypte BINNENLAND KORT Kodak klaagt over gesloten Japanse markt Greenpeace kapt Italiaans vissersnet Krachtige aardbeving treft Tokyo Zigeuners slaan skinheads in elkaar Japanse kaper wilde sekteleider doden Topman Opel verdacht van corruptie 'Hasj voortaan in apotheek verkopen' De Postbank. Compleet en makkelijk op vakantie. JINSDAG 4 JULI 1995 De Russische president Jeltsjn en in het gijzelingsdrama van i van Binnenlandse Zaken en de lepasjin, de laan uitgestuurd. Dat jssische parlement eiste ook het sie Gratsjov, maar kreeg het niet ie motie van wantrouwen haalde voor Jeltsin, die gespecialiseerd vanuit hopeloze posities. Maar t weggelegd voor de Russische ijk opgeëist door de zelfverzeken' ïmyrdin.' oop van de gijzelingsactie vatf djonnovsk, kan voor een belang, e Russische premier worden ge. idelde tégen de adviezen van de"' hij een akkoord met de gijzelne" t optreden kwam er een eind aan d een voorlopig staakt-het-vuref DINSDAG 4 JULI 1995 l(Bob van Huët jen - John Major en zijn [jager John Redwood heb- gisteravond hun verkie- Lcampagne voor het lei- jChap van de Britse Con- jvatieven afgesloten met s voordracht voor de zoge- '92 Group', een verza- j van Euro-sceptische J. Onder het gehoor be- [j'jen zich tientallen twijfe- 1,5 voor wie nog niet vast- op wie ze uiteindelijk n stemmen. Vanavond half zeven wordt de uit- Jr verwacht van de leider- Uapsverkiezing. [jafloop van zijn dertig minuten speech toonde de pre- Kr zich zeer optimistisch en zei fchte resultaten, sloeg hij de con- alle wapens uit handen. De kritield ook meer op het economisch be ng dan op het verloop van de gij. rdin eveneens troeven in handen»! 1 er nog beroerd voor, maar er lijl# komen. De inflatie neemt (welisif !t vertrouwen in de roebel neemt; érs menen dat de Russische eco- een is. j beweging kan volledig teniet wor-: politieke crisis. De opstandige reJ rbeeld nog steeds een kruitvat. De arnomyrdin in betere handen dan i die het probleem met wapenge- Tsjernomyrdin heeft terecht voor Izen. rouw uit Rotterdam-Noord heeft in' ndag haar grootvader in zijn woning'! bklaarde volgens de politie vroegef' por de man. De grootvader verkeert1 luw bleef na haar daad in verwarde' fitten. Haar man belde een ambulan- pmilielid ontdekte. De Rotterdamse' langifte gedaan van het seksueel mis-1 1 Het politie-onderzoek dat volgde,1 (dagvaarding. :n nog maar maximaal 25.000 gulden cliënten. Dit om te voorkomen dat zip bsen van zwart geld. Dat blijkt uit" Rdse Orde van Advocaten per 1 juli' brkomen dat advocaten betrokken ra»' Jen. i |len dat de advocaat bij aanvaarding Bit van de cliënt en tussenpersoon ve- Karom een wettig identificatiebewijs |ioet de advocaat nagaan of er aanwij-' bedoeld is tot voorbereiding, onder-' i onwettige handelingen. bwer, Nederlands oudste ingezetene,' |d. Zij werd op 8 juli 1885 in Ellecom' Mejuffrouw Flower stamt uit eeii' hoeder bereikte ook al de leeftijd vaif I was een Brit. Ann Flower heeft haar-' huishouding doorgebracht. negen mensen in Nederland de eer- JlO jaar. Ons land telt nog twee poten- Ir deze leeftijd kunnen bereiken. In to- j jnd eeuwlingen in Nederland. i heeft gisterochtend hinder ondervon- i het traject Dordrecht-Lage Zwaluwe iening getroffen. Vanaf kwart overze- erkt treinverkeer mogelijk. Op de rou-j et ongeveer een half uur vertraging re- n uur was alles weer onder controle- 5 m met tien kilo cocaïne in hun bagage Iaven Schiphol tegen de lamp gelopen. ;r van de marechaussee vertegenwoor- irde van vier miljoen gulden. Twee van enezolaanse nationaliteit, de derde de n Nederland met een vlucht uit het Ca- zat verstopt in dubbele bodems in hun Kamer in september akkoord gaat met onus/malus in de wao te schrappen, is met terugwerkende kracht vanaf 1 juü ministerie van