Akkoord over prijs windenergie punt: Kerk kan zich geen verdeeldheid meer veroorloven Mister Europe' Sicco Mansholt ging voor niemand opzij Even uitrusten tijdens vliegshow tussendoortje aan de Costa Brava De laagste prijs van Nederland! KOTELETTO'S A2 pgSTEMBINNENLAND A3 f i fj fes doden bij lerkeersongeval van J8S Aidsdiner levert 325.000 op Islam is geen belemmering participatie jongeren Twee gevangenen ontsnappen Computerweek BINNENLAND KORT Curasao heeft nieuw bestuurscollege Dode bij steekpartij in Rotterdam Verdachte in moordzaak Krimpen gepakt Metropolis Festival trekt 70.000 mensen Bootstaking treft geen Nederlanders Jongen bekent doden Hagenaar Bromfietser overlijdt na aanrijding Dode en zwaargewonden door ongeval NDAG 3 JULI 1995 root-Brittannië en Ierland teandag eerst wolkenvelden e« - ooral in zuid-Engeland no» ans op een bui. Van het noordw esten uit meer zon. Dinsdag V onnige penoden en vrijwel! veral droog. Maxima variëreJ ar» 1A rfvarlnv» tt an 14 graden op de Hebriden i ot 21 plaatselijk in Engeland elgië en Luxemburg: Maandag1 ewolkt en enkele buien, eerst -et onweer. Dinsdag van het oordwesten uit zonnige perio en en geleidelijk droog. Vrij fris -et middagtemperatuur rond 17 graden. Noord- en Midden-Frankrijk Half tot zwaar bewolkt en enke le regen- of onweersbuien. Dins" dag later van het westen uit*' meer zon en droog. Aan de Ka- naalkust maxima rond 17 gra] den; elders rond 21 graden. Zuid-Frankrijk: Half tot zwaar bewolkt en vooral maandag nog enkele regen- of onweersbuien Aan de Middellandse Zeekust flinke zonnige perioden en over wegend droog. Middagtempera tuur uiteenlopend van ongeveer 20 graden aan de Atlantische kust tot 28 in het zuidoosten. Portugal: In het zuiden flinke zonnige perioden en droog. Naar het noorden toe meer wolkenvel den en mogelijk wat regen. Mid dagtemperatuur aan de kust uit eenlopend van 19 graden in het - noordwesten tot 25 in het zui- den. In het binnenland warmer. Spanje: Flinke zonnige perioden en droog, maar in het noorden en noordoosten meer bewolking en kans op een regen- of onweers- - bui. Middagtemperatuur aan de kusten variërend van 18 graden in het noorden tot 29 plaatselijk in het zuiden. In het binnenland maxima rond 30 graden. Italië: Flinke zonnige perioden. Ook kans op een enkele regen- of onweersbui, vooral maandag in f het noorden. Middagtempera tuur uiteenlopend van 26 graden in het noordwesten tot dicht bij 35 graden in het zuidoosten. Malta: Zonnig en warm; 's mid dags rond 32 graden. Griekenland en Kreta: Vrij zon nig en droog. Dinsdag, later op de dag, in het noordoosten mo- j gelijk een lokale onweersbui. Vrij warm met maxima van 28 graden aan de kusten tot 35 plaatselijk landinwaarts. Turkije en Cyprus: Vrij zonnig; alleen in het oosten eerst nog een enkele bui met onweer. Middag temperatuur vlak aan zee rond 30 graden, landinwaarts aan merkelijk warmer. Duitsland: Maandag meest be wolkt en stevige regen- en on weersbuien, hier en daar veel neerslag. Dinsdag van het noordwesten uit meer zon en af- nemend buiig. Maandag maxima uiteenlopend van 19; graden in i het noordwesten tot 26 in het zuiden; dinsdag overal enkele graden-koeler. Zwitserland: Maandag half tot zwaar bewolkt en enkele fikse regen- of onweersbuien. Dins dag van het westen uit geleide lijk droog en meer zon. Maandag maxima rond 21 graden; dinsdag enkele graden hoger. j.jdem (anp) - Jozef Maria lem, kardinaal Simonis als voor- In zijn toespraak na de wijding conflicten vaak naar buiten, ter- vië te blijven. „Zelfs als gevechts- benoeming gereageerd. Dat hij in f«t die zaterdag tot hulp- zitter van de Nederlandse Bis- noemde Punt het bisschopsambt wijl de trouwe inzet van elke dag, handelingen noodzakelijk zouden het bisdom