Familie Flodder laat het weer knetteren in de wijk 6Kiss of Death' pittig gekruid ramiek DËSTEM UITGIDS Tv-programma 2 Vandaag gaat door in zomer Grafische prijs voor Dick Bruna Derde deel filmkomedie biedt meer van hetzelfde Uitstekende 4film noir' van Barbet Schroeder MUZIEK Topkoren Beiaardconcert Markus Groh Torhout/Werchter Beachpop '95 Senser Rock in Westdorpe KG 29 JUNI 1995 'steend is en voor de eeuwig, p is vastgelegd. Voor zijn ruim J ijk werk kiest Bei Ning vaak fr de begrippen eindig- en orJ digheid en hij probeert zijn ioties vorm te geven binnen dit Her. De colliers van Annelies ïnteydt zijn versieringen van lichaam, de draagbaarheid Lt voorop maar de colliers zijn! onome kunstwerken. Plan-] dt werkt met edele metalen, iet werk van beide kunstenaars is te zien! augustus in de Zeeuwse Bibliotheek in idelburg, tijdens de normale openingstij. DE vitrines van de openbare iliotheek exposeert I. Aoda af- nstig uit Irak, keramische jrwerpen. De voorwerpen zijn naakt van zogenaamd koud •amiek, een methode die oor- inkelijk werd ontwikkeld in Ja- Het is een soort klei die ge- {md is uit bloem, maïsmeel en Jitsellijm. De onderwerpen ver azen naar de Islam en naar Irak. ®da verwerkt Koranteksten en ibolen uit de Islam. Haar urgebruik is typisch. Te zien van 3 tot 23 juli in de openbare iotheek Axel tijdens de normale (zo- (openingsuren. eo Jordans S ZOMER attractie wordt in raadskelder van het Belfort in Lis een expositie gehouden van schilderijen, tekeningen en larelen van Theo Jordans. De toonstelling wordt zaterdag 1 om 15.00 uur geopend door E. Melker. De middag dient om werk te bekijken en de kunste- ir is aanwezig om uitleg te ver- ekken. Voor de muzikale om- ting zorgt de saxofonist Wim llenaar. be tentoonstelling loopt tot 31 juli en is elijks (behalve donderdag) te zien tussen )0 en 17.00 uur en op zondag van 14,00 18.00 uur. LUIS jdskelder Stadhuis - Theo Jor is/schilderijen, tekeningen en aqua- en - dagelijks 13.00-17.00 uur zo 00-17.00 uur do gesloten /EERE jte Kerk Oudestraat 25 - Jan Sier- s en Mira Peters/schilderijen, teke- gen en litho's - ma t/m za 10.00- 00 uur zo 14.00-17.00 uur (tot 17 ju- Schotse Huizen Kaai 25-26 - Wer-' van Henri Cassiers - di t/m za 10.00- i0 ma 13.00-17.00 uur (t/m 2/9) seum de Vierschaar Markt 5 - ndrik Willem van Loon' - Binnen het Ier van de permanente opstelling r Hendrik Willem van Loon (1886- 1) zal extra aandacht worden ge- onken aan de oorlogsjaren en het ideel dat Van Loon heeft gehad in bevrijding van ons land - ma t/m za 10-17.00 uur (t/m 30/9) 'LISSINGEN lenaaltheater, foyer - Moham- Id Modaffar/recente schilderijen en eningen - di t/m zo 11.00- 23.00 uur ft 31 juli) idelijk Museum Bellamypark 19-21 ichipper mag ik overvaren' - de ge- iedenis van verbinding vanuit Vlij en met Zeeuws-Vlaanderen, inclu de ontwikkelingen rond de Wes- ichelde Vaste Oeververbinding t/m vrij 10.00-17.00 uur za en zo 100-17.00 uur (t/m 1/10) 'NTWERPEN lelijk Prentenkabinet - Jos Hend- 'grafiek en tekeningen - dagelijks j00-17.00 uur ma gesloten (tot 30/6) itionaal Scheepvaartmuseum eeuw Compagnie Maritime Beige, B 100 - di t/m zo 10.00-16.45 uui it 31 dec) lenlucht Museum Middelheim - elden van Per Kirkeby - dagelijks 10 uur tot zonsondergang (van 2 tot ÉRUGGE delijk Museum - Ambachtelijke elschilderkunst - dagelijks van 9.30 17.00 uur (tot 11/9) iENT Bjseum voor Sierkunst Jan Breydel- iat 5 - 'Made in Holland' - vormge- g uit Nederland - di t/m za 9.30- 00 uur (tot 17/9) Bjseum voor Hedendaagse Kunst fbouwlaan 29 - 'Corpus delicti' - con- ntatie tussen een