K1A PRIDE 18.950.- DE STEM Schultz blaast vrolijk verder Pierce groener dan gras op gras Ook Wiebren Veenstra niet naar de Tour Geplaagde Petra Kamstra slaat toe op Wimbledon UITSLAGEN standen sportnieuws KORT Graf trekt zich terug uit dubbel met Navratilova Twee records in één partij Michels gaat Schotse voetbal bestuderen Stoitsjkov verkast naar Parma Bondscoach Wales ontslagen Popovics manager FC Den Haag Oranje-selectie hockey Elf Nederlandse golfers al zeker van Open Breda Autobedrijf Kia Motors Breda BV Slingerweg 91, 076-206106 Oosterhout (WJp^Autokenriedie BV Vondelalan 13, 01620-55600 i Sport (anp) - Wiebren feenstra verschijnt zaterdag St. Brieuc niet aan de start 0 de Ronde van Frankrijk, ie Friese sprinter is afgeval len in de strijd om de laatste [plaats in de Motorola-ploeg. L overgebleven kandidaten Ljn de Canadees Steve Bauer 'en de Amerikaan George Hin- capie. De ploegleiding wijst donder de negende Tour-renner Veenstra hoopt nu op een start- bewijs voor de Ronde van Spanje. De sprinter, dit jaar voor het eerst onder contract bij de Ame rikaanse ploeg, zou voor de derde maal aan de Tour deelnemen. Teammanager Jim Ochowicz heeft de wielercoureur telefo nisch laten weten dat hij niet in het team voor de Ronde van Frankrijk past. „Ochowicz heeft geen reden op gegeven, maar ik denk dat hij voor de betere klimmers heeft ge kozen", aldus de sprinter, win naar van een rit in de Dauphiné Liberé. „Ik ben tweede reserve. Ik had graag de Tour willen rij den, maar het is niet anders. Ik wil er niet te lang bij stilstaan. Zo gaat het nu eenmaal in de top sport." De Fries start nu op 20 juli in de Hofbrau-Cup in Duitsland. Daarnaast hoopt hij op een plaatsje in de ploeg voor de Ron de van Spanje in september. „De renners die niet in Frankrijk rij den, mogen daar starten. Ik vind dat ook een mooie ronde. Ik heb daar waarschijnlijk ook meer kans om een etappe te winnen." Het is nog onduidelijk of de ploegleiding het contract van Veenstra aan het einde van het seizoen verlengt. „In principe zou ik graag bij het team willen blijven. Het missen van de Tour verandert daar niks aan. Ik moet afwachten of de ploeg tevreden over mij is." de Italiaanse Polti-wielerploeg heeft een bod gedaan op de Fran se wereldkampioen Luc Leblanp. De Fransman zit zonder ploeg omdat zijn werkgever Le Grou- pement het team dinsdag ontbon den heeft wegens financiële moeilijkheden. Stanga wil proberen om Leblanc, die dit seizoen nog niets heeft ge presteerd, voor zijn ploeg aan de Tour deel te laten nemen. I Manager Gianluigi Stanga van De Belgische assistent-ploeg leider Hilaire van der Schuere van Jan Raas is de belangrijkste kandidaat om zijn landgenoot Willy Teirlinck bij Collstrop (Bel) op te volgen. De renners van Collstrop preste ren dit seizoen ver beneden de maat. Van der Schuere is al jarenlang assistent van Jan Raas bij onder meer Superconfex, Buckler, WordPerfect en Novell. Toen Raas drie jaar geleden op zoek was naar een nieuwe hoofdspon sor werd zijn assistent in België ook al benaderd om zelfstandig een profploeg te leiden. ndomdraai staat uw maaltijd im-Menu aan de gebakke" 'oegen, omroeren, even laten st erbij en smullen maar! oer-om-Menu is er in vier iriëteiten: Kip Curry, B3'" aanse