w Ook huizen op Milock-terrein Feest rond de ontmantelde molen :genheid ma Deckers „De Kaai Rolemmers uit Hulster Trumanlaan niet tot schroot vermalen DE STEM DAG klapper PLAATSELIJK nieuws ticulieren Bedeb Mirre. Getrouwd fs je écht wat an je lip hebt... Projectontwikkelaar heeft plannen voor bouw van veertig huurwoningen Twirlgroep van Kloortje plaatst zich voor de NK Raadsleden in het huwelijksbootje I -*TJI DE STEM ZEELAND C2 AFWEZIG Natuurlijke Oplossing Excursie van Vier Ambachten Euro 7 nu ook op Zeeuws-Vlaamse kabeltelevisie Jeugd GOA wint hengeltweekamp 1995 Volop vertier tijdens Molenstraatfeesten Heikant Sint-Jansteen DONDERDAG 29 JUNI 1995 I bedankje, jubileum, Iwelijk, verloving, (prestatie, examen, Bham enz. <olom 0,65 incl"ÖTW, J regel verplicht. |f afbeelding, mm 26.- incl. BTW. pven op aanvraag, h niet geretourneerd. 182 of geef uw tekst llaatsing af bij één van 1 Schriftelijke opgaven ld geaccepteerd, indien Ikend zijn, ook indien uw I bijgevoegd is. Is het recht voor teksten - ^n redenen te weigeren. Klachten bereiken over de behoudt de uitgever zich s I" om de naam van de jj pr bekend te maker». r gefeliciteerd Ve-Wauters in Sluiskil, jjyter in Terneuzen I met jullie 40 jarige BRUILOFT pel, Claudia, Boris, Dennis. fnt lend Je kunt het niet ziaan maar deze mooie r^ian wordt 5x10 Je weet wel van w Je. v. h. g. met 38 i V.W.O. je weet wö je Prins Marc van Ooyen en Jacquelien Marijnissen 23 juni 1995, St. Willebrord. dokter H.F.M. van der Pas van 30 juni t/m 23 juli WAARNEMING: dokter N.B. van der Maas spreekuren te IJzendijke dokter J.K. Slingerland alle visites en Hoofdplaat r teveel zon of verminderde rstand bijvoorbeeld, helpt Echinacin® Stick, doelgericht, snelwerkend middel, het extract van de bloeiende Echinacea purea (Rode Zonnehoed); een beproefd uurgeheim in een moderne naceutische v<$rm. produkten zijn verkrijgbaar bij: Westkade 77 4551 CE Sas van Gent 01158-51662 Van onze verslaggever Hulst - De groene rolemmers die in de Hulster Trumanlaan zijn wegge haald zijn niet tot schroot vermalen. Ze zijn gewoon opgeladen en naar de Stadsschuur gebracht, waar ze nu wachten op verder gebruik. Wethouder G. van de Voorde zegt dat naar aanleiding van raadsvragen door mevrouw A. Hegger (PvdA). Die was op haar beurt weer opgebeld door boze buurtbewoners. „Er is sprake van een misverstand," aldus Van de Voorde. „De mini-containers waren niet meer nodig en het reinigingsbedrijf heeft ze opgehaald. Dat gebeurde met een auto waarmee ook het grof vuil wordt opge haald. Normaal gesproken worden de spullen dan in het binnenste van de auto vermorzeld. Maar in dit geval was de piet-installatie niet ingeschakeld. Ik kan me voorstellen dat de buurtbewoners door het zien van de auto op het verkeerde been zijn gezet. Het zou natuurlijk ook te gek zijn dat nog goede rolemmers zomaar tot schroot worden verwerkt." De gemeente gaat ook een ander misver stand snel uit de wereld helpen. Een aantal bewoners dat de reinigingsrech ten in twee keer wilde betalen heeft na melijk voor de tweede termijn geen ac cept-girokaart gekregen, omdat ze op waren. Ze kregen wel een aanmaning in de bus met een tientje extra kosten. PvdA-raadslid mevrouw Hegger zei in de financiële commissie te hebben ge hoord dat het wel om tweeduizend aan maningen zou gaan. In een schriftelijk antwoord zeggen B en W dat het om hooguit 95 personen gaat. Iedereen die een tientje te veel heeft betaald krijgt dat geld terug. Van onze verslaggever Hulst - Het is de bedoeling dat naast de komst