595,. EEN PEN? making 'Tijdig vergunning aanvragen I Geen detailhandel op bedrijventerrein Stampershoek Ze zijn er weer de eerste mosselen Oostburg juicht komst van kunstgalerie toe POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Bewoners De Stelle genieten van musical Organisatoren van evenementen moeten rekening houden met nieuwe koers kt het verschil. Pas na de zomer besluit over privatisering kermissen in Oostburg Ravelijn viert dagje feest rond zilveren jubilarissen JJetal en i-Ere ■f THEEKSHOP or huis en leven I TEL. 01150-14700 TEL. 01155-65391 ;nsen over de vloer. vaterstaat DE STEM ZEELAND C3 Centrale keuring paardenstamboek meer mensen van een •^mensen zullen dat pro pje van een produkt ver- je ervoor te berekenen. bereiken. Het stimuleert minder kosten. En of het t of om een pot appel dat het betaalbaar blijft. Collecte ,voor Anjerfonds levert ruimt 2300 gulden op 2 telefoon 01150 - 1 39 81 2, telefoon 01170 - 5 23 77 n 01140-1 40 80 HEN SCHOKDEMPERS CU'S UITLATEN Ook leaserijders zijn dus van harte welkom. lafhankelijk advies goed u meegroeit, die nu en heeft een grote invloed naar één keer uitgeven. ioeveel u kunt besteden, avenpatroon van belang, en hoge aflossing of juist een verkeerde keus. Wat nlijke omstandigheden, lij uw manier van leven komst. Een hypotheek is rsoonlijk geidpian. [K SHOPADVISEUR ten en kranten. peentesecretarie van Reimerswaal, pe Plein 1 te Kruiningen, op werk en van 09.00 uur tot 12.00 uur en 113.00 uur tot 16,00 uur; alsmede op Ire donderdag van 17.00 uur tot uur. Om de stukken op donderdag ien 17.00 uur en 20.00 uur in te zien, ht vooraf tijdens kantooruren telefo- |h een afspraak te worden gemaakt li 30-95315). [hebbenden kunnen tot het einde van voor genoemde termijn een bezwaar- |indienen tegen het besluit; indien een arschrift is ingediend kan daarnaast Irzoek tot het treffen van een voor- I voorziening worden ingediend, één Ier op de wijze zoals is aangegeven ["MEDEDELINGEN" bij het ter inzage de besluit. |lburg, 23 juni 1995 ister van Verkeer en Waterstaat, is deze, ifdingenieur-directeur, leze, lofd van de afdeling Bestuurlijke en che Zaken, Karssen Waterstaat DONDERDAG 29 JUNI 1995 Van onze verslaggever Oostburg - Op het bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg is geen plaats voor grootwinkelbedrijven of een winkelcentrum met een aantal kleinere winkels. Dat stelt het colle ge van burgemeester en wethouders in de nieuwe detailhandelsvisie. g en W willen op het industrieterrein al leen de verkoop van volumineuze goede ren, waar in het centrum geen ruimte voor is, toestaan. Wethouder C. Bolijn-Hertzberger maak te dat gisterochtend kenbaar in de ver gadering van de commissie Planologie De wethouder gebruikte de term ABC- winkels om duidelijk te maken welke vestigingen op het bedrijventerrein mo gelijk zijn en doelde met die afkorting op Auto's, Boten en Caravans om de om vang van de handelswaar aan te geven. De WD-er J. Provoost wond zich bij de bespreking van de detailhandelsvisie on der meer op over de verplaatsing van de Boerenbond-winkel die in het stuk ge noemd was. Bolijn-Hertzberger legde uit dat het 'wegbestemmen' van de Boerenbond voorlopig nog maar een beleidsuitgangs punt is van het college. „Wij vinden dat die winkel op een plaats staan waar die niet hoort. Hij moet daar weg. Maar je kunt de Boerenbond niet dwingen om naar een andere locatie te verhuizen. Tenzij je met een zak geld aan komt zetten, maar dat zijn we niet van plan. Bovendien kun je natuurlijk