Opknap Antonius over vier jaar DEZEKRANT )T0NDEN,Z0U i'M KOPEN. Gelegenheid" j verharde weg langs sportvelden Clinge komt er ALSERGEEN /A sassf» Duizenden op Molenstraatfeesten Publiek vermaakt zich weer in Absdale DE STEM BEVEILIGING Geen koffieshops Sluis/Aardenburg DAG klapper DUIVEN sport POLITIE rapport Oostburg krijgt geriatrische en geestelijke gezondheidszorgafdeling ongewenst bezoek... I I fSTBM ZEELAND A6 r particulieren iwd op 30 juni 1995 :rouwd 1 juli 1995 Bezorger gefeliciteerd i jaar Tollenaar 50 jaar Begroting AVZV niet geaccepteerd OSTBURG EDITIE ZEELAND Sluis-Aardenburg: een nieuw pak voor Sinterklaas 4 Onderbrengen monumenten is geen truc' het veiligste adres Zeeuwse duiven vooraan Vastzetten asbak leidt tot ongeval Controles Fietsen weg In beslag juli 1995 MAANDAG 3 JULI 1995 lelukwens, bedankje, jubileum, eceptie, huwelijk, verloving, brwinning, prestatie, examen, Abraham enz. Ir mm per kolom 0,65 inci"BTW, 1 één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, hat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. overige tarieven op aanvraag, lo's worden niet geretourneerd, li 076-236882 of geef uw tekst gen vóór plaatsing af bij één van kantoren. Schriftelijke opgaven |n uitsluitend geaccepteerd, indien :n adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. houden ons het recht voor teksten ■gr opgaaf van redenen te weigeren. Ie uitgever klachten bereiken over de even tekst behoudt de uitgever zich recht voor om de naam van de ^drachtgever bekend te maken. i de Worp Myriam Verhees, Made. Isterbosch Patricia Luyckx, Ossendrecht t Kerremans Cristien Ypma, Breda. Broeders Esther Korsmit, Dorst. ferhoeven in Gilze, Bart Balemans in Raamsdonksveer. |)ifl onze verslaggever ,jst - De ongeveer 200 me lange zandweg vanaf het «se gemeenschapscen- m Malpertuus langs de jrtvelden wordt verhard !;et klinkers en voorzien van ,erlichting. foor sporters die nu al pro hun auto zo dicht mo- bij de kleedlokalen te Steren geen reden om van 0p te veren, want na het karwei wordt de weg bijna zeker voor autoverkeer gesloten. Wethouder G. van de Voorde liet dat doorschemeren tijdens de raadsvergadering. De gemeente raad ging akkoord met het voor nemen om voor de verharding van de weg alvast 150.000 gul den opzij te leggen. Enkel Th. Blommaert (D66) en Fr. de Vries (onafhankelijk raadslid) zagen de verharding niet zitten. Zij hamerden er op dat de ge meente beter de Kerkstraat en de Klinkerstraat in Clinge kan aanpakken en hadden daar ook hun gedachten over hoe dat kar wei gefinancierd kan worden. Ook de overige fracties, zo bleek, vinden de aanpak van beide straten belangrijk. Ook wethouder Van de Voorde onderschreef de prioriteit die beide straten hebben. Hij meen de echter wel dat dit karwei in het geheel niet te vergelijken is met de weg vanaf Malpertuus. Behalve herbestrating van de Kerkstraat en de Klinkerstraat moet er ook nog eens een nieuwe riolering aangelegd worden. „Die 150.000 gulden voor de zandweg staat in geen enkele verhouding tot het geld dat no dig is voor de twee andere stra ten," aldus Van de Voorde. Inmiddels is de zandweg langs de sportvelden onderwerp van een actie die op touw is gezet door een aantal ouders van de jeugdafdeling van de voetbalver eniging Clinge. In een pamflet roepen ze sporters die met de auto komen op hun voertuig te parkeren bij Malpertuus en dan die paar honderd meter verder te voet te gaan. „Er ontstaan le vensgevaarlijke situaties," zegt J. Ras, een van de initiatiefne mers. „Kinderen lopen er vanaf de