Conflict Egypte en Sudan escaleert „Dat noem ik spectaculair, rente die klimt 10% naar I 'Rossige Donna', IRA-schrik van Chaara, op vrije voeten Opwinding in Polen over Duitse 'razzia' in Bankovervallers Berlijn ontsnappen via tunnel Portillo wil John Major uitdagen om leiderschap Gonzalez accepteert ontslag van Serra en Garcia Vargas BUITENLAND A5 COMMENTAAR ENLAND KORT zijn verkrampt' pensioenen vrouwen iOS verzoenen |ov door Lubbers' top voor rechter ibeheer Gevechten grenstroepen beide landen gemeld kort na aanslag op president Mubarak Euro-parlement wil verbod op landmijnen Hesseltine betuigt steun aan premier BUITENLAND KORT Frankrijk verlaagt promillage-grens Doden bij bloedige gevechten Sri Lanka Meer smartegeld slachtoffers vliegrampen Politie vindt gestolen Rembrandt terug Gepakte drugbaron blijkt autohandelaar Léotard voorzitter Franse republikeinen Jacques Santer tevreden over akkoord Europol Introductietarief tot 1 juli 1995 55 Sparen doe je bij de Postbank. JAG 29 JUNI 1995 A4 PE STEM DONDERDAG 29 JUNI 1995 oud-minister van Sociale In nieuw stelsel voor de so- peter en eenvoudiger en het fijn studie duurde echter zo f ooit aan begonnen was. En het tijd voor de volgende jlsel - en meer speciaal die heel sterk op dat gebed zon- Idkamp. Er is een monstrum i voor bureaucratische keu- jelegd. Onder het motto 'ik s' worden de nieuwe regels Ttijk gebracht. I te maken aan de wildgroei tat ten koste van de zorgvul- iwieso bij wetgeving hoort en die diep ingrijpen inde le- 'e herkeuring van de wao'ers t vaak tot grievend onrecht, der druk van de Tweede Ka- gelen sterk verzacht zouden taffen van de herkeuring van heid te vinden te zijn. PvdA- p hoge toon en in tranen bij- rhaalde dat een aantal malen van de oppositie om wao'ers teens niet meer op de steun jr fractie te kunnen rekenen, egelen zouden afdoende zijn zo heette het. in aan de motie de coalitie op t moest worden voorkomen, (coalitie de deelnemende par- t wijn doen. De grens is daar in principes moet gaan ver- febare standpunten heeft inge- tderkant van de samenleving, brleggend bezig te zijn. Tegen J geplengde tranen, hoe op- bkodilletranen. hn Justitie ergert zich de aan de lofdcommissarissen van politie- It zij zich in het nauw gedrukt Tuête die de Tweede Kamer in- fvan justitie en politie, en in een vraaggesprek met de Ie politiechefs te veel uitstralen, lokken van de enquête zijn. Het (september. ^egenover het parlement dat het feitter van het college van procu- Jgt. De landelijke leiding van het lerantwoording afleggen aan de Drager. Beid voor inhaalpensioenen voor len meedoen aan het pensioen- ludige bijdrageregeling voor de fineerde vrouwen is afdoende, pten van Sociale Zaken gisteren Groenman (D66) en Van Zijl i de Tweede Kamer wil met een naken aan het conflict tussen de De omroep vindt dat uitbaters lof cafetaria laten zien, daarvoor Be regeringspartijen delen de be- Jan Heemst heeft een initiatief- jin een eis tot entrée voor horeca- ipgenomen. Hij zegt de steun te J en WD. eren Verbond (AOV) heeft giste lers van de faillissementskamer leken tijd gekregen om financieel lee schuldeisers die om het faillis- locht. Volgens Hoppers is het niet Ie politiek als een politieke partij lm moeten de faillissementsaan- jen omringd," aldus Hoppers. Hij Ij de lijst van crediteuren die af- keroyeerde AOV-penningmeester lis gewoon misleid. Dat is een uit- deze uitspraken vatte D66-frac- >n krachtig het standpunt samen d over de vernietiging van de ar- htingendienst Buitenland (IDB). "in ex-premier Lubbers heeft de e rapporten en documenten over door de papierversnipperaar ge- is zijn bewaard. Lubbers heeft in ontkend dat er archiefmateriaal kele weken geleden de ware gang lorteerd. had nooit mogen gebeuren, ook veiligheid,stelde de PvdA giste- ermate onzorgvuldig dat Lubbers st heeft ingelicht. ersbond FNV gaan via de rechter or deelname aan de busstaking te te hebben. Dat heeft voorzitter J. n omstreken van de bond gisteren poging en rechtstreekse gesprek- tiets op, zo zei hij. de uitkering voor de staking in ja' taide begin deze maand op. Enke iers recht hebben op een uitkering g. Het hoofdbestuur wil echter al- alen. wijnen de komende drie jaar niet eer 135 arbeidsplaatsen bij het di- >r van het ministerie van Vrom. De t 35 arbeidsplaatsen en bij de be- initief honderd plaatsen. Ongeveer i kunnen zeer waarschijnlijk wor- iverheden. lilieubeheer H. Pont aan de mede- .