Gehaktschotel en <üp Teri Yaki, een origin1 Zo wordt lekker koken hee' lekker voordelig. Daar d mee eens zijn. e smaak te pakken. [poor Cas Overzier Londen - Brenda Schultz en Petra Kamstra zijn voorlopig [niet weg te slaan van Wimbledon. De voormalige Neder lands tenniskampioene blies gisteren in de vroeg avondu- iren zonder pardon Larissa Neiland met 6-2, 6-4 van het [{ras. Kamstra, de huidige nationale titelhoudster, plaats te zich voor de derde ronde door een zege van 7-5, 7-6 op de Amerikaanse ballenmachine Sandra Cacic. Schultz en Kamstra hebben nog meer dingen gemeen. Beiden gol den een aantal jaren geleden als tennistalent. Schultz, de huidige nummer zestien van de vrouwen- ranglijst, loste die belofte aardig in. Kamstra, de nummer 210 van de wereld, probeert haar grijze wieden te vergeten en zich als nog over de drempel te zetten. Vier jaar terug stond Kamstra nog in de derde ronde van de Open Australische titelstrijd. De kenners voorspelden haar een schitterende tennistoekomst. Kamstra is inmiddels 21 en be- Van een verslaggever Londen - Steffi Graf heeft zich teruggetrokken uit het dubbelspel op Wimbledon. De Duitse nummer een van de wereld zou met Martina Navratilova een gelegen heidskoppel vormen en wa ren als derde geplaatst. Graf ivordt geplaagd door een lichte polsblessure en pijn in haar rug. „Steffi wil geen enkel risico nemen. Ze wil koste wat kost de titel in het enkelspel pak ken", verklaarde haar coach Heintz Günthardt, die overi gens meldde dat de lichame lijke ongemakken van zijn pupil 'niet van ernstige aard' zijn. De 38-jarige Navratilova, niet meer aktief als enkel speelster, had nog maar wat graag een keer op haar favo riete toernooi (ze won Wim bledon liefst negen keer) willen uitkomen. Daarom was ze behoorlijk teleurge steld. „Als ik in haar schoenen had gestaan had ik het zeker ge probeerd. Maar ik ken haar lichaam niet. Ik weet niet hoe erg het is. Gisteren in haar enkelspelpartij zag ze er toch behoorlijk fit uit", aldus Navratilova. bonden - In het vrouwen tennis op Wimbledon zijn woensdag in één wedstrijd twee records gebroken. Dat gebeurde in de partij tussen de Amerikaanse Chanda Ru bin en de Canadese Patricia Hy-Boulais, die in de tweede ronde tegen elkaar uit kwa- men. Ze speelden de meeste games en de langste set. Hun partij op baan zestien duurde drie uur en 45 minu ten en eindigde in een over winning voor Rubin: 7-6 6-7 '7-15. De 58 games waren een verbetering van het re cord uit 1948, toen de dames Weiwers uit Frankrijk en Anderson uit de Verenigde Staten elkaar 54 games be- 21ghielden. Met 32 games in de laatste set verpulverden Rubin en Hy-Boulais het hoogste aan- tal van 26, dat tussen 1919 en 1993 zes keer was ge baald. Rubin vond het leuk dat sommige toeschouwers de hele wedstrijd uitzaten. »Ik was verbaasd dat ze er ?teeds bijbleven. Zelf zou ik 'n hun geval zijn weggelo- reikte gisteren voor het eerst in haar loopbaan de derde ronde op Wimbledon. Het waren twee loodzware sets tegen leeftijdsge- note Cacic, evenals Agassi, Cour ier en Pierce een product van de tennisacademie van Nick Bolle- tieri. De als vijftiende geplaatste Schultz walste op showcourt 1 over Neiland uit Letland. In de eerste set steeg de Nederlandse