voetbal- en tennisvelden re gelmatig de weg op. Als je er in de zomer met de auto rijdt kun je er door het stof geen hand meer voor ogen zien. In de win ter is het gevaarlijk vanwege de modder en diepe plassen." De ouders willen dat de gemeen te voor de weg een inrijverbod instelt voor auto's. Wie echt dringend gebruik van de weg moet maken, zou dan een ont heffing moeten krijgen. Inmid dels hebben al zo'n 400 mensen de wens onderschreven. De handtekeningen worden binnen kort aangeboden aan de gemeen te. Op het Hulster stadhuis lijkt men daar dus wel oren naar te hebben. hnelies Ro |u. Houden zo! M A.M. het trouwen, paag gaan we Gefeliciteerd! familie Hartelijk gefeliciteerd van Cor, Nathalie, Claudia, David en Dew. ,.,om de doodeenvoudige reden dat deze kram dan niet te beulen zou zijn. De tedaktionele kwaliteiten ten spijt heeft op u worden verhaald. En bent u bereid om het dubbele voor een krant te beufen? Als je er even bij stilsuat. zou je dus kunnen stellen dat reklame ons konsunt bij de tijd houdt. Reklame. Dat maakt het verschil. Ktteutcw «wtirSKC USOCUIQN ftnonze verslaggeefster [jmeuzen - Als het mee at, kan er over een jaar of lier begonnen worden met je opknap van het Anto- iiusziekenhuis in Oost- turg. directie van de ziekenhuis- .p Zeeuwsch-Vlaanderen (De Suite in Terneuzen, Antonius in Óostburg en polikliniek Hulst) gat na de zomer beginnen met lil uitwerken van een zogeheten structuurplan voor de locatie lurg. „Vervolgens kan het rel vier jaar duren voordat' Je procedures voor subsidie, louwvergunningen en dergelijke zijn doorlopen. We rekenen erop ét liet het jaar 2.000 zal zijn boor we kunnen beginnen." Dat ai algemeen directeur P. Rade- macher in een toelichting op het jaarverslag van 1994. Het Antoniusgebouw is ontwor pen in de jaren zestig, ziet er aan le buitenkant nog goed uit, maar is qua indeling nogal ver- ottderd. „Het wordt tijd om die veroudering aan te pakken", voegt directeur patiëntenzorg G. Jamaekers eraan toe. „Het ge bouw moet op hetzelfde niveau gebracht worden als het gebouw vanDeHonte hier in Terneuzen. De opknap van het Antonius is een onderdeel van het strategi sche beleidsplan voor de gehele groep dat we eind vorig jaar hebben gemaakt." Onderdeel van de renovatie is de bouw van een geriatrische afde ling en een afdeling voor geeste lijke gezondheidszorg bij het intoniusziekenhuis. Die zouden goed passen in het landelijk be leid omdat dergelijke afdelingen de doorstroming tussen verschil lende gezondheidszorginstellin gen bevordert. „Precies wat mi nister Borst met ontschotting wil bereiken" aldus Ramaekers. Met de uitbreiding en aanpas sing van het Antoniusziekenhuis is een bedrag van 14,5 miljoen gulden gemoeid. Van onze correspondent Sluis/Aardenburg - De raad van Sluis-Aardenburg is niet ak koord gegaan met de ontwerp begroting voor 1996 van Afval- stoiienverwijdering Zeeuws Vlaanderen (AVZV). Hiermee schaarde de raad zich achter het standpunt van het college. In de begroting was een fee tariefverhoging verwerkt. «Er wordt gesproken over een overschot van 2,5 miljoen. Bo vendien stijgt de post onvoorzien ®et 300 procent en dat is te fortig. Ze kunnen het wel met "at minder doen," merkte LKamphuis (CDA) op. Wethou der J. du Fosse rekent nu op een nieuw voorstel van de AVZV. Bij beschikking van Arrondissementsrecht bank te Breda d.d- juni 1995 werd onder c[ ratele gesteld Maarte Willem Kraayeveld w nende te Terheyden, Gruytveld", Zegge'*3 110, geboren te Do recht op 28 juli 1974, w benoeming van Teun) Hendrika KraayeveW Evegaars tot curatr wonende te Lage 4 luwe aan de Dominee messtraat 21 en tot noeming van Hench Maria Kraayeveld toeziend curatrice, 1 nende te Lage Zwaluw in de Dorpsstraat 15- 51 'cgenwoordigers: 6397R|Bueiie(Ael' Pdvé 01155- (liicc ans Dimmers (tel. privé "1 55-62354). 