Sociale Zaken. De bekri- ijven een boete wanneer een personeels- een premie als een gedeeltelijk arbeids- omen werd. De Tweede Kamer heeft het ihandeld, maar in de Senaat gebeurt dat ingangsdatum heeft dat oponthoud geen is het uitdelen van boetes al gestopt 3VERTENTIE) laarten. ml1 9ebrei" vakantie- T s-en par pech Inland. een 'afgetekende overwinning' te verwachten. Hij had opnieuw op geroepen de rijen te sluiten en di rect na zijn herverkiezing als lei der in het offensief te gaan tegen Labour. Afgaande op het applaus van de critische '92 Group' bere kenden kenners dat Major nu wel de stemmen van driekwart van de 329 Conservatieve Lagerhuisle den in zijn zak had. Daarmee zou hij voldoende scoren om zijn cri tici (voorlopig) de mond te snoe ren. De dubieuze zekerheid van de ap plausmeter werd echter ook ge bruikt door het Redwood-kamp. „John kreeg minstens zoveel ap plaus als Major," zei een Euro scepticus nogal cryptisch. Vol gens de rekenmeesters van de uit dager berustte de zelfverzekerd heid in Majors entourage groten deels op bluf. „Zijn campagneteam heeft me dit weekeinde wel vier keer opgebeld met het verzoek voor hem te stemmen. Ze zijn daar als de dood," genoot een Lagerhuislid. Goed nieuws voor John Major was dat 92 procent van de partij- afdelingen in Engeland, Wales en Schotland zich voor hem hebben uitgesproken. De vraag of de tientallen Lagerhuisleden die aan hun eigen haehie moeten denken bij aanstaande verkiezingen zich hieraan zullen storen is een twee de. Vijf jaar geleden leek een zelfde loyaliteit te bestaan van de toen malige premier, Margaret Thatcher, die niettemin naar huis werd gestuurd. „Ik herinner me dat, vorig jaar, vijftig leden van het ruim negentig man sterke Olympisch Comité mij plechtig beloofden op Manchester te stem men voor toewijzing van de spe len van het jaar 2000. Uiteinde lijk kreeg Manchester vijf stem men," relativeerde het Conserva tieve lagerhuislid en oud-Oly- pisch kampioen Sebastian Coe alle gedane beloften. Hijzelf stemt voor John Major, zegt hij. John Redwood besloot zijn voor namelijk op televisie gevoerde campagne met een laatste hate lijkheid aan het adres van de vriendelijke premier. „Zijn onze kerheid is gebaseerd op besluite loosheid," aldus de uitdager die zijn partijgenoten op het hart drukte dat alleen hij hen de laat ste kans bood op een ingrijpende koerswijziging om zo een afslach ting te voorkomen bij de algeme ne verkiezingen van 1997. De verwachting is dat de premier vanavond zal worden herkozen met rond de 240 stemmen. Een snelle kabinetswijziging, waarin hij de rechtervleugel enige be langrijke posten aanbiedt, zou Major dan in het zadel moeten kunnen houden. John Major: zelfvertrouwen of bluf? ijnonze redactie buitenland [idiid - Europa moet zich volgens de kersverse voorzitter van [Europese Unie, Spanje, actiever gaan bemoeien met de zich uitslepende en onlangs weer opgelaaide oorlog in Bosnië. ipaanse premier Felipe Gon- wiens land in het weekein dt voorzitterschap van de Eu- le Unie op zich nam, kondig steren meer politieke en di- iomatieke druk op de oorlogvoe- (de partijen in Bosnië aan. Ishetaan hem ligt, is terugtrek- jjvan de vredestroepen voorlo- aandeorde. proberen de Verenigde e voorkomen dat de con- ta met de Bosnische Serviërs ög verder oplopen. Nadat in de acht van zondag op maandag ït VN-konvooien vlakbij de tg Igman bij de Bosnische 'itad Sarajevo waren aange- zei woordvoerder Gary ■d, dat zowel het regerings als de Bosnische Serviërs |(geenszijn herinnerd aan de be- 1 status van burgers en PWOLG VOORPAGINA Bjims het proces besloot de jury litdrievan de schoten als zelfver konden worden aange merkt. Het vierde fatale schot dat gelost toen de auto met joy- i reeds was gepasseerd, viel r