PEKA< Down n kermis G m/v OGISCH Schoolmeester Steenkamp Ronduit schittt...èèè...rrrend kerel! |7*ee (Aatir etc Scfoafém Aardslui Een vliegtuig komt altijd naar beneden Zeeuwse babbels »r buitendienst VAN HOOF -rving en selectie .Huis in de Bocht" jgTEM ZEELAND C4 KUNSTSTOFFEh Hoogtij [Gaon lopen uil'n da gao mij daor'm wa wijd! (995 X_8, functionaris is de functie Nederland an service- en onderhouds- ander-andere het oplossen storingen. De werkzaam- j verricht worden. ;en bedrijf met een enthou- nicus bent met een ruime het gebied van pneumatiek par is en u minimaal in het diploma alsmede rijbewijs gen na verschijningsdatum, door de heer J. Verweij, - 2004. pchniek B.V., p/a Postbus 9, van Wingen, personeels- bp dinsdag 18 juli 1995. vordt :ten. i het praktijk opgedane brede vakkennis I gebruikte grondstoffen. Uw kennis rganisatorisch vermogen zorgt ervoor lijven lopen. Primair staat hierbij het l in een klein hecht team waarbij u de plledig kunt benutten. Verantwoorde- Iteit zijn eigenschappen die bij u passen. lilige arbeidsomstandigheden; plek; ri hecht, informeel samenwerkend team. voor de functie van iidingsgroepen voor vrouwen en ie zwangere vrouwen. ig bij de uitvoering van de hulpverlening nen opstellen )o-diagnostisch onderzoek slijke beleids- en methodiekontwikkeling fan de vrouwenhulpverlening en ciplinair stafteam en van de i] voorkeur te beschikken over de reerd te staan als diagnosticus bij de en uitgenodigd te solliciteren. De 1 jaar. >or de functie van lijk mannelijke kandidaten of geven aan vrouwen en hun kinderen van de dagelijkse gang van zaken in de ïren mee opzetten en evalueren nderen en dit weergeven in een ven van individuele begeleiding, zo 'rouwen en kinderen appelijke positie van vrouwen lexibele opstelling en goede contactuele nen werken et slaapdienst) MBO-niveau zijn conform de CAO Welzijn. cties wordt verzocht voor 10 juli 1995 n aan de directeur van Huis in de Boen ZATERDAG 24 JUNI 1995 JHONTENISSER burgemees- Jj.jei zichzelf een beetje Ferry (Leien te voelen. Want net als L pen Haag Vandaag-schoolf- [L „ooit te beroerd een heikele lijjgse kwestie tot lagere I'.,ooi-proporties terug te bren- Ijj.was ook Steenkamp bereid lai een lesje gemeentepolitiek J( geven. Niet voor niets ligt de T.;js van burgervaders carrière Let basisschool-onderwijs. |dus werd het de twintig jonge louts - afgelopen maandag Lwezig tijdens de vergadering L de financiële commissie om 1® wens voor een nieuw club- Kas in Kloosterzande kracht bij l( zetten- duidelijk dat een horstel van burgemeester en pS vindt de kermis in Axel te Ipietepeuterig. De leden van deze ILrtij werpen zich op als voor lichters van een grootser volks- I leest Iget is een beetje de ziekte van Ijtze tijd: groot, groter grootst. Ij:] het schreeuwerig, lawaaierig a vooral duur jaarlijks gebeu- ■jn waar geen enkele zichzelf Inspecterende markt aan ont- Komt, zal een enkeling met wee- laoed terugdenken aan de tijd Kan weleer toen de komst van de litmus het hoogtepunt van de lamer vormde. Vele echtparen Ifenu hun gouden of diamanten (bruiloft vieren hebben destijds ltp de plaatselijke kermis 'kennis Jjfkregen'. Het was een gelegen- Iseid bij uitstek om met elkaar in (contact te komen. Onze jeugd port de verhalen van opa en Itma half ongelovig en bijna wat (meewarig aan. Zij hebben het lrolksfeest als katalysator vol- Istrekt niet meer nodig. Ze groei- (en samen op, sporten samen, li'aderen samen en gaan elk (weekend samen uit. Ze hoeven (liet meer op de komst van de liermis te wachten. Wat dat be leeft is de betovering er natuur lijkwei een beetje af. Het sociaal Kebeuren, waar de draaimolen