Een tripje met magische paddestoelen (D U 0 B s Charles Eddie: onverwachte sterren TJ UI O Roy Orbison moest zijn vingers in mond steken Ragazzi op vakantie OB.TANTB 0 (JConquest of paradise - Vangelis 9 2) Have you ever really loved a woman? - B. Adams 9 3) This ain't a love song - Bon Jovi 9 4) Scream - Michael Jackson 9 (12) Luvu more-Dj Paul Elstak 0 6) Think of you - Whigfield 0 5) Sjeng aon de geng - De Nachraove 9 8) Two can play that game Bobby Brown 0 (21) Be my lover - La Bouche 0 7) Ajax is kampioen Danny Lukassen (13) This is how we do it - Montell Jordan 9) Scatman - John Scatman 0 (26) Hold me, thrill me, kiss me, kill me - U2 (17) Forever blue - Little River Band 0 (10) Think twice - Celine Dion (11) '74- 75 - The Connels (14) Self esteem - Offspring 0 (24) Hakuna matata - Jimmy Lebo M Cliff (20) See the light - T-spoon (32) Sur ender your love - Nightcrawlers (25) Don't laugh - Winx (27) Use ess man - Minty (19) Sell ng the drama - Live -) I wanna be a hippy - Technohead 0 (15) You belong to me -Jx 0 (18) Laat me nu toch niet alleen - Clouseau (31) Wish you were here - Rednex 0 (16) Now en - Normaal (35) Feel this groove - T.o.f. 0 (30) Randy (never stop that feeling) - Mark 'oh -) Nothing like the rain - 2 Unlimited 0 (22) Back for good - Take That -) Hold my body tight - East 17 (43) Op de camping (in the navy) - Ome Henk 0 (40) Laat me los - Wolter Kroes 0 (39) Hardcore vibes - Dune (37) Ajax heeft de cup! - Mokum 0 -) There's a party - Dj Bobo 0 (48) Freak like me - Adina Howard (45) An angel - The Kelly Family (41)Loveme-Unicorn -) Pass e - Clouseau (33) Love devotion - Real Mccoy (23) Together- Charly Mental Theo Lownoise -) Friends - Scooter (46) Going crazy (six days) - Rave Nation -) Dreamer - Livin' joy ©- (29) I'm he girl of your dreams - L. f. K, Martha -) Shy guy - Diane King (28) If you only let me in - Mn8 Stichting Megatop 50 Eindredactie Paul Verlinden Reacties: Vind je jezelf heel interessant, heb je een goed idee of vw'i je gewoon je gal spuwen? Schnjf of bel naar Ragazzi. OMBBrecf; Door Liesbeth Oeseburg Ik sluit mijn ogen. In mijn hoofd speelt zich een schouwspel af dat uit een vi deoclip van een house-nummer lijkt te komen. Figuren dansen voorbij in een traag tempo: langwerpige, geruite blokken klappen in een schaarbewe ging open en dicht, gele bollen suizen rond, een tovenaar vliegt voorbij op een wolk. Een warme rode gloed maakt plaats voor stromend felroze. Twee minuten later open ik mijn ogen en het is voorbij. Dit is zo ongeveer wat ik zie na het nuttigen van dertig gram Stropharia Cubensis, ook wel 'de Mexicaanse pad destoel' genoemd. Dit is één soort uit de reeks van meer dan twintig verschil lende paddestoelen die de stof psilocy- bine bevatten en worden gebruikt als drug. Deze psycho-actieve stof zorgt voor hallucinerende effecten. De laat ste tijd hoor en lees je veel over deze 'magic mushrooms'. In een folder over 'trippers' van Jelli- nek Preventie en Consultancy uit Am sterdam lees ik dat psilocybine padde stoelen samen met LSD gerekend wor den tot de tripmiddelen. In tegenstel ling tot LSD is de psilocybine padde stoel een natuurlijk tripmiddel. Over de effecten meldt de folder: „De trips lijken op die van LSD, maar ze zijn milder. De effecten duren zes tot twaalf uur. Bad trips komen wel eens voor, maar minder dan bij LSD. De kans om geestelijk afhankelijk te worden is niet erg groot. Met het gebruik van paddestoelen moetje oppassen want je weet nooit hoe sterk