Italiaanse en een gische collectie - di t/m zo 9.30 tot 00 uur (van 1 tot 3/9) lerie Fortlaan 17 - Michel Sau- ■lieuwe beeldhouwwerken uit Firen- - wo t/m do 10.30-12.00 uur en 00-18.30 uur za en zo 10.30-18.36 (tot 2/7) ignus Fine Arts Charles de Kercno- aan 83 - Zomeraccrochage met de uwe aanwinsten - do t/m za 14.00- 00 uur zo 10.30-12.30 uur (tot 8/7) ize Derave Onderstraat 65 - Sirno- Dutrieux-Moriaux/schilderijen - da- Ilijks 14.00-18.00 uur (tot 30/6) jseum voor Schone Kunsten Ni< ILiemaeckereplein 3 - 'Imaginair Mu- im Van Eyck' - di t/m za 9.30-17.06 r (tot 1/10) lerie Sofie Lachaert Zwartezuster- |aat 20 - 'Juwelen als skulpturen'/An- marie De Corte - wo t/m do 13.00- 00 uur za 11.00-18.00 uur (tot 1/7) ilerij G. de Keulenaer Molenaar- aat 111 - 'Kinderkamer-wet- n'Koen Vos, Chris Vanbev, Steppe*? 'ij en za 14.30-18.00 uur zo H-l)u' ,00 uur (tot 2/7) SINT NIKLAAS edelijk Museum ZwijgershoeK car Jespers en zijn leerlingen - di t/m 13.00-17.00 uur zo 10.00-16.00 ui» 130/9) TEMSE imeente Museum - Schepen op o ïelde - pastels, foto's en maquettei 14.00 tot 18.00 uur en zo 10.00 .00 uur en 14.00 tot 18.00 uur F 18) DONDERDAG 29 JUNI 1995 Hilversum (anp) - Tros en EO besteden ieder 450.000 gpilden extra om het televisiepro- mma 2 Vandaag door de zomer te helpen. De omroepen vullen het gat in zendtijd dat Veronica achterlaat. De om- H)ep die in september com mercieel gaat, stapt deze week al uit het samenwerkingsver- id van het succesvolle ac- tualiteitenprogramma. Tros en EO vonden voortzetting van het programma in juli en au gustus zo belangrijk dat het slor dige halve miljoen tijdens het overleg in het EO-gebouw moei teloos op tafel kwam. „Geen idee waarvandaan", verklaarde Tros- voorzitter K. van Doodewaerd. „We vinden wel wat." In het nieuwe seizoen zal 2 Van daag anderhalf uur duren, een half uur langer dan nu. Om half zes is er dan een nieuw bulletin van het NOS-journaal. De redac tievan het journaal krijgt de be schikking over AP-tv News, een dienst van het Amerikaanse pers bureau Associated Press. De redactie van 2 Vandaag zal bestaan uit zestig personen. Na het wegvallen van de krachten die Veronica levert, zijn dat er nu 24. Er wordt onder meer gezocht naar redacteuren die zich bezig houden met research. Dat werk werd voorheen vooral verricht door de Veronica-poot van 2 Van daag. Ook is er aandacht voor po litiek Den Haag. Uit onderzoek blijkt dat 2 Van daag beter wordt bekeken dan Nova op Nederland 3. Volgens Tros en EO zal het karakter van het actualiteitenprogramma niet worden aangetast. Het Journaal, het Sportjournaal (beide NOS) en een uitgebreid weerbericht blij ven vaste pijlers van het pro gramma. In totaal gaat het om negen uur televisie per week, waarvan de redactie van 2 Van daag er vier vult. Omdat de omroep bezig is met de voorbereidingen voor een eigen nieuwsprogramma, wilde Vero nica in de voor 2 Vandaag be stemde zendtijd natuurdocumen- taires uitzenden, tot ongenoegen van EO en Tros. Tenslotte was Veronica, aldus Van Doodewae rd, een van de oprichters van het programma. Aan het Hilversums wapenge kletter kwam dinsdagmiddag een eind. Door het akkoord van Vero nica met Tros, EO en NOS be hoeft een klacht over 2 Vandaag niet door het Commissariaat voor de Media te worden behandeld. Amsterdam (anp) - Tekenaar Dick Bruna heeft de H.N. Werkmanprijs voor grafische vormgeving van het Amster dams Fonds voor de Kunst ge kregen. Bruna krijgt deze on derscheiding (15.000 gulden) voor zijn boekomslagen en de Zwarte Beertjes-affiches. Dick Bruna is bij het grote pu bliek bekend als