■egedeeld. De afslanking zal deels acten niet te verlengen. Het gaat Door Paul de Schipper Breda - 'Een knap meisje met blauwe ogen en rossig haar'. Zo omschreef Philip Voortman uit Meerle Donna Maguire, de IRA-terroriste die met twee andere IRA-leden in juni 1990 dagenlang het gebied tussen Breda en de Belgische grens onveilig maakte Het aardige meisje met het rode haar (28) werd gisteren door een rechtbank in de Noordduitse stad Celle veroordeeld tot ne gen jaar gevangenisstraf. Ze kon meteen naar huis omdat ze ongeveer tweederde van de straftijd in voorarrest had gezeten. Donna Maguire foto archief de stem Pamela Shaul stond er in haar Amerikaan se paspoort toen ze opgejaagd ronddoolde door de bossen bij Chaam. Dagenlang was West-Brabant en het aanpalende Bel gische grensgebied in de ban van de IRA. Moeders hielden hun kinderen thuis. Men sen kwamen alleen nog hun woning uit om boodschappen te doen. Scholieren zagen plotseling hun dorp Chaam afgesloten door politiemannen met honden en een ou der echtpaar zag een helikopter in een aangrenzend weiland landen. Razendsnelle BMW's van speciale arresta tieteams vlogen plots door de anders zo rustige streek. Voor de mensen uit Chaam, Meerle, Ulvenhout en Ulicoten waren het dagen van verwarring en angst. De bewo ners van Chaam weten er nog van mee te praten. Op maandagmorgen 18 juni storm den er politiemensen in kogelvrije vesten de straat op, schreeuwend naar voorbij gangers: 'Zoek dekking'. Ze renden een tuin in en riepen: 'Kijk uit, we gaan schie ten'. De IRA-psychose kwam op gang toen landheer Philip Voortman op een zater dagmiddag salvo's van een machinegeweer hoorde in zijn bos. Maguire en haar metge zellen hielden er een schietoefening. De Belgische Rijkswacht arresteerde het drie tal en liet ze prompt weer ontsnappen. Dat was de start van een triller-achtige klop jacht in de bossen en weiden rond Chaam. Na de arrestatie werd het Maguire-com- mando in Roermond voor de rechtbank ge daagd op verdenking van medeplichtig heid aan een bloedige moord op twee Au stralische toeristen op 27 mei 1990 op de Markt in Roermond. Het gerechtshof in Den Bosch verklaarde het in Roermond gevelde vonnis nietig. De rechter achte betrokkenheid bij die aan slag niet wettig en overtuigend bewezen. Vervolgens gaf justitie toestemming om Maguire uit te leveren aan Duitsland. Daar bevond de rechter de roodharige Ier se gisteren schuldig aan betrokkenheid bij een bomaanslag in 1989 op een kazerne van het Britse leger in Osnabrück. Bij die aanslag die door de IRA werd opgeëist, vielen geen gewonden. Van onze redactie buitenland Cairo (rtr/afp) - Egyptische en Sudanese soldaten hebben in een omstreden grenszone op elkaar geschoten. Daarbij zijn aan beide kanten gewonden gevallen maar het exacte aantal is niet bekend. Dat is gisteren vernomen van bronnen bij het Egyptische mi nisterie van Defensie. Alle ge wonden zijn naar een militair ziekenhuis in Cairo gebracht. Volgens Egypte openden Sudane se militairen dinsdag in de drie hoek van Halaib het vuur op een Egyptische patrouille, die vervol gens terugschoot. De omstreden grensregio is al vanaf de jaren vijftig een bron van spanning tassen Egypte en Sudan en wordt door beide landen opgeëist. Het incident was een dag na de moordaanslag op de Egyptische president Hosni Mubarak in de Ethiopische hoofdstad Addis Ab eba waar een topconferentie van de Organisatie voor Amerikaanse Eenheid (OAE) werd gehouden. De