niet te rechtvaardigen, j kreeg levenslang voor het ftaischieten van een van de pas- de 17 -jarige Karen Reilly veroordeling heeft een front van ruim honderd rechtse) Lagerhuisleden, a's, gepensioneerde gene- liaals en diverse rechtse kranten p ingezet voor vrijlating van Volgens zijn verdedigers j in een fractie van een ongelukkig in een voor kat gevaarlijke situatie. Naar verluidt zou minister May- hew vorige week woensdag al tot ^vermindering hebben beslo- Een regeringswoordvoerder [itLonden noemt het grote onzin nu in verband wordt ge- t met de leiderschaps-ver- out, all out', was gisteren Ifflvaak opduikende graffiti in Belfast. Volgens Sinn Fein-leiders [Bekent dit dat met Clegg ook ka- en protestantse gevange- ien vervroegd vrijgelaten zouden weten worden. „Er zijn honder den politieke gevangenen die van ®der zijn beschuldigd dan hij," eegt een woordvoerder. VN-blauwhelmen. Voor de tweede keer binnen twee dagen hebben Franse VN-solda- ten gisteren beschietingen van Bosnische Serviërs beantwoord met zwaar mortiergeschut. Dat gebeurde toen een VN-konvooi op Igman door Bosnische Serviers werd beschoten. De weg over de berg is de enige toegang tot de door Serviers bele gerde Bosnische hoofdstad. In de loop van de nacht van zondag op maandag bestookten de Serviërs ten minste drie VN-konvooien met luchtafweergeschut, machi negeweren en mortieren, aldus de VN. Daarna schoten de Fransen met hun 120 millimeter mortier op de luchtafweerbatterij, waarna het Servische vuur stopte. De voorzichtige houding van de VN versterkt het gevoel van de Bosnische regering dat de volke renorganisatie geen antwoord meer heeft op de provocaties van de Bosnische Serviërs. Bij de re gering wint de gedachte veld dat de moslims zichzelf moeten red den. Zowel in Sarajevo als in de noord westelijke enclave Bihac is het ge brek aan voedsel sinds het begin van de burgeroorlog in Bosnië, ruim drie jaar geleden, niet zo nij pend geweest. De Bosnische Serviërs hebben in meer dan een maand slechts één hulpkonvooi tot de Bosnische hoofdstad toegelaten. De lucht brug die voor de hulpverlening van levensbelang is, is al meer dan drie maanden buiten bedrijf. „Dit is een van de ernstigste, zo niet de ernstigste, impasses in de leverantie van humanitaire hulp die wij tot nu toe hebben gehad," aldus woordvoerder Kris Janows- ki van de VN-hulporganisatie UNHCR. Volgens een andere UNHCR-me- dewerker worden in Bihac onge veer 30.000 mensen met de hon gerdood bedreigd. De inwoners zien er volgens hem erg bleek, ma ger en vermoeid uit. Al meer dan een jaar is het niet meer mogelijk de inwoners van de enclave van humanitaire hulp te voorzien. In april en mei was de hulpverle ning zelfs geheel onmogelijk. De VN hebben nog nooit zo wei nig hoop gehad dat Sarajevo en Bihac snel wepr van hulp kunnen worden voomen. Khartoum (rtr) - Volgens Sudan is Egypte bezig troepen samen te trekken bij de omstreden Halaib-driehoek ter voorbereiding van een aanval met als doel het gebied aan de Rode Zee geheel te annexeren. Minister Ghazi Saiah al-Din Atabani (Buitenlandse Zaken) verzekert de Egyptenaren dat zij in een dergelijk geval op zware tegenstand moeten rekenen. „We zullen ons verdedigen. De Sudanezen staan er om bekend dat we door de geschiedenis heen ons grondgebied heel goed hebben verdedigd." Atabani zei dat Egyptische gevechtsvliegtuigen zaterdag pamfletten boven het gebied hebben uitgestrooid, waarin de bevolking werd ver zocht te vertrekken 'wat een aanwijzing is voor een op handen zijnde aanval'. De verhoudingen tussen Sudan en Egypte zijn vorige week op een dieptepunt beland, na een moordaanslag op de Egyptische presi dent Mubarak in Ethiopië. Volgens Cairo had Sudan de hand in deze aanslag. De geestelijke leider van