Spurter Jeroen Blijlevens mag mee naar Tonr ockeysters bereiken eerste doel Optimisme over Van Basten deÖuack: Nederlanders in achterhoede bij TT MXK 4 Oorlog' tussen Roda JC en Feyenoord e Glashandt LLÏST IN UITSLAGEN standen mm B.V. pESTEM Koopkamers voor studenten SPORT B2 ederlandse vrouwen in EK-finale na zege op Duitsland jfspanden liënten. van donzel beton of hout o VOETBAL Seles komt terug sportnieuws KORT Vermin meldt zich in damtoernooi Volleyers volstrekt kansloos Haarhuis en Eltingh in halve finales BASKETBAL BRIDGE GOLF PAARDESPORT VOETBAL VOLLEYBAL ATERDAG 24 JUNI 1995 X 64 Het gebrek aan goede en beta.1 .nten" ZATERDAG 24 JUNI 1995 „onze verslaggever „nde - Jeroen Blijlevens gaat mee jj de Tour. „Als hij het denkt aan kunnen, mag hij van mij mee," klitte TVM-ploegleider Cees Priem j keuze voor de sprinter uit Rijen jiteren toe. Ier- leid bare huisvesting voor studenfl komt bij het begin van ieder Sh«i diejaar uitgebreid in het niemij Intermezzo, een woningcorpoST tie in Amstelveen, komt daarvoor! met een nieuwe oplossing-W koopkamers. De bedoeling is dat ouders v<xfl Sevens won dit jaar al zeven wedstrij- hun zoon of dochter een womulivijf etaPPezeëes'een criterium (Ma- eenheid kopen. ^Tièn de ronde van Midden-Zeeland. De Voordeel daarvan is dat het fiaiieiiaar probeert in zijn eerste Tour zo- caal aantrekkelijk is. Hiernfl jmogelijk te komen. „Wie niet de in springt deze woningcorporatie» atieheeft om de eindstreep in Parijs te op de tendens dat steeds meercM ders een compleet huis voor hl studerend kind kopen, dat de aan andere studenten wordt vi huurd. Nadeel daarvan is dat ze ook verhuurder en beheerder moe optreden. Dat probleem is met de koop] mer uit de wereld. Intermezzo gaat binnenkort het idee toetsen in de praktijk. Do eerste koopkamers zullen in Am sterdam worden aangeboden M u-Ci- i _i i S i, laat ik thuis. Ik zeg niet dat Jeroen het hooggebergte overleeft, maar hij moet in ieder geval proberen om over de cols te komen." Blijlevens: „Ik schat in dat er voor de bergen vier kansen liggen op een massa sprint. Maar echt vlak is geen enkele etappe." Zondag na het NK wijst Priem zijn laat ste twee Tour—renner aan. Het wordt een keuze uit het drietal Servais Knaven, Tristan Hoffman en Hendrik Redant. De TVM-renners Nijdam, Hamburger, Vos kamp, Skibby, Den Bakker en Van de Laer waren al zeker van deelname. Laurent Jalabert is op de wereldrang lijst van de internationale wielerunie UCI gestegen van de vierde naar de der de plaats. De Fransman, donderdag ge kroond tot winnaar van de Ronde van Catalonië, wisselde van positie met de Italiaan Chiappucci. Tony Rominger, winnaar van de Ronde van Italië, is ruimschoots eerste. Zijn voorsprong op de Spanjaard Miguel In- durain, de laatste vier keer nummer een in de Ronde van Frankrijk, bedraagt bij na 1400 punten. Alex Ziille, ploeggenoot van Jalabert, klom van acht naar vijf. Onder de eerste dertig zijn geen Neder landers. UCI-ranglijst van 23 juni: 1. Rominger (Zwi) 3331 punten, 2. Indurain (Spa) 1957, 3. Jalabert (Fra) 1751, 4. Chiap pucci (Ita) 1513, 5. Zülle (Zwi) 1328, 6. Mus eeuw (Bel) 1318, 7. Berzin (Rus) 1258, 8. Fon- driest (Ita) 1223, 9. Casagrande (Ita) 1086,10. Bortolami (Ita) 1056. Wiebren Veenstra is een van de vier kan didaten voor de nog overgebleven negen de plaats in de Motorola-ploeg voor de Ronde van Frankrijk. De ploegleiders Jim Ochowicz en Hennie Kuiper wezen vrijdag acht man aan, onder wie oud wereldkampioen Lance Armstrong en de Colombiaanse klimmer Alvaro