tekenaar van de Nijntje-boeken. Veel jonge wensen kennen hem niet als grafisch vormgever. Voor zijn Zwarte Beertjes-affiches heeft hij tot verbazing van de jury nooit een grafische ontwerp prijs gekregen. De Werkmanprijs is ook be doeld als stimulans voor jonge kunstenaars om zich in het vroege werk van Bruna te ver diepen. De Zwarte Beertjes-affiches zijn naar het oordeel van de ju ry zeer trefzeker, uiterst trans parant en eenduidig met een enorme helderheid aan kleur, wu ontvangt de prijs op 20 oktober in Paradiso in Amster dam. Het Amsterdams Fonds voor de Kunst kende twee aanmoedi gingsprijzen van 7500 gulden v V Grafisch vormgever Willem velthoven krijgt er één voor de vormgeving van informatie die op cd I's wordt opgeslagen en in net bijzonder voor de cd Doors op perception (1). lustrator Raoul de Leeuw njgt de aanmoedigingsprijs onder meer voor zijn tekenin gen in het Algemeen Dagblad, e Leeuw legt volgens de jury en grote behendigheid aan de ag m zijn omgang met onder werpen. Hij is bezig een eigen stijl en handschrift te ontwikkelen nder zich vast te leggen op e<in techniek. (ADVERTENTIE) Van onze filmredactie De familie Flodder is weer terug in de bioscoop. Het a-sociaie stel zorgt in Flodder 3 opnieuw voor opschudding in de dure buurt waar het dankzij een overdreven zorgzaam sociaal klimaat nog steeds mag blijven wonen. Deze nieuwe Flodder-film bor duurt geheel voort op het komi sche patroon uit de eerste film. Een aantal grappen is doodleuk overgedaan of zijn gewoon herkenbare variaties daar op. Dit derde deel begint weer met beelden van de chique wijk Zonne- dael waar de keurige bewo ners zich onledig houden met hun dagelijkse hobby's: het maaien van het gras, het uitlaten van de hond. De bezadigde wijk staat aan de vooravond van het 25-jarig jubi leum. De voorzitter van het co mité, Brandwijk, wil de Flodders uit de buurt hebben, omdat ze een doorn in het oog zullen zijn bij de festiviteiten. Sociaal werker Sjakie (Lou Landré) houdt vol dat de Flod ders zich aangepast hebben, maar daar is weinig van te mer ken. In de haven proberen John nie en Kees Flodder, verkleed als agenten, een partij cd's te onder scheppen, wat tot een wilde au to-achtervolging leidt, die op de luchthaven Schiphol eindigt. Terwijl het buurtcomité allerlei lagen en listen verzint om de Flodders uit de wijk te krijgen, beleeft Ma Flodder (Nelly Frijda) iets moois met een arme zwerver, die helemaal niet zo arm blijkt te zijn. Ze besluit zelfs te trouwen en hijst haar dikke lijf in een bruidsjurk. Ook Sjakie raakt op vrijersvoeten. Uiteindelijk zal de buurt het jubileum met een heel ander soort vuurwerk vieren dan de bedoeling was. Regisseur Dick Maas zei vooraf dat hij Flodder 3 alleen gemaakt heeft omdat het scenario van Wijo Koek hem beviel en verde digde de film met de opmerking dat in Amerika einde loze vervolg-afle- veringen heel ge woon zijn. Maar in Amerika probeert men de voorgangers ten minste te over treffen terwijl Dick Maas die be doeling niet heeft of er in ieder ge val niet in slaagt. Deze derde aflevering is gewoon meer van hetzelfde en daardoor minder. De film leunt op het idee dat de kijker iets vertrouwds wil zien, zodat alle bekende grappen maar weer eens van stal worden ge- haald. Zoon Kees betrapt de blo- te tennismeisjes ditmaal onder de douche en de truttige buur vrouwen moeten het nu ontgel den bij een schoonheidsdemon stratie. De invalide opa is opnieuw tot leven gewekt en rijdt nu rond in een racekarretje. Het buurtco mité wil de welgevormde dochter Kees betrappen op prostitutie, wat