niet van de ene op de andere dag zo'n winkel oppak ken en wegbestemmen," aldus de wet houder. De detailhandelsvisie is door de gemeen te onder andere gemaakt in verband met het aantal aanvragen van nieuwe voor vestiging of bestaande voor uitbreiding. Ook de aanleg van de rondweg en wijzi gingen in het rijksbeleid met betrekking tot vestiging van detailhandel op bedrij venterreinen. Van onze verslaggever Oostburg - Organisatoren van evenementen in de ge meente Oostburg moeten op tijd hun zaakjes regelen. Niet op het allerlaatste moment hun vergunning aanvragen en de gemeente op tijd betalen. Dat zei de voorzitter van de com missie Algemeen Bestuurlijke Zaken, wethouder. C. Bolijn- Hertzberger, gisterochtend in de vergadering van die commissie. Ze verdedigde zo nog maar eens de nieuwe koers die het college van burgemeester en wethouders met de gemeente wil varen bij de beoordeling van de evenementen in Oostburg. Zo moet de organisatie van de Dolle Woensdagen in Breskens dit jaar voor 1 september dit jaar de verschuldigde precariorechten en standplaatsheffingen voor de marktkramen betalen. Anders krijgen ze volgend jaar geen ver gunning om het evenement te Van onze paardesportmedewer- ker Vrouwenpolder - Op de terrei nen van manege De Een dracht te Vrouwenpolder wordt zaterdag 1 juli de 18e centrale keuring van het KW- PN (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland) afdeling Zeeland gehouden. Er worden 170 paarden en veu lens aangeboden. De keuring be gint om 09.30 uur. In de morgen uren worden de kampioenschap pen voor merrie- en hengstveu lens afgewerkt. Het middagprogramma start om 12.45 uur. Dan staan de volgende onderdelen op het programma: aanwijzing beste tuigpaard, kampioenschap oudere merries, huldiging prestatie merries, tuig- paarden aangespannen, kam pioenschap 3-jarige merries en kampioenschap jongere merries. houden. „Eind vorige maand hebben we het geld over 1994 pas binnen gekregen en wij vinden dat het zo niet langer kan," moti veerde de wethouder die beslis sing. Loket De vraag uit de commissie om een loket in het leven te roepen dat vergunningaanvragen voor fees ten in behandeling neemt, is vol gens Bolijn-Hertzberger geen haalbare kaart. Evenementen zijn niet onder te brengen bij een persoon, omdat er zoveel ver schillende aspecten aan de beoor deling kleven. „Je hebt te maken met openbare orde, verkeersveiligheid en de or ganisatie van het evenement. De werkdruk is nu hoog, maar dat komt ook omdat vergunningaan vragen zo laat worden gedaan. Nog geen veertien dagen geleden isa de aanvraag voor de 24 Uur van Oostburg gedaan. Als ieder een op tijd is, zijn er ook geen problemen met de werkdruk." Te streng Het WD-raadslid Provoost maakte zich in de commissie bij de behandeling van het agenda punt verder vergeefs druk over de te strenge beperkingen die de ge meente feestcomités wil opleg gen. De WD'er nam afstand van de regel dat alleen in Schoondij- ke en Waterlandkerkje nog heli- copterrondvluchten bij evene menten mogen plaatsvinden en verder nergens meer. Ook laakte hij het besluit van het college om de organisatoren van de Trekker Trek in Cadzand na tien uur 's avonds een muziekver- gunning te weigeren. Bolijn zei dat dat laatste mede op advies van de politie was gebeurd. B en W van Oostburg voeren in de maanden juli en augustus ge sprekken met de kerisbonden en -exploitanten en komen pas daarna met hun bevindingen, al dus wethouder C. Bolijn-Hertz berger. Enige tijd geleden besloot de ge meente te