Mejia. De leiding van de Amerikaanse ploeg wacht met het invullen van de negende plaats tot de afloop van de nationale kampioenschappen die komend week einde in de meeste Europese landen wor den gehouden. Naast de sprinter Veenstra zijn de Cana dees Steve Bauer, de Belg Michel Der- nies en de Amerikaan George Hincapie kandidaat. Aangewezen voor de Ronde van Frank rijk zijn: Frankie Andreu (VSt), Lance Armstrong (VSt), Fabio Casartelli (Ita), Andrea Peron (Ita), Alvaro Mejia (Col), Kaspars Ozers (Let), Stephan Swart (NZe) en Sean Yates (GBr). joor Ivar Penris gemeente heeft inmiddels mefl l®telveen De eerste omhelzing was voor assistent Robbert werking toegezegd. Als blijkt dat de construe werkt, zou het volgens Interm zo ook voor andere studentens den een oplossing kunnen zijn. 0 [dissen, maar meteen daarna snelde hockeybondscoach Tom i't Hek naar Wietske de Ruiter. Zij en zij alleen had Neder- id met twee treffers naar de finale van het EK in Amstelveen «choten. Duitsland werd in eigen huis met 2-1 verslagen. iw chalet, geheel bij ien van aratuur. vraag dan breide tiemap taak iraak voor chtiging. AARD BCTCNB.V. 100-32480 twin kei ETSLUIS Luxe keuken Huurganmöe tot ƒ12.500,- Financiering tot 90 mogelijk bij ING BANK Middelburg Modelwoningen geopend Kijkdag: zaterdag 1 juli van 11.00 tot 17.00 uur Erfpacht 2.000,- per jaar, looptijd 50 jaar Ontdek Duinpark "De Quack". De plek bij uitstek! en verkoop, ;ren. agement, ibergen >80-30687 Systeembouw Oirschotseweg 120 5684 NL Best Betaalbaar bouwenl combinatie. jindelijk, eindelijk, eindelijk," jukte captain Noor Holsboer a afloop een zucht van verlich- Eindelijk waren de Neder- ise hockeyvrouwen er weer sis in geslaagd de finale van belangrijk toernooi te beha- Het was vijf jaar geleden dat ije in een WK-finale stond, EK-eindstrijd met Neder- iddateert alweer van 1987. fet de finale van morgen tegen ïje, dat eerder op de dag met i van Engeland had gewonnen, ibben Van 't Hek en zijn mei hun eerste doel bereikt. De niisarts uit Utrecht had op zijn ite internationale titeltoer- >i een finaleplaats geëist. „In land horen wij de finale te alen," ad hij al eerder gezegd, (t bereiken van de finale op th vindt Van 't Hek niet zo be- „De grootste winst van "wedstrijd tegen Duitsland is I it feit, dat we nu weer het ge- tel hebben zulke wedstrijden te 'innen winnen. Dat gevoel heb- uwe lang niet gehad. Iedereen (test er zich weer van bewust rorden dat ze het kunnen, ik rak dat dat vandaag gelukt is." och probeerde de bondscoach !efeestvreugde na afloop te tem den. „Even vieren en dan weer enken aan de finale, want die nliktoch eigenlijk ook wel win- De druk van het moeten «sferen is nu weg, dus ik heb oede hoop." kt het vertoonde spel van was Van 't Hek gisteren tch niet echt te spreken. „Het een echte halve finale, niet «t dus. Lange tijd sudderde de Afrijd maar door en dat vin- Bi die Duitsers wel prima." de beginfase was Duitsland «lelijk de sterkere ploeg en stam Nederland er inderdaad •welijks aan te pas. Teveel tute passes verstoorden boven- taide opbouw. Toch duurde het tag voordat de oosterburen een ,»s wisten te creëren. Britta Seeker soleerde in de achttiende •Buut voor het eerst door de Nederlandse efensie en kwam wgin oog met keepster Jacqueli- sToxopeus te staan. Ze werd echter teruggefloten omdat Va nessa van Kooperen buitenspel stond. Daarna kroop Oranje uit haar schulp. Vijf minuten na de enige Duitse kans stond Ellen Kuipers klaar voor een tip-in na een voorzet van Wietske de Ruiter, maar van een