geboren is, was vooi chop van Haarlem en le- schoppenconferentie en bisschop een hachelijke onderneming in allereerst van de bisschop zelf, zijn, dan is dit niet in tegenspraak sommigen van minder betekenis Ü'sschop werd gewijd, Wiertz van Roermond, in welk een tijd met zoveel verwarring en verborgen blijft, zei de nieuwe met onze evangelische pacifisti- dan dat hij op Rolduc is opgeleid R nn. bisdom Punt zijn priesteröplei- tweedracht, ook in de kerk zelf. hulpbisschop. sche traditie." Als weerloze men- en door Gijssen tot vicarus was MAANDAG 3 JULI 1995 j)Srlem (anp) - Jozef Maria mI, die zaterdag tot hulp van Haarlem en le- r werd gewijd, zijn bisschopsambt on- de bescherming van Ma de Moeder Gods, gesteld. wapenspreuk heeft hij geko- Sub Tuum Praesidium, de Ie woorden van het alleroud- Marialied waarmee ook de lingsdienst werd besloten. De ling van Punt (49) geschiedde [bisschop Bomers van Haar lem, kardinaal Simonis als voor zitter van de Nederlandse Bis schoppenconferentie en bisschop Wiertz van Roermond, in welk bisdom Punt zijn priesteroplei ding volgde en hij vanaf 1985 werkte. Punt is als hulpbisschop de op volger van de vorig jaar afgetre den Lescrauwaet. Als legerbis schop volgt hij mgr. Bar op, die twee jaar geleden plotseling aft rad. Zij waren zaterdag afwezig, evenals oud-bisschop Gijsen, die hem tot vicaris had benoemd. In zijn toespraak na de wijding noemde Punt het bisschopsambt een hachelijke onderneming in een tijd met zoveel verwarring en tweedracht, ook in de kerk zelf. Maar in het licht van de opdracht tot verkondiging van Gods Woord 'is het mijn eerlijke overtuiging dat we ons geen interne verdeeld heid meer kunnen veroorloven'. Hij zal dan ook ten volle meewer ken aan de dialoog die in de Ne derlandse katholieke kerk op gang is gekomen. In het bisdom Haarlem treden de conflicten vaak naar buiten, ter wijl de trouwe inzet van elke dag, allereerst van de bisschop zelf, verborgen blijft, zei de nieuwe hulpbisschop. Als legerbisschop ging hij in op de grote veranderingen in de krijgs macht: de overgang naar een be roepsleger en de geheel nieuwe militaire inzet, waarbij Neder land volgens hem een rol in de frontlinie vervult. Hij noemde het moreel onverantwoord voor de Europese naties om buiten het conflict in het vroegere Joegosla vië te blijven. „Zelfs als gevechts handelingen noodzakelijk zouden zijn, dan is dit niet in tegenspraak met onze evangelische pacifisti sche traditie." Als weerloze men sen meedogenloos worden ver volgd en vernietigd, dan kan ver dedigend geweld niet alleen ge rechtvaardigd maar zelfs plicht zijn. Met zijn 49 jaar is de in Alkmaar geboren Punt het jongste lid van de Nederlandse bisschoppencon ferentie. In het bisdom Haarlem werd dit voorjaar verdeeld op zijn benoeming gereageerd. Dat hij in het bisdom geboren is, was voor sommigen van minder betekenis dan dat hij op Rolduc is opgeleid en door Gijssen tot vicarus was benoemd. Punt maakte deel uit van de com missie die bisschop Bomers vorig jaar adviseerde over de hoog op gelopen ruzies in het bisdom. Ver tegenwoordigers van de priester raad toonden zich ingenomen met de toespraak: „Hij heeft krachtig voor de dialoog gepleit. Daar kunnen we hem aan houden." jnihem (anp) - De elektriciteits-distributiebedrijven en de I [jrticuliere producenten van windenergie hebben na jarenlan- g onderhandelingen in principe overeenstemming bereikt over li prijzen van windenergie. w "co a> JS §rs' 252 c O) CU O m -o I» !w' 2 c rel e '3 «o 5 3 rsl in js ui ut S 2 o -S co !