nummer een boven zichzelf uit. In het tweede bedrijf plaatste ze bij 4-4 een demarrage, benutte haar vierde breekpunt en ser veerde vervolgens maagdelijk schoon uit. Nieuwe start Voor Kamstra kan deze editie van Wimbledon niet meer kapot. Niet alleen in financieel opzicht. Met haar plaats in de derde ronde toucheert ze immers bijna dertig duizend gulden. Dat is 25.000 gulden meer dan ze tot nu toe dit jaar bij elkaar sloeg. Ook sportief gezien is de uitstap naar Londen aantrekkelijk. Voor de pittige Rotterdamse be tekent Wimbledon een nieuwe start. Althans dat hoopt ze. „Daarom ben ik echt hartstikke blij dat ik hier in de derde ronde sta. Maar ik ben ook doodop." Dat laatste is ook logisch. Na haar optreden twee weken gele den op het gras van Birmingham, waar ze via de kwalificaties de tweede ronde van het hoofdtoer nooi bereikte, moest ze vorig week weer aan de bak. Ook aan Church Road slaagde ze voor het toelatingsexamen. We derom prijkte haar naam op de hoofdtabel. Die van Wimbledon nog wel. Het belangrijkste Grand Slam-toernooi. Gisteren speelde Kamstra met het bovenbeen in gepakt. Een gevolg van de eerde re slachtpartijen. Want ze is be hoorlijk broos, blessuregevoelig ook. Dat wees de historie al meer dan eens uit. Ijverig Tegen Cacic ging ze echter tot het uiterste. Ze sprintte van hoek naar hoek. Had geen ontzag voor de mokerslagen van haar oppo- nente, die overigens grossierde in fouten. Kamstra bleef er stoïcijns onder. Koelbloedig en bovenal ij verig. Bij het eerste matchpunt sloeg ze meteen toe. De pijn in haar been vergetend. Kamstra was zestien lentes jong toen ze in Amerika de Orange Bowl, het officieuze wereldkam pioenschap voor junioren; win nend afsloot. Ze had het tennis in vingers en benen. Kreeg een con tract bij IMG, het Amerikaanse managementsbureau. Werd uit verkoren voor Jong Oranje, de kweekvijver van nationale ten nistalenten. Totdat de bliksem toesloeg. Een bemoeizuchtige moeder, bemoei zuchtige coaches. Het deed de kleine Kamstra geen goed. „Te veel koks achter de pannen", be nadrukte bondscoach Stan Fran ker gisteren op Wimbledon nog maar eens. „Dat werkt voor geen meter. De overstap van een suc cesvol junior naar de keiharde wereld van de 'seniorenprofs' bleek voor Kamstra te veel ge vraagd. „Maar", plakte Franker daar di rect aan vast. „Petra heeft pech gehad. Veel te veel blessures." Kamstra zelf weet daar alles van. Ze ging door diepe dalen. Met verschillende coaches. Aan al die ongemakken wil ze op haar 21ste een definitief einde maken. Ze heeft inmiddels een begelei der, haar vriend Jeroen van der Walle. En doet aan fysieke trai ning bij Joop Ooms in Berkel-En- 'Big Brenda' produceert een daverende forehand. schot. „Ik heb de laatste maan den keihard gewerkt. Dat werpt in partijen als vandaag vruchten af", kon er nog een lachje af bij o zo serieuze Rotterdamse bijtertje. Haar tennistrainingen werkt ze af bij Frits Don en Willem War- menhoven. UITSLAGEN Mannen enkelspel, tweede ronde: Sampras (VSt/2) - Henman (GBr) 6-2 6-3 7-6, Ivanisevic (Kro/4) - Stark (VSt) 6-4 6-2 7-6, Kafelnikov (Kus/6) - Karbacher (Dui) 6-4 6-4 7-5, Wilk inson (GBr) - McLagan (GBr) 6-1 6-0, 6-2, Frana (Arg) - Jarryd (Zwe) 6-1 6-2 6-4, Matsuoka (Jap) - Knowles (Bah) 