laten onderzoeken of afstoten van het werk dat ten be hoeve van de kermissen gebeurt wellicht af te stoten is. De Nationale Bond van Kermis- bedrijfhouders (BOVAK) liet de gemeenteraad vervolgens echter al per brief weten daar faliekant op tegen te zijn. Bij deze bond Het ging om de leraren R. Mahu en R. van Duyse en congiërge J. de Bakker, die 25 jaar aan de school verbonden waren en dat was reden voor een groot feest. De leerlingen konden een keuze maken uit elf activiteiten. Zo wa ren er de onderdelen paardrijden en vissen, tafeltennistoernooi, surfen op de Braakman, zwem men in Scheldorado, wielerkoers, fietsrally en tennistournooi in Den Dullaert. Voor de minder sportive jongelui was er een voet tocht door het Verdronken Land van Saeftinghe, bezoek aan het schelpenmuseum in Zaamslag of oude spelen in Kloosterzande. De winnaars van de onderdelen met een wedstrijdelement kregen ?r? ,aandenken mee naar huis. Uitslagen; lal1?'?.1 V B°ol Neve, Joris van Hels- 2 Martin Ferket en 3. Daniël Snelheidscontrole Biervliet - Bij een dinsdag op rijksweg N61 nabij Biervliet gehouden snelheidscontrole werden 213 weggebruikers be keurd wegens het overtreden van de maximum snelheid van 80 kilometer per uur. Gecon troleerd werden tussen 10.15 en 16.00 uur in totaal 1619 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid darbij was 134 kilo meter per uur. Aanrijding Hulst - Bij een verkeersongeval in Hulst werd dinsdagmiddag een 42-jarige inwoner uit die plaats gewond aan het gezicht en een knie. De man reed met zijn personenauto over de krui sing Zoutestrat/Veldstraat en kreeg geen voorrang van een personenauto, bestuurd door een 64-jarige man uit Graauw. Bij de aanrijding werden beide voertuigen zwaar beschadigd. Botsing Hulst - Een 66-jarige vrouw uit Sint Jansteen werd gistermor gen bij een botsing met een 12- jarig meisje uit Hulst gewond aan het hoofd. De fietster kreeg op de kruising Van Wae- sberghestraat/Gentsestraat geen voorrang van het meisje, dat ook op de fiets reed. Geen voorrang Schoondijke - Op de Koningin Julianastraat te Schoondijke kreeg gistermorgen een 24-ja- rige motorrijder uit Breskens geen voorrang een personen auto bestuurd door een 48-jari- ge man uit Schoondijke, die uit een uitrit kwam. Het gevolg was een aanrijding, die beperkt bleef tot schade aan beide voertuigen. Terneuzen EXPO - Tot 9 augustus zijn er 21 "run De Residen ts "^--.'pyrschilde- Het Vi», verse aard die zij maakte tij dens lessen bij Toonbeeld. Sinds 1981 volgt ze daar cur sussen. Burgemeester R. Barbé heeft de tentoonstelling on langs geopend. De aanvoer van de eerste mosselen in vissershaven van Yerske. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze verslaggever Oostburg - Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg brengt pas na de zomer een notitie uit over de priva tisering van de kermissen in de gemeente. Van onze verslaggever Yerseke - Het is elk jaar weer een feestelijke gebeurtenis, daar in de vissershaven van Yerseke, als op de veiling de eerste mosselen van het sei zoen de klok passeren. Gistermorgen was het weer zo ver, maar de liefhebber zal nog even geduld moeten hebben heb ben voordat hij het zeebanket in winkel of restaurant kan verkrij gen. De mosselen, grotendeels af komstig uit de Waddenzee, mo gen eerst nog een weekje in het heldere water van de Ooster- schelde bekomen van de reis naar Zeeland. Verwateren, heet dat in vaktaal. Daarna krijgen ze het predikaat 'Echt Zeeuws' en gaan ze pas naar de consument. Het