betrekkingen tussen beide landen zijn sinds maandag aan zienlijk verslechterd. Egypte heeft gesuggereerd dat de Sudanese autoriteiten direct of Brussel (anp) - Het Europees Parlement wil dat de Europe se Unie zich hard maakt voor een wereldwijd verbod op de produktie en verkoop van landmijnen en verblindende laserwapens. Het parlement debatteerde giste ren in Brussel over een rapport van de Nederlander Jan-Willem Bertens (D66). Daarin pleit de Europarlementariër voor een to taal verbod op landmijnen en verblindende laserwapens. De EU zou daartoe het voortouw moeten nemen. Naar schatting liggen er in de wereld tussen de 80 en 110 mil joen landmijnen verspreid. Jaar lijks komen er twee miljoen bij, terwijl er maar 100.000 stuks worden opgeruimd. Landmijnen maken veel slachtoffers onder de burgerbevolking, vaak spelende kinderen en landarbeiders. Komende herfst houden de Vere nigde Naties een conferentie over het gebruik van conventionele wapens die 'buitensporig leed veroorzaken' of een 'niet onder scheidend karakter' hebben. Daarbij moet het huidige inter nationale verdrag over dergelijke wapens worden herzien. Bertens vindt dat de EU die gele genheid moet aangrijpen om een wereldwijd verbod op landmij nen te bepleiten. Ook op het gebruik van verblin dende laserwapens zou een ver bod moeten komen. De VS willen dit type wapen op grote schaal gaan produceren. Het Europees Parlement zal van daag de aanbeveüngen uit het rapport Bertens met een ruime meerderheid overnemen. indirect bij de aanslag waren be trokken. Mubarak zei dat de da ders waarschijnlijk uit Sudan kwamen. Volgens de Sudanese oppositie in Cairo heeft het mili tair fundamentalistische regime in Khartoum de daders geholpen. Mubarak heeft na de mislukte aanslag diverse ontmoetingen ge had met de Sudanese oppositie, die in Cairo verblijft. Egypte heeft Sudan er ook herhaaldelijk van beschuldigd moslim-extre misten te trainen, die infiltratie acties uitvoerden op Egyptisch grondgebied. Volgens onbevesti gde berichten zou Mubarak indi rect hebben opgeroepen tot een staatsgreep in Sudan. De vooraanstaande Sudanese geestelijk leider Hassan Al-Tura- bi, door Mubarak genoemd als brein achter de aanslag op hem, heeft ontkend er iets mee te ma ken te hebben. In zijn eerste openbare verklaring na de aan slag van maandag zei Al-Turabi kortweg dat 'wij geen connecties hebben met dit incident'. Mubarak gaf meteen na de aan slag in Addis Abeba Sudan daar van de schuld. Het Sudanese be wind van generaal Omar el-Bas- hir geldt al langer als een wapen leverancier van Egyptische radi cale moslims die sinds drie jaar aanslagen plegen in Egypte. De Sudanese regering had eerder elke betrokkenheid bij de aanslag ontkend. Londen (ap) - De Britse minister van Arbeid Portillo heeft gisteren laten doorschemeren dat hij in een eventuele twee de ronde premier John Major zal uitdagen voor het leider schap van de Conservatieve Partij. Major kondigde vorige week zijn ontslag als partijleider aan omdat hij de kritiek van de rechtervleugel op zijn Europe se beleid beu was. De zoge noemde Eurorebellen verwij ten hem voortdurend dat hij de Britse soevereiniteit aan Brus sel verkwanselt. Major wierp de handschoen en heeft er alle vertrouwen in dat hij al in de eerste ronde, vol gende week dinsdag, genoeg stemmen wint om partijleider en premier te blijven. Gisteren begon hij met zijn campagne. Minister voor Wales John Red wood, een van de meest uitge sproken Eurorebellen, nam maandag ontslag en is tot nu toe de enige die het in de eerste ronde tegen Major opneemt. Michael Heseltine, minister van handel, sprak gisteren zijn steun uit voor Major en zei te verwachten dat de premier in de eerste ronde een overtuigen de meerderheid haalt. Heseltine, die links in de partij staat, is mogelijk ook kandi daat als het op een tweede ron de aankomt. In 1990 deed hij een vergeefse gooi naar het partijleiderschap, toen de Con servatieven hun