van een nieuwe Aldi-supermarkt het Milock-terrein in Hulst wordt volgebouwd met zo'n veertig huurwoningen. Een projectontwikkelaar legt op dit moment de laatste hand aan de plannen en wil tegen het eind van dit jaar de bouwvergunning op zak hebben. Of dat allemaal lukt hangt voor een deel af van de vraag hoe het allemaal gaat uitpakken met de Aldi-vestiging, stelt wethouder G. van de Voorde. De gemeente heeft de bouwvergunning al ge geven, de provincie maakt ook geen problemen meer en de Huls ter middenstand heeft ook geen bezwaar meer gemaakt. Enkel het Vendex-concern, dat op een steenworp afstand een Basis- markt exploiteert, ligt nog dwars. Vendex heeft bezwaar aangete kend tegen het verlenen van de bouwvergunning, maar burge meester en wethouders van Hulst hebben dat bezwaar nu afgewe zen. „Het hangt er nu maar vanaf of Vendex verder wil procederen," zegt Van de Voorde. „Als dat zo is wordt de hele zaak, zowel de Al di-vestiging als de woningbouw, flink vertraagd. Want beide pro jecten vormen als het ware één plan." Over de invulling van het Milock- terrein wordt al vele jaren ge sproken. „Woningbouw al een soort verlengstuk van het plan Tragel-Noord is op zich een goe de ontwikkeling," vindt Van de Voorde. „In de komende maan den wordt het schetsplan inge diend. Dat moet dan de gebruike lijke procedure via de welstands commissie en dergelijke doorlo pen voordat er een vergunning wordt verleend." Volgens het plan worden de wo ningen gebouwd in verschillende woonlagen. Het worden huurwo ningen in de wat duurdere sector. Van de Voorde heeft er wel ver trouwen in dat er voldoende be langstelling is voor dit soort hui zen. „Hulst heeft natuurlijk een goede woonfunctie en wat huur woningen betreft is er op dit mo ment geen sprake van leegstand." Van onze correspondent Kloosterzande - De twirlgroeg^New Generation van Showband Kloortje heeft zondag met succes deelgenomen aan de twirl- wed-strijd te Ridderkerk. In deze door de Nederlandse Twirlsportbond georganiseerde wedstrijd wisten zij in de catego rie danstwirl senioren 50,35 pun ten te behalen. Hiermee plaatsten zij zich voor de Nederlandse kampioenschappen aan het eind van dit jaar. Ook solistisch werden een groot aantal medailles veroverd. Bij de juvenille beginners (9-11 jaar) wist Rebecca Neeteson de gouden medaille te winnen met 4,95 pun ten. Daniëlle Platjouw kreeg in deze categorie brons omgehangen (4,675 pnt). Nancy Maas behaal de zilver met 4,325 punten in de introductie categorie van de ju venille. Ook goud was er voor Wendy Saman (4,250 pnt) bij de junioren introductie. Bij de junioren beginners waren vijf van de tien deelneemsters lid van Kloortje. Hiervan belandde Daphne Busstns met 6,05 punten op het erepodium. Cindy Burm en Wendy Burm eindigden hierbij op de vierde en vijfde plaats met respectievelijk 5,625 en 5,5 pun ten. Bij de senioren wist Djessica Goossens zilver te behalen met haar danstwirl, die goed was voor 5,65 punten. Bij de teams danstwirl senioren scoorde het team van Kloortje 42,25 punten en dat betekende een zilveren medaille. Ook het duo Wendy van Goethem/Karen Sey won met 4,85 punten zilver bij de duo's. Tenslotte plaatste Daphne Bus- sens zich ook nog voor de NK met haar twirlroutine door 5,85 pun- EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 21767. Redacteuren: Peter Oggel (editie- chef), Frank van Cooten, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Ha rold de Puysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteuren: Frank Deij (plv. ed. chef), Gerlach Hochstenbach. Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 01150-17920, fax 01150-96554 Vertegenwoordigers: Martin Boeije privé 01155-63976, Hans Dimmers privé 01155-62354 Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande privé 01140-14570, Marjan Verstraeten privé 01140-16755. Verkoopleider: Harrie Muurmans, tel. 01650- 37150 (privé 01608-20894). Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op Pagina A2. ten te behalen. Met een heel pak ere-metaal (drie gouden, vijf zilveren, een bronzen medaille) keerden de meisjes van Kloortje tevreden huiswaarts. Van onze correspondent Hulst - De jaarlijkse dagtocht van de Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten' gaat in 1995 naar de Belgische provincie He negouwen. In Beloeil wordt het kasteel met tuinen van de prinsen van Ligne bezocht. Verder wordt een bezoek gebracht aan de nabij gelegen ruine van de abdij van Cambron. Op de terugweg doet het gezelschap ook nog het ar cheologisch museum in Velseke aan. De leden kunnen kiezen voor een reis op woensdag 30 augustus of zaterdag 9 september. De bus in Hulst vertrekt om 8.00 uur vanaf het Stationsplein, er is een stop plaats om 8.25 bij de Halle in Axel. In het Hulster stadhuis vond gisteren een op merkelijke trouwerij plaats. Twee leden van de Hulster gemeenteraad, Annelies Hegger en Frans de Vries, stapten in het huwelijksbootje. Aanvankelijk haalden de twee tijdens discus sies in de raad de politieke messen nogal eens boven tafel. Zij om het standpunt van de PvdA te vertolken. Hij om daar de mening van Groot Hulst tegen in te brengen. Maar bij dat verbale vuurwerk sprong kennelijk ook een andere vonk over, die gisteren uiteindelijk resulteerde in een huwelijk. Inmiddels zijn ze allebei lid van de PvdA. Het tweetal werd getrouwd door wethouder Paul Weemaes, zodat het helemaal een PvdA-onderonsje werd. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - Euro 7, het eerste Nederlandse commerciële te levisiestation, is nu ook in Zeeuws-Vlaanderen te ont vangen. Het station brengt overdag pro gramma's over gezondheid, na tuur en milieu, vrije tijd en men sen. Het signaal van Euro 7 wordt doorgegeven op het kanaal van discovery. Kijkers die dit kanaal al hebben voorgeprogrammeerd kunnen Euro 7 op dat kanaal ge woon ontvangen. Euro 7 biedt dagtelevisie van ze ven uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. Begin dit jaar was het station in drie miljoen Neder landse huishoudens te ontvan gen. Eind deze zomer al in vier miljoen gezinnen. Vanaf het voorjaar 1996 kan heel Nederland naar Euro 7 kijken. De helft van de Nederlandse be volking van dertien jaar of ouder is overdag thuis en heeft de mo gelijkheid televisie te kijken. Eu ro 7 richt zich op die mensen die interesse hebben in informatieve programma's. Van onze correspondent Axel - Jeugdleden van de hengelsportvereniging GOA (Geduld Overwint Alles) uit Axel zijn winnaar geworden van de eerste wedstrijd in de hengeltweekamp tegen de jeugd van De Clingse Henge laars. Gevist werd op het water van de Kleine kreek te Axel. Er waren 46 deelnemers en de vangsten waren goed. De GOA-jeugd ving gemiddeld 225 gram vis per deel nemer. Hun rivalen kwamen tot een gemiddelde vangst van 118 gram per deelnemer. De return is op zaterdag 9 september in Clin- ge. De hengeltweekamp is een jaarlijks terugkerend evenement met als inzet een wisselbeker. In de categorie tot de leeftijd van 12 jaar werd Niels van Bambost (GOA) eerste met een totaal van 810 gram aan gevangen vis. 