,r39.95 7IS \TtS* onflict over bermmaaisel Van Melle in Breskens: een begrip JULI '95 'iijy 'rovincie: 'De Drie Ambachten mag maaisel niet langer onderwerken' DAG KLAPPER UITSLAGEN JJTORIJDEN KT U NOG HTER AF. ZEELAND C3 +1 SPAARKAART OLDER TEXACO CHADE DE VIM RNEUZEN eel te doen ijdens Wesdurpse formisse' Drop Wasserij Gebombardeerd In de steek EXAMENS X 61 LflSTEM DINSDAG 27 JUNI 1995 4. ANG DE VOORRAAD STREKT I in uw auto en aangenaam koel. Jan dak van Vermeulen HoJJandia. ^torijden u dan ook nog lichter af. HOLLANDIA EMERALD dak standaard elektrisch te bediener"1 sdiening en klembeveiliging zeer gf° e et aërodynamisch windscherm, warme* eel en inklikbaar zonnescherm de lux gerust met schuifbaar zonnescherm arust met een autoclose-funktie, waardoo isch sluit zodra het contact wordt afgeze W joé"* frm<~X MEULEN HOLLAIMDIA OPEN DAKEN rmanweg 45, tel. 01150-12156 bonze verslaggever jddelburg/Terneuzen - faterschap De Drie Am- Uten moet ophouden iet het onderwerken van „„.ïaaisel op een stuk and aan de Tweede Ver ding in Axel. iet het schap dat niet, dwingt de provincie eland dat desnoods door Segging van een dwang- |af. |at staat in de brief die T. van L Meer, hoofdingenieur-direc- van de provinciale directie jeu en Waterstaat, namens leputeerde Staten heeft ge- Jd aan het dagelijks bestuur j De Drie Ambachten. |t waterschap houdt waar- Aijnlijk ook na de tweede boze Lf over deze kwestie de poot Ijl. Het dagelijks bestuur liet Vooruitlopend op de brief van de mvincie al weten bij eventueel fstuursrechtelijk optreden van ^provincie 'daartegen stelling Lemen en verweer te voeren.' life hebben een principieel ver ijl van mening met elkaar," al- isdijkgraaf W. Gosselaar giste- i in een eerste reactie op de „We zullen de motieven jnGS nog eens even goed moe- n laten bekijken door onze ju- a en daarna in het dagelijks tuur een besluit nemen hoe we Jageren. Dat kan nog wel een Ij of veertien duren." kwestie speelt sinds vorig toen de provincie voor het rst duidelijk maakte dat het [aterschap een vergunning no- 5 heeft voor de ophoging van s in het land met het maai- leputeerde Staten zien het .aaisel namelijk in tegen- ling tot de Drie Ambachten afval. 'Want het maaisel is :t geschikt en wordt niet benut ireen nuttige toepassing.' ik het argument van het schap it het maaisel fungeert als bo niverbeteraar wil er bij het da- ilijks provinciebestuur niet in. manier waarop het water- hap het maaisel verwerkt, ijkt dusdanig af van de gangba- methoden in de gewasteelt dat «en sprake kan zijn van verbete van de bodemvruchtbaar- ód. dijkgraaf van het waterschap, Gosselaar, liet tijdens de atstgehouden vergadering van algemeen bestuur weten dat 1 desnoods maar op een proces oet aankomen om voor eens en tijd duidelijkheid te krijgen 'er de problematiek van het tmmaaisel. an onze correspondent festdorpe - Het eerste week- id van juli is er kermis in ïestdorpe. Naast de kermis- ttracties zijn in het dorp tal ffl andere activiteiten gere- fteld. 111 Oude Raedthuys kan men I atcrdagavond dansen op de I danken van Frankie's Combo. Ifensen die liever zelf zingen luimen terecht in de Jeansbar I 'aar de Nederlandstalige zange- Is Angela een karaoke-avond I presenteert. In de Gravin speelt I iirebrick. I 'ondag 2 juli komen de gaaibol- I «ethebbers aan hun trekken tij- Ijens de traditionele bolcompeti- 116bij 't Oude Raedthuys. Voor de I ierste drie in de eindklassering I "J" er bekers te winnen. De eer- >te bolling vindt zondag plaats 14.00 uur. Inschrijven kan •maf 13.30 uur. wtorclub den Dyck