weer de mogelijkheid biedt om Tatjana Simic in minuscule kledij te laten paraderen. Flodder 3 biedt dus nauwelijks verrassingen, maar dat Dick Maas nog altijd uitstekend kan filmen, zie je aan het spetterende slot. Helaas is dat wel een beetje laat na zoveel herhaling van Nelly Frijda als Ma Flodder en Coen van Vrijberghe de Coningh als zoon Johnnie in de derde 'Flodder'-film. FOTO CONCORDE FILM overbekende ingrediënten. Deze derde Flodderfilm werd vooral gemaakt om het imago van Maas' eigen filmmaatschap pij, First Floor Features, te ver beteren. Het is nooit het grote in ternationale produktiebedrijf geworden dat sinds het succes van De Lift was beoogd. Van de negen films die werden geprodu ceerd. floreerde alleen Abel van Alex van Warmerdam, Amster- damned en de twee Flodders van Dick Maas zelf. De familie Flodder beleeft ook op televisie nog steeds gouden tijden. Reden om de televisie cast te laten opdraven in deze derde bioscoopaflevering. Huub Stapel en René van 't Hof hebben daarom het veld moeten ruimen voor Coen van Vrijberghe de Co ningh en Stefan de Walle als res pectievelijk Johnnie en Kees Flodder. 'De film waar heel Nederland op zit te wachten', meldt de adver tentie, maar dat is nog maar de vraag. De tweede Flodder, het Amerikaanse avontuur van de schaamteloze familie, trok ten slotte maar net iets meer dan de helft van het aantal bezoekers aan het eerste en nog altijd leuk ste deel. Flodder 3 van Dick Maas draait in Grand in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosend aal, De Koning van Engeland in Hulst. Door Jos Kessels De Franse cineast Barbét Schroeder heeft een zwak voor extreme karakters. Beroemd is zijn do cumentaire over Idi Amin. In Amerika werkte hij samen met drinker-schrijver Charles Bukowski, wat resulteerde in de sublieme Barfly, nog steeds een van de beste kroegfilms ooit gemaakt. Ook zelf weet Schroeder zich extreem op te stel len. Toen filmmaatschappij Cannon het contract voor het draaien van Barfly wilde opzeggen, ke tende Schroeder zich voor het kantoor aan een lantaarnpaal vast. Hij had een cirkelzaag meege bracht en dreigde een voor een zijn vingers af te zagen als Cannon de afspraken niet meteen na kwam. Bij cinefielen heeft Schroeder het inmiddels ver bruid met zijn conventionele Hollywood-thriller Single with female, met Bridget Fonda en Jenni fer Jason Leigh. Schroeder zou zich hebben laten inpakken door Hollywood. Zelf verklaarde de Fransman dat hij voortaan kwaliteitsfilms voor een groter publiek wil ma ken. Wat mij betreft is daar niks mis mee. Zolang de films maar goed zijn, is het prima zo. Zijn nieuwe film Kiss of Death beantwoordt aan de goede voornemens. Het is een harde, voortreffe lijk gespeelde film noir. Na een periode kakkerlakken tellen in de gevan genis wil Jimmy Kilmartin (David Caruso) een prettig leven opbouwen met vrouw en kind. Dat is hem niet vergund. Om het leven van zijn vroe gere maat Ronnie te redden, helpt Jimmy mee aan een transport van gestolen auto's. Jimmy wordt betrapt door de politie en draait opnieuw de bak in. Nicolas Cage (links) en David Caruso in de uit stekende misdaadfilm 'Kiss of Death'. COLUMBIA TRISTAR Ter compensatie biedt Ronnie de jonge vrouw van Jimmy een baantje aan op het kantoor, maar kan zijn handen niet thuishouden en drijft de vrouw de dood in. Uit wraak besluit Jimmy mee te wer ken met de politie. Die is het evenwel niet te doen om Ronnie, maar om diens baas Little Junior (Ni colas Cage). De doodskus uit de titel slaat op de vele vormen van verraad in de film. Iedereen lapt elkaar erbij, of