2. Wesley Neve, 750 gram, 3. Sven Haeck, 680 gram, 4. Niels van de Eynde, 500 gram, 5. Mark Dieleman, 490 gram, Allen GOA. Categorie 12 tot en met 15 jaar: 1. Tom Beekman, 1010 gram, 2. Sven Seymortier, 860 gram, 3. Jas- pert van Doeselaar, 690 gram, 4. Jo- nan Oppeneer, 540 gram, alien GOA, 5. Stefan Bracke, 380 gram (De Clingse Hengelaars). Van onze correspondente Kloosterzande - Voor de elfde keer bieden middenstanders en horecamensen in Klooster zande de bevolking een groot feest aan. Zaterdag 1 en zon dag 2 juli bruist Kloosterzan de van de ontmantelde molen van Groenendijk tot en met het plein bij Hof ten Zande. Er zijn kermisattracties, acti viteiten in de feesttent, sport evenementen en muziek, veel muziek. De Cloosterstraat wordt volge bouwd met kramen en omdat er samengewerkt wordt met een specialist op het gebied van orga nisatie van braderieën en kermis sen zijn er extra kramen met am bulante handel en ook demon straties van oude ambachten. De opening is dit jaar totaal an ders. Wel rijdt burgemeester Th. Steenkamp en de gemeenteraad opvallend door de Cloosterstraat naar de molen. Het gezelschap neemt plaats in een treintje en puft achter de majorettes van Kloortje aan. De trein wordt ge volgd door tientallen motorrij ders die aan het geheel een ron kend vermogen geven. Na de ludieke opening om 14.00 uur barst het feestgedruis los. Omdat de molen er wiekenloos bijstaat kan er niets draaien en daarom heeft het feestcomité iets anders bedacht. "lets met een molen, maar meer zeg ik niet," verklapt een van hen. De Molenstraatfeesten bieden mogelijkheden voor jong en oud. De jeugd verkoopt weer twee da gen lang spulletjes op de Kinder- markt en kan ondertussen genie ten van de vele dweilbands die de sfeer erin houden. Ook loopt er een evenbeeld van Mister Bean rond die acts verzorgd op ver schillende locaties in de Cloos terstraat en op enkele horecater- rassen. Als klappers noemt het comité de mogelijkheid om op te stijgen in Een van de klappers van de Molenstraatfeesten is het optre den van De meidengroep Indi go. een luchtballon (als het weer het toelaat) en het gevecht met de elastiek in de Bungee Run. In de knalrode gangen van een soort springkasteel moeten de mensen proberen een klittebol zover mo gelijk op de middelste afschei ding te leggen. Zij zitten vast aan een elastiek en als zij aan het ein de van hun krachten zijn schieten ze terug. Het hoogtepunt van zondag moet de Radio Ten Gold Bel- en Spel- show worden. De showwagen staat centraal in de Clooster straat van 14.00 tot 18.00 uur. Er treden tussen de spelletjes door drie artiesten op: René Schuman en de band The Moment, Maurice Kroon, een 23-jarige zanger die volgens de kenners aan het begin van een internationale carrière staat en het Meidenduo Indigo, twee hartsvriendinnen uit Lei den, die het conservatorium in ruilden voor de popmuziek. Behalve de animatie op straat kan het publiek genieten van de live-muziek die door de horeca mensen op de terrasjes verzorgd wordt. Elke gelegenheid heeft zijn eigen stijl en muziek. Zo speelt Ambras twee dagen bij Disco Love van 16.00 tot 18.00 uur en in de Klaroen speelt een afvaardiging van Anything. De'Kombuis presenteert zater dag moderne symfonische rock met Marathon en melodische me tal met Paralysis en zondag de lo kale band Cross Fire. Het Witte Huis pakt zaterdag uit met ka raoke en de lokale ster Martin en zondag met het duo Simon Tim. In de kastanje treedt zaterdag Cross Fire op vanaf 21.00 uur en Corner Cats zondag om 15.30 uur. Bij de