lai de schiettent vroeger voor (stonden, is nauwelijks nog in (verband te brengen met de elec- (tronische, reizende pretparken I lie tegenwoordig een week lang (alle normale parkeerplaatsen in g nemen. (Binnen het volledig aanbod van liecreatiemogelijkheden moet liet op de kermis wel steeds gek lier, spannender en sensationeler Jiorden willen ze nog een beetje ■meetellen. Maar zit Axel echt te wethouders eerst door de com missie wordt besproken alvorens de voltallige raad een besluit neemt. En ach, misschien lag het aan de warmte, of waren de wel pen en kabouters van hun stren ge leiders verplicht zo'n saaie vergadering te volgen, maar sommigen hadden ondanks cola en sinas moeite om bij de les te blijven. Tja, je bent jong, je wilt wat, een nieuw clubhuis, en dat daar van die oude meneren en mevrouwen zo lang en moeilijk over moeten praten, vind je maar onzin. „Ik vond er geen bal aan," was dan ook de reactie van een van de welpen na afloop van de vergadering. Ferry Steen- kamp's lesje ten spijt...(GH) wachten op een kermis met schietstoelen waar bejaarde vrijwilligers zich naar de andere kant van het stadje laten schie ten? Natuurlijk kunnen we niet terug naar de tijd dat de pastoor voor één avond dispensatie gaf zodat de parochianen zonder gewe tensbezwaren konden dansen. Niets blijft zoals het is en de tijd dat de komst van de kermis een familiegebeuren was waarvoor mensen van heinde en verre bij elkaar kwamen, is voorgoed voorbij. We hoeven immers niet meer te wachten op het verschij nen van een paar woonwagens om ons te vermaken; we leven in het pretparkentijdper.k, waar niets te gek is. En bepaald nood lijdend zijn deze attractieparken niet; we zijn massaal bereid een dure dagkaart te kopen, gaan braaf uren in de rij staan om dan na vijf minuten supersensatie de rest van de dag kotsmisselijk rond te lopen. Wie zit er nog op een kermis te wachten? Het spookhuis is niet eng genoeg, de botsauto's gaan niet hard genoeg en de kaneel stok smaakt niet meer naar ka neel. Deze week beukte, na lange, lan ge tijd van voorbereiding, de slo pershamer de eerste huisjes van het buurtschap Boerengat in puin. Hetzelfde lot wacht straks de gehuchtjes Axelse Sassing en Koegorspolder. En dat alles om de industrie in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone meer ruim te te bieden. In Boerengat, onder de rook van chemiegigant Dow, bekeken plaatselijken met enig afgrijzen hoe hun dorp aan dig gelen ging. Ook werd duidelijk dat de bewoners veel producten van Dow hadden gebruikt. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ZeelandRond verschijnt elke za terdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Frank Deij, Camile Schelstraete, Fred Rabout, Willie de Groff, Gerlach Hochstenbach en Rein van der Helm. De redactie stelt reacties op prijs. Geen ano nieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardighe den, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Meestal gaomen op alle drie de plekken 's naor at ietsken kan. Hebeginn'm op D'n Emmao, dan naor de Paol en as lesten iD'ti Burtman. w zul zeggen: da's driefleskes bier op enen achtermiddag kort mormakaor. poor enk geen beetjen ergening in! Drie fleskes, daor oor'k echt «its van gewaor. Hik, agge drie grote kommen koffie in ouw lijf moe gieten, dan lij't anders vaneigen. hnzouw'k ook zeggen: oe kan ne mens 't in hodsenaomen leur zijn keiegat krijgen? ifaoreigeluk gaot mij daor emaoel nie om: ik en mijne maot pon gjèrn 's op stap. Optfietsken, deur de polder, overal goe rondkijken en liefst nie •I te rap. herdas, sondas of deur de week lik a't uikom; wemmen allebei tijd zat. folove ze 