EEN CENT ismijn draait nog steeds goed Terugwinnen binnenstad Terneuzen is zaak van lange adem' IAN A&P POLITIE rapport DUIVEN sport SPORT in het kort ümzetstijging in Breskens zet zich in eerste kwartaal nog steeds voort - ïsrs,?1*»«- Bisschop Muskens zegent medaillons in Praetuus bestem ZEELAND C3 ;ND0 SPELLEN voor n-Btf- voor nAtö.' voor voor X/SWITCH ile voor ;r en fax. Flipporuildag in Oostburg i Van onze correspondent Oostburg - Wie flippo's dubbel heeft, kan zater dag op het parkeerterrein achter het Ledeltheater in Oostburg terecht om ze te ruilen. Vanaf 9.00 uur kan erbij enkele kraampjes de hele dag gehandeld wor- Speelplaats voor euters Zuidzande Open dag bij parkeergarage in Terneuzen Wfeldag in Terneuzen Zeeuwse Dag van het Paard Stichting voor Werkgelegenheid Allochtonen Snelkraak Camera gestolen Diefstal auto Licht gewond Winkeldiefstal Ongeval Auto-inbraak Controle Concours vanuit Sint Vincent Cambrai Geslaagden ruiterbewijs Volkskoers WOENSDAG 21 JUNI 1995 22 juni zal A&P de plaats innemen nde Jac-Hermans filialen: 'anjestraat 7-9. bdaalseweg 43. t, Canadalaan 4. a, Schuttershofweg 12, in 40. Schoolstraat 4. 26/6 1995, Zolang de voorraad strck' r onze verslaggever geuzen - Het terugwinnen van de menstad van Terneuzen op illega- uit de drugscène is een zaak van e adem. „Dat betekent dat de i jjjdie we het afgelopen' weekein- j hebben gehouden zeker niet de biste is," zegt commissaris F. Wswaard, chef van de districts politie Zeeuws-Vlaanderen. Nieuwe acties hebben wellicht niet de omvang van de grootscheepse razzia op illegalen in de discotheek Escape in de nacht van vrijdag op zaterdag. „Maar we zullen zeker structureel aan dacht blijven besteden aan dit pro bleem." In de dagen na de actie waren er aan zienlijk minder buitenlanders te zien in de straten van de Terneuzense binnen stad. Goudswaard vindt het logisch dat de grote groep illegalen die zich daar op houdt -volgens de schattingen van de politie zijn het er 140- zich nu gedeisd houdt. Geruchten dat de groep zich inmiddels al heeft verplaatst naar andere dorpen in Zeeuws-Vlaanderen, waaronder Axel, kan hij zich slecht voorstellen. Voor de zekerheid doet hij nog even navraag bij de wijkagent die in Axel actief is en krijgt daar de bevestiging. „De wijkagent heeft daar nog geen enkel signaal van gekregen. Hij heeft gisteren nog specifiek gespro ken met leden van de Turkse gemeen schap in Axel en uit niets blijkt dat er nu al sprake is van een verplaatsingseffect." Uit ervaring weet Goudswaard trouwens dat de illegalen niet onmiddellijk op de loop gaan voor de politie. „Dat soort dingen gaat niet zo snel. Ze pakken niet na een actie gelijk hun biezen. Dat soort lieden is in Terneuzen in pandjes gevestigd en die verlaten ze niet meteen." Na het bevel tot sluiting trok burge meester R. Barbé gisteren de horecaver- gunning van discotheek Escape in. Het initiatief gaat uit van plaatselijk ondernemer J. Hartens. Hij vond het wel im leuk idee om op die ma nier iets voor de jeugd te doen. Om de kinderen van 'fct-Zeeuws-Vlaanderen te bereiken, heeft hij alle scho len aangeschreven. Mochten j Weren zich vervelen, dan kunnen ze ook nog deelne men aan een kleurwedstrijd. tin onze verslaggever (ostburg - De peuterspeel- al in Zuidzande krijgt van gemeente een betegelde speelplaats. Burgemeester en «ethouders stellen dat al- s voor aan de leden van ie