-: si ■ef 3 c4 o c 8>co ffltJ co c c O 03 2^3 ■u8Aoq uiejsiuooq 'oi 'jous 6 ^inijl9^ Iqsjqoaj g .'usejsjooqos z 'P90M U8A P V I foor windturbines die dit jaar ei volgend jaar worden ge plaatst garanderen de energie- Nijmegen (anp) - Bij een aanrij- lag in Nijmegen zijn zaterdag- norgen zes mensen om het leven gekomen. Vijf slachtoffers, allen rnnen, overleden ter plaatse; rh vrouw is enkele uren later in sn ziekenhuis in Nijmegen aan te verwondingen bezweken. Bet ongeluk gebeurde rond drie utinde nacht. Een auto, waarin b 32-jarige man uit Cuyk en en 41-jarige man uit Nijmegen aten, kwam met hoge snelheid de Waalbrug de stad inrij- k De bestuurder reed op een kruising door rood licht en ramde een wagen, waarin een man en een vrouw uit Zevenaar (beiden jaar), een Nijmegenaar (31 jiir) en een 31-jarige man uit Roemenië zaten. De wagen van itwee mannen sloeg over de bp. Be ravage was enorm. De brand weer is uren bezig geweest om de slachtoffers uit de wrakken te Henen de auto's los te zagen. (ADVERTENTIE) Aanbieding geldig van ma. 3 juli t/m wo. 5 juli 1995. MP Services b.V tel. 02154-83333. bedrijven de komende tien jaar een inkoopprijs van 13,3 of 16,3 cent per kilowattuur. De wettelijke standaardvergoe ding ligt beduidend lager, op circa 8 cent per kilowatt-uur. Deze vergoeding vullen de ener giebedrijven aan met een subsi die. Volgens EnergieNed bieden de energiebedrijven daarmee ex ploitatie-zekerheid aan particu lier-ren die een windturbine plaatsen. De regeling geldt al leen voor projecten tot 2 mega watt. De subsidie voor windenergie is onderdeel van het zogeheten Mi lieu-Actie Plan; een stimule ringsregeling gericht op energie besparing, efficiënt brandstof- gebruik en duurzame opwek king. Een van de doelstellingen van dat plan is aan het begin van de volgende eeuw 2,8 procent van het energieverbruik uit duurza me bronnen te leveren. De producenten van windener gie, verenigd in Pawex, zien in de overeenkomst redelijke mo gelijkheden voor het realiseren van windprojecten op gunstige en windrijke locaties. De achter bannen van beide organisaties moeten zich nog over de over eenkomst uitspreken. Amsterdam (anp) - Het Amster- Damdiner heeft gisteren 325.000 gulden opgebracht. Het geld komt ten goede aan de aidsbe- strijding. Het was voor de vierde keer dat het diner in een tent op de Dam in Amsterdam plaats had. Achttien vijf-sterren hotels werkten geheel belangeloos aan het eetfestijn mee. Ruim 900 gasten prikten voor 275 tot 500 gulden per couvert een vorkje mee. De opbrengst van het Am- sterDamdiner 1995, bijeenge bracht door de verkoop van de- couverts, een tombola en spon soring, gaat via het Aids Fonds naar de Stichting Vuurvlinder. De laatste begeleidt mensen met hiv en aids. In workshops en door andere activiteiten leren besmette mensen maar ook hun naasten emoties te leren herken nen en daarmee om te gaan. Vuurvlinder gaat het geld ge bruiken voor de verbouwing van het pand van de stichting in Heerewaarden. De jaarlijkse open dag van de Koninklijke Luchtmacht, zaterdag in Volkel, heeft met bijna 200.000 bezoekers alle verwachtingen overtroffen. De politie zegt nauwelijks moeite te hebben op en om het terrein de orde te handhaven. Zodat ook de bemanning van deze Hercules het er af en toe van kon nemen; desnoods lekker zonnend op een vleugel van het toestel. De open dag stond dit jaar in het teken van de personeelswerving. De Koninklijke Luchtmacht heeft komend jaar 65 nieuwe vliegers nodig. De luchtmacht wil die recruteren uit het aanbod aan havo- en vwo-scholieren die volgend jaar examen doen. Driehonderd van hen kregen tijdens de open dag een vip-behandeling. Zo'n 250 meldden zich uiteindelijk aan, onder wie opvallend veel vrouwen. Het publiek had veel belangstelling voor de F-117 Stealth Fighter, de laagvliegende Amerikaan se bommenwerper. Hoogtepunt was het optreden van het Italiaanse stuntteam Frecce Tricolore. In 1988 kwam een toestel van dat team tijdens een