tCermiskoers St. Jansteen nog altijd springlevend Simonse en Scherbeijn sterkste Mariën Martijn Proos verslaat Wisse in Goes Peter Picavet wint met ruim verschil iet en op dreef n voor geslonken Vanassche verrast favoriet Roelandt in Axel ierste Open Regio-jeugdtennistoernooi TC Animo een succes rheo Rabout probleemloos riomfator in IJzendijke r in Nieuwdorp DESTEM SPORT ZEELAND B7 Cricketers klaar voor grote treffen SPORTNIEUWS KORT Jeugdwedstrijd WV Zeeuws-Vlaanderen Tweede plaats Theo Rabout Jan Breukelman zesde op NK-jeugdscha- ken Run-Bike-Run in Graauw Succesvol weekeinde ZH Pirates )AG 26 JUNI 1995 B6 Mariën uit Wouw boekte bij de junioren in Nieuw- Irint zes medevluchters. 1?r Thomas van Gurp met een llf wieltje de baas. lij de B-amateurs werd na rintig kilometer een gat ge lagen door Leon van Laarho- In, Jack Hommel en Johan San Dijke. Dit trio kwam tot In maximale winst van 50 se inden en bleef buiten schot jan Laarhoven was de snelste M de -eindsprint. Tien kilome- |r voor het einde waren nog rajf man los gekomen uit het leloton en over de streep ge loerd onder aanvoering van |eter Bierkens. TSLAGEN Junioren: 1. B. Mariën (Wouw) 60 Silometer in 1.23,30, 2. T. van Eurp (Breda), 3. R. de Bruijn (St yillebrord), 4. A. Masseurs Steenbergen), 5. R. van Vuuren Hendrik Ido Ambacht), 6. M. Mo et (Nieuwerkerk aan de IJssel), 7 den Engelsman (Sint Annaland) I. A. van Haaften (Stavenisse), 0p 06 seconden, 9. A. Klaasse ('s-Gra- lenpolder), 0-57 seconden, 10.P. !an der Ree (Numansdorp), 11. p' fan Meer (Wouwse Plantage), 12. van Stappershoef (Renooy), 13, Advocaat (Papendrecht), 14. h! kinschoten (Vlijmen), 15. R. Milli- jno (Roosendaal),16. H. van Zoe- en (Culemborg), 17. R. Goorden gRoosendaal), 18. G. Menier ('s- Hertogenbosch), 19. S. van Agt- kaal (Roosendaal), 20. J. Baerve- ot (Ridderkerk). _J>-amateurs: 1. L. van Laarhoven |'s-Hertogenbosch), 60 kilometer 1.22.01, 2. J. Hommel (Oud-Vosse- Ijneer), 3. J. van Dijke (Scherpenis- |e), 4. P. Bierkens (Stampersgat), |pp 35 seconden, 5. W. Varenkamp JHellevoetsluis), 6. J. Roos (Mid- ilelharnis), 7. P. Metske (Oud-Vos- lemeer), 8. E. Terloo (Oud Gastel), 4. M. Faro (Rotterdam) op 0.58 se- londen, 10. C. Stoutjesdijk (Scher- benisse), 11. E. de Kort (Bergen op Zoom), 12. V. Villerius (Middel burg), 13. J. Akkermans (Nieuw- JVossemeer), 14. G. van der Pluijm RHank), 15. J. Lacroux (Rockanje), 116. B. van der Wagt (Brielle), 17. J. ban Nijnatten (Rucphen), 18. F. Hommel (Oud-Vossemeer) 19. G. jyan Melick (Strijen), 20. L. Jonge ling (Best). hoor Eddy de Schrijver ji„|.Jansteen - Het wielerco- jité De Sporters is een bij- ,j,n(jer comité, want een van je leden is een vrouw. Dat zie e jji het Zeeuwsvlaamse wie rven namelijk niet zo ,aak. Maar in St. Jansteen laakt Henny Braem al heel tat jaartjes deel uit van het «stuur. Hoeveel jaar precies, dat weten je zelf niet. We weten bijvoor- ieeld ook niet hoeveel wieler- ;ocrSen er in ons dorp zijn verre ien. Dat wordt momenteel alle- jaal uitgezocht. Als er een echt nbiieum aan zit te komen, dan 'Dag van het Paard', op de ter- It in Vrouwenpolder, werd ook jouden voor paarden en pony's, rsen afwerken. Ige. Daarin rekende hij af met ze iven concurrenten, kreeg het I hoogste stijlcijfer van de jury en 'pakte de felbegeerde hoofdprijs. lOok 'progressief' was hij opmer- Ikelijk op dreef met een tweede I plaats achter Marloes Saman met lAnant. (UITSLAGEN I SPRINGEN PAARDEN B-klasse klassiek: 1. Anthony van de Ven met Johan (Hulst). I L-klasse: 1. Marleen de Bart met I