mosselseizoen begint offici eel volgende week vrijdag. Maar in Philippine, het Zeeuws- Vlaamse mosseldorp, start het seizoen zoals gebruikelijk even iets eerder. Dat gebeurt woens dag met de traditionele verkie zing van de mosselwijn. Afgezien daarvan: kenners zijn het er al over eens dat de mossel dit jaar van prima kwaliteit is, met een vleesgewicht dat rond de dertig procent schommelt. Wat minder juichend zijn de deskundigen ge stemd over de beschikbare mos- selvoorraden. Voorjaarsstormen hebben in de Waddenzee fikse schade aangericht en veel mosse len zijn er verloren gegaan. Dat was ook te merken aan de relatief hoge prijzen op de eerste veiling. „Vrij duur, naar verwachting," aldus directeur L. Lucas van het Mosselkantoor. Niettemin noemt hij de prijs van zo'n eerste veiling 'niet maatgevend'. Want er gloort alweer een lichtpuntje: de mosse len die zich dit voorjaar hebben uitgezaaid, die groeien voorspoe dig. De verwachting is dan ook, aldus Lucas, dat een kilootje mosselen in de winkel niet echt veel duurder zal zijn dan verle den jaar. zijn ongeveer duizend kermisbe- drijfhouders en hun gezinnen aangesloten. Volgens de bond bestaat het gro te gevaar dat door privatisering binnen het Nederlandse kermis- bedrijf machtsconcentraties ont staan die leiden tot manipulatie van ondernemers, waarbij alleen geldelijke win voorop staat. De kermisbedrijfhouders kunnen dus het slachtoffer worden van veel hogere pachtgelden als de organisatie van kermissen in handen komt van een particulie re organisator of organisatiebu- Koen van de Hoff wint tafeltennistoernooi Van onze córrespondente Hulst - Op de mavo-school Het Ravelijn werd dinsdag een vol activiteitenprogramma afgewerkt omdat er drie jubilarissen waren. Houwer. Vissen: l.Jurgen Inghels met 4 meter 30, 2. Remco van Damme met 3 me ter 40 en 3. Menne van Dorst met 2 meter 30. In totaal werd 25 meter 50 vis uit het water gehaald. De winnaar van het tafeltennistoer nooi was Koen van de Hoff. Groep acht van r.-k. basisschool St. Bavo te Oostburg speelde gisteren de musicalGeen idee' in verzorgingstehuis De Stelle in Oostburg. Vijftig bewoners genoten met volle teugen. Enkelen waren ruim een halfuur voordat de musical zou beginnen al aan wezig om een plaatsje op de eerste rij te veroveren. Ze wilden niets missen. Emmy Oppeneer en meester Marc van Vlierberghe zijn samen met de leerlingen en veel vrijwilligers enkele maan den in touw geweest om de musical zo goed rpogelijk op de plan ken te kunnen brengen. Het publiek was erg enthousiast. Ze hebben de musical nu drie maal met succes uitgevoerdaldus een tevreden Emmy Oppe neer. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE I ..ring Midden deren hield met .name van 840 oude J een wedvlucht vanuit Orleans. Winnaar werd een duif van R. de Koek te Hengst dijk, snelheid 1029,55 meter per minuut' 2. P. de Poorter, 3-D. Dieleman, 4. C. de Poorter, 5. P. de Bakker, al len Axel, 6. P. Pladdet, Hoek, 7. A. Verpoorte, Terneuzen, 8. Comb. Rammeloo/Wiskerke, Philippine, 9 en 10. Comb. Visser/Lensen, Axel. Groot Terneuzen vlucht, 398 oude duiven, 1020,85mpm: 1. H. de Feij- ter, Axel, (De Voorwaarts Zaam- slagveer), 2, 3, 5, 6 en 8. Gebrs. Scheele, (EMM), Terneuzen, 4. A. Verpoorte, (De Eendracht), Ter neuzen, 7. J. du Puy, Sluiskil, 9. Joh. Braet, Heikant, (De Voor waarts Zaamslagveer), 10. A. Bouchaut en zoon, Sluiskil. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 365 oude duiven, 1033,5lmpm: 1 en 2. E. vanDeursen, St.