Reizende Man houdt een D.J. de sfeer erin tijdens een motorbal. Naast de muzikale noten zijn er sportieve aktiviteiten zoals de af lossingsmarathon waaraan groe pen deelnemen. Elke deelnemer moet dik vijf kilometer afleggen en de tijden per groep en per in dividu worden opgenomen. In de feesttent bij de molen worden prijskaartingen en een bingo ge houden. Een nieuwigheid is het motor treffen op zaterdag 1 juli. Er zijn motorrijders aangeschreven in Nederland en België en de orga nisatie verwacht een opkomst van enkele honderden. Om 14.00 uur vertrekken de eerste groepen voor een rit van 140 kilometer. Onderweg zijn er diverse stop plaatsen en opdrachten. De op brengst van het motortreffen ko men ten goede aan de gezamen lijke peuterspeelzalen in de ge meente Hontenisse. De zondag staat in het teken van de wielrennerij met wedstrijden voor nieuwelingen, de eerste om loop van Kloosterzande, een Dik ke Banden wedstrijd voor de jeugd en een vrouwenklassieker. Toen ik op het bureau van politie in een plas tic mandje naar mijn verloren sleutelbos stond te zoeken, ontwaarde ik opeens het guitige koppie van Kees Kroon naast mijn schouder. Hij keek echter verre van vro lijk, deze keer. Logisch! Des gevraagd vernam ik dat Kees op heterdaad was betrapt bij een poging tot diefstal. Een bedrijfsrechercheur kwam hen afleveren. Een blozende vrouw was met het duo mee gekomen. „Onmogelijk," dacht ik. Kees is één van de eerlijkste en hulpvaardigste mensen die ik ken. Nou ja, misschien is hij een tikje bemoeiziek. Maar een dief zal Kees in der eeu wigheid niet worden. Ik ver moedde dan ook dat Kees het slachtoffer was geworden van zijn onuitroeibare neiging om de wereldverbeteraar te spe len. En dat bleek zo te zijn. Ik heb hem leren kennen op een oversteekplaats voor voetgangers en fietsers. Hij en ik stonden gehoorzaam voor het rode licht te wachten, toen een jonge fietser met levens gevaar, dwars door het voort razende snelverkeer naar de vluchtheuvel in het midden van de weg reed om daar (ten einde niet overreden te wor den!) even te blijven wachten. „Waar sta je op te wachten, stoere!," riep Kees hem toe. „Op applaus soms....?" Na dit stichtelijke commen taar sprak Kees mij aan. „Ik kan het niet laten," zei hij. „Ie mand moet die uitslovers toch waarschuwen, nietwaar? Ik doe dat altijd op een beetje pesterige manier. En heus niet alleen tegen fietsers. Als ik bij voorbeeld zo'n knaap op een opgevoerde brommer tegen kom - als we samen voor een stoplicht staan, anders lukt het je nooit! - dan mag ik graag zeggen: „Hé, vriend, mag jij van je moeder al zonder zij- wieltjes aan je fietsie?" Dat horen ze niet graag! Soms pak ik ook de auto's aan. Als ik een buurman of een andere bekende op zijn manier 'spor tief' door de straat zie scheu ren dan krijgen ze van mij ook hun vet. „Ik kan aan je rijstijl zien dat je nog maar net van je snorfiets gekomen bent!," zeg ik dan. Deze Kees een winkeldief? Onmogelijk! Ik besloot hem CC UJ b" X v/> I>- 3. (w _i y Z O Door Tom Koopman buiten het heiligdom van Her mandad op te wachten om zijn verhaal te horen. „Ik wou echt niks jatten!" zei hij op de toon van de onbegrepene, „je moet weten: in de supermarkt zie je De wereldverbeteraar regelmatig onbeheerde win kelkarretjes staan, vol gekoch te spullen en soms met een da mestasje open en bloot voor de grijp bovenop de Allways. De eigenares staat dan intus sen met iemand te kletsen, of zoekt een plantje uit bij de bloemenstal. Dat is vragen om bestolen te worden! Ik heb heel wat keren de