Herby (Paardebloem), 3. Jeroen i Burm met Holinda (Hulst). I M-klasse: 1. Annemarie Visser met Desiré (Gouwe Reijers), 3. Jan I Noordhoek met Ferini (Zwinruiters). I Z/ZZ-klasse: 1. Bart Bomeré met Kadaphi JH (Zwinruiters). I M-pklasse 'Speel uw spel': 1. Ellen Briquet met Queen (Hulst), 3. Jan Noordhoek met Ferini. Z/ZZ-klasse: 1. Jan Noordhoek m^t Edwin. B-klasse progressief: 1. Marloes Sa- man met Anant (Oranjezon), 2. Anthony van de Ven met Johan. L-klasse: 1. Sandy den Exter met Li ving Stone (Noord-Beveland), 2. El len Briquet met Top Gun, 4. Jeroen Burm met Elegant. PONY'S L-klasse categorie C klassiek: L Femke de Buck met Ilyo B (Hulst). Categorie D/E: 1. Angelique de Beu- Ie met Flower (Hulst), 3. Colinda Cornelissens met Shipton (Hulst). M-klasse categorie D 'Speel uw spel 1. Joost van Bussel met Belle Nou" (Paardebloem), 2. Stieven van Bun der met Diamanta (Hulst). B-klasse categorie D progressief: Cindy Perdaen met Mick (Zwinrui- ters). L-klasse categorie D: 1. Colinda Cor nelissens met Shipton, 3. Femke Buck met Samantna. zaten ook nu weer vooraan njaar de zwemmers die vorig jaar door ploeggenoten op sleeptouw ^a" ren genomen, vielen nu behoor lijk door de mand. Ook voor or» was de uitslag heel anders. Voflg jaar zat Renate Louwerse vooraan, nu kwam ze als binnen." Gelet op de nieuwe on - wikkelingen wordt de kans voo Koewacht op het Nederland, kampioenschap aanzienlijk ner. UITSLAGEN VROUWEN (11 800 meter vrije slag - 12 J^ar deelneemsters): 4. Linda Vink meter vrije slag - 14 jaar (13): 4. Verheijden (SCH). 2000 schoolslag (13): 5. Renate Louwe 7. Ankie Buijs, 8. suzan de Baar, Brechje Taelman, 13. Tessa ,<yiy den (SCH). 2000 meter vrije slagl' 23. Ingeborg Hamelink. MANNEN „a». 2. 1000 meter vrije slag - 14 jaar '.g Tom Pieterse, 14. Paul Kortsnw ter Paul Kunne (SCH). 2000 7 schoolslag (23): 5. Martijn VerD» Ruud Hamelink, 14. J°"aJ Witte, 21. Arjan Dekker 23. J ,flg van de Sar. 2000 meter vrije (53): 16. Arno van den Pascal Vernaeve, 39. Willy de V MAANDAG 26 JUNI 1995 maken we er hopelijk iets leuks van. Nu concentreren we ons op de kermiskoers van dinsdag," al dus Henny Braem. Ze woont sa men met haar man Ferdinand Braem al jaren in Nieuw-Namen, maar dat deert niet. „Onze leden zijn overal naar toegetrokken, maar ze blijven lid van onze club." Samen met voorzitter Gaston Everaert, Albert Mortier, Jan Frnacken, Eddie Verschuren (broer van de bekende oud-kam pioen Theo Verschuren), Jos Nijskens en Rudie van de Wielen worden de koersen besproken en in elkaar gestoken. Het lukt op St. Jansteen nog al tijd prima om de centjes bij el kaar te krijgen. „We hebben een geweldig meelevend dorp. Onze huis-aan-huiscollecte brengt nog steeds genoeg op. Dat is een sti mulans voor ons om verder te gaan," legt Henny Braem uit. Henny Braem werd met de wie- Iermicrobe grootgebracht. Haar moeder Alma der Weduwe was een geweldige aanhangster van wielrennen. Zij was een grote pionier op dat gebied en die vonk is later overgeslagen op Henny. „Mijn moeder had altijd van die mooie verhalen over de wieler sport. Dat is me blijven boeien." Als het even kan, bezoekt Henny Braem ook de wielerkoersen in de regio. „Alleen je eigen koers volgen is niks voor mij. Dan ben je geen echte wielerliefhebber. Ik doe dat graag." Slechts één keer werden de profs opgewacht in St. Jan steen. Dat was nog in de tijd van Theo Verschuren en ook Merckx werd in die tijd al genoend als wielrenner. „Ik denk dat het 26 jaar geleden is dat we hier profs hadden. Het was qua bezoekers aantal