Sudan, Hassan al-Turabi, waar schuwde Egypte, dat het verdrag over het gebruik van het water van de Nijl terzijde wordt geschoven als Egypte tot militaire actie over gaat. (ADVERTENTIE) ■i I verzekerd van financiële hulp. U kunt het telefoonnummer 24 uur per dag bellen voor Een Russische soldaat houdt de wacht bij een door kogels ge teisterde kerkmuur in Grozny. Russische en Tsjetsjeense on derhandelaars proberen intussen tot een overeenkomst te ko men. FOTO EPA Moskou (rtr/dpa/afp) - De leider van de opstandelingen in Tsjetsjenië, Dzjochar Doedajev, is bereid af te treden als Rusland de souvereiniteit van de Kaukasische republiek er kent. Dat heeft de Russische onderhandelaar Arkadi Volski gisteren volgens persbureau Itar-Tass gezegd. Doedajev deed zijn medede ling tijdens een bijna vier uur durend overleg met Volski in de bergen in het zuiden van Tsjetsjenië. Het is onduidelijk of Doeda jev akkoord gaat met souve reiniteit binnen de Russische Federatie of dat hem de af splitsing van de republiek voor ogen staat. Volgens Volkski heeft hij met Doedajev gesproken over het Russische voorstel dat Doeda jev en de twee leiders van de door Moskou geïnstalleerde overgangsregering in de repu bliek aftreden, om zo de weg voor vervroegde verkiezingen vrij te maken. De onderhandelingen tussen de Russische en Tsjetsjeense delegatie werden gisteravond afgebroken. De Russische en Tsjetsjeense delegaties ont moeten elkaar donderdag weer. Zij hebben plaats in het gebouw van de Organisatie voor Veiligheid en Samen werking in Europa (OVSE) in de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny. Stockholm (dpa/rtr) - Een Zweedse man heeft geprobeerd om met een onderwater-camera en een onbemande onder zeeboot het lijk van zijn vrouw uit de gezonken veerboot Estonia te bergen. Organisaties van nabestaanden willen de veerboot nu zo snel mo gelijk bedekken onder een laag stenen en beton. Volgens de krant Aftondbladet heeft de Zweedse weduwnaar voor zijn bergingspoging van afgelopen donderdag een Duitse sleep boot ingeschakeld. Ook een Duitse televisieploeg zou zich aan boord van het schip hebben bevonden. De onderwatercamera had al 24 uur opnames gemaakt, totdat een Zweedse ijsbreker de Duit se sleepboot wegjoeg. De Duitse bergingsondernemer Otto Wulf zei gisteren dat hem al leen was verteld dat de operatie bedoeld'was om meer bewijsma teriaal te verzamelen voor een eis tot schadeloosstelling. Op basis van getuigenissen van overlevenden zou de weduwnaar een rede lijk idee hebben in welk deel van het schip het lijk van zijn vrouw is achtergebleven. Lennart Berglund, leider van een Estse organisaties van nabe staanden, noemde de reddingspoging 'diep tragisch'. Bij de ramp met de Estonia op 28 september vorig jaar kwamen voor de kust van Finland meer dan 900 mensen om het leven. Naar aanleiding van het incident heeft Zweden onder meer een Duitse diplomaat ontboden, om er op te wijzen dat het scheeps wrak en de directe omgeving daarvan zijn uitgeroepen tot zeegraf. Omdat de Estonia in internationale wateren ligt, is een duikver- bod ter plaatse echter alleen van kracht voor burgers uit landen die het mede hebben uitgevaardigd. Die landen zijn Zweden, Fin land en Estland. Washington - De Amerikaanse regering lijkt opnieuw af te steven en op een handelsconflict met Japan. Washington besloot gisteren tot een onderzoek naar beschuldigingen van het Amerikaanse foto concern Eastman Kodak dat de regering in Tokyo samenspant met concurrent Fuji om de Japanse markt af te schermen. De toon van de Amerikaanse handelsgezant Kantors verklaring over deze nieu we 'case' liegt er niet om. Volgens hem moeten Amerikaanse fabri kanten van fotomateriaal 'eerlijk' kunnen concurreren op de Ja panse markt, zoals