fCermisl Simo Bierings prolongeert titel in Hulst Gouden oogst op NK junioren Zege Bart Marien Ellen Briquet en Noordhoek op dreef Titelkansen voor Koewacht geslonken Zilver en brons voor Sandra Temmerman op NK zwemmen Eerste Open Theo Rabout triomfator in Zeeuwse atleten veroveren in Sittard zes eerste plaatsen en een tweede Johnny van de Klooster wint EPZ-trimklassieker DE STEM SPORT ZEELAND Brabander snelste junior in Nieuwdorp pESTEM TENNIS Cricketers klaar voor grote treffen Zeeuws record voor Schletterer Alexander Bauwens zowel Dl- als D2-winnaar Reynaert-toernooi TENNIS Voetbal Voetbal ZWEMMEN ATLETIEK MAANDAG 26 JUNI 1995 B6 Van onze wielermedewerker Nieuwdorp - De Brabander Bart Mariën uit Wouw boekte zaterdag zijn eerste overwinning bij de junioren in Nieuw, dorp. Mariën klopte in de eindsprint zes medevluchters. Bij de B-amateurs zegevierde Leon van Laarhoven, die in de eindsprint afrekende met Jack Hommel en Johan van Dijke. De wedstrijd voor junioren werd na 25 kilometer in de plooi gelegd door negen man. De ruimte werd opgezocht door: Bart Mariën, Ron de Bruijn, Thomas van Gurp, Ad Masseurs, René van Vuuren, Marcel Moret, Jaap den En gelsman, Arjan van Haaften en Raymond van der Knaap. Laatstgenoemd tweetal moest afhaken door pech en dat bete kende een geducht verlies voor de anderen in de kopgroep. Zo wel Van der Knaap als Van Haaften behoorden in de spits namelijk tot de toonaangeven de renners. Desondanks hiel den de andere zeven in de kop groep dapper stand en wisten een kleine voorsprong vast te houden tot aan de finish. Nadat de eerder genoemde ne gen hun bres hadden geslagen en 40 seconden voorsprong hadden genomen, bleef het spannend voor het publiek, want zo af en toe werd er fel gejaagd op de koplopers. Voor al Pieter van der Ree en Arjan Klaasse waren op dit punt ac tief. Maar in de voorste lijn zat men ook niet stil, zodat de ja gers geen kans kregen om dich terbij te komen. Ook niet toen Arjan van Haaften in de hoofd macht moest afhaken wegens pech aan zijn versnelling (hij kon zijn weg vervolgen op een andere fiets) en tien kilometer voor het einde ook Raymond van der Knaap uit de hoofd macht weg viel door tegenslag. Een eindsprint moest de beslis sing brengen tussen de zeven overgebleven koplopers. Bart Mariën bleef zijn naaste bela ger Thomas van Gurp met een half wieltje de baas. Bij de B-amateurs werd na twintig kilometer een gat ge. slagen door Leon van Laarho- ven, Jack Hommel en Johan van Dijke. Dit trio kwam tot een maximale winst van 50 se- conden en bleef buiten schot Van Laarhoven was de snelste in de eindsprint. Tien kilome ter voor het einde waren nog vijf man los gekomen uit het peloton en over de streep ge. voerd onder aanvoering van Peter Bierkens. UITSLAGEN Junioren: 1. B. Mariën (Wouw) 61 kilometer in 1.23,30, 2. T. van Gurp (Breda), 3. R. de Bruiin (Si Willebrord), 4. A. Masseun (Steenbergen), 5. R. van Vuurej (Hendrik Ido Ambacht), 6. M. Mo ret (Nieuwerkerk aan de IJssel), J J. den Engelsman (Sint Annalandj 8. A. van Haaften (Stavenisse), op 46 seconden, 9. A. Klaasse ('s-Gra- venpolder), 0- 57 seconden, lo.p van der Ree (Numansdorp), 11. p van Meer (Wouwse Plantage), 12 R. van Stappershoef (Renooy), ij L. Advocaat (Papendrecht), 14. H Linschoten (Vlijmen), 15. R. Mille ano (Roosendaal),16. H. van Zoe- len (Culemborg), 17. R. Goorden (Roosendaal), 18. G. Menier ('s- Hertogenboseh), 19. S. van Agt- maal (Roosendaal), 20. J. Baerve- lot (Ridderkerk). B-amateurs: 1. L. van