13751 Steenstraat 14>teL 01140- 01, IT7®1 den Brande (tel. privé Ion I j 70)' Marjan Verstrae- Vori! Pr!vé 0H40-16755). tol rHo?eicier' Harrie Muurmans, Van onze correspondente Kloosterzande - De elfde editie van de Molenstraatfeesten in Kloosterzande wordt in gouden letters in de analen bijge schreven. Duizenden kwamen een kijkje nemen, het weer was ideaal en het publiek genoot van de attracties, animatie en muziek. Tussendoor werden ook nog wat koopjes gedaan. De opening zaterdag was specta- kracht. culair. Burgemeester Th. Steen kamp en zijn gevolg zaten in een treintje en reden voorafgegaan door majorettes en gevolgd door motorrijders in vol ornaat door de Cloosterstraat die gevuld was met tientallen kramen. Bij de ontmantelde molen trok de bur gemeester aan de bel van een kermismolen vol majorettes die daarna begon te draaien. Het sein dat het feest kon beginnen. Twee dagen lang werd Klooster zande overspoelt door mensen. Het was een kwestie van vragen of men een stap vooruit wilde zetten zodat je weer kon adem halen. Een wandeling door de Cloosterstraat kostte uren, maar er was dan ook veel te beleven. Tussen de kramen verkochten jeugdige inwoners van Klooster zande hun tweedehandse spulle tjes en de ambulante handel pro beerde exotische-, lekkere en aparte handel van de hand te doen. Trekkers waren de vlucht met de luchtballon en het uitproberen van de Bungee Run. Heel wat deelnemers verkeken zich op De spelletjes van Radio Ten Gold en de optredens van René Schuman, Maurice Kroon en In digo deden een aanslag op het gehoor. De decibellen knalden en het publiek genoot. Ook de deelnemers aan de Karoake zorgden voor verbaal geweld en kregen veel bijval van de aanwe zigen. Muziekgezelschappen trokken rond en zorgden dat er nooit een moment van stilte viel. Er stroomden liters vocht en de sfeer was ge-animeerd en vro lijk. Het publiek kon kiezen tus sen volksmuziek, jazzy, pop en fanfare. Kloosterzande had het allemaal. De sportieve onderdelen vorm den een aangename afwisseling bij al het vertier. Zowel de aflos singsmarathon als het motortref fen trokken, vooral omdat er blinkende machines bij waren, veel kijkers. Het eerste motor treffen kende een grote deelna me (totaal 75) vanuit Vlaande ren. De jongste deelnemer was de zesjarige Jelle de Wit, de oudste de 51-jarige Jan Hermans en de grootste groep de Bikeslo- i Veel plezier op de draaimolen tijdens de feesten in Klooster zande. vers, allen uit Kieldrecht. De tweede grootste groep kwam uit Terneuzen: the wanderers Zee land. Kloosterzande was zaterdag avond (nacht) en zondag weer FOTO CAMILE SCHELSTRAETE een toevluchtsoord zoals van ouds voor uitgaanders. „Heerlijk toch, het was een succes en nu beginnen we te denken aan de Bamisfeesten," besluit een van. de organisatoren. Concentratie tijdens de eierrace. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Absdale - De organisatie was enthousiast, eindelijk eens een polderkermis met ideaal weer. Niet te warm en droog. Absdale kreeg veel aanloop zaterdag en vooral zondag. Er werd sportief gestreden om prijzen en het pu bliek vermaakte zich. Zaterdag werkte zowel de jeugd als de volwassenen een zeskamp af. Bij een aantal onderdelen werd goed met water gewerkt en vooral bij het baalhangen kie perden heel wat deelnemers in het water. De zeephelling zorgde ook voor hilariteit en plezier en bij het stokvangen en gaaibollen kwam het op behendigheid en snelheid aan. Het traditionele bal trok dit jaar iets minder liefhebbers en me vrouw Triest won de hoofdprijs van de loterij en maakte zondag met haar echtgenoot een heli- koptervlucht. De heli was een trekker, ongeveer 120 personen maakten een vluchtje. De wedstrijd trekkerbehendig heid trekt elk jaar veel publiek. Er was een gewone wedstrijd en eentje met moeilijkere onderde len. De chauffeurs van tractoren met voorlader van ongeveer zes tig pk maakten er weer een spektakel van. Er werden punten uitgedeeld per onderdeel en de snelste tijd gaf de doorslag. Nieuw was de wedstrijd die de sterkste man en vrouw van Absdale aanwees. De deelnemers moesten in 90 seconden zo vaak mogelijk een goed gevulde baai- zak via een katrol omhoog trek ken. De eerste keren ging dat moeiteloos, maar daarna sput terden de armspieren tegen. Bij de mannen bleken er twee te zijn die de zak 43 keer binnen ander halve minuut omhoog trokken. Bram Cambier en Carlo Tho- maes mogen zich dus de sterkste mannen van Absdale noemen en Miriam Bogaert-Kant kreeg de iets minder gevulde zak maar liefst 40 keer omhoog en werd tot sterkste vrouw uitgeroepen. Uitslagen van de wedstrijden: Zeskamp jeugd: 1. Pottenrotters, 2. de Zeemeeuw en 3. 't Zooitje. Zeskamp volwassenen: 1. De Filijap- pers en 2. PJZ Oost Zeeuws Vlaande ren en House Sex. Trekkerbehendigheid gewoon: 1. Ivo Matthijs Trekkerbehendigheid met hogere pioeilijkheidsgraad: 1. Paul Mangnus. Van onze correspondent Sluis/Aardenburg - Bijna 28 graden en met een stralend zon netje in de raadzaal serieus dis cussieren over een bijdrage van 1000 gulden voor een nieuw Sint Nicolaaspak. Dat presteerde de raad van Sluis-Aardenburg. „Als de intocht in Sluis en Aar denburg gelijktijdig is, zijn er dan wel genoeg Zwarte Pieten- pakken," vroeg J. Quaak (CDA). In het kader van de bezuinigin gen had wethouder A. Keijmel- Cambier een serieuze oplossing. „Dan gaat de Sint maar met minder Pieten op pad," was haar voorstel. Burgemeester C. van Liere hoor de de levendige discussie even aan. „Misschien kan ik beter als burgemeester en Sinterklaas op treden, dan hebben we maar een pak nodig," bood hij aan. Dat vonden de raadsleden ook weer niet nodig en stemden in met de eenmalige bijdrage van 1000 gulden voor het Sint Nicolaas pak. Hulst - Het mogelijk onderbren gen van gemeentelijke monu menten in een stichting is beslist 'geen truc uit de hoge hoed tove ren'. De Hulster wethouder P. Wee- maes zei dat tijdens de raadsver gadering nadat A. van Duijse (Groot Hulst/Gemeenschappelij ke Belangen) zijn twijfels had uitgesproken over een dergelijke constructie. Door momumenten onder te brengen bij een stichting kan dat wel tien procent meer monumen tensubsidie opleveren, denkt de gemeente. Er wordt nog onder zocht of dat echt zo is. „Ik heb er een beetje vrees voor," betoogde Van Duyse. „Misschien dat die constructie nu nog kan, maar er wordt te genwoordig van alles terugge draaid door het Rijk." Van Duy se dacht daarbij als voorbeeld aan de sale-lease-back construc tie. J. Steijaert (CDA) zei het een loffelijk streven te vinden zoveel mogelijk geld binnen te halen, maar benadrukte dat de ge meente wel de zeggenschap over de monumenten moet houden. Volgens wethouder P. Weemaes is dat geen enkel probleem. Daarover kunnen vooraf goede afspraken worden gemaakt. Het onderbrengen van monumenten in een stichting is volgens Wee maes overigens een volkomen le gale zaak. terneuzen: Zuidlandstraat 32, l 01150-18924, fax 01150- 21767. fleuren: peter Oggel (editie- ™l), Frank van Cooten, Rein !