ze zijn." Bij het psychedelische winkeltje Cons cious Dreams in Amsterdam worden, naast smart drugs en plantaardige mid delen, paddestoelen verkocht. Eige naar Hans van den Hurk zegt dat er weinig gevaren verbonden zijn aan het eten van de paddo's. „Als je het neemt in de aangegeven hoeveelheden en niet vaker dan eens in de paar weken, zijn er eigenlijk geen bezwaren. Het is door het gerechtelijk laboratorium on derzocht. Zij hebben gezegd dat op de manier waarop het nu wordt gebruikt, het niet vergiftigd en niet verslavend is." De kans dat je een bad trip krijgt, is volgens Van den Hurk bij paddestoelen niet zo groot. „Maar de kans is er al tijd. Het ligt er maar net aan hoe je hoofd op dat moment in elkaar zit. Als je een periode in je leven doormaakt die veel vragen oproept en je onstabiel en verward bent, zou je het niet moe ten doen. Je moet je goed voelen." Aan personen onder de achttien jaar wordt bij Conscious Dreams niet ver kocht. De omgeving waarin je de paddo's tot je neemt, is ook heel belangrijk. „Je kunt het het beste in een vertrouwde omgeving doen. Zeker als iemand er nog niet mee bekend is, kan hij beter thuis paddestoelen eten." „De meest intensieve manier om een paddestoelèntrip te beleven is met ge sloten ogen voor een kaars te gaan zit ten. Met een wat kleinere dosering (10 gram) kan je eventueel de straat op of naar een feestje. Dan word je gewoon lacherig stoned. Maar eerst kan je be ter met wat vrienden in een rustige omgeving voorzichtig een kleine hoeveelheid uitproberen, om te kijken hoe je erop rea geert. Ik hoor altijd van mensen, als ze een wat ruimere dosis padde stoelen hebben gegeten, dat ze zich niet thuisvoelen op een feest. De lich ten, het lawaai en de mensen kunnen je al snel te veel worden." Verstandig is het om iemand bij je te hebben die weet wat er kan gebeuren en die daarmee kan omgaan. „Stel dat je het vervelend vindt worden, dan kan deze persoon je begeleiden." „Maar," zegt Van den Hurk duidelijk, „als je twijfelt of je paddo's wilt eten, moet je het niet doen." De magic mushrooms werken zo'n drie tot acht uur. „Dat is een grove aandui- ken met je gevoeligheid voor de stof fen, en hoe snel je lichaam voeding in energie omzet. Daarbij weegt ook je lichaamsgewicht mee." Bij Conscious Dreams verkopen ze zak jes paddestoel van dertig gram, de hoeveelheid waarvan de gemiddelde persoon gaat trippen. „Sommigen heb ben meer nodig. Maar er komen ook mensen die zeggen: 'We hebben een zakje met zijn drieën gedeeld en het was heftig!'. Daarbij is voor de werking van invloed of jé ervaring hebt met an- dere drugsoorten. Elke ervaring heeft invloed op de volgende." Wie de magische paddestoelen eet, er vaart kleuren anders, ziet ruimtes ver anderen evenals het gevoel van ruimte en tijd. Tenminste, dat lees je stan daard in iedere folder en ieder boek over tripmiddelen. Bij mij valt de wer king niet zo heftig uit. Geheel volgens de voorschriften op het bijgeleverde briefje eet ik eerst 10 gram van de pad do's om het effect te testen. Ruim drie kwartier later begin ik me wat wazig te voelen. als een bezetene de gootsteen te boe nen. De enkele kruimeltjes die erin lig gen, zitten me opeens dwars. Ik voel me betrapt en lach wat schaapachtig. Ik dacht dat er niets aan de hand was, maar dit is inderdaad niet het gedrag dat ik normaal vertoon. Na enkele he vige lachbuien, gebeurt er eigenlijk niet zoveel meer. Ik besluit dat ik nu wel wat meer van de paddestoelen kan eten. Een uur later, na