's n'n schonen dag weer, dan gaom'n soms voor n'n tien dag op pad. halt komme'm dan bij de zee uit, in de buurt van Saftingen, kank al zee, »»t daor kank ieder uur van d'n dag naor kijken, zo trekt mij Qü d'ee! Ik zien da vreed gjèrn: de zee, de wolken, die kooi mee schao- M en da wijje land. hin die stammeneekes zit om mee te praoten alt wel d'n een 'I andere kalant. Hmt'riets over Saftingen op de raodio oflaote ze wa zien op teevee, Itnzurg'k dank'r bovenop zit, want dad d'oor en zien'k emaol "Kei gjèrn eeh. Ooerlest wast'r ook iets op de VPRO, vanaf Piet Schjès zijnen |!>00t rite trokk'n't schor in meetiene groene lawijter van de Kauter! I n'n nannekloot! I 'I öegost twee keren te schreeuwen talven int schor! Oe da zo- l'Etsnou/can? I zien ook't schor wel gjèrn, maor zoveel as d'n dienen enk'r imor'mnie van! G èt messchien ook wel q'oren? Twee keren kreeqtij 't vreed be hind. H Anders istij zo bang toch nie, docht'k bij mijn eigen, ij oor Vfinkeluk oud. tal rap versleten zijn, zijn wezen is noqal wa groter as zijn I 'dsjeneeh! I 59 ai gao lope schreeuwen int schor! Ne mens maok tegen- caordug nogal wa mee! ZE hadden elkaar zo'n twintig jaar geleden voor het laatst op de kunstacademie gezien. Geen van twee had daarna ooit de be hoefte gevoeld om de ander op te zoeken. Waarom zouden ze ook? Er was sprake van fysieke noch artistieke aantrekkingskracht. En in de schaarse momenten van contact bespuwden ze elkaar met venijnige teksten. Ze walg den van elkaar, om het maar subtiel te stellen. Ze waren werelden van verschil. Zij, van bekakte huize. Hij van eenvoudige komaf. Zij 'deed' de kunstacademie alleen maar om in vriendenkring interessant voor de dag te komen. Bij hem draaide heel zijn bestaan om kunst. Thuis was eerst een lang durig conflict nodig om bij zijn ouders, kleine middenstanders, toestemming te krijgen om geen vak te leren. Zij maakte snel carrière. Haar grote verdienste bestond eruit om van een afstandje (met Zwit serse precisie) maagdelijk witte doeken van twee bij twee meter met grote klodders verf te torpe deren. Na afloop van elk bom bardement kwamen gewaagde doch zeer gewilde composities tevoorschijn die als warme broodjes over de toonbank gin gen. Hij, daarentegen, was lang zaam, accuraat, en had weken, soms maanden, nodig om een pentekening van geleedpotigen in een kadertje van 10 bij 10 cen timeter te produceren. Of van een hompje klei, als zijn inspira tiebron opdroogde, een asbak te maken. Beeldhouwen deed ie ook. Het verbijden van de tijd zorgde er voor dat ze elkaar nog lelijker en dommer vonden, misschien ook wel werden, en minder DE AMBTENAREN van de ge meente Sluis/Aardenburg had den tijdens het negende recrean ten volleybaltoernooi van de Kikkers wel een zeer originele naam bedacht. Als het team 'Aardslui' kwamen ze in actie. Hun eerste wedstrijd om 11.00 uur verloren ze. Als reden van deze zwakke start werd gegeven dat ze pas na de middag wakker worden. Ook dat mocht niet ba ten want hun prestaties waren niet echt groots. Ze eindigden ergens in de onderste regionen hun naam alle eer aandoend. Volgend jaar wil Aardslui echter zijn revanche. „We komen te rug," stelde woordvoerder Eric de Cocq. „En dan met ons gehei me wapen burgemeester van Liere". Of de burgervader op dat moment al iets afwist van zijn contract kon of wilde men niet meedelen. Zeker is dat de burge meester met zijn dikke twee me ter een aanwinst achter het net moet zijn. Of de naam ook dan gehandhaafd wordt valt te be zien. waardering kregen voor eikaars werk. Iets wat voor hem overi gens wat gemakkelijker was vast te stellen omdat hij haar werk met steeds grotere regelmaat