Laarhoven fs-Hertogenbosch), 60 kilometer 1.22.01, 2. J. Hommel (Oud-Vosse- meer), 3. J. van Dijke (Scherpenis- se), 4. P. Bierkens (Stampersgat), op 35 seconden, 5. W. Varenkamp (Hellevoetsluis), 6. J. Roos (Mii delhamis), 7. P. Metske (Oud-Vos- semeer), 8. E. Terloo (Oud Gastel), 9. M. Faro (Rotterdam) op 0.58 ve conden, 10. C. Stoutjesdijk (Scher- penisse), 11. E. de Kort (Bergen op Zoom), 12. V. Villerius (Middel burg), 13. J. Akkermans (Nieuw- Vossemeer), 14. G. van der Pluijm (Hank), 15. J. Lacroux (Rockanje), 16. B van der Wagt (Brielle), 17.J. van Nijnatten (Rucphen), 18. F. Hommel (Oud-Vossemeer) 19. G. van Melick (Strijen), 20. L. Jonge ling (Best). Van onze paardesportmedewerker Vrouwenpolder - Tijdens de 26e 'Dag van het Paard', op de ter reinen van manege De Eendracht in Vrouwenpolder, werd ook een springconcours hippique gehouden voor paarden en pony's Elke combinatie kon twee parcoursen afwerken. Het tweede parcours voor de M- en Z-klasse was een 'Speel uw spel'. In dit parcours in de M- klasse reed Ellen Briquet, de 32- jarige amazone uit Vogelwaarde, een adembenemende rit. De voor de ruiterclub Hulst uitkomende amazone behaalde met haar paard Queen de hoge score van 1060 punten. Annemarie de Vis ser met Desiré (Gouwe Reijers) was goed voor 910 en Jan Noord- hoek met Ferini (Zwinruiters) scoorde 700 punten. Dergelijke parcoursen liggen Elen Briquet. Dat heeft ze inmid dels wel bewezen: „Hoe sneller hoe leuker. Op dergelijke par coursen kan ik me echt uitleven en voel ik me thuis," aldus het. korte maar krachtige commen taar van de winnares. Jan Noordhoek van speelde met Edwin de hoofdrol in de Z- en ZZ-klasse in handicap. Hij be machtigde het oranje lint. Op het progressief parcours in de L- klasse finishte Ellen Briquet met Top Gun achter Sandy den Exter met Living Stone, die in deze ru briek de hoofdprijs veroverde. Een knappe vierde plaats was in deze klasse voor Jeroen Burm van Hulst met Elegant. De zestien-jarige Anthony van de Ven, die onlangs zijn debuut maakte als ponyruiter, manifes teert zich ook nadrukkelijk in de categorie paarden. In een veld van 25 combinaties plaatste hij zich in de B-klasse voor de barra ge. Daarin rekende hij af met ze ven concurrenten, kreeg hoogste stijlcijfer van de jury en pakte de felbegeerde hoofdprijs. Ook 'progressief' was hij opmer kelijk op dreef met een tweede plaats achter Marloes Samannet Anant. UITSLAGEN SPRINGEN PAARDEN B-klasse klassiek: 1. Anthony van* Ven met Johan (Hulst). L-klasse: 1. Marleen de Bart Herby (Paardebloem), 3. Je: Burm met Holinda (Hulst). M-klasse: 1. Annemarie Visser Desiré (Gouwe Reijers), 3 Ju Noordhoek met Ferini (Zwinruiters) Z/ZZ-klasse: 1. Bart Bomeré net Kadaphi JH (Zwinruiters). M-pklasse 'Speel uw spel': 1. Briquet met Queen (Hulst), 3. Jet Noordhoek met Ferini. Z/ZZ-klasse: 1. Jan Noordhoek net Edwin. B-klasse progressief: 1. MarloesSa- man met Anant (Oranjezon), Anthony van de Ven met Johan. L-klasse: 1. Sandy den Exter met Li ving Stone (Noord-Beveland), 2. El len Briquet met Top Gun, 4. Jen® Burm met Elegant. PONY'S L-klasse categorie C klassiek 1- Femke de Buck met Ilyo B (Hulst) Categorie D/E: 1. Angelique de Bes- Ie met Flower (Hulst), 3. Coli* Cornelissens met Shipton (Hulst) M-klasse categorie D 'Speel uwsp 1. Joost van Bussel met Belle Fes (Paardebloem), 2. Stieven van Bis- der met Diamanta (Hulst). B-klasse categorie D progressie:: 1 Cindy Perdaen met Mick (Zwin™' tors). L-klasse categorie D: 1. ColindaCor nelissens