-Jansteen, 3. J. Dhanis, Hulst, 4 en 5. Adrie Thijs, 6. Freddy Thijs, 7. A. He- melaar, 8. J. Verheyden, allen St.- Jansteen, 9. P. d'Hondt, Hulst, 10. G. Duerinck, St.-Jansteen. Concours Combinatie Walcheren, 207 oude duiven, 992,87mpm: 1, 3, 5 en 6. J. van Peenen, Oost-Sou burg, 2. Comb. Meerman/Tee- uwen, Vlissingen, 4, 8 en 9. K. Wielemaker en zoon, Oost-Sou burg, 7. J. Lijnse, 10. R, Bos- schaart, beiden Vlissingen. Eerste de Beste Schoondijke, 114 oude duiven, 974,26mpm: 1 en 9. J. de Poorter, 2. P. Cornells, 3. A, Steurrijs en zoon, 4. A. de Wever, 5 en 6. E. de Wever, 7. Th. de Wever, 8. W. van de Velde en zoon, 10. W. Tanghe. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers te Eede, 70 oude duiven, 977,47mpm: 1. G. Standaert, 2. J. Lambregts, 3 en 9. E. Rijkaert, 4. O. de Vriendt, 5 en 6. H. Cocquit, 7. G. Dezutter, 8. E. Rammelaere, 10. J. van Om men. De Zeeuw Goes, 40 oude duiven, 990,50mpm: 1. L. de Putter, 2. D. Hillebrand, 3. J. Steenhard, 4. G. Koks en zoon, 5. W. de Witte, 6 en 9. D. Wagenaar, 7. G. meuwese, 8. N. Krijger, 10. M. Nelisse. Roye Herleving Kloosterzande, 528 jon ge duiven, 1027,0lmpm: 1 en 9. P. van Goethem, 2. René van Goet- hem, 3. S. Neeteson, 4, 5 en 6. R. de Nijs, 7. Jo. Voet, 8. Rudy Voet en zoon, 10. Comb. Bisschop/De Waal. De Postduif Heikant, 457 jonge duiven, 1077,88mpm: 1 en 2. Th. de Block, 3. C. Weemaes, 4 en 5. Gebrs. Van Houte, 6. Luc. Seghers, 7. Em.de Beule, 8. Ch. de Beule, 9. Cam. de Beule, 10. Jos. Elegeert. Nieuw Leven Koewacht, 160 jonge duiven^ 1017,33mpm. 1, 2 en 10. R. Rotthier, 3 en 7. G. Schalkens, 4. Om. Bonne, 5 en 9. R, de La Ruel- le, 6. H. van Dijk, 8. A. Kips. De Snelle Duif Clinge, 99 jonge duiven, 960,97mpm: 1, 4 en 8. A. van de Brande, 2, 5 en 6. J. van Sp- aandonck, 3. R. Ferket, 7. R. Pi- laet, 9 en 10. Comb. Antheu- nis/Van Goethem. Met Moed Vooruit Boschkapelle, '^bc .ge- o,15mpm: 1, 7 en 10. A. Schuren en zoon, 2. Th. Pauwels, 3. A. Nicolaas, 4. Th. van Damme, 5 en 8. J. Cappendijk, 6. Th. van Vlieberghe, 9. J. van Doorn. Verwachting Axel, 185 jonge dui ven, 1031,65mpm: 1, 3, 5 en 8. C. de Poorter, 2. J. Giele, 4. M. de Cock, 6 en 7. Comb. De Mul/Kop, 9. R. Herman, 10. A. de Cronckel. Volharding Westdorpe, 117 jonge duiven, 1055,79mpm: 1, 2, 4, 6 en 8. P. Baecke, 3 en 5. J. de Waal, 7, 9 en 10. René Kwikklberghe. Sluiskilse Reisduif, 381 jonge dui ven, 1049,95mpm: 1 en 10. A. Bouchaut en zoon, 2, 4, 7 en 9. Comb. Van de Wege/Wisse, 3. J. Harms, 5. J. van Doeselaar, 6. J. van de Graaf, 8. A. Zegers. De Vrede Sas van Gent, 406 jonge duiven, 1059,1 lmpm: 1, 2, 3, 4, 5 en 10, P. Koers, 6. Th. van Zeele, 7. W. Winne en zoon, 8 en 9. Comb. Elegeert. Jong Maar Moedig Driewegen, 110 jonge duiven, 1112,09mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 9 en 10. F. Dellaert, 6, 7 en 8. B. van de Slikke. Hoop Biervliet, 396 jonge duiven, 1030,07mpm: 1. J. Lecluijze, 2. A. Neve, 3.1. Versluijs, 4. J. du Puy, 5, 7 en 10. A. en M. Vonhout, 6. P. Weeda, 8 en 9. C. Brevet. De Reisduif Philippine, 322 jonge duiven, 1040,05mpm: 1. W. Lau- ret, 2, 3 en 5. P. Pladdet, 4 en 9. J. de Mul en zoon, 6. J. Verstelle, 7. Th. Scherbeijn, 8. O. Haers, 10. Th. van Limmen. VZV Hoofdplaat, 499 jonge dui ven, 1088,92mpm: 1, 2, 7 en 8. H. Calon, 3. A. van de Broecke, 4. Comb. Den Hamer, 5. B. Thomaes, 6 en 10. J. Vermeere, 9. Th. de Ruysscher. Steeds Sneller IJzendijke, 412 jon ge duiven, 1047,73mpm: 1 en 2. P. de Smet,-2. Comb. Groosman, 4. A. Noteboom, 5. M. Rodts, 6 en 9. A. Plasschaert, 7 en 8. M. Kuijl, 