een goede zaak voor ons, maar financieel was het niet bar. Het was ook de laatste keer." Vroeger reden de renners ook over Kapellebrug en kwamen via de Waterleiding naar St. Jan steen. Nu is het al jaren hetzefde Steen- se rondje langs de kerktoren. Start en finish zijn gelegen in de Wilhelminastraat. Vervolgens rijden de renners over de Hoofd- straat-Hemelstraat-Burg. IJse- baertstraat om zo terug de Wil helminastraat in te draaien. St. Jansteen reed vroeger ook met nieuwelingen. „Als we nu een nieuweling in ons dorp zouden hebben, dan zouden we zeker overwegen ook zo'n koers te leggen. Maar dat is al ja ren geleden. Voor onze eigen ren ners doen we wel wat," aldus Braem. Erik Vereecken woonde heel wat jaartjes op St. Jansteen en bracht ook het Steens publiek vaak op de banken. „Want wij zijn nog steeds een van de weinige kermiskoersen die veel publiek trekt. Dat zegt toch iets. Op St. Jansteen hangt altijd een apart sfeertje. Zeker na af loop van de koers. Renners dur ven hier nog te blijven hangen. Op andere plaatsen zijn ze zo ge vlogen." Op de inschrijvingslijst staan zo'n 44 namen met daarbij Dub beldam, Vereecken, Van Goet- hem, Leijs, Heeren, Timmer mans, Mol, Van Passel, Warnier, Bastiaanse, Van Haute, Schou- wenaar, Franse, Goense, Den Braber, Simons, Van Vlimmeren en Van Loo. Namen die borg staan voor een boeiende koers. Het startschot wordt om 19.00 uur gelost en de renners moeten bijna 100 kilometer afleggen. loof Henk van de Voorde tmeuzen - Het eerste Open Regio-jeugdtennistoernooi an TC Animo uit Terneuzen bleek meteen een succes. TENNIS loorzitter Bram Stoffels van TC airao merkte tijdens de prijsuit- «king op dat zijn club zich bij KNLTB sterk zal maken om [t Animo-Regio-toernooi de latus van een categorie-toernooi verschaffen. Hierdoor kunnen linten worden vergaard voor de itionale jeugdranglijst. Bij de is tot en met 16 jaar ver- Remy Scherbeijn in een oeiënde finale zijn clubgenoot j het Aardenburgse SJEF iristiaan Trapman in drie sets. de beslissende set moest een i-break uitkomst bieden. In de lasse tot en met 14 jaar maakte taeuzenaar Ronny van Kessel jeneens zijn favorietenrol waar oor in de eindstrijd Dylan jackman in twee sets te bedwin- s. Klaas Alberda en Wesley in Noord schreven de lagere rftijdscategorieën op hun aam. In de oudste leeftijdsklas- bij de meisjes verraste Martine imonse in de finale Jantien kont uit St.Kruis: 6-3, 6-1. Op ït schema van de tot en met 14- Amsterdam (anp) - De Ne derlandse cricketploeg maakt zich gereed voor het grote treffen in de eerste ronde van de strijd om de Nat West Trophy, dinsdag tegen Northamptonshire. De Britse ploeg staat onder aan voering van de fameuze Al lan Lamb. Het is de zwaarste opgave waarvoor het natio nale team ooit kwam te staan. Het zou een verras sing zijn als captain Steven Lubbers en zijn manschap pen het gevecht tegen de lei der van de Engelse kam- pioenscompetitie overleven. jarigen moest de Sluiskilse in de finale echter haar meerdere er kennen in de Hulsterse Beatrix Verhaegen. Haar zusje Jacqueli ne Verhaegen was de sterkste in de leeftijdsklasse tot en met 12 jaar. Bij de jongste meisjes pakte Kim Boes de eerste plaats. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale: Re- my Scherbeijn-Vincent Koster 6-4, 4-6, 6-4; Christiaan Trapman-René Tissink 6-0, 6-1; finale: Scherbeijn- Trapman 4-6, 6-4, 7-6. Tot en met 14 jaar: halve finale: Ron ny van Kessel-Ralf Lippens 6-2, 6-3; Dennis Bommeliin-Gert-Jan Louwe- ret 6-3, 6-4; finale: Van Kessel-Bom- melijn 6-1, 6-3. Tot en met 12 jaar: halve finale: Klaas Alberda-Laurens de Ruijter 6- 0, 6-0; Krijn de Vries-Steven van de Peijl 6-0, 6-2; finale: Alberda-De Vries 6-3, 6-1. Tot en met 10 jaar: halve finale: Pie- ter-Jan Standaert-Stijn van Doese laar 6-3, 6-4; Wesley van Noord-Eiso Alberda 2-6, 7-6, 7-6; finale: Van Noord-Standaert 6-4, 6-1, DUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: 1. Koster/Simpel aar, 2. Brouwer/Ekkebus. Tot en met 14 jaar: halve finale: Van Kessel/Louweret-Alberda/De Kort 6-4, 3-6, 7-6; Van Doeselaar/Alber- da-De Vries/De Waal 7-5, 3-6, 7-5; finale: Van Kessel/Louweret-Van Doeselaar/Alberda 6-3, 6-1. Tot en met 12 jaar: halve finale: Kos ter/Van de Peijl-Epskamp/Visser 6- 3, 6-1; Blokland/Louweret-Jet- ten/Miedema 6-1, 6-3; finale: Kos ter/Van de Peijl-Blokland/Louweret 7-6, 3-6, 6-2. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale: Jan tien Dhont-Hilde Radt 7-6, 6-3; Mar tine Simonse-Annemarie van Loo 6- 0, 6-4; finale: Simonse-Dhont 6-3, 6- 1. Tot en met 14 jaar: halve finale: Mar tine Simonse-Kiki Kriekaard 6-4, 6- 0; Beatrix Verhaegen-Lieke Scher beijn 6-3, 6-2; finale: Verhaegen-Si- monse 6-3, 6-0. Tot en met 12 jaar: halve finale: An- nick van de Walle-Lieke Alberti 6-1, 6-0; Jacqueline Verhaegen-Anne Bruin 6-0, 6-2; finale: Verhaegen- Van de Walle 6-3, 6-4. Tot en met 10 jaar: 1. Kim Boes, 2. Stefanie Maenhout. DUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: finale: Van Loo/Mol-Mirrer/Si)ijker 6-1, 6-1. Tot en met 14 jaar: 1. Verhae- gen/Verhaegen, Jetten/Van Buren. Tot en met 12 jaar: finale: Bruin/De Wijs-Maenhout/Maenhout 6-4, 6-1. 'in onze sportmedewerker Jzendijke - Theo Rabout «ft de tien kilometer van IJ- iffldijke probleemloos ge- wnnen. De Zuidzandenaar "srd daarmee de opvolger Hans van de Griendt die ®ig jaar deze loop - een on derdeel van de plaatselijke iport- en ontspanningsdag, feorganiseerd door de Tria- ttlonvrienden - won. fobout, die deze zomer prioriteit TO aan de baan, waarop hij gs persoonlijke records op de en 5000 meter wil aanscher- ^n, pikt af en toe een paar trim- a°Pjes mee en had in IJzendijke ®i de eerste van de vijf passages het gezelschap van de zes-ki- 'meter-lopers J°han van Lee- "e en Stefan Krijnen. Bij de ™eede doorkomst liep hij al af scheiden aan de leiding voor verrassend sterk lopende Wges de Block en Ronny Ba- 'ln," De kloof werd in de reste- wc kilometers alleen maar Wer zodat de Zuidzandenaar et 2'/ï minuut voorsprong de st""P passeerde. L u strild om de tweede plaats aide Georges de Block het. De inT"13''®6. voetbaltrainer kent deze periode de vorm van zijn "^oe komt, is een dsel. ik i00p ais een kievit ter- 'k een stuk minder train dan lcH- vfr'eden- Bovendien ben ik jj, Messurevrij maar laat ik vlug afkloppen," aldus de nieuzenaar na afloop, terwijl ■ij vochtgehalte in de kantine 'v0o Plaatselijke krulboiciub er op peil bracht, ris Verhage legde beslag op keurige vierde plaats. Op de De jeugdfinalisten in Terneuzen. Van links naar rechts Ronny van Kessel, Dennis Blommeleijn, Jantien Dhont en Martine Simonse. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze tennismedewerker Axel - Het tennistoernooi van TV Axel is inmiddels aardig op gang gekomen. Op het D2- schema verraste Bruno Vanassche de favoriet, tevens wedstrijdleider, Wilfried Roe- landt. TENNIS De oorspronkelijk uit België af komstige Vanassche, thans woonachtig in Koewacht, won middels een tie-break in de derde set: 6-3, 4-6, 7-6 (7-4). In de eer ste ronde was Vanassche in twee sets te sterk gebleken voor Jan de Kort. Op het C2-schema bereik ten Liet Erpelinck senior en Gino Roctus moeiteloos de laatste vier. In de Dl-categorie werden de Terneuzenaren Hans Houg en Hessel Hamelink halve finalist. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Liet Erpelink-Ro- nald de Pooter 6-2, 6-4, Gino Roctus- Eddo Lokken 6-2, 6-2. Dl: eerste ronde: Jan Mol-Liet Erpe linck jr. 6-0, 6-3, Hans Houg-Dennis van Hoecke 6-2, 6-1, Henri Zegers- Eugène de Maagt 7-6, 6-2, tweede ronde: Hans Houg-Toine Bun 6-0, 6- 1, Hessel Hamelink-Henri Zegers 6- 3, 6-1. D2: eerste ronde: Bruno Vanassche- Jan de Kort 6-1, 7-5, Jos Saman- Adrie Overdulve 6-1, 6-1, Walter Kaars-Dion Beuzenberg 6-3, 7-5, tweede ronde: Bruno Vanassche- Wilfried Roelandt 6-3, 4-6, 7-6, Jos Saman-Gerrie Agterhuis 1-6, 6-4, 6- 0. Dl 35+: tweede ronde: Theo van Es- broek-Piet Thans 6-2, 6-0. E 17+: eerste ronde: Eric Vervaet- Jaap den Doelder 6-1, 6-4, tweede ronde: Fonny Verstraeten-Cor Mille- naar 6-1, 6-2, Erik Vervaet-Jack van Zuidland 6-3, 6-3. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Van Eerden- burgh/Cleyman-Meuldijk/Claessens 6-2, 7-6, Van Aalst/Beterams-Stoffe- ris/Van Quekelberghe 6-1, 3-6, 7-5. D2/E: eerste ronde: Brandt/Brandt- De Munter/Millenaar 6-3, 6-3, De Kort/Van Esbroek-De Blaay/De Pooter 4-6, 6-1, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: A. de Mul-Carla Hamelink 4-6, 6-4, 6-4, H. Houg-Vo- gelaar-Pascalle Bonte 6-1, 6-2, Lies- beth Verbunt-Jeanette de Moor 6-4, 7-5. Dl 35+: Tilly Dierick-Nel Groene- woud 6-1, 6-2. DUBBELSPEL D2: eerste ronde: Pauw/Pauw-Van Houdt/Beterams 6-2, 6-0. GEMENGD DUBBELSPEL D2: tweede ronde: Sinke/Roelandt- Verbiest/Van Gremberghe 6-1, 6-1. zes kilometer was het weer genie ten geblazen van het duel tussen Johan van Leeuwe en Stefan Krijnen. Het was laatstgenoemde die het in de slotfase nog met ruim«verschil zou halen. Eerste vrouwop deze afstand werd tri-atlete Jamie Scherbeijn die voor eigen publiek liep. Mar tin de Reu nam de twee kilometer voor zijn rekening terwijl de jeugdlopen werden gewonnen door Mike van de Velde (800 me ter) en Martijn Rijckaert (1600 meter). De Triathlonvrienden kregen ruim 80 deelnemers aan de start. UITSLAGEN JEUGD 800 meter: Jongens: 1. Mike van de Velde (IJ zendijke) 3.42, 2. Joeri Ivens (Sluis kil) 3.59, 3. Rik Dellaert (IJzendijke) 4.16. Meisjes: 1. Tessa Rijckaert (IJzendij ke) 6.10. 1600 meter: Jongens; 1. Martijn Rijckaert 7.04, 2. Christophe de Krijger 7.32, 3. Mar tijn Doolaege (allen IJzendijke) 8.06. Meisjes: 1. Kayleigh de Block (Oost burg) 7.10, 2. Judith van de Linde (Oostburg) 8.08, 3. Joyce de Block (Terneuzen) 8.31. MANNEN 2 km: 1. Martin de Reu (Breskens) 8.52, 2. Yannick Ocke (IJzendijke) 8.59. 6 km: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 20.51, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 21.16, 3. Paul de Putter 22.05, 4. Ed dy Musson (beiden IJzendijke) 22.41, 5. Walter Boender (Sluis) 22.42. 10 km: 1. Theo Rabout (Zuidzande) 33.35, 2. Georges de Block 36.06, 3. Ronny Babijn (Terneuzen) 36.12, 4. Chris Verhage (Zaamslag) 36.59, 5. Eddy Vink (Westdorpe) 37.50, 6. Ed dy Kox (Sas van Gent) 38.43, 7. Huub de Loos (Terneuzen) 39.09, 8. Heinz-Peter Lauret 39.10, 9. Jan de Block 39.44, 10. Ronald Vanhijfte (beiden Oostburg) 39.49. VROUWEN 6 km: 1. Jamie Scherbeijn (IJzendij ke) 27.01, 2. Sandra de Reu (Bres kens) 28.14,3. Hester Vink (Westdor pe) 30.22. FOTO JAAP WOITERBEEK De finalisten in Goes: van links naar rechts: Wely, Blankenburg, Wisse, Tovan, Fonsse en Proos. Van