te gen kwam. In kranten, tijd schriften, roddelbladen en zelfs tv. Zelf had hij af en toe een ex- positietje in de regio. En het was nog maar de vraag of zij, daar in de grote stad, daar iets van mee kreeg. Toch vond hij het gepast om 'haar van vroeger' bij hem thuis uit te nodigen voor een klein partijtje voor kunstvrienden van weleer. Dat ze kwam streelde zijn ego allerminst. Doorslagge vend voor haar was ongetwijfeld de komst van Wim geweest, met wie zij de laatste twee jaar van de kunstacademie een bijna on afscheidelijke band had. Hij herinnerde zich vaag iets van trouwplannen maar om de een of andere reden was het daar nooit van gekomen. Hij zou misschien die avond horen waar de relatie precies was gestrand. De eerste aanblik deed zijn maag bijna ke ren. Ze was nog geen spat veran derd. Geaffecteerd pratend, druk gesticulerend, hakte ze, op tien centimeter hoge Versace, in een wolk van Gaultier de kamer in. Opeens viel haar oog op een pilaarvormig object, in even wicht gehouden door een vier kante voet en gedrapeerd met si sal. De zon, door een glas- en lood raam, filterde een betove rend licht op het voorwerp en legde een geraffineerd en diep ingesneden lijnenspel bloot. Het raakte haar zó dat ze, terwijl de tranen over haar wangen rolden, haar vroegere studiegenoot in een innige omhelzing sloot. „Oh, lief, heb jij dat gemaakt, ronduit schittt...eeee...rrrend, kérel. Ik ben zóóó trots op je". Droog zei hij: „Het is goed Nico le, stop maar. Dit is de krabpaal van onze kat". (FD) DIE MAN in het Walcherse moest zich maar eens een hobby aanmeten, vond zijn vrouw. Postzegels sparen deed-ie niet en zijn enige inspanning bestond uit het openen en sluiten van de oogleden, gecombineerd met het zappen voor de beeldbuis. Bo vendien een hobby die hem ook nog eens in de buitenlucht zou brengen zou hem deugd doen. Ook dat vond zijn vrouw. En met dat alles was die man - gewoon tegetrouw en wijs geworden door eerdere vindingen van zijn vrouw- het roerend met haar eens. Een modelvliegtuigje leek hem wel wat, maar dan wel een in een kloek formaat. Zo'n knerpend ding in de lucht dat radiogra fisch wordt bestuurd. Lekker buiten en mannen onder elkaar. Verstand had-ie er niet van maar dat kon natuurlijk nooit een belemmering zijn. De wijze raadgevingen van 'de ervaren modelvliegers die het al wisten' daalden als een stortbui op hem neer. Want wat moest hij bou wen? Hij was leek, a-technisch. Hoogdekker? Laagdekker? Hoogdekker vonden de kenners. En hij liet zich leiden door de wijsheid van anderen. Met of zonder ailerons? Met. Zonder. Zonder, want dat scheelt een berg gepiel met bouwen en ook dat moest-ie leren. Moet je de romp van zo'n vliegtuigje be plakken of verven? Beplakken. Verven. Kaal. En hoe krijg je dat plakspul op de vleugels? Strijk bout. Goedkoop folieboutje. Fo liebout met thermostaat. Föhn. Stuurstangen. Solderen? Plak ken met epoxy. Solderen. Zen der en servo's. Daar werd dagen over gepraat. Eentje met alles d'r op en d'r an. Een simpele. Een dit merk en een dat merk. Als een mens al niet gek was, zou hij het wel worden. Met zo'n hele complete zender is van alles te doen weten de ken ners. Met een dual rate, een mixer en nog een handvol aan- en uit schakelaartjes. Daar kon je snoepjes mee droppen vanuit een vliegtuig. Daar kon je zus en zo mee doen en je kon er ook mo dellen in opslaan. Wel honderd. Nu was de man niet van plan om snoepjes uit een vliegtuig te la ten vallen en honderd vliegtui gen was vragen om problemen met het thuisfront dus dat loste zichzelf al op. En natuurlijk moest er een motortje komen. En daar had iedereen gelijk. En dan, na ettelijke dilemma's, het schiften van raadgevingen en al lerhande goedbedoelde op- en aanmerkingen had de man op wondere wijze iets gebouwd waarvan je op z'n minst kon zeg gen dat het op een vliegtuig leek. Was daarmee de ellende afgelo pen? Nee. Het aan/uit-schake- laartje voor de ontvanger in het vliegtuigje bleek een welkome bron van discussie. 