meter afstand plaatste ze de bal recht op de be nen van keepster Alexandra Sch midt. Weer vijf minuten later so leerde de opvallend sterk acte rende Florentine Steenberghe door de Duitse defensie, maar ook zij stuitte op de Duitse goa lie. Na rust beheerste Nederland het duel, omdat het de knokkers mentaliteit die de Duitsers zo ei gen is, overnam. In drie minuten tijd leek De Ruiter het duel in Nederlands voordeel te beslissen. Na 56 minuten tikte ze de bal binnen na een bekeken steekpas- je van Kuipers, drie minuten la ter bracht ze Oranje op 2-0 door de vijfde strafcorner te benutten. Een minuut later al bracht Nadi- ne Ernsting-Krieke de spanning in de wedstrijd terug. Van dicht bij mocht ze vrij intikken: 2-1. Het was de eerste treffer die Oranje op dit EK moest incasse ren. Verder liet Nederland het echter niet komen. Duitsland kreeg tien seconden voor tijd weliswaar nog een strafcorner, maar Dilliane van den Boogaard voorkwam een deceptie door de bal van de doellijn te halen. UITSLAGEN Halve finales: Nederland - Duitsland 2-1 (0-0). 56. De Ruiter 1-0, 59. De Ruiter 2-0 (sc), 61. Ernsting-Krienke 2-1. Scheidsrechters: Crespo (Arg) en Yasueda (Jap). Toeschouwers: 4000. NEDERLAND: Toxopeus; Van den Boogaard, Holsboer, Vossen en Ples- man; Lewin, Steenberghe en Kooien (45. Van der Wielen): Teeuwen, Kui pers en De Ruiter. Vliegende wissel: Derks. Spanje - Engeland 3-1 (1-0). 27. Do rado 1-0 (sc), 59. Telleria 2-0 (sb), 60. Feito 3-0, 62. Lister 3-1. Finale zon dag: Nederland - Spanje. Om 5e t/m 8e plaats: Schotland - Frankrijk 3-0 (1-0). 16. MacDonald 1-0 (sc), 41. Renilson 2-0, 66. Gil- mour 3-0. Tot en met achtste plaats: Rusland - Ierland 4-0 (0-0). 41. Tsjegoerdaeva 1-0, 43. Polovkova 2-0, 49. Polovko- va 3-0, 50. Polovkova 4-0. Ellen Kuipers (rechts) in duel met de Duitse Eva Hagenbaumer. Assen (anp) - Een podium plaats voor een Nederlander vandaag tijdens de 65e Dutch TT op het circuit van Drenthe is een utopie. De nationale af vaardiging tijdens de zevende Grand Prix wegrace is ge doemd een figurantenrol te spelen in de 125-, 250- en 500 cc-klasse. Van de coureurs die dank zij een wild card aan het motorevene ment kunnen deelnemen werd niet meer verwacht dan een plaats ver in de achterhoede. De 29e trainingstijd van Cees Door akkers in de halfliterklasse was ook het hoogst haalbare voor een privé-rijder. De 10e en 12e start- plek van de broertjes Jurgen en Patrick van den Goorbergh in de kwartliterklasse was volgens de verwachtingen. Ronduit teleurstellend was ech ter de 22e plaats van Wilco Zee- lenberg in die klasse. Het eenma lig optreden op een van het Itali aanse Honda-team van Giacomo Agostini gehuurde motorfiets, heeft zijn imago weinig goeds ge daan. Loek Bodelier start vandaag niet in Assen. De 29-jarige Brabander kwam vrijdag tijdens de vrije Vraag vrijblijvend documentatie en inlichtingen. Voor Zeeland tel. 01181-1601,e 04998-95312 en 73932 of 040-5181'' |e!Tl15(M8772. 4538 AS TERNEUZEN Deze bon in open enveloppe, postzegel is nodig, zenden aan: TERNEUZENSE GLASHANDÊL Antwoordnummer 505, 4530 WB Terneuze^ 24 UUf SERVICE - AC Milan is optimistisch over de terugkeer van Marco van Basten. Manager Adriano Galliani heeft in een interview met Italiaanse krant Gazzetta dello Sport wrklaard dat de aanvaller, die wegens een oikelblessure al twee jaar niet in actie ™am, zich op 20 juli in het trainingskamp Milanello meldt voor de voorbereiding op «nieuwe seizoen. .Na zoveel negatieve berichten over de con- ®tie van zijn rechterenkel