6-1 6-4 6-2, Boetsch (Fra) - Ho (VSt) 6-4 3-6 6-2 7-6, Joyce (VSt) - Burillo (Spa) 7-6 6-4 6-1, Palmer (VSt) - Fetterlein (Den) 6-3 7-6 6-3, Krickstein (VSt) - Kucera (Slw) 6-0 7-6 7-6, Delaitre (Fra) - Thoms (Dui) 6-3 6-4 6-4, Volkov (Rus) - Gloria (VSt) 1-6 6-1 6-3 6-7 6-4, Rostagno (VSt) - Jonsson (Zwe) 6-1 6-2 7-5, Carbonel (Spa) - Shelton (VSt) 6-4 6- 1 6-3, Martin (VSt/14) - Nestor (Can) 6-4 7-6 6-3, Rusedski (GBr) - Forget (Fra/16) 1-6 7-6 7-6 7-5. Dubbelspel, eerste ronde: Bauer/Ire- land (VSt/Aus) - Winnink/Sinner (Ned/Dui) 7-5 7-6 6-4, Eagle/Florent (Aus) - Davids/Albano (Ned/Arg) 7-6 4-6 4-6 6-3 7-5, Noteboom/Wibier (Ned) - Luke Jensen/Murphy Jensen (VSt) 7-6 5-7 6-3 6-4, Kempers/Kil- derry (Ned/Aus) - Forster/Sapsford (GBr) 6-2 7-6 6-3, Stark/Black (VSt/Zim/4) - Nijssen/Adams (Ned/ZAf) 6-1 6-4 6-1, Olhovski/Sie- merink (Rus/Ned/12) - Randall/Van Embergh (VSt) 5-7 6-3 7-5 6-4, Haarhuis/Eltingh (Ned/1) - Wilkin- son/Petchey (GBr) 6-3 6-4 6-4. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Kamstra (Ned) - Cacic (VSt) 7-5 7-6, Schultz (Ned/15) - Neiland (Let) 6-2 6-4, Martinez (Spa/3) - Kandarr (Dui) 6-4 6-3, Sanchez (Spa/2) - En- do (Jap) 7-5 6-2, Huber (Dui/9) - Reinstadler (Oos) 6-2 7-6, Tauziat (Fra) - Pierce (Fra/5).6-4 3-6 6-1, Spirlea (Roe) - Frazier (VSt/12) 6-1 FOTO ANP 6-3, Garrison-Jackson (VSt) - Rei- nach (ZAf) 6-4 6-2, Stafford (VSt) - Temesvari (Hon) 7-5 6-2, Zrubakova (Slw) - Courtois (Bel) 6-3 6-2, Saba- tini (Arg) - Farina (Ita) 6-2 6-2, Fe- ber (Bel) - Monami (Bel) 7-5 6-0, Raymond (VSt) - McQuillan (Aus) 6- 4 6-2, Sawamatsu (Jap) - Strandlund (Zwe) 3-6 6-4 6-0, Basuki (Indo) - Nagatsuka (Jap) 7-5 6-0, Rubin (VSt) - Hy-Boulais (Can) 7-6 6-7 17-15. Dubbelspel, eerste ronde: Ore mans/Appelmans (Ned/Bel) - Maka- rova/Maniokova (Rus/15) 6-3 6-1, Koutstaal/Bobkova (Ned/Tsj) - Dra- gomir/Grossman (Roe/VSt) 6-2 6-4, Driehuis/Pleming (Ned/Aus) - Cec- chini/Demongeot (Ita/Fra) 5-7 6-4 6- 0. Londen - Mary Pierce is de Agassi van het vrouwenten nis. Buiten de baan. De blon de vamp is een kasmagneet in de sectie glitter en glamour. De Miss Body Beautiful van Wimbledon 1995. Op de baan kan de speelster met een Canadees, Amerikaans en Frans paspoort niet in de scha duw, staan van Agassi. De Peo ple's Pirate, Nike's nieuwste creatie voor de showman uit Las Vegas, bereidde zich drie dagen voor op Wimbledon. Hij liet dui zend ballen overvliegen, speelde er een paar uur mee en was klaar voor de tuinparty aan de Church Road. Pierce imiteerde Agassi. Ze trainde nauwelijks op gras. On voorbereid begon ze aan haar eerste Wimbledon. Ze versloeg de Oostenrijkse Dopfer in de eerste ronde, maar haar debuut op het centre court werd gisteren spor tief gezien een fiasco. Ze verloor in drie sets van Nathalie Tauziat, 4-6 6-3 1-6. Pierce was vijfde geplaatst op Wimbledon. Ze won in januari haar eerste grand slam, de Au stralian Open. Op Roland Garros werd ze in de vierde ronde uitge schakeld door Iva Majoli, de kloon van Seles. Tussen die twee grand slams speelde Pierce wei nig door een scala aan blessures. Commercieel was de „first ap pearance" van Pierce een zeven klapper. De fotografen voerden een guerrilla voor het beste kiek je. Gekleed in haar ballroom- jurkje deed