met Shipton, 3. Femke Buck met Samantha. Van onze zwemmedewerker Breukelen - In de eerste wed strijd bij de landelijke lange- baanzwemwedstrijden, die zaterdag in Breukelen werd gehouden, is het niet tot dis kwalificaties gekomen. De nieuwe regels: het houden van een onderlinge afstand van mini maal een meter, werd over het al gemeen goed nageleefd. Dat er daardoor verrassende uitslagen kwamen, was wel verwacht. Koe wacht-trainer Jose van den Ber- ghe had de wedstrijd met span ning gevolgd. „Natuurlijk waren wij benieuwd hoe de andere clubs op deze regel zouden reageren. Onze ploegle den kregen de opdracht mee de nieuwe regel in acht te nemen en dat leverde verder geen proble men op. De andere clubs hadden daar behoorlijk moeite mee. Niet altijd was de afstand minimaal een meter maar de jury accep teerde dat. De uitslagen waren ook heel anders dan vorig sei zoen. De snelsten van vorig jaar zaten ook nu weer vooraan n* de zwemmers die vorig jaar# ploeggenoten op sleeptouw®' ren genomen, vielen nu beW' lijk door de mand. Ook voor# was de uitslag heel anders. Vok jaar zat Renate Louwerse vooraan, nu kwam ze als vtj» binnen." Gelet op de nieuwe wikkelingen wordt de kansv® Koewacht op het NederlajP kampioenschap aanzienlijk»' UITSLAGEN VROUWEN «l 800 meter vrije slag - 12 ia,d deelneemsters): 4. Linda Vink meter vrije slag - 14 jaar (13): 4. Verheijden (SCH). 2000 «f* schoolslag (13): 5. Renate Louw' 7. Ankie Buijs, 8. suzan de Baat Brechje Taelman, 13. Tessa yer den (SCH). 2000 meter vrije slagI" 23. Ingeborg Hamelink. MANNEN .,.,2 1000 meter vrije slag - 14 iaarv, V Tom Pieterse, 14. Paul Kortsnu Paul Kunne (SCH). 2000 schoolslag (23): 5. Martijn Ven> Ruud Hamelink, 14. Jonatnaj Witte, 21. Arjan Dekker 23. J u van de Sar. 2000 meter vrij n0or Eddy de Schrijver gjnt-Jansteen - Het wielerco- ité De Sporters is een bij zonder comité, want een van de leden is een vrouw. Dat zie ie in het Zeeuwsvlaamse wie erleven namelijk niet zo vaak. Maar in St. Jansteen maakt Henny Braem al heel ffat jaartjes deel uit van het bestuur. Hoeveel jaar precies, dat weten I we zelf niet. We weten bij voor meld ook niet hoeveel wieler koersen er in ons dorp zijn verre- jen. Dat wordt momenteel alle maal uitgezocht. Als er een echtl jubileum aan zit te komen, dan| Door Henk van de Voorde ferneuzen - Het eerste Opt van TC Animo uit Terneuzeij (53): 16. Arno van den oc,b-n_ Pascal Vernaeve, 39. Willy de Voorzitter Bram Stoffels van TC Animo merkte tijdens de prijsuit reiking op dat zijn club zich bij de KNLTB sterk zal maken om I liet Animo-Regio-toernooi de status van een categorie-toernooi te verschaffen. Hierdoor kunnen punten worden vergaard voor de nationale jeugdranglijst. Bij de jongens tot en met 16 jaar ver sloeg Remy Scherbeijn in een boeiende finale zijn clubgenoot bij het Aardenburgse SJEF j Christiaan Trapman in drie sets. In de beslissende set moest een I tie-break uitkomst bieden. In de klasse tot en met 14 jaar maakte Terneuzenaar Ronny van Kessel eveneens zijn favorietenrol waar door in de eindstrijd Dylan Blackman in twee sets te bedwin gen. Klaas Alberda en Wesley van Noord schreven de lagere leeftijdscategorieën op hun naam. In de oudste leeftijdsklas- se bij de meisjes verraste Martine Simonse in de finale Jantien Dhont uit St.Kruis: 6-3, 6-1. Op het schema van de tot en met 14- Amsterdam (anp) - De Ne derlandse cricketploeg maakt zich gereed voor het grote treffen in de eerste ronde van de strijd om de Nat West Trophy, dinsdag