in totaal twintig gram (tweederde van het zakje) te hebben gegeten, voel ik schuin onder mijn kaak een licht drukkend gevoel. Het teken dat de paddo's ver der beginnen te werken. Mijn hele lichaam tintelt en voelt raar en slap aan. Plotseling wordt de blad zijde van het boek voor me fluoresce rend oranje. Dan is het weer weg. ik eet het resterende restje ook op en wacht wat er komt. Ik sluit mijn ogen en zie bonte kleuren en figuren voorbij komen. Twee minuten later is het weg. Ik kijk om me heen. Het knuffelpopje "dat voor me ligt, draait zijn ogen naar me toe. Verwachtingsvol kijk ik hem aan, me voorbereidend op een goed gesprek. Helaas het zit er niet in. Ik voel me verward en slap, mijn pupillen zijn vergroot, maar verder gebeurt er niet veel meer. Hoewel vooral ook jongeren met pad do'5 experimenteren, zegt Jeep Jamin niet bang te zijn dat jongeren massaal aan de paddestoelen gaan. „Het is een heel specifiek middel, dat niet ieder een zal aanstaan. Het is wel zo dat de paddo's nu ook in Nederland geteeld worden, en dat het aanbod groter is omdat ze nu het hele jaar door te ver krijgen zijn. Maar in de pers wordt het druggebruik onder jongeren altijd op geblazen." Een feit is dat de groep jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar de traditio nele groep is die met drugs experimen teert. „Maar het wordt overdreven. Als je de media volgt, krijg je het idee dat alle jongeren zich ieder weekeinde op de pillen storten. Uit een onderzoek van ons blijkt bijvoorbeeld dat slechts 5 procent van de onderzochte 16- tot 25- jarigen wel eens XTC hadden geno men." Het grootste risico dat het gebruik van paddo's met zich mee kan brengen, is volgens Jamin dat bij mensen die la tent psychotisch zijn (waarbij de psy chose zich nog niet uit, maar verbor gen aanwezig is), plotseling een psy chose naar boven kan komen. „Maar het is slechts een klein percentage dat daar aanleg voor heeft," aldus Jamin. Ook benadrukt hij dat mensen die enigszins labiel zijn of in de war, geen paddestoelen moeten eten. Jamin: „Het blijft natuurlijk een drug. En drugs hebben soms leuke kanten, maar Door Marjolein Rotsteeg Charles Pettigrew en Eddie Chacon raakten enkele ja ren geleden toeval lig aan de praat in de metro. De direc te aanleiding was de lp Trouble Man van Marvin Gaye die Charles onder zijn arm hield ge klemd. Ze werden niet alleen vrien den, maar besloten ook hun muzikale krachten te bunde len. Would I Lie To You vestigde in 1992 Charles Ed die als nieuwe soul zangers. Van hun debuut-cd Duop- honic werden meer dan een miljoen exemplaren ver kocht. Onlangs ver scheen de opvol ger, Chocolate Milk. Charles is terugge gaan naar huis om dat zijn zus ernstig ziek is. En dus werkt Eddie de Neder landse interviews alleen af. Had hij het succes van Would I Lie To You zien aankomen? „Helemaal niet! Ik was juist wat verbit terd geworden over de muziekindus trie," vertelt Eddie in het Amsterdamse American Hotel. „Ik had twee solo-platen met rap ge maakt waarin ik mijn hart en ziel had gestopt. Ze deden het niet best. Ik Had me er al bij neergelegd dat mijn jon gensdroom, een ster worden, niet zou uitkomen. Met ge woon platen kunnen maken was ik al tevreden. Net op dat moment barstte alles los. Het was ver bijsterend en heel verwarrend. Ik had me nog nooit zo onzeker gevoeld, maar ik had me dok nog nooit zo zelf verzekerd gevoeld. Alles tegelijker tijd." Hoe keek je als kleine jongen tegen het sterrendom aan? „Ik had het idee dat sterren