en zijn kansen op e® terugkeer, zijn de laatste ontwikkelin- 8® zeer hoopvol," vertelde Galliani. „Van ®sten begint op 20 juli met de training, niet 'Is toeschouwer. Hij zal laten zien hoe fit hij Net contract van Van Basten, die tijdens de i^°Pa Cup finale voor landskampioenen in 1993 zijn laatste wedstrijd speelde, werd vo- r,ge maand met een jaar verlengd. De ex- Ajacied kondigde toen aan voor 30 juni een "nitief besluit over ziin toekomst te ne tten. Jonald° is nog twee jaar spits van PSV. In 9zal de Braziliaanse spits naar Inter Mi an verhuizen. Wim Jonk was voor PSV een 00Pje', hij kostte 'slechts' vier miljoen gul- i °mdat de Milanese club de toezegging gekregen dat PSV Ronaldo over twee g® verkoopt aan Inter, at wordt althans beweerd in het nieuwe mmer van 'Hard Gras'. Het nieuwe num- j ln de reeks van literaire voetbalboekjes geheel gewijd aan Ronaldo. In 137 pagi- (Vri' >Terte't journalist Frans Oosterwijk •0 J Nederland) het levensverhaal van een (en h' dankzii ziln voetbaltalent aan snapt taan a'S straatrover in Is ont" uw aanvraag van*h*" 'lee^t 'rwan Scheepers overgenomen net gedegradeerde MW. De 23-jarige T tekende gisterochtend een drieja- gedegradeerde MW. De 23-jarige -r tel Jgcontract. Italië is komend seizoen geen Duitse international meer te bewonderen. Jürgen Kohier is de laatste die Italië heeft verlaten, in ruil voor de nieuwe rijkdom van Borussi- a Dortmund. Naast Engeland werpt de Duitse competitie zich allengs meer op tot leidend in Europa. Tal van Duitsers waren de laatste jaren ac tief in Italië: Matthaus, Brehme, Klinsmann, Voller, Hassler, Berthold, Kohier, Möller, Riedle, Doll, Reuter, Effenberg. Allemaal internationals, van wie een aantal in 1990 de wereldtitel veroverde in Rome. Inmiddels zijn ze allemaal teruggekeerd, al dan niet via een ander buitenland. Sommigen verhuisden omdat ze op leeftijd raakten, anderen omdat ze mislukten. Een derde reden was de aantrekkingskracht van het kapitaal in de Bundesliga, daar waar de crisis in Italië bezuinigingen noodzakelijk maakt. Kampioen Borussia Dortmund roerde zich het meest en heeft straks zes spelers uit Ita lië gehaald: Sammer, Reuter, Kohier, Möl ler, Riedle en de Braziliaan Cesar. Afgelo pen seizoen liep de begroting van de club op tot bijna zestig miljoen gulden. Voorzitter Niebaum verwacht, mede door de deelname aan de Champions League, over een paar jaar de honderd miljoen te bereiken. Dat is ongeveer evenveel als AC Milan. Jürgen Kohier kostte de Duitse landskam pioen ruim vier miljoen gulden betalen. De 29-jarige verdediger verhuisde in september 1991 voor bijna dertien miljoen gulden van Bayern München naar Juventus. De inter national is na Stefan Reuter, Andreas Möl ler en de Braziliaan Julio Cesar de vierde speler die Borussia bij Juventus weghaalt. Borussia heeft ook z'n zinnen gezet op Fau- sto Asprilla. De Colombiaanse spits moet weg bij Parma, dat hem een geldboete van ruim 40.000 gulden oplegde voor zijn kritiek op trainer Scala. De Duitse club heeft naar verluidt 17,5 miljoen gulden over voor de aanvaller, die momenteel met de nationale ploeg door de Verenigde Staten toert. Ruud Gullit krijgt bij zijn nieuwe werk gever Chelsea gezelschap van Mark Hughes. De Londense club nam de 32-jarige aanval ler voor 3,8 miljoen gulden over van Man chester United. De speler wilde na de komst van Andy Cole en de terugkeer van de ge schorste Eric Cantona in oktober niet langer bij de vice-kampioen blijven. 