®n der Helm, Florence Imandt, 1 Koomen (sport), Harold Puysseleijr, Eugène «rstraeten. 2* Ktokstraat 1, tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- cwersiaggever). «tot Steenstraat 14, tel. 01140- '«51, fax 01140-19698. Macleuren: Frank Deij (plv. ed. Gerlach Hochstenbach. ?<wertentieverkoop «neuzen: Zuidlandstraat 32, ■tel. 01150-17920. N* 01150-96554. Van onze correspondent Sluis/Aardenburg - De raad van Sluis/Aar denburg heeft de nieuwe Algemene Plaatselij ke Verordening vastgesteld. Sluis/Aarden burg heeft hiermee in navolging van Hulst de mogelijkheden om een koffieshop waarin soft-drugs kunnen worden verhandeld volle dig dichtgetimmmerd. Volgens de gemeente is er nu nauwelijks sprake van handel en gebruik van soft- en harddrugs. Het gedogen van een koffieshop impliceert volgens de gemeente dat er vanuit het buitenland een enorme toeloop zou kunnen ontstaan. „We hebben als raad heel wat boze brieven gehad. Toch denk ik dat we met deze regelgeving een goed besluit hebben genomen," aldus C. van de Vijver- Claerhoudt en J. Dees van de fractie WD/Ge meentebelangen na de laatste raadsvergadering. Een voorstel van E. Wijffels (CDA) om het toestaan van stoken van onder meer snoeihout door pu bliekrechtelijke lichamen en de agrarische sector in de APV op te nemen werd niet aangenomen. „Dit is te prematuur. Binnenkort komt er een voorstel voor alle Zeeuwsvlaamse gemeenten. Daar kunnen we wel op wachten. Het is te warm om een broedende kip te storen," zei burgemeester C. van Liere. Wijffels vond dat zijn voorstel, dat ook in de gemeente Valkenisse in de APV is opgenomen, ook in ander verband al lang besproken was. In de komende raadsvergadering zal hierover op nieuw worden gesproken. Zo luidde de belofte van van Liere. De raad ging eind vorigeweek eveneens akkoord met de gebruiksverordening tweede wo ningen. „Vooral voor Retranchement is deze veror dening een goede zaak. Anders heb je er misschien over vijftien jaar geen permanente inwoners meer," aldus wethouder J.du Fosse. „Als dit pro bleem ook in de andere kernen moet worden aangepakt, dan zullen we in overleg treden met dorpsraad en bevolking. Door deze verordening kunnen we deze kern boven tafel houden. De leefbaarheid in Retranchement is goed en dat wil ik zo houden. Bovendien kunnen we elk jaar deze verordening evalueren en waar mogelijk bijsturen. In het project tweede woningen komt er een regeling waarin de gemeente en de provincie ieder voor de helft de benodigde gelden voor zijn rekening gaan nemen. Meer informatie kan ik u hierover nog niet geven." Het pleidooi van du Fosse was duidelijk genoeg, waarna de raad akkoord ging. De raad ging ook akkoord met een protest tegen de herverdeling van gelden uit het gemeentefonds. Tot het jaar 2000 moet Sluis/Aardenburg 350.000 gulden inleveren. INBRAAK Erkend Uneto Beveiligings installateur Oranj.straat 5 - Telefoon 01155 62710 MARKTEN MIDDELBURG Boeken- en Verzamelmarkt - alles wat gedrukt of geëtst is op papier - Markt- 11.00-17.00 uur (gratis) POP EN JAZZ MIDDELBURG Festival Nieuwe Muziek - gecom poneerde en geïmproviseerde he dendaagse muziek en jazz - Klove niersdoelen! do t/m wo) WESTDORPE Rockfestijn - Powerplay - Gravin bij kermis-21.30 uur SPORT ZIERIKZEE Deltaweek - Zeilwedstrijden - diver se lokaties (vrij t/m ma) SLUIS Belfort tennistoernooi - ten nispark de Zwieper - Hoogstraat 