vrouwen in kwestie (want het zijn altijd vrouwen, gek genoeg!) ge waarschuwd. Vanmiddag dacht ik opeens: Waarom zal ik ze niet eens laten schrik ken? Dat werkt beter dan een zedepreek! Zo gezegd, zo ge daan. Ik reed doodleuk een verlaten karretje vol met boodschappen naar een stille hoek van de supermarkt en wachtte tot de eigenares haar spulletjes zou missen. Daar door zou ze ontdekken hoe simpel het pikken van een wa gen vol boodschappen is! Maar voor ik haar het lesje kon leren begon dat mens te schreeuwen als een mager speenvarken. „Een Dief! Een Dief!" riep ze. Nou, de rest snap je wel. Ik had binnen de kortste keren de bedrijfsre cherche aan mijn broek han gen. „Komt u proletarisch winkelen?" vroeg die snuiter me." Kees keek mij aan met de blik van een Golden Retriever. „Weer heeft de maatschappij een weldenkend mens van zijn geloof af geholpen!," zei hij, naar zijn hartstreek wijzend MARKTEN MIDDELBURG Antiek- en Curiosamarkt - Vismarkt - 9.00-16.00 uur (gra tis) OOSTKAPELLE Toeristenmarkt - Dorps straat -13.00-21.00 uur (gratis) KLASSIEK BROUWERSHAVEN Het Zeeuws Orkest - Dirigent: Lawrence Renes, solist: Jacob Slagter, - Waldhoornconcert Tsjaikowsky St. Nicolaaskerk - 20.00 uur 22,50 kinderen t/m 16 jr f 10; CJP/P65 f 20 POP EN JAZZ MIDDELBURG Festival Nieuwe Muziek - ge componeerde en geïmprovi seerde hedendaagse muziek en jazz - Kloveniersdoelen( do t/m wo) SPORT VLISSINGEN Zomeravondbridge - Grandho- tel Arion Boul - 18.30 uur 6- ƒ12) DIVERSEN DOMBURG Kermis - Centrum (do t/m ma) LAMSWAARDE Café de Vier Jaargetijden - schieting voor bejaarden - 13.30 uur GRAAUW Bieden - Gemeenschapshuis - 13.45 uur CLINGE Ouderengym/biljarten KBO - Malpertuus - 13.30 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur SAS VAN GENT Bingo ANBO - De Regenboog - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - De Kastanje - 19.30 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - 't Hoekske - 13.30 uur AXEL Culinaire week - Kerkstraat en Noordstraat - STOPPELDIJK Kaarting - 't Gelaag - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Flodder 3 HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Flodder 3 20.00 uur Die hard with a Ven geance 20.00 uur Rob Roy 20.00 uur Bad Boys 20.00 uur Outbreak VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Die hard with a Ven geance 20.00 uur Bad Boys 20.00 uur Flodder 3 20.00 uur The Jungle Book BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Bad Boys 20.00 uur Mrs. Parker and the vicious circle 20.00 uur Priest KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Batman forever 20.00 uur Quick and the death 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Rob Roy WANDELEXCURSIE - Na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut houdt zaterdag 1 juli een wandelexcursie onder leiding van Cyriel Smet. Aan vang 09.30 uur. Het vertrek is aan het eind van de Ellestraat aan de Belgische grens in Hei kant. GOA - De wedstrijdcommissie van de hengelsportvereniging GOA (Geduld Overwint Alles) te Axel houdt morgen (vrijdag) de derde matchhengelwed- strijd. Gevist wordt van 19.00 tot 22.00 uur op het water van de Grote kreek te Axel. KAARTKAMPIOENEN - Aan het eind van de wintercompeti tie prijsjokeren van de Katho lieke Bond voor Ouderen in ge meenschapscentrum de Wa rande zijn de prijswinnaars be kendgemaakt. Kampioen werd D. Kints uit Ka- pellebrug, gevolgd door R. d'Hooghe eveneens uit Kapelle- brug. Een derde plaats was er voor mevrouw I. Lernout uit Heikant.

de Stem | 1995 | | pagina 19