9 De in Duitsland veelbesproken transfer van Michael Sternkopf is rond. De midden velder van Bayern München voetbalt ko mend seizoen bij Borussia Mönchenglad- bach. Hij kost ruim twee miljoen gulden. Sternkopf was de laatste dagen ongewild middelpunt van de nodige commotie. Bay- ern-manager Hoeness stelde de concurrent een fikse korting in het vooruitzicht. Borus sia moest dan wei zaterdag in Berlijn de be kerfinale winnen van Wolfsburg. Alleen in dat geval mag Bayern komend seizoen Europees voetbal spelen. Wolfsburg diende inmiddels een protest in bij de bond wegens manipulatie. Door de zaak al voor de bekerfinale rond te maken, zijn veel praatjes uit de wereld. De prijs van Sternkopf, vijf jaar geleden voor bijna vier miljoen gekocht van Karlsruhe, is ongeveer even hoog als voor de actie van Hoeness. Van een korting is ogenschijnlijk geen sprake. Borussia wilde aanvankelijk niet verder gaan dan 1,3 miljoen. 9 Bij Lazio Roma is geen speler meer te koop, ondanks belangstelling voor Signori, Boksic, Casiraghi en de Nederlander Win ter. Voorzitter Cragnotti verwierp vrijdag een bod van Inter op de Kroaat Boksic en zei dat hij in de zomer niemand van de hand zal doen. Maar Cragnotti zegt wel vaker wat. Een paar weken geleden dacht hij topschutter Signori voor bijna 25 miljoen te verpatsen aan Parma, maar de transactie ging niet door omdat de fans in woede ontstaken. De zakenman besloot daarop te vertrekken, maar blijkbaar is hij van mening veranderd. Hij vertelde vrijdag dat hij geen koper heeft gevonden voor de club en daarom maar blijft. Aron Winter stond de laatste weken in de belangstelling van Juventus en Fioren- tina. trainingen zwaar ten val met zijn 125 cc-motor. Röntgenfoto's we zen uit dat zijn heup is gebroken of gescheurd. Vrijdagmiddag werd het slachtoffer naar het zie kenhuis van Den Bosch overge bracht. Daar dient hij minimaal zes weken bed te houden. Het sei- Atlantic City - Tennisster Monica Seles heeft donder dag bekendgemaakt haar rentree in Atlantic City te maken. Eerder was al be kend geworden dat de Ame rikaanse, van Kroatische af komst, dat in een oefenwed strijd tegen Martina Navra- tilova zou doen. De 21-jarige Seles speelde niet meer, sinds zij op 30 april 19^3 in Hamburg door een Duitse tennisfan met een mes in de rug werd gestoken. Over eventuele deelname aan de US Open, eind augustus, zei Seles niets. zoen is voor de wegracer voorbij. Darryl Beattie kan zijn kopposi tie in de 500 cc-klasse niet verde digen. De Australiër kwam vrij dag bij de vrije trainingen ten val. De 24-jarige inwoner van Queensland brak daarbij zijn lin ker sleutelbeen. Na onderzoek in het medisch centrum op het circuit van Assen werd besloten de Suzuki-coureur vrijdagmiddag naar Londen over te vliegen waar hij vrijdagavond geopereerd wordt. Over de oor zaak van het ongeval is niets be kend. Startvolgorde na twee kwalificatie- trainingen: 250 cc: 1. Biaggi (Ita) Aprilia 2.05,180 (173,961 km/u), 2. Harada (Jap) Yamaha 1,148, 3. Okada (Jap) Honda 1,488, 4. Waldmann (Dui) Honda 1,574, 5. Ruggia (Fra) Honda I,831, 6. Jacque (Fra) Honda 2,111, 7. Bayle (Fra) Aprilia 2,146, 8. Locatel- li (Ita) Aprilia 2,173, 9. Suter (Zwi) Aprilia 2,233, 10. Jürgen van den Goorbergh (Ned) Honda 2,494, 12. Patrick van den Goorbergh (Ned) Aprilia 2,933, 22. Zeelenberg (Ned) Honda 4,107, 31. Bolwerk (Ned) Honda 7,888, 32. Markink (Ned) Ya maha 9,132, 33. Van Zutphen (Ned) II,732, 34. Mulder (Ned) Yamaha 12,613. Harderwijk - De Zwitserse kampioen Hans Vermin heeft zich door een zege op Dybman in de voorlaatste ronde van het Maars