68 (ma t/m wo) VLISSINGEN Zomeravondbridge - Grand hotel Boul Bankert 266 - 18.30 uur DIVERSEN AXEL Culinaire week - aktiviteiten in diverse restaurants in Kerkstraat en Noordstraat met een eigen landenthema en muzikale omlijsting - 29/6 tm 6/7 KAMPERLAND Excursie Staatsbosbeheer - Na tuurgebied de Schotsman - manege Schotsmanweg 1 - 19.00 uur lf 3,75 kinderent/m 12 jr 1,50) WESTDORPE Optreden Powerplay - De Gravin - 21.30 uur Gaaibolling - 't Oude Raedthuys - 10.00 uur Bingo - Concordia -13.30 uur Drive-in show Flash - 't Oude Raedthuys - 20.00 uur Twilight Road Show - Jeansbar - 21.00 uur Schieting - Sint-Sebastiaan - 14.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - Sint-Albert -14.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - De Kroon -14.00 uur CLINGE Kaarting - Café de Gouden Kroon - 20.00 uur DE KLINGE Schieting - 't Sleepbootje - 15.00 uur KLOOSTERZANDE Kermisschieting - Café De Reizen de Man -14.30 uur Vleeskaarting - Café De Reizende Man -19.30 uur LAMSWAARDE Kaarting - café De Lamsoren -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Flodder 3 HULST De Koning van Engeland 14.00 uur De Zwanenprinses 14.00 en 19.00 uur Frank en Frey 14.00,19.00 en 21.30 uur Flodder 3 19.00 en 21.30 uur Die hard with a Vengeance 19.00 uur Don Juan 21.30 uur Rob Roy 19.00 en 21.30 uur Bad Boys 21.30 uur Outbreak VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Die hard with a Vengean ce 20.00 uur Bad Boys 20.00 uur Flodder 3 20.00 uur The Jungle Book KNOKKE Beverly Screens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Batman forever 17.30, 20.00 en 22,30 uur Quick and the death 15.00 uur De Zwanenprinses 15.00 uur Fox and the hound 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Dumb Dumber 17.30 en 20.00 uur Rob Roy 22.30 uur Malice Terneuzen - In de afgelopen zaterdag gehouden nationale wedvlucht vanuit Bordeaux heeft een duif van J. van Pee- nen uit Vlissingen de tweede prijs gewonnen. Derde werd een duif van K. de Gruyter en zoon uit Arnemuiden. Natio naal overwinnaar werd een duif uit het Limburgse Eijs- den. Van de 4732 aan dit concours deelnemende duiven hadden slechts deze drie oude duiven hun thuishok op zaterdag be reikt. In het eveneens zaterdag gehouden ZNB-concours van uit Limoges heeft een viertal Zeeuwse postduivenhouders zich bij de top-Tien geklas seerd. Succesvol daarbij was G. Meuwese uit Goes die de tweede en de toende prijs won. Vierde werd D. de Smet uit Terneuzen, zevende zijn plaats- en clubgenoot D. de Smet. Daartussen H, Beulens uit Kwadendamme die zesde werd. In het provinciaal concours van de Zeeuwse zondagvlie gers wint Meuwese de eerste en de achtste prijs. De win nende vogel, geklokt zaterdag middag om 16.42 uur, had daarmee de ruim 660 kilome terlange wedvlucht overbrugd met een gemiddelde snelheid van 1087 meter per minuut. De verdere vroegste meldingen kwamen van: Em. de Beule, Hei kant, 16.23 uur, 1085mpm: D. de Smet, Terneuzen, 16.26 uur, 1082mpm: T. Verboom, 's-Heeren- hoek, 16.38 uur, lOSlmpm: D. Evers, Terneuzen, 16.28 uur, lOBOmpm: H. Beulens, Kwaden damme, 16.39 uur, 1080mpm: Lex. Thijs, St.