show in Ramsteim brandend in het publiek te recht, waarbij 50 doden vielen. Het incident vormde in veel landen aanleiding om stuntvliegen te verbieden. foto anp Haarlem (anp) - De Islam blijkt voor Turkse jongeren in Neder land geen belemmering voor par ticipatie aan de samenleving te zijn. Dit blijkt uit een onderzoek dat in opdracht van de Landelijke Is lamitische Turkse Jongeren Or ganisatie en de Turks-Islamiti sche Ouderen Bond onder 551 jongeren is uitgevoerd. Er bleek geen opvallend verschil tussen jongeren die meer nadruk op hun moslim-identiteit leggen en jongeren die hieraan minder waarde hechten. Dit gold voor vragen over de Nederlandse na tionaliteit (38 respectievelijk 35 procent), het lidmaatschap van Nederlandse verenigingen (22 om 21), stemrecht voor migranten (66 om 63) en werkloosheid (bei de groepen 16 procent). De verspreiding van de Turksta lige enquête onder de jongeren in de leeftijd van 15 tot 29 jaar ver liep via moskeeverenigingen. In totaal stuurden 551 jongeren het vragenformulier terug. Daarvan was 88 procent door jongens in gevuld. Doordat de vragen via moskee- verenigignen waren verspreid, waren overtuigde moslims veel ruimer in de enquête vertegen woordigd dan onder alle Turkse jongeren in Nederland. Opval lend daarbij is dat de werkloos heid onder de respondenten lager is (16 procent) dan het landelijke cijfer van Turkse jongeren tussen de 16 en 24 jaar (24 procent). Zwolle (anp) - Uit het Huis van Bewaring in Zwolle zijn zondag middag twee mannen ontsnapt. Het gaat om een 20-jarige inwo ner van Harderwijk en een even- oude Amsterdammer. De mannen zaten in voorarrest in verband met een geweld- en ver mogensdelict. Het tweetal klom over het vijf meter hoge hek dat rond het Huis van Bewaring staat nadat er op de buitenplaats een opstootje was ontstaan. De poli tie sluit niet uit dat die vechtpar tij in scène is gezet. De twee zijn er lopend vandoor gegaan. De politie maakte onder meer ge bruik van een helikopter om de ontsnapten te vinden, maar dat was gisteravond nog niet gelukt. Den Haag (anp) - Tijdens de com puterweek aan de TUT in Eindho ven zijn twee records gevestigd. Zaterdag namen 195 spelers deel aan het grootste gezamenlijke computerspel ooit. Gisteren lukte het 1011 mensen op het veld van het Philips stadion de grootste 'menselijke computer' te vormen. Het computerfeest in Eindhoven duurde de hele week. De Rus Bar- gatsjev won gisteren de Informa tica Olympiade. De beste Neder lander was Arjen Vreugdenhil op de 29e plaats. 'in onze Haagse redactie ®C0 Leendert Mansholt, de op 86- !aoge leeftijd overleden architect het Europees landbouwbeleid, een unieke politieke loopbaan !fliad. Hij was de eerste Nederland se boer die het tot minister bracht en eerste - en voorlopig enige - Ne- derlandse voorzitter van de Europe se Commissie. Baarbij ging hij voor niemand opzij. •Vet voor Brees in Nederland en niet "or Charles de Gaulle in Europa. In veel •Pachten presteerde hij het onmogelij- Als minister van Landbouw zorgde r«) in Nederland direct na de oorlog voor snel herstel van de voedselvoorzie- en de landbouw. In Europa was hij grondlegger van het bovennationaal ""•bouwbeleid. ''(n8 voor in 1958 de Europese Gemeen- ^P startte, pleitte Mansholt al voor Europese agrarische markt. Als Eu- van het eerste uur werd hij lid eerste Europese Commissie. Van- fpprekend kreeg hij, oud-boer, de por- 1 ctnlle Landbouwbeleid. Energiek hij zijn plannen uit. Daartoe le- Me hij in Brussel titanengevechten om eén Europese markt voor landbouw- Van de fifcen te komen en één Europees «jouwbeleid. Zijn bijnaam luidde ct voor niets 'mister Europe' Verder moderniseerde hij de Europese landbouw, met zijn befaamde plan- Mansholt (1967). De bedrijven moesten