We- relddamtoernooi naast Ton Sijbrands op een gedeelde tweede plaats genesteld. Winst in de laatste ronde tegen koploper Valneris kan hem zelfs de eindzege opleveren. Het verschil tussen Valneris en zijn nu twee naaste achtervolgers bleef na een uitermate span nende ronde twee punten. Vermin (34), die in eigen land absoluut geen tegenstand heeft en zijn kennis met correspondentiepartijen op peil probeert te hou den, zette vanuit de opening een forse korte vleugelaanval op. Dy bman bleef het antwoord schuldig, kreeg in de tijdnoodfase een randschijf opgedrongen en had toen al zijn tijd nodig om aan een dreigende nederlaag te ontsnappen. Daarin slaagde de Duitser niet. Na 60 zetten kon Vermin zijn tweede winstpremie incasseren. Montecatini Terme - Het Nederlands volleybalteam heeft de voor laatste wedstrijd in de World League '95 evenals de voorgaande acht, verloren. Werd in Arnhem wereldkampioen Italië, dat de WK-vedetten eveneens rust gunde, nog tot vijf spannende sets in spanning gedwongen, vrijdag in het kuuroord Montecatini Terme was het team van Joop Alberda volstrekt kansloos: 3-0 (15-8 15-8 15-3). World League, groep B: Montecatini: Italië - Nederland 3-0 (15-8 15-8 15-3). Halle - Paul Haarhuis en Jacco Eltingh hebben de halve finales be reikt in het grastoemooi in Halle. Haarhuis versloeg de als eerste geplaatste Rus Kafelnikov met 6-17-6. Eltingh ontdeed zich in drie sets van de Nieuwzeelander Steven, 6-3 5-7 6-4. In de halve finale staat Haarhuis zaterdag tegenover Michael Stich, derde geplaatst en op Wimbledon de tegenstander van Eltingh in. de eerste ronde. Eltingh speelt zaterdag tegen de als vierde ge plaatste Zwitser Rosset, die Jimmy Connors uitschakelde. Ook in het dubbelspel bereikten Haarhuis en Eltingh de halve eindstrijd. Halle. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Kwartfinales: Eltingh (Ned) - Steven (NZe) 6-3 5-7 6-4, Haarhuis (Ned) - Ka felnikov (Rus/1) 6-1 7-6, Stich (Dui/3) - Reneberg (VSt) 6-3 6-4, Rosset (Zwi/4) - Connors (VSt) 7-6 6-3. St. Pölten. Mannen, 600.000 gulden. Kwartfinales: Muster (Oos/1) - Gilbert (Fra) 6-2 6-2, Ulihrach (Tsj) - Moya (Spa) 6-3 6-1, Dosedel (Tsj/8) - Burillo (Spa) 6-3 6-7 6-4, Pescosolido (Ita) - Schalier (Oos/3) 6-1 7-6. Nottingham. Mannen, 490.000 gulden. Halve finales: Frana (Arg) - Black (Zim) 7-6 7-5, Woodbridge (Aus/7) - Wood- forde (Aus/3) 6-3 2-6 6-3. Eastbourne. Vrouwen, 650.000 gulden. Halve finales: Rubin (VSt/13) - Singer (Dui) 6-0 6-0, Tauziat (Fra/11) - Zvere- va (WRu/2) 6-2 6-4. Athene. EK mannen. Groep A: Duitsland - Zweden 81- 71 (39-33), Joegoslavië - Litouwen 70-61 (35-29), Griekenland - Italië 67-61 (33-37). Stand: 1. Litouwen 3-5 (+21), 2. Italië 3-5 (-3), 3. Joe goslavië 2-4 (+13), 4. Duitsland 3-4 (-5), 5. Griekenland 3-4 (-14), 6. Is raël 2-3 (+23), 7. Zweden 2-2 (-35). Groep B: Turkije - Finland 81-79 (38-44), Frankrijk - Spanje 86-75 (47-34). Vilamoura. EK viertallen. Mannen, twaalfde ronde: Neder land - Portugal 24-6. Dertiende ronde: Nederland - Griekenland 9-21. Stand: 1. Israël 245 pnt., 2. Italië, Engeland 236, 4. Nederland 231, 5. Griekenland, Zweden 230, 7. Polen 229. Vrouwen, vijfde ronde: Nederland - Italië 13-17. Zesde ronde: Neder land - Spanje 20-10. Stand: 1. Frankrijk 130, 2. Turkije 119, 3. Duitsland 116, 9. Nederland 94. Arnhem. Nedcar national open, 60.000 gulden. Stand na derde ronde: 1. Steenka mer en Muntz 213 slagen (-3), 3. Van de Velde en Saddington 217, 5. Wechgelaer 223, 6. Gee 224, 7. Smits van Waesberghe en Woof 225. Brussel. European