over een bepaalde mysterieuze eigenschap be schikten, die ik zelf niet had. Opeens zat ik tussen de mensen die ik mijn he le leven had verafgood en ik had nog steeds niet het idee dat ik die 'sterren- eigenschap' bezat. Nadat ik een tijdje geprobeerd had de ster uit te hangen, ontdekte ik dat iedereen een ster kan zijn. Een ster is iemand die lekker in z'n vel zit. En het maakt niet uit of je dok- Charles Eddie foto emi ter, monteur of vuilnisman bent." De cd-titel Chocolate Milk is een direc te verwijzing naar het verschil in huids kleur tussen Charles, donker, en Eddie, met Latijnsamerikaans bloed in zijn aderen. „Het is bedoeld als grap en messteek richting media. Toen Duophonic uit kwam, was ik erg naïef. Ik kende Char- 5SS5 1 •- les nog niet zo goed en dacht lekker over mezelf en mijn muziek te kunnen gaan praten in interviews. Ik was totaal on voorbereid op de vragen over het feit dat Charles zwart is en ik wit en hoe ik als blanke soul kon zingen. Daar werd dag-in-dag-uit een enorm punt van ge maakt. Ik voelde me erg ongemakke lijk als Charles naast me zat bij dat soort vragen. Hij andersom waarschijn lijk ook. Ik reageerde ook helemaal verkeerd door fors in de verdediging te gaan." Chocolate Milk klinkt gevarieerder dan Duophonic. Charles en Eddie hebben dit keer dan ook allebei songs geschre ven. „Charles noemt Duophonic het 'beleefde album'. We durfden niet goed voor onze mening, uit te ko men, uit angst de apder op zijn tenen te trappen. Onze stemmen lijken op die plaat sterk op elkaar. Je kunt niet altijd opmaken waar Charles op houdt en ik begin. Ik schreef toen ook de meeste songs. Ik heb Charles altijd aangemoedigd meer te schrijven. .Sindsdien is onze vriendschap ge groeid. We hebben samen de wereld rondgereisd, heb ben gemeenschap pelijke herinnerin gen, goede en slechte goede tij den beleefd, ruzies en meninsverschil- len gehad. Nu dur ven we elkaar meer ruimte te geven. We lijken heel veel op elkaar en zijn toch zo anders." „We hebben trou wens tussendoor nog een jaar vrijgenomen. Charles heeft een plaat gemaakt met David Coz. Ik heb wat liedjes voor anderen geschreven: Save Our Love voor Eternal en All It Takes voor Hanne Boel. Dat jaar was heel verfrissend." Hoe dacht je vlak daarvoor over Char les Eddie? „Ik had het even helemaal gehad. Ik wilde niets meer doen, niet over me zelf praten, mijn muziekniet rationali seren, geen gitaar spelen en niet zin- gen. Ik had andere dingen aan j mijn hoofd. Mijn huwelijk stond op instorten. Ik was bij na tien maanden op tournee ge weest. Toen ik vertrok, waren we pas getrouwd. Zouden we het redden of niet? Ik kon niet langer tegen die on zekerheid. We zijn gescheiden, een traumatische ervaring. Ik werd heen en weer geslingerd tussen de liefde van mijn leven en de droom van mijn le ven. Om de droom waar te maken, moest ik de liefde achterlaten. Onze relatie was niet bestand tegen een af wezigheid van tien maanden. Ik was ook niet opgewassen tegen alle verlei dingen van het succes. Daarvoor moet je een supermens zijn en ik geloof dat niemand dat is. Maar toen Charles en ik na dat jaar weer aan de slag gingen, gaf het een goed gevoel. Alles viel weer op z'n plaats. En we hadden er allebei weer zin in." De koning van de tearjerker in de rock roll, Roy Orbison, opende als kind zijn mond nooit tijdens de zangles. Zijn zangleraar in het jongenskoor van de Wink High School dwong Orbison daarom drie vingers in de mond te steken tijdens het zingen. Tien jaar