het nu om boeven of de politie gaat. Jimmy dreigt de dupe te worden van dit spel, maar krijgt uiteindelijk steun van de man die eerst zijn groot ste vijand was, rechercheur Calvin (Samuel Jackson). Schroeder dist het verhaal, dat losjes gebaseerd is op een film uit 1947, sober en degelijk op. Hij bouwt New York om tot een grauwe autoschroot hoop, met als contrast een kleurige topless-bar. De Franse cineast laat opnieuw zien wat voor een uitstekend spelregisseur hij is. Mocht iemand zich nog afvragen of David Caruso, bekend uit de tv-serie 'NYPD Blue', een film kan dragen, dan geeft Kiss of Death het afdoende antwoord. Nicolas Cage speelt als de onderkoelde Little Ju nior een van zijn betere krachtpatserrollen in en kele geweldige scènes. De acteurs (Samuel Jacks on, Ving Rhames), maar ook de dialogen herinne ren soms aan Pulp Fiction, met levensfilosofietjes die in deze gewelddadige entourage bijzonder ko misch werken. Kiss of Death is weliswaar geen Pulp Fiction maar wel een lekkere, gekruide film die vermaak van niveau biedt. Precies wat Barbet Schroeder wil en waar hij wat mij betreft rustig mee door kan gaan. 'Kiss of Death' Casino in Breda. van Barbet Schroeder draait in BEELDEND KUNSTENAARS STELLEN HUN ATELIERS OPEN nnr... VAN 13 00-18.00 UUR OUCUMENTATIERU1MTE EN STARTPUNT: NS PLEIN 18 iUcn5fNVWI2-0ll-I7II(1 w INFORMATIE 013355051 (MA T/M WO) Twee topkoren komen naar Bre da. Zaterdaga vond ontvangt het Sacraments koor in de gelijk namige kerk aan de Zandberglaan het TV en Radio Kinderkoor uit St. Petersburg en het Maribor Aca demie Choir uit Slovenië. Het kinderkoor zingt Russische kerkmuziek en volksliederen. Het repertoire van het studentenkoor omvat muziek van onder anderen Henri Purcell, Thomas Morley en Sloveen se componisten. Uiteraard is ook het Sacramentskoor on der leiding van Walther Cantrijn te horen. Het concert be gint om 20.00 uur. De beiaard van de Bredase Grote Toren wordt vanavond bespeeld door de Amerikaanse beiaardier Larry Wein- stein. Te horen zijn werken van Bach, Roy Hamlin John son, Ronald Barnes, Leonard Bernstein en Charles Ives. Het begint om 20.00 uur. De pianist Markus Groh, winnaar van het Koningin Elisa beth Concours 1995, geeft vrijdagavond een recital in de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg. De 25-jarige Duitse pianist speelt werken van Haydn, Beethoven, Brahms en Prokoffiev. Aanvang 20.15 uur. Het Belgische dubbelfestival Tor hout/Werchter geldt als één van de be langrijkste zomerfestivals in Europa. Het wordt komend weekeinde voor de ne gentiende maal gehouden in beide Vlaamse gemeenten. Dit jaar beschikt TorhoutA/Verchter over een tweede po dium en tevens een campingfestival. Hoewel er een aantal groepen (dEUS, Li ve, PJ Harvey en Spearhead) optreden die onlangs ook op Pinkpop in Land graaf stonden, mag Torhout/werchter toch gevarieerder genoemd worden dan de Nederlandse tegenhanger. De orga nisatie is er in geslaagd om bijvoorbeeld met REM een absolute wereldact naar België te halen en ook optredens van The Offspring, Therapy?, Morphine en The Cranberries zijn zeker het vermel den waard. Programma: Hoofdpodium: Live, Bodycount, Sen- ser, dEUS, P.J. Harvey, The Offspring, Therapy?, The Cure en REM. Tweede podium: Jeff Buckley. Spear head, Belly, Morphine en The Cranber ries. Campingfestival (Torhout, 30 juni, 17.00 uur en Werchter, 1 juli, 16.00 uur): Ben Harper, Dave Matthews Band, Soul Coughing, Weezer, The Scene, Tricky en Orbital. De derde editie van Beachpop vindt za terdag 1 juli plaats op de Brouwersdam tussen Renesse en