houdt die- Wfde zondagmiddag een toerrit, s'art bij hun clubhuis ,de Gra- Daar treedt 's avonds de ÜIj Phrase op. Zowel "3- als maandagavond in 't Oude Raedthuys Dri- e~® show Flash en in de Jeans- ï,ar ae Twilight Road-show, aandagochtend vindt de twee- e gaaibolling plaats vanaf 10.00 Inschrijven kan vanaf 09.30 an s Middags kan men in Con- terecht voor een gezellige ■{"go-middag voor jong en oud. «aanvang is 13.30 uur en in- *®jven kan vanaf 13.00 uur. de Gravin speelt 's avonds de "ekband Powerplay. ■"sdagochtend wordt de derde ia !?tSte Saa'holling gehouden. de traditionele kermiskoers l® ,®en 's avonds in 't Oude t eathuys dansen op de klanken Frankie's Combo of in de "vin luisteren en swingen op (i,u0nen van Anything. In de i^ertTZal hiaasband The - 7 ™nkers een optreden ge- I," te" afsiuiting van de 'Wes- UrPe Kirmesse'. VOOR de Tweede Wereldoorlog was er in West-Zeeuws-Vlaan deren eigenlijk slechts één grote industrie die aan honderden werknemers, meest vrouwen, werk verschafte: de NV Van Melle's Confectionery Works te Breskens. Niet alleen uit het dorp zelf, maar uit heel de streek zag men ze 's morgens per tram of op andere manieren toestro men. Klein begonnen, werd het bedrijf steeds uitgebreid met fa brieksgebouwen, moderne ma chines en bakovens tot een grote industrie met internationale contacten en werd het een van de levensaders van Breskens. Het begin was heel eenvoudig. Abraham Izaak van Melle, gebo ren te Breskens 9 april 1852, kwam, na de lagere school ge volgd te hebben, in de bakkerij van zijn vader in de Dorpsstraat om het vak te leren. Hij nam de zaak in 1882 over en breidde die steeds uit. Op zekere dag kreeg hij over de toonbank door een soldaat een Belgisch suikerballetje toege schoven. Die vroeg of hij kans zag om zo'n balletje te maken. Bakker Van Melle bekeek het balletje, proefde het en zei dat hij het zou proberen. Hij zag er wel brood in. Er kwam een Bel gische knecht in dienst, die een voudig suikerwerk kon maken en enige tijd later had Van Melle suikerballetjes in zijn winkel liggen. Voortvarend ging hij daarna zijn gemaakte produkten verkopen aan andere winkels. Te voet trok hij van het ene dorp naar het andere om ze aan de man te brengen. Later werd een ezel als trekdier gebruikt. Naast zijn eigen produkten ging hij ook drop en biscuits verko pen die uit Engeland kwamen. Hij stond al gauw bekend als de suikerbakker van Breskens. Zijn zoon Izaak, de oudste van veer tien kinderen, geboren op 13 fe bruari 1877, kwam automatisch bij zijn vader in de bakkerij. Het suikerwerk dat in de bakkerij vervaardigd werd trok hem het meest aan. Hij ging zich in Duitsland verder bekwamen. Bij zijn huwelijk in 1900 begon hij een suikerwerkfabriekje aan de Achterweg te Breskens. Als ge schenk kreeg hij bij zijn huwe lijk van zijn vader enkele klan ten om mee te beginnen. Eerst maakte hij dezelfde arti kelen als zijn vader, maar hij ging steeds op zoek naar iets nieuws. Hij ontdekte al gauw dat er in het buitenland het meest te vinden was. Bij elke thuiskomst, na een reis door Duitsland of Engeland, bracht hij nieuwe recepten mee, zodat de produktie van het bedrijf steeds aan verandering onderhe vig was. Het duurde niet lang of hij maakte meer, betere en geva rieerdere produkten dan zijn va der. Elk jaar groeide het assortiment. Ook werd meer en meer perso neel aangenomen. In die tijd was het gebruikelijk dat het perso neel ook in de kost was. De knechten sliepen met zeven man op dezelfde zolder waar overdag de meisjes de zuurtjes in papier tjes