premier Mar garet Thatcher tot aftreden dwongen en Major haar uitein delijk opvolgde. Om een tweede ronde te ontlo pen moet Major de steun van de helft van de 329 Conservatieve parlementsleden plus 15 pro cent meer dan Redwood halen. Major is kwetsbaar voor ont houdingen van de rechtervleu gel, die mogelijk een tweede ronde zal afdwingen om Portil lo in de strijd te brengen. Een eventuele tweede ronde zal op 11 juli plaatsvinden. De Duitse politie heeft in Berlijn honderden agenten op de been om de ontsnapte bankovervallers op te sporen. Tal van voegen zijn afgesloten om uitgebreide controles te kunnen houden. foto ap Berlijn (dpa/afp) - Een bende gewapende bankovervallers is gisteren in Berlijn door een tunnel ontsnapt met een groot deel van de circa 17 miljoen mark (19 miljoen gulden) aan losgeld. Nadat de politie de gijzelaars had bevrijd, kwam een grote klop jacht op gang. Van de daders ont breekt nog elk spoor. De politie bevrijdde na een 18 uur durende zenuwenoorlog in de vroege ochtend de zestien gijze laars in een bankgebouw in de Berlijnse wijk Zehlendorf. Zij maken het naar omstandigheden redelijk goed. Omstreeks half vier in de ochtend viel een speciale eenheid het ge bouw binnen. Volgens getuigen gebruikte zij daarbij rookgrana- ten. De overvallers waren op dat moment echter al vertrokken. In de buurt van de bank is een af voerkanaal voor overtollig regen water met een doorsnee van on geveer 1,20 meter. Dat zouden de overvallers volgens een gemeen teambtenaar als vluchtweg kun nen hebben gebruikt. Vanuit een nabijgelegen garage hebben de daders volgens een politiewoord voerder eerst een 50 meter lange gang gegraven naar het afvoerka naal. Van daaruit groeven ze een twee de gang van 20 meter, die eindig de in de kelder van de bank. De woordvoerder sprak van 'profes sioneel aangelegde en gesteunde gangen'. De vermoedelijk vier overvallers, die machinepistolen en waarschijnlijk ook explosie ven bij zich hadden, hadden de 19 miljoen gulden gekregen in ruil voor de vrijlating van hun gijze laars. Behalve het losgeld eisten de gangsters ook een vluchtauto en een helikopter. Volgens de Duitse politie gingen de gijzelne mers uiterst professioneel te werk. De politie had de omgeving her metisch afgesloten en zwaarbe wapende agenten met kogelvrije vesten op strategische punten neergezet. Een grote zoekactie is opgezet. De politie heeft op be langrijke plaatsen in de stad ver sperringen opgericht. Parijs - Frankrijk verlaagt de promille-grens van 0,7 naar 0,5. Dat heeft de Franse regering gisteren besloten, omdat bij veertig procent van de dodelijke ongevallen op de Franse wegen (over vloedig) alcoholgebruik in het spel is. Bij 0,5 promille is de kans op een ongeval in vergelijking met een nuchtere autorijder 'slechts' dubbel zo groot, aldus regeringswoordvoerder Frangois Baron. Bij 0,7 promille is het risico evenwel vijf keer zo groot. In het Franse verkeer sterven jaarlijks bijna tienduizend mensen. Colombo - Zware gevechten tussen het leger en Tamil-rebellen hebben gisteren in Sri Lanka aan meer dan honderd mensen het leven gekost. Het leger maakte bekend dat de rebellen bij hun bolwerk Jaffna in het noorden een lagune overstaken en een mili taire basis op het eiland Mandaitivu aanvielen. De confrontatie kostte zeker 50 rebellen en 35 soldaten het leven. Het leger stuur de versterkingen naar de basis, waar 600 militairen gestationeerd zijn. Toronto - Slachtoffers van vliegrampen kunnen rekenen op meer smartegeld. De in de IATA samenwerkende luchtvaartmaat schappijen zijn overeengekomen de maximale vergoeding fors op te trekken van 75.000 dollar 116.000) tot 382.000 dollar 592.000). Met de nieuwe regeling, die in 1996 moet ingaan, hopen de IATA-maatschappijen paal en perk te stellen aan het groeiend aantal rechtszaken dat door gewonde slachtoffers of nabestaan den van slachtoffers wordt aangespannen. Dat leidt tot hogere uitkeringen, maar ook tot hogere