tegen Northamptonshire. De Britse ploeg staat onder aan voering van de fameuze Al lan Lamb. Het is de zwaarste opgave waarvoor het natio nale team ooit kwam te staan. Het zou een verras- sing zijn als captain Steven Lubbers en zijn manschap- pen het gevecht tegen de lei der van de Engelse kam pioenscompetitie overleven. Van onze sportmedewerker Uzendijke - Theo Rabout I heeft de tien kilometer van IJ- zendijke probleemloos ge wonnen. De Zuidzandenaar werd daarmee de opvolger van Hans van de Griendt die vorig jaar deze loop - een on derdeel van de plaatselijke sport- en ontspanningsdag, georganiseerd door de Tria-I 'hlonvrienden - won. Rabout, die deze zomer prioriteit geeft aan de baan, waarop hij S Pers°onlijke records op de 3000 en 5000 meter wil aanscher pen, pikt af en toe een paar trim- )°?Pjes mee en had in IJzendijke Ö11 de eerste van de vijf passages p°g het gezelschap van de zes-ki- onieter-lopers Johan van Lee- "we en Stefan Krijnen. Bij de weede doorkomst liep hij al af gescheiden aan de leiding voor een (verrassend sterk lopende gorges de Block en Ronny Ba- Moof werd in de reste- endp kilometers alleen maar groter zodat de Zuidzandenaar et 214 minuut voorsprong de «reep passeerde. n de strijd om de tweede plaats «palde Georges de Block het. De j ^alige voetbaltrainer kent leze periode de vorm van zijn j r/j11'"^oe 'let komt, is een »n ^00P Ms een kievit ter- in l een s*uk mmder train dan ktl ver^eden. Bovendien ben ik Hit Messurevrij maar laat ik >n u§ afkloppen," aldus de i hit u^zenaar na aöoop, terwijl van j voektgehalte in de kantine Plaatselijke krulbolclub op peil bracht. I e„ nf Verhage legde beslag op Keurige vierde plaats. Op de Leiden - Sebastien Schletterer wist tijdens wedstrijden om de Gouden Spike in Leiden het Zeeuwse seniorenrecord op de 800 meter te verbeteren. De atleet van Sporting Walcheren eindigde in zijn race als vierde in 1.50,37. Daarmee dook hij onder het re cord van Gert van de Weele. De toenmalige AV'56 atleet liep op 15 augustus 1986 tijdens de Nacht van Hechtel naar 1.50,56. Door Henk van de Voorde Hulst - De 19-jarige Boas Bierings uit Hoek prolong eerde zijn titel in het Rabo- Reynaert-tennistoernooi te Hulst. In een matige B-finale was hij in drie sets te sterk voor plaatselijke favoriet Je roen Verstraeten. DE DEENSE voetballer Jan Heintze heeft zijn contract bij de Duitse Bundesligaclub Bayer Uerdingen met een jaar verlengd. De oud-PSV'er had al een ver bintenis voor het komende sei zoen. Heintze kan in de komende voetbaljaargang zelfs een verbin tenis voor het seizoen '97-'98 af dwingen, als hij meer dan twin tig duels voor Bayer speelt. ASTON VILLA heeft Gareth Southgate van Crystal Palace overgenomen. De club betaalt 6,4 fniljoen gulden voor de midden velder, een record voor Villa. De eerste set ging met 6-4 naar Verstraeten doordat Bierings te veel fouten maakte. Vervolgens stelde Bierings met 6-2, 6-3 orde op zaken. Hij geraakte namelijk beter in zijn spel, terwijl Vers traeten wat terugviel. „Ik heb lekker gespeeld. Na de eerste set ging mijn opslag beter lopen. Ik ging steeds meer service-volley spelen wat mijn spel ten goede kwam," aldus de Eindhovense TU-student Boas Bierings na af loop. „In de eerste set kon ik nog goed druk uitoefenen. Daarna kon ik dat niet volhouden omdat het gravel steeds losser kwam te lig gen waardoor ik steeds wegzak te. Boas speelt nu eenmaal wat makkelijker, terwijl ik meer moet kunnen werken voor de punten," zei Jeroen Verstraeten. In