later had Orbison zich onsterfelijk gemaakt met songs als 'Only the Lonely', 'Crying', 'Blue Bayou' en 'Oh, Pretty Woman'. „Hij zong altijd met zijn lippen zo stijf mogelijk op elkaar," herinnert klasge noot uit de jaren vijftig, Bill Beckham, zich. Een andere klasgenoot, Barbara Slaughter, bevestigt het verhaal. Voor hij in 1988 overleed aan een hartaanval maakte Roy Orbison een come back met The Traveling Wilburys, waarin ex-Beatle George Harrison, Tom Petty, Bob Dylan en Jeff Lynne met hem speelden. Ragazzi knijpt er weer voor een kleine twee maanden tussenuit. Eind augustus zijn we terug met reportages, nieuws, interviews et cetera, maar zonder de strip 'Je Tante Zeker', daarvoor in de plaats komt een nieuwe (foto-)rubriek. Tot dan, prettige vakantie. De uitspraak van de week komt, volgens Hitkrant, van Herman Brood. „Je kon wel merken dat de Stones onlapgs in Amsterdam wa ren, want er waren geen drugs meer te krijgen." Daar had Courtney Love geen last van, op 10 juni nam ze een overdo sis, de zoveelste macabere stap in haar dans met de dood, terwijl toch haar eigen Kurt en de bassiste van haar band Hole aan drugs ten onder gingen. Dwangmatig gedrag dat voortkomt uit innerlijke pijn, volgens haar moeder. „Toen ze twee jaar was, liep ik al allerlei the rapeuten af met haar. Ze huilde veel, haatte alles en iedereen, te genwoordig is ze niet veel anders dan toen ze twee was. Ze wordt haar hele leven al door verdriet en pijn gekweld, misschien heeft ze ermee leren leven en leren overle ven." Tijdens concerten gaat Courtney als een beest tekeer en verwondt ze zichzelf regelmatig. Hilkirflt 'De vraag die de wereld zich nu stelt: hoe lang houdt ze dit vol?' Volgens kenners zit Courtney nog maar één cd van de ondergang af. „Kijk, hier en daar een tattootje, oké, maar waarom hebben die vie zerikken tattoo's van naakte wij ven op 'de kuit en getatoeëerde spinrag op de rug?' Boudewijn Büch gaat lekker tegen Pinkpop te-- keer in de Meuwe Bwi* „Leegruimen dat modderveld! De Stones die kunnen pas spelen!" Met de Stones pakt het blad nog een keer flink uit. Foto's van de Nij meegse concerten, en fanfoto's ge maakt door acteur Thorn Hoffman. In hetzelfde blad ook een inter view met journalist Harald Door- nenbos die ai weken bericht, onder andere in De Stem, over de waan zinnige oorlog in Sarajewo. Hij woont op 350 meter afstand van de eerste Servische linies en rijdt in een gewone, ongepantserde auto rond. „Ik rijd dus erg hard. Op een gegeven moment moet je ophou den met denken, want je weet 't niet. Moet je nou achter die muur blijven staan en door een granaat getroffen worden, of moet je gaan rennen zodat een sluipschutter je neerschiet. Het is allemaal een kwestie van geluk of pech." In Cosmopolitan een gesprek met 'Hot' Hugh Grant. Na de film 'Four weddings and a funeral' opende Madonna de jacht op hem, en liep een blauwtje, en circuleren er in Japan twee H.G.-biografieën, terwijl in Engeland fans vechten om zijn sigarettepeuken. „Toch moet ik tegenwoordig soms huilen. Zelfmedelijden." Dus who the heil is H.G.? Het vertederend verstrooi de personage dat hij vaak in films speelt, lijkt een variant op de echte H.G. In Oxford heeft hij zijn zwierig aristocratische imago geperfectio neerd. „Hij was heel intelligent, heel bohémien en beeldschoon," vertelt een ex-studiegenote. „le dereen viel voor hem, mannen en vrouwen." Zelf zegt het nieuwe sekssymbool: „Ik vrees dat ik in Ox ford Mr. Dull was."

de Stem | 1995 | | pagina 42