verzekeringspremies. Turijn - De politie van Turijn heeft vier in Portugal gestolen schilderijen teruggevonden, waaronder een Rembrandt en een De Hooch. De andere twee werken waren van Guerin en Lupi. De Ca rabinieri gaven geen nadere informatie over de titels van de schil derijen, maar zeiden wel dat ze samen een geschatte waarde heb ben van 3,5 miljard lire (ongeveer 3,3 miljoen gulden). De schilde rijen werden in 1988 gestolen uit het Dos Patudos museum in het Portugese Alpiarca. Dinsdagavond werden ze in plastic zakken gewikkeld aangetroffen in de kerk van San Giovanni Bosco in Tu rijn. Bogota - Een man die dinsdag door de Colombiaanse politie is ge arresteerd omdat hij een beruchte drugbaron zou zijn, blijkt in werkelijkheid een Venezolaanse autohandelaar. Dat heeft een re gionale officier van justitie gisteren meegedeeld. Dennys Espina Rodriguez heeft de politie om de tuin geleid en ge daan alsof hij Phanor Arizabaleta Arzayuz - de drugbaron - was. „Hij heeft aanleg voor toneelspelen. Ik denk dat hij een psychia ter nodig heeft," aldus de officier van justitie. Parijs - De voormalige Franse minister van Defensie Frangois Léotard (53) is gisteren gekozen tot voorzitter van de Republi keinse Partij (PR). Léotard, die de enige kandidaat was, volgt Gérard Longuet op, die op 1 juni af moest treden wegens een fi nancieel schandaal. Léotard verdedigde tijdens de verkiezingscampagne voor het pre sidentschap de toenmalige premier Balladur, die het al in de eer ste ronde moest afleggen tegen zijn medegaullist Chirac en de so cialist Jospin. Brussel (anp) - Voorzitter Jac ques Santer van de Europese Commissie is tevreden over het akkoord dat de EU-lidsta- ten in Cannes hebben gesloten over Europol. Het besluit om daadwerkelijk over te gaan tot oprichting van Europol is politiek en juridisch een belangrijke doorbraak, aldus Santer. Santer zei dat gisteren in Brussel tijdens een ingelast vragenuur van het Europees Parlement. De Europese regeringsleiders be sloten in Cannes tot onderteke ning van het Europol-verdrag, hetgeen nodig is om de Europese politie-organisatie een officiële status te geven. Madrid (afp/rtr/anp) - De Spaanse premier Gonzalez heeft gis teren het ontslag aanvaard van vice-premier Serra en van mi nister van Defensie Garcia Vargas. Serra en Garcia Vargas hadden onlangs hun ontslag aangeboden nadat zij verwikkeld raakten in het afluisterschandaal dat de Spaanse regering sinds enkele weken teistert. Volgens een ver klaring van de regering heeft Gonzalez de beide bewindslieden wel gevraagd aan te blijven tot dat opvolgers hun plaatsen inne men. De afluisteraffaire is het grootste politieke schandaal on der 13 jaar socialistisch bewind in Spanje. De 52-jarige Serra was een ver trouweling van de premier en is lange tijd genoemd als één van Gonzalez' kansrijkste opvolgers, die de Spaanse regering sinds 1982 leidt. Vargas is negen jaar lang minister geweest van diverse socialistische kabinetten en volg de in 1991 Serra op als minister van defensie. De krant El Mundo onthulde on langs dat de Spaanse militaire in lichtingendienst CESID, gecon troleerd door het ministerie vai defensie, sinds 1984 telefoonge sprekken afluisterde van politici diplomaten, industriëlen, journa listen, magistraten, leden van d regering en zelfs koning Juai Carlos. De afluisterploeg, die ui zes personen bestond, werd ii 1984 in het leven geroepen doo Serra, toen minister van defensie Tot de afgeluisterde politici be hoorden onder meer de (ook so cialistische) minister van Buiten landse Zaken Fernandez Ordóne en de voormalige leider van d> centrumregering Adolfo Suarez Ook de telefoons van hoofdredac teur Ramirez van de oppositie krant El Mundo en onderzoeks rechter Garzón werden afgetapt. (ADVERTENTIE) Door Frans Wijnands Bonn - Honderden Polen heb ben afgelopen weekeinde tien 'ot zelfs vierentwintig uur win of meer gevangen gezeten W een fabrieksloods in de Duitse grensstad Frankfurt aan de Oder. 