de beoogde Cl-finale versloeg Niek de Koster gedecideerd Ed ward Bleyenberg: 6-2, 6-0. De Koster speelde sterk vanuit het achterveld. Met de vaak half-court terugge slagen ballen van zijn opponent wist de Clingenaar vervolgens wel raad. Op het C2-schema ze gevierde Jean-Paul de Bakker via vier drie-setters. In de finale tegen Nicolas van Poucke overleefde hij in de tweede set verschillende match points. Opvallend was dat de jeugdige Alexander Bauwens van het Steense Smash zowel Dl als D2- toernooi-winnaar werd. Sterk ste bij de Dl-40-plussers was zoals verwacht Ben Kint. In de Cl-finale bij de vrouwen was Annelies Hoek oppermach tig tegen Nancy Verstraeten en liet haar tegenstandster slechts het redden van de eer toe. Fanny Kool (C2), Juul Benjaminsen (Dl) en Els Dieleman (D2/E) wa ren eveneens goed voor een eer ste prijs. De finalisten van het Reynaert-tennistoernooi in Hulst. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: halve finale: Boas Bierings-Pa- trick Marteijn 6-2, 6-1; Jeroen Vers- traeten-Rinke van Remortel 6-3, 6- 4; finale: Bierings-Verstraeten 4-6, 6-2, 6-3. Cl: halve finale: Niek de Koster- Rinke van Remortel 6-3, 6-2; Ed ward Bleyenberg-Fred van Caute- ren 6-3, 6-4; finale: De Koster- Bleyenberg 6-2, 6-0. C2: halve finale: Jean-Paul de Bak- ker-Bart Bouwens 6-7, 6-0, 6-4; Ni colas van Poucke-Jurgen de Bakker 7-5, 6-2; finale: Jean-Paul de Bak- ker-Nicolas van Poucke 2-6, 7-6, 6- 4. Dl: halve finale: Pepijn van Kuppe- veld-Toine Bun 6-3, 1-6, 6-0; Alexander Bauwens-William Goet- hals walk over Bauwens; finale: Bauwens-Van Kuppeveld 6-4, 6-1. Dl 40+: halve finale: Ben Kint-Wil- liam Goethals walk over Kint; Etiënne Nachtegael-Adrie van Dijk 6-2, 6-3; finale: Kint-Nachtegael 2- 6, 6-2, 7-5. D2/E: halve finale: Alexander Bau wens-Adrie Gijsel 6-1, 6-0; Ronald Vael-Dennis de Block 7-6, 6-3; fina le: Bauwens-Vael 7-6, 6-0. DUBBELSPEL BI: halve finale: Van Remor- tel/Verstraeten-De Koster/Van Poecke 6-3, 3-0, opgave De Kos ter/Van Poecke; Langeraert/Tol- hoek-Marteijn/Van Remortel 6-3, 6-1; finale: Van Remortel/Verstra- eten-Langeraert/Tolhoek 6-4, 6-1. Cl: halve finale: Crombeen/Wou- ters-De Boy/Van Cauteren 6-2, 6-4; Deltour/Verstraeten-Van de Berg/Van Remortel 6-4, 5-7, 6-3; fi nale: Deltour/Verstraeten-Crom- been/Wouters 3-6, 7-6, 6-4. C2: halve finale: Roegiers/Verspril- le-Roctus/Knibbeler 6-2, 6-2; De Bot/Huis-Van Damme/Van Hoye 6- 4, 6-0; finale: De Bot/Huis-Roe- giers/Versprille 6-2, 7-6. Dl: halve finale: Hamelink/Hame- link-Van Eerdenburgh/Vlassenrood 6-3, 6-3; Geysels/Van Halteren- Seghers/Thijs 6-3, 6-1; finale: Gey sels/Van Halteren-Hamelink/Ham elink 7-5, 6-3. D2/E: halve finale: Boes/Hirdes- Franse/Hollestelle 6-1, 5-7, 6-4; De Block/De Block-Michels/Rompa 6- 1, 4-6, 6-3; finale: De Block/De Block-Boes/Hirdes 0-6, 6-3, 7-5. VROUWEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Nancy Verstra eten-Janine Moerland 7-5, 6-3; An nelies Hoek-Wendy de Schepper 6- 3, 6-3; finale: Hoek-Verstraeten 6-1, 6-0. C2: halve finale: Ilse van Doorn-Bi- anca Vlaeminck 6-1, 6-1; Fanny Kool-Marjan Verschueren 6-4, 6-2; finale: Kool-Van Doorn 7-6, 6-3. Dl: halve finale: Claudia Vermunt- Karin Geus 6-2, 7-6; Juul Benja- minsen-Margo Lauwereys 6-2, 6-1; finale: Benjaminsen-Vermunt 6-4, 6-0. D2/E: halve finale: Lisette Haver- hals-Jacqueline van de Voorde 6-3, 6-2; Els Dieleman-Jacqueline Kints 6-1, 6-0; finale: Dieleman-Haver- hals 7-5, 1-6, 6-2. DUBBELSPEL 1. Strijdonk-De Schepper/Adriaan- sens. C2: halve