wikkelden. Van Melle be gon, voor wat snoepgoed en bis cuits betreft, niet alleen in Ne derland maar ook in het buiten land naam te krijgen. Nauwe lijks negen jaar nadat hij begon nen was reisde hij, 32 jaar oud, naar Constantinopel om een ex portmarkt te veroveren in het Midden-Oosten. Ondanks al die inspanningen waren de finan ciële resultaten de eerste jaren niet denderend. Teleurgesteld merkte hij op: „Ik maak er wel veel, maar ik verdien er geen cent aan." Daarom begon hij als aanvulling op zijn inkomsten een wasserij. Hij had al vrij vroeg een auto, de K 396. Die werd ingezet als taxi. Maar het snoepbedrijf was zijn leven. Daarvoor ontzegde hij zich alles. Na de eerste moeilijke jaren ging het beter en kon het bedrijf worden gemoderniseerd en uitgebreid. In 1909 schafte hij een zuigmo- tor met twee dynamo's aan en deed de elektriciteit haar intre de. Die was er in Breskens nog niet. Daarom legde hij een lei dingnet aan en zorgde ervoor dat Breskens het eerste dorp in West-Zeeuws-Vlaanderen was dat elektrische verlichting kreeg. In het begin stond die nog in de kinderschoenen en was de geleverde stroom niet altijd even gelijkmatig. Het licht zakte wel eens weg tot een gloeilampje, maar het was toch een hele voor uitgang. De gemeente Breskens sloot met Van Melle een contract Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het fabriekscomplex van Van Melle zwaar beschadigd. Dit was de aanleiding voor het be drijf om te verhuizen naar Rotterdam. 'koninklijk' en de oprichter, Izaak van Melle, werd benoemd tot ridder in de Orde van Oran- je-Nassau. Als de voornaamste ondernemer in de streek, werd hij door de Duitse bezetter in 1943 als gijzelaar vastgezet in Sint-Michielsgestel. Hij over leed op 76-jarige leeftijd op 7 ja nuari 1954 te Barendrecht. Op 11 september 1944 werd Breskens gebombardeerd en liep het fabriekscomplex grote scha de op. Door de daaropvolgende oorlogshandelingen werd die nog groter. Onmiddellijk na de bevrijding werd door de leiding van het bedrijf geconstateerd dat het geen zin had in de resten van het verwoeste complex op nieuw te beginnen. Men liet het oog vallen op Rotterdam, dat voor een zo belangrijk bedrijf veel gunstiger lag. De gemeenteraad en de werkge meenschap van Breskens keer den zich zeer heftig tegen het be sluit van de minister van Bin nenlandse Zaken, waarbij aan Van Melle toestemming werd verleend zijn fabrieken naar Rotterdam te verplaatsen. He laas hadden de protesten geen resultaat. De minister kwam op zijn genomen besluit niet meer terug. De fabriek werd naar Rot terdam verplaatst. Tevens gin gen tientallen gezinnen mee van werknemers die bij Van Melle werkten en die in de fabrieken in Rotterdam aan de slag konden. Door het vertrek van deze fa briek zag de toekomst en de werkgelegenheid er somber uit. Izaak van Melle, de stichter van het bedrijf, had al snel in de gaten dat in het buitenland veel nieuwe snoeprecepten te vinden waren en hij maakte daarom veel reizen om ideeën op te doen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE voor de straatverlichting met elektrische lampen, waardoor de petroleumverlichting kon ver dwijnen. Dit contract liep tot 1925 toen de NV Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maat schappij Van Melle van stroom begon te voorzien. In de jaren twintig en dertig wa ren de snoepjes van Van Melle een begrip geworden. Bij miljoe nen werden ze gemaakt en von den ze hun verspreiding over een groot deel van de wereld. Behal ve de oprichter kwamen nu ook zijn jongere broers Pieter Corne lls