-Jansteen, 16.28 uur, 1076mpm: Combinatie De Nooyer/Japiejo, Oost-Souburg, 16.41 uur, 1073mpm: Combinatie De Smet/Van Kerkhoven, Clinge, 16.35 uur, 1069mpm. A Beaurain, Kloosterzande, 16.40 uur, 1064mpm: J. Bayens, 's-Heer Arendskerke, 16.40 uur, 1064mpm: H. van de Veeke, West- dorpe, 16.29 uur, 1063mpm: Com binatie Roegiers/De Bruijn, Phi lippine, 16.32 uur, 1062mpm: R. van Damme, Koewacht, 16.35 uur, 1055mpm: A. de Krijger, Biervliet, 16.40 uur, 1054mpm: C. Riemens, Cadzand, 16.40 uur, 1051mpm: A. de Poorter, Hoofdplaat, 16.48 uur, 1046mpm: A. Roelof, Middelburg, 17.00 uur, 1045mpm: P. de Smet, IJzendijke, 16.43 uur, 1044mpm: G. Dusarduijn Jr., Groede, 16.52 uur, 1037mpm: M. van Iwaarden, Kruiningen, 17.10 uur, 1035mpm: Bordeaux Vroegste duiven in Zeeland, (deel name 131 oude duiven). J. van Peenen, Vlissinge, 21.25 uur, K. de Gruyter en zoon, Arnemuiden, 21.47 uur, Zondag: M. de Rijke, Nieuw- en St.-Joosland, 06,32 en 09.14 uur, C. van der Graaf en zoon, Arnemuiden, 06.50 uur, W. Versluijs, Kortgene, 07.02 uur, Combinatie Hietbrink/V entevogel, Nieuw- en St.-Joosland, 07.55 uur, Combinatie Van Belzen, Co- lijnsplaat, 08.50 uur, G. Dusar duijn Gzoon, Groede,08.46 uur. H. Melis, Westkapelle, 09.31 uur. J. van Belle, Hengstdijk, 09.46 en 10.42 uur, A. van Leeuwen, Gors, 10.01 uur, G. Tas, Waterlandkerk je, 09.55 uur, Combinatie Bakker, Middelburg, 10.15 uur, J. Huigh, Cadzand, 10.06 uur, A. Arens, Spui, 10.18 uur. K. de Gruyter en zoon, Arnemuiden, 10.26 uur, F. Vette, Hansweert, 10.32 uur. (188 jaarlingduiven). Zondag: L. Schmid, Goes, 06.34, 09.21 en 09.36 uur, Combinatie Van Bel zen, Kamperland, 08.17 uur, J. en M. van Belzen, Colijnsplaat, 08.25 uur, G. Snelders, Sas van Gent, 08.25 uur, M. van Hekken, Kloe- tinge, 08.17 uur, Combinatie Van de Kamp, Noordwelle, 08.32 en 09.23 uur, C. Aerts, Kruiningen, 08.56 en 09.07 uur, K. Siereveld, Arnemuiden, 09.04 en 11.35 uur, H. Calon, Hoofdplaat, 09.19, 10.17 en 11.29 uur, A. Roelof, Middel burg, 10.09 uur. Combinatie West- straete/Martens, Kapelle, 20.29 uur, P. de Vos, 's-Heerenhoek, 10.38 uur, J. Brasser, Westkapelle, 10.50 uur. Cadzand - Bij een eenzijdig ongeval op de kruising Prinse- sstraat/Retranchementsestraat te Cadzand werd zaterdag morgen een personenauto be stuurd door een 25-jarige in woonster uit Cadzand aan de voorzijde zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde doordat de vrouw de asbak in haar voertuig vast wilde zetten. Daarmee doende verloor ze de controle over het stuur en botste tegen een lantaarnpaal. Koewacht - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft zaterdag bij twee in Koewacht gehouden snel heidscontroles 66 weggebrui kers bekeurd wegens het over treden van de maximumsnel heid in de bebouwde kom. Gecontroleerd werden op de Emmabaan en de Eikenlaan in totaal 536 voertuigen. De daarbij hoogstgemeten snel heid was 95 kilometer per uur. Temeuzen - In het afgelopen weekeinde werden in de bin nenstad van Terneuzen een aantal fietsen gestolen. Vijf gedupeerden deden daarvan een aangifte bij de plaatselijke politie. Ook deed een bewoner van een pand aan de School- weg aangifte van een inbraak. Uit zijn woning werden een groot aantal goederen ont vreemd. Terneuzen - De politie heeft in het afgelopen weekeinde het rijbewijs in beslag genomen van een 37-jarige man uit Ter neuzen. De man reed gister middag over de Haarmanweg in zijn woonplaats en door niet tijdig te stoppen ontstond een ongevalletje. Een ade manalysetest gaf als uitslag 905 microgram alcohol per uitgeademde liter lucht. Het zelfde overkwam zaterdag een 51-jarige man uit Oostburg. Hij werd in IJzendijke betrapt bij het bsturen van een perso nenauto met dezelfde hoeveel heid microgram alcohol in zijn bloed. Een 23-jarige man uit Almere raakte gisteren zijn auto kwijt. Aanleiding voor de politie tot in beslag name van het voertuig was het feit dat ook hij onder invloed reed (480UGL).

de Stem | 1995 | | pagina 7