commissie financiën. De wens kwam naar voor tijdens le! laatst gehouden bezoek dat het college bracht aan Zuidzan- k kinderen spelen nu op een hein gedeelte van het terrein dat morde kerk ligt, maar ze hebben laar vaak last van geparkeerde «i parkerende auto's. Aan de achterkant van de kerk ligt ech ter een grasveld en het bestuur 'toeg de gemeentebestuurders ft te verharden en er een zand- 4ak te leggen. Dat kost achttienduizend gulden cnhet college vraagt aan de com missie of die in wil stemmen met ie uitgaaf. Het advies komt vrij- iag 30 juni. De vergadering van le commissie is om 16.00 uur in 'et gemeentehuis. Van onze verslaggever terneuzen - De parkeergara- Oostkolk in Terneuzen »®dt zaterdag 24 juni inge- "ijd met een open dag, geor- ganiseerd door de onderne mersvereniging City Terneu- en elf garagebedrijven. Behalve bezoek aan de autoshow iedereen de hele dag gratis Parkeren in de nieuwe parkeer- 'Mtziening onder de Oostkolk de rand van het Terneuzense Mitrum. Want er blijft die dag Wts voor tweehonderd auto's. e officiële opening van de par- «ögarage is vrijdag 23 juni. De Parkeergelegenheid is zaterdag Wend van 10.00 tot 18.00 uur. ®af maandag is de garage da- i«m open van 730 uur tot 30 uur, op vrijdag tot 22.00 j dag is de parkeergarage ^tarieven bedragen 1,25 gulden W ,voor het eerste tot en met tav uur' grdden per uur jrJ. zesde tot en met het Jste uur en twee kwartjes per W voor het negende tot en met twaalfde uur. Het stallen tij- 'o nacht kost 3,75 gulden. hi0"26 versla99ever De kinderen van lig ht To De Groene Zwaan ju»i^Ten nemen zaterdag 24 senwJ^ '.1^ 111 de grote-men- tjp R ^d tijdens de tweede Jan- bL 'on Roefeldag. uiVea en instellingen in de fddestad zetten die dag de en t°pe?,om de jellgd tussen haken Wa?!^ iaar kennis te laten Achten"v m Werk' sleeohn^et roer staan van een stsCa0eht°P r°PdJe §aan met de een echt u douane en verbnrte aslkond op zoek naar De bisschop van Breda, monseigneur Muskens, bezocht giste ren tijdens een tweedaags werkbezoek aan Zeeuws-Vlaanderen, onder meer 't Praetuus van het verpleeghuis Ter Schorre in Ter neuzen. De bisschop maakte een praatje met de bewoners en ze gende er medaillons. Een gelegenheidskoortje van kerkvrijwilli- gers zong tijdens de ontvangst een lied voor mgr. Muskens. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Oostburg - De vismijn in Breskens blijft goede zaken doen. De forse omzetstij ging van vorig jaar zet zich ook in het eerste kwartaal van dit jaar voort, melden burgemeester en wethou ders van Oostburg in de managementrapportage over het eerste kwartaal van 1995. De jaaromzet van de gemeentelij ke vismijn nam in 1994 toe met bijna vier miljoen gulden ten op zichte van het jaar daarvoor. De omzetstijging was toen mede te danken aan de extra aanvoer van vis en garnalen door buiten landse schepen. Die trend heeft zich in de eerste vier maanden van dit jaar doorgezet, rapporte ren burgemeester en wethouders aan de leden van de commissie fi nanciën. De omzet van de vismijn tot en met 30 april bedroeg onge veer 7,8 miljoen gulden. Het Oostburgse college meldt in de managementrapportage ver der dat er sinds de vaststelling van de gemeentelijke begroting '95 geen overschrijdingen van de ramingen hebben plaatsgevon den. De post voor onvoorziene uitgaven is sinds 1 januari afge nomen met 42.093 gulden tot 82.907 gulden. Bevolking Onder de