onze tennismedewerker Goes - Marlon Wisse was nog op verschillende fronten in de race op de finaledag van het tennistoernooi van 't Halve Maantje te Goes. Desondanks kon hij niet verhinderen dat Martijn Proos op het Cl-sche ma met de hoofdprijs aan de haal ging. TENNIS In de eerste set moest een tie-bre- ak uitkomst brengen. Ook in de tweede set scheelde het niet veel of een verlenging moest de beslis sing forceren. Eindstand: 7-6, 7- 5. In de halve finale had Proos af gerekend met de Goese tennisle- raar Chris Versteeg: 6-3, 7-5. Wisse had zich na een slopende strijd in de halve eindstrijd ont daan van Erwin de Keijzer van LTV Kruiningen: 6-4, 5-7, 7-6. In de C2-categorie zegevierde René Fondse in de finale over Nu Tovan in drie sets. Bij de vrouwen-Cl werd Corine Blankenburgh van het Middel burgse MLTC toernooi-winnares. Haar tegenstandster CYnthia Westerweel werd in de finale be vangen door de hitte en moest bij een 3-0-achterstand in de derde set noodgedwongen opgeven. In de mixed-Cl was er succes weggelegd voor Tinta van Wely uit Kapelle, van origine Zeeuws- Vlaamse. Met Marlon Wisse aan haar zijde won zij in de finale met 7-5, 6-3 van Monique van Sabben en Peter-Jan Manten. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Martijn Proos-Chris Versteeg 6-3, 7-5, Marlon Wisse-Er- win de Keijzer 6-4, 5-7, 7-6, fiale: Proos-Wisse 7-6, 7-5. C2: halve finale: Nu Tovan-Matthieu Huissoon 6-7, 6-3, 6-0, René Fondse- Piet Bek 6-4, 7-6, finale: Fondse-To- van 4-6, 6-3, 6-0. Dl 17+: halve finale: Richard de Ko- Sluiskil - De Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen hield op het parcours in de Sluiskilse polders de tweede wedstrijd van hun zo meravondcompetitie. Het betrof een afvalwedstrijd. In de categorie nieuwelingen/junioren ging de winst naar Ferry Koen uit Hulst, die onlangs erg knap debuteerde bij de nieuwe lingen. In de overige leeftijdscategorieën pakten Bob van Hoove en Marvin de Rijcke de winst. Het deelnemersveld was uitgebreid met de drie nieuwe gezichten van Frank, Agnes en Bart Rams uit IJzendijke. UITSLAGEN Categorie nieuwelingen/junioren: 1. Ferry Koen (Hulst), 2. Jordy Lafort (Sluiskil), 3. Evert Doedee (Kloosterzande). Categorie 10 t/m 12 jarigen: 1. Marvin de Rijcke (Axel), 2. Roderick Bak ker (Terneuzen). Categorie 12 t/m 14 jarigen: 1. Bon van Hoove (Hulst), 2. Jonas Buijze (Oostburg). Edegem - Theo Rabout van Atletica wist tijdens baanwedstrijden in het Belgische Edegem zijn persoonlijk record op de 800 meter aan te scherpen. Dit met een tijd van 2.00,30. Dat was goed voor de tweede plaats. Patrick van Quekelberghe van Scheldesport werd er zesde in 2.02,70. In de tweede serie eindigde Patrick de Boevere van Scheldesport als vijfde in 2.09,10. B-junior Nithin Klapwijk van Scheldesport liep naar een zesde plaats in zijn leeftijdscategorie. Zijn tijd was 2.12,30. Oosterhout - Tijdens het Nederlands kampioenschap jeugdscha- ken tot tien jaar zette Jan Breukelman van de schaakvereniging Terneuzen de beste prestatie neer. In de categorie acht-jarigen werd hij, in een deelnemersveld van 26, gedeeld zesde met 4/z punt uit zeven partijen. Bij de negen-jarigen eindigde Martijn de Clerck van Landau uit Axel op een gedeelde achtste plaats met 4 punten en scoorde Wouter Wildeboer van SVWZV Oostburg 2'A punt uit 7 partijen. In deze categorie kwamen 32 personen in actie. In de groep 10-jarigen was de bezetting met 55 deelnemers het grootst. Sam Henry van SVWZV werd vijftiende met 4 punten uit 7 partijen en zijn clubgenote Ellen