andersom het geval is. Volgens Kodak heeft Fu ji de Amerikaanse concurrent met medeweten en medewerking van de regering in Tokyo van de thuismarkt geweerd. Distributeurs en winkeliers zouden onder andere via prijsafspraken sterk onder druk worden gezet om geen buitenlandse produkten aan te bieden. Reggio di Calabria - Activisten van de internationale milieubewe ging Greenpeace hebben het net van een Italiaanse vissersboot ge kapt. Volgens Greenpeace was het net meer dan zeven kilometer lang, viereneenhalve kilometer langer dan Europese richtlijnen goedkeuren. Met de actie protesteert de milieubeweging tegen de vernietiging van de zeefauna in de Middellandse Zee. De Italiaanse boot bevond zich voor de noordwestelijke kust van Sicilië in inter nationale wateren. De vissers wilden met het drijfnet zwaardvissen vangen, maar in een dergelijke zogeheten 'dodenmuur' raken ook veel andere vissen verstrikt. Tokyo - De omgeving van de Japanse hoofdstad Tokyo is gisteroch tend door een krachtige aardbeving getroffen. Wolkenkrabbers zwaaiden heen en weer en treinen kwamen tot stilstand, maar tot nu toe zijn er geen berichten over slachtoffers of schade.De beving had een moment-magnitude van 5,6. Praag - In Tsjechië zijn zeven skinheads in een ziekenhuis terecht gekomen nadat zij door zigeuners waren afgetuigd uit woede over een aanval die de skins eerder met zijn tienen op drie zigeuners. De verwondingen die de jonge skins opliepen toen zij door een groep van vijftig met messen en staven bewapende zigeuners werden aan gepakt variëerden van gebroken armen tot een schedelbasisfrac- tuur. De gevechten vonden plaats in Broumov, een klein plaatsje bij de Poolse grens in noordoost-Bohemen, waar tien procent van de bevolking van 8.500 uit zigeuners bestaat. Tokyo - De Japanse bankbediende die vorige maand een vliegtuig kaapte wilde de gearresteerde sekteleider Shoko Asahara doden en vervolgens zelfmoord plegen. Fumio Kutsumi (53) zou tegen de po litie hebben gezegd dat hij wegens geld- en gezondheidsproblemen niet langer wilde leven. Hij kreeg daarop het idee de sekteleider, die het brein zou zijn achter de gifgasaanslag in de metro van Tokyo in maart, mee de dood in te sleuren. De enige manier om de gearres teerde Asahara in handen te krijgen was door een kaping, rede neerde Kutsumi. Hij kaapte op 21 juni een jumbo van AU Nippon Airways en hield de 364 passagiers en bemanningsleden in gijzeling totdat de politie na 16 uur het toestel bestormde. Frankfurt - Peter Enderle zou morgen een receptie aangeboden krijgen van zijn werkgever, de Duitse autofabrikant Opel, omdat hij zestig is geworden. Opel heeft de receptie inderhaast afgelast. Het parket van Darmstadt is bezig met een onderzoek naar corrup tie door Enderle. Hij zit in de directie van Opel. Hij zou werkzaam heden aan zijn villa in Wiesbaden door het bouwconcern Hochtief niet helemaal zelf hebben betaald. Kiel - De minister van Gezondheid van de Noordduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein heeft voorgesteld hasj en marihuana voortaan in apotheken te verkopen. Minister Heide Moser zegt de wet zo te willen aanpassen 'dat hasj en marihuana voortaan als onder con trole gestelde genotsdrugs in apotheken verkocht kunnen worden'. Hij wil de handel in harddrugs gescheiden houden van die in soft drugs. JBiH' j- BË|S-EN1KRED1ETBBI£F,| Stelt u zich eens voor: u bent nog geen twee dagen in Turkije op vakantie en uw portemonnee is weg. Gestolen? Verloren? Heel vervelend. Maar gelukkig heeft u het telefoon nummer van de Vakantiehulplijn bij u (058) 126 000. Daarmee bent u niet alleen in Turkije, maar in elk land ter wereld advies en het blokkeren van uw giromaatpas en uw PostbankCard. in noodgevallen kan de Postbank zelfs geld voor