hoofdfunctie Algemeen Bestuur valt op dat de bevolking in Schoondijke flink is gedaald. Er staan 45 mensen minder gere- 'gistreerd in het bevolkingsbe stand dan op 30 april 1994. Ove rigens is het aantal inwoners van de gemeente in zijn totaliteit licht gestegen. Er zijn veertien mensen bijgekomen. In zijn geheel heeft die Oostburg se populatie de eerste maanden van dit jaar minder huisvuil aan geleverd dan het jaar ervoor. Het verschil bedraagt echter slechts enkele honderden kilo's. Wel is er iets meer klein chemisch afval aangebracht (ruim driehonderd kilo). De managementrapportage staat op de agenda van de commissie financiën. Die vergadert vrijdag 30 juni om 16.00 uur in het stad huis. Van onze paardesportmedewerker Vrouwenpolder - Op de terrei nen van manege De Een dracht in Vrouwenpolder wordt zaterdag -Cl-24 juni -CO-de 'Zeeuwse Dag van het Paard' gehouden. Zo'n achthonderd paarden en po ny's van alle samenwerkende stamboeken komen dan in ver schillende ringen in actie. Van de kleine mini-Shetland pony tot de grote kolossen" van het Neder landse trekpaard. Deze 26e editie is de grootste manifestatie in Zeeland op paardesportgebied. De keuringen aan de hand en de exterieur-keuringen worden in de voormiddag gehouden en in tijdens het middagprogramma kan men in de hoofdring getuige zijn van een wervelende show van verschillende stamboeken. Daarnaast is er nog een omlijst end programma. Het morgenpro gramma begint om 9.00 uur en het middagprogramma om 13.00 uur. Om 17.30 uur wordt het ge heel afgesloten met een show van een 16-span trekpaarden. Vlissingen - Werkloze vakmen sen, met name allochtonen, weer aan de slag helpen. Dat is het doel van de stichting Werkgele genheid Allochtonen. Deze stich ting, met Vlissingen als basis, is recht opgericht. Om mensen weer aan werk te hel pen is een klusjesbedrijf opge richt, waarvan de deelnemers te gen 'aantrekkelijke' vergoeding de meest uiteenlopende karwei tjes in en om het huis opknappen. Voor verdere informatie 01184 - 15011. Axel - Gistermorgen omstreeks vier uur werd een snelkraak gepleegd in een Electriciteits- zaak aan de Oranjestraat in Axel. Na het vernielen van een etalageruit van drie bij twee meter werden in een mum van tijd twee tv-toestellen uit de winkel ontvreemd. Alleen be kend is dat de kraak door meer personen werd uitgevoerd en men in het bezit was van een witkleurige auto. Cadzand - Vanuit een aan de Boulevard De Wielingen ge parkeerd staande personen auto werd gisteren een foto-ca mera ontvreemd. Wellicht werd ook getracht de auto te stelen, waarbij het contactslot zodanig werd beschadigd dat het niet meer bruikbaar is. De benadeelde, een 74-jarige in woner uit het Duitse Willich, deed hiervan aangifte bij de politie in West-Zeeuws-Vlaan deren. Sas van Gent - Een 53-jarige vrouw uit Sas van Gent deed gisteren bij de politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen aangifte van diefstal van haar perso nenauto. De aan de Wilhelmi- nastraat in Sas van Gent ge parkeerde wagen verdween tussen maandagavond 21.45 en gisteren 13.00 uur. Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op het fietspad, gele gen naast de Guido Gezel- lestraat in Terneuzen, werd maandagmiddag een 21-jarige bestuurder van een bromfiets uit Terneuzen licht gewond aan het hoofd. Rijdend in een voor hem verboden richting kwam hij in botsing met bromfiets be stuurd door een 17-jarige jon geman uit Axel. Beide voertuigen werden aan zienlijk beschadigd. Terneuzen - Met een stapel kle ding onder de arm stapte gis termorgen een man een winkel uit aan de Arsenaalstraat in Terneuzen. Dit werd gezien door een personeelslid die de man achterna liep. Deze zette het echter op een lopen en wist te ontkomen. Wat precies is ge stolen, is niet bekend. Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de kruising Haar- manweg/Rijksweg N61 werd maandagavond de bromfiets bestuurd door een 16-jarige jongen uit Axel zwaar bescha digd. Hijzelf kwam met de schrik vrij. Het ongeval ge beurde doordat de bromfietser op de kruising geen voorrang verleende aan een personen auto bestuurd door een 26-jari- ge plaatsgenoot. Dit voertuig liep schade op aan het dak en de voorzijde. Terneuzen - Een inwoner van Aalst (B.) deed gisteren bij de politie in Terneuzen aangifte van een inbraak in zijn aan de Scheldeboulevard in Terneu zen geparkeerd staande perso nenauto. Uit het voertuig wer den de autopapieren en twee portemonnees met geld ont vreemd. IJzendijke - Bij een door de po litie op rijksweg N61 bij Uzen- dijke gehouden snelheidscon trole zijn maandag tussen 11.30 en 15.45 uur 59 weggebruikrs bekeurd. Gecontroleerd werden 832 voertuigen met als hoogst ge meten snelheid 141 kilometer per uur, terwijl maximaal 80 kilometer per uur is toege staan. Terneuzen - In het gezamelijke concours van zaterdag- en zon dagvliegers gehouden vanuit Sint Vincent werd door 574 postduivenhouders deelgeno men. Gezamelijk korfden ze voor deze overnachtfondvlucht 3691 oude duiven in de man den. Winnaar met een gemid delde snelheid van 1048,80 me ter per minuut werd een duif van de combinatie Vermaas en zonen uit St.-Annaland. 2. F. Janssens, Kapelle, 3. Comb. Hietbrink/Ventevogel, Nieuw- en St.-Joosland, 4. H. Calon, Hoofd plaat, 5. P. Schrijver, 's-Heer Hen drikskinderen, 6. B. Thomaes, Hoofdplaat, 7. Joh. Sehroevers, Arnemuiden, 8. R. Verschuren, Kloosterzande, 9. A. Mattens, St.- Jansteen, 10. H. Baas en zoon, Ar nemuiden. De Getrouwe Duif Cadzand, 51 oude duiven, 932,41mpm: 1. J. Huigh, 2 en 3. M. de Lijser, 4. C. Riemens, 5.J. de Mey. Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren/Walcheren, 946 oude duiven, 110 deelnemers (sters), 1045,8 lmpm: 1. Comb. Hiet brink/Ventevogel, Nieuw- en St.- Joosland, 2. H. Calon, Hoofdplaat, 3. B. Thomaes, Hoofdplaat, 4W. Kwist, Middelburg, 5. J. Boerman, Waterlandkerkje, 6. Karin Wiele- maker. Oost-Souburg, 7. G. Dus- arduijn, Groede, 8. J. Siereveld, Arnemuiden, 9. E. Ulijn, Water landkerkje, 10. H. Mookhoek en zoon, Breskens. VZV Hoofdplaat, 483 jonge dui ven, 1289,84mpm: 1, 2 en 8. A. van de Broecke, 3 en 4. H. Calon, 5. H. Riemens, 6. J. Vermeere, 7. J. de Ruysscher. 9. H. de Poorter, 10. J. van de Ameele. Nog Sneller Breskens, 367 jonge duiven, 1262,74mpm: 1 en 8. H. Mookhoek en zoon, 2. R. de Smit, 3. W. Fenijn, 4. A. Vinjé, 5. A. van Oeffelen, 6. L. van de Wege, 7. M. de Poorter, 9. S. Klaaysen, 10. L. Ras. De Getrouwe Duif Cadzand, 405 jonge duiven, 1253,07mpm: 1. P. Goossen, 2 en 7. C. Riemens, 3. J. de Mey, 4. W. de Die, 5. G. Schrier, 6 en 8. W. Goossen, 9. M. de Lijser, 10. D. van Kerkhoven. Recht voor Allen Sluis, 212 jonge duiven, 1242,96mpm: 1. G. Tang- he, 2. H. ten Hoor, 3 en 4. P. Den- neman, 5 en 10. F. Baas en zoon, 6, 7 en 8. Comb. Coppens/Baert, 