finale: Fraanje/Visser- Aper/De Jong walk over Fraan- je/Visser; Huis/Tijssen-Adriaan- sens/Lauwereys 7-5, 6-3; finale: Fraanje/Visser-Huis/Tijssen 6-2, 6- 2. Dl: halve finale: Deiman/Van Die- rendonck-Van Krinkelen/De Moor 2-6, 6-3, 6-0; Van der Klok/Van Tig- gelen-Doens/De Groene 7-5, 6-3; fi nale: Deiman/Van Dierendonck- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van der Klok/Van Tiggelen 7-6,1-6, 7-6. D2/E: halve finale: De Kock/Schou- ten-Fenijn/De Milliano 6-3, 6-3; Lammens/Vlaeminck-Franse/Roe- lands 6-2, 6-4; finale: Lam- mens/Vlaeminck-De Kock/Schou- ten 6-2, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: halve finale: Tijssen/Van Re- mortel-Adriaansens/Van den Akker 6-3, 6-1; Moerland/Martens-De Schepper/Roctus 6-2, 7-6; finale: Tijssen/Van Remortel-Moer- land/Martens 6-1, 6-4. C2: halve finale: Adriaansens/Pijp- elink-Huis/Huis 7-6, 7-5; Vis ser/Van Puymbroeck-De Blok/Bou- wens 6-2, 4-6, 6-2; finale: Vis ser/Van Puymbroeck-Adriaan- sens/Pijpelink 6-0, 6-2. Dl: halve finale: Haverhals/De Block-Broeckaert/Dreesmann 6-1, 6-2; Geus/De Rijk-Blanckaert/De Bruin 6-0, 6-7, 6-1; finale: Haver hals/De Block-Geus/De Rijk 6-2, 6- 3. D2/E: halve finale: Van Jole/Van de Voorde-Vlaeminck/Van Hoye 6-0, 3-6, 6-2; Delforge/Boddaert-Fran- se/Verwer 7-5, 6-4; finale: Van Jo le/Van de Voorde-Delforge/Bod- daert 6-3, 3-6, 6-4. i i yan onze zwemmedewerker Amersfoort - Bij de in Amers foort gehouden Nederlandse kampioenschappen voor junioren iheeft Sandra Temmerman uit Oostburg, lid van Scheldestroom, jeen zilveren en een bronzen me daille behaald. I [Eerst won zij brons op de 100 me ter vlinderslag in de persoonlijke recordtijd van 1.07,65, gevolgd door het zilver op haar favoriete afstand, de 100 meter rugslag. Op het zwaarste zwemnummer voor de vrouwen, de 400 meter wisselslag, kwam Temmerman tot een verbetering van het Zeeuwse record, dat al sinds 14 mei 1985 op naam stond van Els van Haelst uit Sas van Gent. Zij bracht het record nu op 6.26,35. Temmermans clubgenote Ellen van de Velde deed het eveneens voortreffelijk. Op alle nummers, waarop zij mocht starten, kwam zij tot persoonlijke recordtijden en zij bekroonde haar goede pres teren op deze NK met het brons op de 100 meter schoolslag. De Vlissingse Maartje van Keu len won verrassend de bronzen medaille op de 100 meter schools lag in het jaargang 1980. Met haar tijd van 1.19,91 zwom zij voor het eerst onder de grens van 1.20 minuut. Yoram Lawalata van De Stormvogel behaalde in het zeer sterke gezelschap een ze vende plaats op de 100 meter vlinderslag in de Zeeuwse toptijd van 1.04,73. Hij bleef vijftienhon derdste van een seconde verwij derd van het Zeeuwse record van Ronny Babijn. ZEEUWSE RESULTATEN VROUWEN 100 meter schoolslag, jaargang 1982: 3. Ellen van de Velde (ZVS) 1.21,93, 18. Carlien Schrijvershof (STV) 1.30,44. 200 meter rugslag. jaargang 1981: 6. Carolien de Milliano (ZVS) 2.34,7. 200 meter rugslag, jaargang 1980: 5. Sandra Temmerman (ZVS) 2.32,81. 100 meter schoolslag, jaargang 1980: 3. Maartje van Keulen (STV) 1.19,91, 8. Sandra Temmerman (ZVS) 1.27,26. 100 meter vlindersslag, jaar gang 1982: 11. Ellen van de Velde 1.115,57.100 meter vlinderslag, jaar gang 1981: 10. Carolien de Milliano (ZVS) 1.13,20.100 meter vlinderslag, jaargang 1980: 3. Sandra Temmer man 1.07,65. 400 meter wisselslag, jaargang 1980: 4.Sandra Temmer man 6.26,35. 100 meter rugslag, jaar gang 1982: 4. Ellen van de Velde 1.14,73. 100 meter rugslag, jaargang 1981: 5. Carolien de Milliano 1.11,43. 