'Auschwitz aan ue Oder' meldde de Poolse Krant Slowo daarop onheil spellend. Een vergelijking die de opwin- Wug in het betrokken grensge- Wed alleen maar heeft vergroot, n Po]en - zowel in regerings- Krwgen in Warschau, als in de grensstreek bij Frankfurt aan de r - wordt de verontwaardi- 8Mg over de Duitse 'razzia' met ue dag groter. e Poolse vice-minister van Bui- enlandse Zaken Meller heeft de uitse ambassadeur ontboden en pem.te verstaan gegeven, dat de oolse regering een snelle ophel- enng °ver de oorzaken, de ach tergronden en de gang van zaken wil over de 'ontoelaatbare behan deling' van honderden Poolse burgers door de Duitse grenspoli tie. De Duitse autoriteiten ont kennen dat er geweld of overdre ven machtsvertoon is gebruikt bij de grootscheepse jacht op Poolse zwartwerkers. Afgelopen zaterdag meldden zich in alle vroegte bijna 300 geïnte resseerde Polen voor werk bij een Duitse uitgeverij, die in Polen had geadverteerd: jongeren, maar ook bejaarden en zelfs hele gezin nen. Voordat ze te horen hadden ge kregen wat ze moesten doen en wat ze precies zouden verdienen, doken plotseling overal tientallen met wapenstokken en machine pistolen bewapende leden van de grenspolitie, de 'Bundesgren- zschutz' op, begeleid door hon den zonder muilkorf. De Polen vertelden later dat hun papieren werden ingenomen en dat ze zonder pardon een fa brieksloods in werden gedreven. Daar werden de kinderen van de volwassenen gescheiden en kre gen de volwassenen gekleurde armbanden aan, kennelijk als aanduiding wat er met hen moest gebeuren. Op vragen en protesten van de gevangen gehouden mensen kwam als enige reactie: 'Ruhe', rustig. De temperatuur in de loods liep snel op. Ventilatie was er niet, des te meer stof. Geen drinkwater. Pas na uren toestem ming naar het toilet te gaan. Wie te moe was om te blijven staan moest maar op de grond gaan zit ten. Een opgetrommelde Duitse tolk weigerde tekst en uitleg maar zij adviseerde de aanwezige Polen om het papier wat hen werd voorgelegd te ondertekenen. La ter bleek het een verklaring te zijn waarin de ondertekenaars toegaven zwart werk te hebben willen verrichten. Vooral in de grensstreek zijn zwartwerkers een plaag gewor den, vandaar dat men dit keer eens korte metten wilde maken, aldus de Duitse autoriteiten. De Polen waren, zoals gebruikelijk, op een toeristenvisum de grens overgestoken maar hadden geen werk- of verblijfsvergunning. Na verloop van vele uren, soms pas na een etmaal, werden de Po len groepsgewijs de grens over gezet. Uit protest tegen het Duitse poli- tie-optreden blokkeerden tien tallen Polen de belangrijke ver- bindingsbrug over de Oder tussen het Duitse en Poolse stadsdeel. Pas na interventie van de beide burgemeesters staakten de beto gers hun actie. Een aantal regio nale grensoverschrijdende sa menwerkingen zijn op initiatief van de Polen voorlopig gestaakt. Tot er opheldering is gegeven, liefst vergezeld van excuses. Sinds de introductie van de Postbank Klimrente rekening is het sparen er een stuk spectaculairder op geworden. En zoals u van de Postbank gewend bent, werkt het eenvoudig. De minimum-inleg bedraagt f5000,-. U kunt kiezen uit 2 looptijden: 5 jaar en 10 jaar. Als u vóór 1 juli 1995 een Postbank Klimrente rekening opent, klimt de rente gegarandeerd naar respectievelijk 7,5 in het 5e jaar en 10%** in het 10e jaar. Eveneens uniek is het ge mak waarmee u tussentijds geld kunt opnemen. We willen het u gezien de hoge rente niet aanraden, maar tussentijds opnemen is geheel kosteloos. U neemt dan per keer ten minste f1000,- op en laat minimaal f 1000,- staan. Zo ziet u maar, sparen kan wel degelijk spectaculair zijn. Bel voor meer informatie (020) 591 82 80 en vraag de folder 'Postbarjk. Klimrente rekening' aan of haal hem op het postkantoor. POSTBANK •Gemiddelde rentevergoeding: 5,7% per jaar. "Gemiddelde rentevergoeding: 6,6% per jaar. K

de Stem | 1995 | | pagina 7