Wimbledon DE STEM Nieuwe ballen, nieuw geluid? 3-GANGEN LUN 19-75 p.p. J3c &m)'oor terug 111 Staten Britten dreigen: blokkade Europol llubarak overleeft moordaanslag T'ers in Bosnië veer in opspraak orruptie bestuur arder aangepakt gehard Krajicek uitgeschakeld vit- Door Léon Krijnen Als de voortekenen niet be driegen wordt het vanaf van daag, vijf jaar voordat het tweeduizend is, misschien wel een van de mooiste Wimbledons van de afgelo pen eeuw. Nieuwe ballen, een nieuw geluid? Laten we het hopen, want de laatste jaren viel er niet zoveel meer te beleven aan Church Road, London SW6. Het was de laatste tien, vijftien jaar, sinds de invoering van de grote mattekloppers, steeds meer 'pats-boem ten nis'. Weinig lange slagenwis selingen, te weinig bloed en zweet. Tranen wilden er nog wel eens vallen, en dat wa ren dan meteen de onverge telijke hoogtepunten. Zoals toen Jana Novotna de mooi ste tennistitel op aard voor het grijpen had en in een gie rende huilbui losbarstte toen de beker haar ontglipte. En de vreugdetranen van And- re Agassi toen die eindelijk zichzelf en alle criticasters het zijgen oplegde en op Wimbledon van eeuwige be lofte tot wereldster werd. Vijfsetters zat, dat wel, maar ook die waren te vaak in twee of tweeëneenhalf uur achter de rug. Vroeger, toen de rackets nog van hout wa ren, wilde een verdediger het nog wel eens een paar uur volhouden, ingegraven achter de baseline. Toegege ven, ook-Agassi won vanaf de baseline tweemaal Wim bledon, maar die kan zich dan ook dankzij zijn blim- semsnelle ogen en reflexen permitteren om vanaf daar aan te vallen. Wimbledon verliep meer en meer vol gens hetzelfde stramien: 'big servers, die in de eerste week flink huishielden tussen de broodtennissers, waarna de ervaren rotten in de tweede week het karwei dankbaar afmaakten. Wimbledon was teveel een kwestie van ser veren, wel of geen ace, wel of niet retourneren, volleren, punt. Volgend punt. Tot de nieuwe, langzamere bal. Thomas Muster en Ser ge Brugurea,gravelspecialis- ten pur sang, zullen zich gis teren achter de oren ge krabd hebben, toen zij de uitslag van de finale van Nottingham vernamen. Bei den besloten dit jaar om Wimbledon links te laten lig gen omdat zij er niets te zoe ken hebben. Maar gisteren won Javier Frana in Notting ham, en ook Frana was er een van de gemalen bak steen. Gepokt en gemazeld op het door alle Zuid-Ame rikanen hartstochtelijk aan beden gravel. Nieuwkomer Kucera won vorige week in Rosmalen en Rosset, mach tige service, dat wel, maar waardeloos voetenwerk, pakte gisteren de titel in Halle. Waar zelfs Paul Haar huis, tot vorige week in Ros malen grashater in hart en nieren, de halve finales be reikte. Hij schijnt dus te werken, die langzamere bal, en de rack ets kunnen gelukkig niet groter worden dan ze zijn. Het belooft daarom de prachtigste Wimbledon sinds decennia te worden. Met nieuwe ballen een nieuw geluid. 95 De Stem ILG MAANDAG 26 JUNI 1995 |jg Kafelnikov (Rus/6) - Dewulf (Bel) 'an 12.00 tot 15.00 uur Restaurant Nieuwe Ginnekenstraat 3, BREC 135e JAARGANG Veerbootaffaire 'middelburg - Rederij Davidse j ,erweegt een schadeclaim in te lenen bij het provinciebestuur, ine Algemene Rekenkamer heeft 1 geconcludeerd dat Zeeland de [veerboot van Davidse had moe- Mi kopen in plaats van de dub- beldekker van de Schelde Groep. Le boot zou ruim 30 miljoen gul- Ln te duur zijn uitgevallen. (ZIEZEELAND-C1 Cannes - Groot-Brittannië dreigt ,p de top van Europese rege- jngsleiders in Cannes een ak- ioord óver Europol te blokkeren, laarmee lijkt het voorlopig uit- ioten dat de Europese politie- „■ganisatie, die is gevestigd in [pen Haag, een vuist kan maken ■gen de grensoverschrijdende jminaliteit. ZIE BUITENLAND - A5 Jdis Abeba - De Egyptische iresident Mubarak heeft gisteren 'een moordaanslag in de Ethiopi- iche hoofdstad Addis Abeba iverleefd. De daders zouden uit idamentalistische kringen ko- _..n. Ilea minste twee daders en twee [Ethiopische politiemensen von- fien in de schotenwisseling de [dood. De vier andere daders zijn lortvluchtig. Politieke leiders lover de hele wereld en zelfs de Moslim Broederschap veroor deelden de aanslag. Mubarak keerde spoorslags terug nar Cairo. Volgens hem komen Ide daders waarschijnlijk uit Su dan. Egypte beschuldigt herhaal delijk Sudan ervan achter funda mentalistisch geweld te zitten, pudan noemt de uitspraken van Mubarak nonsens. De vorige Egyptische president Anwar al- padat is door islamitische extre- nisten vermoord. ien Haag - Uitgerekend op de dat defensieminister Voor- loeve de soldaten van de lucht- lobiele brigade persoonlijk mee- leelde dat er geen sprake is van 'angedrag tijdens hun verblijf in iosnië, kwam een voormalige lauwhelm met nieuwe beschul- (ingen. Nederlandse soldaten zouden tich in Bosnië wel degelijk heb- >en misdragen. De Tweede Ka- (ner eist een nieuw onderzoek. IZIE BINNENLAND-A3 IMIN7MAX. tl I 15/30// Tropisch Het was gisteren met bijna 30 graden zeer warm. Vandaag wordt het een tropische dag. Daarbij veel zon en weinig wind. In de vroege ochtend kans op mist. Pen Haag - Het kabinet gaat cor- fupte bestuurders en ambtenaren larder aanpakken. Jfouster van Justitie Sorgdrager f de wet zo aanpassen, dat het jjannemen van steekpenningen Pakkelijker kan worden be- (traft. ZIE BINNENLAND - A4 ponden - Richard Krajicek is gis pen in 1 uur en 55 minuten uit- I schakeld voor Wimbledon. re Nederlander stond in de wed- r Jjd tegen de Amerikaan Shel- wn regelmatig te dagdromen en ■at resulteerde in 6-7, 3-6, 3-6. 'ZIE SPORT -B1 De Waarheid volgens Bolkestein

de Stem | 1995 | | pagina 18