groter worden vond hij, de overproduk- tie en subsidiestroom beperkt. Binnen tien jaar zou bovendien de werkgelegen heid in de landbouw moeten halveren. Hierop brak onder de Europese boeren een ware revolutie uit. Mansholt schrok er niet voor terug heel Europa af te rei zen om tot in de kleinste plaatsen de stroom van protesten te trotseren. In 1972, zijn laatste jaar als Europees com missaris, werd zijn plan uiteindelijk aanvaard. Na zijn vertrek uit Brussel verzandde echter de uitvoering ervan. De invloed van de agrariërs op het beleid van nationale overheden bleek veelal te fors. Met als gevolg dat toch weer grote overschotten ontstonden. Een duidelijke erkenning van Mansholts formaat was zijn benoeming in zijn laat ste Europese jaar (1972) tot voorzitter van de Europese Commissie, een voor een Nederlander unieke benoeming. Maar ook nadien zat Mansholt niet stil. Geïnspireerd door het rapport van de Club van Rome benutte Mansholt zijn positie om de wereld te waarschuwen voor dreigende milieurampen. Vanuit zijn fraai gerestaureerde Saksische boer derij in Wapserveen in Drenthe, voor spelde hij dat de 'wereld over vijftig jaar zou veranderen in een woestijn zonder leven en zonder ozonlaag'. Mansholt, die in 1945 als een gematigde socialist de politiek in was gestapt, ont popte zich bovendien in 1973 als een ra dicale rode profeet, die een nieuwe cul turele revolutie wilde ontketenen. Zijn ideaal was een socialistisch Europa en geen compromis meer tussen socialisme en kapitalisme. Hij wilde een Europese socialistische partij die tegenwicht zou kunnen bieden aan het internationaal geörienteerde bedrijfsleven en die zich zou bezighouden 'met de werkelijke pro blemen en niet met pietluttigheden'. Daartoe ontwierp hij een Europees so cialistisch program, dat van de nul-groei uitging en een vergaande nivellering van de inkomens. In de Nederlandse politiek heeft hij geen rol van grote betekenis meer gespeeld. Het stak hem, zo zei hij enkele jaren geleden teleurgesteld in een interview, dat de interesse van 'zijn' Pv dA voor Europese politiek jarenlang zo minimaal is geweest. Het socialisme kreeg Sicco met de paple pel ingegoten. Zijn vader en grootvader waren weliswaar hereboeren in Gronin gen, maar het eerste wat hij als kind kon zingen waren socialistische strijdliede ren. Beroemde socialisten als Troelstra, Vliegen en Schaper kwamen naar de boerderij van vader Mansholt om op adem te komen. Zelf zette Mansholt deze traditie voort, In de oorlog maakte hij als de jongste boer in de Wieringermeer van huis en erf Sicco Mansholt een centrum voor verzetsmensen en on derduikers. Hij bouwde een organisatie op die verzetsmensen, onderduikers en zelfs de concentratiekampen in Vught en Amersfoort voorzag van voedsel. Toen de wapendroppings begonnen, gingen deze wapens via het erf van Mansholt, met het voedsel, per boot naar de grote steden. Ten huize van K.H. Heeroma in Dor drecht nam Mansholt deel aan bespre kingen over de politieke situatie na de oorlog. Daar legde hij zijn eerste plan- Mansholt op tafel: een landbouwpro- gram voor de SDAP. Hij maakte daar kennis met socialisten als Jaap Burger, Jan Tinbergen. Hein Vos en Willem Drees. Toen Mansholt op een keer werd getroffen door het bleke gezicht van Drees (hij voelde dat de man honger had) bezorgde hij hem een flesje olie en een zak tarwe. Drees werd zich pas goed be wust van de betekenis van Mansholt toen hij op zijn onderduik-adres in Voorburg toevallig zag dat daar een boot vol le vensmiddelen arriveerde. De afzender was Mansholt. Het was daarom niet verwonderlijk dat na de bevrijding aan Mansholt werd ge dacht toen een doortastende minister van Landbouw en voedselvoorziening werd gezocht. Eenmaal minister zette Mansholt zich met tomeloze energie in voor de voedselvoorziening en hielp hij de Nederlandse landbouw op de been. Daarbij trotseerde hij de ministers van Economische Zaken en Financiën en zelfs de zuinige Drees die grote moeite hadden met de dure garantieprijzen van Mansholt. Drees waar daarom zelfs een beetje opgelucht was toen Mansholt in januari 1958 naar Brussel vertrok. 