9. P. Pielaet. De Reisduif Philippine, 286 jonge duiven, 1293,29mpm: 1. C. de Mul/De Grote, 2, 6, 7, 8 en 10. O. Haers, 3. Th. van Limmen, 4. W. Lauret, 5. J. Boerman, 9. Comb. Rammeloo/Wiskerke. Sluiskilse Reisduif, 313 jonge dui ven, 1338,28mpm: 1, 6, 8 en 9. Comb. Van de Wege/Wisse, 2. L. Klaassen, 3 en 5. J. Harms, 4. A. Bouchaut en zoon, 7. A. Zegers, 10. J. van Doeselaar. De Vrede Sas van Gent, 366 jonge duiven, 1349,63mpm: 1. E. Maen- hout, 2, 3 en 10. A. de Caluwé, 4. P. Koers, 5. P. Goossen, 6 en 8. Comb. Elegeert, 7. M. van Dam, 9. R. van de Berghe. Verwachting Axel, 101 jonge dui ven, 1354,03mpm: 1, 3 en 5. R. Herman, 2, 7 en 8. P. de Bakker, 4. J. en W. van Belle, 6. C. de Poorter, 9 en 10. M. de Cock. Herleving Kloosterzande, 473 jon ge duiven, 1365,45mpm: 1, 4 en 5. R. de Nijs, 2 en 8. Jo. Voet, 3. R. Mahu, 6 en 10. René van Goethem, 7 en 9. Comb. Bisschop/De Waal. Nieuw Leven Koewacht, 110 jonge duiven, 1352,95mpm: 1, 3, 7, 8 en 10. R. de La Ruelle, 2 en 6. P. Mat- thijs, 4 en 5. H. van Dijk, 9. G. Schalkens. De Snelle Duif Clinge, 16 jonge duiven, 1169,01mpm: 1.1. Merckx, 2 en 5. G. de Letter, 3. P. Bolsens, 4. R. Pielaet. De Zeeuw Goes, 437 jonge duiven, 1308,llmpm: 1. N. Krijger, 2 en 6. J. Steenhard, 3 en 5. N. de Nooyer, 4 en 9. J. Lamain, 7. D. Wagenaar, 8. P. Vaes, 10. J. de Witte. De Posthoorn Vlissingen, 176 jon ge duiven, 1258,83mpm: 1. R. van Dalen, 2. G. Weyers, 3 en 9. J. Lijnse, 4 en 7. R. Bosschaart, 5 en 8. W. van Hoorn, 6. T. Post, 10. J. Castel. Luchtbode Oost-Souburg, 273 jonge duiven, 1266,50mpm: 1 en 3. K. Wielemaker en zoon, 2. Karin Wielemaker, 4 en 6. A. van Mer- riënboer, 5 en 8. H. Biemans, 7. Comb. De Nooyer/Japiejo, 9. J. Marijs, 10. W. Hibels. Axel - In manege Magrette na bij Axel werden de examens af genomen voor het ruiterbewijs. Deze cursus, waarvan de orga nisatie in handen was van de ruitersportvereniging Dow, stond onder auspiciën van de Stichting Nederlandse Hippi sche Sportbond en wordt er kend door met Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. De examens werden afgenomen door het echtpaar Sprangers. GESLAAGDEN Joyce van Alphen, Linda Bezemer, Kirsten Donks, Jan Duister, san- der Duister, Nikkie Elve, Natasja Frusch, Judith Goossens, Tessa Hermus, Ankie Jansen, Bianca Kors, Jan Muller, Janneke Nee- teson, Debbie Overdulve, Marei de Plaa, Retsel Reunis, Melody Sams on, Sandra Sanders, Sjaak San ders, Vanessa Sanders, Amanda Schipper, Cindy Snoeck, Palmyre Sol, Dick Stobbe, An ja Stobbe- Kreemers, Sara Torfs, Maarten van de Vecht, Debbie Verstelle, Nienke Visser en Linda Wille. Graauw - Aan de volkskoers- wedstrijden in Graauw namen 43 jongens en meisjes deel. Evert Doedee was in categorie 1 duidelijk te sterk voor de rest van de deelnemers en won met een ronde voorsprong. UITSLAGEN JONGENS Categorie 1: 1. Evert Doedee, 2. Egbert Goeree, 3. Johan Bos. Categorie 2: 1. Jeroen Ferket, 2. Karei Steijaert, 3. Ivo Willems. Categorie 3: 1. Stefan Dumez, 2. Sebastian van de Bergen, 3. Arme Pauwels. Categorie 4: 1. Pieter Boënne, 2. Tom de Caluwé. MEISJES Categorie 1:1. Bianca Reijenen, 2. Sandy van Waardenburg, 3. Leo- nie Steijaert. Categorie 2:1. Lucinda Bos, 2. Jo- rien Steijaert, 3. Patricia de Rijck. Categorie 3: 1. Renske Doedee, 2. Sof ie Roodhuizen, 3. Marjolein Theunisse. Categorie 4: 1. Dine Pauwels, 2. Saskia de Rijcke.

de Stem | 1995 | | pagina 17