Masters vrou wen. Stand na eerste ronde: 1. Dassu (Ita), Nicholas (Eng) 66 slagen (-6), 3. Espinasse (Fra) 69,16. Hageman (Ned) 72 (par), 55. Weima (Ned) 75 (+3), 74. De Boer (Ned) 76 (+4). Parijs. Frans Open, 1,4 miljoen gulden. Stand na tweede ronde: 1. Turner (NZe) 140 slagen, 2. Rocca (Ita) 141, 3. Briggs (GBr), Spence (GBr), Broadhurst (GBr), Hunter (GBr) 142 . Champion Arnhem. Springconcours, 1,40 m, na barra ge: 1. Dubbeldam (Ned) Aron 38,04, 2. Beerbaum (Dui) Askania 38,66, 3. Tops (Ned) Sonora la Sil- la 39,01, 4. Romp (Ned) Burg's Mr. Blue 41,93, 5. Van der Vleuten (Ned) Vink Especiale 3,00 - 53,51, 6. Geerink (Ned) LBH Fedor 4,00 - 36,18. Tabel A: 1. Raymakers (Ned) Rin- netou Z 0-28,51, 2. John Whitaker (Eng) Jolly Boy 0-29,43, 3. Mc- Naught (Zwi) Pirol IV 0-31,10, 4. Van der Schans (Ned) Concorde 0- 31,96, 5. Piedra (Mex) Risveno La Silla 0-34,20, 6. Geerink (Ned) Granata 0-36,22, 8. Hendrix (Ned) Anadolu Arabian 0-36,35, 12. Lansink (Ned) Libero H 0-43,98, 13. Bril (Ned) Burggravin 0-47,57. Springconcours, 1,40 m, natio naal, na barrage: 1. Voorn/Jewel's Saphire 65,02, 2. Willems/Kerly 65,82, 3. Van den Broek/Tilders Abanta 66,26, 4. Schroder/White Jumper 66,81, 5. Fargis/Johny Quest 67,17, 6. Taken/Assurance 68,24. Springconcours A. 1,50 m, met barrage: 1. Markus Fuchs (Zwi) Adelfos 0-32,58, 2. Ximenez (Mex) Montecillo 0-34,76, 3. Leone (VSt) Artos 0-34,93, 4. John Whitaker (GBr) Welham 0-35,13, 5. Bril (Ned) Chablis 1-55,37, 6. Michael Whitaker (GBr) 4-35,14. Dressuur. Prix St.Georges: 1. Klimke (Dui) Disney 875 pnt., 2. Boschman (Ned) Flintstone 852, 3. Fokker (Ned) Darwin 826, 4. Verwimp (Can) Clyde) 824, 5. Haazen (Ned) Ainsley's Barichta 821, 6. Bartels (Ned) Tantor 817. Intermidiaire II: 1. Haazen (Ned) Ainsley's Windsor 733 pnt, 2. Spij ker (Ned) Amoro 731, 3. Marijnis- sen (Ned) Dakota 729, 4. Van Zuy- len (Ned) Moontan en Wientjes (Ned) The Poache 722, 6. Rockx (Ned) Dakota 709. Mendoza. Vriendschappelijke in terland. Argentinië - Slowakije 6-0 (0-0). 58. Gallardo 1-0, 62. Zanetti 2-0, 69. Batistuta 3-0, 70. Gallardo 4-0 (strafschop), 80. Simeone 5-0, 90. Batistuta 6-0. Toeschouwers: 35.000. Rode kaart: 70. Jankula (Slowakije). Bern. Drielandentoernooi: Zwitserland - Duitsland 1-2 (0-0). 63. Hassler 0-1, 75. Knup 1-1, 83. Möller 1-2. Scheidsrechter: Grab- her (Oos). Toeschouwers: 17.000. Eindstand: 1. Duitsland 2-4, 2. Italië 2-2, 3. Zwitserland 2-0. Marseille. WK series strandvolley- bal. Verliezersronde: Mulder/Everaert (Ned) - Ghiurghi/Grigolo (Ita) 7- 15. Mulder/Everaert eindigen als zeventiende. Van onze verslaggever KERKRADE - Roda JC vindt de 'overval' van Feyenoord op Tomeck Iwan getuigen van 'mafia-praktijken' en gaat bij de Europese voetbalbond (UEFA) en de tuchtcommissie van de KNVB een klacht in dienen. Als met name de Uefa oordeelt dat Feyenoord in overtreding is - door een con tract af te sluiten met een spe ler die een doorlopende ver bintenis heeft - kan dat leiden tot een maximale straf van puntenaftrek in de competi tie. „Dit is oorlog," waarschuwt al gemeen directeur Servé Kuijer naar aanleiding van het vierjarig contract dat Tomeck Iwan, zon der overleg met Roda JC, eergis teren bij Feyenoord tekende. „Dit is het meest schofterige dat ik in voetbaltransfers heb meege maakt en wij willen dat Feyen oord daarvoor fantastisch hard op de vingers wordt getikt. Wij zullen deze affaire ook maandag avond aankaarten in de vergade ring van de voorzitters betaald voetbal. Als dit zonder tegenactie de re