ze de tijden van Su zanne Lenglen herleven. De ster uit de jaren twintig die in het lang haar partijen afwerkte en in zeven jaar één partij verloor. Mary Pierce ziet de bui al hangen. FOTO ANP Lenglen betrad het centre court in bontjas, had een flacon cognac in een van de zakken voor een nipje tijdens de wissels. Zover ging Pierce (20) niet. Ze bezat de gratie van Lenglen, maar niet haar ervaring op gras. Pierce was groener dan het gras op gras. Ze meed Wimbledon de laatste jaren: in 1992 schreef ze zich niet in, in 1993 was ze er niet bij wegens een plotseling opko mend griepje en in 1994 een dag voor het begin van de The Cham pionships op de All England La wn Tennis Croquet Club liet ze verstek gaan omdat er paniek was uitgebroken in het Pierce- kamp. Pierce had in haar voorbereiding op Wimbledon in het jeugdtoer- nooi van Eastbourne verloren van de 15-jarige Tsjechische Ludmilla Varmuzova. Haar te genstander op Wimbledon was Julie Halard, een Fran^aise met een reputatie op gras. Op de eer ste dag gaf de WTA (vrouwen bond) een verklaring uit dat ze zich terugtrok door oorzaken van buitenaf. Vader Jim, bijgenaamd The Dad from Hell, een man met een strafblad met de lengte van een A-vfertje, had gedreigd op Wimbledon te verschijnen. Dit jaar werd haar komst in twij fel getrokken. Ze schreef zich niet in voor een van de voorbereidingstoernooien in Birmingham en Eastbourne. Tennissen op gras was een soort cricket, dacht ze. Zondag zette ze voor het eerst voet op Wimble don. Ze zat in haar eentje aan de rand van het centre court en werd op slag verliefd op de tem pel. De liefde was niet wederzijds. Wimbledon ontving haar aller minst uitbundig. Geen spreekko ren/fanclubs en hysterische teen- agers zoals bij Agassi. Het verle den was nog niet vergeten. Ze speelde vanaf de baseline als Agassi, met een vlammende fore hand als Agassi. Maar graserva ring bezat ze niet. Ze wist haar beweging^ritme niet aan te pas sen en voelde zich hulpeloos bij de vreemde stuit van de ballen. Tauziat, 23e van de wereld, bezat die ervaring wel. Ze behaalde zaterdag haar derde toernooizege, op het gras van Eastbourne, en knoopte haar landgenote op. Pierce droop ont goocheld af, maar ze hield zich voor dat Agassi op zijn derde Wimbledon de grand slam won. En dit was voor de pin-up ten slotte pas haar eerste. DONDEDAG 29 JUNI 1995 DEEL B Glasgow - De Nederlandse ex-bondscoach Rinus Michels neemt zitting in een commissie die het Schotse voetbal op een hoger ni veau moet brengen. De commissie bestaat uit zes man, die alle as pecten van het voetbal in Schotland onder de loep gaan nemen. Doel van het onderzoek is na te gaan op welke manier het spelni- veau kan verbeteren. Rome - Hristo Stoitsjkov tekent vrijdag een contract voor drie seizoenen bij Parma. Dat meldt de Italiaanse pers. De Bulgaar speelde de laatste zes jaar bij Barcelona. Trainer Cruijff van de club uit de Catalaanse hoofdstad wil niet verder met de spits, om dat hij een bron van onrust zou zijn. Stoitsjkov gaat ongeveer twee miljoen gulden per seizoen verdie nen. Als hij tekent voor Parma, winnaar van de UEFA-beker, zal de Colombiaan Asprilla waarschijnlijk vertrekken. Asprilla is uitgekeken op Parma. Welshpool - Door de desastreuze resultaten