u overmaken naar het buitenland. Kortom, met het telefoonnummer van de Vakantiehulplijn op zak kunt u zich in het buitenland 'n hoop zorgen besparen. POSTBANK Door Elizabeth Weise (ap) San Francisco - De zogeheten Unabom- ber, de onbekende man die sinds 1978 in de Verenigde Staten een serie aanslagen met bombrieven pleegde, heeft zich ze ventien jaar lang in een mysterieus stil zwijgen gehuld. Sinds de explosie in het regeringsgebouw in Oklahoma City lijkt hij echter vervuld van jaloezie over de aandacht die de dader van die aanslag krijgt. De Unabomber is een publici teitsoffensief begonnen. itersingel 79-81. k 25. Terneuzen, Markt 11 -13. Hij heeft een serie brieven rondgestuurd aan media, waaronder een verzoek aan de New York Times en The Washington Post zijn 35.000 woorden tellende politieke manifest te publiceren. Vorige week zond hij een brief naar de San Francisco Chronicler waarin hij dreigt vandaag, de '4th of July', de Ameri kaanse onafhankelijksdag, een vliegtuig op te blazen in Los Angeles. De Unabomber kreeg zijn naam van de FBI omdat hij bombrieven stuurde naar universi teiten en luchtvaartmaatschappijen. Het eerste deel van zijn naam is een samentrek king van 'university' en 'airline'. Sinds 1978 verstuurde hij 16 brief- of pakketbommen, die drie mensen het leven kostten en 23 ver wondden. „Hij heeft de publiciteit flink opgeklopt, hij is helemaal op dreef. Hij staat aan de top van zijn carrière," zegt Michael Rustigan, een criminoloog aan de universiteit van San Francisco. „Kijk eens wat een eenvoudig briefje aan de San Francisco Chronicle hem heeft opgeleverd." Rustigan vindt dat de Unabomber pas nu een werkelijk nationale beroemdheid begint te worden. Het dreigement over de aanslag op een vlieg tuig wordt ook serieus genomen. De veilig heidsmaatregelen op de luchthaven van Los Angeles zijn verscherpt, ondanks het feit dat er een tweede brief volgde waarin stond dat het dreigement niet serieus was. Vandaag heerst er topdrukte op de luchtha vens in de VS. In Los Angeles worden 650.000 passagiers verwacht. De New York Times en de Washington Post hebben het verzoek om publicatie van het program van de Unabomber serieus in be raad genomen. Intussen gaat het publiciteitsoffensief van de Unabomber door. Afgelopen vrijdag ontving een professor van de universiteit van Cali- fornie in Berkeley een pakket met het soort brieven die hij eerder aan de New York Ti mes stuurde. „Het is bemoedigend dat hij nu met het geschreven woord communiceert, in plaats van met ontploffende paketten," zei FBI-woordvoerder George Grotz. Zaterdag meldde de San Francisco Exami ner dat de initialen FC, die de Unabomber in zijn brieven vermeldt, staan voor 'Freedom Club'. De man zou dat in een brief aan Pen thouse hebben meegedeeld. Het weekblad Newsweek meldde dat de Unabomber in een brief aan de Scientific American zijn beklag heeft gedaan over wat hij ziet als de arrog antie van de moderne wetenschap. Hij zou deze brief hebben geschreven als een soort reactie op de bomaanslag van april in Okla homa City. „Wij betreuren de ongerichte moord en doodslag die in Oklahoma plaatsvond ten diepste," stelt de Unabomber in het schrij ven. Volgens Rustigan gaat de hij hiermee op de arrogante toer omdat hij jaloers is op de aan dacht die Timothy McVeigh, de verdachte van de aanslag in Oklahoma, ten deel valt. „Hij is zeventien jaar lang ontzettend precies en voorzichtig geweest," aldus Rustigan. „Nu is hij ineens aan het dwepen met zijn rol." i Rustigan vermoedt dat de mysterieuze Una bomber in de war is geraakt ddbr de concur rerende bomaanslagen en zijn geduld en rust begint te verliezen. De autoriteiten hopen dat hij zich door zijn zucht naar publiciteit zal verraden.

de Stem | 1995 | | pagina 5