10. A. du Puy. De Snelvliegers Oostburg, 286 jonge duiven, 1070,86mpm: 1, 2, 3, 6 en 7, W. Prenen, 4. R. van Hee, 5. P. de Paepe, 8. G. Rammeloo, 9. R. Peeman, 10. H. Allaert. De Getrouwe Duif Cadzand, 377 jonge duiven, 1043,01mpm: 1 en 2. D. van Kerkhoven, 3, 7 en 10. J. Kools, 4 en 6. S. de Putter, 5. J. de Mey, 8. C. Riemens, 9. G. Schrier. Recht voor Allen Sluis, 139 jonge duiven, 1035,80mpm: 1, 3, 4 en 8. Comb. Coppens/Baert, 2, 5, 6 en 10. G. Tanghe, 7. H. van Damme, 9. P. Denneman. Samenspel Aardenburg/Eede, 112 jonge duiven, 1010,66mpm: 1 en 8. C. de Cock, 2 en 3. P. Dierikx, 4. O. de Vriendt, 5 en 9. E. Rijkaert, 6 en 7.O. van Quekelberghe, 10. L. de Clerck. Luchtbode Oost-Souburg, 344 jonge duiven, 1018,72mpm: 1. H. Biemans, 2, 3 en 6. Karin Wiele maker, 4 en 7. K. Wielemaker en zoon, 5. J. Wanjon, 8. J. Marijs, 9. W. Nijssen, 10. C. Hendriks. De Posthoorn Vlissingen, 239 jon ge duiven, 1026,96mpm: 1 en 9. J. Lijnse, 2. H. Wzietek, 3 en 8. D. Wissekerke, 4. P. Theune en zoon, 5. R. Bosschaart, 6. T. Post, 7 en 10. H. Siereveld. De Zeeuw Goes, 505 jonge duiven, 1007,07mpm: 1, 4, 5 en 7. J. Steen hard, 2. J. de Witte, 3. J. Kaho, 6. W. de Witte, 8. N. de Nooyer, 9. G. Koks en zoon, 10. M. Rokven. Van onze verslaggever Oostburg - De overgrote meerderheid van de gemeen teraadsfracties in Oostburg juicht de komst van een kunstgalerie in combinatie met een tapperij in het voor malige gebouw van de WMZ aan de Bredestraat van harte toe. Dat bleek gisterochtend in de vergadering van de commissie Planologie. Alleen W. Verplancke-De Vuyst sprak namens de fractie van de Partij van de Arbeid haar beden kingen uit over het plan. De Pv dA is niet gelukkig met de combi natie van galerie en tapperij. Ver- plancke-De Vuyst suggereerde dat het een slinkse poging was om een verkapte wijze een kroeg te kunnen beginnen in het pand. De voorzitter van de commissie, wethouder C. Bolijn-Hertzber ger, legde nadrukkelijk uit dat er geen horeca-gelegenheid mag ontstaan in het WMZ-gebouw. „Voor ons staat de galerie voor op. De eigenaar wil er vanalles orga niseren. Niet alleen exposities, maar ook cursussen en lezingen. De tapperij zit erbij en heeft be perkte openingstijden, bijvoor beeldtot 22.00 of 23.00 uur. Wij wensen daar geen horecaont- wikkeling en dat zal ook zo om schreven worden in de vergun ning." De andere fractievertegenwoor digers stemden zonder enige be denking in. „De wereld is veran derd," motiveerde H. Lippens de medewerking van het CDA. „Je komt kunst kijken voor de gezel ligheid en daar hoort dan een drankje en hapje bij. Dat is iets van de moderne tijd." Dat vonden ook D66, de VVD en Dorpsbelangen en Toerisme. 'Een aanwinst voor de streek', was A. Heijboer van die laatste fractie kort en bondig. Van onze verslaggever Kloosterzande - De Anjercollecte heeft in de gemeente Hontenisse 2.387,50 gulden opgeleverd. De opbrengst is bedoeld om de financiël positie van het Anjerfonds Zeeland te versterken. Het geld komt in de vorm van subsidies ten goede aan plaatselijke verenigingen en or ganisaties die werkzaam zijn op het gebied van cultuur en het terreii van natuurbehoud. Van de collecteopbrengst wordt een derde verdeeld onder de vereni gingen die gecollecteerd hebben. Dat zijn de fanfares Excelior uit Terhole en Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde, volksdansgroep Ha- va Naguila uit Vogelwaarde, showband Kloortje uit Kloosterzande en de Koninklijke Hermonie St. Cecilia uit Kloosterzande.

de Stem | 1995 | | pagina 21