en Dirk Machiel als directeur in de zaak. Er werd een biscuit- en wafelfabriek aan het bedrijf toegevoegd, het assortiment werd steeds groter en in steeds meer landen werden Van Melle's artikelen verkocht. Het bedrijf kreeg het predikaat Niet alleen was Breskens door de oorlogshandelingen verwoest en de streek zwaar getroffen, nu trok ook de grootste werkgever weg. Algemeen voelde men zich door de regering in de steek gelaten. Van Melle was niet alleen van belang voor de werkgelegenheid, ook oefenden het bedrijf en de leiding grote invloed uit op het wel en wee van het dorp. Naast de exploitatie van een wasserij, het taxivervoer en de elektrici teitsvoorziening in de beginja ren, zorgde Van Melle ook voor de vluchtverbinding. Er werd een vliegveldje aangelegd ten westen van het dorp en het vliegtuig, de Dubbele Arend, ge noemd naar het wapen van Bres kens, was weldra alom bekend. Menig Bressiaander heeft des tijds in dat vliegtuig zijn lucht doop ondergaan. Enkele branden in het dorp had den de gemeenteraad van Bres kens doen inzien dat op het ge bied van de brandveiligheid nog veel te verbeteren viel. Van het gemeentelijk brandspuitje had men geen hoge verwachtingen. Daarom besloot de raad in 1932 een overeenkomst aan te gaan met Van Melle, waarbij dit be drijf haar motorbrandspuit en haar brandweerpersoneel ten dienste van de gemeente stelde. Directeur Izaak van Melle voel de zich, in tegenstelling tot zijn vader, die een voorname plaats innam in de Vrij Evangelische Gemeenten, aangetrokken tot de Vereniging der Gelovigen, de volgelingen van Derby. Door zijn toedoen kwam in Breskens voor deze godsdienstige groepe ring een vergadergebouw tot stand en werd een christelijke school gesticht. De limousine van Izaak van Melle met chauffeur Harry Hartwig. DIVERSEN CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen/zang/biljarten KBO -Malpertuus-13.30 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling Com Boys - Openbare Bibliotheek - 09.30 tot 12.00 uur Koersbal - Sint-Albert -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur GRAAUW Kaarting jokeren - Gemeenschap shuis- 13.30 uur HULST Dansen - De Lieve - 20.00 uur Schieting voor bejaarden - De Blauwe Hoeve-13.30 uur Jokeren - De Lieve -13.30 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man -19.30 uur SINTJANSTEEN Kermis - dorpskern (za t/m di) Bieden en jokeren - Café Zon- dagsvermaak -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Die hard with a Vengean ce HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Die hard with a Vengean ce 20.00 uur Rob Roy 20.00 uur Bad Boys 20.00 uur Don Juan 20.00 uur Outbreak VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Die hard with a Vengean ce 20.00 uur Bad Boys 20.00 uur Rob Roy 20.00 uur The Jungle Book BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Mrs. Parker and the vi cious circle 20.00 uur Little women 20.00 uur Priest GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dumb Dumber 14.30,17.00 uur Fox and the hound 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Car- rington 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Brady Bunch Movie 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Kiss of Death 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur Ma lice 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Rob Roy 20.00 en 22.30 uur Heavenly creatu res 17.00 en 22.30 uur Demon Knight 14.30 uur Baby's day out 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The hunted 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Outbreak 