is Mike Smith ontsla gen als bondscoach van Wales. Dat besluit viel na een vergadering van de nationale voetbalbond. Smith, die in maart 1994 de opvol ger was van John Toshack, wist slechts twee van de negen duels te winnen. Wales verloor onlangs thuis van Georgië en is kansloos voor het bereiken van de eindronde van het EK in Engeland. De ploeg ver zamelde slechts vier punten in zeven duels. Smith' opvolger is nog niet bekend. Den Haag - Sandor Popovics is de nieuwe manager algemene za ken van FC Den Haag. De Hongaar tekende woensdag een con tract voor twee jaar. Popovics begon zijn voetballoopbaan ooit bij het Haagse Quick. In het betaalde voetbal was hij als trainer en manager actief bij vele clubs, de meeste in de eerste divisie. Het is de bedoeling dat Popovics in het Zuiderpark de dagelijkse leiding heeft in samen werking met trainer Theo Verlangen en commercieel manager Eric Bessem. Den Haag - Ter voorbereiding op het EK hockey van 16 tot en met 27 augustus in Dublin heeft de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond achttien spelers uitgenodigd. De voorbereiding begint 17 juli. Van 21 tot en met 23 juli gaat de groep op trainingsstage in Dublin. In de voorbereiding worden wedstrijden gespeeld tegen Polen (30 juli, Laren), Engeland (5 au gustus, Breda en 6 augustus, Den Haag). De selectie bestaat uit: Jacques Brinkman (Amsterdam), Jaap Derk Bu- ma (KZ), Marc Delissen (HGC), Jeroen Delmee (Tilburg), Walter Drenth (Amsterdam), Marten Eikelboom (Amsterdam), Maarten Gehner (HDM), Sander van Heeswijk (Oranje Zwart), Ronald Jansen (Oranje Zwart), Erik Jazet (Bloemendaal), Leo Klein Gebbink (Tilburg), Remko Koster (HDM), Teun de Nooijer (Bloemendaal), Wouter van Pelt (HDM), Rolf Peters (KZ), Bastiaan Poortenaar (HGC), Stephan Veen (HGC) en Rem- co van Wijk (Bloemendag). Bilthoven - Elf Nederlandse golfers zijn al zeker van een startbe wijs in het Heineken Dutch Open te Hilversum in de laatste week van juli. Het zijn zes professionals: Rolf Muntz, Ruben Wechge- laer, Chris van der Velde, Joost Steenkamer, Constant Smits van Waesberghe en Joost Huurman. De Nederlandse golffederatie NGF mag vijf amateurs ervaring la ten opdoen tussen de kopstukken van het Europese circuit: Ro bert Jan Derksen, Maarten Lafeber, Alan Ruiz-Fonhof, Jeroen Germes en Niels Boysen, zijnde'-de eerste vijf in het nationale puntenklassement. ATLETIEK Havana. Nationale kampioen schappen. Mannen. 100 m:*l. Isasi 10,33; 200 m: 1. Garcia 20,68; 400 m: Tellez 46,02; 800 m: 1. Tellez 1.47,85; 1500 m: 1. Ramos 3.47,90; 10.000 m: 1. Cadet 29.49,67; 110 m hor den: 1. Valle 13,58; 400 m horden: 1. Perez" 50,49; 3000 steeple: 1. Bergolla 8.55,43; Ver: 1. Pedroso 8,40, 2. Jefferson 8,01; Hoog: 1. So- tomayor 2,30; Speer: 1. Gonzalez 75,98; Kogel: 1. Fandino 18,26; Tienkamp: 1. Duani 8.022 punten. Vrouwen. 