Wildeboer 26e met 3'/2 punt. Met een iets meer bescheiden klassering moesten Bart de Hoon (3 punten), Sander Kuijer (2 punten) van Terneuzen, en Elisabeth Meulenbroek (2 punten) van Middelburg genoegen nemen. Van onze sportmedewerker Graauw - Peter Picavet won in Graauw de slotwedstrijd van het Zeeuws-Vlaamse Run-Bi ke-Run circuit met groot machtsvertoon. De eindzege ging naar de Belg Erwin Boeye die in deze slotwedstrijd aan een vijfde plaats voldoende had om dit regelmatigheidscrite rium, dat over zes wedstrijden ging, te winnen. Voor Picavet was het de eerste keer dat hij in dit circuit in actie kwam. De Hulstenaar, die zich meer richt op internationale wedstrijden, had in de polders rondom Graauw geen tegen stand. Na de openingsrun over 4/2 kilometer leek Jan Guiljam nog wat aan het meesterschap van Picavet te kunnen doen. De atleet uit Wemeldinge arriveerde tien seconden voor Picavet in de wisselzone. Tijdens de 35 kilome ter fietsen verloor Guiljam echter veel terrein. Terwijl Picavet als een bolide door de vlakke polders in het Oostelijke punt van Zeeuws-Vlaanderen raasde, zag Guiljam eerst een voortreffelijk fietsende Bram van de Wege pas seren terwijl ook Manu Schouten hem nog in de kraag greep. Vier minuten was de voorsprong van Picavet toen hij aan de laatste run over 4V2 kilometer kon begin nen. Een kloof die tijdens het slotonderdeel ongewijzigd bleef. Bram van de Wege, wiens ope ningsrun wat tegenvallend was, handhaafde zich na het sterke optreden op de fiets op de tweede plaats. Erwin Boeye, die zich voor de start al zeker wist van de eindzege en zich hier niet tot het uiterste inspande, eindigde op acht minuten van Picavet. Bij de veteranen zorgden Jan van de Linde en Jan de Jonge voor een boeiende wedstrijd. Jan de Jonge opende sterk en leek voor de verrassing te gaan zorgen maar Van de Linde, die ook eind winnaar werd in zijn leeftijdsca tegorie, wist in extremis ook nog de dagzege binnen te halen, al was het een secondenspel. Op de korte afstand ging de dag zege naar de Belg Danny Corne lls. De atleet uit Lokeren kon na afloop ook gehuldigd worden als eindwinnaar op de korte af- strand. Wil Bleys en Terese van Lare pakten die eindzege respec tievelijk bij de veteranen en vrouwen. Beiden waren in Graauw niet present. De zege bij de veteranen ging nu naar Edwin Franckaert terwijl Debby van Dorsselaer de snelste vrouw was. Evert Doedee haalde het bij de jeugd. De belangstelling voor de ze slotwedstrijd, georganiseerd door SV Aloy, was met 33 deelne mers overigens aan de matige kant. Toch blikt men niet geheel ontevreden terug op dit circuit. Over het algemeen was de be langstelling redelijk met Axel als absolute uitschieter op 5 mei. UITSLAGEN Jeugd (1/7/1): 1. Evert Doedee (Kloosterzande) 19.23, 2. Samil Ak- soy (Terneuzen) 20.37. Korte afstand (354/21/3'/i): Mannen senioren: 1. Danny Cornelis 1.01.15, 2. Bart Vermeiren (beiden België) 1.02.21, 3. Theo Kappetein (Terneuzen) 1.03.27, 4. Eric Reyne- beau (België) 1.03.38, 5. Jurgen Thuy (Graauw) 1.03.40, 6. Danny Pollet (België) 1.04.05, 7. Heinz-Peter Lau ret (Oostburg) 1.04.05, 8. David de Kever (België) 1.04.17, 9. Rob Croo nen (Kloosterzande) 1.07.15, 10. Ni- colai de Roeck (België) 1.07.23. Veteranen: 1. Edwin Franckaert (St.Jansteen) 1.02.43, 2. Camiel de Rooy (Terneuzen) 1.05.51, 3. Frank van Dorsselaer (Hulst) 1.07.46, 4. Herman Sarneel (Sas van Gent) 1.09.43, 5. Eddy Leenknecht (Axel) 1.11.36. Vrouwen: 1. Debby van Dorsselaer (Hulst) 1.07.38, 2. Ingrid Verheye (Breskens) 1.12.06, 3. Marinja Ray- makers (Axel) 1.17.31, 4. Hester Vink (Westdorpe) 1.21.31, 5. Catrien de Pooter (Axel) 1.30.51. Lange afstand (4!