14.30, 20.00 uur Legends of the fall 14.30 en 17.00 uur Richie Rich 20.00 en 22.30 uur The Shawshank Redemption 22.30 uur Pulp Fiction 17.00, 20.00 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Rob Roy 20.00 uur Malice 20.00 uur Shallow Grave ROC Westerschelde Sector economie lange opleiding Bedrij'fsadministratieve richting: Esmeralda Bersee, Martin Boeije, Marjolein Bracke, Martijn Buijze, Alexander Datthijn, Wendy van Deutekom, Esther Hagens, Heleen Hamelink, Christel van Hecke, Ar no Herrewegh, Arno van der Hooft, Renate de Jaeger, Jacinta Kaan, Etien de Koning, Ronnie Machielsen, Bianca de Mul, Wendy Rottier, Cindy Simonse, Nico Sol, Mark van Strien, Marriëtte van der Veeke, Marco de Vet, Elbert van der Werf en Mario de Wit. Commerciële richting: Diana Blommaeret, Petra de Bokx, Na- taschja Brizee, Michel Dieleman, Edwin Eggebeen, John van Encke- vort, Jeroen Ferket, Koen Ferket, Phyllis Franceschi, Roel Gelder land, Dave Haselager, Wendy Ivens, Cindy Jansen, Saskia Kaan, Nada Katern, Annemiek de Kock, Peter Landa, Arjan Michielsen, Nathalie Renique, Karin de Rijke, Christian de Vries en Tanja van de Walle. Secretariaatsrichting: Cindy van Damme, Laura Deij, Debbie van Dorsselaer, Juliette Hoekstra, Anuschka Kinds, Franca Klaassen, Anita Leeraert en Lenny Mole- wijk. Vrije richting: Dineke van den Bosch, Marco de Bruijn, Gijs Eef- ting, Jeroen Rintjema, Guido Rom- baut, Jannette Suij, Timothy van Waesberghe en Dimmen Wesdijk. Sector techniek Werktuigbouwkunde: Luc de Badts, Maarten Boënne, Pascal Boënne, Jos Cappendijk, Eric-Jan Dellebeke, Stefan Dingemanse, Joey Everaard, Koen Haverbeke, Richard Herrebout, Jerry Kruisi-. fikx, Patrick Lauwers, Richard Martinu, Johnny van Minnen, Alexander Paelinck, Petra Pijl man, Jan-Willem Roelse, Evert Rombaut, Olaf Timmer, Danny Verduijn, Paul Verschaeve, Rino van Voren en Frank van de Wege. Sector dienstverlening en gezond heidszorg Oriënteren en schakelen, primaire opleiding: Saskia Broekhoven, In geborg Goossens, Kathinka de Groene, Wendy Hamelink, Eliza Harms, Lindsey de Pauw, Saskia Ploegaert, Silvia Roegiest en Hetty Schipper. Verzorging, korte opleiding Bejaardenhelpende: Wendy Ab- benhuis, Natalie Asselman, Fran cis Casteleijn, Jacqueline Groot- jans, Aukje van de Hemel, Barbara Kegels, Renate Kegels, Francesca van der Maas, Melissa Ritter, Ni- colle Schijvenaars, Gerda Sparre- boom en Liesbeth Ysebaert. Gezinshelpende: Natasja Nieuw- hoff. Agogisch werk, lange opleiding (semi)residentieel werk: Marjan de Bot, Debby van Bunder, Merfam Burggraaf, Ruth Cools, Inge van Etten, Wendy vn Goethem, Monika van Hecke, Annabel Impens, Dur- na In, Mariëlla Jansen, Saskia de Koster, Pascale Lybaert, Marcel Melchers, Marianne Meulbroek, Claudia Neve, Marieke van Oyen, Marieke Patberg, Karen Seij en Anja Spinnewijn. Verzorging, lange opleiding: Wen dy de Bakker, Saskia Bolleman, Daniëlla Esseling, Kitty Fontijn, Judith van Gils, Maaike Haak, Ma rieke Haak, Danielle Jansen, Mi randa Kinkelaar, Andrea Klaas sen, Rolinda de Quelerij, Willeke Verhelst, Jeanet Walhout, Marieke Waverijn en Doreen Wolfert. Sector techniek Bouwkunde: Brian Corij, Dennis van Driessche, Ulrike Dykstra, Jo- han Grevelink, Jörgen Groosman, Angelique van der Hulst, John de Koster, Jacco Lucasse, Esther Neyt, Heino Steenhuis, Tamara Suij, Jeroen Verschuren, Jeffrey de Waal en Angelo Winne. Bouwkunde en Weg- en Water bouwkunde: Berlinda Claessens, Harold Esseling, Wendy de Keij- zer, Frank Stoffijn en Marcel van Zuidam. Energietechniek: Bart de Baar, Pa trick Bogema, Marino Bolssens, Dennis van Daalen, Rudi Fruytier, Radomir Grbic, Jan Klaassen, Pa- tric Kouijzer, Ivo van Laere, Tom my Lambin, Torsten de Maat, Mi chel Spinnewijn en Robert van Stevendaal. Electronica: Brian Amesz, Stefan de Block, Chris Dieleman, Mike van Eek, Dion Gelderland, Pieter jan de Graaf, Stefan Grob, Jan Hamelink, Nick Kalle, Tycké van Limmen, Manfred van Poorten, Werner de Schepper, Michel Segh- ers, Teun Smulders en Davy Vers- traeten. Procestechniek: Steven Beaurain, Sieto Beckers, Mirelle van den Bergh, Alex Boers, Donald Bracke, Mark Bruurs, Daniëlle de Clerck, Peter Colman, Jurgen Dieleman, Stefan Duinkerke, Peter Gielliet, Chris Guiljam, Marco van Ham, Marco Herwegh, Edwin Hofman, Martijn Kersbulck, Jean-Claude van Laere, Robin Martens, Sjoerd van Mil, Edwin van Opdorp, Ed win de Poorter, Ronald Priester, Natascha de Ridder, Ivo Rootsaert, Sacha Steijaert, Bart-Jaap Swi- tynk, Macha van de Vijver, Paul Vlijm, Marc van Waes en Dennis van Wesemael. Sector economie, korte opleiding. Bedrijfsadministratief medewer kende en secretariaatsmedewer- kende: Hanneke de Brouwer, Mar- jorie de Burger, Gunther David, Daniëlle Dieleman, John van Doorn, Angelique van Dorsselaer, Paul Floors, Jacco den Hamer, Ta mara Hanegraaf, Sylvia van der Hoeff, Arjan de Jonge, Halil Kilic, Angelo Laureyns, Tom Martens, Peter van Meelen, Antoinette Ne ve, Zeidy Pattist, Ronald de Poot- er, Niels Tieleman, Cindy Voet, Mi randa der Weduwe en Ellen Wisse. Detailhandel mode: Karin Arens, Meeke van den Bosch, Ché Chou, Bianca Dobbelaar, Sandra van der Heijden, Silvia Hofman, Chantal Huf, Monique Michielsen, Marina Rijckaert, Ankie de Schepper en Il se Visser. Doe 't zelf: Marting Oggel. Voeding: Cindy de Pooter. Diversen: Keith Brandt, Cindy van den Broecke, Moniek Jager, Jac- quelyn Janssen, Vivian Scheer ders. KOERSBAL Clinge - KBO met 32 personen. Mat 1: 1. mevrouw Baeijens/J. Boonman, 2. mevrouw Hoeij- landt/E. Jonkers. Mat 2: 1. C. Ber tram, 2. mevrouw Kegels/J. Heije. Mat 3:1. mevrouw De Witte/J. de Poorter, 2. mevrouw Van Dorsse- laer/J Warrens. Clinge - ANBO met 28 personen. Mat 1: mevrouw Baeijens/J. Spit- ters, 2. mevrouw De Block/E. Blommaert. Mat 2: 1. mevrouw Kempe/C. Baeijens, 2. mevrouw Pieters. Mat 3: 1. mevrouw He- ije/L. Kegels, 2. J. Bouvre. St.-Jansteen - Koersbal KBO: 1. Th. Kints, 2. A. van Remoortere, 3. W. de Windt. Terhole - KBO: 1. E. Volleman- Caluwé/G. Freijzer-Hemelaar, 2. C. Freijzer-Van Hoeij/M. Freijzer- Sponselee, 3. A. de Maat/E. van Driessche. Lamswaarde - KBO: 1. E. van Driesscxhe, 2. L. Sala, 3. G. de Schrijver. Hulst - De Lieve. Mat 1: 1. E. Burm, 2. M. taelman, 3. R. van he- gem. Mat 2/ 1. M. Baijens/E. Burm, 2. C. Baeijens/G. Smet, 3. M. van Vlierbergen. KAARTINGEN Clinge - Zaal Malpertuus met 22 personen. Bieden: 1. E. Sturm, 2. G. van Waterschoot, 3. J. Vonck. Stand kampioenschap: 1. F. de Smet, 2. E. Sturm 3. E. van Mul- lem-Van de Ha. Clinge - Zaal Malpertuus, bieden een tegen drie met 28 personen: 1. F. Piessens, 2. P. Ras, 3. J. Seghers. Stand kampioenschap: 1. H. Kool- en, 2. G. Maerman, 3. A. St.-Jansteen - Zaal de Warande met 28 personen. Bieden: 1. A. Rombaut, 2. W. Brugge, 3. R. de Kock. Jokeren met 27 personen: 1. mevrouw L. Rodrigo, 2. mevrouw E. Boussen, 3. mevrouw I. Ver ga uen. St.-Jansteen - Zaal de Warande met 32 personen: 1. A. Mariman, 2. H. Berkelmans, 3. J. van Remoor tere. Hulst - De Lieve met 36 personen: I. J. van Dorsselaer, 2. W. Sorber, 3. M. Jonkers.

de Stem | 1995 | | pagina 13