vue passeert is het hek van de dam. Dan kunnen alle spelers contracten zo de prullebak in." Roda JC wil in de transferperike len rond de Poolse voetballer tot het uiterste gaan. De club weigert met Feyenoord over een transfer te praten zodat de zaak waar schijnlijk voor de arbitragecom missie zal worden uitgevochten. Na overleg met advocaat Jozef Goumans heeft Roda JC gisteren per faxbericht Iwan, via zijn zaakwaarnemer Jan de Zeeuw, laten weten hem te houden aan zijn doorlopend contract (tot me dio 1996) en mondelinge akkoord onder verbeterde financiële con dities tot 1997. Ofschoon Tomeck Iwan duidelijk heeft gemaakt dat zijn voorkeur naar Feyenoord uitgaat, stelt Ro da JC zich op het standpunt Iwan niet kwijt te willen. Voorzitter Theo Pickée daarover: „Wij zul len proberen Iwan te behouden en daarin financieel verdomd ver gaan. Kiest hij toch voor Feyen oord dan is dat een zwaarwegend punt. Een onwillige speler kun je niet tegenhouden, maar alvorens Iwan de vrijgave krijgt om voor Feyenoord te voetballen zullen eerst de clubs akkoord moeten zijn. Dat zal een hele kluif wor den en ik hoop niet dat Iwan daarvan de dupe wordt. Dat zou zonde zijn van een goede voetbal ler." Een dreigement waarmee Roda JC aangeeft de uiterste transfer- prijs voor Tomeck Iwan te zullen bedingen. „Het bedrag dat Fey enoord ons per fax bood is een fooi. Daarin stond ook de opmer king dat ze er, als we niet mee werken, een arbitragezaak van zullen maken. Nou, dat komt goed uit. Wij lusten Feyenoord rauw. Met deze aktie heeft Fey enoord mij werkelijk het bloed onder de nagels vandaan ge haald. Onze juristen zijn bezig de zaak voor te bereiden, maar als het aan mij ligt zal Feyenoord dit zwaar berouwen." Een woordvoerder van de spe lersvakbond WCS verklaart dat Roda JC in principe voor Tomeck Iwan een omgelimiteerde trans fersom kan vragen: „Ik ken de zaak Iwan niet specifiek en kan er daarom niet over oordelen. Maar reglementair is het zo dat een club kan vragen wat zij wil als sprake is van een doorlopend contract." Naast de woede over het optre den van Feyenoord is de leiding van Roda JC hevig teleurgesteld in de houding van de 24-jarige Iwan die niet de moeite nam de club te informeren alvorens in Rotterdam te tekenen. En dat terwijl de Pool een paar dagen eerder, na het afkappen van de gesprekken met PSV, Ro da JC nog had laten weten de club trouw te blijven. „Hij is vanuit zijn vakantie-adres in Polen wel op en neer gevlogen naar Rotterdam om te onderhan delen. Dan had hij ook fatsoens halve naar Kerkrade kunnen ko men om zijn beslissing kenbaar te maken. Dat hij dat niet heeft ge daan, neem ik Iwan kwalijk. Zijn handelwijze doet extra pijn als je bedenkt hoeveel moeite wij heb ben gedaan om hem naar Neder land te halen. Tot aan de recht bank in Maastricht zijn wij moe ten gaan voor een werkvergun ning. Eerst hebben wij iedereen moeten overtuigen van de kwali teiten van Iwan en nu ons gelijk is bewezen, probeert men hem zo weg te kapen," verbijt Pickée zijn woede. Door de bliksemaktie van Feyen oord en Iwan moest Roda JC zich gisteren ook verdedigen tegen verontwaardigde telefoontjes van de zijde van PSV, dat lang in de markt was voor Iwan. „Zowel voorzitter Bill Maeyer als Frank Arnesen, vanaf z'n vakan tieadres, belden om opheldering over deze vreemde zaak. Maar die kon ik natuurlijk ook niet geven. Ik ben zelf ook verrast. Verrast en woedend." Bij Feyenoord wilde niemand commentaar geven op de uitla tingen van de zijde van Roda JC.

de Stem | 1995 | | pagina 13