100 meter rugslag, jaargang 1980: 2. Sandra Temmerman 1.10,03. MANNEN Jaargang 1982, 100 meter vrije slag: 22. Rob Vermeulen (STV) 1.05,41. 100 meter rugslag: 21. Rob Vermeu len 1.19,01. 100 meter vlinderslag: 24. Rob Vermeulen 1.19,62. Jaargang 1979, 100 meter vlinders lag: 7. Yoram Lawalata (STV) 1.04,73. Van onze wielermedewerker Borssele - De EPZ-trimklassieker, een wielerwedstrijd over bij na 100 kilometer op Zuid-Beveland, kreeg een Zeeuwse win baar. Johnny van de Klooster triomfeerde na een imponerende solo-vlucht. De 23-jarige coureur, een week eerder getrouwd en sinds kort woonachtig op Lewedorp, sprong met nog 27 kilometer te gaan weg uit een kopgroep van 21 renners. Verwoede pogingen om de vluch ter nog te achterhalen, leden schipbreuk, zodat hij als eerste de finish haalde. Van de Klooster acteerde in de A-groep. Bij de B- renners triomfeerde evenals vo rig jaar Wim Wielhouwer. De 47- jarige coureur uit Sommelsdijk wist op een vijfde plaats beslag te leggen in het totaalklassement. In de C-categorie was Adrie Ha zen uit Lewedorp de beste. De derde editie van de EPZ-klas- sieker, die van start ging voor de EPZ-lokatie in Borssele, waar ook de finish lag, was weer per fect georganiseerd. Wedstrijdlei der Leo Bakker wist met zijn se condanten alles in goede banen te leiden. Het weer was gunstig, er deden zich geen valpartijen voor en het werd dan ook een geslaag de happening. Alleen het deelne mersaantal (88) viel wat tegen. „We hadden op zo'n honderd renners gerekend," liet de voor zitter van het organiserend co mité Frank Jansens weten. In de eerste vijftig kilometer ge beurde er maar weinig. Er kwa men wel wat afvallers maar de meesten konden het hoge tempo bijbenen. Anjo van Loon stak zo wel in Baarland als in 's-Heeren- hoek een premiesprint op zak, maar de Brabantse favoriet die een sterke indruk maakte, kon later toch geen hoofdrol meer vertolken, wegens pech. Even na de passage van het via duct bij 's-Heer Arendskerke toen er 50 kilometer opzaten, ontstond er een breuk in het pe loton. De versnippering duurde voort langs het Veerse Meer waar Anjo van Loon met een lekke band langs de kant kwam te staan. Het oponthoud kostte nog al tijd. Van Loon trachtte nog wel de opgelopen achterstand recht te zetten maar slaagde niet en staakte de strijd. Inmiddels had zich een kopgroep geformeerd van 21 renners, waaruit Johnny van de Klooster nog voor Lewe dorp wist te ontsnappen. Het was een waagstuk maar de vluchter, die 30 seconden wist te pakken, verklaarde later: „Ik voelde me beresterk en dacht dat ik het wel aan kan." Dat bleek ook. In zijn woonplaats Lewedorp incasseer de Van de Klooster de derde en laatste premiesprint en gaf ook daarna geen krimp. Het werd een boeiende finale. Drie jagers dien den zich aan. Stefan Koole, Rob bie Meijer en Huib Slabbekoorn wensten zich niet neer te leggen bij de suprematie van Johnny van de Klooster, maar slaagden toch niet in hun opzet om de vluchter te achterhalen. Tot tweemaal toe deed Huib Slabbekoorn toen nog op zijn eentje een poging om zijn doel te bereiken, maar ook dat was vergeefs. Van de Klooster had genoeg reserves in petto om stand te houden en stak reeds ver voor de finish zijn armen jui chend omhoog. Robbie Meijer wist kort voor het einde nog te ontsnappen uit de naaste volg- groep en incasseerde daarmee de tweede stek. Daarachter arri veerden twaalf renners op korte achterstand van wie Marcel Ver hagen de snelste was. Uitslag: 1. J. van de Klooster (Lewe dorp), 99, 3 kilometer in 2.16.40, 2. R. Meijer (Putte), op 23 seconden, 3. M. Verhagen (Schayk), op 26 seconden, 4. H. Slabbekoorn (Kapelle), 5. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 6. G. Suijk (Kruiningen), 7. C. Lepoeter (Wemeidinge), 8. H. de Jong (Goes), 9. R. Smits (Clinge), 10. S. Rommers (Rilland), 11. P. Boogaard (Kruinin gen), 12. S. Koole (Heinkenszand), 13. G. van Antwerpen (Nieuwdorp), 14. H. Harinck ('s-Heer Abtskerke), 15. R. Koole ('s-Heerenhoek), op 1.16, 16. H. Vis (Hansweert), 17. W. Hoondert (Heinkenszand), 18. A. Ha zen (Lewedorp), 19. S. Aarts (Krui ningen), 20. W. Schmid (Goes). Van onze atletiekmedewerker Sittard - Zes gouden en een zilveren medaille. Dat was de rijke oogst van de kleine Zeeuwse afvaardiging op de na tionale atletiekkampioenschappen voor junioren in Sit tard. Daarbij nog een nieuw Zeeuws juniorenrecord met de kogel voor AV'56 atleet Erwin Simpelaar. Simpelaar kwam bij de B-junio- ren met de kogel tot 18 meter en 91 centimeter en verbeterde daarmee zijn eigen Zeeuws re cord, wat dateerde van afgelopen woensdag tijdens avondwedstrij den in Goes, met 4 centimeter. Goed om met een straatlengte voorsprong het goud te pakken in Sittard. Ook met de discus toren de hij hoog boven de concurren tie uit. Met 53 meter en 20 centi meter in zijn laatste poging bleef hij slechts 78 centimeter verwij derd van zijn Zeeuwse junioren record wat hij ook afgelopen woensdag op sportpark 't Schen- ge had gerealiseerd. Hij was dus goed voor twee keer goud. Dat was ook zijn clubgenote An- jolie Wisse bij de A-meisjes. Op de 800 meter liet ze in de slotfase alle concurrenten ter plaatse en won in een bijzonder knappe 2.10,31. Zondag liep ze op de 1500 meter niet alleen naar haar tweede gouden plak maar deed dit in de nieuwe persoonlijke re cordtijd van 4.32,13. Ze bleef daarmee overigens ruim onder het Zeeuwse record dat al sinds 1977 op naam staat van Karin de Nijs. De toenmalige RKHAV-at- lete liep destijds in Brussel naar 4.21,10. Maritza op 't Hof maakte het AV'56-feest in Limburg com pleet. De C-juniore uit Wolp- haartsdijk verraste vriend en vij and door met de discus bij de B- meisjes de beste van Nederland te zijn. Dit met een afstand van 37 meter en 50 centimeter. Met de kogel (11,99 meter) viel ze buiten de prijzen. Werptrainer Bert de Jonge kon dus met een tevreden gevoel Sittard verlaten met zijn twee gouden pupillen Simpelaar en op 't Hof. Voor de zesde gouden plak zorg de Ramses Bekkenk van Sporting Walcheren bij de A jongens. Dit op het slotnummer van deze kampioenschappen, de 3000 me ter steeple. In een solorace ging hij niet alleen op jacht naar het goud maar ook de limiet voor de Europese jeugdkampioenschap pen. De eerste doelstelling slaagde, de tweede niet want de limiet stond op 9.20. Bekkenk zegevierde in 9.26,86. De atleet uit Zierikzee had tij dens de openingsdag, vrijdag avond, al het zilver gepakt op de 5000 meter. Zijn tijd was 15.14,81, wat een verbetering be tekende met twintig seconden van zijn persoonlijk record. Een andere medailleklant, Mi chel Schrier van Atletica, viel buiten de prijzen. De B-junior had tijdens de serie van de 1500 meter nog te veel last van de achillespees die hem maanden lang uit de roulatie had gehouden en liet wijselijk de finale aan zich voorbij gaan. Erwin Simpelaar, die in Sittard goed was voor twee gouden me dailles en een Zeeuws juniorenrecord bij het kogelstoten. FOTO JAAP WOLTERBEEK

de Stem | 1995 | | pagina 16