'Uit' moet naar voren wijzen. 'Uit' moet naar achteren wijzen. De scha kelaar staat nu een halve slag gedraaid en 'Uit' wijst naar bo ven. Zo blijven vriendschappen bewaard. En toen, op zo'n mooie dag vloog dat ding. Dat was mooi, want daar had de man het voor ge daan. Daar had-ie grenzen voor verlegd. Alleen wist dan iemand weer te vertellen dat bijna alles kan vliegen. En zo modderde hij in alle vrolijkheid verder. De echte waarheid en universele wijsheid kwam onverwacht. Een vliegtuig komt altijd naar bene den. Dat iedereen meeleefde en deksels goed doorhad welk een leed hij moest dragen deed hem goed maar hielp overigens wei nig. Het kloeke formaat vlieg tuig kon plots in een handig plastic tasje. Man op leeftijd: Wat ik allemaal niet meer mag, daar zit ik niet mee. Wat ik allemaal niet meer kan is veel erger. Kun je op een stoep van 3,2 ton ook uitglijden De reizende bisschop. Zitten jullie ook op mooi weer te vlassen? In Sluiskil gaat de kogel door.de kerk. We gaan de Duitsers niet uit maar in de tent lokken. Is zo' flexibiliseringscursus misschien iets voor GS? Oplossing sluipverkeer: er een echte Zandstraat van maken. Het verhoogde tarief zal ook resulteren in minder zondagschilders. Voor die verdachte blijft het lood om oud ijzer. Picavet: ik kan wel eens een voorzetje geven. Kopers van 'goedkope' sigaretten zijn de sigaar en roken een zware pijp. Bibliotheek boekt succes. Half miljoen over. Zullen ze wel weer gaan emmeren over die sporthal En ie illegalen waren nog wel gewaarschuwd door een groot bord 'es cape'. Ze kunnen beter eerst de trottoirs in de Zoutestraat eens fatsoeneren. PC-KERKDIENSTEN zaterdag 24 juni ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. 10 u. ds. G. de Rond. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. J. Engelgeer. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Engelgeer. zondag 25 juni HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (St. Baafskerk): 10.30 u. dhr. N. Peterse. Axel: 10 u. ds. J. Maasland, (gezam. dienst in Herv. Kerk). 17.00 uur ds. J. Maasland (SOW-vesperdienst in de Ichtuskerk). Biervliet: 9.30 u. ds. J. v.d. Schee. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar- v.d. Brug (HA). Cadzand: 9.30 u. dhr. Kruidenier. Groede: 9.30 u. ds. A.v. Andel. Hoek: 10 u. ds. D. Riemens, Nijkerk (gezam. dienst). 15 u. ds. D. Riemens (Openluchtdienst bij Fam. Jansen, Lovenweg 2, Hoek. 19 u. (Vremdie- ke): ds. F. Blokland, Oostende. Hontenisse: 9.30 u. ds. J. Boersma, Terneuzen. Hoofdplaat: 10 u. ds. Tj. Postma. Hulst: 11 u. ds. J. Boersma, Terneu zen. Nieuwvliet: 10 u. dhr. v.d. Bauwhe- de. Oostburg: 10 u. dhr. A. Senf, Zaam- slag. Philippine: 10 u. ds. J. Kroeze. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blokland (gezam. dienst in Geref. Kerk). Sint Anna ter Muiden: 11 u. dhr. Kruidenier. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn. (Goede Herderskerk): 10 u. dhr. D. de Best. 19 u. ds. A. Bosch. (Opstandingskerk): 9 u. ds. M. Heijting. 16 u. ds M. Taalman-de Ruiter. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. J. Boersma. Waterlandkerkje: 9.30 u. dienst in Geref. Kerk Schoondijke. IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders (ge zam. dienst in Herv. Kerk). 19 u. ds. H. Reinders (gezam. dienst in Geref. Kerk). Zuidzande: dienst in Oostburg. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. J. Maasland (ge zam. dienst in NH Kerk). Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. D. de Best. 19 u. ds. A. Bosch. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 u. ds. M. Voet, 19 u. ds. H. Reinders (gezam. diensten in NH Kerk). Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar. Oostburg: 10 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: Hu. ds. R. Blokland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. diensten. Hoek: 9.30 en 15 u. Prof. H. Ohmann, Kampen. Terneuzen: 9.30 u. ds. Ph. Storm, 15 u. ds. A. Kramer, Gent.. Zaamslag: 9.30 en 15 u. leesdienst. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. Br. C. Goudswaard. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. R. Boogaerts. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Breskens: 9.30 u. mevr. R. de Wit. Nieuwvliet: 10.30 u. mevr. R. de Wit. Retranchement: 10 u. dhr. P. Lauwaert, St. Kruis/Brugge. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10 u. dhr T. Postma Vlissingen: 9.30 u. mevr. M. Kaas hoek-Peters, Goes. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. RK-KERKDIENSTEN WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopneming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopneming, zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 10.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. llu. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. llu. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. llu. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Verver, Hulst, tel. 01140-13167. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pas tor R. Schouteten, tel. 01170-52003 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, West dorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. C. Dochy, tel. 01159-1346. DE VERKEERDE SOKKE (vervolg) In toen ze daar dan kwamen Toen keken ze d'r ogen uut. Het waren prachtige gebouwen Goed in de verf en prima onderhouwen, In mooie blokken goeie grond; Die lagen d'r allemaal rond. Het zag er schitterend uut. Nou Wannes zei toen Kee 't Probleem is nou wel opgelost Och mens oe mok dat nou versieren Het wordt toch ommer veel te duur Ik wed dat 't tachtig duuzend kost. Tachtig wat een wonder As jie nie verder durft Dan rie ik met je mee In bie ik zeker onderd. Afijn de koopdag kwam En Kee en Wannes krupen A weer de tilberie in, In zo as 't gebruuk toen was, De klepturf tussenin. In net as ze daar kwamen In deur de drukte d'r net maa tussen konnen Toen was de bode net begonnen. Wannes ging aan 't bieën En Sjaak die booi en Sjuul die booi In eindelijk was het zes en tachtig Dat was het bod van Wannes Mer ie zei: Ik laat het toch maar zo, Het wordt me toch te machtig. Mer z'n concurrent ging deur En toen sprong Kee d'rop Eel't zaaltje keek verwonderd Nou gaat dat wuuf aan 't bieën Mer ze trok d'r nerges wat van aan In ieuw netjes vol tot honderd. De bode riep toen: derde maal In d'ofstee was verkocht De bode zei: Mag ik oe naam ook wete Jawel meneer: Cornelia Verbogt. In je burgen ben die ook al ier? Ze stak de karrebies naa boven: Ik en ze gelieke meegebracht. Enfien, de klepturf kwam op tafel De ouwe kous kwam voor de dag, Volgepropt mee briefjes, Je wist nie wa je zag. Maar toen ze gingen tellen Toen zei de notaris: Da klopt ier nie D'r ben d'r zes en negentig En verder kom ik nie. Cornelia wier woedend Ze keek naar Wannes en ze zei: Daa moe jum noe zien zitten Dat misselijk gedrocht! Die levensgrote sufferd: Noe et ie de verkeerde sokke meegebrocht. I i i Pegam

de Stem | 1995 | | pagina 25