Scharendijke. Beach pop zet zich vanaf het begin in voor het aidsfonds. Voorlichting over safe-sex is een belangrijk onderdeel van het festi val. Achtereenvolgens spelen Tracer, Goize Ludwigson, Lou Patrick's Emotio nal Sound, T.O.F, Two Brothers on the 4th Floor, Roots Syndicate, Crosshead and the Southside Horns XL, Sjako!, The Pilgrims, De Raggende Manne en De Dijk. Tracer begint om 09.30 uur en het ter rein gaat een half uur eerder open. De presentatie is in handen van Fer Abra hams (Paperclip). Kaarten voor Beachpop zijn verkrijgbaar bij alle WV-kantoren en de Free Record shops in Middelburg, Vlissingen en Goes. Komend weekeinde zijn ze te zien en vooral ook te horen op Torhout/Werch ter, woensdag 5 juli doet de Britse for matie Senser het Utrechtse Tivoli aan. Senser geldt als één van de verrassingen van het afgelopen jaar en hun debuut- cd Stacked Up kreeg wereldwijd lovende kritieken. Senser is een multiraciaal gezelschap dat muzieksoorten als rap, techno, hiphop, rock en oosterse klanken aaneensmelt tot harde, moderne dansmuziek. Bij Sen ser zijn veel Aziatische invloeden te be speuren en hier en daar gaat de muziek richting dance. Vreemd is dat niet, want de zangeres/fluitiste komt bijvoorbeeld uit Thailand, de gitarist is Joods en de rapper komt uit Saoedi-Arabië. Senser verzet zich tegen het opkomend facisme en is op nagenoeg elk benefiet- concert-voor-de-goede-zaak te vinden. Aanvang 21.00 uur. Komend weekeinde vindt er, tijdens de Westdorpse kermis, voor de tiende keer een vierdaags rockfestijn plaats in De Gravin. Het spits wordt aanstaande za terdag afgebeten door de Vlaamse for matie Firebrick. Deze rockgroep, opge richt in 1983, speelt swingende eigen rocknummers en covers. Zondag 2 juli is het de beurt aan de Bredase band The Phrase. Deze formatie brengt een men gelmoes van Texaanse en Chicagoblues, waarin vooral de bluesharp en de gitaar centraal staan. Als inspiratiebronnen voor hun repertoire dienen onder meer Stevie Ray Vaughan, John Mayall en Muddy Waters. Maandagavond 3 juli staat Powerplay op het podium. Begin jaren tachtig was deze band een van de toppers van Nederland, samen met on der meer Herman van Boeyens' Vitesse. Uit deze laatste band kwam gitarist Jan van der Mey, die Powerplay oprichtte en daarna landelijk scoorde met onder meer de single Love Can Break Your He art. Inmiddels heeft de band vijf cd's uit gebracht. De vierde band, die te horen is op dinsdag 4 juli, is de Zeeuws-Vlaamse formatie Anything. Alle optredens in De Gravin beginnen om 21.30 uur en de toegang is gratis. Ook in de bioscoop De nieuwe aflevering van Die Hard (with a Vengeance) slaat alles op het gebied van de snelle actiefilm. John McTiernan maakte op basis van een mager verhaal weer een span nend, sensationeel bioscoopavontuur waar je overdonderd uit komt. Re chercheur John McClane (Bruce Willis) moet het ditmaal opnemen tegen een misdadiger (Jeremy Irons) die levens gevaarlijke opdrachtspelletjes speelt. Als McClane niet mee doet, zullen er overal in New York bommen ontplof fen. Een ontsporende trein in een metro station, een krankzinnige autorit dwars door Central Park en een leegstromend stuwmeer behoren tot de stoute stukjes in dit spektakel. Wil lis krijgt gedwongen assistentie van een zwarte winkelier (Samuel L. Jacks on) wat ook nog tot komische dialo gen leidt. (Casino 1 in Breda, Roxy in Bergen op Zoom, Centraal in Geertrui- denberg, City in Roosendaal, De Ko ning van Engeland in Hulst) Komische contrasten tussen een brave familie in jaren zeventig stijl en een agressieve buitenwereld