/2/35/4'/i): Mannen senioren: 1. Peter Picavet (Hulst) 1.26.10, 2. Bram van de Wege (Philippine) 1.30.54, 3. Manu Schou ten (Belgie) 1.31.13, 4. Jan Guiljam (Wemeldinge) 1.31.21, 5. Erwin Boeye (Belgie) 1.34.36. Mannen veteranen: 1. Jan van de Linde (Oostburg) 1.33.32, 2. Jan de Jonge (Terneuzen) 1.33.38, 3. Sam Polderman (Middelburg) 1.34.39. Eindstanden: Jeugd: 1. Evert Doedee (Klooster zande), 2. Samil Aksoy (Terneuzen), 3. Elco Franckaert (St.Jansteen). Korte afstand: Mannen senioren: 1. Danny Cornelis 3975 pt, 2. Bart Vermeiren (beiden België) 3855, 3. Jurgen Thuy (Graauw) 3778, 4. Theo Kappetein (Terneuzen) 3768, 5. Eric Reynebeau (België) 3763. Mannen veteranen I: 1. Wil Bleys (Vogelwaarde) 3937 pt, 2. Edwin Franckaert (St.Jansteen) 3798, 3. Frank van Dorsselaer (Hulst) 3569. Mannen veteranen II: 1.Camiel de Rooy (Terneuzen) 3748 pt, 2. Theo van Capelle (België) 1854, 3. Piet Spruit (Terneuzen) 1538. Vrouwen: 1. Terese van Lare (Sluis) 3691 pt, 2. Debby van Dorsselaer (Hulst) 3495, 3. Marinja Raymakers (Axel) 3094. Lange afstand: Mannen senioren: 1. Erwin Boeye 3970 pt, 2. David de Kever (beiden België) 3765, 3. Ronald Verschelden (Heikant) 3658, 4. Franky de Looze (België) 3626, 5. Frank Geensen (Phi lippine) 1984, 6. Manno Duim (Bel gië) 1960, 7. Rinse van Etten (Hulst) 1904, 8. Leon van Bavinckhoven (Terneuzen) 1795, 9. Geert Cornu (België) en Peter Picavet (Hulst) bei den 1000. Mannen veteranen: 1. Jan van de Linde (Oostburg) 3875 pt, 2. Jan de Jonge 3760, 3. Jan Locht (beiden Terneuzen) 3411, 4. Wilfried Buysse (België) 2778, 5. Eddy Vink (West dorpe) 2737. ning-M. de Ridder 6-4, 2-6, 6-3, Ivo Walraven-Eli Birnbaum 6-1, 6-0, fi nale: Walraven-De Koning 6-3, 7-5. Dl 35+: halve finale: Ger Voeten- Piet Kamstra 6-0, 6-4, Wim Terpor- ten-Fons Aerts 6-3, 4-6, 6-2, finale: Voeten-Terporten 4-6, 6-3, 6-3. D D2 17+: halve finale: Hans Otto-R. Schietlekath 6-2, 6-0, Sander van Buren-Eddy Kalau 4-6, 6-2, 7-6, fi nale: Otto-Van Buren 6-0, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Cynthia Wester- weel-Tinta van Wely 6-4, 6-2, Corine Blankenburgh-Jeantien van den Dries 6-1, 6-4, finale: Blankenburgh- Westerweel 4-6, 7-6, 3-0, opgave Wersterweel. C2: finale: Corine Janse-Sandra van Eenenaam 6-1, 6-3 D 17+: finale: Rose de Vrieze-Connie Dijkema 6-4, 5-7, 6-2. Terneuzen - ZH Pirates heeft een succesvol weekeinde achter de rug. Het softbalteam won met 2-25 in en van Beveren en het honkbalteam klopte Gent Knights met 12-18. GENT KNIGHTS - ZH PIRATES 12-18 - Dit treffen in de tweede klasse van de Belgische honkbalcompetitie speelde zich in Terneuzen af. Het terrein in Gent kreeg geen goedkeuring van de federatie. De Gentenaren moesten zodoende voor hun thuisduel richting Terneuzen en ontmoetten daar een tegenstander die als eenheid fungeerde. Deze onderlinge samenwerking was de basis van de winst. De formatie van coach Eddy van Mol liep in de tweede inning van 1-1 uit naar 1-5 en in de vijfde van 4-6 naar 4-11. Daarmee was een beslissende kloof ge slagen. Met 12-18 werd deze drie uur en dertig minuten durende par tij ruim gewonnen. BEVEREN-ZH PIRATES 2-25 - „We hadden te weinig tegenstand en konden soepel uitlopen en vervolgens rustig een riante zege boeken," stelde team-oudste Dio van Uytrecht. Zij equipe had in Junny van Lamoen een speler die een vrije loop verdiende door de bal ver weg te slaan.

de Stem | 1995 | | pagina 17