100 m: 1. Allen 11,30; 200 m: 1. Allen 23,36; 400 m: 1. Duporte 51,40; 800 m: 1. Quirot 2.03,55; 1500: 1. Dubois 4.30,74; 10.000 m: 1. Wilson 36.21,00; 100 m horden: 1. Lopez 13,02; 400 m horden: 1. Montelier 57,52; Hink- stapsprong: 1. Cepero 13,95; Ko gelslingeren: 1. Balanten 55,86; Speer: 1. Bicet 62,52, 2. Rivero 62,23; Discus: 1. Marten 61,52; Ko gel: 1. Cumba 18,33, 2. Laza 18,20; Zevenkamp: Garcia 6142 punten. BOKSEN Levallois-Perret (Fra). Boksgala. EK superwelter: Boudouani (Fra/titelhouder) wint van Vungo (Bel) na tussenkomstvan de scheidsrechter in de zesde ronde. Cruisergewicht: Allouane (Fra) wint van Essaïdi (Bel) na opgave van Essaïdi in eerste ronde. Goerov (Oek) wint van Wright (VSt) na tussenkomst van de scheidsrechter in de derde ronde. BRIDGE Vilamoura. EK landenteams. 24e ronde: Oostenrijk - Nederland 16-14. Stand: 1. Italië 436 punten, 2. Zweden 423, 3. Nederland 420, 4. Polen 416, 5. Griekenland 412, 6. Israel 409, 7. IJsland 407, 8. Oostenrijk 403. Vrouwen Turkije - Nederland 16-14. Stand: 1. Frankrijk.320, 2. Duitsland 289, 3. Polen 284, 4. Portugal 281, 5. Engeland 278, 12. Nederland 237. HONKBAL Rotterdam. World Port Tournam ent. Nederland - Wichita Broncos (VSt) 15-5, Havana (Cub) - Red Machine Aruba 12-5. Stand: 1. Havana 4-8, 2. Neder land 4-4, 3. Red Machine Aruba 4- 4, 4. Hyundai Phoenix (ZKo) 4-4, 5. Wichita Broncos 4-0. PAARDESPQRT Prijs van de Europese Unie, springconcours: 1. Sloothaak (Dui) Joli Coeur 0-42,99, 2. Tops (Ned) Top Gun la Silla 0-45,13, 3. Melliger (Zwi) Calvaro 0-45,20, 4. Ledingham (Ier) Kilbaha 4-46,12, 5. Coyle (Ier) Cruising 4-61,26, 6. Ward (VSt) Omnibus 8-43,70, 7. Rodrigo Pessoa (Bra) Tomboy 16- 72,50, buiten barrage: 8. Voorn (Ned) Jewel's Amethyst 4-90,35 10. Ehrens/Jonggor's Stolen Thunder 4-91,89, 18. Van der Schans/Leroy Brown 4-96,19. Internationaal springconcours: 1. Ludger Beerbaum (Dui) Ascania 0-62,2, 2. Simon (Oos) Et Frh 0- 63,9, 3. Nieberg (Dui) Faustus Fel- lini 0-65,6, 4. Nagel (Dui) Windy 0-65,9, 5. Weinberg (Dui) Linzy 0- 68,2, 6. Gundel (Dui) Latin Lover 0-68,4. Jachtspringen: 1. Thomas Fuchs (Zwi) Pianette AC Folien 56,56 se conden, 2. Charles (Ier) Toto 57,19, 3. Skelton (GBr) Sublime 58,31, 4. Melliger (Zwi) Darker 60,85, 5. Van Paesschen (Bel) 61,35, 18. Eh rens/Jonggor's Brandenburger 73,50, 31. Van der Schans/El Pasja 86,67, 35. Lansink/Bollvorm's AJ- datus 90,56, 40. Tops/Sonora La Silla 93,96, Voorn/Jewel's Saphire opg. Vierspannen. Dressuurproef: 1. Brasseur (Bel) 629 punten, 2. Chardon (Ned) 619, 3. Pahlsson (Zwe) en Aarts (Ned) 614, 13. De Ruijter 546. Dressuur. Prix St. Georges: 1. Rueben (Dui) Alassio 1530 punten, 2. Uphoff- Becker (Dui) Hermann's Sir Lenox 1525, 3. Balkenhol (Dui) Ehren- gold 1509, 11. Bartels/Allegretto 1411, 16. Van Grunsven/Gere 1392. SQUASH Hongkong. WK vrouwen. Eerste ronde: Horner (Eng/2) - Macfie (Sch) 9-7 9-2 9-3, Fitz-Ge- rald (Aus/4) - Leaves (Eng) 9-1 9-2 9-2, Irving (Aus/5) - Milanek (VSt) 9-3 9-0 9-3, Geaves (Eng/7) - Shenton (Eng) 9-6 4-9 8-10 9-6, Schone (Dui/9) - Marsh (NZe) 9-6 10-8 10-8, Nitch (ZAf/10) - Weeks (Aus) 9-0 9-2 8-10 9-3, Macree (Eng/13) - Levine (Isr) 9-5 9-0 9-3, Cooper (Aus/16) - Bradey (Aus) 9- 3 9-5 9-5. WIELRENNEN Ronde van Finistère. Vrouwen. Eerste etappe, Landivisiau - Briec: 1. Longo (Fra) 93,950 km in 2.32.38, 2. Polikevitsjoete (Lit) 0.39, 3. Chevanne-Brunel (Fra). PRIJSVRAGEN Duitse midlotto: trekking A: 1-22- 23-39-41-43, reservegetal: 15, trekking B: 2-5-12-25-34-47, re servegetal: 7. Spel'77: 3901384, super 6: 410453. Belgische lotto: 5-8-14-27-29-41, reservegetal: 30, joker: 8217333.

de Stem | 1995 | | pagina 11