van nu ma ken The Brady Bunch Movie van Betty Thomas tot een amusante film komedie. De keurige Brady-familie met haar vier kinderen is naïef, altoos opgewekt en leeft nog in de flower power-tijd, maar wordt getreiterd door een ruwe, egoïstische omgeving in een modern, verloederd Los Ange les. (Casino 4 in Breda) Een lichtelijk hysterische Australische tiener wil heel erg graag trouwen in Muriel's Wedding maar raakt on danks haar verwoede pogingen moei lijk aan de man. Onderhoudende, tra- gi-komische soap in sneltreinvaart, die hilarisch begint en serieus eindigt. Met muziek van Abba want daar is Muriel dol op. (Cinésol 2 in Breda) In de actiekomedie Bad Boys gaat het zwarte tv-duo Will Smith en Mar tin Lawrence er kluchtig tegenaan als agenten in de strijd tegen de drugs. (Mignon in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) In de aardige maar kinderlijke Disney- speelfilm The Junglebook is de on bedorven oerwoudjongen Mowgli (Jason Scott Lee) de slechte Britse ko lonialen te slim af omdat hij vriend schap heeft gesloten met de wilde dieren, hier leuke gedresseerde bees ten. (Cinésol 1 in Breda, Centraal 2 in Geertruidenberg) In de tekenfilm De Zwanenprinses verandert een prinses door een on- handigheidje van een verliefde prins in een witte zwaan. De wanhopige prins moet dat ongedaan zien te ma ken, maar daarna leven ze nog lang en gelukkig. Deze animatiefilm van Richard Rich haalt'het niet bij de mooie en doordachte Disney-films als Belle en het Beest, hoewel er veel uit is afgekeken. Ongeïnspireerd compu- terwerk. (Cinésol 2 in Breda) In Rob Roy van Michael Caton-Jones wordt veel gevochten en gevreeën. Liam Neeson speelt de 18e eeuwse Schotse volksheld die het in de Hoog landen op moet nemen tegen de ver dorven Engelse aristocratie. (Casino 4 in Breda, De Koning van Enqeland in Hulst) In de romantische fantasiekomedie Don Juan waant Johnny Depp zich de legendarische vrouwenverleider. Mar lon Brando knapt als uitgebluste psy chiater op van diens mooie praatjes en weet ook zijn huwelijk met Faye Dunaway weer op te fleuren. De exo tische avonturen van de piepjonge Don Juan worden verteld in fantasie loze plaatjes. (Cinésol 3 in Breda, De Koning van Engeland in Hulst) Het Amerikaanse kindsterretje Ma- caulay Culkin is in Richie Rich een on gelukkig, eenzaam schatrijk joch, dat samen met een groepje straatkinde ren de strijd aanbindt met de boef, die het op het familiefortuin heeft voorzien. (Cinemactueel in Berqen op Zoom) In de spannende maar nogal gladde, moralistische thriller Outbreak van -Wolfgang Petersen speelt Dustin Hof fman een arts, die de mensheid wil behoeden voor een dodelijk virus, waarmee een corrupte Amerikaanse regering een nieuw wapen in handen heeft. (Casino in Breda, De Koning van Engeland in Hulst) In de klucht Dumb and Dumber ha len de onnozele Jim Carrey en Jeff Da niels rare streken uit tijdens een auto rit. Zonder dat ze het weten, vervoe ren ze een koffer vol gestolen geld. De boeven zitten hen daarbij op de hielen. (Casino 2 in Breda) Een sneak preview staat de filmlief hebber iedere woensdagavond (20.00 uur) te wachten in Grand in Breda. De voorpremière van een niet vantevo- ren bekend te maken, splinternieuwe speelfilm. De leuke Disney-tekenfilm Frank en Frey is terug in de bioscoop. Het hon- denavontuur draait in Casino 3 in Bre da, Cinemactueel in Bergen op Zoom, Centraal in Geertruidenberg, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst, Spearhead: ideale hout/Werchter. festivalmuziek op Tor- rato CAPITOL RECORDS

de Stem | 1995 | | pagina 27