're Brabants/Zeeuws Door Gijs Moes Lloret - Wat wil een toerist die na 22 uur bakken in de bus uitstapt aan de Spaanse Costa Brava het liefst? De sponta ne antwoorden van Nederlanders in Lloret de Mar variëren van 'meteen onder de douche' en 'water' tot 'bier, veel bier'. Een krant lijkt op het eerste gezicht niet hoog op het verlanglijst je te staan, zeker niet van de overvloedig aanwezige jongeren. Toch is sinds zaterdag De Stem in 17 plaatsen aan de Costa Bra va te koop. Naast, op of onder de zusterbladen Brabants Dagblad, Eindhovens Dagblad en De Limburger, liggen de kranten te wachten op Zeeuwen en Brabanders die het laatste nieuws over de Westerschelde-oeververbinding of het tracé van de flitstrein niet willen missen. De vraag dringt zich op wie zich, eenmaal in Spanje aangekomen, nog voor deze zaken interesseert. Maar goed beschouwd is een re gionale krant een van de weinige dingen van thuis waaraan het de vakantiegangers hier nog ontbrak. Zo kunnen zij hier in alle mo gelijke stijlen eten, van Grieks tot Mexicaans en hier en daar zelfs Spaans. Voor de Nederlanders die niet aan de paella willen, is er het 'echt Hollandse eethuisje van Ome Toon'. Toon serveert pannekoeken en gebakken lever. Men kan de avond voortzetten in het ernaast gelegen 'Hollandse Bruine Café'. En wie daarna toch weer honger heeft gekregen, kan aan de overkant terecht bij de 'Echte Hol landse Snackbar'. Toeristen uit andere landen worden op verge lijkbare manier onthaald, met fish chips of Bratwurst. Ook de kranten vormen een gevarieerd gezelschap en ook hier is het tussen News of the World, Bildzeitung en de Gazetto dello Sport even zoeken naar een Spaans exemplaar. Of misschien toch nog maar De Stem? Want na verloop van tijd begint er bij sommi ge vakantiegangers iets te knagen. Het weer mag dan wel mooi zijn, de zee blauw en de sangria zoet, dat alles geeft nog geen ant woord op de vraag: wat gebeurt er thuis? En zij die,helemaal geen last hebben van heimwee, kunnen aan het strand met leedvermaak kennis nemen van het weerbericht, dat meldt dat over Zuid-Nederland een zwak koufront passeert. Willemstad (anp) - Curasao heeft een nieuw bestuurscollege. Het bestaat uit de politieke partijen PAR en MAN. Die staan re spectievelijk onder leiding van de huidige eerste-minister, Mi guel Pourier, en oud-premier Don Martina. Beide partijen hebben ook zitting in de Antilliaanse regerings coalitie. Door bij de Eilandsraadsverkiezingen op 12 mei de overwinning te behalen, kreeg de partij van premier Pourier ook de politieke macht op Curasao toegewezen. PAR en MAN kwa men na een turbulente formatieperiode overeen gezamenlijk het nieuwe bestuurscollege te vormen, dat op 12 van de 21 zetels steunt. Tijdens de formatie ontstond een breuk tussen de PAR en twee vakbondsfederaties, die aan de PAR zijn gelieerd. De PAR is van mening dat haar gekozen leden niet tegelijkertijd zitting mogen hebben in het parlement en de eilandsraad. De vakbondsfedera ties zegden daarop de samenwerking met de PAR op, die daar door op eilandsniveau twee zetels verliest. Rotterdam - Een 21-jarige Rotterdammer is zaterdagavond overleden nadat hij was neergestoken op de Heemraadsingel in Rotterdam. Volgens de politie ging aan de steekpartij een ruzie vooraf over een kaartspelletje. Het slachtoffer raakte ernstig ge wond, politiemensen probeerden tevergeefs de man te reanime ren. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. De politie heeft de dader nog niet gevonden. Krimpen a/d Lek - De politie Holland midden heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Krimpen aan de Lek aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de moord op G. Janssen van Galen. Agenten troffen het levenloze lichaam van het slachtoffer gisterochtend aan in diens woning aan de Hoofdstraat in Krim pen aan de Lek. De man is met een vuurwapen om het leven ge bracht. Tijdens de aanhouding heeft de politie een vuurwapen in beslag genomen dat vermoedelijk bij het misdrijf is gebruikt. De politie verwacht binnenkort nog meer aanhoudingen te verrich ten. Rotterdam - Naar schatting 70.000 muziekliefhebbers zijn za terdag afgekomen op het Metropolis Festival in het Rotterdam se Zuiderpark. Volgens de organsatie heeft het gratis toeganke lijke evenement daarmee voor wat de publieke belangstelling betreft volledig aan de verwachtingen voldaan. Noemenswaar dige incidenten deden zich niet voor. Het jaarlijkse muziekfestival beleefde dit jaar zijn achtste editie en vond voor de eerste keer plaats op een zaterdag in juli, in plaats van september. Onder het publiek viel zaterdag nauwelijks enige wanklank te bespeuren, niet over het afzien van een datum in september en evenmin over de vernieuwde opzet. In plaats van op twee podia en in een danstent, speelden de optredens zich ditmaal af op één podium waarvan de artiesten afwisselend de linker en rechter helft betraden. Door snelle changementen vielen er nauwelijks dode momenten tussen de veertien concerten in. Den Haag - De staking van het scheepspersoneel van veerboten, passagiers- en handelsschepen in Griekenland is gisteravond af gelopen. Volgens de ANWB en de ANVR zijn er geen Nederland se toeristen in de problemen geweest. De staking om meer loon af te dwingen begon vrijdag en legde onder meer het bootver- keer naar het vasteland van Italië stil. Wel gingen de diensten van de draagvleugelboten, 'The flying dolphins' gewoon door. Volgens woordvoerders van de ANWB en ANVR zijn er geen meldingen geweest van Nederlanders die door de staking in de problemen kwamen. Den Haag - Een minderjarige jongen uit Den Haag heeft zondag bekend deze week een 51-jarige stadsgenoot te hebben gedood in diens woning aan de Den Helderstraat. De politie hield de verdachte gisteren op grond van getuigenverklaringen aan. Volgens de politie gaf hij roof op als motief voor zijn daad. Bij de beroving met dodelijke afloop maakte de verdachte een paar honderd gulden buit. Verdere bijzonderheden over de identiteit van de verdachte wilde de politie zondagavond niet geven. Rotterdam - Bij een verkeersongeval zondagochtend op de krui sing Zwaanshals/Zaagmolenstraat in Rotterdam is een 22-jarige inwoner van die stad verongelukt. Samen met een 23-jarige ka meraad reed het slachtoffer op een bromscooter en kwam door een nog onbekende oorzaak in aanrijding met een taxi. Beiden mannen werden van de scooter geslingerd en raakten zwaarge wond. Het jongste slachtoffer overleed op weg naar het zieken huis, de duopassagier is op genomen in ziekenhuis Dijkzigt. De 34-jarige Rotterdamse taxichauffeur raakte eveneens gewond en is opgenomen in het Sint Franciscusgasthuis. Vriezenveen - Een 22-jarige inwoner van het Twentse Geesteren is zaterdagavond in Vriezenveen om het leven gekomen door een frontale aanrijding van twee personenauto's. De man reed mee in een auto, bestuurd door een 18-jarige plaatsgenoot. Hij raak te zwaar gewond. Dat gold ook voor de 27-jarige vrouw, even eens uit Geesteren, die de andere wagen bestuurde. Hun toe stand is zorgwekkend. De toedracht van het ongeval is nog niet duidelijk.

de Stem | 1995 | | pagina 3